Soest mag kiezen: Nul-plus of PvdA-alternatief 'College weet niet wat het wil' /ï'u'fe Soest maakt bezwaar tegen vergunning stortgat Beijer Intocht Sint Nicolaas 'Hartje-Zuid' viert intocht Sint met grabbelton-aktie WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 Referendum op 18 maart 1992 Binnen/buiten Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Schoemaker Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center 'Omleidingsroute ontstaat vanzelf' 'Groene Driehoek' niet blij met College-voorstel VVD-kritiek op Structuur-standpunt mBssmtatmmm 'Op klompen of blote voeten op weg naar zelfgebouwde plaggenhut' Hoorzitting over Structuurvisie: 3 (en 11) december Restaurant van den Brink Wild op z'n Frans en een beetje op z'n Soesters bij van den Brink 0 'Nul-optie is niet waar te maken' Stoet door Soest-Zuid en Overhees Zaterdag optreden van Pietenband Vraag dan niks... Extra koopavonden in december Banden lek gestoken Tegelijk met het voorlopig standpunt over het "voorkeursscenario" van de Structuurvisie presenteerde het Colle ge van B. W. vorige week een op zetje voor een raadplegend referen dum, waarbij de bevolking tweeërlei keuze krijgt voorgelegd. In feite gaat de keuze daarbij - als de gemeente raad ermee instemt - tussen de Nul- plus-optie en het minderheids-alter natief van PvdA-wethouder Frans Kingma, en als het even kan tegelijk ook tussen een bouwplafond van 150 (voorstel De Widt, Menne en Kingma) of 50 woningen (voorstel Visser en Swinkels). Als het aan het College ligt, doet de be volking van Soest op 18 maart 1992 dus een uitspraak over het nieuwbouwvolu- me én over de toekomstige uitbrei- dingslokaties, want de burgers de vraag voorleggen of ze al dan niet iets voelen voor bebouwing in het kader van "oud voor nieuw" vinden B. W. onzin, om dat dat zo al onomstreden lijkt. Eventu eel zouden ook de "inbreidingslokaties (Bosstraat, Hees) en Mennes minder- heidsvoorstel (Griftland College en Stadhouderslaan-west) in de vraagstel ling betrokken kunnen worden. B. W. wijzen erop dat de hierboven geopperde keuze nog maar "indicatief' is. Voor de exacte formulering moet nog advies worden ingenwonnen van de Interfacultaire Vakgroep Politieke Wetenschappen van de Leidse Univer siteit, die al eens referendums heeft op gezet in Leiden en Haarlem, en ook over allerlei andere aspecten. De Vak groep heeft in een notitie laten weten dat een opiniepeiling geschikter is voor een bevolkingsuitspraak over de vraag óf er nog wel gebouwd moet worden, en een referendum meer in aanmerking komt voor de vraag naar de lokaties. De keuze laten de externe adviseurs wijse lijk aan het Soester gemeentebestuur over, en dat kiest voor het referendum, ook al omdat Gemeentebalngen Groen Soest daarom heeft gevraagd. Y oorlichtingscampagne In een raadscommissie ad hoe moet het referendum worden voorbereid. Een besluit daarover kan in januari geno men worden. "Essentieel voor een mo gelijk succes van het referendum is een gedegen, onafhankelijke voorlichtings campagne," aldus het College, dat de In zijn onderbouwing van de keuze voor het Nul-plus-scenario noemt het College van B. W. de nood zaak van een aanzienlijke beperking van de omvang en het tempo van de bouw van nieuwe woningen. Dat le vert o.a. een opmerkelijk betoogje op over het voortaan noodzakelijke accent op "economische" in plaats van "sociale" binding bij de toewij zing van woningen. Het College schrijft: "Wij staan die beperking niet voor uitgaande van het motto: 'die binnen binnen binnen binnen en die buiten bennen bennen buitenintegendeel: wij realiseren ons dat wij door dit uit de zorg voor het milieu ingegeven ecologisch scenario (Soest Natuur lijk) - dat wij tevens beschouwen als de uiteindelijke definitieve afron ding van de bebouwing in de kern Soest - niet meer in staat zijn volledig in de berekende eigen woningbe hoefte te voorzien. Dat betekent dan ook dat niet allen die binnen zijn (in Soest geboren en getogen) in hun woonbehoefte bin nen Soest kunnen voorzien. Het houdt ook in dat, bijvoorbeeld ter beperking van de automobiliteit, mensen die nu buiten Soest woon achtig zijn maar in Soest werken, meer kansen moeten krijgen binnen de Soester woningmarkt. Extra aandacht blijft nodig voor hen die niet of nog niet in staat zijn op eigen kracht in hun woningbehoefte te voorzien. Voorkomen moet worden dat uitsluitend mensen die in kapi taalkrachtige zin 'binnen' zijn uit de voeten kunnen en dat minder draag- krachtigen in de kou 'buiten' moeten blijven staan." U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 extra kosten op ongeveer 100.000 gul den schat. In het tijdschema voor het verloop van de verdere procedure worden de vol gende data genoemd: - 3 (eventueel ook 11) december: eerste behandeling in commissie R.O. (hele raad); horen van insprekers. - 7 januari: tweede behandeling in R.O. (weer hele raad), uitmondend in advies aan B. W. - 23 januari: raad besluit over voorstel en referendum. Het gebied aan de Jachthuislaan komt ook voor nieuwbouw in aanmer king. - 18 maart: referendum. - 16 april: raad besluit n.a.v. uitkomst referendum. In mei en juni wordt dan het Structuur- visierapport vierde fase behandeld in de commissie en volgt daarover een besluit van de raad. De "Groene Driehoek", het platform van de bewonersgroepen van de Stad- houderslaan en de Korte en Lange Brinkweg, staat allerminst te juichen bij het Structuurvisie-voorstel van het College van B. W. In een eerste reactie plaatst het platform drie kriti sche kanttekeningen. In de eerste plaats stelt de Groene Drie hoek vast dat de Soester bevolking zich bij het referendum - als het voorstel door de gemeenteraad wordt overge nomen - niet mag kiezen voor de Nu l-optie, "terwijl vrijwel iedere inspreker over de Structuurvisie zich daar vóór heeft uitgesproken". In de tweede plaats vindt de Driehoek het een slecht idee om de bevolking te laten kiezen waar er in de toekomst ge bouwd mag worden. "Dat lijkt ons dé manier om bewoners uit verschillende wijken tegen elkaar op te zetten," aldus het platform. In de derde plaats constateert de Drie hoek - terwijl B. W. spreken over een trendbreuk - een opvallende overeen komst met het Noordrandscenario IIB, voor wat betreft woningbouw en ver keer. Dat blijkt uit de voorgestelde bouwlokaties (Koninginnelaan/Jacht huislaan en volgens een minderheid Stadhouderslaan/Cange Brinkweg) en het bouwvolume: de meerderheid wil maximaal 150 woningen per jaar, ter wijl scenario IIB uitgaat van 100 wonin gen per jaar, maar ook uit de voorge stelde afsluiting van het kruispunt Van Weedestraat/Stadhouderslaan voor verkeer naar Baarn. "De omleidings route over de Lange en Korte Brinkweg ontstaat dan vanzelf," aldus de Groene Driehoek. ideeën over winkel-uitbreiding in bij voorbeeld Overhees, aldus Blommers. "Hetvalt op dat er over heel veel zaken niets wordt gezegd," laat de WD-ffac tievoorzitter weten. "Er blijkt geen sprake te zijn van een duidelijk scena rio, dat kan worden vergeleken met de eerder gepresenteerde modellen." Juist nu er zulke belangrijke beslissin gen moeten worden genomen over de toekomst van Soest, moet een College zijn taak als richtinggevend bestuur van de gemeente waarmaken, vindt ze. "Maar het tegendeel blijkt het geval: het College weet niet wat het wil en schuift de beslissing voor zich uit." Blommers wijst in dat verband op de hoorzittingen die begin december geor ganiseerd worden. "Waarop moeten de belangstellenden nu reageren? Op de ideeën van wethouder Menne van het CDA - bouwen voor ouderen - of op de opvattingen van wethouder Visser, wiens partij niets meer wil in Soest? Wél willen bouwen in Hees, maar niet weten wat je gaat doen met het verkeer?" Referendum? Blommers neemt voorlopig maar aan dat de Collegepartijen in de raad het voorstel zullen steunen. "Wij zijn in elk geval tegen, want het is onvolledig, on zorgvuldig en onduidelijk." De VVD vraagt zich dan ook af waarom het Col lege hierover een referendum wil hou den. "Wij hopen niet dat men denkt dat er een referendum nodig is om vast te stellen hoeveel woningen er elk jaar ge bouwd kunnen worden. Dat doet de raad al jaren bij het vaststellen van de Volkshuisvestingsnota en daar is dus geen referendum voor nodig," meent Blommers. "En aan een referendum zonder noodzaak hebben wij géén be hoefte. Wat wij willen is een duidelijke structuurvisie voor Soest..." Neks Blommers (VVD). De VVD-fractie in de Soester ge meenteraad is zeer ontevreden over het voorstel dat het College van B. W. vorige week aan de burgers van Soest heeft voorgelegd. Volgens frac tievoorzitter Neks Blommers is het stuk een typisch geval van "Ja... Nee... Geen mening...". Blommers vindt het concept-voorstel niet meer dan een opsomming van de verschillende meningen van de wethou ders van CDA, PvdA, Progressief Soest en D66 over de mogelijke bouwlokaties na 1995. Er komt weliswaar nog een voorstel over het verkeersbeleid, maar dat is er nog niet en intussen worden er "uit de losse pols" wat maatregelen op verkeersgebied aangekondigd en wat De voorlopige keuze van het College van B. W. voor de zogenaamde "Nul- plus-optie" oogst, zoals te verwachten was, lang niet overal enthousiaste bij val. Eén van de meest beeldende reac ties is ongetwijfeld die van de heer H.L. Bilek, de scheidende voorzitter van de Soester Zakenkring. Hij reageerde maandagavond tijdens de algemene vergadering van de "bedrij ven-club" op het College-voorstel. "Hoe je het ook bekijkt, de Nul-plus blijft nog steeds een Nul," aldus Bilek, die opmerkte dat deze visie op de toe komst van Soest bij hem een "ar chaïsch" beeld opriep: "Op klompen of met blote voeten achter de bezielde plaatselijke dichter aanlopen, op weg naar je zelfgebouwde plaggenhut..." Bilek maakte verder onder meer duide lijk dat het plan-Nieuwegracht, door het College nu beschouwd als de uiter ste begrenzing van het Soester indus triegebied, wat de Soester Zakenkring betreft alleen nog maar mogelijkheden biedt voor een inhaal-effect. De be hoefte aan nieuw bedrijfsterrein blijft onverminderd van kracht, evenals de noodzaak van meer woningbouw. Tenslotte kraakte Bilek nog een harde noot over de door het College voorge stelde volksraadpleging op 18 maart volgend jaar. "Het referendum wijst op gebrek aan echte visie en politieke moed, het is het ontwijken van de eigen verantwoordelijkheid," aldus de voor zitter van de Soester Zakenkring. De vergadering van de raadscom missie Ruimtelijke Ordening van dinsdag 3 december staat geheel in het teken van de hoorzitting over het voorlopige standpunt van Burge meester en Wethouders over de "toekomstige (ruimtelijke) ontwik keling van de gemeente Soest". De vergadering begint om 19.00 uur. Wie wil inspreken kan dat tot en met woensdag 27 november kenbaar maken aan de Staf Voorlichting, tel. 93.777 en 93.459. De insprekers krijgen uiterlijk maandag 2 decem ber bericht op welk tijdstip zijn tij dens de dinsdag-vergadering kun nen inspreken. Mocht blijken dat er heel veel in sprekers zijn, dan bestaat de kans dat er nog een extra 'hoorzitting wordt gehouden op woensdagavond 11 december. Het voorlopig standpunt van B. W. kan men inzien in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum, elke werk dag tussen 8.30 en 16.30 uur en bo vendien elke vrijdagavond (koop avond) tussen 19.00 en 20.00 uur. laN Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 Wij zij geopend: dindag t/m vrijdag lunch vanaf 12.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. s Maandags gesloten. Het College van B. W. is in de be schrijving van zijn voorkeursscena rio - waarvoor het zelfs meer dan ne gen dichtbedrukte A4-tjes nodig heeft - bij vlagen bijna lyrisch. Het stuk is hier en daar doorspekt met metaforen en zinsneden uit een be kend gedicht van wethouder/dich ter Jan Visser, met name uit diens "Cives Susati", het gedicht dat een plaats heeft gekregen op de plaquet te bij de ingang van de raadzaal in het nieuwe gemeentehuis. Een mooi voorbeeld is de inleiding tot de samenvatting van het voorstel, die als volgt luidt: "Met de ontwikkeling van de struc tuurvisie is veel overhoop gehaald. Soest is als het ware binnenstebuiten gekeerd. Wij hebben nu in 'dit huis, gestoffeerd met procedures, gewikt gewogenons voorkeurscenario ge presenteerd. Dat is het Nul-plus-s- cenario. De gesloten omtrek van de nul staat daarbij symbool voor de grenzen die wij hebben aangegeven. U kunt de nul ook beschouwen als een (afge)rOnd open venster, waar door je kunt zien dat Soest binnen en buiten de toekomst meer (plus) te bieden heeft." En verder: "Wij hopen dat u in dit voorstel kunt ontdekken 'draden tegendraads ge spannen in lijnen van saamhorig heid'. Mocht u niettemin de draad zijn kwijt geraakt dan treft u hier een korte samenvatting aan om die draad weer op te pakken." "De Nul-optie is niet waar te ma ken, en dat willen we ook niet." Dat meldt het College van B. W. in een kritische beschouwing over dit niet-meer-bouwen-model, dat in eerdere inspraakrondes verreweg het populairst bleek bij de geïnte resseerde burgers. Volgens B. W. is de Nul-optie on haalbaar omdat er op basis van de geldende bestemmingsplannen al een onbekend aantal particuliere huizen kan worden gebouwd zonder dat de gemeente daar één vinger achter krijgt. Het College wfl het ook niet waarmaken omdat er in een dy namische gemeente als Soest zich al tijd lokaties zullen aandienen die zonder overwegende bezwaren voor woningbouw kunnen worden benut. "Wij menen tevens dat een radicale Nul-optie ook in de tijd gezien zal leiden tot een druk op niet-gewenste lokaties, waarvan het zeer de vraag is of een toekomstig bestuur die druk zal kunnen weerstaan bij afwezig heid van een gericht (beperkt) alter natief. Met een variant op dichterlij ke woorden: de mensen kunnen rechtlijnig wezen of denken te we zen, maar blootgesteld aan weer en tegenwind is hun wilskracht een roestbaar onderdeel," aldus B. W. "Voor het functioneren van de de mocratie is het ongewenst te kiezen vooreen scenario waarvan nu reeds voor een deel zeker is, en voor een ander deel hoogst waarschijnlijk, dat het niet of na enkele jaren niet meer zal worden uitgevoerd. Een duidelij ke en eerlijke visie voor langere ter mijn valt te verkiezen boven moge lijk populistisch gewin op korte ter mijn," meent het College. De buren Daarnaast wijst het de Nul-optie af omdat het toch voor een deel mede verantwoordelijkheid wil dragen voor de voorziening in de provincia le en gewestelijke woningbehoefte. "Wij willen onze behoeften en pro blemen niet zonder meer op het bordje bij de buren deponeren en onze blik vanaf de Eng niet verengen tot de bloemen die hier bloeien en de bossen, boeren en burgers die de buitenkant van Soest bewonen..." Volgens B. W. past de Nul-plu- s-optie in het provinciaal beleid en ook in de gewestelijke structuurvi sie. Het College baseert zich boven dien op het commentaar van bureau Zandvoort, dat in een aparte notitie met achtergrondbeschouwingen over de Nul-optie - let wel: door Zandvoort zelf als keuzescenario voorgeschoteld - allerlei voetangels en klemmen weet op te sommen. Japanse kimono s, nieuwe stijl. Natuurlijk laanstraat 6Z baarn 02154-15588 Het gemeentebestuur van Soest heeft bij de provincie Utrecht 'met klem' be zwaar gemaakt tegen het verlenen van een afvalstoffenvergunning aan de Gebr. Beijer aan de Beukenlaan. Het bedrijf heeft een vergunning aange vraagd voor de opslag en het sorteren van bouw- en sloopafval en het opslaan van zand, grond, grind en dergelijke op het perceel Beukenlaan 7. De gemeente stelt dat die activiteiten, evenals de stortgaten van Kok en Kuij- er, overlast veroorzaken. Dat komt door het aan- en afrijden van vrachtwa gens, terwijl de gemeente ook van stof-, geur- en visuele hinder spreekt. Over leg over verplaatsing van het stortgat van Beijer heeft nog niets opgeleverd. De gemeente wil het terrein, waar de stortgaten liggen, een recreatieve be stemming geven, omdat daarnaast nieuwbouw zal worden gepleegd. Van uit dat oogpunt past het niet in het ge meentelijk beleid als de provincie de af valstoffen wetaan vraag van Gebr. Beij er honoreert. Daarom is het gemeente bestuur in de pen geklommen en heeft het bij de provincie een bezwaarschrift ingediend. Nog drie nachtjes slapen en dan komt Sint Nicolaas in Soest aan. Na dat hij zaterdag om 14.00 uur is gearriveerd, zal hij op zijn paard naar het gemeentehuis rijden. De route die de Sint met zijn gevolg aflegt, is als volgt: Station Soest- Zuid, Eikenlaan, Soesterbergse straat, Korte Ossendamweg, Nieu- weweg, Eigendomweg, Weegbree straat, Smitsweg, Veenbesstraat, Varenstraat, Koningsweg, Obrecht- straat, Willaertstraat, Di Lasso straat, Clemensstraat, Vrijheidsweg, Jan de Rooystraat, Wiardi Beck- manstraat, Wijnand Toplaan, Beu kenlaan, Dalweg en Raadhuisplein. Volgens de planning wordt de Sint om ongeveer 16.00 door burge meester Hans de Widt welkom gehe ten. Om kwart over vier wordt hij met zijn drie hoofdpieten op de Van Weedestraat verwacht. Daarna zal hij zich terugtrekken en voorberei den op de zware tocht over de wegen en daken van Soest. De winkeliersvereniging "Hartje- Zuid" organiseert aanstaande zater dag (23 november), de dag van de in tocht van de Goedheiligman, een fan tastische Sinterklaas-aktie. In en om het winkelcentrum heerst dan een op gewekte Sinterklaas-stemming, die vooral gaande wordt gehouden door het optreden van een originele Pieten band. Voor de kinderen is er een ge weldige grabbelton-aktie. Als de ouders de boodschappen heb ben gedaan krijgen de kinderen de gele genheid hun geluk te beproeven in de grabbeltonnen, die staan opgesteld bij de volgende winkeliers aan de Zuidpro menade, de Soesterbergsestraat en om geving: Adama mode Maison Borgts Brandsma behang en verf Jac. de Bruin rijwielen Dogterom banketbakker Fleurida bloemboetiek Provak Hooijer ijzerwaren Van der Linden slijterij Van Oosten fotografie Schuitemaker mode Van den Bor poelier Edskes tapijt-gordijnen Kapstok mode Sigarenspeciaalzaak Jan Sluyter kapsalon Snoek meubelen Reformhuis Middelwijk Jadi's vrijetijdsmode Anja's Phildar wolzaak Blokker Boumans bakkerij Brouwer textiel C-1000 supermarkt Van Essen foto Wildschut optiek Gerth reisburo Het College van B. W. heeft dan toch zijn ei gelegd. In een lijvig stuk - negen dichtbedrukte kantjes - heeft het zijn voorkeur uitgesproken voor wat nu genoemd wordt de "Nul-plu- s-optie". Wie nu denkt dat dit model ongeveer hetzelfde is als de eerder gepresen teerde en veelbesproken Nul-optie, maar-dan-met-een-béétje-meer, komt bedrogen uit. Het College kiest, zij het niet al te uitbundig, wel degelijk voor verder bouwen in de toekomst. De term "Nul-plus" lijkt daarom op z'n zachtst gezegd nogal misleidend; B. W. hadden er, met nagenoeg evenveel recht, bijvoorbeeld ook de naam "IIB-min" op kunnen plakken. Het Collegevoorstel werd vorige w eek door wethouder Jan Visser min of meer met tromgeroffel en klaroenge schal gepresenteerd, maar het is zeer de vraag of al die opgetogenheid wel gerechtvaardigd is. De verwarring lijkt immers alleen maar toe te nemen. Zo is er slechts op onderdelen sprake van een unaniem College-standpunt. Zowel over het gewenste bouwpla fond als over de bouwlokaties lopen de meningen binnen het College w eer sterk uiteen. Er is in feite geen sprake van één duidelijke voorkeursoptie, maar minstens drie: de optie-Menne, de optie-Kingma en de optie-Vis ser/Swinkels. Het geïnteresseerde deel van de be volking moet intussen wel het gevoel krijgen dat het zich in de eerste in spraakronde - over de vier Zand- voort-scenario's - voor joker heeft la ten zetten. De bijval voor de Nul-optie was massaal en indrukwekkend, maar het College lijkt niet van zins zich daaraan nog veel gelegen te laten lig gen. Het komt nu - al dan niet op goe de gronden - met een nadere medede ling: de Nul-optie is niet waar te ma ken. Welaan - dat is informatie waarmee de burgers al tijdens de eerste inspraak ronde hun voordeel hadden kunnen doen. Het gemeentebestuur heeft in die fase echter nagelaten de bevolking wijzer te maken dan zij was en op z'n minst de indruk gewekt dat de Nul-op tie wél een haalbare kaart was. De burgers mogen zich nu tijdens de tweede inspraakronde - de échte - op nieuw uitspreken. Waarom eigenlijk? Het ligt immers nauwelijks in de lijn der verwachtingen dat hun zienswijze nu sterk zal afwijken van wat ze eerder massaal duidelijk maakten? Of menen B. W. dat de Soesters plotseling diep onder de indruk zullen zijn van de argumenten die tegen de Nul-optie pleiten? Het College wenst de populaire Nu l-optie echter zelfs niet meer in de vraagstelling voor het referendum op te nemen. Dat lijkt op z'n minst niet fair. De burgers wordt op die manier de kans ontnomen zich - als het er op aankomt - uit te spreken voor hun fa voriete model, want die komt in het stuk niet meer voor. De Soester bevol king mag in feite uitsluitend kiezen uit een beetje meer of een beetje minder bouwen, maar hoe men het ook wendt of keert: gebouwd zal er worden. De vraag kan gesteld worden of B. W. - met al hun getoeter over de in spraak en de invloed van de bevolking op het bestuur - de burgers op deze manier wel serieus willen nemen. Of mikt men bij voorbaat op een zó gerin ge belangstelling voor het referendum dat de gemeenteraad zich van de uit slag niets hoeft aan te trekken? Zo wordt het referendum inderdaad "weggegooid geld". Vraag dan maar liever helemaal niks... In verband met Sint Nicolaas en Kerst houden de winkeliers in Soest extra koopavonden in december. Op vrijdag 29 november is er een ge bruikelijke koopavond. Maar op maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 december zijn de winkels tussen 19.00 en 21.00 uur eveneens ge opend. Op maandag 2 december zijn de winkels ook de gehele dag open. Op maandag 23 december hebben de middenstanders hun deuren ook overdag en 's avonds open voor pu bliek. Daarentegen sluiten ze op dinsdag 24 en 31 december reeds om 17.00 uur in plaats van 18.00 uur. Een 60-jarige bewoonster van de Braamweg ontdekte vorige week dat van haar auto twee banden waren lek gestoken. Van de dader en het motief is niets bekend. Ze deed aangifte bij de politie. De Goudreinet Bloemenhuis Jasmijn Jasper mode Modehuis Jolanda De Kaasspecialist Eethuisje 't Pleintje Kadoshop De Snuifdoos Storina stoffen Boutique Uno Van de Ven boekhandel Westerhof radio-tv Kavé doe-het-zelfmarkt Syllie Hair kapsalon De Gouden Schaar De openingstijden voor de Sinterklaas verkoop zijn als volgt vastgesteld: - vrijdag 29 november, de hele dag en van 19.00 tot 21.00 uur; - maandag 2 december, de hele dag en van 19.00 tot 21.00 uur; - dinsdag 3 december, de hele dag en van 19.00 tot 21.00 uur; - woensdag 4 december, de hele dag en van 19.00 tot 21.00 uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 3