aruóhoch 0 nieuws Geslaagd concert Soester Orkest Vereniging IPÜÜÜ WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 12 Doe-dag leerlingen op Waldheim Mavo Vrijwilligers Vakature Bank HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Aquarellen van Judith van Ekris Nieuwe expositie in C-drie Kinderbios in C-drie: 'Sam en de paardendieven' Ouderenbus 19190. Lezing Neon Tetra over belang van licht in aquarium SOESTER COURANT Vrijdagavond in De Lieve Vrouw Jan Visser gast bij Poëziekring Fluitmanifestatie Muziekschool Vogelshow van Onze Gevleugelde Vrienden Milou en Mai The Tim Disney Band Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' De Avonden Ouderenbus 19190. «I Cultureel Creatief Centrum Sint Nicolaas Op donderdag 5 december is C-drie ge sloten voor publiek vanaf 18.00 uur. Cabaret Herenakkoord Donderdag 12 december speelt caba retgroep Herenakkoord de voorstelling 'Schijnzwanger'. Deen zeldzame com binatie van zes eer uiteenlopende ty petjes geven een bont en gevarieerd programma. Er komen talloze onder werpen aan bod en dit alles wordt aan gevuld met liedjes, conferences, dialo gen, etc. Kortom, een avond om niet te missen, waarbij u ogen en oren te kort komt. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 15,-. Voor houders van Pas 65/CJP/JTK f 12,50. Bedrijfsbowling De eerste periode zit er voor de meeste deelnemers alweer op. Wel blijft het nog even spannend wie er wereldkam pioen zal worden omdat er nog enkele teams zijn die een wedstrijd moeten in halen. Conimex uit Baarn staat bijvoor beeld erg sterk, maar Frejo uit Soest moet nog spelen en vormt hierdoor de grootste concurrent voor nummer 1. Voor de teams Halterenmetaal, Sprinkler 1 en Johnson hangt dus veel van de bovengenoemde wedstrijd af. In ieder geval kijken we terug op een spor tieve en geslaagde periode. In de kolom van volgende week de uitslagen van de beste zes. De tussenstanden zijn als volgt: Mercu- rios 1 - 3344 inhaal, Mercurius 2 - 3456 één wedstrijd, Brooks Instru ments - 4174, Erbeko - inhaal, Johnson en Johnson - 4340, Sprinkler 1- 4354, Sprinkler 2 - 4268, Geesa BV - 4212, Van Batenburg - 3289 -I- twee inhaal, Van Halterenmetaal bv - 4374, Coni mex 1 - 4568, Conimex 2 - 4143, Sinus Aben - 3300 inhaal, Griffioen Super markten - 3414 4- inhaal, Frejo groep bv - 3576 inhaal, Yves Rocher - 4173. Wordt Verwacht: November: 29 november: kinderbios 'Sam en de paardendieven'. December: 2 december: expositie Aquarellen van Judith van Ekris Driessen. 12 december: Cabaret Herenakkoord 'Schijnzwanger'. 13 december: kinderbios 'De vliegende olifant'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De Waldheim Mavo in Baarn houdt vrijdag een doe-dag. De scholieren èn leerlingen van groep acht uit het basis onderwijs kunnen van 13.00 tot 16.00 uur aan creatieve activiteiten meedoen. Tot de mogelijkheden behoren onder meer textielverven, buttons maken, glas graveren of bijvoorbeeld een surprise voor Sinterklaas maken. Om ongeveer 16.00 worden alle crea ties gepresenteerd. In het schoolge bouw wordt dan ook een modeshow ge houden. De Waldheim Mavo is geves tigd aan de Vondellaan, vlak bij station Baarn. De WB Soest/Baarn vraagt deze week aandacht voor de volgende vakatures: 1-120: Werkgroep Vrouwen in de Bijstand in Baarn vraagt een vrijwillig(- st)er voor secretariaatbeheer, verslag geving, informatie verzamelen en ver spreiden, stukken en tijdschriften door lezen, kopij verzorgen, organiseren van informatiebijeenkomsten. 2-106: Stichting Milieubrigade Baarn zoekt een vrijwillig(st)er voor klusjes en lichte reparatie werkzaamhe den. 3-108: Gospelgroep zoekt een twee de dirigent, die bekend is met gospels en spirituals. 4-107: Cultureel Creatief Centrum in soest zoekt vrijwillig(st)er ter assistentie 's avonds van de docente Nederlands; didactische kennis en/of ervaring in de grammatica wordt op prijs gesteld. 6-102: Begeleiding van kamerbewo ningsproject zoekt vrijwillig(st)er voor het begeleiden van bewoners en het zorgdragen voor allerlei praktische en administratieve zaken. 6-116: Vrijwillige hulpverleningsin stantie zoekt personen die slachtoffers opvangen, begeleiden en eventueel ver wijzen naar de aangewezen instanties. 7-129: Stichting voor sociaal-cultu reel werk en basiseducatie zoekt een tweetal vrijwillig(st)ers voor begelei ding van kinderen van acht tot twaalf jaar tijdens allerlei 'technische' activi teiten zoals houtbewerking en knutse len. 8-168: Verpleeg- en reactiverings centrum voor psychogeriatrische pa tiënten zoekt vrijwillig(st)ers die samen met medewerkers van de activiteiten begeleiding en bewegingstherapie be woners begeleiden bij het zwemmen (een bewoner wordt door een persoon begeleid). 14-106: Internationale hulporgani satie zoekt vrijwilli(st)ers voor het be zoeken van aan huis gebonden gehan dicapten, zieken en bejaarden. Inlichtingen bij de WB Soest, Smits- weg 311, tel. 12630; openingstijden zijn dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 13.00 uur. In Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154-81829, dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur. Traditiegetrouw kregen belangstel lenden voor de concerten van de Soes ter Orkest Vereniging op 21 novem ber weer de gelegenheid dit orkest te horen. Al ruim 21 jaar geeft de SOV in het najaar een concert in de Petrus en Pauluskerk. Dirigent Henk Soesteman heeft met het orkest niet voorbij willen gaan aan het Mozart-jaar. Hij liet daarvoor zijn keus vallen op een der meest geliefde werken van deze componist, zijn klarinetcon cert in A grote terts KV 622. Het werd het hoogtepunt van deze avond, wat ze ker niet in de laatste plaats te danken was aan de solist, de internationaal be kende klarinettist Reinier Hogerheijde. Zijn vertolking van de solo, diep door leefd en met een volle warme toon, heeft bij de toehoorders een onvergete lijke indruk achtergelaten. Van de moeilijke opgave voor een amateurge zelschap om de orkestpartij uit te voe ren was Reinier Hogerheijde zich dui delijk bewust - hij speelde hier en daar mee in de tutti. Het bleek duidelijk dat alle uitvoerenden er met elkaar hard aan gewerkt hadden om dit schitteren de eindresultaat te bereiken. Het bruta le optreden van een persfotograaf kon daar geen afbreuk aan doen. De avond was geopend met de serena de voor twaalf blazers en contrabas van Richard Strauss. Een werk dat eerder door de blazers van de SOV, en ook nu weer, verdienstelijk werd gespeeld. Na de pauze klonk de 104e symfonie van Jozef Haydn. Hier waren vooral weer de blazers (fagot!) goed op dreef. Bij de strijkers speelde enige vermoeidheid mogelijk een rol. Sluitstuk van het programma, als uit smijter, de Piet Hein Rhapsodie van Pe ter van Anrooy, een tijdgenoot van Ri chard Strauss. Een moeilijk werk, zeker aan het einde van een programma. De HEEL PLEZIERIG In cultureel creatief centrum C-drie is in de maand december een expositie te bezichtigen van Judith van Ekris- Driessen. Haar werk bestaat voorna melijk uit aquarellen, maar ook met gemengde technieken is een aantal schilderijen vervaardigd. Judith is in Soest vooral bekend onder haar meisjesnaam Driessen, omdat ze vanaf 1979 als kleuteijuf vele kinderen onder haar hoede nam. Ze werkte op de kleuterafdelingen van 'De Springplank' en 'De Bron', woonde negen jaar in Soest en verhuisde toen naar Hooglan derveen, hier ook niet zo ver vandaan. Judith heeft altijd al graag getekend, maar het is er nooit van gekomen dit verder te ontwikkelen. Totdat ze twee jaar geleden in contact kwam met de aquarel-techniek. Dit bleek een tech niek te zijn die haar bijzonder goed lag Een van de aquarellen van Judith van Ekris-Driessen. en waar ze heel serieus mee bezig is ge gaan. Voor haar onderwerpen heeft Ju dith een voorliefde voor de natuur, vooral bloemen vormen een grote in spiratiebron. Maar ook aan stillevens, een Griekse stad, een Franse boerderij en koeien heeft ze zich gewaagd. Of ei genlijk, zoals Judith van Ekris zelf zegt, werd ze ertoe uitgedaagd. 'Telkens be gin je aan een nieuwe uitdaging. Vooral aquarel heeft mijn voorkeur om dat het een constant gevecht is met de vloei baarheid van de verf. Je weet nooit wie er wint.' De expositie van aquarellen wordt op 2 december ingericht en is te bezichtigen tot 2 januari. De openings tijden van C-drie zijn van maandag tot vrijdag van 8.30-23.00 uur en op zater dag van 15.00-23.00 uur. Walt Disney is vooral bekend van te kenfilms en stripfiguren, maar in de Kinderbios draaiden ook al een heel stel echte speelfilms. Denk maar eens aan 'Pollyaniia', 'De gekke tekkel', 'Big Red', 'Rascal', 'De eend met de gouden eieren', 'Sammy de slimme zeehond' en 'Gus, de voetballende ezel'. Op 29 november draait in C-drie weer zo'n leuke speelfilm van Walt Disney. Een oervervelend jongetje maakt altijd ruzie met iedereen en vooral met zijn oudere broer. Alleen met zijn hond Sam kan hij nogal opschieten, hoewel hij hem ook gemeen kan plagen. Op een dag heeft hij het weer eens aan de stok met zijn grote broer en gaar ervandoor op een paard. Ze wonen in het 'wilde westen' en de broer vindt het veel te ge vaarlijk. Daarom gaat hij er maar gauw achteraan. Ze worden gevangen geno men door indianen en meegevoerd. Maar het jongetje is zo'n lastpak, dat zelfs de Apachen er geen raad mee we ten. Sam de hond wil zijn baasje natuur lijk redden en zet de achtervolging in. Gelukkig komt alles nog op z'n pootje terecht. Deze leuke western voor kinderen duurt ongeveer 90 minuten en wordt ondertiteld. De aanbevolen leeftijd is vanaf zeven jaar. De toegang bedraagt f 2,50 en de film begint zoals altijd om 15.45 uur. Klarinettist Rogier Hogerheyde, be geleid door de Soester Orkest Vereni ging. SOV, gesteund door extra koperblazers en geleid door de vaste hand van Henk Soeteman, zette alles op alles om het tot een welluidend einde van het concert te maken. Ook voor de uitvoering van dit werk kreeg het orkest een welverdiend applaus. Bestuur, dirigent en leden van de SOV kunnen terug zien op een zeer geslaagd concert en zij zullen de solist van de avond ongetwijfeld dankbaar zijn voor zijn enorme inzet, die hij reeds getoond had tijdens de repetities, naar ik heb be grepen. Cavano Voor informatie en opgave elke werkdag van 10.00 - 16.00 uur, tel: Aquariumvereniging Neon Tetra heeft een lezing georganiseerd over 'licht in het aquarium'. Die wordt morgen avond gehouden in het gemeentelijk educatief centrum aan de Molenstraat. J.C. Brokke is bereid gevonden de le zing te houden. Volgens Brokke, die bij een gloeilampenfabriek heeft gewerkt, zijn de meningen over dit onderwerp verdeeld. Panklare oplossingen voor individuele problemen mogen de be zoekers wat hem betreft niet verw ach ten, maar hij zal wel een aantal nieuwe aspecten aan de orde stellen. Hij noemt in dat verband de invloed die de kleur op planten heeft. Naast het gedeelte, waarin hij diep ingaat op de fotosynthe se, zal Brokke verder enkele technische details uit de doeken doen. Over dat en nog meer aspecten van licht in het aqua rium kunnen de bezoekers uitgebreid discussiëren. De toegang tot de lezing is gratis. Voorafgaande aan de lezing houdt Neon Tetra om 19.45 uur een tussen tijdse algemene ledenvergadering. Om ongeveer 20.15 uur begint de lezing. Sinterklaas Op woensdag 4 december brengt de Goede Sint weer een bezoekje aan de verschillende buurthuizen. De kinde ren van 3 tot 8 jaar zijn welkom van 13.30 tot 15.00 uur in De Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546; van 14.00 tot 15.30 uur in Het Kruispunt, Alb. Cuyp- laan 200, tel. 21987. De entree be draagt f 1,- per kind. Kookgroep Er zijn nog vier plaatsen vrij op de kookgroep van 7- 12-jarigen in De Praatpaal. Als je het leuk vindt om te le ren koken en alles daaromheen (hygië ne, recepten, opruimen, etc.), geef je dan snel op! Tel. 19546. Disco Op 14 december zijn de 12- 15-jarigen welkom vanaf 19.30 uur. De entree is f 2,50! Je kunt je ook alvast opgeven voor: Nieuwjaarsbal op 4 januari, van 19.00 tot 23.30 uur, in De Praatpaal. De entree voor de hele avond bedraagt f 6,-. Tot 19 december 17.00 uur kun je je hiervoor opgeven. Naailessen In januari 1992 starten twee nieuwe se ries naailessen voor volwassenen. U be taalt voor tien lessen f 35,-, exclusief materiaal. Tijd: woensdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur en vrijdagmid dagvan 13.30 uurtot 15.30 uur. Deles sen worden gegeven in Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987. Krantje Voor het buurtkrantje van de buurtver eniging De Engh zoeken we nog enkele vrijwilligers die het leuk vinden een buurtkrantje samen te stellen e.d. Voelt u er iets voor of hebt u vragen hierover, neem dan contact op met Ellie Komrij (tel. 21987), mevrouw Otten (tel. 13190) of de heer B. Reurink (tel. 24173). Creaclub Elke donderdagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur kunnen volwassenen sa men met anderen creatief bezig zijn on der deskundige begeleiding. Eke keer komen er verschillende technieken aan de orde. Geef u wel even van tevoren op! De kosten zijn f 1,50 per keer, ex clusief materiaal. Assistent-kookcursusbegelei der gezocht Onze kookcursus voor 9- tot 12-jari gen, op de donderdagmiddag van 16.30-18.00 uur, is momenteel over vol. De vrijwilliger die de kookcursus geeft, heeft hulp nodig! Hebt u zin om samen met Iwan de kookcursus te ge ven, bel dan even naar De Vangrail, tel. 17615, of kom even langs: Nachtegaal- weg 8c. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Jan Visser, de Soester dichter/politi cus, is aanstaande vrijdagavond (29 november) te gast bij de Poëziekring Eemland in het Amersfoortse theater De Lieve Vrouw. Hij leest daar voor uit eigen werk en wordt tussendoor geïnterviewd door Dolf Coppes, over zijn dichterschap en zijn politieke acti viteiten. Op zaterdag 30 november organiseren de fluitdocenten van de muziekschool een hele dag voor hun leerlingen in de Amersfoortse Johanneskerk. 's Och tends wordt het ensemble-spel onder de loep genomen. Als gastdocent is hiervoor Adriaan Bonsel aangetrok ken. Bonsel was solo-fluitist bij het Radio Filharmonisch Orkest, trad veelvuldig op als solist met de verschillende orkes ten en is jarenlang hoofdvakdocent ge weest aan het Utrechts Conservato rium. Daarnaast is hij componist en won daarmee de prijs van Amsterdam in 1947 en in 1982 de prijs van Würz- burg. Ook werkt hij als dirigent veel met amateurorkesten-ensembles, 's Middags staan er solowerken op het programma. Hiervoor is als docent Paul Verheij uitgenodigd. Verheij, de huidi ge eerste fluitist van het Koninklijke Concertgebouw Orkest, studeerde bij de vermaarde Hubert Bahrwasser. Naast zijn orkestwerk treedt hij veel op in wisselende bezettingen: kamermu- ziek-ensembles, blaaskwintet, Neder lands Blazersensemble, Amsterdamse Bachsolisten en vele ad-hoc combina ties. Hij is hoofdvakdocent aan het Ko ninklijke Conservatorium in Den Haag. De dag wordt afgesloten met een con cert door de twaalf fluitdocenten en vervangers. Op het programma staan kwartetten van onder andere Paubon, Tcherepnin en Mozart, het stuk 'Mobi le' voor twaalf fluiten van Henk de Vlie ger en 'Enchanted Isle' voor acht fluiten van Lukas van Regteren Altena. Dit slotconcert begint om 16.00 uur. Vanaf dat moment zijn belangstellen den van harte welkom; de toegang is gratis. "Te gast" is eigenlijk een vreemd begrip in dit geval, want Visser (Rotterdam, 1933) is zelf voorzitter van de Poëzie kring. Als dichter maakte hij in de jaren zestig naam met zijn bundel "Te Ber de", waarvoor hij van CRM "de prijs voor jonge letterkundigen" ontving. Zijn eerste publikatie was "Verzamelde Gedichten" (1972), gevolgd door "Klaarwater" (1978), "De Katharen Komen" (1981) en Daglicht/Nacht licht" (1983), die verschenen bij Bosch Keuning. Bij Kijkkader in Soest verscheen "Ik ken je van gezicht" (1987) en bij zijn oudste zoon in Amsterdam "Over het water/Over de stad" (1990). De Histo rische Vereniging Soest bundelde dit jaar 110 gedichten van zijn hand onder de titel "Soest Monumentaal". Visser was van 1955 tot 1990 werk zaam in het onderwijs en werd vorig jaar wethouder van Ruimtelijke Ordening, Voorlichting, Monumentenzorg en Beeldende Kunst. Aan de poëzieavond in De Lieve Vrouw wordt meegewerkt door Ellen de Jong (voordracht). De bijeenkomst begint om 20.30 uur. De entree is f 6,50. Reserveren via tel. 033-618865 of bij de kassa. De Soesterbergse vogelvereniging Onze Gevleugelde Vrienden houdt van 28 tot en met 30 november een vo gelshow op Sterrenberg. Twintig leden bieden hun eigen ge kweekte vogels, waaronder kanaries, grasparkieten, tropische vogels, aga- porniden en Australische parkieten ter keuring aan. Tevens zullen vogels van de bewoners van Sterrenberg op deze show te bewonderen zijn. In totaal worden ongeveer 200 vogels ingebracht. Ook is een verkoopklasse aanwezig waar tegen een redelijke prijs vogels kunnen worden gekocht. De show wordt gehouden in zaal 3 van ge bouw 't Lichtpunt. De openingstijden zijn: 28 november van 20.00 tot 22.00 uur, 29 november van 10.00 tot 22.00 uur en 30 november van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraat Soest, tel. 02155-19577, stelt zich alsdoell een bijdrage te leveren aan het sociaal-culti ven in Soest. Door je op te geven als lid steun de doelstellingen van de vereniging en genie j de voordelen van hel lidmaatschap. De bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 13 jaar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Konlaktadres stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, lel. 12689. Donderdag 28 november: 'Milou en Mai' blikt terug op de roerige meimaand van 1968, toen Parijs werd ontwricht door studentenrevoltes en arbeiders door het hele land met de monstraties en stakingen hun aandeel in de welvaart opeisten. Door zijn film te situeren op het platteland belicht Malle zijn eigen rol van geamuseerde buitenstaander toentertijd (Malle keer de namelijk in mei '68 terug van een verblijf van zes maanden in India) en creëert tegelijk de juiste omstandighe den voor een meer subtiele bespiegeling van de jaren zestig, waarin ook de niet- activisten zich zullen herkennen. Plaats van handeling is een vervallen landhuis op de 'campagne' van Zuid- West Frankrijk, ver van Parijs. Daat overlijdt in de meidagen van '68 de ou de mevrouw Vieuzac. Haar oudste zoon Milou (een schitterende rol van Piccoli), die het landhuis beheert, trom- melt de familie bijelkaar voor de begra- 1 fenis. Ze komen, tezamen met partners en kinderen logeren ze een paar dagen in het landhuis. Het belangrijkste is dal de erfenis geregeld moet worden. De boedel moet gescheiden worden en ie der lid van de familie hoopt een zo groot mogelijke portie binnen te slepen. Als blijkt dat door de stakingen de oma niet direct begraven kan worden ziet het ge zelschap zich veroordeeld tot een kone gezamenlijke vakantie. Het is prachtig weer, huis en omgeving zijn ideaal, maar alleen Milou is niet te vervreemd van zijn wortels om de juiste toon te treffen. Hij zou het liefst alles bij hetou- de houden en voor deze korte periode ziet hij zijn kans schoon om zijn ogen te sluiten voor de werkelijkheid. Aanvang 20.30 uur, entree f 6,-, le den/CJP/Pas 65+ f 5,-. Zaterdag 30 november: De Tim Disney Band werd in de herfst van 1984 opgericht door de Londense gitarist Alan Gascoigne. Als zanger voor zijn band nodigde Alan zijn jeugd vriend Tim Disney uit naar Nederland te komen om de blues te spelen. In de jaren zestig/zeventig speelden Alan en Tim al samen in de Engelse R B-for- matie Desperate Dan. Tim is niet alleen een uitstekend blueszanger, maar ook een virtuoos bluesharpspeler. Om het duo te completeren werd ge zocht naar een hechte ritmesectie. Deze werd gevonden in Hans Hoogstoeven- belt op bas en Ronald Buiting op drums. Ook zij hadden al jarenlang sa mengewerkt, onder andere in de legen darische rock-act Jo Junk Hotdogs. Het repertoire van de band loopt uiteen van Chicago-blues tot country-blues. Grotendeels covers dus, maar in een zodanig jasje gestopt dat er een zeer ei gen geluid ontstaat. De basis van de nummers wordt gevormd door de drums, bas en de gitaar. Het uitgebalan ceerde samenspel van deze drie muzi kanten produceert een strakke onder grond voor de zang- en harmonica-par tijen van Tim Disney. Aanvang 22.00 uur. Entree f 7,50, le den/CJP/Pas 65 f5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 28 november Van 9.30 tot 11.30 uur: knutselen voor volwassenen. Het kost 2,50 gulden in clusief koffie en materialen. Van 10.00 tot 11.30 uur komen groep vijf en zes van KBS Soestdijk voor het natuurproject. Ook van 13.30 tot 15.00 uur komt deze school met de groepen zeven en acht die meedoen aan het the ma 'vervuild water'. Van 15.45 tot 17.45 uur komen Jessica en Thomas hun verjaardag vieren. Met veel vriendjes, activiteiten en panne koeken. Vrijdag 29 november Vandaag komt de Van de Huchtschool meedoen met het project 'Zee, zee, wat doen we ermee?' Uiteraard twee ver jaardagspartijtjes, van Ellen en Daisy dit keer. En dan op de laatste vrijdag van de maand kinderdisco. Normaal zou het kinderrestaurant plaatsvinden, maar gezien de vijf vrijdagen en grote toeloop hebben we de kinderdisco voorrang gegeven. Het begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De leeftijds grens ligt van zeven tot dertien jaar en de entree is slechts één gulden. Het the ma voor deze avond is: hiphop-dansen. Zaterdag 30 november Drie-jarigen die omstreeks 13.30 uur met al hun vriendjes begroet worden door de clown. De clown is ook jarig, maar dat wordt niet gevierd. Hoe kan dat nou? De clown en de medewerkers van de kinderboerderij zorgen voor een fijne middag. Woensdag 4 december Twee grote-feesten. Allereerst voor de peuters en hun ouders. Vanaf 9.30 uur worden zij verwacht op de kinderboer derij. En daar komen twee Pieten aan om met hen het feest van de baas te vie ren. Wel duidelijk opgeven bij de lei ding als u met uw kleinste kind(eren) mee wilt doen. 's Middags op de thea termiddag gaat het toneel ook over Sint Nicolaas. Enkele kinderen gaan dat feest vieren, maar dan gebeuren er hele vreemde dingen... Ja, als je niet echt meer gelooft in Sint Nicolaas, moet je niet gek opkijken dat er iets vreemds ge beurt. Dit toneelstuk is bestemd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar en begint om 14.00 uur. Dan gaan de deuren dicht. Het kost één gulden en duurt tot 16.00 uur. Dinsdag 3 december: Eindelijk is 'ie er dan: de film 'De Avonden'. Geregiseerd door Rudolf van den Berg en met Thom Hoffman als Frits van Egters. Het werk van Gerard Reve is eerder verfild ('De vierde man' door Paul Ver hoeven en 'Lieve jongens' door Paul de Lussanet), maar niemand had zich ge waagd aan de debuutroman van Reve: De Avonden. Filmer Rudolf van den Berg, scenarioschrijver Jean Ummels en vertolker Thom Hoffman bedachten een Frits Egters die veel lijkt op de jon ge Reve zelf. De Avonden opent met een droom van Frits, waarin hij probeert zijn vader iets te vertellen voordat het jaar voorbij is. Het is tien voor twaalf. Maar hij kan hel verlossende woord niet over zijn lippen krijgen. Badend in het zweet wordt hij wakker en ontdekt dat 1946 nog tien dagen te gaan heeft. Hiermee is een spanningselement ingevoerd: Wat is het geheim van Frits? Een onderhoudende film die niet onop gemerkt is gebleven en gezien mag wor den. Aanvang 20.30 uur. Entree f 6,- CJP/Pas 65+ f 5,-. Filmagenda donderdag 5 december: Face Value dinsdag 10 december: Kwaidan donderdag 12 december: La Stazione dinsdag 17 december: The Nylon Christmas Tree donderdag 19 december: Song of the Exile dinsdag 24 december is het filmhuis ge sloten donderdag 26 december: New Years Day. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel.: Ook op Radio Soest 105.9 MHz, woensdag 11.45 - 12.00 uur. Welkom in ons nieuw verbouwde kantoor! Evenementen Singer Museum, Laren: Nederlandse affiches vóór 1940, t/m 21 januari, Sy- bren Valkema, vrij glas. Kasteel Hoge Vuursche.- Cécile Drees- man, Naaldwerken, t/m 30 november. Museum Flehite: Vier eeuwen papierk nipkunst, t/m 12 januari '92. Theater Pia Beek, Amstelveen, 1 december. Herman Finkers, Carré, 12 t/m 17 mei 1992. Romeo Julia, Nationaal Ballet, Mu ziektheater, 25,26,27,28 en 30 decem ber. Sylvester Nieuwjaarsconcert, Concert gebouw Amsterdam, 29 december. Urban Dance Squad, Utrecht, 21,22 december. Winkel Sinterklaascadeautjes: Fietskaarten - 1:50.000 f 7,50; Noord- Midden Veluwe, Flevoland, Salland, Utrechtse Heuvelrug. Wandelkaarten: Gooi/Vechtstreek. Lage en Hoge Vuursche, Rondom de Dom, Utrechtse Heuvelrug, IVN Wan delroutes, Austerlitz. Sportvisakte, museumjaarkaart, CJP-pas, Kaarsen (afbeelding Soest), VW-magazine (f 4,95), of Kerst-win keluitstapje naar Aken, Düsseldorf, Keulen, Gent etc. voor f 28.- (dage lijks); kadobonnen vanaf f 10,- t/m f 100,-. Open: maandag - vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, tel. 12075, Steenhoffstraat 9a. i

Soester Courant | 1991 | | pagina 12