'(Smm OMT RD Verrassend spel heren Red Stars Veluwse Boys werpt WZ'49 terug: 4-2 SEC-zondag nadert al rode lantaarn Shot zoekt naar centralere locatie Degradatiespook doemt op voor Shot Eemvogels heeft veel kruit nodig Ongeslagen status van SEC in Bussum wreed beëindigd "St. Nicolaas; wij hebben maar weinig wensen PAGINA 24 SOESTER COURANT PAGINA 25 ii Ook dames winnen na slechte eerste helft BASKETBAL Teleurstelling in Garderen VOETBAL zaterdag \Nieuwe nederlaag tegen Victoria: 3-0 VOETBAL zondag WATERPOLO Waterpoloërs met zes man ten onder DAMESVOETBAL Tweede zege dames WZ'49 op DVS'33 Tafeltennissers liever weg van de Heideweg TAFELTENNIS Tafeltennissers hopen op een 'wonder' TAFELTENNIS VISSEN Gerrit Kasius leidt wintercompetitie Eemland goed op dreef in marathon TRIATHLON AV Triathlon: elke dinsdag Coopertest Ronald de Rooij scoort voor PTT VOETBAL zaterdag Korfballers komen vier keer langszij in eerste zaalwedstrijd KORFBAL BOWLING Weer nieuw record bij bowling-dames ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf WW*. MMÉRlMmtnJ antiebedrijf. sr\ die een DP een geweldig •gramma. Een evoerd in hoog- maar liefst 30 oor paneel- of schuifwanden it gemaakt, zo- ikkelijk kunnen >k voor het inte- vele mogelijk- :en en draad- veel praktische I Juist op een moment dat de verwachtingen niet bijster hoog waren ge spannen, verrasten de heren van Red Stars. Het hooggeplaatste MSV reisde na twee keer twintig minuten gefrustreerd terug naar Noordwijk: 83-75. Het was de tweede zege in negen wedstrijden van de Soesters, die in de rust nog zeven punten achterstonden. Aanvoerder Arend Kok hing de overwinning op aan het teamspel van Red Stars. "Eindelijk hadden we een keer geluk 1 met de scheidsrechters", haalde Kok de I slotfase van de wedstrijd aan. De stand I was in evenwicht en Jan van Maanen I botste, op weg naar de basket, tegen een I MSV-er aan. Van Maanen, die al vier I fouten had, werd vrijgesproken. Zijn I tegenstander, de 2.08 meter lange Rob I Driessen die vorig jaar nog in de eredi- I visie speelde, kreeg de vijfde fout en I moest gaan zitten, terwijl Van Maanen mocht plaatsnemen aan de vrije-wor- plijn. De Noordwijkers wonden zich ongenuanceerd op, omdat ze op dat I moment nog maar drie mensen in de I strijd hadden. Kritiek Hevige kritiek op de scheidsrechters le- I verden de gasten twee technische fou ten op, waardoor Van Maanen zes vrije worpen mocht nemen. Hij benutte er I drie, waarna vijf mensen van Red Stars I de wedstrijd rustig uitspeelden tegen I drie Noordwijkers. I Kok stelde na afloop dat hij zijn ploeg I toch de meeste winstkansen had gege- I ven. "Ook als dat voorval zich had I voorgedaan. We hebben de hele wed- I strijd als team gespeeld en we hebben Red Stars scoort 27-25. Voor het eerst staat de ploeg op voorsprong. Carolien Hilhorst (10) en Marion Geurts (links) sluiten hun ogen van pret. Foto: Goos van der Wilt. verdiend gewonnen. Maar ik moet zeg gen dat de scheidsrechters de persoon lijke fout ook aan Jan had kunnen ge ven. Het zat op het randje." Onder de borden kwam Red Stars leng te te kort tegen MSV. De meeste punten van MSV werden dan ook van dichtbij gerealiseerd. Door kort te dekken, oe fende Red Stars pressie uit op de MSV-ers die daardoor regelmatig uit hun spel werden gehaald. Dit ondanks de aanwezigheid van Eric Driessen, die net als zijn broer vorig seizoen voor Fes- to speelde, maar dit jaar enkele stappen terug deed. Bovendien sprong Red Stars zorgvuldiger met balbezit om dan in de afgelopen weken. Door de dreigende foutenlast was MSV al voor rust overgeschakeld van een persoonlijke naar een zone-verdedi ging. De Soesters hadden even nodig om daaraan te wennen, maar bleven in de buurt van de gasten. Halverwege de tweede helft trok MSV een gaatje van vijf punten, maar in de laatste vijf minu ten bouwde Red Stars met succes aan een voorsprong die uiteindelijk resul teerde in de tweede, broodnodige zege. Dames Veel wedstrijden hebben twee 'gezich ten'. De ontmoeting tussen de dames van Red Stars en Dunckers was er zo één. De eeuwige 'aartsrivalen' uit Soest en Hilversum stonden in Beukendal te genover elkaar. Dunckers leek een ge makkelijke zege te gaan boeken op Red Stars. Harry van den Heuvel, die de honneurs van de verhinderde Michel van Drie waarnam, slaagde er echter in zijn ploeg in de juiste richting te duwen. Met speels gemak sloeg Dunckers een bres van tien punten (4-14) en in de rust sloeg de balans nog steeds door in het nadeel van de Soesters: 18-22. Maar daarna kwamen de Hilversumse dames er niet meer aan te pas. Red Stars liep over Dunckers heen, zoals dat zo tref fend in basketbaltermen kan worden aangeduid, en won de thuiswedstrijd met 56-35. I WZ'49 moest afgelopen zaterdag de I belangrijkste vier-puntenwedstrijd te- gen Veluwse Boys afwerken. Belang rijk, omdat I bij winst VVZ'49 zowel in de periode stand als in de normale ranglijst zou I klimmen. Dat mislukte: 4-2. I WZ'49 begon de wedstrijd met een, I ten opzichte van vorige week, gewijzig- 1 de opstelling. Cees-Jan de Vries moest I een schorsing uitzitten na zijn derde 1 boeking van vorige week. Voor hem 1 speelde Gert van de Munt. ■Vanaf het begin van de wedstrijd ont- I spon zich in het Veluwse Garderen een enerverende strijd. Twee ploegen die I 'gingen voor de punten' en daarbij een ■'mannelijk potje' voetbal niet schuw- |den. WZ'49 was in de eerste helft hier- I door enigszins overbluft. Reeds na ze- Iven minuten keek het tegen een achter- 1 stand an. Man van de wedstrijd aan Ve- lluwse Boys'-zijde, de 38-jarige Adrie ■Betlink, knalde een voorzet van rechts onhoudbaar in langs Mare Brouwer. ■Lang duurde de voorsprong voor de gastheren echter niet, want in de zes tiende minuut trok Gert van de Munt de stand gelijk. Een goede solo van links back Hans Visscher werd tot tweemaal toe door de keeper gepareerd, waarna Gert van de Munt in de rebound kon in koppen. Daarna was het in de eerste helft in aanvallend opzicht gedaan voor WZ'49. Het moest zelfs alle zeilen in verdedi gend opzicht bijzetten. De veelvuldig inschuivende voorstopper gaf een con stant numeriek overwicht waardoor WZ'49 voortdurend achter de feiten aanliep. Een 2-1-achterstand kon dan ook niet uitblijven en WZ'49 mocht zeker niet klagen dat het voor rust daar bij bleef. Terugspeelbal Na rust tapte WZ'49 uit een ander vaatje. In een veel vroeger stadium werd Veluwse Boys aangepakt en in de eerste fase na rust was WZ'49 dan ook de betere. Allereerst had Peter van de Munt, vrij voor de keeper, na een hak- balletje van Willem de Vries een goede scoringskans. Vlak daarna was het Wil lem de Vries zelf die een te korte terug speelbal van Veluwse Boys' laatste man attent langs de keeper schoot. John Brouwer had WZ'49 daarna zelfs op voorsprong kunnen zetten, maar zijn lob pakte verkeerd uit. In de resterende tijd ging het toch nog fout bij WZ'49. Allereerst leidde on gelukkig balverlies op het middenveld de derde goal in en in de periode daarna moest WZ'49 alles op alles zetten om de gelijkmaker te forceren. Het resul taat daarvan was dat Veluwse Boys middels counters gevaarlijk kon wor den. Ondank het goede keeperswerk van Mare Brouwer liep Veluwse Boys toch uit naar een geflatteerde 4-2-over- winning. Een ongelukkige nederlaag voor WZ'49 waarbij, gezien het spel- beeld, een gelijkspel toch minimaal ver diend was geweest. >1.02155-10304 an 9.00 tot 16.30 uur Aanvallend liet SEC het in Hilversum tegen Victoria volledig afweten. Het werd na rust (0-0) duidelijk dat SEC pp een gelijkspel zou moeten spelen, let lukte niet, want na een kwartier [spelen werd het 1-0. Pas vijf minuten Voor tijd viel definitief de beslissing uit in het voordeel van Victoria. Even \oor tijd werd het nog 3-0. JSEC zit duidelijk in de problemen en de ^edstrijd tegen Amersfoortse Boys, Jzondag aan de Bosstraat, wordt nu ui- Kermate belangrijk. Want als SEC zon- udag verliest, dan staat de ploeg hope loos onderaan. BEC moest van start zonder Hans Peter Tan Zoelen (werk) en Herbert van Schalkwijk (geschorst). Jan van Rees (stond geposteerd als laatste man en als [linkerspits opereerde Mark Boetekees. Mark Timmer was opkomende rechter spits. Gezien het feit dat spits Guy Dek ker volledig werd uitgeschakeld door Victoria's laatste man Bart Jan Brou wer, was het duidelijk dat SEC weinig tot doelrijpe kansen kwam. Overigens kreeg ook Victoria weinig mogelijkhe den voor rust. Na zeven minuten echter moest Jack Nagtegaal redding brengen bij een vrije trap. De SEC-doelman tikte de bal cor ner. Een serieuze kans kreeg SEC voor rust na een half uur toen Mark Boete kees op links de bal teruglegde op Guy Dekker. Het schot van de spits werd op het nippertje van de doellijn gehaald door verdediger Peter Valk. En kwartier na rust werd Mark Timmer er op rechts volledig uitgelopen en na een daarop volgende pass vanaf links op de rechtervleugel kon Sander Visser verwoestend uithalen. SEC wisselde na een half uur. Junior Yushuf Altuntas kwam de teleurstellende Gerard van Soeren vervangen. De irritatie bij SEC groeide door de onmacht en zo werden Mark Boetekees en Mark Timmer we gens commentaar op de leiding opge schreven. Invaller Steef Schouten scoorde vijf minuten voor tijd 2-0 en toen was het pleit voor SEC in feite be slecht. Even voor tijd was het de opko mende Bart Jan Brouwer die invaller Steef Schouten opnieuw keurig lan ceerde en deze zijn tweede doelpunt kon scoren. De Duinkikkers hebben in de thuis wedstrijd tegen Hoorn een onnodige nederlaag geleden. De gasten wonnen met 8-19, nadat in het derde deel drie spelers moesten vertrekken wegens aanmerkingen op de leiding en drie persoonlijke fouten. Onder de weggestuurde spelers bevond zich doelman Ron van de Plaats. Met zes waterpoloërs moesten de Duinkik kers verder. Met zo'n lage bezetting steeg het water de ploeg tot de lippen. Koploper Hoorn had geen kind meer aan de Soesters en won met ruime cij fers. Op het moment dat twee veldspelers moesten vertrekken, stonden de Duin kikkers met 7-4 achter. Volgens coach Cees Limper had zijn ploeg op dat mo ment nog uitzicht op een goed resultaat. Bijna alle beslissingen van de leiding vielen in Aqua Indoor in het nadeel van de Soesters uit. De spelersgroep raakte daardoor geïrriteerd en uitte dat vervol gens hardop, met alle gevolgen van dien. Na de 1-5-zege in Ermelo kregen de dames van VVZ'49 een week later DVS'33 op bezoek. De Soester vrou wen hielden aan de Eemweg rekening met een andere tactiek van DVS'33 en dat bleek een goede inschatting. WZ'49 werd aanvankelijk onder druk gezet, maar won wel met 2-1. De voorstopper van DVS'33 schoof steeds door, waardoor de gasten een overwicht op het middenveld kregen en de verdediging van WZ'49 het even moeilijk had. Toch waren de beste kanszen voor de Soesters, maar de nieuwe spits Rachel Beijer, Corrien Verrips en Elly Teerlink hadden geen succes. In de rust werd Marianne Pashley ver vangen door Simone Opmeer. Na een ongelukkig misverstand in de achter hoede lobde de spits van DVS'33 de bal over de doelvrouw van de Soesters: 0-1Hierna zette WZ'49 de gasten on der druk. Linda Wallet schoot de bal vanaf twintig meter in het doel 1 -1en Verrips schoot hard tegen de lat. Tien minuten voor tijd tikte Beijer de bal na een goede actie van Miranda van Wil- sum, in het doel. Daarmee boekte WZ'49 een nieuwe zege. Shot blijft zoeken naar een centrale lo catie voor een nieuwe accommodatie. De tafeltennisvereniging ziet nieuw bouw aan de Heideweg om uiteenlo pende redenen niet zitten en heeft het gemeentebestuur verzocht uit te kij ken naar alternatieve terreinen. Na een onderzoek van de afdeling sport en recreatie kwamen burgemeester en wethouders enkele weken geleden tot de conclusie dat Shot alleen op de hui dige locatie aan de Heideweg een nieu we accommodatie kan laten bouwen. De voorkeur van Shot gaat evenwel uit naar de omgeving van Overhees, het Smitsveen of in de buurt van de Dal- weg. Dat zou een belangrijke impuls voor de jeugdafddeling kunnen beteke nen, schrijft het bestuur in een brief. In Soest-Zuid treedt volgens Shot vergrij zing op onder de buurtbewoners. Er wonen weinig kinderen, hetgeen de aanwas van de jeugdafdeling niet ten goede komt. De clubleiding is bang dat omwonen den van de gymzaal aan de Heideweg bezwaar zullen maken tegen nieuw- bouwplannen. De gemeente zou, aldus Shot, de grond beter kunnen verkopen voor luxe woningen. Soest incasseert dan meer geld, waardoor de nieuw bouw van de tafeltennisaccommodatie financieel haalbaarder is. De accom modatie mag namelijk geen geld kos ten, maar moet budgettair neutraal worden gerealiseerd. Shot hoopt dat binnen de gemeente binnen afzienbare tijd een perceel vrij komt, waarop kan worden gebouwd. De club denkt daarbij aan grond, waar voorheen scholen of bedrijven hebben gestaan. Aan een stuk van vijftien bij dertig meter zou Shot al genoeg heb ben. Shot heeft de gemeente gevraagd attent te zijn op eventuele beschikbare terreinen. "Het zal u duidelijk zijn, dat de locatie Heideweg niet direct onze voorkeur heeft en slechts dan voor nadere uitwer king in aanmerking komt, als er echt he lemaal niets anders te vinden is", schrijft het bestuur van Shot. De leiding van de tafeltennisvereniging wil begin volgend jaar met het gemeentebestuur om de tafel zitten om de stand van za ken te bespreken. De twee landelijke seniorenteams van tafeltennisvereniging Shot speelden afgelopen zaterdag een weinig geluk kige wedstrijd. Beide verloren met 8-2; Shot 1 thuis van kampioen TTCV Nedlin, Shot 2 uit tegen Quick'32 1. Het tafeltennis in Soest, al jaren bij Shot beoefend op hoog niveau, dreigt deze competitie een zware klap te moeten in casseren. Nadat de afgelopen weken al duidelijk werd dat Shot 2 zou degrade ren, heeft nu ook het eerste team van Shot grote degradatiezorgen. Het team verloor zaterdag met 8-2 van kampioen TI VC Nedlin uit Veghel (winst voor Berend Jonker en Sander de Riemer). Op zich niet onverwacht, maar dat was de 7-3-winst van mede-degradatiecon current van VSB 2 wel. Door die onver wachte winst van VSB staat Shot met één wedstrijd te spelen nog maar één punt voor. En terwijl de Soes ters in de laatste wedstrijd naar Never Despair 1 (nummer twee in de competi tie) moeten, krijgt VSB hekkesluiter Steeds Hoger TSB op bezoek. Shot moet dan ook hopen op een 'wonder' wil het ook volgend seizoen nog tweede divisie spelen. De zorgen van het eerste seniorenteam heeft Shot 2 niet meer. Het team is ge degradeerd en speelt de competitie rus tig uit. Omdat kopman Dirk Schuiling de laatste twee wedstrijden niet mee kan doen, gaat het de spelers van Shot 2 er vooral om, dat er in ieder geval een keer wordt gescoord, en zo de eer gered is. Tegen Quick 1 uit Hilversum kwam dat erepuntje al vrij snel. Sterker nog, Martin Fransen speelde twee tegen standers naar een nederlaag en bewees daarmee dat hij, ondanks een vrij mati ge competitie, wel degelijk iets te zoe ken heeft in het landelijke tafeltennis. Of dat ook geldt voor Marcel Jansen en Robbert Huisman (zij bleven tegen Rene Daselaar aan slag. De tafelten nisser won zaterdag geen enkele partij. Voor Shot wordt de situatie zorgwek kend. Foto: Goos van der Wilt. Quick zonder zege), zal volgend sei zoen duidelijk worden als Shot 2 haar geluk in de vierde divisie mag proberen. De derde wedstrijd van de wintercom petitie is op de Naardervaart gevist. In volgorde van loting werd er vertrok ken. Bij aankomst was er een motre gentje; verder was het goed visweer. Op het eerste stuk hadden de meesten veel last van een roeivereniging, wat sommigen deed besluiten te verkassen. Dat dit water elke keer weer tot een van de moeilijkst te bevissen wateren be hoort, is zo langzamerhand bij iedereen wel bekend. Eerste werd Gerrit Kasius met 4.03 meter. Hij neemt hiermee de koppositie over. Tweede werd Piet Limper met 3.67 meter, die zich daar mee samen met Willem van de Kraats, die derde werd met 3.23 meter, boven in het klassement nestelde. Ondanks de vele lange-baanwedstrij den die worden gehouden, blijken de rijders van schaatsvereniging Eemland ook nog even aan het eind van zo'n weekeinde de ereplaatsen bij het mara- thonschaatsen te kunnen weghalen. Bij de dames werd Henriëtte Kuit zon dagavond eerste. Door haar oplettende rijstijl kon zij in de laatste ronde een verrassende eindspurt inzetten en met een royale voorsprong eindigen. Bij de heren C doet Juliën Smink goed mee in de voorhoede. Deze zeer aanvallend rijdende junior is de ouderen vaak te snel af en wist deze keer na dertig ron den als vijfde te finishen. Bij de heren B2 is alle aandacht gericht op de strijd tussen twee Eemlanders. Voor deze marathon over 45 ronden was het verschil tussen Tom Versteeg en Carl Verheijen slechts 0.1 punt in het voordeel van Tom. Met een tweede plaats Voor Tom Versteeg en de derde plaats voor Carl Verheijen zijn de rij ders goed bij elkaar in het klassement gebleven. Elke eerste dinsdagavond van de maand kan iedereen zijn lichamelijke conditie peilen bij AV Triathlon. De Amersfoortse vereniging houdt dan een Coopertest. Dat is een loop van twaalf minuten. Op de atletiekbaan aan de Hamseweg in Amersfoort Noord komen elke maand mensen uit de regio om hun consditie te controleren. De start is iedere keer om 20.15 uur. Vanaf half acht is het mogelijk onder deskun dige leiding een warming-up te doen. Deelnemers worden verzocht zich in de kantine te melden. Ronald de Rooij heeft weer gescoord voor het nationale zaalvoetbalteam van de PTT Post. In de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Nederland se Spoorwegen (2-2) opende hij in de eerste helft de score. Zijn ploegmakker John ten Bosch zou de voorsprong van de PTT vergroten, maar na rust was de organisatie van het team ver te zoeken. De NS konden daarom alsnog terugkomen en een ge lijkspel uit het vuur slepen. René Ribberink en Luits Houkes, die net als De Rooij voor DVS spelen, kwa men ook in actie in de Veluwehal in Barneveld. De wedstrijd werd donder- dagmidag gespeeld. Bussum is meestal een moeilijke te genstander voor de zaterdagvoetbal lers van SEC. Hoewel de Soesters dit maal weinig onderdeden voor de kop lopers in de derde afdelingsklasse, verloren ze met 6-2. In het SEC-kamp werd van een geflat teerde nederlaag gesproken. Nadat Bussum op fortuinlijke wijze op 2-0 was gekomen, zette SEC de Gooise ploeg onder druk. Het leverde kansen op voor Razzo van Dam (kopbal tegen de krui sing), Hendrik-Jan de Boer (bal op de doellijn weggehaald), Edwin de Jong (net naast) en Ronald Spoor (twee keer net naast). Er moest een overtreding aan te pas ko- men voor SEC om succes te behalen. De Boer zorgde nog voor rust voor de aansluiting: 2-1. Vol zelfvertrouwen ging SEC de rust in, maar in de vijftigste minuut stond het ineens 4-1 en tien minuten later maakte Bussum er 5-1 van. SEC deelde nog en kele plaagstootjes uit, maar kwam niet verder dan een strafschop van De Boer (5-2). Bussum zou nog één keer scoren, waarmee de ongeslagen serie van vijf wedstrijden van SEC is beëindigd. Met een publiekswissel voor de jeug dige Almar Lijfering wilde Jan van Maanen tijd winnen. De gedoodverfde 'matchwinaar' werd in de voorlaatste minuut naar de kant gehaald. Eemvo gels leidde met 9-8, maar luttele se conden voor het eindsignaal werd de korf van de Soesters voor de negende keer doorboord: 9-9. Het is natuurlijk nooit leuk om vlak voor tijd een overwinning aan je neus voorbij te zien glippen, maar het korf balduel in Aqua Indoor kreeg met de gelijkmaker wel een terechte uitslag. De eerste zaal wedstrijd van de Soesters was spannend. Hoewel de marge nooit gro ter werd dan twee doelpunten, knokte Eemvogels in totaal ruim dertig minu ten tegen een achterstand aan. Tot 7-7 kwam de ploeg vier keer langszij. Eemvogels was vaker in de aanval en gebruikte veel meer kruit. Bijna tachtig schotpogingen had de formatie nodig om in het spoor te blijven van Fortis dat met ruim vijftig schoten en doorloop- ballen het eerste wedstrijdpunt in de wacht sleepte. Met zes om drie treffers was het eerste aanvalsvak van Eemvo gels produktiever dan het viertal dat in de verdediging begon. Van het eerste aanvalsvak waren alle spelers, van wie Linda Bello en Marco Kuil tweemaal, succesvol. Van het tweede aanvalsvak scoorden alleen Kathja Rauch (2) en Wim Oldewarris. Riek Smakman en Fons Verduin ble ven op nul steken. Voorsprong Maar de fraaiste actie kwam op naam van Verduin. De korfballer bediende Riek Smakman waagt een poging. Ze zal geen succes hebben. Foto: Goos van der Wilt. Rauch èn de aanhang op zijn wenken met een pass achter zijn rug. Zijn team genote rondde de actie met een door loopbal af, waardoor Eemvogels na 48 minuten voor het eerst een voorsprong koesterde. De vreugde was van korte duur, omdat Fortis direct antwoordde met een door loopbal. Maar toen Lijfering zijn ploeg twee minuten voor tijd voor de tweede keer aan een voordelige marge hielp, dacht Van Maanen spekkoper te zijn. Fortis, dat de score al na vijftien secon den had geopend, sloot echter af met een goedgemikt schot. De scheidsrech ter floot daarna voor de laatste keer. Het record van Anneke van Ede (209) is geen lang leven beschoren geweest. Mieke van Berkel overtrof haar presta tie met twintig pins en scoorde een pin- fall van 229. Door dat resultaat rolde Van Berkel in één keer naar de kop van de ranglijst bij de dames. ("een paar overwinningen, graag Bazuin 17 - Soest - Tel. 02155 - 13995

Soester Courant | 1991 | | pagina 25