College Soest kiest voor mondjesmaat bouwen V oorlichtingsavond op 10 december Chemokar komt alvast kennismaken Komt de boodschap in "Op 't Hoogt" over? Nieuwe commissie beeldende kunst ÊlS] jen: jgapglM )Igraag ien liefde! J Denkt. Enquête Alleen vandaag nog opgave voor inspraak mogelijk PAGINA 28 iggiggisa jdenen ïtdiffe- ï-75418 1998 aberij. WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 2e JAARGANG N° 4 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 Geen aanvullende bouwmogelijkheden in Soesterberg Voorstel tot houden van referendum op woensdag 18 maart volgend jaar Soesterberg Geen aanwijzing hoofdwinkelcentrum Veranderingen door in voering Paspoortwet per 1 januari 1992 Spreekuur Sociale V erzekeringsbank Amersfoort Bestemmingsplan Landelijk Gebied Toekomstige ruimtelijke ontwikkeling Soest j za 7OWUO1W' zsilcjlo! 'oek daarover? zie passie], ht, 'rijsjes de aan- kracht nog ver- irom eens even 'innen en vraag nieuwe merk ta.Erstaatuniets ?om u opnieuw erleiden. I 12272 Het college van burgemeester en wethouders heeft z'n keus bepaald uit de modellen die in het kader van de Structuurvisie zijn aangedragen. Het dagelijks bestuur van de gemeente kiest voor het afrondingsmodel NUL plus. Een meerderheid in het college vindt dat er jaarlijks in de periode 1995-2010 tussen de 0 tot 150 huizen gebouwd mogen worden; een min derheid (de wethouders Swinkels en Visser) vindt dat er jaarlijks tussen 0 en 50 huizen gebouwd mogen worden. Overigens vindt het college dat binnen een te stellen maximum-grens de raad jaarlijks de omvang van de woningbouw dient vast te stellen. Aan de standpuntbepaling door het college is het voorstel gekoppeld hierover op 18 maart 1992 een referen dum te houden. Ter voorbereiding hiervan zal een commissie ad hoe wor den ingesteld. Dit staat in de samenvatting van het voorstel betreffende een voor keursmodel voor de toekomstige (ruimtelijke) ontwikkeling van Soest. De radicale NUL-optie (niet meer bouwen na 1995) is volgens het college niet waar te maken. Wat de woningbouw betreft moet voor rang worden gegeven aan sociale woningbouw en moet de bouw van seniorenwoningen bijzondere aan dacht krijgen. In de bebouwde kom van Soest mag geen sprake zijn van verdichting. Een uitzondering op dit algemene uitgangspunt wil het college onder zoeken voor het gebied tussen Bos straat en het bestemmingsplan Klein Engendaal, alsmede een deel van het gebied Hees aansluitend aan Overhees. Bij nieuwe woningbouwlokaties heeft "oud voor nieuw" binnen de bebouwde kern voorrang. Als eind- lokaties en definitieve grens van de bebouwing van de kern van Soest wordt ter afronding als voorkeur uitgesproken voor de lokaties aan de rand Koninginnelaan/Jacht- huislaan en Koningsweg/Dorre- steinweg. De voorkeur voor deze plekken is ingegeven door land schappelijke overwegingen (be scherming van de open Eempol- der). Een minderheid van het college (CDA-wethouder Jan Menne) pleit ervoor als aanvulling op deze loka ties de ruimte bij het Griftland Col lege en aan de westzijde van de Stadhouderslaan bij de afronding te betrekken. Een minderheid van het college (PvdA-wethouder Frans Kingma) heeft voorkeur voor de lokatie ach ter de Lange Brinkweg en de oost zijdevan de Stadhouderslaan. Deze voorkeur is gebaseerd op een betere relatie met de bestaande voorzie ningen en meer kansen voor het te ruglopen van de automobiliteit. Woonbebouwing op het terrein van Zonnegloren moet volgens burge meester en wethouders niet worden uitgesloten. Er moet echter niet méér gebouwd worden dan finan cieel noodzakelijk en planologisch verantwoord is. De bestemming dient minder belastend te zijn dan de huidige bestemming. In Soesterberg ziet het college geen mogelijkheden tot aanvullende wo ningbouw. Ingeval de zogenoemde K-lijnen (geluidhinderlijnen waar binnen niet gebouwd mag worden) gewijzigd worden als gevolg van bij voorbeeld een andere en minder belastende functie van de vliegba sis, dan ontstaan er wél mogelijkhe den tot aanvullende woningbouw. Het college ziet af van het aanwij zen van één van de bestaande win kelcentra als hoofdcentrum. De nog te benutten capaciteit moet worden verdeeld over de verschil lende winkelcentra, met speciale aandacht voor de Smitshof en Overhees. Er zullen geen nieuwe wegen wor den aangelegd ter oplossing van de verkeersproblematiek op de Ossen- damweg en de Van Weedestraat. Wel is er ruimte voor aanpassing met het oog op leefbaarheid, onder andere door het afsluiten van het kruispunt Van Weedestraat/Stad- houderslaan voor het snelverkeer. Te zijner tijd volgt een afzonderlijk voorstel tot vaststelling van een ver- keersbeleidsplan. Met de ontwikkeling van Nieuwe Gracht zijn voor wat betreft de kern van Soest de uiterste grenzen aan gegeven ten behoeve van de aanleg van nieuwe bedrijfsterreinen. Met betrekking tot Soesterberg stelt het college dat bedrijfsterrein kan worden aangelegd op het sport complex aan de Sterrenbergweg en op mogelijk vrijkomende terreinen die thans nog in gebruik zijn bij de fensie. De invoering van de Paspoortwet per 1 januari volgend jaar brengt een aantal veranderingen met zich Zo wordt de leeftijd waarop kinde ren kunnen worden bijgeschreven in een reisdocument van de ouders verhoogd van 12 naar 16 jaar. Te vens is het na 1 januari 1992 moge lijk om kinderen tot 16 jaar in het reisdocument van beide ouders in te schrijven. Voor jongeren tot 16 jaar wordt het mogelijk om een toeristenkaart te verkrijgen tegen een speciaal jeugd- tarief. Met deze toeristenkaart kan men in bijna alle landen van Europa reizen. Daarentegen verdwijnt per 1 janua ri op rijksniveau het prijsverschil tussen Jeugdpaspoorten en Pas poorten voor Minderjarigen. Nog een verandering is dat met in gang van 1 april 1992 het reizen op een verlopen paspoort niet meer mogelijk is. Verlengen van een reis document kan al na 1 janauri 1992 niet meer. Men dient dus in de toe komst na afloop van de geldigheids datum direct een nieuw paspoort aan te vragen. Nadere informatie kan men verkrij gen bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente, telefoon 93727. Elke vrijdag, 's morgens van 10 tot 11 uur, houdt de Sociale Verzeke ringsbank Amersfoprt spreekuur in Soest. Plaats: de afdeling Sociale Dienstverlening in het gemeente huis aan de Raadhuisplein 1. U kunt er terecht met uw vragen over kin derbijslag, AOW-penisoen, AWW- -pensioen voor weduwen, weduw naars en wezen, gemoedsbezwaren en de vroeger geplakte rentezegels. Sinds de eerste voorlichtings avond in juni over het nieuwe en grootste (tweederde van de hele gemeente) bestemmingsplan Landelijk Gebied is er veel ge beurd. Toen hebben we in een volle raadszaal naar dia's geke ken van het Buitengebied (in clusief het buurtschap Soestdui- nen) en kennisgemaakt met ir. J. M. Hoefsloot, die een toelich ting gaf op het Plan van Aanpak (fase 1) en een aantal knelpun ten heeft genoemd die geregeld moeten worden in het nieuwe bestemmingsplan. Zie "Op 't Hoogt" van woensdag 12 juni 1991. Ongetwijfeld bent u nieuwsgie rig naar de uitslag van de enquete onder de produktiebedrijven en de agrarische bedrijven. Het re sultaat is boven verwachting! Inmiddels heeft het college van burgemeester en wethouders een standpunt ingenomen over de Structuurvisie, het Nul Plus Sce nario, waaruit blijkt dat het be stemmingsplangebied onaange tast blijft en geconsolideerd wordt. We kunnen dus gewoon doorgaan. Dat geldt ook voor de Gewestelijke Structuurvisie Eemland en blijkt eveneens uit de provinciale voorbereidingen van het nieuwe Streekplan (1993) zoals die onlangs door Gedeputeerde Staten van Utrecht in "Van Schets tot Plan zijn uitgestippeld. Verder vinden er gesprekken plaats met de provincie over het gebied van het ziekenhuis Zon negloren. Fase 2 Thans heeft bureau Zandvoort van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied de tweede fase, het veldwerk, voltooid. Deze Nota van onderzoek en hoofdlijnen van beleid willen wij opnieuw met alle betrokkenen en belangstellenden bespreken op ■dinsdag 10 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeen tehuis. Gerichte uitnodigingen voor de ze voorlichtingsavond zijn ver stuurd naar de werkgroepen Landschapsvisie, Recreatienota "Soest naar buiten" en Milieube leidsplan. Naar de provincie, Chemco, defensie, Zonnegloren, het Landbouwschap, de commis sie Milieubeheer, de raadsleden etc. Voor de goede orde: het college van burgemeester en wethouders heeft over deze tweede fase nog geen beslissingen genomen in af wachting van de reacties en het advies van de commissie Ruim telijke Ordening op 7 januari 1992. Zo werken we stap voor stap met u samen aan dit bestemmings plan, zodat bureau Zandvoort in januari 1992 genoeg bouwstenen heeft verzameld om fase 3 voor te bereiden: het concept bestem mingsplan Landelijk Gebied dat in november 1992 klaar moet zijn. Jan Visser, wethouder Ruimtelijke Orde ning. De commissievergadering ruimtelijke ordening op dinsdag 3 december staat geheel in het teken van de hoorzitting over de "Toekomstige (ruimte lijke) ontwikkeling van de gemeente Soest". De vergadering begint om ze ven uur 's avonds. Zij die willen inspreken, kunnen dit alleen vandaag nog kenbaar maken bij Staf Voorlichting, telefonisch te bereiken via de nummers 93777 en 93459. De insprekers krijgen uiterlijk maandag 2 december bericht op welk tijdstip zij dinsdag 3 december kunnen inspreken. Mocht blijken dat er heel veel in sprekers zijn, dan bestaat de kans dat nog een extra hoorzitting wordt ge houden op woensdagavond 11 december. Het voorlopig standpunt van burgemeester en wethouders over de toekom stige ruimtelijke ontwikkeling van Soest, kan men inzien in het gemeentelijk informatiecentrum in het gemeentehuis. Geopend elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur en bovendien elke vrijdag tussen 19 en 20 uur (koop avond). Op donderdag 19 en vrijdag 20 december huurt de gemeente Soest de Amersfoortse chemokar om bij wijze van eerste kennismaking klein chemisch afval (KCA) op te halen. De halteplaatsen zijn alsvolgt: donderdag 19 december, Soesterberg: 08.30-12.00 uur, Rademakerstraat (drogisterij Sukking); 13.00-13.30 uur, school Gen. Winkelmanstraat; 13.45.15.30 uur, winkels Buys Ballotlaan. vrijdag 20 december, Soest: 08.15-08.45 uur, school Groen van Prinstererstraat; 09.00-10.30 uur, Dillenburglaan nabij super Jac. Hermans; 10.45-12.00 uur, winkelcentrum Zuidpromenade (nabij C1000); 13.00-13.30 uur, school Driehoeksweg; 13.45-15.30 uur, winkelcentrum Overhees. In het december-nummer van "Op 't Hoogt" zal uitvoerig aandacht worden besteed aan de reeds bestaande wijze van inzameling van KCA (via winkeliers en op de brengplaatsen aan de Schans in Soest en de Anth. van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg). De invoering van het nieuwe ophaalsysteem met de chemokar in 1992 zal worden begeleid met een intensieve voorlichtingscampagne. Deze enquête is bedoeld voor le zers die geïnteresseerd zijn in het voorlichtingsbeleid van het Soes- ter gemeentebestuur. "Op 't Hoogt" is één van de middelen om de burgers in Soest en Soesterberg te informeren over belangrijke, ac tuele zaken, maatschappelijk en politiek. De vraag is altijd: Komt de boodschap over? Andere communicatiemiddelen van het gemeentebestuur zijn: het informatiecentrum in het raadhuis; de wekelijkse persberichten; fol dermateriaal; de praatavonden met burgemeester en wethouders in de wijken; "Van het Raadhuisplein", een gemeentelijk voorlichtingspro gramma, elke woensdag- en zater dagochtend op Radio Soest; de ka belkrant en de klachtentelefoon. Wanneer u onderstaande vragen over "Op 't Hoogt" beantwoordt, levert u een welkome bijdrage om ons doel te bereiken: goede voor lichting. Onder degenen die de vragenlijst invullen en inleveren, verloot de redactie vijf exemplaren van MO NUMENTAAL, het boek van de Historische Vereniging 1 Soest, waarin 110 Soester monumenten zijn beschreven en gefotografeerd. Het ingevulde enquêteformulier kunt u portovrij sturen aan Staf Voorlichting gemeente Soest, ant woordnummer 120, 3760 VB Soest. U kunt het ook afgeven aan de balie van het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis of bij de hulpsecretarie te Soesterberg. Het formulier dient men vóór dins dag 10 december in te leveren. In het januari-nummer van "Op 't Hoogt" worden de resultaten be kendgemaakt. Bij de volgende vragen kunt u vol staan met aankruisen: Vraag 1 Vindt u Hoogt" "Op 't weinig ter zake informatief interessant Vraag 2 Zijn de artikelen in "Op 't Hoogt" te vluchtig te lang begrijpelijk te moeilijk Vraag 3 Valt "Op 't Hoogt" voldoende op in een dikke Soester Courant 0 of geeft u de voorkeur aan een afzonderlijke bijlage 0 Vraag 4 Hoe beoordeelt u de lay-out en de leesbaarheid van "Op 't Hoogt" onvoldoende 0 voldoende 0 goed 0 zeer goed 0 Vraag 5 Wat mist u nog in "Op 't Hoogt" (zelf invullen) Naam Adres Telefoon Vanzelfsprekend kunt u deze enquête ook anoniem inleveren, maar dan kunt u niet meedoen aan de verloting. De redactie. De nieuw te vormen commissie Beeldende Kunst heeft tot taak bur gemeester en wethouders gevraagd en ongevraagd te adviseren over de bevordering van de produktie van kunstwerken en de plaatsing hier van in de gemeente Soest, met name in de openbare ruimte. Daartoe: - adviseert zij over het beleid ten aanzien van kunstwerken in de openbare ruimte in Soest; - stelt zij een opdrachtomschrijving vast; - beoordeelt zij de ingezonden ont werpen en geeft advies aan het col lege van burgemeester en wethou ders; - begeleidt zij de uitvoering van de opdracht; - kan de commissie ook problemen ten aanzien van bestaand beleid en wensen voor nieuw beleid signale ren, en desgevraagd adviseren over beleidsvoornemens van het college op het gebied van beeldende kunst. Tevens behoort tot de taak van de commissie, indien dit wordt ge vraagd, het college van burgemees ter en wethouders te adviseren over andere aspecten van cultuur. commissie zai jgaan bestaan uit vijf leden, van wie (maximaal) twee kunstenaars en (minimaal) drie an dere belangstellenden. Het ge meentebestuur nodigt belangstel lenden uit te solliciteren naar het lidmaatschap in do Adviescommissie beeldende kunst De gemeente hanteert bij de beoor deling van de kandidaten de vol gende criteria: of beroepsmatig actief beeldend kunstenaar of aantoonbare affiniteit met cul tuur en in het bijzonder kunst en woonachtig zijn in Soest. De vergoeding van de leden is be paald op 50 gulden all-in per bijge woonde vergadering. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer H. J. van Rijkom, beleidsmedewerker cul tuur van de afdeling welzijn, volks gezondheid en cultuur, telefoon 02155-93615. Uw brief kunt u binnen 14 dagen sturen naar het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Soest is natuurlijk, maar niet van zelfsprekend. Harry Witte in Polen: Gemeente belangen Groen Kozle. Arie van den Breemer (CDA) in het debat over het raccordement: "Wij zijn tegen omdat we vóór zijn". Brigadier Kopstoot. Gelezen op de Gemeentedag: Soest krabt en worstelt. De Daltons kiezen het Hazepad. Scenario Nul Plus Nul is Nul. W. van Veen in de Gooi en Eem- lander over de nieuwe Formation- dancevereniging: "Je inspireert el kaar en kunt in viereneenhalve mi nuut enorm pieken". Het is nu tijd om SIGNALEN te lezen. Dierenasielzoekers. Harry Witte: "Opnieuw moet ik het college een compliment ma ken...." Burgemeester (interrumperend): "Zoveel complimenten en we zijn niet eens aan het eind van deze raadsperiode". Gelezen in de rubriek Opmerke lijk in de Amersfoortse Courant: Boerkoel op zijn praatstoel. Skatestoorders. Gert Beijen: "Soest Natuurlijk? Het is meer los zand". Sociale vernieuwing: Tante Sjaan heeft de orkaan doorstaan. Bert Krijger (WD) voor de mi crofoon van Radio Soest op 9 no vember: "Ik heb veel respect voor wethouder Jan Visser. Hij doet zijn werk en niemand durft hem aan te pakken". Gehoord in een snackbar in Over hees: "Heeft u voor mij een brood je Pekingeend?" Adjudant Cees (mini zwarte pan ter) Jehee. Een vorm van PvdA-verkeersre- kenen: halveren is tien procent. Gelezen in de Gooi en Eemiander van 21/9: "Tijdens het laatste on derdeel van de tweejaarlijkse spor- tuitwisseling met de collega's uit Soest-Duitsland, het boogschie ten, bleken de Soester politie agenten nauwelijks in staat een ap pelboom, laat staan een appel te treffen. De Nederlandse pijlen vlogen voornamelijk langs, onder en over de op ruim 25 meter opge stelde rozen".

Soester Courant | 1991 | | pagina 29