ÏP 'mffl OPSPORING VERZOCHT BELONING F. 100.000,- fl Lokaal postduivenvereniging verplaatst 'Bank-service' nieuwe activiteit bij Soester Adviesburo van Ginkel In d'Oude tnghe OOK DINERS A LA CARTE De Bluf-collectie voor december WAT IK WIL? EEN LAGE PREMIE EN RUIME DEKKING! Veertien kandidaten genoemd voor 'Gouden Oliebol' van Prog. Soest PABEDI SOEST 02155-12527 HERHAALD VERZOEK PAGINA 6 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1QQ1 SOESTER COURANT PAGINA 35 verstand oorrang Groot materieel ingezet voor verhuizing aan de Eemweg KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Sigaret oorzaak vernielde auto Snel groeiend kantoor aan uitbreiding toe d'Oude Enghe Soesters moeten 'stal' afbreken LEEF! A&O VERZEKERT. Bestuurder rijdt meisje aan en neemt fiets mee Grote hoeveelheid sieraden uit huis Dure apparatuur uit woning gehaald Kapitaalkrachtig persoon, van onbesproken gedrag, die nog vóór 1-1-1992 gebruik wil ma ken van de fiscale mogelijkheden. Na 1-1-1992 onherroepelijk verboden. Looptijd van bedoeld plan 12 jaar. Bij belas tingschijf van 50 is uw rendement 13 96, bij een belastingschijf van 60 is uw rendement 16,25 96. Sterftekans is ingesloten. Wij maken voor u, geheel toegesneden op uw persoonlijke situatie, een offerte met een ge garandeerde uitkering van f. 100.000,-. Stuur onderstaande bon, in een ongefrankeer- de enveloppe, naar 20 containers non per uur and" van zo'n de supermarkt, zullen we andere ontwikkelen. Zo- ners hebben voor ve straks ook con- ebruiken voor de 3 worden bezorgd. en zuilen de mo- en om ons bood- tan door te geven. >en die worden len dan goedkoper we ze zelf gaan ha- net elkaar minder ikelijk worden, zal ;n rustiger worden waardig openbaar tnsen hebben. »(CDA) tijdens de ideling: "In Zeist minuten te Iaat te- parkeermeter een uitewissers. Daar ook voor!". oor Pekingeenden erkeersregels "Op 't Hoogt" ft met ingang van 1 jwe verkeersregels :rvanging van de uit 2 regels. Het Regle- regels en Verkeers- is nu grondig gemo- zijn nieuwe, heldere lige regels gekomen, rijksoverheid veel worden nageleefd Mie afbeeldingen op Jen werden op de te- i voor een betere, ntijds vormgeving, in 500 naar 250 be- :dunde" RW zal in )p 't Hoogt" uitge- toegelicht, wat een ing is om ook dat varen. De fietser, de de snor- en zoem- in in het middelpunt regelgeving, geïntro- het motto "Geef je voorrang". Ongeveer tien mensen zijn uren in de weer geweest om het lokaal van de postduivenvereniging Soest een metei of vijftig te verplaatsen. Daarbij wer den twee zware kranen en een diepla- der ingezet. Het niet-alledaagse schouwspel was te zien aan de Eemweg. Het gebouw van de postduivenvereniging moest worden verplaatst in verband met de komst van dierenasiel 't Hart. Het stond op het ter rein waar verschillende Soester bedrij ven het nieuwe complex van 't Hart zul len realiseren. Het dierenasiel moet weg uit Klein Engendaal vanwege nieuw bouw. Het postduivenlokaal werd met twee kranen van zijn plaats gehesen en op een dieplader gezet. Die reed vervol- Demonstraties Dinsdag 3 december van 9.00 -12.00 uur. Nieuw in Soest auwstaartjes met kralen. (voor lang en kort haar) i gebaseerd op kleur van kleding, haar en make-up. Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 Foto: Goos van der Wilt. gens vijftig meter verder naar de par keerplaats bij WZ'49 en de Peters Baan, waar het houten gebouw een nieuwe plek kreeg. Tijdens de werk zaamheden was de Eemweg afgezet voor doorgaand verkeer. Postduivenvereniging Soest zou liever op een centrale plaats in Soest zijn ge vestigd, laat een woordvoerder weten. Door de afgelegen ligging oefent het ge bouw met een oppervlakte van zestig vierkante meter aantrekkingskracht uit op inbrekers. "En dat terwijl er hele maal niets te halen valt." De drang naar nicotine is een twintig jarige inwoner van Katwijk bijna nood lottig geworden. Hij wilde op de Birk- straat, ter hoogte van de Vondellaan, tijdens het rijden een sigaret pakken, maar verlóor daarbij de macht over het stuur. Hij botste met zijn auto tegen een licht mast en ramde twee hekken van tuinen. De slippartij eindigde in een tuin. De auto werd zwaar beschadigd. De Kat- wijker kon een sigaretje opsteken om van de schrik te bekomen. Wie dezer dagen binnenstapt bij Ad viesburo van Ginkel op de hoek van de Steenhoffstraat en de Talmalaan merkt al gauw dat er hard gewerkt wordt, en niet alleen door de mensen van het kantoor zelf. Intern vindt er een ingrijpende verbouwing plaats, en dat heeft alles te maken met het feit dat het adviesburo een "snelle groeier" is. Aart van Ginkel - naamgever van het bedrijf en al 25 jaar in het "vak", waar van 14 jaar als zelfstandig assurantie makelaar en belastingconsulent - ver huisde het kantoor in 1989 van de Soes- terbergsestraat naar de Steenhoffstraat. Inmiddels is de ruimte, waarin ook het belastingsadviesburo Soest-Zuid onder leiding van zijn echtgenote Tonny Haars onderdak heeft gevonden, daar ook al behoorlijk krap aan het worden. Er moest dus verbouwd worden, vooral ook in verband met de komst van een nieuwe vennoot: Ton, per 1 december. "We groeien inderdaad ongelooflijk hard," aldus Van Ginkel, die een be hoorlijk stuk van het nieuwe werk aan zijn mede-vennoot zal overlaten. Hij zal zich persoonlijk meer richten op de fi nanciële en fiscale advisering - zijn spe cialiteit van oudsher - en op die manier blijven de "klantenzaken" ook in de toekomst in goede handen. 'Belangstelling voor je klanten", dat is volgens Van Ginkel het geheim van zij n succes. "Niet eerst kijken naar wat het je oplevert, maar naar wat goed is voor je klant. Dus hem geen nieuwe verzeke ringen aanpraten als het niet nodig is, maar zorgen voor een goed, eerlijk en vooral ook deskundig advies. Je moet in dit vak - en zeker als zelfstandig advi seur - altijd aan de kant van je klant staan." 'A-status' Dat het adviesburo mag bogen op "kwaliteit" blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat het is aangesloten bij de NBvA en de "A-status" heeft, dus voldoet aan de hoogste eisen van vakbekwaamheid en deskundigheid. De zelfstandigheid staat bij Van Ginkel ook zeer hoog in het vaandel: het adviesburo werkt onaf hankelijk, is niet "in dienst van een grote maatschappij, maar levert de pro- dukten van meer dan zestig verzeke ringsinstellingen. De komst van mede-vennoot Ton Snik- ker houdt niet in dat Van Ginkel het persoonlijk kontakt met zijn klanten overdraagt. "We houden elk onze eigen relaties aan, maar bij het voorbereiden de werk - waar veel tijd in gaat^zitten - kunnen we de zaken verdelen. Daar naast zal van Ginkel zich meer gaan toeleggen op financiële en fiscale za ken. Bank-service De uitbreiding van het kantoor is ook noodzakelijk geworden door de intro ductie van een nieuwe activiteit: de "bank-service". Per 1 december treedt het adviesburo ook op als zelfstandige "voorpost" van de OV-bank, die zich vooral richt op spaarrekeningen en de posito's. De OV-bank bestaat al jaren, vormt tegenwoordig een onderdeel van de Levob-organisatie en biedt zijn dien sten sinds kort aan via een landelijk net werk van zo'n 50 geselecteerde kanto ren, waarvan adviesburo Van Ginkel er dus een is. Op spaar-gebied biedt de OV-bank een zeer groot aantal gevarieerde mogelijk heden, kort en lang lopend en van spaarbankboekje tot beleggingsreke ningen, die alle één ding gemeen heb ben: de hoge rente. Dat is mogelijk om dat de bank geen eigen kantoren hoeft te exploiteren en geen zware overhead kosten in rekening hoeft te brengen. Omdat er verder geen sprake is van contant geldverkeer - alles gaat per giro - zijn er evenmin kostenverslindende beveiligingsmaatregelen nodig. De kos ten blijven dus laag en dat komt ten goe de aan de klant. Het team van Adviesbureau Van Ginkel; v.l.n.r. Tonny HaarsAart van Ginkel, Carolien Riis en Ton Snikker. Foto: Goos van der Wilt. Handelsmerk Van Ginkel is uiteraard zeer tevreden met de onstuimige groei van het advies buro. Een persoonlijke benadering en een gedegen aanpak op het gebied van de analyse en de controle zijn zijn han delsmerk. "Het moet allemaal goed ge beuren, en dat brengt veel werk met zich mee." Vandaar dat hij zich geluk kig prijst met de uitstekende samenwer king met Kaiser en Slingerland, sinds kort als administratieconsulenten actief aan de Lange Brinkweg in Soest, die hem een belangrijk deel van de tijdro vende klussen uit handen nemen. "We zijn heel blij met zo'n jong en enthou siast buro in Soest." Naast het "TEGELEN", heeft onze Keuken zich in de loop der tijd gemanifesteerd als een verrassend goede ervaring dus niets staat u in de weg voor een ruime keuze uit onze kaart s geschikt voor partijen tot 70 personen d d cptna rr BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 Gewoon Bluf is een trendy boutique aan de Nieuweweg in Soest., Al bijna vijf jaar is Lucie Stalenhoef gastvrouw in het zwart-roze kledingwinkeltje, waar de sfeer geschetst kan worden als 'eigen', vertrouwd en huiselijk. 'Exclusief en draagbaar' Haar klanten zijn vooral te vinden on der vooruitstrevende, zelfbewuste vrouwen met 'Amsterdamse' allure en flair. Uit Soest en omgeving komt men naar Bluf maar ook wat verder weg zo als in Amsterdam, Den Haag en Fries land zijn vaste klanten te vinden. Zelfs een Finse neemt Bluf-kleding voor haar vriendinnen in Helsinki mee. Lucie mikt op exclusiviteit en vult dat op haar eigen wijze in met als resultaat een draagbare mode gericht op combi naties, met zwart als basiskleur. Een eerlijk advies "Je verantwoordelijk voor je klanten voelen en vooral een eerlijk advies dur ven geven. Persoonlijkheid en uitstra ling ondersteun of versterk je met zorg- Bewoners van een perceel aan de Veenzoom moeten binnen een maand een 'soort stal' afbreken. Volgens het gemeentebestuur gaat het om een ille gaal gebouw, dat is opgetrokken uit oud sloopmateriaal. De gemeente zegt klachten van omwo nenden te hebben gekregen over het ge bruik van het bouwwerk. Omdat er geen bouwvergunning is verleend, stelt de gemeente dat de eigenaar het binnen een maand moet afbreken. De betref fende bewoner is daarvan schriftelijk op de hoogte gesteld. Het deel van het per ceel, waarop de 'stal' is gebouwd, heeft een agrarische bestemming en mag bij voorbeeld worden gebruikt voor volks tuinen, schooltuinen of een dierenwei de. Een gebouw, zoals er nu staat, is vol gens de gemeente niet op zijn plaats. u.t n-y. vW •io«Mp 'Ai icun 'jo'ipj Eén van de modellen uit de Bluf-col lectie. vuldig gekozen kleding. Vooral je er al tijd van bewust zijn hoe je zelf als klant behandeld zou willen worden", geven in het kort haar benadering weer. "Die aanpak schept een vertrouwens band waarin ook plaats is voor andere gespreksstof dan kleding alleen. Je krijgt veel voldoening van zo'n per soonlijk contact en dat geeft meer ener gie, want bij de start was niet in te schat ten dat het zo'n intensief en energiek bestaantje voor mij zou worden." Jonge ontwerpers Regelmatig krijgen beginnende ont werpers van Lucie een steuntje in de rug met als gevolg wellicht een kans om ver der te komen, zoals de Soester mode ontwerpster Lisette te Hasseloo. Zij is twee jaar geleden afgestudeerd aan de mode-academie Vogue in Amsterdam. Na een stageperiode bij Frank Govers heeft zij ontwerpen gemaakt voor de modelijn van gerenommeerde merken als Kikki-Din en Reflex. De Bluf-coIIectie Speciaal ter gelegenheid van de decem bermaand heeft Lisette een Bluf-col- lectie ontworpen. De trefwoorden sportief, prêt-a-porter, chic en mul- ty-usable kenmerken haar ontwerpen. "Kleding vormt een tweede huid en moet dus ook comfortabel zitten.' Van daar dat Lisette haar ontwerpen ge creëerd heeft van linnen- en zijdestof- fen in de modekleuren zwart, ecru en donkerblauw. De jasjes, broeken, rok jes, heupstukken en hotpants kunnen verrassend gecombineerd worden, zelfs met jeans. Lisette ontwerpt naast deze speciale Bluf-collectie momenteel nog een eigen mysterieuze zwarte modelijn onder de naam "Just Me", waarin zij rubber, voi le en lak verwerkt. Lucie nodigt u uit in haar winkeltje om gedurende de feest maand december kennis te maken met deze exclusieve en unieke Bluf-collec tie. DE A&0 WOONHUIS- EN INBOEDELVERZEKERING. I E L GRATIS 06-0160 Ja, stuur mij geheel vrijblijvend informatie over de A&O woonhuis- en inboedelverzekering. Postcode/plaats. In een gesloten envelop zonder postzegel sturen naar A&O Verzekeringen, Antwoordnummer 117, 3800 VB Amersfoort Uitreiking in 'Proest' op 8 januari Progressief Soest heeft vorige week de nominaties bekendgemaakt voor de 'Gouden Oliebol 1991', de ereprijs die de progressieven dit jaar voor de zesde keer toekennen aan personen of or ganisaties die zich in het afgelopen jaar op een of ander gebied verdien stelijk hebben gemaakt voor de Soes ter gemeenschap. In totaal komen er volgens P.S. dit jaar veertien Soesters voor deze onderscheiding in aanmer king. Volgens de traditie mogen inwoners van Soest - ook als ze geen lid zijn van Progressief Soest - telefonisch de kan didatuur van een van de genomineer den ondersteunen. Wie een lans voor één van hen wil breken kan (vóór 10 de cember) bellen met fractie-assistente Nel Koster, tel. 13196 (na 18.00 uur). Op 17 december kiezen de progressie ven - mede aan de hand van de binnen gekomen telefoontjes - de uiteindelijke winnaar. De prijs wordt door P.S.-wet- houder Jan Visser uitgereikt op woens dag 8 januari, tijdens de feestelijke nieuwjaarsreceptie van Progressief Soest in hun politiek café "Proest". De genomineerden zijn (in alfabetische volgorde): Wim van den Bergh, scheidend voorzitter van de gespreksgroep Is- lam-Christendom; Gep van Bercum, jaren actief in de Rooie Vrouwen, Vrouwen voor Vrede, de Derde-Wereldgroep en de Wereld winkel; Henk van Binnendijk, de fietsende omgevingscontroleur van de gemeente, wiens activiteiten bijdragen tot een schoon leefklimaat; Ab Blokzijl, die na tien jaar aftreedt als voorzitter van de Stichting Jumelage Soest-Kozle; Milou van Dam/Jean-Marie van Staveren/Lied Zwagerman, de initia tiefnemers van de kunstmanifestatie Jardins d'Amis op de beide pinksterda gen; Henk Gerth, lid van de Welstands commissie en van de Monumenten commissie en zeer actief bij het Mu seum Oud-Soest; Jan Alie Hazelaar, van de nieuwe beeldentuin en galerie aan de Bosstraat, die deze zomer 4000 bezoekers trok ken; Kinderboerderij De Vrije Teugel, waar zeer goed educatief wordt gewerkt aan de milieu-bewustwording van de Soester jeugd; Marja Kuipers, werkzaam als be heerder van de Artotheek, die in een jaar tijd is uitgegroeid tot 110 abon nees; Gerard van de Schepop, die zich ja renlang verdienstelijk heeft gemaakt in het Soester muziekleven en in het Soes ter onderwijs; De heer Schoften, die ongelooflijk veel energie stopt in de belangenbehar tiging van de huurdersvereniging Smitsveen; Rechercheur H. (Sabe) Smink, die jaarlijks 5000 kilometer fietst en de trots is van de Soester Politie Sport Ver eniging; Peter van der Weij, die zich als pro grammamaker van Radio Soest buiten gewoon verdiept in de politieke perike len van de gemeente; Marian van Wijngaarden, die zich onverzettelijk heeft ingezet voor de rea lisatie van een kinderspeelveldje op de Lazarusberg. BEZORGSERVICE VOOR GOEDEREN TOT 25 KG. PER PAKKET. DENKT U BIJV. EENS AAN: KERSTPAKKETTEN DRANKEN EN CULINAIRE ARTIKELEN KERSTBOMEN, BLOEMEN EN PLANTEN. WIJ BEZORGEN AL UW PAKKETTEN VLUG EN VOORDELIG SPARRENLAAN 4,3768 BG SOEST De politie kreeg zaterdag een mel ding binnen over een merkwaardig geval van "doorrijden na een aanrij ding", dat had plaatsgevonden op de Peter van den Breemerweg. Een 14-jarig meisje uit Soest fietste daar met een vriendin naar huis, toen ze ter hoogte van de NS-overweg van achter werd aangereden door een auto. De bestuurder stapte uit en bood haar met een kennelijk bekom merd hart zijn hulp aan. Hij legde de beschadigde fiets in de kofferbak van zijn auto en beloofde hem bij het meisje thuis af te leveren. Het meisje zelf stapte achterop bij haar vriendin en vervolgde haar weg. Eenmaal thuisgekomen bleek de bestuurder zich niet meer te hebben laten zien, zodat het meisje haar fiets kwijt lijkt te zijn. Over de identiteit van de man is niets bekend. Een grote hoeveelheid sieraden is uit een woning aan de Soesterbergsestraat gestolen. De waarde van de buit is niet bekend, maar loopt in elk geval in de duizenden guldens. De inbreker was via een keukenraam naar binnen geslopen. Hij doorzocht de hele woning en sloeg zijn slag door een groot aantal sieraden mee te nemen. Een 27-jarige vrouw uit Soest heeft bij de politie een forse lijst van spullen in geleverd, die uit haar woning aan de Ir. Menkolaan zijn gestolen. De inbrekers namen een videorecor der, een camcorder, een dameshorloge en een compact disc mee. Bovendien eigenden ze zich de autoradio en een aansteker toe. De inbraak werd vorige week dinsdag in de avonduren ge pleegd. KLEINEGRIS ASSURANTIËN-POSTBUS 3084-3760 DB SOEST Naam: Adres: m/v: §<- geb.datum:

Soester Courant | 1991 | | pagina 35