T\ A - /V T GRATIS* fa.' f" JÏIJIJR Ka i v nieuws EEN KERSTKADO in Toneelvereniging Het Soester Applaus: 'pompen of verzuipen' 02155-12527 het Soesterberg Gospel Choir klinkt de slavenzang van de katoenplantages' NNereldI/Hnkel 06-11 Speeldoos 'Een avondje Thuis' Een groot misverstand A één Mm qroot PABEDI SOEST O Nieuws van de bibliotheek Wiui van lloorn vm fNVort fóhOCK fT\ Soest heeft nu ook een wereldwinkel 'Nieuw economisch perspectief?' GROEI BLOEI SOEST mi.we misverstand Ledental is gedaald tot 'absoluut minimum' ïwaagd !0RGERS ster Courant lO-tv zoekt ïu-mensen' OAw stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten (cd's) Soester Courant goede informatiebron PAGINA 14 VOENSDAG 4 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 Theater Agenda 'Info-homo-avond' van De Kringen A'foort VOOR ELKE KLEUREN NEGATIEFFILM, BIJ ONS ONTWIKKELD EN AFGEDRUKT, KIEST U EEN f^MWHlePl Vat! OoSteil HOUTEN KERSTFIGUURTJE fotoservice 15 december optreden in Emmakerk ^^^SUchtng Wereldwinkel Soest Op 23 november opende de Stichting Wereldwinkel Soest haar winkel. Voor taan kan iedereen daar de produkten uit de Derde-Wereldlanden kopen, aankopen waarbij u de zekerheid hebt dat de opbrengst van de produkten ten goede komt aan de producenten zelf. Naast de bekende artikelen als koffie, thee en andere voedingsmiddelen vindt u een uitgebreide sortering sieraden, kunstnijverheidsprodukten, mand werk, textiel, wenskaarten en speel goed. Voor een origineel cadeau dus naar de Wereldwinkel! Speciaal voor deze maand willen wij u wijzen op de mogelijkheid zelf uit deze produkten een kerstpakket samen te stellen. In de winkel zal men u graag ad viseren. Het adres is: Steenhoffstraat 9A (in VW-gebouw), tel. 28132. Openingstijden: dinsdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur; don derdag 13.30-17.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-16.00 uur. Theater Kerstcircus, Stadsschouwburg, Utrecht, t/m 30 december. artiestengala: André Hazes, Koos Al- berts, Gerard Joling; Jaap Edenhal, Amsterdam, 1 februari 1992. Sylvester Nieuwjaarsconcert, t/m 14 januari 1992; Amsterdam, Utrecht, Den Haag. Ziggy Marley, 13 januari 1992; Vre- denburg, Utrecht. Joe Cocker, 27 maart en 25 maart 1992; Rotterdam en Eindhoven. Winkel: Wandelkaarten: Goqh en Vechtstreek, Hoge en Lage Vuursche, Rondom De Dom, Utrechtse-, fjcuyelrug, IVN- Wandefroütes, AusterhtZ. Sportvisakte, Museumjaarkaart, CJP- Pas, kaarsen (afbeelding Soest), VW- Magazinef 4,95 of Kerstwinkóluitstap- jes naar Aken, Düsseldorf, Keulen, Gent, etc. voor f 28,- (dagelijks). Kadobonnen vanaf f 10,- t/m f 100,-. Open: maandag - vrijdag 9.30-16.30 uur, tel.: 12075, Steenhoffstraat 9a. Vrouwen voor Vrede-Soest organiseert in samenwerking met de IKV-kern Soest op donderdag 12 december een bijeenkomst over het onderwerp: "We gen naar een milieuvriendelijke econo mie en een nieuwe aanpak van milieu en armoede". Inleider is Henk van Arkel. Er is ruimschoots gelegenheid voor dis cussie. De avond sluit aan op de IKV- bijeenkomst van 14 november j.1. over veiligheid en economie. De bijeen komst wordt gehouden in de Open Hof aan de Veenbesstraat, aanvang 20.15 Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Kerstdemonstratie Op 11 december zal de heer F. Groen, de bekende bloemsierkunstenaar van de firma Anneke Kaptein uit Utrecht, naar Soest komen om voor Groei en Bloei een demonstratie kerstdecoraties te verzorgen. In de pauze zullen zoals gewoonlijk lootjes verkocht worden waarmee men prachtige, door de heer Groen gemaakte kerststukken kan win nen. Plaats: de aula/kerkzaal van het zie kenhuis Zonnegloren, Soesterbergse- straat 125. De demonstratie begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. Voor leden is de toegang gratis; niet-le- den betalen f 5,-, koffie inbegrepen. Voor deze avond is aanmelding niet no dig. Zelf-doe-avond Op 16 december zal, eveneens in de au la/kerkzaal van Zonnegloren, de van ouds bekende zelf-doe-avond plaats vinden. Hier kan men onder deskundi ge leiding zelf een kerststuk maken. Al le materialen zullen hiervoor in de zaal aanwezig zijn. De basis waarop men dit stuk gaat maken, zal men de komende jaren steeds weer op een andere manier kunnen gebruiken. Voor deze avond dient men zich aan te melden bij Joyce Bartels, tel. 13906 (bij voorkeur tussen 17.00, en 19.00 uur). De ideeën hier voor zullen op deze avond worden aan gedragen. De kosten zijn f 25,- voor leden; f 27,50 voor niet-leden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur. Men dient om 19.45 uur aanwezig te zijn, opdat de dan nog niet ingeno men plaatsen aangevuld kunnen wor den uit de wachtlijst. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Ging zijn vorige programma 'Zwarte Kunst' vooral over macht, 'Een avondje Thuis' gaat over familieverhoudingen. Ouders en kinderen voor het leven aan elkaar gebonden, in een warnet van lief de, haat en competitie, jaloezie, geweld en tederheid. Rauw, humoristisch, op z'n primitiefst, wordt de kern van wat een gezin is, blootgelegd. Waarbij za ken aan de orde komen, die bij een mo derne gezinstherapie altijd zo moeilijk bespreekbaar te maken zijn. We betrappen twee personages op hun 'avondje thuis'. Een man van midden veertig en eenehpersoon van twin tig. Ze zijn buren, maar op het platte land, hun huisjes staan zo'n dertig me ter van elkaar. Dat is hun enige over eenkomst, ze komen elkaar verder niet tegen. Maar als ze het over het dorp hebben, dan is dat hetzelfde dorp en de ontzettende botte schoft, met wie ze al lebei te maken krijgen, is dezelfde ont zettende botte schoft. 'Een avondje Thuis' gaat over gezins verhoudingen. Ouders en kinderen die, binnen de muren van hun kleine huis jes, op elkaar aangewezen zijn. Het Foto: Piet Weyman vechten, het huilen, het kermen, het kussen en het weer troosten. Horror op de vierkante centimeter. Door een misverstand wordt een vrouw in een afgelegen steeg overvallen door een mooie macho-jongen met een lelijk karakter. In de paar seconden dat deze dader haar met een pistool bedreigt, vliegt haar leven aan haar voorbij. In flitsen, vaak grappig maar ook pijnlijk. En ondanks de absurditeit zeer herken baar. In scènes en liedjes leren we haar echtgenoot kennen, haar overheersen de moeder en vele andere figuren. In flash-backs, maar ook in flash-for- wards. De dader inspireert het slachtof fer tot fantasieën waar ze zelf van schrikt. Nu haar leven aan een zijden draad hangt komen allerlei verborgen verlangens, leugens en gemiste kansen aan de oppervlakte. De chaos wordt echter nog groter als een bekend haar te hulp schiet. Opeens dient de vraag zich aan of het slachtoffer wel gered wil wor den door diegene? Wil ze wel dóór op de weg die ze al jaren volgt? In snel opeenvolgende gevisualiseerde gedachtenassociaties worden alle as pecten van het slachtofferschap belicht. Maar ook de drijfveren van de dader en de rol van de redder komen aan de or de. Bovendien... in hoeverre is de dader zelf ook een slachtoffer? Hoe verwoes- tend treedt de redder op? En is het slachtoffer een geboren slachtoffer of kiest zij zelf voor die rol? Humor met diepgang is al jaren het handelsmerk van Hetty Heyting, de schrijfster van "Een groot misver stand". We zien Hetty Heyting, Martin van den Ham en Michel Sorbach in de ze avondvullende theatervoorstelling in menige huid kruipen. Ondanks de frag mentarische en afwisselende samen stelling van het programma is het toch één doorgecomponeerd verhaal, waar in de wonderlijke belevingswereld van het slachtoffer centraal staat. We zien haar worstelen met haar huwelijk, met begrippen als macht en onmacht, schuldgevoelens, statusconflicten, list, bedrog, seks cn heftige jeugdervarin gen. Een optelling van misverstanden dus. Met dramatische momenten, maar ook véél humor. En lekkere muziek. veinigen gegeven om uit lan thema's en onderwer- >acte, heldere film te ma- lan van der Keuken durft ïgt daarin. Dertig jaar er- imaker vinden hun weer- berispelijk meesterwerk. ;e film over de grenzen Ie grenzen van onze blik, 'ermogen en - laten we d niet schuwen - de gren- ven op donderdag 5 de- Filmhuis Artishock. 30 uur. Toegang f 6,-; le- -65 f5,-. 0 december: in' 0 december vertoont het ishock een meesterlijke an maar liefst twee en en De rolprent bestaat uit ontleend aan de verhalen in Lafcadio Hearn. In de- van regisseur Kobayashi n de griezeleffecten. Sa- en uit hun graf, skeletten en en spoken lopen dwars n. sode, 'Zwart haar', gaat ïrai die uit armoede her- n rijk meisje. Hij kan zijn echter niet vergeten en ïer op. De volgende dag ir woning nog slechts een thee', de tweede episode, door een al even myste- In een kopje thee ver- urend het hoofd van een i, jagend op een samurai. nis van Hoichi' vormt het eze episode ontleent zijn :en twaalfde-eeuwse vete ji- en Heiki-stammen. Bij van de Heiki-strijders - lar eerder een zeeslag ver een oude blinde gevraagd in deze nederlaag te ver- nwezige priesters vrezen ïrdoor zal worden wegge- de wereld der geesten en em met heilige spreuken, ndigt dit deel met een e climax... episode, 'De vrouw van noet een jonge houthak- het onweer schuilt een ouwelijke geestverschij- t doodt zijn metgezel. De 'lijft gespaard, echter op lat hij nooit met iemand irde zal praten. Hij trouwt w die hem vele kinderen :en keer herinnert hij zich lis in het bos. Hij vertelt /rouw - maar zij verandert i gedaante... 30 uur. Toegang f 6,-; le- >-65 f 5,-. voor de elden: tel. 1 41 52 :oekt voor het televisie- Natuurlijk Neder- 'olgend jaar april wordt mensen of groepen die voor een beter en scho- Daarbij wordt gedacht beeld het beheer van rgebieden, het schoon de directe woonomge- zamelen van goederen ruik, etc. n die binnenkomen zal een twaalftal selecteren i lied geschreven wordt, worden vertolkt door (e) die op zijn (haar) 'ject zal adopteren. Een zal met de vocalist(e) e maken over het pro- projecten zijn te zien in ding van "Natuurlijk die op donderdag 9 ordt uitgezonden. zich bezighouden met ïierboven omschreven, schriftelijk melden bij "Natuurlijk Neder- us 1160,1200 BD Hil- lOp zondagavond 15 december treedt Ihet Soesterberg Gospel Choir op in de ■Emmakerk aan de Regentesselaan. ■Het is een van de zeldzame keren dat Ihet koor - gevormd uit Amerikaanse [militairen en hun familieleden van de ■vliegbasis Soesterberg - in het open- Ibaur optreedt en dat alleen al maakt Ihet tot een unieke gebeurtenis. ■Het koor treedt uiteraard elke zondag lop tijdens de "gospel service" op de ba- Isis en maakt regelmatig trips in binnen- len buitenland, vaak naar andere Ame- Irikaanse gemeenschappen. Er wordt I daarnaast heel selectief opgetreden, al- dus diligente en koorbegeleidster Edith I Kastelijn uit Soest. "We timmeren ook I niet erg aan de weg. Dat komt ook om- I dat veel koorleden nooit helemaal ze- I ker zijn of ze kunnen meedoen, door de 1 onregelmatige diensten die ze draaien. Als we zouden willen, treden we veel vaker naar buiten, maar dat lukt ge- I woon niet." I Het koor werd in 1981 opgericht. Op I de basis werdén destijds, naast dé geWo- I ne katholieke en protestantse diensten, nog geen "gospel services" gehouden. I Sinds de oprichting van het koor - be gonnen als een groepje mensen dat ge woon begon te zingen, zoals Edith Kastelijn vertelt - vinden daar elke zon dagmiddag in de "chapel" deze in Ne derlandse ogen zeer opmerkelijke dien sten plaats. Edith Kastelijn kwam er vrij kort na de start min of meer bij toeval mee in aanraking en is sindsdien "hele maal verkocht". De gospel-diensten zijn naar Neder landse begrippen heel vrij en spontaan. Edith Kastelijn: "Gospelmuziek is ont staan in de vorige eeuw, toen de negers laven nog op de katoenplantages werk ten. Ze mochten onderling niet spre ken, en daarom zongen ze alles wat ze wilden doorgeven. Ook het geloof werd op die manier overgedragen. De men sen zongen hun vreugde en verdriet uit, en dat gebeurt nu eigenlijk nog. Je hoort de slavenzang er nog in doorklinken." Improviserend In de gospelsongs wordt van tevoren niets gepland. De begeleidster zet een lied in en het koor haakt daar puur in- proviserend op in. Men weet nooit pre cies hoe lang een song zal duren en het gebeurt regelmatig dat uit het "publiek" een of meer mensen spontaan invallen en zingend of zeggend hun geloof belij den.' De gospeldiensten zijn dan ook echte "praise 'and testimony services", aldus Edith Kastelijn. De muziek is vaak opzwepend, maar soms ook heel langzaam en gedragen. Als blanke Nederlandse heeft ze een volkomen andere achtergrond dan de meeste leden van het koor. In de loop der jaren is ze echter zo vertrouwd ge raakt met de gospelmuziek, dat ze er niet meer los van kan komen. "Ik heb BEZORGSERVICE VOOR GOEDEREN TOT 25 KG. PER PAKKET. DENKT U BIJV. EENS AAN: DENKT U BIJV. EENS AAN: KERSTPAKKETTEN DRANKEN EN CULINAIRE ARTIKELEN KERSTBOMEN, BLOEMEN EN PLANTEN. WIJ BEZORGEN AL UW PAKKETTEN VLUG EN VOORDELIG SPARRENLAAN 4,3768 BG SOEST r&l Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek: 10 Poulenc, Francis - Concerten voor 2 piano's en orkest. Aantrekkelijke CD met nog meer werken voor 2 piano's, energiek uit gevoerd door de zusjes Katia en Ma- rielle Labèque. 21 Saint-Saëns, Camile - Sonate no. 1 voor cello en piano. Een ruime keuze uit de cello/piano- werken van Saint-Saëns, met o.a. 'Le cygne'. 31 King's Singers - My spirit sang all day. Nostalgische Engelse liederen, ge zongen door dit bekende vocale sex tet. 31 McCartney, Paul - Liverpool oratoria. McCartney's spektakelstuk, waar aan zeer veel mensen meewerkten. 41 To celebrate the festival Ter gelegenheid van het 10-de Festi val Oude Muziek in Utrecht ver scheen deze verzamel-CD. Niet-klassiek: 64 Ramazotti, Eros - Eros in con cert. Dubbel CD met live-opnamen van de uitverkochte concerten die deze zeer populaire Italiaanse zanger in Ahoy gaf. 75 Salt 'n Pepa - Greatest hits. Verzameling van hun grootste suc cessen, plus de nieuwe hitsingle 'Let's talk about sex'. 78 Army of Lovers - Massive Luxu- ry overdose. De sensatie uit Zweden, die met 'Crucified' en de bijbehorende bi zarre clip groot succes heeft. 78 Enya - Shepherd moons. Sfeervolle CD van deze ex-Clannad- zangeres. 78 Maclean, Don - Headroom. Nieuwste CD van de man van 'Ame rican pie' en 'Vincent', die nu op nieuw populair is. 78 Spo Dee O Dee - Goin' walka- bout. Debuut van deze Nederlandse for matie die al een geweldige live-repu tatie heeft opgebouwd. 70 Waltzing Matilda: songs of the Australian bush. Oorspronkelijke ballads en volks liedjes uit Australië, waarvan 'Walt zing Matilda' natuurlijk de bekend ste is. Openingstijden: Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Het gospelkoor o.l.v. Edith Kastelijn (3e van rechts.) een klassieke piano-opleiding gehad, maar ik zou zo niet meer kunnen spe len. Je moet geen stuk van Bach voor m'n neus zetten, want dat ben ik inmid dels volkomen kwijt." Aanvankelijk geloofde Edith Kastelijn zelf niet dat ze voldoende capabel was om het koor te (bege)leiden. "Je moet er open voor staan. Ik heb dit niet per se gewild, maar toen de predikant die het koor vroeger begeleidde wegging vroe gen ze mijIk wist er weinig van, maar er was op dat moment niemand anders. Ze hadden er vertrouwen in: 'In de geest van de Heer kun je het,' werd me ge zegd. Dat wil niet zeggen dat alles me zomaar meteen lukte, want ik heb heel veel geoefend." Geen show Elke gospeldienst is anders dan de vori ge. "Er is geen vaste partituur, het komt oójk njetuit een boekje, het gebeurt alle maal op ingeving, spontaan en improvi serend. Het gaat ook volkomen op ge hoor. Het lijkt soms een show, maar het is allemaal puur eerlijk en oprecht, en dat straalt ervan af. Alles staat te dansen en te springen. Je zit ook zó in het rit me." Het publiek kan volop meegenieten met het koor. "Een kwestie van je over geven en je spontaan laten meeslepen door de aanstekelijke muziek: 'Clap your hands and stamp your feet'. Je kunt er niet met je armen over elkaar naar zitten kijken..." Zoals gezegd: het Soesterberg Gospel Choir treedt buiten de kerkdiensten weinig naar buiten. Een uitzondering is de jaarlijkse deelname aan de "Ooster hout blues" en het optreden op Tweede Kerstdag in Barneveld. Het concert in de Emmakerk is dan ook een unicum. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door de predikant Walter Jackson, die ook een korte toespraak zal houden, en een muziekgroep bestaande uit Edith Kastelijn (piano), Ken Wansley (slag werk), Curtis Worsley (bas) en Santia go Pelliccia (gitaar). Er zal zeker ook gelegenheid zijn om mee te zingen met bekende liederen als "O Happy Day" en "My Father's House". Workshop Edith Kastelijn twijfelt er niet aan of het optreden van haar koor zal heel wat mensen op de been brengen. Ze hoopt in elk geval genoeg belangstellenden te vinden voor een "workshop" over go-> spelmuziek, die in januari zal worden gehouden (eveneens in de Emmakerk). "Ik zou hier graag een gospelkoor wil len oprichten, maar dan moet je de mensen eerst enthousiast krijgen." Wat haar voor ogen staat, is niet een Europees koortje dat "op de Engelse toer" gospels gaat staan zingen - "dat klinkt afschuwelijk" - maar een écht go spelkoor, dat de teksten ook op z'n Amerikaans uitspreekt. Dat hoort ge woon bij deze muziek, aldus de diligen te. Wie belangstelling heeft, moet volgen de week zondag zeker gaan luisteren in de Emmakerk. Het concert begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. Na af loop kunnen belangstellenden voor de workshop zich rechtstreeks in verbin ding stellen met Edith Kastelijn. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE JgT ONDERHOUD misboek, Steenhoffstraat 46 ■19577, stelt zich als doel eeti n aan het sociaal-culturele Ie- ir je op te geven als lid steun je van de vereniging en geniet je i het lidmaatschap. De kosten »er jaar; voor jongeren t/m 23 lie tot dezelfde huishouding be ur. kontaktadres ledenadmini- 98,3765 GK Soest, tel. 12689 Zolang de voorraad strekt. Het zou de titel van een komisch to neelstuk kunnen zijn: "Pompen of verzuipen", alleen valt er voor de to neelvereniging Het Soester Applaus momenteel niet zoveel te lachen. De club wankelt min of meer op de rand van de afgrond en toneelgespeeld wordt er voorlopig niet, tenzij er een klein wonder gebeurt... Bestuur en leden van de roemruchte to neelclub zijn trouwens niet bij de pak ken gaan neerzitten om dat wonder rus tig af te wachten. Integendeel: ze willen nog één keer een serieuze poging doen om het naderende einde af te wenden en te proberen alsnog een aantal nieuwe leden aan te trekken. Dat gebeurt met "een laatste krachtsin spanning" een groots opgezette leden- wervingscampagne in de eerste week van december, én een kennismakings avond voor potentiële leden op dinsdag 10 december, in de Vijverhof aan de Klarinet. Het Soester Applaus brengt dan een interessant programma, waar onder drie stukjes "repetitie-avond" en videovertoningen van diverse uitvoe ringen. Iedereen die belangstelling heeft, kan daar - geheel vrijblij teraard - komen kennismaken met de vereniging. Vooral degenen die zich uitgedaagd voelen om hun acteertalen ten of andere kwaliteiten te benutten zijn natuurlijk welkom. Opheffen? Het ledental van Het Soester Applaus is momenteel gedaald tot negen perso nen. Met zo'n klein clubje is het niet meer mogelijk een nieuwe uitvoering op de planken te brengen, en daarmee houdt Het Soester Applaus in feite op te bestaan, aldus het bestuur. "Als deze aktie niet tot de dringend nodige in stroom van nieuwe leden leidt, zullen we onszelf moeten opheffen. Wat is een toneelvereniging zonder toneel-uitvoe ringen?" Deze y/eek bezorgen de leden huis-aan- huis in Soest een speciale uitnodiging - met een oproep onder het motto "Heb 't lef!" - in een oplage van 14.500 exem plaren. Bovendien komen er her en der affiches te hangen bij bevriende winke liers, zodat de oproep menselijkerwijs Ook achter de coulissen is er voor to neelliefhebbers bij Het Soester Applaus heel wat te doen. gesproken door niemand kan worden "gemist". Laatste hoop Het Soester Applaus heeft zijn laatste hoop gevestigd op de kennismakings avond van volgende week dinsdag in de Vijverhof, die om 19.45 uur begint met een kopje koffie of thee. Vanaf 20.15 uur wordt de bezoekers een program ma geboden met o.a. drie stukjes repe titie-avond, een schminkdemonstratie, een videovertoning van diverse toneel uitvoeringen en gelegenheid voor vra gen en informeel "napraten". De toneelvereniging zoekt niet alleen acteurs en actrices, maar ook inventieve en creatieve mensen die bijvoorbeeld de zorg op zich willen nemen voor de decors, het grimeren, souffleren en in- spiciëren. Voor iedereen die op een of andere wijze geïnteresseerd is in toneel en wat daar zo bij komt kijken is dit een unieke kans. Vrijdag 6 december, 20.15 uur: "Cabaret combinatie" Cabaretprogramma met Reinder van der Naait en Jeroen van Merwijk. Kaarten f 15,- Pas65/CJP f 12,50. Dinsdag 10 december, 20.15 uur: "Een avondje thuis" Solovoorstelling van Herman Wouden berg. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,- Vrijdag 13 december, 20.15 uur: "Een groot misverstand" Theatervoorstelling met Hetty Hey ting, Michel Sorbach en Martin v.d. Ham. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,-. Donderdag 19 december, 20.15 uur: "Kerstconcert" door het Wolga Kozakkenkoor met in strumentale begeleiding op o.a. origi nele snaarinstrumenten. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-. De Kringen zijn praatgroepen voor ho mo's en lesbo's die eens per maand bij elkaar komen en naar aanleiding van een thema praten over zaken die te ma ken hebben met het homo/lesbisch- zijn. De Kringen Amersfoort e.o. om vat een regio van 14 gemeenten, waar onder ook Soest, aangesloten bij de lan delijke stichting De Kringen. Om meer bekendheid te geven aan De Kringen is er op zaterdag 7 december een gezellige avond voor Kringleden en belangstellenden, jong en oud, in Hoogland (20.00-23.00 uur), entree f5,-. Nadere informatie bij Theo van Barlingen (tel. 033-805153); voor mensen boven de 30 jaar bij Wim van Holstein (tel. 033-947569). 15 december: alue' stukken uit de Gouden- jetitie is 'Face value' niet documentaire, maar te- ;ste film. Daarvan kan de zelf overtuigen als deze ima forma' op donderdag het Filmhuis Artishock id. zet regisseur Johan van is met voornamelijk close voor van Europa en zijn aan bewoners. Waar zijn Wat bezielt ze? Wat ver- Hoe gaan ze met elkaar rfekenen geboorte, liefde hen? Door zijn selectie n gezichten, door monta- lentele spel met de beel- der Keuken niet zonder chten hun eigen verhaal :e value' is zijn film, om- iet en ons dwingt te zien Keuken ziet. \/OOR IN DF KFRSTROOA/l Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 VVV^IA 1,11 l\LIWIM\/V/lïl Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942

Soester Courant | 1991 | | pagina 15