m m m& 00 d De Duinkikkers herstellen zich knap 0 SMIT BV Vliegboot Do-24 komt naar Soesterberg Provincie wil zorg voor water in 1995 overdragen Wim van l)«orn Spullenhulp Soester schakers verpletterd Dammers verslaan koplopers Degradatie tafeltennissers 'OENSDAG 4 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 17 HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. PvdA zag liever 'jonge vrouw' in welstandscommissie Onbekende slaapt op treinstation Ouderenbus 19190. Twee wagens met witte verf besmeurd SOGFTER COURANT Soester geeft zich aan bij politie Geld en broek uit sportkleedkamers Defecte installatie levert gevaar op Kunstgebit breekt tijdens aanrijding Accountantskantoor J.H. Braber RA Campagne Rij Alcohol Vrij van start NV0B 6,5 ton voor rk Montessorischool Inbraak Birkstraat Waterleiding en gaspijp springen Bromfietser van de weg gehaald Bromfietser valt vrouw (19) lastig 'Kaken op elkaar' en zege op UWV: 6-8 Schaakprobleem 59 m m ft i Wt- Wb Ui Openbare bibliotheek WATERPOLO SCHAKEN Teleurstelling na goede start Debuut legt D VSB geen windeieren DAMMEN Nieuwe tegenvaller Shot/Pinokkio TAFELTENNIS Onze specialiteit... DRUKKERIJ Vanadiumweg 6 JCEOT y c L E S 2 Volgend jaar kan het Militaire Lucht vaartmuseum in Soesterberg een unie ke aanwinst tegemoet zien: de wereld beroemde Do-24 vliegboot. Een ex- aar van het legendarische toestel is vorige week uit Engeland in Rotter dam gearriveerd. De Dornier 24 - destijds een van de pa- radepaardjes van de Marineluchtvaart dienst in Oost-Indië - werd speciaal ontworpen voor de verdediging van de Indische archipel. Het prototype werd met succes beproefd voor de kust van Scheveningen. Uiteindelijk zijn er 37 viiegboten verscheept, die in licentie in Nederland werden gebouwd. In de oorlog tegen Japan bewezen de Dorniers hun waarde; 16 toestellen gin gen ten onder, de rest week uit naar Au stralië. Daarvandaan kwam er uiteinde lijk in een Londen terecht, bij het Royal Air Force Museum Hendon. Het Mili taire Luchtvaartmuseum Soesterberg heeft dat toestel voor 21 jaar in bruikleen kunnen krijgen en ziet daar mee een lang gekoesterde wens in ver vulling gaan. Begin november werd het toestel door de RAF ontmanteld, met assistentie van de bergingsdient van de Koninklij ke Luchtmacht, die het straks weer moet opbouwen. Het transport naar Nederland - vier opleggers van 20 me ter, waarop de romp, de vleugels, de motoren en het staartstuk werden ver voerd -was bepaald geen sinecure, maar vorige week arriveerde het toestel in de Rotterdamse haven. De Do-24 is vooralsnog tijdelijk gestald bij de Marine Luchtvaartdienst. Daar wordt hij overgeschilderd in de origine le kleuren en registraties uit de opera tionele tijd in Indië. Uiteindelijk komt de vliegboot medio volgend jaar naar Soesterberg. HEEL PLEZIERIG "Wat ons betreft hadden we liever een jong iemand gezien, en bij voor keur een vrouw." Dat meldde het PvdA-raadslid Wil Stekelenburg maandagavond in de raadscommis sie R.O. over de benoeming van een nieuw lid in de gemeentelijke wel standscommissie. Het College heeft uit de 16 sollici tanten zijn voorkeur uitgesproken voor architect C. Frenken uit Hui zen. Wethouder Jan Visser wees Ste kelenburg erop dat Frenken dan wel wat ouder mocht zijn, maar dat het College helemaal geen bezwaar heeft tegen de benoeming van een vrouw. "Maar dan moeten ze wél solliciteren," aldus Visser. "Dan had u ze ook gericht moeten oproepen," repliceerde Stekelen burg, hetgeen Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF), verklaard te genstander van alles wat riekt naar een modieus emancipatiebeleid, de verzuchting deed slaken: "Nee toch hè? Afschuwelijk!" Station Soestdijk is in de nacht van vrij dag op zaterdag opengebroken. De toe gangsdeur van de wachtkamer was ge forceerd. Omdat er niets wordt vermist, bestaat het vermoeden dat de onbeken de dader slechts een warm plekje voor de nacht zocht en 's morgens onverrich ter zake is vertrokken. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel.: Op de Smitsweg zijn twee personenau to's met witte verf besmeurd. De dader verfde op één van de wagens schutting- taal. De andere auto werd voorzien van een groot wit vraagteken. Een 33-jarige Soester deed aangifte bij de politie. Bureau voor redaktie eri administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57-3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Een 28-jarige Soester heeft zich bij de politie aangegeven. Hij was bij verstek veroordeeld tot een boete van vijftien honderd gulden. De man kan de boete niet betalen en zal dertig dagen de cel ingaan. De man bel de de politie vanuit een snackbar op met het verzoek hem op te halen. Op het bureau bekende hij op een camping aan de Birkstraat vijftienhonderd gul den te hebben gestolen, maar dat geld was al op. Ook verduisterde hij een auto die hij verkocht aan een sloper. De auto is weer terecht. De man bekende nog meer diefstallen. De politie heeft die nog in onderzoek. Zo ziet de driemotorige DO-24 eruit als hij straks weer compleet is gemaakt. Uit een kleedkamer van een voetbal vereniging zijn zaterdag een broek en twee geldbedragen gestolen van Vinke- veners. Eén man raakte 75 gulden en een bankpas kwijt, de ander moest zon der vijftig gulden en zijn broek naar huis. Uit een auto, die stond geparkeerd aan de Valeriaanstraat, werd een radioca- setterecorder ter waarde van 448 gul den gestolen. Op de kruising van de Veldmaarschalk Montgomeryweg en de Amersfoortse- straat is zaterdag een ongeluk gebeurd. De betrokkenen regelden de schade onderling. De verkeerslichteninstallatie op de kruising waren defect, vermoedelijk door kortsluiting. Dat levert op de krui sing gevaarlijke situaties op. Rijkswa terstaat is ingeseind om het defect te verhelpen. Dat is inmiddels gebeurd. Een 48-jarige man uit Soest moet een nieuw kunstgebit aanschaffen of zijn oude hulptanden en -kiezen laten repa reren. Zijn kunstegebit brak namelijk tijdens een botsing op de Wiardi Beck- manstraat. De man was tegen een lantaarnpaal ge botst. Tegenover de politie verklaarde hij dat hij had uitgeweken voor een kat. Volgens de politie verkeerde de be stuurder onder invloed. Vanwege zijn beroep werd hij overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Een passa^ gier werd met onbekend letsel naar zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Het ongeval had vrijdag plaats. Ook een 34-jarige militair uit Soester berg werd aan de marechaussee overge dragen. Hij was aangehouden, toen hij onder invloed van alcohol slingerend over de Soesterbergsestraat reed. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Gedeputeerde Staten willen het kwali teitsbeheer in de provincie in 19995 overdragen aan de drie grote water schappen die de provincie dan kent. Dat staat in de "Startnotitie delegatie waterkwaliteitsbeheer provincie Utrecht", waarin GS de achtergron den van de overdracht toelichten. Utrecht is een van de drie provincies die zelf het waterkwaliteitsbeheer uitvoe ren. Elders in Nederland is deze taak ai aan waterschappen of zuiveringschap pen opgedragen. En dat moet ook in Utrecht gebeuren. Dat schreef de mi nister van Verkeer en Waterstaat een jaar geleden nog eens aan het Utrechtse provinciebestuur. Door de waterschap pen, die het waterkwantiteitsbeheer al uitvoeren, ook te belasten met de zorg voor de waterkwaliteit, kan er slagvaar dig worden opgetreden. De zorg voor waterkwaliteit en waterkwantiteit hangt vaak sterk samen. Om de water schappen te belasten met deze extra taak, moeten deze een bepaalde grootte hebben en een slagaardig apparaat tot hun beschikking hebben. GS menen dat in 1995 aan deze voor waarde tegemoet is gekomen. Utrecht kent dan drie grote interprovinciale wa terschappen. In het oosten het water schap "Vallei en Eem", dat deeels in Gelderland ligt. In het noordwesten het Hoogheemraadschap Amstel en Vecht (ook deels Noord-Holland en Zuid- Holland) en in het zuiden het Zuidelijk Utrechts Waterschap, dat ook wel met de naam "Stichtse Waarden" wordt aangeduid. Voorwaarde Voordat de overdracht van het water kwaliteitsbeheer op 1 januari 1995 kan plaatsvinden moet er nog veel gebcu ren. Zo zal bij de buurprovincies moe ten worden nagegaan of zij willen mee werken aan de overdracht van het wa terkwaliteitsbeheer. GS vinden name lijk dat de drie waterschappen over huil gehele grondgebied het waterkwalitets- beheer zouden moeten krijgen, en niet alleen voor het Utrechtse deel. Voor waarde van GS om het waterkwaliteits beheer aan de drie waterschappen over te dragen is ook dat het in zijn geheel, op dezelfde wijze en gelijktijdig gebeurt. Overigens betekent de overdracht van het waterkwaliteitsbeheer aan de wa terschappen voor zo'n 225 provinciale ambtenaren dat zij een nieuwe werkge ver zullen krijgen. GS zien belang van regionaal afvaloverleg in Midden-Nederland Gedeputeerde Staten van Utrecht gaan akkoord met de oprichting van een Re gionaal Afval Overlegorgaan Midden- Nederland (RAOM) in januari 1992. Dat heeft het college in een concept-sa menwerkingsovereenkomst vastge legd. Doel is te komen tot meer samen werking en afstemming tussen overhe den onderling en tussen overheden en bedrijfsleven bij de verwijdering van af val uit de provincies Utrecht, Gelder land en Flevoland. Vaak is een regiona le aanpak gewenst, bijvoorbeeld bij het overschrijden van de provinciegrens. GS willen wel vooraf al een aantal za ken vastleggen. Zo moet vooraf duide lijk zijn hoe de zeggenschap en de kos ten worden verdeeld. Het RAOM krijgt als taak advies te ge ven over hoe de afvalverwijdering in de regio het beste kan worden opgezet, zo wel afval uit huishoudens als uit bedrij ven. Daarnaast gaat het RAOM wer ken aan een betere afstemming. Vorige week is de campagne "Rij Al cohol Vrij" van start gegaan. Gedu rende de campagne, die duurt tot 2 maart 1992, staan er langs de wegen in de provincie borden met posters die de weggebruikers erop attent maken dat alcohol en verkeer niet samen gaan. Daarnaast houdt de politie regelmatig alcoholcontroles. Doel van de cam pagne is het alcoholgebruik in het ver keer terug te dringen en verkeers slachtoffers als gevolg van alcoholge bruik te voorkomen. In oktober is er een nulmeting gehou den. Gedurende twee weekendnachten tussen 22.00 en 4.00 uur heeft de politie op een aantal plaatsen alcoholcontroles gehouden. Daarbij zijn in totaal 1401 personen gecontroleerd. Bij 82 mensen werd een alcoholpercentage tussen de 0,2 en 0,5 procent gemeten, bij 44 per sonen lag dat percentage boven de 0,5 procent. Van de gecontroleerde perso nen reed dus 3,1 procent onder invloed. Vorig jaar lag dat percentage nog op 4,2 procent. In beide gevallen gaat het ech ter om momentopnamen. Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Utrecht, dat de Rij Alcohol Vrij- campagne coördineert, richt zich dit jaar op twee specifieke doelgroepen. De ene groep betreft de sociale omge ving van de drinker, de andere groep bestaat uit een honderdtal voetbalver enigingen die beschikken over een sportkantine. Beide groepen zijn tot nu toe buiten de campagne gebleven. Voor de eerste groep is er de cursus "Wat kan ik voor u inschenken?", die deelnemers tips geeft hoe ze kunnen voorkomen dat mensen die nog achter het stuur moeten te veel alcohol drin ken. De voetbalverenigingén worden benaderd met de actie "nuchter kanti- nebeheer". Deze actie wijst de vereni gingen op de mogelijkheden van alco holmatiging in de sportkantine. De clubs kunnen zelf ideeën aanleveren voor nuchter kantinebeheer. De voet balvereniging met het beste uitvoerbare idee ontvangt een sportieve prijs uit handen van FC Utrecht-doelman Jan Willem van Ede, die ook dit jaar zijn medewerking verleent aan de "Rij Al cohol Vrij'-campagne. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE jÊ ONDERHOUD M l'.l Het gemeentebestuur van Soest zal akkoord gaan met een krediet van 651.000 gulden voor de rooms-katho- lieke Montessorischool. In de commissie onderwijs bleek dat al le politieke fracties met het voorstel kunnen instemmen. De kosten worden overigens vergoed door het ministerie van onderwijs en wetenschappen. De Montessorischool is gevestigd aan de Dalweg. De school moet uitbreiden. Er komen twee nieuwe leslokalen en een speelruimte. Ook de inrichting van de lokalen wordt uit het budget gefi nancierd. De rijksinspecteur van het basisonderwijs had het plan van de stichting voor katholiek onderwijs Soest al eerder goedgekeurd. Bewoners van een huis aan de Birk straat ontdekten zondagavond dat er tijdens hun afwezigheid ongenood be zoek was geweest. Een inbreker was overdag aan de achterzijde binnenge drongen en had het hele huis overhoop gehaald. Wat er precies wordt vermist was niet aanstonds duidelijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op het Weteringpad is vrijdag een hoofdwaterleiding gesprongen. Het ge volg was dat een grote hoeveelheid wa ter en zand in de lucht werd gespoten. Even later bleek uit controle dat ook een gasleiding het had begeven. Het Weteringpad werd tijdelijk afgezet. Beide gebreken werden zaterdag ver holpen. De oorzaak van de lekkage is onbekend. Op de Prins Hendriklaan is vrijdag een bromfietser aangehouden. Dat gebeur de na een achtervolging, waarbij een ze ventien-jarige Soester veel te hard reed. De jongeman was er elders in Soest van door gegaan, toen hij bemerkte dat de politie hem had gezien, terwijl hij vijftig kilometer per uur reed. Dat is twintig kilometer te hard. Een negentien-jarige vrouw schrok zich donderdagavond naar op de Dalweg, toen een bromfietser haar plotseling bij de arm greep. De schrik was zo groot, dat ze van haar fiets tuimelde. De bromfietser reed overigens meteen door. Het voorval ge beurde donderdagavond omstreeks kwart over acht op de Dalweg. De bromfietser droeg een donkere helm en een donker vliegersjack. Na het desastreus verlopen duel tegen Hoorn, herstelden de Duinkikkers zich redelijk door de uitwedstrijd in Utrecht tegen LTVW met 6-8 winnend af te sluiten. Hoewel het geen hoog staand duel was, werd er keihard ge werkt en de inzet was meer dan vol doende. Het grote winstpunt was dat ditmaal ui terst gedisciplineerd werd gespeeld. Trainer-coach Cees Limper had zijn mannen vooraf op het hart gedrukt zich alleen met polo bezig te houden, zich niet met de leiding te bemoeien, en de kaken stevig op elkaar te houden. Deze opdracht werd voortreffelijk uitge voerd. Het werd een open wedstrijd, waarbij de Soesters voortdurend licht aan de leiding gingen. De gastheren openden als nel de score na een misgreep van Ron van de Plaats, maar nog in dezelfde minuut legde Cees Thie de gelijkmaker in het net. Een fraaie goal van Wim Smink bracht de Duinkikkers aan de leiding. De gastheren kwamen weer ge lijk, maar Cees zette met zijn tweede goal zijn ploeg opnieuw op voorsprong. Toen pal hierna een strafworp aan de bezoekers werd toegekend, dacht ie dereen al aan 2-4, maar de anders tref zekere Marco Bremer zag zijn inzet door de Utrechtse goalie gekeerd. In de derde periode bracht Weerenburg zijn ploeg opnieuw an de leiding (4-5). Een an de Duinkikkers toegekende strafworp bracht Bremer voor de twee- verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit aan zet wint. Oplossing schaakprobleem 58. 1. Dc6-b7+! Pc5xd7 2. Pb4 - c6+ Kb8 - a8 3. a6 x b7+ Ka8 x b7 4. Tal x a7 mat. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Opemtigsuren: Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spulten ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Openingstijden en adressen Centrale bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 15210. Volwassenen- en jeugdafdeling maandag 14.30 - 17.30 uur dinsdag 14.30 - 17.30 uur woensdag 10.00 - 12.30 en 14.30 - 17.30 uur donderdag 10.00 - 12.30 en 4.30 - 17.30 uur vrijdag 10.00 - 12.30 en 14.30 - 17.30 uur zaterdag 10.00 - 12.30 uur. De volwassenen afdeling is tevens geo pend op de dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. De leeszaal volwassenenafdeling is naast de uitleentijden ook maandag en dinsdag geopend van 10.00-12.30 uur. In de maanden juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdagmorgen ge sloten. Schoolmediatheekdienst maandag 14.00 - 17.00 uur woensdag 12.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 uur Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17B, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463 - 52017. maandag 14.00 - 17.00 uur dinsdag 10.00 - 12.30 uur woensdag 14.00 - 17.00 uur donderdag 10.00 - 12.30 uur vrijdag 14.00 - 17.00 en 18.00 - 20.00 uur Bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 12468. maandag 14.00 - 17.00 en 18.30 - 20.30 uur dinsdag 10.00 - 12.30 uur woensdag 14.00 - 17.00 uur donderdag 10.00 - 12.30 en 14.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 en 18.30 - 20.30 uur Kunstuitleen Soest (gevestigd in bibliotheek Overhees) maandag 18.30 - 20.30 uur woensdag 14.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 uur 18.30 - 20.30 uur de maal oog in oog met de Utrechtse doelman. Nu werd de bal naast gescho ten. De gastheren putten hieruit de no dige moed en wisten de 5-5-stand op het scorebord te brengen. Het laatste kwart moest de beslissing brengen. Limper zette zijn ploeg op nieuw op voorsprong. Nog eenmaal kwamen de gastheren terug (6-6). Hierna drukten de Soesters door. Via een strafworp, ditmaal ingeschoten door Thie, werd het 6-7. De Utrechters probeerden via een wanhoops-offen- sief nog een gelijkspel te forceren, maar Van de Plaats, die een ongelukkige start kende, had zich prima hersteld en hield de poort gesloten. Bij een goedlopende aanval van de Duinkikkers werd de tegenstand van UWV Definitief gebroken. De jeugdige Jeroen Hartman bewaarde op het juiste moment zijn kalmte, waardoor Bremer in staat werd gesteld 6-8 in de touwen te rammen. Volgens coach Limper had de zege vijf of zes doelpunten groter moe ten uitvallen, wanneer er wat doeltref fender met de vele riante mogelijkhe den was omgesprongen. Na voorbeeldig te zijn gestart met drie matchpunten uit twee wedstrijden, vond het eerste achttal van SGS de routiniers van Vianen op haar weg. De Utrechtenaren vertrokken met een vermoedelijke 5.5.-2.5 overwinning. Als excuus voor de Soester vaandeldra gers valt wellicht aan te dragen dat de mooi-weerschakers Vegter, Molenaar en Liefbroer verstek lieten gaan. Dat de Goedheiligman eind november Soest bezoekt is een ieder van ons bekend. De intocht van een Vianer bisschop op f7 kwam voor Paul van der Hammen ech ter als een donderslag bij heldere he mel. Hij was zo onder de indruk dat hij vergat nog enige weerstand te bieden na een onnauwkeurigheid van zijn tegen stander. Betonschaker Boekhoff was met zwart goed op dreef en gaf zijn opponent geen enkele kans op het hele punt. In zijn handen is de Siciliaanse Draak - zelfs zonder draak op g7 - een remise-ope ning. G.M. Muis viel in de voorbereiding van Paul van der Hoeven. Zijn tegenstander meldde na afloop breedlachend dat Gerrit een goede "draw-kans" gemist had. Zoals het ging werd Gerrit "ge-d- liind". Rob van Aurich had een 'Aha-Erleb- nis' toen hij geconfronteerd werd met 1... Pc6. Nu overleefde hij de opening wel en verkreeg enig voordeel wat ech ter onvoldoende was voor winst. Cees Goes remiseerde comfortabel met oud gediende Woudstra. Gambiet-koning Nijman ervaarde nu eens de zwarte zijde van een gambieto pening, n.1. het Mora-gambiet. Hij kwam in een passieve opstelling terecht die hem duidelijk niet lag. Het enige lichtpuntje in deze wedstrijd was het spel van tweede bordspeler Fedde van Tuinen. Zijn tegenstander Bregman werd duidelijk overklast in de behande ling van het Nimzo-Indisch en kreeg gen enkele kans meer. Fedde genoot duidelijk van het veel te lange doorspe len van Bregman. Josko Sulenta kreeg het publiek op de banken toen hij in verloren stelling de dame van zijn opponent van het bord blufte. De stelling is naar aller waar schijnlijkheid toch nog verloren en zal in Vianen worden uitgespeeld. Het debuut in de landelijke klasse heeft DVSB tot dusver geen windeie ren gelegd. De dammers nuanceerden dat met een ruime zege op koploper Huizen. DVSB besliste de thuiswed strijd met de cijfers 13-7. De pijnlijke nederlaag, die de Soesters hun streekgenoten toebrachten, was verdiend. M. Mulder won in een inge wikkelde partij van de vijftien-jarige A. de Gooyer. J. Nuyten maakte in een moeilijke partij tegen A. Terlouw in het eindspel geen fout en won beheerst. De derde individuele zege kwam op naam van G. de Bruin. Zijn,tegenstander B. Zwart speelde veel op slagzetten, maar werd in het eindspel van het bord ge veegd. De overige zeven partijen van H. de Waard, B. Weistra, J. den Os, Chr. Bakker, M. Vos, L. van de Laan en C. van Oosterom, eindigden in remise: 13-7. Door de overwinning klom DVSB naar de zesde plaats op de ranglijst. Huizen moet nu Nijverdal naast zich dulden. Wat vorige week al gevreesd werd, ge beurde. Het eerste team van Shot was niet in staat degradatie uit de tweede divisie te ontlopen, tegen Never Des pair 1 uit Den Bosch moest minstens gelijkgespeeld worden, maar verder dan één tegenpunt kwamen de Soes ters niet. Dat was altijd nog meer dan Shot 2, dat met de alleszeggende cij fers van 10-0 verloor van koploper FTTC 1 uit Frarieker. Alleen bij ruime winst op Never Des pair 1 uit Den Bosch zouden de spelers van Shot 1 zeker zijn van handhaving in de tweede divisie. Een kleine winst en zelfs een gelijkspel konden ook genoeg zijn, maar dan moest concurrent VSB 1 wel een misstap maken tegen hekke- sluiter Steeds Hoger 1. Dat gebeurde niet en erg moeilijk konden de Soester het Never Despair (nummer twee in de poule) niet maken. Tot de pauze leek nog van alle mogelijk. Elke wedstrijd werd in de derde game beslist. De Soesters gaven op die beslis sende momenten niet thuis. Alleen het dubbel ging naar de steeds moedelozer ogende spelers van Shot. Het zou hun enige punt blijven. Na de pauze was er van serieuze tegenstand geen sprake meer. Voor kopman Berend Jonker, naar eigen zeggen tegen Never Despair 'te opgefokt', valt de degradatie het meest te betreuren. Hij speelde dit jaar zijn beste competitie, won van zijn par tijen zo'n zestig procent en bewees daarmee in de tweede divisie thuis te horen. Teamgenoten René Daselaar, Aksel van Elteren en Sander de Riemer (hij speelde tegen Never Despair niet mee) kunnen volgend seizoen bewijzen dat ook zij te sterk zijn voor de derde di visie, door het eerste Shot-team zo snel mogelijk terug te brengen naar de twee de divisie. Zulke hoge doelen voor het volgend seizoen hebben de spelers van Shot 2 niet. Handhaving in de vierde divisie is al heel wat. De Soesters speelden zater dag voorlopig hun laatste wedstrijd in de derde divisie. Tegenstander was koploper FTTC 1 uit Franeker, dat de wedstrijd in Soest met grote cijfers moest winnen, wilde het zich kampioen kunnen noemen. De Soesters hoefden dus niet op cadeautjeste rekenen. De spelers van FTTC waren geconcen treerd en gemotiveerd, en duidelijk een maatje te groot. Robbert Huisman be reikte als enige een derde game, terwijl Martin Fransen (een week eerder nog op dreef tegen Quick'32) en invaller Eddy Gaytant zelfs het zoet van game- winst niet mochten smaken. Wij maken alle soorten bedrukte computerformulieren aangepast aan uw software. Onze kracht: Levering van kleine tot middelgrote oplagen tegen gunstige prijzen. Korte levertijden. Ook voor: computer-etiketten lijstpapier dragerbaansets overig handelsdrukwerk 3812 PZ Amersfoort iSft 033-618747'

Soester Courant | 1991 | | pagina 17