Dan jeugd mimmm® Hans Walet wint judo alle categorieën Triatleten hervatten al training SEC huldigt verkopers Grote Clubactie SPORT SPORT WOENSDAG 4 DECEMBER 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Clubkampioenschappen van Bud.o-R.yu Soest De Schieter gastvrij voor nieuwe belangstellenden TRIATHLON Triatleten actief in loopwedstrijd Gert de Ruygt komt goed uit de voeten ATLETIEK FIETSCROSS Afscheidscadeau voor Groenendaal Prijzen voor beste afzetters van loten r J WOENSC Onders t De clubkampioenschappen van Budo- Ryu Soest werden vrijdag geopend door de Powerlifters die probeerden een zo groot mogelijk aantal kilo's te behalen op squat, bench press (bank- drukken) en deadliften. Erwin Marsé werd kampioen. Hij mocht de wissel bokaal in ontvangst nemen. Piet Kra mer werd tweede en met een gering verschil volgde Henk van Loenen die een derde prijs behaalde. Zwarte Piet was zaterdag aanwezig om de judoka's van vier tot en met zes jaar te ontvangen en om mee te helpen als scheidsrechter. Er werd gewerkt in ver schillende gewichts- en leeftijdsklassen. In verschillende gewichtsklassen wer den eersten: Vincent Aukes, Yazuro de Vries, Dennis Russcher, Mike Nu- poort, Thomas Houtman en Anthony Runia. Bij de jongens van zeven en acht jaar ging de eerste prijs naar: Mark van Workum, Rob Bakker, Timon Postma, Jordi van de Struis en Roger Fagel. Ook hierbij waren het poules van verschil lende gewichtsklassen. Bij de meisjes, van wie de jongste vier jaar was, ging de eerste plaats naar: Joyce Jonker, Christel van de Brink, Fenne Hoogteij- ling, Jiery van Roon, Didi Dorresteyn en Sanne Schalkx. Bij de jongens negen tot en met elf jaar zat er al een goede competitie in om bij de eersten te horen. Omdat de opkomst vrij groot was, werd er ge werkt op vier matten. Eerste werden: Matthijs Dijkgraaf, Radbout Reyn, Ar jan van de Meulen, Rick van Gerven, Rienk Vegter, Bob Smith en Sander Kops. De namiddag en de avond werden ge vuld met de nog steeds populaire kara- tewedstrijden. Er werd gewerkt op vier matten en het jeugd-karate werd gelijk tijdig met de wedstrijden van de volwas senen gehouden, zodat ook de ouders van de jonge karateka's er een andere kijk op kregen. De wedstrijden waren van een zeer goed niveau. Jeugd lagere banden: eerste: Dennis van Heteren, Chris Oranje. Bij de hogere banden werden eerste: Sebastiaan Drinken- burg, Mike Bloemsma en Peter Brehler. Uitslag meisjes: een eerste prijs was er voor Pauline Fernandes, Maijolein Da selaar. Bij de senioren, waar er het fel maar zeer sportief aan toe ging, mocht Ma- zouk Aachban de eerste prijs in ont vangst nemen. Een tweede plaats was er voor Frans Bloemsma en derde werd Marcel Nijssen. Bij de zwaargewichten werd Rolf Drijver eerste, gevolgd dóór Robert Langhorst die tweede werd en een derde plaats voor Jan-Paul Duyst. De wisselbokaal voor alle categorieën ging naar Mazouk Aachban. Judo De zondag stond geheel in het teken van judo, waarvoor de judoka's al maanden in training waren. Er werd be gonnen met de leeftijdsgroep twaalf tot en met vijftien jaar, ingedeeld in de ver schillende gewichtsklassen om zoveel mogelijk een kans te geven op de zo fel- De clubkampioenschappen van Budo Ryu stonden in het teken van veel be langstelling. Foto: Goos van der Wilt. begeerde eerste plaats. Bij twaalf en dertien jaar ging de eerste prijs naar Frank van de Wal en Roderick Loeber, veertien-vijftien jaar: eerste werd Koen van de Wal. Uitslag meisjes twaalf jaar en ouder: bij de jongeren werd Kirsten van de Wal eerste en bij de ouderen Kim Drost. Bij de senioren zestien jaar en ouder was het als vanouds een span nende strijd. Er werd gewerkt in drie gewichtsklassen. Bij de lichtgewichten werd Michiel Loeber kampioen na vier partijen overtuigend te hebben gewon nen. Bij de middengewichten was het Radmer Schalkx die zich als eerste wist te plaatsen, terwijl een gewichtsklasse hoger Norbert Schalkx zich kampioen mocht noemen. Maar het allerbelangrijkste voor de ju doka's is toch wel alle categorieën, die ook dit jaar weer spectaculair waren. Hans Walet en Jan Dorresteyn stonden in de finale tegen elkaar, wat veel span ning opleverde omdat Jan de beker vier keer had gewonnen. Hij hoopte de bo kaal nu in eigendom te krijgen. Toch was het Hans Walet die won en de wis selbeker voor de vierde keer in zijn bezit kreeg. Bij de junioren was de strijd tus sen Michiel Loeber en Koen van de Wal, waar maar een gering verschil in zat. Koen van de Wal werd de trotse be zitter en mocht de beker voor een jaar mee naar huis nemen. Het triathlon-seizoen is alweer enige tijd achter de rug, maar dat wil niet zeggen dat de triatleten stilzitten. De Schieter heeft de trainingen reeds her vat. Onder leiding van Henk Schaak wordt in het zwembad van Aqua In- door en de omgeving van paleis Soest- dijk drie keer per week aan de conditie gewerkt. De club bestaat inmiddels twee jaar en heeft net een rustperiode achter de rug. Joop Oranje is één van de 45 leden die de triathlonvereniging rijk is. "De boog kan niet altijd gespannen staan. We hebben een maand de tijd gehad om te herstellen. Natuurlijk train je dan voor jezelf, maar dan doe je meer duurtrai- ningen. Alles gaat dan wat minder snel." Henk Schaak heeft de wind er nu weer onder. Hij neemt iedereen onder han den en maakt voor elk lid een passend schema. Op woensdagavond (van half tien tot elf uur) en zondagmorgen (van half ne gen tot half tien) nemen de triatleten aan de Dalweg een duik in Aqua Indoor voor de zwemtrainingen. Elke donder dagavond verzamelen ze zich bij de Ko ninklijke Marechaussee aan de Amster damsestraatweg in Baarn voor de loop training. Oranje noemt de sportieve bij eenkomsten 'gezellig'. "De fietstraining hervatten we in het vooijaar. Tot die tijd rijden we, puur in dividueel, op de mountain-bike". Oranje en zijn clubgenoten zullen niet aan de start verschijnen van wedstrijden voor mountain-bikers, zoals tijdens de Kerstcross van Tempo op donderdag 26 december. "We doen het voor on szelf in de bossen." Triatleten die aan wedstrijden mee doen, moeten volgens Oranje tijdens het seizoen veel trainen. 101 tvcci hardlopen, twee keer zwemmen en twee keer fietsen per week heb je wel nodig, wil je redelijk kunnen meeko men. Op recreatieniveau heb je natuur lijk minder trainingsarbeid nodig. Dan bepaal je alles zelf, al kun je dan ook om schema's vragen en krijg je aanwijzin gen van de trainer. Overigens bepaalt iedereen voor zichzelf aan welke wed strijden hij meedoet." De Schieter kan best nog leden gebrui ken. Volgens Oranje is het nu een uit stekende periode om te beginnen met trainen, om volgend seizoen goed uit de voeten te kunnen. "Iedereen is welkom op de training en mag twee keer vrijblij vend meedoen. Op die manier kunnen ze kijken of ze het leuk vinden of niet. De mensen mogen zowel in Aqua In- door meedoen als tijdens de looptrai ning op donderdagavond." Voor de zwemtraining kunnen belang stellenden voldoen met de zwembroek die ze 's zomers op het strand of in het zwembad gebruiken. Pas als ze willen meedoen aan trainingen in buitenwa ter, zoals de Loosdrechtse Plassen, moeten de nieuwkomers een zoge naamd 'wet-shirt' aanschaffen. Het ge bruik van een dergelijk zwempak is voorgeschreven door de triathlonbond. Een 'wet-shirt' kost, volgens Oranje, al gauw vierhonderdvijftig gulden. Voor de looptraining kan de aspirant-triat leet volstaan met goede loopschoenen. Als De Schieter in het vooijaar weer op de fiets stapt, is het natuurlijk wenselijk dat eventuele nieuwe leden ook over een vlotte uitvoering van de tweewieler beschikken. Informatie over triathlonvereniging De Schieter is verkrijgbaar bij trainer Henk Schaak (tel. 02154-14180) en Joop Oranje (tel. 21140 of 16924). De triatleten van De Schieter trainen alweer elke woensdagavond en zondag morgen in het zwembad van Aqua In- door. Foto: Goos van der Wilt. Triathlonvereniging De Schieter was sterk vertegenwoordigd tijdens de tra ditionele Sint-Nicolaasloop te Bun schoten. Van de acht leden kwamen er drie in aanmerking voor een ereplaats. Slechts een aantal tellen kwam Gerda van der Veen te kort voor een eerste plaats op de vijf kilometer. Ze finishte als tweede in 23.04. Voor de heren de den Gijs van Korlaar en Geertjan We- stra goede zaken. Van Korlaar moest twee internationale triathlontoppers, Ben van Zalst (Europees kampioen) en Erwin de Bruin, voor laten gaan en pak te overtuigend het zilver in 16.57. We- stra werd vijfde in 18.25. Geplaagd door een rugblessure wist Bea Bijer op de tien kilometer onder het finishdoek door te gaan in 49.30. Bij de heren waren ook drie man ingezet. Marcel de Boer liep een tijd van 37.33. Joop van Leijenhorst handhaafde zich als veteraan goed in het gezelschap en gaf slechts toe op Marcel de Boer, waar door hij in 37.48 binnenkwam. Voor Frits van de Meijden, herstellende van een vervelende blessure, klokte 42.46. Op de twintig kilometer kwam duur- werkspecialist Henk Schaak in de strijd. De Schieter-trainer liep voor zijn doen een regelmatige tijd van 1.1.24. In Wychen werd zondag het prille cross-seizoen op succesvolle wijze door Gert de Ruygt geopend met een derde plaats. Op een uitermate zwaar parcours, dat zich makkelijk laat meten met de Soes- ter Sylvestercross, kwam Gert bijzon der goed uit de voeten. Vijf ronden van ruim 1900 meter moesten er door de at leten worden afgelegd en Gert deed dat in een tijd van 41.03. Clubgenoot Jaap van de Berg bleef niet ver bij Gert ach ter en finishte op exact één minuut in 42.03. Jaap werd hiermee zeer verdien stelijk zevende in de eindrangschik king. Eef van de Brink kwam als derde Pijnenburg-loper binnen op een vijf tiende stek in 44.30. Reinier Groenendaal zal tijdens de Kerstcross van Tempo in Soestduinen worden gehuldigd. De organisatie van de Soester vereniging zal hem een af scheidscadeau overhandigen. Reinier Groenendaal is bezig aan zijn laatste seizoen als prof in de wieier- cross. De Kerstcross is zijn laatste wed strijd zijn in Nederland. In de afgelopen achttien jaar verscheen hij zeventien keer aan de start in Soestduinen. Groe nendaal heeft de Kerstcross nog nooit gewonnen. Voor de start van de wedstrijd voor profs en amateurs wordt de routinier, wiens zoon Raymond inmiddels ook sterk rijdt, in het middelpunt van de be langstelling gezét. Zoals ieder jaar heeft SEC de jeugdleden gehuldigd, die de meeste loten hebben verkocht in de Grote Clubactie. De beste verkopers mochten zaterdag de prijzen in ontvangst nemen van jeugdcommissielid Bep van Wijnbergen. Sander van Veenendaal kreeg een tegoedbon voor een voet baltenue naar keuze. Hij verkocht bijna driehonderd loten. De tweede prijs walkman) ging naar Nathalie van Wijnbergen, die geen lid is, maar wel actief is voor SEC. Bastiaan Verheijen BASKETBAL The Red Stars Goed materiaal speelt een rol mee, want de jongens junioren hadden de eerste helft tegen Das 2 te kampen met een slecht basketbalbord en dit had dui delijk effect op het schotpercentage (veertig procent). Een stand van 44-51 werd bereikt bij rust. Coach Harry van den Heuvel was niet tevreden over het getoonde spel en verzocht zijn spelers alerter te spelen. In de tweede helft een ontketend Red Stars-team dat binnen vijf minuten een ruime voorsprong had genomen. De jongens junioren konden wederom een ruime overwinning binnenhalen, die echter werd overschaduwd door een zware blessure voor Tim van den Deys- sel, die voor twahlf weken is uitgescha keld. QverigqnSjijiet schotperqeptage 1 bedroeg 62 procent,.hetgeen werd ver oorzaakt door eon.zee^hoog schotper centage in de twee/Je heift(84 procent). BOWLING Soester Bowling Vereniging De jeugd van de Soester Bowling Ver eniging heeft niet in competitieverband gebowld, maar een gezellige avond doorgebracht op de banen van C-drie die hiervoor waren verduisterd. Alleen achterin waren de Pins verlicht door ge kleurde tl-lampen, wat een apart sfeer tje gaf. Dit alles stond in het teken van de komende Sinterklaasviering. Na an derhalf uur bowlen kreeg de jeugd een drankje aangeboden en werden er Sin terklaas-surprises uitgedeeld door wedstrijdleidster Ada Brekler. TAFELTENNIS Shot Afgezien van Luc Scheele zullen de spelers van het eerste jeugdteam van Shot hun laatste competitiewedstrijd voor de winterstop het liefst zo snel mo gelijk vergeten. Van ATC 1 uit Almere werd met 8-2 verloren. De enige twee Shot-punten kwamen op naam van Luc Scheele. Kampioen Shot 2 had weinig moeite met ATC 5. Met 9-1 werden de spelers uit Almere aan de kant gezet. Timo Septer gunde de tegenstander het ere- puntje, Toine van Elteren en Paul Mer- kus waren onverbiddelijk. Het was aan Christiaan ter Linde te danken dat Shot 3 niet met maximale cijfers verloor van koploper Bij maat 6. Met twee tegen- punten bracht hij de voor de Soesters alleszins aanvaardbare 2-8 op het sco rebord. Ook teamgenoten Laurens van der Horn en Stephen Huisman gingen tot het uiterste, maar zij konden hun partijtjes niet in winst omzetten. SCHAKEN SGS In de jeugdcompetitie van de SGS zorg de het Soester BI-team voor goed nieuws door de blagen van het Hilver- sumse VOGA de Pion genadeloos met 4-0 af te maken. De teamleider van VOGA moest zijn eerste bordspeler ondersteunen bij het opgeven. VOETBAL SEC Wederom een zaterdag waarop de SEC- jeugdteams goed presteerden. Een hele goede prestatie werd neerge zet door deBl. Het versloeg het B-team van IJsselmeervogels met maar liefst 6-0. Ook de B2 won van Achterveld. Na in de rust nog met 3-1 achter te staan, was de tweede helft voor SEC. Dit resulteerde in een overwinning van 3-4. De Cl blijft winnen, ditmaal uit van Limvio. Nog twee teams zijn er die tot nu toe alles hebben gewonnen: de Dl en de E2. Een mooi gelijkspel werd behaald door de D3 tegen plaatsgenoot Hees D. Met twee mooie goals van Mis- cha van Wijnbergen werd de stand op 3-3 bepaald. De El had de zware uit wedstrijd tegen WZA op het pro gramma staan. Met een schitterende kopbal werd Frank van de Deijssel match winnaar in deze wedstrijd. Hees De D-junioren van Hees gingen zater dag op bezoek bij hun leeftijdgenoten van SEC. Het werd een echte derby met leuk voetbal, chaotische taferelen voor beide doelen en met tot de laatste mi nuut volop spanning. SEC opende de score waarna Hees goed terug kwam en de ruststand op 1-1 bracht. Na de rust nam Hees het initiatief en scoorde 1-2. SEC vocht terug tot 2-2, waarna Hees opnieuw de leiding nam. In de laatste minuut scoorde SEC de gelijkmaker (3-3), wat gezien het spelbeeld de juiste uitslag was. Olaf Reyerse was bij Hees uitblinker met drie doelpunten. Soest Maar liefst 20 jeugdwedstrijden werden door Soest gespeeld. Zoals vaker dit seizoen vormden voornamelijk de wed strijden in de breedte de hoogtepunten. Zo behaalde de F4 een zwaar bevoch ten 1-0-overwinning. Andere voor beelden van overwinningen die meer aandacht verdienen, zijn de wedstrijden van Soest E3, D2, B2 en Soest Cl. Maar de zaterdag werd met een waardig hoogtepunt afgesloten. Soest Al speel de voor de interregionale competitie te gen Blauw-Wit. Emiel Roest debuteer de na een lange blessuretijd weer op het voetbalveld. Het team van hoofdjeugd trainer Bert Trappel kon voor het eerst dit seizoen een vuist maken. Tot vijf mi nuten voor tijd werd tegen het sterker geachte Blauw Wit de 0-0-stand op het bord gehouden. Toen ging het jammer genoeg even mis en wist Blauw Wit in een emotionele slotfase met 2-0 te win nen van Soest YYZ'49 Zowel voor de oudste als de jongste jeugd stonden zaterdag wedstrijden te gen SEC op het programma. Geheel volgens de verwachtingen waren de re sultaten bijna allemaal in het voordeel van de Eemwegbewoners. Vooral de zevenklapper van de Al mocht er zijn. DeBl sloeg een aanval op de leiderspo sitie af door thuis van Hoogland te win nen. Bij de rust werd nog tegen een ach terstand aangekeken, doch toen uit blinker Joep Akkerman een vrije trap steenhard in de kruising joeg, was het met de tegenstander gebeurd en René Homoet en Roy Huisman maakten het karwei af. De Cl speelde vooral voor rust een prima partij tegen het sterke Elinkwijk. Cevat Kurt zorgde voor de 1-0 ruststand, die in de tweede helft bij goed uitgespeelde aanvallen werd uit gebouwd tot 3-0 door treffers van Jordi Brouwer en Hidde Reitsma. Dat Elink wijk niet tot scoren kwam, lag vooral aan het goede verdedigen van Ruben de Goede en Bulent Kurt. ZWEMMEN De Duinkikkers Tijdens de zwemcompetitie-wedstrijd in Veenendaal piekten de Duinkikkers viermaal en 24 persoonlijke records werden gebroken. Vivian Spronk zwom voor de derde keer een clubre cord op de 100 meter vrije slag meisjes onder tien jaar. Steven Uijland evenaarde het sinds ja ren staande clubrecord op de 100 meter wisselslag en liet alle heren-zwemmers achter zich in 1.04.7 minuten. Maar ook op de 100 meter vlinderslag werd hij in 1.06.2 eerste. Er'ic van Walsem dook ver onder zijn record en vlak bij het clubrecord 100 meter schoolslag. Op de 50 meter vrije slag werd hij eerste in een snelle tijd van 27.2 seconden. Een grote belofte voor 100 meter vrije slag onder de minuut. Tish Kuiper liet alle meisjes onder twaalf jaar achter zich met een heel ster ke tijd van 1.34.3 minuten op de 100 meter vlinderslag en verbeterde het clubrecord. C Z ZONDAG 8 DECEMBER Badminton 13.30 uur DOTO-Selby Basketbal 19.00 uur BOB-Red Stars (D) (Oud Beijerland) 20.30 uur Oegstgeest-Red Stars (H) (Oegstgeest) Korfbal 15.00 uur Eemvogels-Victum (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-EFC'58 (Eemweg) 14.30 uur Hees-Hercules (Kooiweg) 14.30 uur SEC-DOFA (Bosstraat- West) ZATERDAG 7 DECEMBER Handbal 13.10 uur Smeeing/BDC (D)-UHV/ DSO (Beukendal) 14.40 uur Smeeing/BDC (H)-Spar- ta'75 (Beukendal) Voetbal 14.00 uur Brederodes-Soest (Vianen) 14.30 uur SEC-Hooglanderveen MAANDAG 9 DECEMBER Bowling Competitie Soester Bowling Vereni ging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS-AH'78 (Beukendal) Soester Bowling Vereniging Maandag: Zilveren Ster-Big Splitters 1-4, Pin Down-Bloopers 5-0, Boule d'Or-Bodrum 4-1, Arrows-Pin Action 1-4, De Engh-Van Ede 4-1, Akro- Baanbrekers 0-5. Dinsdag: Trio Bleeker-Heppie Hoe kers 0-5, Kegelkeilers-Funnel 0-5, Ba- zuintjes-HAM 3-2, Specialisten-Strajk 3-2, Team van Paick-Cobra's 5-0, Shj-ammer-Koffrie/Westra's 0-5. Smeeing/BDC Welpen-Laren 14-2, meisjes aspiranten- Houten 6-9, dames junioren-Celeritas 17-17, heren junioren-EMM 12-17, heren 2-Fortissimo 11-16. TAFELTENNIS Shot Senioren: Never Despair 1-Shot 1 9-1, Shot 2-FTTC 1 0-10, Shot 3-Quick 5 6-4, Shot 4-Good Luck 2 5-5, Shot 5-Bunshot 4 10-0, Shot 7-Bijmaat 5 2-8, Shot 8-De Furs 1 3-7, Nike 5-Shot 9 3-7, DSO 1-Shot 10 5-5, Al- meerspin 7-Shot 11 4-6, UBTV 5-Shot 12 7-3, Shot 13-Overhees 3 8-2. Jeugd: Shot 1-ATC 1 2-8, Shot 2-ATC 5 9-1, Shot 3-Bijmaat 6 2-8, Shot 4-Bijmaat 10 3-7. SCHAATSEN SV Eemland 300 meter: Joris Nolens 33.67, Bas van de Coterlet 31.25 (pr), Marjolein Bartels 34.61 (pr), Marco Verburg 37.42 (pr), Wilfred Hopman 38.02 (pr). 500 meter: Joris Nolens 53.0, Bas v.d. Co terlet 65.0 (val), Marjolein Bartels 55.45, Marco Verburg 70.86 (val), Karin Verburg 66.91, Peter v.d. Heuvel 43.25, Vincent Verburg 47.15, Eef van de Bor 55.28, Carl Verheijen 47.55, Juliën Smink 48.47, Mar jolein Bartels 55.45, Ninke Voskuilen 55.00, Joep Kasperts 46.67, Wouter van Lunteren 43.52, Marcel Splinter 44.65, Mark Janssen 43.59. 1000 meter: Karin Vërburg 3.30.2 (val). 1500 meter: Peter van de Heuvel 2.18.45, Vincent Verburg 2.27.72, Eef van de Bor 2.55.70, Carl Verheijen 2.21.79, Juliën Smink 2.25.52, Marjolein BBarteis 2.49.67, Ninke Voskuilen 3.08.66 (pr), Joep Kas perts 2.30.05, Wouter van Lunteren 2.17.27, Marcel Splinter 2.28.05, Mark Janssen 2.21.68. 3000 meter: Carl Verheijen 4.52.27, Tom Versteeg 5.01.82. 5000 meter: Martin Baltus 8.16.88 (pr). Soest Soest A1 -Blauw Wi t A1 0-2, Soest A2-K V- VA Al 2-6, Soest Bl-BVC BI 2-4, CJW B2-Soest B2 0-7, Soest B3-WZA B3 3-3, Olympia Cl-Soest Cl 1-4, Soest C2-lJssel- meervogels C2 1-1, Soest C3-KWA C2 3-3, Soest Dl-HVC Dl 7-0, Soest D2-Saes- tum D3 3-2, KWA D3-Soest D3 7-3, KWA El-Soest El 5-3, CJW E4-soest E2 0-2, Hoevelaken E4-Soest E3 1-11, Hoogland E5-Soest E4 2-4, IJsselmeervo gels F3-Soest F2 0-2, Hees F1-Soest F3 6-0, Spakenburg F4-Soest F4 0-1, Houten DJB-Soest DJB 0-2, Soest DJC-CSW DJC 0-7. Foto: Goos van der Wilt kreeg een sporttas, Wesley Brons een leren bal en Matthijs van de Hoef en Robert Scheerhorn ontvingen een sportcheque. Dit zestal verkocht in totaal bijna twaalfhonderd loten. Zeven andere jeugdleden, die veel loten hadden verkocht, mo gen een keer naar een wedstrijd in de eredivisie. Dit zijn Mi- chael van de Laan, Sander Bosma, Nils Bloemendaal, Timo Timmer, Arnoud Brinkman, Remco van Haar en Cynthia Ras. Eemdijk Al-Hees Al 3-1, Hees Bl-Eem- dijk BI 2-1, Roda'46 C5-Hees Cl 3-0, SEC D3-Hees Dl 3-3, Hees Fl-Soest F3 6-0. SEC SEC A1 - WZ'49 A10-7SEC B1 - IJssel meervogels B2 6-0; Achterveld BI - SEC B2 3-4: Limvio Cl - SEC 1 2-5; IJsselmeer vogels D2 - SEC Dl 0-4; SEC D2 - Roda '46 D6 2-3; SEC D3 - Hees Dl 3-3; WZA E2 - SEC El 0-1; SEC E2 - WZ'49 E2 8-2; WZ'49 E3 - SEC E3 2-1; SEC F1 - CJW F2 3-8, WZ'49 F1 - SEC F2 4-0. WZ'49 SEC Al WZ'49 A 0-7; WZ '49 BI - Hoogland BI 4-2; WZ'49 Cl - Elinkwijk Cl 3-0; Roda '46 C6 - WZ '49 C2 6-1Ro da'46 C8 - WZ'49 C3 1-4; WZ'49 Dl - CJW D3 6-0; WZ'49 D2 - KWA D2 2-4; WZ'49 El - TOV El 4-2; SEC E2 - WZ'49 E2 8-2; WZ'49 E3 - SEC E3 2-1 WZ'49 F1 - SEC F2 4-0. ZWEMMEN De Duinkikkers 100 Meter vrije slag: Meisjes: Hiske Gereama 1.26.5 minuten (pr), Hester Vlaanderen 1.24.3 (pr), Chris- tien Corsmit (pr), Leontine Loeber 1.24.1 (pr), Inge van Nimwegen 1.17.9 (pr). Onder 10 jaar: Jorien Schoo 1.59.6 minu ten, Anja van Loenen 2.11.1, Sandra Kuyer 1.43.6 (pr), Manja Teunissen 1.24.6, Vivian Spronk 1.21.4 (derde clubrecord). Jongens: Michiel Knipscheer 1.55.5 minu ten (pr), Bastiaan Vogel 1.28.7, Robbert Knipscheer 1.21.4 (pr), Ronald Ophorst 1.200.0 (pr. met acht seconden). 100 Meter wisselslag: Meisjes: Natalie Wijnbergen 1.51.1 minu ten, Hetty van Loenen 1.44.5. Jongens: Robbert Knipscheer 1.35.4 minu ten (pr), Bastiaan Vogel 1.40.6, Ronald Op- horst 1.32.7 (pr). Heren: Xander Bremer 1.15.5, Bas van Dorresteyn 1.13.3 (pr), Steven Wijland 1.04.7 (eerste evenaring clubrecord). 100 Meter vlinderslag: meisjes: Tish Kuiper 1.34.3 minuten (eerste en clubrecord). Heren: Bas van Dorresteijn 1.22.8 minuten, Xander Bremer 1.17.5 (pr), Steven Uijland 1.06.2 (eerste). 100 Meter schoolslag: Meisjes: Christine Corsmit 2.05.0 minuten, Natalie Wijnbergen 1.52.8 (pr), Hetty van Loenen 1.51.3 (pr), Inge van Nimwegen 1.41.1 (pr met vijf seconden), Leontine Loeber 1.40.5 (pr), Jolien Scnoo 1.51.9, Sandra Kuyer 1.54.9, Manja Teunissen 1.53.4, Anja van Loenen 2.06.9, Vivian Spronk 1.51.6. Jongens: Michiel Knipscheer 1.57.7 minu ten (pr met vijf seconden), Eric van Walsem 1.21.8 (tweede pr). 100 Meter rugslag: Meisjes: Hiske Gercam- za 1.48.0 minuten, Hester Vlaanderen 1.44.8 (pr), Tish Kuiper 1.31.0. Jongens: Raymond Honderdors 1.31.6. 50 Meter vrije slag: Eric van Walsem 27.2 seconden (eerste plaats) 50 Meter vlinderslag; Raymond Honder- dors 44.3 seconden.

Soester Courant | 1991 | | pagina 20