I óchmtenumu EDSKES SOEST Vdh "De Spro f cmlof Schade snelkraak niet verzekerd smijn' presenteert kerst-arrangementen natuurlijke materialen Schitterende Blouses speciaal voor de „feestmaand". De leukste woondekoraties vindt u bij EDSKES 19?5 TAPIJT GORDIJNEN ZONWERING )el, effen 2990 per stuk Bsaja siSK PAGINA slSDAG 11 DECEMBER 1991 ff raat 35^ ïishow zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur :;&ét Gemeenteraad vergadert SOESTER COURANT PAGINA 15 Bureaucratie vertraagt aanbrengen rolluiken Nieuw Ballroom Formation-team Soest danst succesvolle eerste wedstrijd vÉRBOU KERSTKLEEDJES KERSTSTOF, per meter zoals: GORDIJNSTOFFEN, SIERKUSSENS, TAFELKLEEDJES, DEKSERVETTEN, BADMATTEN en TOILETMATTEN Ook voor de Kerst hebben wij een leuke kollektie voor u ingekocht. KERSTSIER- KUSSENS v.a. 12?5 nu Soesterbergsestraat 28-30 Soest Telefoon 02155 - 2 42 94 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Soest 02155-14848 16677 ile jalouzieën. babykamertjes, 'nde accessoires, ing-, gordijn- en binaties. ten incl. marmer, rad leverbaar, over- i presentatie, ssortiment. 'arming display, ge verkopers. mogelijk. eling: aturen. waaronder enen ampen. iel assortiment met nste kleuren en ng. Ie tienerbedden. slaapkamer- en. bedbodems. n en kussens, is direct uit everbaar. ie verkopers. envoudige tot gigantische e kastenwanden. voorraad leverbaar. I assortiment in andere 'parende kasten- s. verk mogelijk. ïneemmeubels. at vitrinekasten. oels, ten, epen en (slaap) s uit voorraad, e adviseurs. services: ilhoek. waar u heerlijk izen. ele zagerij met - timmerlui, sbezorgen of geringe I; ïigen service en stallatiedienst voor et installeren van i keuken, bad er.dakraam etc. en 30 dagen geld retour !t uw pincodepas d opnemen is -is parkeerge- bereikbaar ïgA1). ïELSTEEN- LlJPERD last onze unieke collectie graden met edelsteen Jgen slijperij) treft u vanaf lit najaar een grote collectie Buden sieraden Dk briljant) aan. riginele kado-ideeën. enge Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Op donderdag 19 december is er een openbare raadsvergadering, aanvang rap.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 De agenda luidt: m Spreekrecht. 2[ Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 12 oktober H en van 23 oktober 1991. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 91-206: tot het vaststellen van het Tussentijds Bericht 1991-II. 6. Voorstel 91-135: tot het vaststellen van een nieuwe destructieverorde ning. 7. Voorstel 91-173: tot vaststelling van het Milieubeleidsplan gemeente Soest. 8. Voorstel 91-199: tot het vaststellen van de aanvraag voor gelden in het kader van de regeling Financiering uitvoering NMP en tot het bewerkstelligen van een verdergaande regiona le samenwerking op milieuhygiënisch gebied. 9. Voorstel 91-193: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied gelegen aan de Albert Cuyplaan, Dalweg en Soesterengweg en voor een gebied gelegen aan de Heetakker. 10. Voorstel 91-201: tot het geven van straatnamen. iflpL Voorstel 91-198: tot het voorfinancieren van de rijkssubsidie ten behoe ve van meerwerk aan de toren van de Oude Kerk aan de Torenstraat. Voorstel 91-192: tot het garanderen van een door de Stichting Indoor Tenniscentrum Soestdijk aan te gane geldlening onder aflossing van de gegarandeerde lopende lening. 13. Voorstel 91-205: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uit breiden van r.k. Montessorischool aan de Steenhoff- straat 26. 14. Voorstel 91-197: tot het benoemen van een architect-lid van de wel standscommissie. 15. Voorstel 91-210: tot het verlagen van de gemeentelijke bijdrage voor de dienstverlening van de onderwijsbegeleidingsdienst Eemland ingaande het jaar 1994. 16. Voorstel 91-195: tot het benoemen van een directeur aan de openbare Jenaplan-basisschool De Regentuuter. 17. Voorstel 91-202: tot aankoop van bosgrond gelegen aan de Monniken- boschweg van mevrouw J. C. M. van Mourik-Voskui len te Erichem en mevrouw C. W. M. Horst-Voskui len te Hoogland. 18. Voorstel 91-203: tot uitgifte in erfpacht van grond gelegen nabij de Noorderweg aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs in Baarn/Soest. 19. Voorstel 91-93: tot het aangaan van een ruiling van gronden aan de Den Blieklaan met de heer en mevrouw Westeneng. 20. Voorstel 91-208: tot ruiling van grond met Soester Woonbouw b.v. in het plan Dalweg. 21. Voorstel 91-204: tot het aangaan van een grondruil met mevrouw P. J. Ramselaar-Appelhof nabij de woning Eigendomweg 131. \2 Voorstel 91-200: tot verpachting van agrarische gronden voor het jaar 1992. [3. Voorstel 91-211: van de Commissie voor de beroepschriften tot het ge grond verklaren van het bezwaarschrift tegen de ge deeltelijke weigering van een ontheffing ingevolge de Zoneverordening Hinderwet voor het perceel Wiek- sloterweg wz 21. :4. Voorstel 91-212: tot aanpassing van de verordening onroerend-goedbe- lastingen 1992 in verband met inwerkingtreding van het nieuw Burgerlijk Wetboek op 1 januari 1992. 25. Voorstel 91-213: tot herziening van de legesverordening in verband met gewijzigde kostendoorberekening van het Rijk betref fende reisdocumenten. 26. Voorstel 91-214: tot het subsidiëren van een tweede ouderenbus. Spreekrecht publiek: a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt .plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. De trend van dit jaar wordt vooral be paald door het gebruik van natuurlijke materialen, dus minder kitsch en ge kleurde ballen en meer vruchten, no ten, kruiden en andere voortbrengselen van moeder Natuur. Die kunnen op al lerlei manieren in de kerstversiering worden verwerkt. Hans Scholten spreekt in dat verband niet meer over kerststukjes, maar over "kerst-arrange menten", waarin bijvoorbeeld ook wat exotischer zaken als ananas en banane- bloemen kunnen worden toegepast. De kerstshow van komende zaterdag wordt een demonstratie van bloemkun- stig vakmanschap, want de vier mede werksters van Jasmijn - Els, Jacqueline, Monique en Dorinda - zijn allemaal ge diplomeerde bloembindsters; Jacqueli ne is zelfs meesterbindster. Over de kwaliteit van het gebodene hoeft men zich dus niets af te vragen. Aanbod varieert Wat er - naast het min of meer traditio nele kerstgroen (dennetakken, hulst, hedera, etc.) - aan natuurlijke materia len beschikbaar is voor het maken van kerst-arrangementen varieert al naar gelang het aanbod op de veiling. Hans Scholten komt elke dag op drie veilin gen, dus verse aanvoer en een zeer breed assortiment zijn gewaarborgd. "Jasmijn" beschikt daarnaast over een grote voorraad accessoires, zoals tenen manden, kunst-biedermeiers, schalen, linten, rietwerk en nog veel meer om bijvoorbeeld tafel- en andere versierin gen mee te maken, en verder over een mooie collectie kransen (voor aan de deur of het raam). Foto: Goos van der Wilt. Behalve voor particulieren, die er aller- lei ideetjes opdoen voor kerstversie ring, is de kerstshow bij "Jasmijn" ook bedoeld voor bedrijven, zoals o.a. res taurants, die in de decemberperiode al tijd veel gebruik maken van kerstversie ring. Ook andere bedrijven zetten dik wijls graag een fraai kerststuk op balies en in ontvangstruimten. Kerstbomen-bos De kerstshow aan de Zuidpromenade krijgt een extra tin tje door het "kerstbomen-bos" dat die dag bij "Jasmijn" op de stoep lijkt te groeien. Goede kerstbomen zijn schaars dit jaar - met name de Holland se, die toch altijd veel beter van kwali teit zijn dan de meeste import-kerstbo men (die soms al maanden van tevoren worden gezaagd). Bij "Jasmijn" zijn (al leen zaterdag) uitstekende kerstbomen verkrijgbaar en zij vormen natuurlijk een perfecte omlijsting voor de kerst show, die van 11.00 tot 16.00 uur duurt. kleine PrlJSJ SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-2 35 84 Alle mensen die ideetjes willen op doen voor een sfeervolle kerst moeten komende zaterdag beslist een kijkje gaan nemen bij bloemenhuis Jasmijn aan de Zuidpromenade. Daar staat dan - als het weer het enigszins toelaat - een kraam waarin de medewerksters staaltjes laten zien van wat men zou kunnen noemen "toegepaste bloem- sierkunst": het maken van kerst-ar rangementen. Bij heel slecht weer ge beurt dat uiteraard in de zaak. Volgens Hans Scholten van bloemen huis Jasmijn is de "aankleding" van kerst aan duidelijke trends onderhevig. "Er is veel aandacht, bijvoorbeeld in de weekbladen, voor kerstversiering in het interieur. Veel mensen gaan ook en thousiast zelf aan de slag met kerstde coraties en tafelversieringen, en ze ne men dan eerst een kijkje bij de bloe mist." Was er vier maanden geleden nog geen Ballroom Formation-team in Soest, afgelopen zondag stond er in een wedstrijd in Oudenbosch gewoon een topteam. Zo kan het gaan bij de Danssport Vereniging Midden-Ne derland. Die staat voor het bevorde ren van de Ballroom Formation-dans- sport en doet dat met succes. De Achtste 'Old Forest Cup' te Ouden bosch, georganiseerd onder auspiciën van de Nederlands Amateur Dans- sportbond, werd voor het team dat danst onder de naam Formation Dance Company (FDC) een groots succes. De trainers Harry Gerth uit Amersfoort en Jan Becker uit Den Dolder toonden zich na afloop van de wedstrijd zeer te vreden. "Een eerste plaats in de promo tieklasse voor FDC is een goede start basis", aldus trainer Harry Gerth. Met nieuwe ballroomkleding, tango- rood van kleur, waar 1400 glittersteen tjes in verwerkt zijn, danste het team met veel enthousiasme de Slow-fox, Weense Wals, Tango, Engelse Wals en natuurlijk de Quickstep in een choreo grafie van ongeveer vier minuten. De uitstraling van het team werd gecom pleteerd door sponsor ves Rocher, die het team een jaar lang van alle benodig de make-up zal voorzien. Met spanning werd het moment van de jurering afgewacht. De jury, bestaande uit vier leden uit Duitsland en Zweden (toonaangevende landen op het gebied van Ballroom Formation-dansen) be loonde het team unaniem met een eer ste plaats. Het enige Nederlandse jury lid toonde zich behoudender en vond eeri tweede plaats voldoende. In de ju rering tellen reglementair de hoogste vier cijfers. Dat leverde een welverdien de eerste plaats op in de 'Old Forest Cup' te Oudenbosch. Meer informatie over de vereniging (Ballroom Formation-dansen, wed strijden, lidmaatschap) is te verkrijgen bij het secretariaat van de vereniging (02155-25692). Zwéitfli Wïlw Jasper van de Linden van Jasper Mode was niet meer verzekerd tegen in braak. De eigenaar van de herenkle dingzaak aan de Zuidpromenade zit daardoor, na de snelkraak van ander halve week geleden, met een strop van ongeveer dertigduizend gulden. Als de bureaucratie hem niet had tegenge werkt, had de negende inbraak ver moedelijk voorkomen kunnen wor den. Na het achtste ongewenste bezoek van inbrekers, in september van dit jaar, kreeg Van de Linden een brief van de Zwolsche Algemene. De verzekerings maatschappij liet hem weten dat zijn ei gen risico werd verhoogd van tweedui zend tot vijftigduizend gulden. Pas als hij bouwkundige aanpassingen zou la- ten aanbrengen, kon hij weer met het la gere eigen risico terug in de verzeke ring. "Wat die bouwkundige aanpassingen inhouden, hebben ze me nooit verteld. Ik heb toen besloten een rolgordijn te laten aanbrengen, maar dan heb je toe stemming nodig van de eigenaar van het pand. Ik heb een foto van het rolluik op gestuurd naar Aegon en toestemming gekregen. Ook de Zwolsche Algemene ging akkoord. Maar daar gaat natuur lijk wel een hele tijd overheen. Als ik meteen actie had kunnen nemen, had den ze die laatste snelkraak misschien niet meer kunnen plegen, omdat het rolgordijn dan al aangebracht was ge weest." De rolluiken zijn inmiddels aangebracht. Moedeloos Van de Linden is moedeloos geworden van de kraken die in zijn zaak zijn ge pleegd. Hij verzocht eerder al tot pre ventieve maatregelen. Zijn zaak ligt aan één van de twee 'sluisjes' die de Zuid promenade rijk is. Vanaf de weg is niet te zien of daar auto's staan geparkeerd. Van de Linden wilde daarom aan weerszijde paaltjes laten zetten, zodat automobilisten geen toegang meer zou den hebben tot de 'steegjes'. Dat zou controle vanaf de weg gemakkelijker maken. De politie gaf echter geen toe stemming, omdat politie, brandweer en ziekenauto altijd doorgang moeten hebben. "Mischien zou het kunnen als ik het via de winkeliersvereniging zou aanvragen, maar wat maakt dat nou voor verschil. Ik kan daar zo kwaad over worden. Die paaltjes hinderen rol stoelers niet en niemand hoeft hier in en uit te laden. Nou, behalve die krakers dan." Overigens is Van de Linden best te spreken over het optreden van de poli tie. "De politie is steeds snel ter plekke, maar de daders werken razendsnel. We hebben het een keer in scene gezet en toen bleek datje binnen twintig secon den weg kan zijn met de buit. Ze weten gewoon wat ze willen hebben en waar het hangt. Ze zijn gewoon al een keer binnen geweest om te kijken. Kleding is erg gewild op de zwarte markt. Aan de grote confectiemiddelen kan ik op een bepaalde manier zien of die van mij af komstig zijn, maar ik kan natuurlijk niet alle markten gaan aflopen." Een zoekactie in Soest en omgeving haalde niets uit. Dit ondanks dat de Foto: Goos van der Wilt. Soester surveillance twee wagens inzet te en werd geassisteerd door wagens uit Baarn, Amersfoort en Zeist. Uurloon De twintig kostuums, die bijna twee we ken geleden werden meegenomen, ver tegenwoordigen een waarde van onge veer twintigduizend gulden. "Zeg dat ze op de zwarte markt honderd gulden per kostuum hebben gekregen. Dan hebben ze toch een aardig uurloon, dacht ik zo." Behalve het verlies van de confectie draagt Van de Linde de schade die is aangericht. Die bedraagt ongeveer vijf tot zesduizend gulden. De verzekering vergoedt niets. "Op het moment datje er 's nachts staat en die grandioze puinhoop ziet, denk je: ik stop er mee. Maar als je goed na denkt en een beetje medewerking van de overheid krijgt, moet je natuurlijk gewoon doorgaan. Het meest trieste is, dat je een afspraak hebt voor de rollui ken en dat ze daarvoor nog inbreken. M'n moeder heeft tegen me gezegd: 'Jongen, voordat je die rolluiken hebt, krijg je nog een keer bezoek'. Toen de telefoon 's nachts ging, dacht ik meteen aan een inbraak. Je slaapt niet meer. Het is een put die overloopt. Het borrelt er nu uit. Het is niet zielig hoor, maar er is je onrecht aangedaan en niemand kan je helpen." Van de Linde heeft contact gehad met slachtofferhulp, omdat het hem dwars zat. Dwars, omdat de verzekering de voorwaarde plotseling aanscherpte en dat hij nog een keer werd bestolen, vlak voordat de rolluiken zouden worden aangebracht. Niemand wist verder dat dat zou gebeuren. Doelwit Van de Linden vestigde zich met Jasper Mode in 1984 aan de Zuidpromenade. Sindsdien werd negen keer een snel kraak gepleegd. In 1989 was zijn zaak tweemaal binnen een week het doelwit van inbrekers en dit jaar werd hij al drie keer van een grote partij kleding afge holpen. Van de Linde schat de totale schade op tweehonderdduizend gul den. "Het is begrijpelijk dat de verzeke ringsmaatschappij strengere eisen stelt, maar het is niet eerlijk dat ik niet de tijd heb gekregen om matregelen te tref fen." Van de Linden hoopt dat zijn zaak nu voldoende is beschermd tegen krakers. "Niemand kan het garanderen. Ik heb nu een grotere barrière laten aanleggen, maar de heren zijn inventief genoeg." Koeriersdiensten EXPRESS Lijndiensten Worldwide Express 24 uur per dag door to door Luchtvrachten

Soester Courant | 1991 | | pagina 12