itiek 11 ek MDEN eeing/BDC haalt fors uit: 21-9 Belangstelling sportinstuif groeit m io. tennistoernooi mag van iportraad in Beukendal Banny de Bie Iwil zegevieren "SEC zit ernstig om dames verlegen Eemvogels onvoldoende Red Stars kruipt uit dal Ruim 47 mille voor baan atletiekclub Pijnenburg mmsm JEUGD SPORT "pAOÏ^-jlENSDAG 11 DECEMBER 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 ndballers hebben geen kind aan Sparta '75 ■rein HANDBAL rouwde adres. W)eelnemers moeten lid zijn van clubs Wiiliam Lawson's I Whisky Smirnoff 5& Jou^ 4NDEL Vakanties blijven probleem in bad van Aqua Indoor BADMINTON Selby overklast door kandidaat voor de titel Persoonlijk record voor Corine Wallet Veertig kinderen komen wekelijks naar sporthal Beukendal l» ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Victum met veel straf worpen langs korfballers Voetbal i, Derde zege is duwtje in de rug BASKETBAL Sportraad verdeelt 185.000 gulden heren van Smeeing/BDC kenden Jdag geen genade met hun Gro- tse opponent. Sparta '75 wachtte lange thuisreis na in sporthal Beu- Idal met 21-9 te zijn afgedroogd. leing/BDC is in thuiswedstrijden [steeds ongeslagen en wil dit ook zo Iden. Zo ook tegen Sparta'75. In het |in leek het er geenszins op dat deze mistelling gehaald zou worden. Te ge- Ist werd er gespeeld en men probeer- |te snel een doelpoging te forceren 1 tot enkele malen balverlies leidde. Êrta'75 holde mee met de thuisploeg ■bleek daarin evenmin erg balzeker. eerste goal van de wedstrijd werd p wel door Sparta'75 gescoord, maar [arna nam Smeeing/BDC het heft in Inden. De verdediging die de laatste |ken al zeer behoorlijk functioneert, f bijna geen kansen weg en als er al Jn kansje kwam, was Edwin Zoetelief ■geen sta-in-de-weg voor de Gronin- ■rs. Sparta'75 hield de verdediging Irt bij de cirkel en dat was voor de ieede lijn- spelers van Smeeing/BDC |n kolfje naar de hand. Acht doelpun- jn in de eerste helft werden er van af tand in geschoten. De gasten waren al lor de rust een geslagen ploeg, want Is bij de stand van 9-1 konden de Gro- ïngers hun doelpuntenaantal verdub tien. Smeeing/BDC bepaalde de rust end op 10-2. lok na de rust bleef de Smeeing/BDC- lein op de rails. Wederom werden bij- fc alle aanvallende bedoelingen van de Ironingers door de hechte defensie Wim Steenbakkers: driemaal in de ro°s. Foto: Goos van der Wilt. van de Soesters teniet gedaan. Aanval lend bleef de thuisploeg haar doelpun ten bijeen sprokkelen en konden er naar hartelust systeempjes worden ge speeld. Met nog tien minuten te spelen leidde Smeeing/BDC zeer comfortabel met 18-4 en de wedstrijd was gespeeld. Van enige spanning was geen sprake meer, maar enkele goed opgezette en uitgespeelde aanvallen gaven de toe schouwers toch weer reden tot juichen. Enig concentratieverlies en vier tijd- straffen aan Smeeing/BDC-zijde ga ven Sparta'75 de kans de stand iets dra- gelijker te maken. In de allerlaatste se conden mocht Sparta'75 haar derde strafworp van de wedstrijd nemen en nadat Edwin Zoetelief de eerste twee op hem afgevuurde penalties had weten te keren, was hij bij deze laatste kans loos en werd de eindstand bepaald op 21-9. Volgende week mag Smeeing/BDC naar Groningen toe om het op te nemen tegen V en K. Daarna ligt de competitie twee weken stil en op 5 januari komt de nog ongeslagen koploper Swift Arn hem op bezoek in Soest. Doelpunten makers: Arjan Roest (6). GuusTourné (4). Wim Steenbakkers (3). Cleem Die- mers (3). Jos Diemei (3). André van de Hoef 1Michel Roest 1Peter Stoe- lenga (1). Dames De dames van Smeeing/BDC speelden zondag één van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Uitgerekend tegen een te kloppen tegenstander lieten de Soes ters het liggen. UHV/DSO won in Beu kendal met 5-11. Beide ploegen startten de eerste helft met veel balverlies. Daarnaast werd een groot aantal kansen gemist, waardoor de ruststand stokte op 3-3. In de tweede helft wilde Smeeing/BDC de zaken energieker aanpakken, maar dat pakte anders uit. UHV/DSO nam direct het initiatief en Smeeing/BDC moest het antwoord schuldig blijven. Niets lukte meer, waardoor de gasten konden uitlopen. N 02155 - 1 38 59 I. 12490 lp vprpnioino cnnrtraild vindt Hot A Ie ValV nn nprcnnnliiEp I )e vereniging sportraad vindt het loed dat in sporthal Beukendal bij wij le van proef een meerdaags tennis toernooi wordt gehouden. De sport- lertegenwoordigers hebben een posi tief advies uitgebracht aan het college jan burgemeester en wethouders. 3e sportraad is van mening dat het toernooi bij wijze van experiment kan plaatsvinden. Of het een structureel ka rakter krijgt, is niet zeker. \\s voorwaarde stelt de sportraad dat de deelnemers lid moeten zijn van een jclub die via het passe-partout-systeem zaalruimte huren van de gemeente. Pachter Rinus Valk van restaurant 3eukendal wil met de tenniswedstrij den de lege uren op zaterdag en zondag vullen. Volgens hem hebben zestig le lden van handbalvereniging Smeeing/ IBDC, volleybalvereniging Stam/So- IVoCo, basketbalvereniging The Red ■Stars en zaalvoetbalvereniging SEC Izich opgegeveir-voor het tennistoer- Inooi. Als Valk op persoonlijke titel zaalruim te aanvraagt, "zal hij het gemeentelijke tarief van 25 gulden per tennisbaan per uur moeten betalen. Dat zegt Johan Hilhorst van de afdeling sport en re creatie. Als de genoemde clubs de zaal- huur aanvragen, zal Hilhorst dat ver zoek doorsluizen naar b en w. "Ik leg dan aan b en w de vraag voor of dit wel het eigenlijke gebruik van de zaal van de clubs is." Overigens moeten, volgens de sport raad, de deelnemers zelf voor belijning van de tennisbaan zorgdragen. Na af loop van de wedstrijden moet de belij ning weer worden weggehaald. Het laatste woord is aan burgemeester en wethouders. Zij moeten beslissen of Valk zijn zin krijgt of niet. In zijn functie als wedstrijdsecretaris van Red Stars heeft Valk twee weken geleden overigens zaalruimte aange vraagd op verschillende zondagen en zaterdagen in december, januari, maart, april en mei. I Danny de Bie heeft zijn zinnen gezet I op een overwinning in de Kerstcross I van Tempo. Op donderdag 26 decem- 1 ber staat hij aan de start van de Kerst- I cross die voor de 37ste keer in Soest- I duinen wordt gehouden. I De 31-jarige Belg richtte zich in 1965 I tot veldrijden. Hij deed er als prof vijf I jaar over om aan de top te komen. In zijn eerste twee jaar als prof hoefde hij I op het wereldkampioenschap alleen de I Duitser Thalen voor zich te dulden. I Vervolgens stapelden de successen zich op voor de volksjongen uit Booischot- Pijpelheide. In 1989 werd hij voor de eerste keer wereldkampioen in het Franse Pontech ateau. In datzelfde jaar werd hij ook Belgisch kampioen en winnaar van het Super Prestige- klasse- ment. De Bie won dit jaar de wedstrijden in Sint Lievens en in Gieten. De Belg is niet vies van modder en rekent het par cours in Soestduinen tot één van de be tere van het wielercircuit. De directie van sport- en recreatiecen trum Aqua Indoor blijft bij haar stand punt dat de sportverenigingen tijdens schoolvakanties moeten wijken voor extra recreatieve zwemactiviteiten. Dat zegt Johan Hilhorst van de afdeling sport en recreatie van de gemeente. Volgens de gemeente moeten de trai ningen tijdens de schoolvakanties ge woon doorgang kunnen vinden. Actie tegen Aqua Indoor wordt niet onder nomen. "Aqua Indoor wil in overleg al dan niet bekijken of er toch mogelijkheden zijn of de trainingen kunnen doorgaan", al dus Hilhorst. Gerda van der Linden, die hem in fe bruari opvolgt, zal op 23 december overleg plegen met de clubs die gebruik maken van het overdekte zwembad. De kerstvakantie is dan al aangebroken, maar volgens Hilhorst hadden de clubs in die periode toch geen activiteiten gepland. Selby leed zaterdag in Nijkerkerveen de grootst mogelijke nederlaag in de badmintoncompetitie. Door kam pioenskandidaat DOTO in de vierde klasse van de landelijke competitie werd Selby met 8-0 overklast. De Soester badmintonners hadden thuis nog twee partijen van DOTO kun nen winnen. Nu kwamen zij niet verder dan het afdwingen van een derde beslis sende game. Als een verlate St.-Nico- laas surprise voor Selby had het toch al sterke team van DOTO trainer en ou- d-A-speler Werner opgesteld, die de geblesseerde tweede heer moest ver vangen. Voor Marcel Pas werd het een niet gep lande trainingsmiddag, waarbij overi gens de punten wel degelijk genoteerd werden. De rest van het Soester team feliciteerde na de 8-0 nederlaag DOTO niet alleen met de overwinning, maar bij voorbaat met het behalen van het kam pioenschap. Aanstaande zaterdag ont vangt Selby BC'70 uit Epe om zich te revancheren voor de 7-1 nederlaag in de eerste wedstrijd. De laatste editie van de Wolfskamer- loop over 10 kilometer in Huizen bleek deze keer ook weer bijzonder goed bezet te zijn. Tussen de cory feeën van de Nederlandse atletiek- sport bevonden zich ook een aantal Pijnenburg atleten. Dik van de Broek liet zien, dat hij één van de beloftes van AV Pijnenburg is, getuige zijn tijd van 30.57, waarmee hij clubgenoot Gert de Ruygt nipt voor bleef (31.22). Henk Wallet presteerde in Huizen uit stekend en liet op het parcours een tijd onder de 36-minutengrens afdrukken: 35.34. Ook veterane Henny Pot liet zich weer gelden en naderde de 37-minutengrens tot op een haar: 37.04. Adri van de Zon deed in Huizen wed strijdritme op terwijl Corine Wallet een persoonlijk record liep in 44 minuten rond. De belangstelling voor de sportinstuif van de gemeente Soest neemt toe. Het aantal kinderen dat op woensdagmid dag aan de activiteiten in sporthal Beukendal deelneemt, schommelt momenteel rond de veertig. Tijdens de eerste sportinstuif, in okto ber, verschenen niet meer dan acht kin deren op het appèl. "Toen dacht ieder een dat de sportinstuif gedoemd was te mislukken", zegt Ton Dorrestein van de gemeente. "Maar de mond-tot- mond reclame doet nu toch zijn werk. De kinderen lezen geen kranten, maar moeten het van elkaar te horen krijgen of van hun ouders." Volgens Dorrestein kunnen 's woen- dags tussen de zestig en tachtig kinde ren worden ontvangen. Bij dat aantal is de hal vol. "Je moet dan nieuwe activi teiten bedenken om de boel levend te houden. Je kunt bijvoorbeeld denken aan kleien in de hal." De sportinstuif is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 15.30 uur in sporthal Beukendal. De toegang kost 2,50 gul den. ("Om voor de mooiste mannen te spelen Duinweg 6 - 3Ï68 BN Soest - Tel. 02155 - 13995 De thuiswedstrijd tegen Victum heeft Eemvogels net niet gebracht waarop de ploeg had gehoopt. Aanvankelijk hadden de Soester korfballers het heft in handen en kwamen ze regelmatig met twee tot drie punten voor. Maar juist op het moment dat Eemvogels twee wedstrijdpunten in eigen huis leek te houden, kwam Victum terug: 13-15. Na 5-2 kwam de ploeg uit Houten bij rust op 7-7. Aanvallend ging het alle maal redelijk goed, al had het tweede aanvalsvak het ogenschijnlijk gemak kelijker dan de eerste aanval. Verdedi gend lieten de rood-zwarten echter te veel toe en probeerden dat op het laat ste moment te corrigeren. Te laat, want de ene strafworp na de andere werd in het nadeel van de Soesters gegeven. In de tweede helft liep het aanvallend nog moeilijker, terwijl er regelmatig de zelfde fouten werden gemaakt. Niet voor niets liep Victum uit tot 7-10. Daarna probeerde de ploeg van Jan van Maanen er nog van alles aan te doen, maar de achterstand zou niet meer wor den ingehaald. Wel bleef de wedstrijd tot de allerlaatste minuut spannend. Want enkele minuten voor het verstrij ken van de speeltijd werd het nog 13-14. Toen Victum echter direct rea geerde met een doelpunt was de wed strijd beslist. Eemvogels verloor met 13-15, maar had door minder fouten best een punt in huis kunnen houden. Doelpunten: Fons Verduin 4, Linda Bello 3, Marco Kuil 2, Aukje Merema 2, Kathja Rauch 1, Rieke Smakman 1. ATLETIEK AV Pijnenburg Tijdens de tweede crosscompetitiewed strijd voor de jeugd in Lelystad, kwam Pijnenburg tot goede resultaten. De groep C-meisjes kwam ondanks de niet-fitte Ulrike van der Lee tot een pri ma score. Met name Eva Jansen kwam met haar eerste plaats tot een prima prestatie. Dieuwke Moerman en Carine Verhoeven kwamen resp. tot een zesde en een achtste plaats. Bij de meisjes B werd Monique vierde. Robert Schee- re nhoorn kwam bij de eerstejaars D-ju- nioren tot een vierde plaats, terwijl Bo Menning zesde werd bij de eerstejaars D-jongens. Bij de D-meisjes een goede prestatie van Rachel de Goede met een derde plaats, terwijl Marijn Dijkink hier zesde werd. Tenslotte werden Sam Drost en Kristiaan Smits bij de jongens B resp. achtste en tiende. De laatste voorronde vindt op 11 januari in Bus- sum plaats, terwijl de finale, waarvoor ongetwijfeld veel Pijnenburgers zich zullen plaatsen, op 1 februari in Amers foort plaatsvindt. Red Sfars Afgelopen zondag reisden de jongens junioren af naar Zoetermeer. Zoebas. debutant in de rayon jongens junioren le klasse, deelde met twee andere teams de eerste plaats, derhalve een zware klus voor de Red-Stars jongens. Echter in plaats van een sterke tegen stander aan te treffen, moesten zij diep gaan om in de race te blijven. Tot aan de zestiende minuut in de eerste helft kon den de Soester johgens niet weglopen van hun tegenstander. In de daaropvol gende anderhalve minuut werd een voorsprong van twaalf punten geno men. Vooral Manfred van de Water en Igor Smink waren hiervoor verant woordelijk. Rust: 36-25. In de tweede helft brak de tegenstand volledig en kon een behoorlijke voorsprong worden opgebouwd. De wedstrijd werd gewon nen met 53-76. Hierdoor komt het Soester team in de top van de eerste klasse van het rayon terecht. De jongens kadetten, die nog steeds on geslagen de ranglijst aanvoeren, moes ten zaterdag aantreden tegen Rowic in Dordrecht. Ondanks de zwakke mo menten in de verdediging werd weder om de honderd-puntengrens doorbro ken. De eindstand van 74-146 spreekt voor zich. TURNEN De Springbokken Afgelopen zaterdag werd de tweede voorronde voor D-jongens en jeugdtur- ners te Amersfoort gehouden. Het was een zvVare wedstrijd die door het sa menvoegen van beide categorieën erg zwaar voor deelnemers en leiding was. Bij de jeugd namen voor De Springbok ken Ricky Erasmus, Neil White en Mi- chiel van Schaffelaar deel. De ploeg was nu wel compleet wat resulteerde in een 3e plaats. Ricky turnde onder zijn kun nen en werd met 48.30 punten indivi dueel derde op 0.65 punten achter de nummer één. De brug-jury beloonde hogebrugturners wat extra, een goede reden om als Springbokken ook hoog te gaan turnen. Neil toonde een prima paardvoltige-oefening. Met 8.20 werd hij 3e aan dit toestel. Met 43.65 punten werd hij wat terugvallend 14e. Michiel turnde zijn eerste wedstrijd gelijkmatig en werd met 44.55 punten keurig 10e. Bij de jongens tot en met twaalf jaar be stond de ploeg uit Rudy van Schaffe laar, Bart Eichholtz, Pygar van de Veen en Jan-Joost Bootsman. Als ploeg werd redelijk gepresteerd met een tweede plaats als resultaat. Toch moet THOB uit Nieuwegein te passeren zijn. Rudy had duidelijk zijn dag: tweede aan rin gen en derde aan de lange mat. Bart mislukte aan de rekstok, door te veel in zet waardoor hij de snelheid niet meer in de hand had. Een rustige afwerking moet Bart nog leren. Toch wist hij een vijfde plaats met 38.95 punten te beha len. Pygar was ditmaal onvoldoende ge concentreerd, wat hem menig puntje kostte. Met 37.10 punten werd hij ze vende. Jan-Joost turnde beter aan de brug, doch rekstok was slecht, zodat hij op een vergelijkbare plaats als vorige maal eindigde. Met 31.15 punten werd hij 23ste. Hees De A-junioren van Hees herstelden zich van de nederlaag tegen koploper Eemdijk. De A2-junioren van Baarn bleken zaterdag geen partij voor Hees, hoewel het daar de eerste tien minuten niet naar uitzag. Vanaf de aftrap onder schatte Hees het laaggeklasseerde Baarn met het gevolg dat Hees binnen korte tijd tegen een 0-2 achterstand aankeek. Daarna werd Hees wakker en op inzet en veel karakter werd de stand nog voor de rust in een 3-2 voorsprong omgebogen. Na de rust speelde Hees een knappe wedstrijd en werd Baarn met fraaie combinaties overklast. Bij een 6-2 voorsprong haperde de Hees- aanval een ogenblik en werd aan Baarn de kans geboden om voor de derde maal tegen te scoren. Het laatste woord was toch aan Hees dat vlak voor tijd de stand op 7-3 bracht. Door dit resultaat behouden de A-junioren de aansluiting met de koplopers in hun afdeling. SEC Voor de pupillen waren er geen wed strijden vöór de compëtitie. Wel wer den er enkele vriendschappelijke wed strijden gespeeld. De Al verloor met 5-1 van AP WC Al. De twee B-junio renteams pakten beide twee punten door HVC BI en Soest B3 te verslaan. De Cl speelde een goede wedstrijd te gen Amsvorde Cl. De score werd al na tien minuten geopend door Timo Tim mer, maar het veldoverwicht kon niet in cijfers worden omgezet, zodat de rust stand 1-1 werd. Na de thee verscheen er een supergemotiveerd SEC-team op het veld dat door maar één speler van Amsvorde te stoppen was, namelijk de keeper. Hij zorgde ervoor dat pas een kwartier voor tijd Harry But 2-1 aante kende. De verdiende 3-1 kwam op naam van de ingevallen Dennis de Groot. Soest Afgelopen zaterdag stonden er bij de KNVB geen pupillen wedstrijden op het programma. Daarom hadden jeugdbe- stuurders Eelco Raspe, Joke van de Bosch en Auke Rauch zich uitgeleefd in het regelen van vriendschappelijke wedstrijden. BVC en CDN waren de te genstanders in de zes pupillenwedstrij- den. Voor de oudere jeugd was er wel competitievoetbal. Zo hadden de da mes-junioren met 2-0 succes tegen Houten djB. Keer op keer bewijzen de voetbalmeisjes van Soest goede presta ties neer te kunnen zetten. Bij het junio renvoetbal waren er wisselvallige resul taten. Naast een aantal verliespartijen was er het succes van Soest BI. Hier mee heeft de ploeg van trainer René Kaats bewezen geleerd te hebben van vorige week. Het ongeïnspireerde voet bal van toen heeft plaatsgemaakt voor fraai aanvallend voetbal. Uitblinkers •Jeroen Dorrestein en Gert-Jan Prinsen- berg zorgden ervoor dat met 3-1 werd gewonnen van Scherpenzeel BI. Het vlaggeschip van de jeugd, Soest Al, heeft zich goed verzet tegen koploper DWS uit Amsterdam.'Toen de ploeg met 1-0 achter stond, kreeg de ploeg van Bert Trappel alle kans op de gelijk maker. Toch werd de wedstrijd met 3-1 verloren. VVZ'49 Alle teams behaalden de volle winst en blijven meedoen in de race voor het kampioenschp. De Al speelde tegen KWA en won door doelpunten van Apdelhak Belarbi en Ceki Kurt. De BI moest op bezoek bij Hoevelaken. Na twintig minuten was daar de stand al 2-3, doch nadat Hoevelaken goed te rug- kwam, werd het winnende doel punt pas in de allerlaatste minuut ge scoord. De Cl speelde vooral in de tweede helft tegen het moeilijk te be strijden CJW een prima wedstrijd. Voor de rust scoorde Jordi Brouwer twee keer. Na de rust deed hij dat nog een keer, terwijl ook Hidde Reitsma, Xander de Groot en Cevat Kurt succes hadden. Tussen de bedrijven door was ook doelman Robert Geertsema één keer gepasseerd door de Amersfoortse aanvallers. De C2 herstelde zich van de nederlaag van vorige week door CJW te verslaan en de C3 gaf de C3 van Soest voetballes: 18-0. Door de derde overwinning zijn de he ren van Red Stars op de vierde plaats van onderen terechtgekomen. Twee teams degraderen uit de klasse, waarin de heren uitkomen. Voor de Red Stars heren een zware klus om de degradatie te ontlopen. De eerste stappen in de goede richting zijn echter gezet. Tijdens de eerste tien minuten van de eerste helft tegen Oegstgeest waren bei de teams aan elkaar gewaagd. Het ini tiatief lag bij het Soester team. Men kon zich echter niet los maken van Oegst geest. Oegstgeest ging zich ergeren aan de scheidsrechter die streng optraden. Hierdoor werden zij uit hun spel ge haald, en gretig profiteerden de man schappen van coach George Szanto. Binnen vier minuten werd een ruime voorsprong genomen, die tot aan de rust niet in gevaar kwam (25-43). In de rust wees George Szanto zijn spelers er op alert te spelen om zodoende de op gebouwde voorsprong te verdedigen en de wedstrijd te winnen. Het initiatief bleef in Soester handen en na vier minu ten was een kloof van 27 punten ge oreerd (27-54). De tegenstanders wil- den niet afgaan en gingen er vol tegen aan. Nimmer kwam de opgebouwde voorsprong in gevaar, maar de marge van 27 punten werd teruggebracht naar 16 punten. Eindstand 76-60. Dames Ondanks een incompleet team kon Red Stars de uitwedstrijd tegen BOB win nen. In Oud-Beijerland werd weinig te genstand geboden tegen het enthou siaste spel van de dames. Na tien minu ten spelen was de marge, in het voor deel van de dames opgelopen tot acht punten (20-12). De fast-breaks onder aanvoering van Marion Geurts en Han- neke Wenting zorgden ervoor dat een ruime voorsprong werd genomen. Rust: 24-40. In de tweede helft konden de tegenstanders het Soester spel niet breken, want de scoringsmachine was niet te stoppen. Met vijf driepunters van Hanneke Wenting kon de overwinning de dames niet meer ontgaan. Eind stand: 54-79. Atletiekvereniging Pijnenburg krijgt, als het aan de sportraad ligt, 45.750 gulden voor de vervolmaking van het middenterrein van de atletiekaccom- modatie. Dat blijkt uit het advies dat aan burgemeester en wethouders is uitgebracht. De sportraad heeft daaraan toegevoegd dat het zinvol is dat de atletiekvereni ging een gefaseerd plan indient voor de voltooiing van de accommodatie aan de Wieksloterweg. De vertegenwoordi gers hebben het college geadviseerd daarom te vragen. De club, die grote plannen heeft, krijgt met de 47 mille het grootste stuk van de taart. Het gemeen tebestuur verleende trouwens eerder dit jaar al een krediet voor de bouw van een clubhuis. Bij de verdeling van de beschikbare gel den heeft de sportraad zich gebaseerd op de wensen van de achterban. De sportraad wil dat wensen, die al jaren lang op het verlanglijstje van de clubs staan, worden gehonoreerd. Het gaat voornamelijk om betrekkelijk kleine posten. SEC zou 23.000 gulden moeten krijgen voor de verbetering van de kleedka mers en verlichting. Voor een lichtin stallatie bij Hees moet 25 mille worden uitgetrokken en WZ'49 krijgt driedui zend gulden voor verlichting. Soest kan, wat betreft de sportraad, zesdui zend gulden verwachten voor een nieu we berging. Voor de tafeltennisvereniging Over- hees wil de sportraad vijfduizend gul den besteden aan vijf speeltafels. Voor verschillende werkzaamheden op sportpark Koningsweg is 14.000 gul den genoteerd, voor werkzaamheden op sportpark Kerklaan in Soesterberg 27.000 gulden. Voorde vervanging van de baskets in sporthal Beukendal is vijf mille nodig. In totaal zijn 21 posten op de lijst opgevoerd. De verwachting is dat b en w het advies van de sportraad zullen overnemen. Voor de komende jaren is er geen fi nanciële ruimte voor nieuw beleid in de sportsector. VRIJDAG 13 DECEMBER ZATERDAG 14 DECEMBER Volleybal 21.30 uur Almere Haven-Stam/SoVo- Co (H) (Almere Haven) Zaalvoetbal 19.50 uur Dorresteyn-SEC (Blaricum) ZATERDAG 14 DECEMBER Badminton 12.30 uur Selby-BC'70 (C-drie) Basketbal 18.45 uur Red Stars (D)-Hurricanes (Beukendal) 20.30 uur Red Stars (H)-Hurricanes (Beukendal) Dammen WSDV-DVSB i Korfbal 13.55 uur Viking-Eemvogels (Wijk bij Duurstede) Voetbal 14.30 uur Eemboys-WZ'49 (Baarn) (Tienhoven) (Hilversum) 14.30 uur VIOD-Hees 14.30 uur 't Gooi-SEC Volleybal 14.45 uur Stain/SoVoCo 2 (D)-Quel- derduyn (de Bunt) 17.00 uur Stam/SoVoCo 1 (D)- Flash/V (de Bunt) Waterpolo 20.30 uur Otters-De Duinkikkers (Bussum) ZONDAG 15 DECEMBER Handbal 12.00 uur NEA-Smeeing/BDC (D) (Ouderkerk) 15.00 uur V en K-Smeeing/BDC (Groningen) Voetbal 14.30 uur Soest-Stichtse Boys (Bos straat-Oost) 14.30 uur VVOG-SEC (Harderwijk) Red Stars Oegstgeest-HSl 60-76; HS2-Dunckers 2 72-76; HS3-Cangeroes 4 75-64, HS4-Blue Arrows 46-69; Green Giants-HS5 41-61, BOB-DS1 54-79; DS2-Wijnand Shooters 2 35-51; Zoebas-JJl 53-76; Rowic-JKl 74-146; JAl-Quick Runners 138-40, JA3-Eem'78 22-130. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Zilver Ster - Boule d'Or 4-1. Bo drum - Bloopers 1-4. Big Splitters - Pin Down 1-4. Baanbrekers - Pin Action 4-1. De Engh - Akro 5-0. Dinsdag: H.A.M. - Trio Bleeker 4-1. Ba- zuintjes - Kegelkeilers 4-1. Funnel - Heppie Hoekers 5-0. Strajk - Shj-ammer 4-1. Co bra's - Koffrie Westra's 1-4. Specialisten - Team v. Paick 2-3. SCHAATSEN SV Eemland Junioren: 500 meter: Peter v.d. Heuvel 43.63, Tom Versteeg 46.25, Vincent Verburg 46.81, KlaasRoel Koelewijn 49.03. 1500 meter: Peter v.d. Heuvel: 2.16.70, Tom Versteeg 2.18.12 (pr.), Vincent Verburg 2.23.39, KlaasRoel Koelewijn 2.28.39. Senioren: 1000 meter: Jan van Lunteren 43.59, Gerben de Wilde 48.85, Eef v.d. Bor 66.77 (val), Cor Varekamp 47.06. 1000 meter: 1.27.61, Gerben de Wilde 1.38.99, Eef v.d. Bor 1.52.48. 1500 meter: Cor Varekamp 2.28.44. Marathon: Dames: Henriëtte Kuit (2e). Heren B2: Carl Verheijen le). Wouter v. Lunteren (2e), Edwin Groenveld (5e). TAFELTENNIS Shot Senioren: Bijmaat 2-Shot 3 6-4; Bijmaat 3-Shot 4 4-6: Levob 3-Shot 5 5-5; Werinon 1-Shot 6 6-4; Victoria 10-Shot 7 3-7; Al- meerspin 3-Shot 8 5-5; Shot 9-Good Luck 10 10-0; Shot 11-Almeerspin 7 9-1; Shot 12-Good Luck 9 6-4; Bijmaat 17-Shot 13 5-5. De Snoekbaars 1. Theo Bosman 4.10 meter. 2. Willem v.d. Kraats 3.14 meter. 3. Gert van Drie 1.33 meter. 4. Ad Hooft 1.13 meter. 5. John Hib- bel 1.08 meter. 6. Piet Limper 0.84 meter. 7. Henk van Riet 0.77 meter. 8. Sjouk Rijksen 0.59 meter. 9. Henk Wessels0.55 meter. 10. Peter de Rond 0.49 meter. Hees Hees Al-Baarn A2 7-3; Hoogland Bl-Hees BI 2-1; Hees Cl-de Glind 4-6. SEC APWC Al-SEC Al 5-1; HVC Bl-SECBI 0-1SEC B2-Soest B3 10-2; SEC Cl-Ams vorde Cl 3-1. Soest Soest Al-DWS A2 1-3; Soest A2-Quick A24-6; Soest 1-Scherpenzeel BI 3-1; SEC 2-Soest B3 10-2; Lelystad Cl-Soest Cl 10-0; Soest C2-Roda'46 C3 1-3; WZ'49 C3-Soest C3 18-0; BVC Dl-Soest Dl 4-2; CDN El-Soest El 1-3; CDN E2-Soest E2 6-1; Soest E3-CDN El 1-7; Soest E4-CDN E4 0-14; Soest Fl-BVC F1 0-1; Houten DJ B-Soest DJB 0-2; Soest DJC-CSW DJC 0-7. WZ'49 KWA Al-WZ'49 Al 1-2; Hoevelaken Bl-WZ'49 BI 4-5; WZ'49 Cl-CJW Cl 6-1; CJW C2-WZ'49 C2 0-1; WZ'49 C3-Soest C3 18-0.

Soester Courant | 1991 | | pagina 16