IE m IJIJll 1 EEN KEJSTKADO Albert Heijn Smitshof eer levende kerststal bij Vaarderhoogt Boodschappen-aktie voor Polen komt feestelijk uit de startblokken Prijsuitreiking bij duivenliefhebbers Sinterklaas beloont knapste kleurders m mt;/ 4 *ker wel. ft 1? GRATIS* HOUTEN KERSTFIGUURTJE as VOOR IN DE KERSTBOOM LEEF! A&O VERZEKERT. NNereldH/inkel I PAGINA 2 bENSDAG 11 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 21 srecht vlees) otels ons teun tiulp re- die ver- bel- n u eeld i le- aan. ïllem Van Oosten fotoservice >haas, fri oesters, etc e soorten j te geven. HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? Joy-rider (18) auto In de prak rijdt Open huis bij 'De Nieuwe Tijd' Tuinpoortje vernield Sinterklaas lanceert ballonnen bij AH-Smitshof 'Kali Mata Ki Jai' Wie aan politiek doet leest de Soester Courant AKTIE POLEN: Wenskaartenagenda van Kinderpostzegels verkrijgbaar op postkantoor i Automobilist met slok op in de berm erlijk gekruid) lam) g Zolang de voorraad strekt. VOOR ELKE KLEURENNEGATIEFFILM, BIJ ONS ONTWIKKELD EN AFGEDRUKT, KIEST U EEN igers 'P Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 18 december) Voor de 21e keer is bij het bekende 1 tuincentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg de traditionele "leven- I de" kerststal ingericht. Deze beziens- waardigheid voor jong en oud, inmid- dels een hechte traditie, is rijkelijk voorzien van jonge dieren. I Een groep enthousiaste bouwers is een I week in de weer geweest om de stal op te bouwen tot een unieke "Bethlehem- creatie". Net als vroeger heeft de stal weer een buiten- en een binnengedeel- te. Het verschil met andere jaren is dat het geheel nog groter is opgezet, zodat de dieren meer ruimte ter beschikking hebben. Dat was, gezien de bijzondere samenstelling van de levende have, wel nodig ook. Buiten zijn een Charolais-koe met kalf Foto: Goos van der Wilt. (Blonde Aquitaine) en een aantal scha pen met lammeren te bewonderen, vrij lopend in een grote ren met een echte schaapskooi. Binnen staan een lama met een jong, een geit met drie geite lammetjes, een konijn met jongen en een Kaapse eend met vijf kuikens. Het Dierenpark Amersfoort stond boven dien een van zijn mooiste ezels, ook met een jong, tijdelijk af aan het tuincen trum. Ook de door vele duizenden mensen bewonderde beeldengroep ontbreekt dit jaar niet. Wie nog niet in de gelegenheid is ge weest een kijkje te nemen is van harte welkom; koffie en chocolademelk staan voor de bezoekers klaar. De stal is tot Driekoningen (6 januari) te bezichtigen van 9.00 tot 18.00 uur (uitgezonderd zon- en feestdagen), maar ook op Tweede Kerstdag van 12.00 tot 17.00 De politie kreeg zondagmorgen in alle vroegte een melding binnen van een aanrijding, die zich zou hebben voorgedaan aan de Amersfoortse- straat in Soesterberg. In de berm naast het fietspad werd een bescha digde auto aangetroffen, maar de bestuurder was in geen velden of we gen te bekennen. De politie keek dan ook verrast op toen zich enige uren later een mevrouw uit Utrecht aan het bureau meldde, die in gezelschap was van haar 18-jarige zoon. De jon geman bleek de wagen te hebben meegenomen zonder toestemming van zijn moeder. Hij had bovendien geen rijbewijs. De jongen rook nog naar alcohol en kreeg dan ook een proces-verbaal. Zijn drankgebruik was ook de oor zaak van de botsing met een boom, een lantaarnpaal en nog eens een boom, aan de verkeerde kant van de weg. Eventueel wordt er ook proces verbaal opgemaakt wegens joy-ri- ding. De stichting "De Nieuwe Tijd" in Soest geeft in eigen beheer gedichtenbundels, kerst- en wenskaarten en cassettes met teksten, muziek en geleide meditaties uit. Op vrij dg 13 december is er een "open huis", waar men vrij kan binnen lopen om kennis te maken met de uitga ven. Het adres is Ereprijsstraat 48. Te lefonische informatie: tel. 18925. Een bewoner van de Bloemheuvel in Soesterberg ontdekte in het weekeinde dat onbekenden zijn tuinpoortje had den vernield. Hij stelde de politie op de hoogte. Wereldwinkel Soest \^^Stichting De Wereldwinkel Soest steunt het vrouwenproject "Kali Mata Ki Jai" (Hoera voor de zwarte vrouw) in Mwe- ra, Tanzania, waar de Nederlandse so ciologe Trui Goslinga dit vrouwenpro ject opzette. Samen met haar man, psy chiater aan de universiteitskliniek in Dar-es-Salaam, werkte ze zeven jaar in Tanzania, waar zij zich inzette voor de nazorg van de patiënten en hun terug keer in de maatschappij. In Afrika is dat heel moeilijk, want ieder wordt geacht bij te dragen aan het gezinsinkomen. Juist daarom is het vrouwen-werkcen trum zo belangrijk. 25 Vrouwen, ex-pa tiënten en vrouwen uit Mwera en omge ving, bouwen er een zelfstandig bestaan op door hun zelfgemaakte produkten aan de man te brengen. Door kontakten via de Derde-Wereld- groep Soest kan de Wereldwinkel nu een mooie collectie artikelen van "Kali Mata Ki Jai" aanbieden, zoals katoenen stof, geverfd in batik- en tie en dye- technieken; verder mandwerk, potte- rie, tassen, houtsnijwerk, siearden, enz. Dit alles naast het toch al uitgebreide assortiment artikelen dat bij de SOS- Wereldhandel in Culemborg wordt in gekocht. De Wereldwinkel Soest (Steenhoff- straat 9A, tel. 28132) is geopend: dins dag en donderdag 13.30-17.00 uur, woensdag 9.30-12.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur en zaterdag 9.30-16.00 uur; maar ook tijdens de extra koop avonden voor de kerst. Met het "lanceren" van een paar hon derd feestelijk gekleurde ballonnen is vorige week (5 december) de grote boodschappen-aktie voor Polen bij Albert Heijn aan de Smitshof van start gegaan. Sinterklaas zelf verzamelde de kinderen om zich heen, de Pieten bliezen op een snerpend fluitje en daar gingen de ballonnen, onbekende ver ten tegemoet. Of ze heel ver komen moet nog worden afgewacht, want een flink aantal ballon nen zat bij het begin van hun luchtreis nog aan elkaar vast. Het kleurrijke schouwspel - in aanwezigheid van Sin terklaas, de Pieten én een delegatie van het bestuur van de jumelage-stichting - vestigde alvast de aandacht op de grote boodschappen-aktie, die volgende week bij AH-Smitshof wordt gehouden in samenwerking met de stichting jume- lage Soest-Kozle. "Een boodschap erbij voor de Polen, dat is het motto waarmee de klanten van de drukke supermarkt op 18,19,20 sn 21 december door medewerkers van de stichting worden benaderd. Ze krij gen dan het verzoek een (of meer) boodschappen aan te schaffen en die - na het afrekenen - te deponeren in de boodschappenwagentjes die daar spe ciaal voor worden neergezet. In de aktie gaat het in de eerste plaats om (verpakte) levensmiddelen, waar de mensen in Polen behoefte aan hebben, [ets extra's mag ook, maar afwasmiddel cn zeeppoeder hoeven bijvoorbeeld weer niet, want daarvoor zorgt Unile ver, die een flinke partij van het een en A ander gratis beschikbaar stelt. Wel kunnen de klanten door zelf was- poeder aan te schaffen - en dan met na me van de merken Sunil, Omo, All en Robijn - ervoor zorgen dat de Polen ook daarvan meeprofiteren, want Uni- lever legt voor elk verkocht pak van de ze merken een bedrag van twee gulden opzij, om daarvan zeeppoeder te ver strekken die dan óók weer meegaat naar Polen. Vrachtwagen Voor het vervoer van de spullen heeft AH-Smitshof directeur Kees Kerver zich inmiddels verzekerd van de belan geloze medewerking van een bekend Soester bedrijf: bakkerij Rademaker, die een vrachtwagen beschikbaar stelt om de boodschappen én de zeep-arti- kelen in Polen af te leveren. De organisatoren van de aktie hebben hooggespannen verwachtingen van de aktie. Ze hopen in elk geval dat de men sen in Soest bereid blijken iets af te staan voor de mensen in Kozle, want ze kunnen het daar nog altijd ontzettend goed gebruiken. Wie iets overheeft voor de Polen - al is het maar één "boodschapje" - wordt volgende week (van dinsdag tot en met zaterdag) met open armen verwelkomd bij de Albert Heijn-supermarkt aan de Smitshof. PAK PAK KLO 1 1A KILO voor 10.49 voor PAK 1/4 KILO voor 9.59 PAK 2 1/2 KILO* voor18.69 Bij aankoop van één van de bovengenoemde wasmiddelen stelt Unilever f2,00 beschikbaar voor de hulp aan Polen. De aktie loopt van woensdag 18 t/m zaterdag 21 december 1991. Bij het Vleescentrum vond afgelopen vrijdag de uitreiking plaats van het halve varken en de reuzerollade die de bekende slagerij-groothandel elk jaar uitlooft aan de beste dui venspor ters van Soest. Dit jaar ging het varken naar kampioen J. Stam (rechts op de foto); de rollade van een halve meter was voor H. de Bree (2e van lin ks). De prijzen werden in gezelschap van de verenigingsvoorzitters uitgereikt door de heren Robert en Marco Hartog van het Vleescentrum. Het zal je maar gebeuren: een mooie kleurplaat maken, daarmee een prach tig cadeau winnen en dat dan ook nog eens door Sinterklaas in hoogst eigen persoon overhandigd krijgen! Dat overkwam vorige week negen Soester kinderen - de jongste anderhalf, de oudste tien jaar - bij Albert Heijn aan de De decembermaand is weer aangebro ken, de maand waarin duizenden Kerst- en Nieuwjaarskaarten hun weg vinden naar familie, vrienden en be kenden. En elk jaar weer is het een heel karwei om alle adressen bij elkaar te krijgen van al die mensen aan wie men een kaartje wil sturen. De Stichting Kinderpostzegels Neder land heeft daar en prachtige oplossing voor! De Wenskaartenagenda, speciaal ontworpen voor de decembermaand. Een schitterend boekje met illustraties van Monica Maas, waarin men kan op schrijven aan wie men een Kerst- of Nieuwjaarskaart wil sturen. En na de feestdagen kan men noteren van wie men er een heeft gekregen, compleet met ruimte voor het volledige adres, zo dat alles in een handomdraai bij elkaar staat. Handig, maar ook heel bijzonder als Sinterklaas- of Kerstcadeautje. De Wenskaartenagendagkostf 7,50 en is te koop op het postkantoor aan de Steenhoffstraat 11. Tot het eind van de maand zitten de vrijwilligers van het Plaatselijke Comité voor Kinderpost zegels daar klaar op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur, en 's zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. Ook kan men natuurlijk terecht op het postkantoor voor Kinderpostzegels en/of kaarten Voor 't Kind. De collec tie van het jaar 1991 liegt er niet om: een serie prachtige, fleurige nieuwe Kinderpostzegels en een gevarieerd as sortiment met nieuwe kaarten Voor 't Kind. Verschillende bekende en onbe kende ontwerpers hebben dit jaar ach tenveertig nieuwe wenskaarten in aller lei soorten en maten ontworpen: an sichtkaarten, glazenierskaarten, po- p-up-kaarten voor elk wat wils! Projecten Wie Kinderpostzegels, die Wenskaar tenagenda of kaarten Voor 't Kind koopt, doet ook iets extra's: men steunt projecten voor kinderen overal ter we reld, die direct gericht zijn op het wel zijn van kinderen. Zo steunt de Stich ting Kinderpostzegels Nederland bij voorbeeld speel-o-theken, met name speel-o-theken die bijzondere aan dacht schenken aan gehandicapte en/of allochtone kinderen, en aan speeltuinen die toegankelijk worden gemaakt voor gehandicapten. Maar ook pensions voor de opvang van -T-V v T. r'- 'V f-1% V'u* 4', zwerfjongeren ontvangen tinanciële steun en het ziekenhuis in Overvecht bijvoorbeeld ontving subsidie voor on derzoek naar oudere kinderen die nog bedplassen. In het buitenland gaat de aandacht vooral naar gehandicapte kinderen, straatkinderen, kinderen in vluchtelin genkampen, werkende kinderen en kinderen die het slachtoffer zijn van "child abuse" 7 kindermishandeling, kinderprostitutie en kinderen in gevan genissen. Kortom, wie de Wenskaartenagenda, Kinderpostzegels of kaarten Voor 't Kind koopt, steunt projecten voor kin deren die in hun welzijn of groei naar volwassenheid belemmerd of bedreigd worden. Doen dus! Smitshof. Met twee Pieten was de Sint naar de su permarkt gekomen om de kleurplaten te bekijken en hij was zichtbaar onder de indruk van de honderden "schilde rijtjes" die in de kantine waren opge hangen. De knapste kleurders mochten bij hem komen voor een prachtig ge schenk, en natuurlijk was er ook wat lekkers bij. De prijzen gingen naar: Danny Honner (1 jaar), Lisette de Zeeuw (3), David Postma (4), Tamara Schutte (5), Rosa Keieman (6), Sebastiaan Brakenhof (7), GuusjeToemen (8), Yvonne Brou wer (9) en Joël Postma (10). De laatste twee kregen hun cadeautje op een an der moment, maar de anderen gingen graag met Sinterklaas en de Pieten op de foto. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 De politie werd in de nacht van zondag op maandag gealarmeerd door een voorbijganger aan de Koningsweg, die daar een beschadigde auto in de berm had zien staan. De politie nam een kijk je en trof bij de auto een 25-jarige Soes ter aan. De auto had een lekke band. Bij nader onderzoek kwam vast te staan dat de man te veel gedronken had. Hij moest mee naar het bureau en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Om dat hij militair is werd hij overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee in Soesterberg. de herensalon 1992 knippen vrijdag afspraak Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433

Soester Courant | 1991 | | pagina 18