aru6h0CK Kerstconcert van 'Christmas Voicings' i D f BEZORGERS WOENSDAG 11 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 21 In Baarn en Soesterberg Theater Agenda 'De vliegende Olifant' Circustheater in C-drie The Flying Meatballs: 'Odiezee' ra li' j Mini-expositie over milieucentrum in raadhuis-vitrine Vrijwilligers Vakature Bank A A i Rebo Kringloop glimmend naar Kerst Zondagmiddag in de Oude Kerk Kerstmuziek uit de barok door Nederlands Bach-Ensemble Vierde raadzaal-lunchconcert volgende week in kerstsfeer Demonstratie van textielverf-techniek Dorpshuis S'berg 'Aanloop'-cursus bij Trema '87 Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Jazz Club met 'Perron 5B' Kerstconcert SMG in NPB-kerk Concert COV-Baarn in Oude Kerk Soest Zaterdagmiddagmuziek Pergamano-info in Soesterberg Gevraagd Soester Courant Cultureel Creatief Centrum Aquarellen In het expocafé van C-drie is de hele maand december prachtig aquarelwerk van Judith van Ekris te zien. Judith is sinds twee jaar enthousiast bezig met aquarelleren. Haar grootste inspiratie bron vormt de natuur en dat betekent voor Judith dat bloemen, stillevens, stadsgezichten en koeien worden gete kend in de prachtige zachte tinten die bij aquarellen horen. De expositie be staat vnl. uit aquarellen, maar er zijn ook schilderijen met gemengde tech nieken bij. U kunt de expositie gratis bezichtigen tijdens de openingstijden van C-drie. Herenakoord Donderdag 12 december treedt de zes- mansformatie Herenakkoord op met de voorstelling 'Schijnzwanger'. Het programma bestaat uit een bonte com binatie van liedjes, conferences, dialo gen en groepsdiscussies, waarbij talloze onderwerpen aan bod komen van het kleinste leed tot grootste wereldproble men. Muziek en tekst zijn van eigen hand en hebben een duidelijk eigen ka rakter. U zult ogen en oren te kort ko men om de heren te blijven volgen, maar als u beschikt over voldoende hu mor zal dat zeker lukken. De voorstel ling begint om 20.30 uur. Toegang f 15,00. C.J.P./Pas 65/J.T.K.-houders f 12,50.- Reserveren kunt u tijdens kantooruren tel. 02155-22188. Voorinschrijving cursussen Zoals ieder jaar het geval is, wordt er voor de (oud)cursisten van C-drie een voorinschrijvingsaktie gehouden. Men kan zich dan weer opgeven voor de cur sussen van het nieuwe seizoen jan. - mei 1992. Deze aktie duurt van 9 december t/m 3 januari 1992. In de week van 6 t/m 10 januari wordt weer het nieuwe programmaboekje van C-drie huis aan huis verspreid in Soest en Soesterberg. Vanaf deze datum be gint ook weer de open inschrijving voor de cursussen. In dit mooie boekje kunt u uitgebreide informatie lezen over de horeca-mogelijkheden, culturele akti- viteiten en de cursussen. Open avond cursussen De opzet voor de open dag van C-drie is iets gewijzigd. Voorheen werd de open dag gehouden op een zondagmiddag. Nu bent u van harte welkom op onze open avond donderdag 9 januari van 19.00 - 22.00 uur. Er zal een aantal docenten en cursisten aanwezig zijn, die u informatie kunnen geven over de cursussen; er is een prachtige expositie te bezichtigen van cursisten olieverf-schilderen. De pronkstukken van de cursisten edel smeden zijn te zien in een vitrine. In de theaterzaal zullen danspresentaties ge houden worden. U kunt ook een cursus bezoeken tijdens de speciaal hiervoor georganiseerde open lesweek van 6 t/m 10 januari. De docenten heten u van harte welkom. Meer informatie over de open avond en lesweek volgt nog. Kerst en Nieuwjaar 24dec.: C-drie is om 15.00 uur gesloten. 25 dec.: gesloten. 26 dec.: gesloten. 31 dec.: C-drie is om 17.00 uur gesloten. 1 jan.: gesloten. Wordt verwacht: December: expositie aquarellen van Judith van Ekris 12 dec.: Cabaret Herenakkoord met 'Schijnzwanger'. 13 dec.: Kinderbios 'De vliegende Oli fant'. 21 dec.: Circusthater met Odiezee. 27 dec.: Kinderbios Bambi. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Het ad-hoc koor "Christmas Voicings" is een kortlopend project, dat geheel in het teken staat van de Kerst. De groep bestaat uit 28 zangers en zangeressen, diverse solisten en vier instrumentalis ten. De deelnemers, qua leeftijd varië rend van 20 tot 40 jaar, zijn veelal actief bij verschillende koren uit de regio. Me de door hun grote inzet en hun ruime zangervaring is in korte tijd een geheel concert-repertoire gerealiseerd. De verscheidenheid aan repertoire is zeer groot; van koor a-capella tot zeer complexe close harmony-arrangemen- ten, van traditionele carols tot eigen tijdse Amerikaanse kerstsongs, enkele lichte stukken van o.a. Paul Simon en Wall Street Crash, en voor de afwisse ling enige instrumentale bewerkingen voor orgel en trompet. Veel van de koorstukken zijn door het koor zelf bewerkt. Door de uiteenlo pende vormen van meerstemmigheid die zijn toegepast (de z.g. "Voicings"), biedt dit programma de luisteraar een fraaie weergave van wat er mogelijk is met een koor. De groep "Christmas Voicings" ver zorgt in de komende tijd nog de volgen de optredens: "Christmas Voicings", onder leiding van Theo Hes, is speciaal voor het kerst concert samengesteld. Zaterdag 14 december 20.00 uur, concert in de Kruiskerk te Baarn, gele gen aan de Oude Utrechtseweg; toe gang f 5,-. Zaterdag 21 december 20.00 uur, concert in de R.K. Kerk te Soesterberg, gelegen aan de Rademakerstraat; toe gang f 5,-. De algehele leiding is in handen van Theo Hes. Voor informatie kan men bellen: tel. 03463-51878. Vrijdag 13 december, 20.15 uur: "Een groot misverstand" Theatervoorstelling met Hetty Hey- ting, Michel Sorbach en Martin v.d. Ham. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,-. Donderdag 19 december, 20.15 uur: "Kerstconcert" door het Wolga Kozakkenkoor met in strumentale begeleiding op o.a. origi nele snaarinstrumenten. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-. Kinderbios C-drie Bijna iedereen wordt wel eens ge plaagd. Jij ook wel eens? Waarom? Draag je een bril? Heb je rood haar? Een raar stemmetje? Of vreemde kle ren? Heb je net een domme vergissing gemaakt? Heb je toevallig grote voe ten? Of soms een wipneus? Er zijn zo veel redenen waarom je kan worden ge plaagd. Bijna te veel om op te noemen, tn de tekenfilm van vrijdag 13 decem ber wordt het kleine olifantje steeds ge plaagd omdat het zulke grote oren heeft. En kunstjes in het circus doen lukt hem ook al nooit. Tot hij een keer van een grote hoogte naar beneden valt. Oei. Dat is schrikken. Maar wat gebeurt er opeens? Het olifantje blijkt te kun nen vliegen. Dan wordt alles anders voor de liegende olifant. De film duurt 80 minuten en er wordt Nederlands in gesproken. Daarom is hij ook geschikt voor hele jonge kinderen vanaf 4 jaar. De toegang is als altijd f 2,50, ook voor ouders en begeleiders, en de film begint om 15.45 uur. Voor de kleintjes is er zaterdag 21 de cember heel wat te beleven jn C-drie. Circustheater "The Flying Meatballs" treedt dan op met de voorstelling "Odiezee". Odiezee" is een voorstelling die bol staat van de theatertechnieken. Het is een tragikomisch verhaal, waarin kof fers door de lucht vliegen als jongleer- ballen en eenwielers dienst doen als zijnde bootjes. Het verhaal is geïnspireerd op een frag ment uit een Griekse mythe. In de alou-, de Odyssee voeren mannen over zeeën en zongen vrouwen op rotsige eilanden. In deze voorstelling zijn twee clownes ke heren in een bootje op zoek naar het kostbaarste onder de zon. Dan belan den ze op een eiland en klinkt er een si rene. Is het een vrouw of een vogel? Dan klinkt er een stem! Welkom, wel kom, mijne heren. De twee in het bootje kijken elkaar met grote ogen. Waar zijn ze beland en waar zal de zoektocht ein digen? Voorheen waren The Flying Meatballs twee solo-artiesten met ieder een eigen solo-voorstelling. Circustheater van de Camp en The Flying Meatballs en de gastspeelster Loes Hegger hebben de handen ineengeslagen en zijn begonnen met "Odiezee". Hun jarenlange erva ring als clowns en theaterartiesten is dan ook duidelijk te zien. "Odiezee" begint om 15.00 uur. Toe gang: f 5,-. Leeftijd vanaf 4 jaar. Duur 60 minuten. Reserveren: tel. 22188. In de vitrine in de hal (entree raadzaal) van het gemeentehuis is sinds kort een mini-expositie over het milieu-educa tief centrum "De Kwekerij" (aan de Molenstraat 157) te vinden. Bij de in richting van de vitrine heeft milieu-edu catief medewerker Dick Neuteboom zijn etaleurs-talenten kunnen uitleven. In vier segmenten is aandacht geschon ken aan de thema's milieu (algemeen), De WB Soest/Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vakatu- res: 1-122: Vrijwillige hulpverleningsin stantie vraagt een coördinator, die de werkzaamheden nevenschikt, kontakt houdt met de politie en andere instellin gen, en die hulp verleent aan slachtof fers van misdrijven en verkeersongeval len. 2-101: Uitleenorganisatie van speel goed zoekt geïnteresseerden voor haar uitleenshop, het uitvoeren van kleine reparaties en het verrichten van licht administratief werk. 3-104: Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt belangstellenden vanaf 18 jaar voor het presenteren van hun huisomroep; werktijden: vrijdag, zaterdag van 16.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.30 tot 15.00 uur. 4-108: Stichting Kunst met Gehandi capten Nederland zoekt een (eind)-re- dacteur voor het kwartaalblad "Kreati- viteiten" van de stichting. 5-102: Kinderboerderij zoekt geïnte resseerden die, op het terrein van na tuur en milieu, kennis wil overdragen aan kinderen van basisscholen. Terzake doende kennis is vereist. 5-107: Sociaal-cultureel centrum te Baarn zoekt een aantal vrijwillig(st)ers ter assistentie van een betaalde kracht tijdens het doceren van de Nederlandse taal aan buitenlanders. 6-101: Telefonische hulpdienst te Hilversum zoekt viïjwillig(st)ers als te lefonisch hulpverlener voor gemiddeld zes uur per weerk; leeftijd minimaal 21 jaar; reiskosten worden vergoed. 7-126: Stichting t.b.v. jongerenwerk te Soesterberg vraagt twee enthousiaste medewerk(st)ers voor het begeleiden van een groep jongeren tijdens de crea- tiviteitsmiddag. 7-131: Stichting voor sociaal-cultu reel werk en basiseducatie zoekt ver schillende vrijwillig(st)ers voor uitvoe ring van diverse activiteiten op het ge bied van kinder-volwassenenwerk. Inlichtingen bij de VVB Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630, di. t/m. do. 09.00 - 12.00 uur; dinsdag 09.00 - 12.00 uur; in Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154-81829, dinsdag 9.00 - 12.00 uur. lucht, afval en water. In de vitrine worden om de drie maan den mini-exposities over wisselende thema's ingericht. De vorige ging over Rinke Tolman, de Soester veldbioloog/ schrijver, wiens 100ste geboortedag dit jaar werd herdacht. In een andere vitrine in dezelfde hal (richting hoofd-entree) wordt daar naast een wissel-expositie van kleine kunstobjecten gehouden. Momenteel is daarin keramiek van de Soester kunste nares Jos Vulto te bewonderen. Een derde vitrine in de hal (bij de afde ling Huisvesting) zal binnenkort wor den ingericht door de Derde-Wereld- groep Soest. Wie nu bij Rebo Kringloop binnen loopt, moet even knipperen met de ogen: de hal-ingang heeft een face-lift gehad. De technische mensen hebben er frisse verlichting aangebracht en de "winkeliers" van Rebo hebben de hal met kerstversiering opgefleurd. Het uitgestalde toont aan dat je ook met Sinterklaas en kerst leuke kado's kunt vinden in tweedehands-winkels als Re tourboetiek en Retoerbeurs. Voor een surprise kan je nog 's goedkoop bij Re bo terecht, en voor stemmige kleding, oorbellen, kerstkaarten, kaarsen. In de Boetiek zijn speciaal voor Kerst geselecteerd: zwarte colberts, kleurige blouses voor dames en heren, lange kle ding, jurken, rokken, witte overhem den. Verder zijn er ceintuurs en schoe nen. In de Beurs vindt men een uitgebreide collectie glitter-oorbellen, in de afde ling kringlooppapier leuke kerstkaar ten, ook briefpapier met kerstsymbo len, en kaarsen in allerlei kleur en vorm, van kringloop-kaarsvet gefabriceerd door de Baarnse Gerrie de Gans. Kinder-kleurwedstrijd De kinderen kunnen aan het werk met een kleurplaat. Er zijn prijzen voor de beste platen; f 25,-, f 15,- en f 10,-. Al met al voldoende redenen om ook in deze dagen, waarin het consumenten circus bijna dol draait, even bij de Rebo Kringloop, Dahliastraat 6, binnen te lo pen. Het devies is: Kom vaak, kom vroeg, want wat er 's morgens aan spul len binnenkomt, is soms 's middags al weer verkocht. Er is dus snelle wisseling en elke dag is er iets nieuws. De openingstijden zijn bijna die van "gewone" winkels: dinsdag - vrijdag 9.00-16.00 uur, zaterdag 10.00-14.00 uur. Het kantoor is bereikbaar maan dag - vrijdag 8.00 -16.30 uur. Wie spul len heeft aan te bieden kan al dezelfde dag of de volgende dag er vanaf gehol pen worden. De telefoon is: 02154- 21895. Op zondag 15 december, aanvang 14.30 uur, zullen solisten, koor en or kest van het Nederlands Bach-Ensem ble onder leiding van Krijn Koetsveld een concert geven in de Oude kerk te Soest. Op het programma werken van Georg Friedrich Handel, Antonio Vi- valdi en Mare Antoine Charpentier. Op het programma van het kerstcon cert van het Nederlands Bach-Ensem ble staan dit jaar twee bekende werken het Gloria in D grote terts van Vivaldi en de Messe de Minuit van Mare Antoi ne Charpentier; een mis voor de kerst nacht, gebaseerd op zeventien- de-eeuwse Franse kerstliedjes (Noëls). Het concert wordt geopend met het feestelijke Concerto grosso opus 3 nr. 6 van Handel. Alle werken worden uitgevoerd door het koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble onder leiding van Krijn Koetsveld, met medewerking van diverse solisten. Het Nederlands Bach- Ensemble werd in 1983 opgericht en legt zich toe op de uitvoering van wer ken voor koor en/of orkest die tussen 1600 en 1800 zijn gecomponeerd, daartoe wordt voor elk concert een groep vocalisten en instrumentalisten samengesteld waarvan de grootte af hankelijk is van het uit te voeren pro gramma. Alle concerten staan onder leiding van artistiek leider Krijs Koets veld. Krijn Koetsveld studeerde orgel, piano en koordirectie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en volgde cursussen bij onder andere Nicolaus Harnoncourt en Gustav Leonhardt. Hij leidt diverse ensembles en is free-Iance repetitor bij het Nederlands Kamer koor. Tevens is hij als docent koordirec tie werkzaam aan de Utrechtse Hoge school voor de kunsten en is hij gastdo cent aan het Conservatorium van Mal- mö in Zweden. De toegang bedraagt f 15,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f 12,50. De kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar en in de voorverkoop bij muziekhandel De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15 te Soest. Op woensdag 18 december vindt het vierde lunchconcert in de raadzaal van het gemeentehuis plaats. Uitvoerenden zijn Annelies Ekeler, zang, en Diet Stolk, piano. Het programma vermeldt kerstliederen van o.m. Adam, Andries- sen, Pijper, Massenet, Bach en Debus- sy. Aan het slot komen enkele negro spirituals (o.a. "Mary had a baby" en "Go teil it on the mountain"). Het con cert wordt gehouden van 12.30 tot 13.15 uur en is voor iedere inwoner van Soest gratis toegankelijk. Annelies Ekeler studeerde zang aan het Hilversums conservatorium bij Odilia Vermeulen. Tijdens haar studie ver sterkte ze het Handelkoor, waarmee ze toernees maakte in Duitsland en Israël. Daarnaast werkte ze mee aan produk- ties van muziekgroep Talier te Amster dam, met uitvoeringen in Nederlandse en Franse theaters. Ze was lange tijd verbonden aan het Bachkoor Holland, waarbij ze ook als soliste optrad en deel uitmaakte van een vocaal kwartet. An nelies heeft zich gespecialiseerd in de genres oratorium en lied. Naast zang lessen en lessen stemvorming geeft ze regelmatig concerten en recitals. Diet Stolk studeerde hoofdvak piano Op vrijdag 13 december, van 18.00 tot 21.00 uur, zal Joke van Doornik in het Dorpshuis in Soesterberg informatie verstrekken over diverse soorten tex tielverf en het werken met verschillende technieken. Zij is al vijfjaar werkzaam als erkende Tri-Chem instructrice en ook het schilderen op zijde valt te be wonderen. Zo kan de aangeleerde tech niek direct toegepast worden op een aardig werkstuk. De mogelijkheden zijn ontelbaar: Paas-, vaderdag- en moederdagideetjes in het voorjaar, ka- do- en kerstideetjes in het najaar. Er zijn nog mogelijkheden tot aanmel ding voor de nieuwe cursus "De Aan loop", die in januari start bij Trema '87, het gemeentelijk centrum voor basise ducatie. De cursus is de aanloop naar de mavo voor volwassenen, een beroeps opleiding of een baan. Lagere-school- kennis wordt opgefrist en zwakke plek ken worden bijgespijkerd. Vakken als Nederlands en rekenen komen aan bod, maar ook wordt veel aandacht be steed aan studievaardigheden (weer le ren studeren, concentreren en raadple gen van naslagwerken), vervolgoplei ding, beroepen en arbeidsmarkt. Iedereen die overweegt in september naar de mavo te gaan of een beroepsop leiding te gaan volgen, zou zich nü als voorbereiding moeten inschrijven voor De Aanloop. De kans van slagen straks is dan veel groter. De cursus duurt zes maanden en begint op 7 januari, elke dinsdag- en donder dagmiddag van 13.15 tot 16.00 uur. De kosten zijn f 25,- inschrijfgeld en f 25,- boekengeld. Inlichtingen: maandag-donderdag 10.00-13.00 uur bij Trema, Klaarwa- terweg 5, tel. 25771. Het kantoor is ge sloten van 23 december tot en met 3 ja nuari, maar men kan zich wel schrifte lijk aanmelden. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Aquarelleercursus In buurthuis de Praatpaal start op woensdag 15 januari een aquarelleer cursus voor beginners en licht gevor derden. Er is individuele begeleiding door mevr. C. Klerkx. Tijdens de eerste les wordt er aandacht besteed aan compositieschetsen, met behulp van een stilleven. Gedurende de cursus zal er aan de hand van dia's ook aandacht besteed worden aan kunstbe schouwing. De kosten zijn f 115,00 voor 10 lessen, excl. materiaal. De extra kosten worden max. f 60,- De cursus is van 19.30 tot 21.30 uur. Nieuwjaarsbal voor tieners Op zaterdag 4 januari is er in de Praat paal een nieuwjaarsbal voor tieners. De kosten zijn f 3,50, excl. drankjes. Er zijn lekkere hapjes aanwezig. Van 19.00 tot 11.30 uur is er een gezellige disko. Ie dereen van 12 tot 15 jaar is welkom. Diet Stolk (l.)en Annelies Ekeler tre den op in het gemeentehuis. aan het Hilversums conservatorium bij Kees Stokvis. Daarna heeft ze een les praktijk opgebouwd en is een therapie opleiding voor bewegingsexpressie gaan volgen. Momenteel is ze bezig met een opleiding tot muziektherapeute. Ook als begeleidster heeft ze ervaring. Gerichte uitnodigingen voor dit laatste concert zijn verstuurd naar de bewo ners van Mariënburg en Groot Engen- daal. Verder is iedere burger van Soest hartelijk welkom. Er bestaan plannen om volgend jaar, gedurende de laatste vier maanden van 1992, opnieuw een korte cyclus van lunchconcerten te organiseren in het gemeentehuis. Vedel aarpad 53, tel. 18136. Donderdag 12 december Van 9.30 - 11.30 uur: Knutselactiviteit voor volwassenen. Heel gezellig en leerzaam. Kosten f 2,50 per persoon inclusief koffie en materialen. Van 15.45 - 17.45 uur: Verjaardags partijtje. Vrijdag 13 december Van 15.45 - 17.45 uur: Twee kinderen vieren hun verjaardag op de kinder boerderij. Zaterdag 14 december Vier kinderen vieren hun verjaardag. Veel kinderen die eerst door de clown worden verwelkomd. De clown was ook jarig, maar er was niemand... Ook kunnen kinderen van 10 jaar en ouder helpen met de verzorging van de dieren. Vanaf 13.30 uur staat Mirjam klaar om hen de weg te wijzen naar goede dier verzorging. Woensdag 18 december Van 9.30 -11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit. Gezellig spelen voor jong en oud. Eerst wat zingen, dan spelen, snoepen en leuke dingen maken. Het blijkt een leuke activiteit te zijn, want de toeloop is groot. Kosten: drie gulden per ouder/kindpaar. Op de theatermiddag vanmiddag een bekroonde voorstelling. Omdat het de laatste keer dit jaar is, hebben we beslo ten 'Fauteuil fan fantasie' te spelen. Dit is het verhaal van Tamara die bij opa op bezoek gaat. Opa is weg en Tamara gaat in de stoel zitten van oma, die kinder boekenschrijfster was. Maar zodra Ta mara in die stoel gaat zitten, gebeuren er vreemde dingen. Er verschijnt een aap, een violist, een clown, een detecti ve en een waarzegster. En allemaal ver tellen ze iets aan Tamara, die tot slot ook... De voorstelling begint om 14.00 uur. Na de voorstelling en limonade zijn er nog diverse aktiviteiten te doen. Het kost één gulden en duurt tot 16.00 uur. Mededelingen Er zijn veel mensen die op maandag bellen om een afspraak te maken voor een activiteit. Dit kunt u beter niet doen, want dan zijn er alleen mensen die de dieren verzorgen. De mensen die met activiteiten te maken hebben, zijn er van dinsdag tot en met zaterdag. U kunt dan van 9.00 - 18.00 uur bellen voor afspraken. Dit geldt vooral voor de verjaardagspartijtjes. Reserveer nu al voor 1992, want er zijn al veel boe kingen. Verder kunt u de hele week te recht op de kinderboerderij om naar de dieren te kijken. Dit kan iedere dag van 8.00 - 18.00 uur. Gelieve de dieren niet te voeren. Kinderen kunnen hierbij hel pen na schooltijd. De Vereniging Artishock, SleenboHstrnn 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich «Is doe een bijdrage ie leveren aan hel sociaal-cnlmrele Ie ven in Soesl. Door je op Ie geven als lid steun e de doelstellingen van de vereniging en geniet de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; vtmr jongeren l/m 23 jaar en personen die lof dezelfde huishouding be horen 127,- per jaar. Konlaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, lel. 12689. Vrijdag 13 december: Aanstaande vrijdag weer een optreden van "Perron 5B" in Jazzclub Artishock. De groep is nu exact vier jaar samen en bestaat sinds het begin uit Peter van ji Marle, piano, Gerco Aerts, bas, Semmy I Prinsen, tenor-saxofoon. Drummer I Bart Wagemakers is terug in de forma-1 tie. Het optreden begint om 21.30 uur. De entree is f 2,50. Morgenavond, donderdag 19 decem ber, geven de leerlingen en het groot or- I kest van het Soester Muziek Gezel schap een kerstconcert. Het program ma omvat optredens van de leerlingen, waaronder begeleiding samenzang van bekende kerstliederen, gevolgd door een optreden van het groot orkest. De avond wordt afgesloten met samenzang onder begeleiding van leerlingen en groot orkest. Het concert vindt plaats in de kerk van de Ned. Prot. Bond, Rembrandtlaan 20. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. De Christelijke Oratoriumvereniging Baarn geeft op zaterdag 21 december een kerstconcert in de Oude Kerk in Soest, m.m.v. sopraan Clara Zietse, alt Annelies Ekelere, tenor Bert Visser en bas Mark Peterson. Het orgel wordt be speeld door Marinus Metz. Het koor wordt begeleid door Musica Instru mentalis. De algehele leiding is in han den van Thijs Kramer. Uitgevoerd wor den "Die Weihnachtsgeschichte" van Arnold Melchior Brunckhorst en "Der Stern von Bethlehem" van Josef Ga- briël Rheinberger. Het concert begint om 20.00 uur. En tree f 12,50; cjp/pas65 f 10,-. Kaarten o.a. te bestellen bij de Gouden Snaar en de VW-Soest, beide aan de Steenhoff straat, en telefonisch bij C.F.L. Friele, tel. 26286 in Soest. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 14 december a.s. het slotconcert plaatsvinden van de Heinrich Schütz-cyclus. Op het pro gramma staan schitterende dubbelkori- ge composities op teksten van Psalm 84 en het Hooglied. Deze werken zullen door koor en instrumentalisten van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy in een ruimtelijke opstelling worden uit gevoerd. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. Eind van dit jaar neemt Maarten Kooy afscheid als cantor van de Domcantorij, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Onder zijn leiding heeft sinds 1971 op de zaterdagmiddag schitterende muziek geklonken in de Utrechtse Dom. Deze concerten zijn niet meer weg te denken uit het Utrechtse muziekleven. De traditie zal dan ook normaal worden voortgezet. Onder leiding van Domorganist Jan Jansen en interim-cantor Remco de Graas wordt een interessant program ma geboden; concerten met koorwer ken, muziek voor koor en orkest en so listisch bezette programma's wisselen elkaar af. Enkele hoogtepunten: "de Messe Solennelle" van Rossini op 7 maart en de "Johannes Passion" van Joh. Seb. Bach op 4 april a.s. Zo zal men ook in het komende jaar we kelijks op zaterdagmiddag om half vier van prachtige muziek kunnen blijven genieten. De concerten blijven overi gens gratis toegankelijk. Op vrijdag 13 december zal in de bene denhal van het Dorpshuis in Soester berg, van 18.00 tot 21.00 uur, een Per gamano-info worden verzorgd door de heer Piet Vonk uit Soest, erkend perga- mano-docent in deze regio. Er worden werkstukken tentoonge steld, gemaakt van perkamentpapier, waarop motieven zijn overgebracht die vervolgens bewerkt zijn met kogel- en prikpennen en versierd met kleuren inkt, glans- en parelmoerverven. Ook wenskaarten, doosjes, broches, lampe kapjes, gemaakt door hemzelf en door deelnemers aan zijn cursussen, zijn te bezichtigen. Pergamano is een hobby voor jong en oud. De zeer eenvoudige technieken zijn gemakkelijk te leren. In de slechts twee jaar sinds het in Nederland, vanuit Colombia, is geïntroduceerd, heeft het al vele enthousiaste beoefenaars gekre gen. Ieder die hierin geïnteresseerd is of zelf reeds mooie resultaten heeft be reikt is van harte welkom. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52

Soester Courant | 1991 | | pagina 19