UKKER ?IJ SMIT BV mm 0 Wildschut Commissie Welzijn prikt theaterballon voor Soest al bijna definitief door lek raakavond herhaling van zetten: pleidooien voor Nul-optie VNTEN- ORGERS 'oli-Soest op de tocht als Zonnegloren ordt 'teruggegeven aan de natuur' OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP Wie er moe van wordt kiest voor Hoyalux 3 multifokale glazen. PAGINA SDAG 11 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 'elijkheid gewenst over referendumvragen 3812 PZ AMERSFOORT 1033 - 618747* ERDIENEN? op de woensdag- g een uurtje over? Soester Courant 1 wij: vallers. Inlichtingen tel. 14152 fan Weedestraat 227 IJ NU EEN Ikmaim Boekwaarde van 7 miljoen moet gecompenseerd 10.- extra opgelet! °SffirEtr^ALE amber '91 FEEST ïrmeer! Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Schoemaker Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center Hotelgast tijdens z'n slaap bestolen R. OUD B.V. VERHUUR van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 KCA in november Kantoor W.S. dicht Werkgroep wordt op heel laag pitje gezet Kunstuitleen verloot kunstwerk Arbeidsbureau werft zomerstewardessen 06-11 ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 'en moderne handels- »t team van mede hebben wij ons als spe- formulieren. n wij voor een breed kleuren-ketting- of ervaring met offset- ur. aar. tiebrief richten aan on- ipfie is de wil van het volk. Dat zal bij de verkiezingen niet ver- len. Wat het College voorstelt is gewoon een sluipende uitbrei- Soest - niets meer, niets minder. Het referendum heeft geen juri- larde, want de raad beslist toch. Zet dan maar één grote nul op liljet." dergelijke opmerkingen werden door het talrijke publiek dat je week voor de inspraakavond over de Structuurvisie - althans »pige voorkeursoptie van het College (Nul-plus) - naar het ge mis had laten ontbieden met applaus begroet. De bijeenkomst in ook grotendeels een herhaling van zetten; de meeste bijval was sprekers die de Nul-optie gehandhaafd wensten te zien én serieus jrnatief in een referendum opgenomen. (s het in Soest al gekomen, dat schoolde juristen naar een in- ond stuurt... Een lange rij van maakte opnieuw duidelijk dat /1VT ilevend deel van de Soester be- Nul/Nul-pluS Verreweg het grootste deel van de ïn- Logtenstein (CDA), en de wethouder liet zich verder wijselijk niet meer ho ren. in meerderheid nog altijd niet :erd is voor welke (al dan niet iden) uitbreidingsplannen ook, hardste kritiek - zoals in de geciteerd - kwam van opmerke nde: een Utrechtse advocaat, die Js een Soester inwoner het woord voeren. Hij verweet de politiek [en deel nog grootstedelijke aspi- te koesteren. Zijn venijnigheid im in een wat merkwaardig licht te [aan toen hij - op aanhoudend verzoek tl burgemester De Widt - met enige rzeling zijn identiteit "onthulde". )ora) Kees Boerkoel (PvdA) reageer- Straks komt er iemand uit Gro- ingep vertellen dat Soest moet blijven ""Tshet is..." Volgens hem maken zelfs of 150 woningen van Soest nog efjtt Utrecht of Amsterdam. Rnkelijk mengden de raadsleden [nog wel eens in de discussie, maar behoefte werd met het voortschrij- jvan de vergadertijd allengs minder. Rgelrechte uitglijer van D66-wet- ouder Mieke Swinkels, al aan het be- as daar zeker ook debet aan. iwffikels reageerde wat al te gretig op Ie kritiek van een bewoonster van de ffee. Brinkweg over de voorgenomen ifsluiting van de Stadhouderslaan, die illeen maar tot meer verkeer in haar ;traat zou leiden. De wethouder repli ceerde met een mistig antwoord over een herziene puntenverdeling bij de igtoewijzing, wat volgens haar lelijk wel zou leiden tot een terug- ;en van het verkeer. "Dit slaat wer- lijk nérgens op," vonniste Ries van sprekers kritiseerde op een of andere manier de door het College uitverkoren Nul-plus-optie. Rob Maas (IVN) voor zag al een actiegroep "Jachthuiswijk Geen Stankwijk" en zette vraagtekens bij het aantal van 4000 woningzoeken den. Slechts enkelen pleitten behoed zaam voor meer bouwmogelijkheden, zoals de heer Bas die namens de wo ningbouwverenigingen ("een kwart van de bevolking") de Nul-optie niet als haalbaar beoordeelde. Andries Boone (Kamer van Koophandel) deed dat zelfs op rijm, vanwege de Sinterklaas gedachte, en pleitte voor meer armslag voor industrie en winkelstand. "Soest heeft de ongezelligste winkelcentra van de hele regio." Opmerkelijk was ook het pleidooi van oud-gemeentesecretaris J. Kruitwagen, nu voorzitter van het ziekenhuisbe stuur, die ernstig waarschuwde tegen een bestemming van het Zonnegloren- terrein die niet de vereiste 7 miljoen zou opleveren die nodig is voor de polikli niek in Soest en de uitbreiding van Maarschalksbos, en de suggestie van Hans Kampf (commissie Milieube heer) om het terrein uit te ruilen met het gebied aan de Bosstraat (zie elders in deze krant). Bewoners van met name de Groene Driehoek vroegen zich af of bureau Zandvoort wel op verantwoorde wijze was omgegaan met de 140 brieven over de Nul-optie, die het gemeentebestuur waren toegestuurd. Mevrouw Vrouwe wees het College erop dat de "radicale" BIJ HET ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN BIJ UW COMBI 119,95 VOOR G DE VOORRAAD STREKT WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST TEL. 02155 - 1 28 74 - VRIJDAG KOOPAVOND Nul-optie - waarbij helemaal niets meer gebouwd mag worden - nooit in de eer ste scenario's was genoemd en dat het College-voorstel helemaal niet spoort met de provinciale plannen, zoals wordt beweerd. Elk jaar 150 huizen bouwen - wat in de Nul-plus-optie de maximale mogelijkheid is - levert zo'n 2250 hui zen op, en dat is allerminst een trend breuk, aldus de Groene Driehoek, die in de afsluiting van de Stadhouderslaan "vanzelf' de gevreesde rondweg ziet ontstaan. 'Weggegooid geld' In alle toonaarden kreeg de gemeente raad te horen dat het aantasten van nu nog groene gebieden onverantwoord zou zijn. Volgens sommigen was een re ferendum helemaal niet nodig, omdat de bevolking van Soest al heel duidelijk had gemaakt dat alleen de Nul-optie een democratische keuze kon zijn. An deren bestempelden de volksraadple ging bij voorbaat als "weggegooid geld" en voelden zich als burgers in de mangel genomen. Eén spreker verlangde nu ook inspraakmogelijkheden bij de op stelling van de referendumvraag en een mevrouw vond dat - als er aan de Ko- ninginnelaan gebouwd moest gaan worden - ook het "afgeschreven" win kelcentrum in 't Hart nieuw leven inge blazen moest krijgen. "We hebben wel een hasj-tent, maar voor een onsje kaas moet je naar de Van Weedestraat..." Veel sprekers benadrukten dat het Nul- plus-voorstel van het College mislei dend was. Sommigen twijfelden zelfs openlijk aan de goede bedoelingen van het gemeentebestuur en meenden dat de inspraakprocedure alleen bedoeld was om het College-standpunt te pro pageren. Een enkeling citeerde zelfs Vondel om duidelijk te maken dat de "openheid" van het College niets om het lijf heeft. Bij monde van MKB-voorzitter H. Do- releyers lieten de winkelier zich even eens kritisch uit over het College-stuk, waarvan men vreest dat het de ontwik kelingen te lang stopzet. Wethouder Menne liet overigens weten dat die vrees ongegrond was, omdat er volgend jaar al aan'de kwaliteitsverbetering van de winkelcentra gewerkt mag gaan wor den. Representativiteit Namens de ouderenbonden hield Ba rend Blom een bewogen pleidooi voor de bouw van meer ouderenwoningen - zelfs een huur-serviceflat in de buurt van Braamhage. Hij zette overigens grote vraagtekens bij de "representati viteit" van de verzamelde insprekers. "Hier zijn geen mensen uit het Smits veen of van de Eng." Een bewoonster van de Den Blieklaan - de 23e en laatste inspreker - uitte tenslotte haar verba zing over het feit dat de omgeving van de Bosstraat plotseling kennelijk veel minder waardevol was geworden, om dat het idee om de omstreden verbin dingsweg daarheen te leiden eerder was afgewezen maar er nu openlijk werd ge sproken over woningbouw. "Dat is ge legenheidsargumentatie en u frustreert daar burgers mee. Ik vraag u: hou daar gewoon eens mee op!" Tegen tien uur kon burgemeester De Widt de vergadering afsluiten. Welke conclusies het gemeentebestuur aan deze, volgens velen nogal overbodige, inspraakavond gaat verbinden moet nog worden afgewacht. In elk geval worden in de wandelgangen de geruch ten steeds sterker dat een meerderheid van de gemeenteraad eigenlijk al hele maal niets meer voelt voor een referen dum... mis de boekwaarde van het Zonneglo- gin-terrein onverhoopt lager uitvalt fen het bedrag waarvan het zieken huisbestuur tot dusver is uitgegaan - 7 liljoen gulden - komen de nieuw- lijk de erte uitbrengen op gewagen, no^gt uteuils - daar bepaalt '9 op uw eventuele n dit oplopen tot jjnten koopt, krijgt Ie p JP6,6'1 daarmee Ie extra korting tot uur tot 21.00 uur. U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 bouw van een polikliniek in Soest en de uitbreiding van Maarschalksbos in Baarn volledig op de tocht te staan. Dat zou de tragische consequentie kunnen zijn als de woningbouwplan nen voor het terrein niet doorgaan. Ziekenhuisvoorzitter mr. J.M. Kruit wagen - oud-gemeentesecretaris van Soest - maakte dat vorige week duide lijk tijdens de inspraakavond over de Structuurvisie. De opbrengst van het terrein mag beslist niet lager uitvallen, omdat de hele "transactie" dan van de baan is. In feite kan die opbrengst alleen worden gehaald als het bouwplan voor 150 woningen gehandhaafd blijft. Kruitwagen onderschreef de opvatting van het College dat een eventuele alter natieve bestemming van het terrein al leen aan de orde mag komen als er com pensatie kan worden gevonden voor ten minste de boekwaarde van de huidi ge gebouwen en voorzieningen. Het College wil daarvoor de ogen niet slui ten, maar vindt dat er wel gestreefd moet worden naar een minder milieu belastende bestemming. "Rijk en provincie hebben ons steeds voorgehouden dat de sluiting van Zon negloren moet leiden tot een bezuini ging," aldus Kruitwagen. "De exploita tiekosten moeten daarom lager zijn dan de exploitatie van het huidige Zonne gloren en Maarschalksbos samen. Als de boekwaardecompensatie niet ge haald wordt, gaat het hele plan niet door en dan komt er ook geen polikli niek aan de Dal weg." Kruitwagen wees in dat verband op een aantal andere aspecten. Zó betekent het dat een groot aantal bezoekers voor o.a. de specialisten, de polikliniek en het laboratorium naar elders zullen moeten uitwijken. In 1990 telde het zie kenhuis maar liefst 87.000 van zulke "bezoekers". Hij weersprak ook dat een woonbestemming milieubelastender zou zijn dan de huidige. "Honderdvijf tig woningen vergen aanzienlijk minder terrein dan de huidige ziekenhuisbe bouwing, ook al omdat de grote par keerplaatsen woren omgezet in groen. De overlast van het autoverkeer zou aanmerkelijk teruglopen. Kruitwagen: "Nu komen de meeste mensen met een auto en we tellen 165.000 'inkomen den' per jaar, die er in de meeste geval len vroeg of laat ook weer uitgaan. Sa men zijn het er 340.000 verkeersbewe gingen per jaar." 'Oase van rust' Volgens de ziekenhuisvoorzitter wordt het Zonnegloren-terrein bij realisering van de woonbestemming een "oase van rust" in vergelijking met de huidige si tuatie. "Het is ook irreëel om een instel ling die meer dan zestig jaar zieken heeft verzorgd te sluiten en de financië le gevolgen zomaar weg te schuiven. Daarom is het voor Soest van het groot ste belang dat de polikliniek behouden blijft." Dat de boekwaarde van het ziekenhuis terrein gecompenseerd moet worden om het poli-plan te redden is volgens Kruitwagen geen liefhebberij van het bestuur alleen. "Dat moeten we als Soesters willen." Hij wees er bovendien op dat wie straks voor zijn gezondheid naar elders moet uitwijken, dat ver moedelijk niet lopend zal doen, zodat ook uit het oogpunt van het terugdrin gen van de automobiliteit het doorgaan van de polikliniek zeer gewenst is. Ook Hans Kampf, lid van de commissie Milieubeheer, bracht de bestemming van Zonnegloren tijdens de inspraak avond ter sprake. Volgens deze com missie zou het ziekenhuisterrein moe ten worden "teruggegeven aan de na tuur" en Kampf kwam met het opmer kelijke voorstel Zonnegloren dan maar "uit te ruilen" met het 6 hectare grote terrein aan de Bosstraat. Hij vroeg het College eens uit te rekenen of dat zou kunnen. Wethouder Jan Visser, enigszins over rompeld door het voorstel, vond het "een aardig idee" en beloofde een en ander te laten uitzoeken. Terwijl hij nietsvermoedend de nacht slapend doorbracht, is een Duitse hotelgast in zijn kamer in Soest bestolen. De dader, die vermoedelijk over een valse sleutel beschikte, nam 5.100 Duitse marken en 150 gulden mee. De Duitser ontdekte de insluiping pas toen hij 's morgens om zeven uur wakker werd. Hij was om twaalf uur naar bed gegaan. In de maand november is in Soest 400 liter afgewerkte olie opgehaald. Aan verfresten was dat 2653 kg. Verder werden ingeleverd 134 kg bijtende stof fen, 53 kg fotochemicaliën, 207 kg lege batterijen en 90 kg medicijnen. Werk ook mee aan een schoon milieu door het Klein Chemisch Afval apart in te leveren. Men kan het kwijt bij de de tailhandel (herkenbaar aan de sticker op de ruit) en bij het gemeentelijk depot aan De Schans. In verband met de kerstdagen zal het kantoor van de Woningbouwvereni ging "Soest" op vrijdag 27 december de gehele dag gesloten zijn. Alleen voor dringende klachten is de storingsdienst telefonisch te bereiken onder telefoon nummer 18223. De raadscommissie Welzijn heeft vorige week - aan de vooravond van Sin- tèrklaas - nog opvallend veel tijd nodig gehad om een uitspraak te doen over de zin (of liever: zinloosheid) van de werkgroep die realiseringsmogelijkheden van een theater/concertzaal - inmiddels opgewaardeerd tot "centrum van cultuur" - in Soest onderzoekt. Die uitspraak was geen echte verrassing: het feest gaat niet door, althans voorlopig niet. De commissie prikte met veel omhaal van woorden de ballon door - volgens sommigen was het ook nooit meer dan een zeepbel - en besloot dat het verder rekken van het voortbestaan van de werkgroep eigenlijk geen zin heeft. Van ambtelijke zijde was er overigens al een weinig positief advies op tafel ge legd. Sector-directeur J. van Tol had het gemeentebestuur aanbevolen in elk geval slechts "geringe inspanningen" te verrichten inzake de uitvoering van het voorstel, dat de werkgroep uiteindelijk heeft gebaard: een vervolgopdracht om uit te zoeken hoe het gebouw eruit moet komen te zien (geschatte kosten: 15 miljoen gulden), het zoeken naar geïn teresseerden voor C-drie, dat eventueel afgestoten zou moeten worden, en naar sponsors, de uitwerking van een exploi tatie-opzet en de instelling van een klankbordgroep" Van Tol had ten overvloede ook nog eens gewezen op de plannen in Amers foort (een concertzaal bij de Flint), zo dat daarmee al een poot onder het voorstel was weggezaagd. Hij conclu deerde dat het plan niet moest worden afgewezen, maar dat in de "komende jaren" nog maar eens bekeken moest worden of het draagvlak niet verbreed kon worden. De commissie hoorde eerst inspreker Harry Jonker, oud-raadslid en tegen woordig voorzitter van C-drie, aan. Hij wees erop dat de werkgroep - waarin ook hij zitting heeft - niet alleen een concertzaal maar een "breed" centrum voor ogen heeft, voor allerlei instellin gen: muziekschool, bibliotheek, C-drie en zelfs Radio Soest, dat ruimte biedt aan allerlei amateuruitvoeringen op to neel- en muziekgebied. Technisch ge- Een "plaatje" dat aanslaat Onze nieuwe bad-collectie 1992 is nu al binnen Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 zien kan een concertzaal tegenwoordig ook best geschikt worden gemaakt voor toneel en cabaret. Het ontbreken van een goede zaal heeft ook C-drie altijd parten gespeeld, meende hij. De notite van Van Tol vertaalde hij als "het op bergen in de onderste bureaulade", maar hij pleitte voor het reserveren van een goede lokatie. (In het werkgroe prapport wordt gedacht aan de voor malige scholengemeenschap Eem- land.) De meeste commissieleden opereerden heel voorzichtig, waarschijnlijk om ini tiatiefnemers als het drietal Ekel, Leij- endekker en Daalhuizen niet al te hard voor het hoofd te stoten. Bert Krijger (WD) maakte nog een onderscheid tussen de "hardware" (de voorzienin gen zelf) en de "software" (het aan bod). Hij vond dat er best gekeken mocht worden of dat in bestaande ge bouwen met succes gebracht zou kun nen worden. Een plaats voor een nieuw centrum wilde hij niet aanwijzen, "want dan moet je ook geld hebben", maar wat hem betreft mocht de werkgroep operationeel blijven. Fopspeen Jan Pieter Lokker (CDA) hield een uit voerig betoog, waarin hij de plussen en de minnen nog eens op een rijtje zette om uiteindelijk te concluderen dat er in feite alleen een klein theater overbleef, dat niets zou toevoegen aan het aanbod dat er in de regio al is. Voor een breed vervolg-onderzoek voelde hij niets. Volgens hem was dat een fopspeen en de motivatie van "je weet maar nooit" vond hij volstrekt onvoldoende. Wel opperde hij - net als Krijger - eens te kij ken naar de plannen van Natuurbad-ei genaar Taphoorn, die onlangs nog liet weten dat de theaterzaal die hij daar wil neerzetten in de weekeinden beschik baar is voor "Soest""Tiaphoorn is altijd reuze veel van plan, en 't schijnt hem ook nog te lukken," aldus Lokker. Andere commissieleden hikten vooral aan tegen het bedrag van 15 miljoen en de vele ongewisheden die er nog waren. Wil Stekelenburg (PvdA) raakte een gevoelige snaar door een vergelijking te maken met de wens om sommige voor zieningen (winkels) in Baarn te laten, maar andere (theater) toch alsjeblieft naar Soest te halen. Alleen Leidje Tomassen (Progressief Soest) zei precies waar het volgens haar op stond: "Het is allemaal gewoon veel te hoog gegrepen. Het geld is er niet, leg het plan voorlopig maar weg." Ook Wil Stekelenburg (PvdA) en Els van Gor- kum (Gemeentebelangen) zaten op dat spoor. Wiebe Meilof (GPV) liet overi gens noteren dat het geld er volgens hem best was, maar dat de gemeente raad het er gewoon niet voor over heeft. "Het is een luxe zaak, maar je kunt het natuurlijk ontzaglijk graag willen..." Wonder? Wethouder Frans Kingma weersprak overigens dat het gebouw Soest 15 mil joen zou moeten kosten, want er zijn ook zaken die wat kunnen opleveren. "Maar het komt altijd neer op de vraag: hoeveel hebben we ervoor over?" Hij concludeerde dat er ook van een her schikking van de welzijnsmiddelen geen soelaas te verwachten zou zijn, "tenzij er een wonder aan de hemel ver schijnt, en dat gebeurt vrij zelden". Over de mogelijkheden van Taphoorns theaterzaal was Kingma niet optimis tisch. "Te oordelen naar wat ik van de tekeningen heb gezien zeg ik: het wordt daar een soortement congreszaaltje met 350 a 400 stoelen, en toneel- en mu ziekuitvoeringen vereisen al een heel ander volume. Op het podium kun je hooguit een piano kwijt. Je kunt nog net een rij tafels met stoelen weghalen en een videoscherm neerzetten, en dan houdt 't zo ongeveer op." Dat de zaal al leen in het weekeinde te bespelen zou zijn maakte hem bovendien ook onge schikt, vond Kingma. Onfatsoenlijk Piet Ekel, een van de vurige pleitbezor gers van het centrum, maakte in tweede instantie gebruik van het inspreekrecht. Hij meende dat de commissie nog geen eindoordeel moest vellen, omdat ze nog lang niet alles wist. Hij ontkende de kranteverhalen dat hij in kontakt zou staan met Taphoorn - "die lokatie is niet wat wij zoeken" - omdat het niet fat soenlijk zou zijn "twee heren te die nen". Wel uitte hij nog eens zijn onge noegen over de gang van zaken, o.a. over de trage voortgang van de werk groep, de opmerkingen van Van Tol, die volgens hem praatte over dingen waarvan hij geen verstand had, het feit dat ambtenaren zonder hem al bij een theater in Rijswijk waren gaan kijken en het stilzwijgen van de politiek, die na het uitstapje naar Veenendaal niets meer van zich had laten horen. Hij ver weet de commissie dat ze te vaak het woord "niet" gebruikte en stelde ver drietig vast dat het weer dezelfde kant opging als met het plan van Dudok (1947), waarover ook nooit meer iets was vernomen. "Dat zit ons hoog; het wordt zachies-an onfatsoenlijk," aldus Ekel. Harry Jonker onderstreepte nog eens dat de werkgroep niemand iets wil op dringen. Hij had eigenlijk alleen finan ciële bezwaren gehoord, "en die zal ik niet bagatelliseren, maar het gaat wel om geld-over-een-paar-jaar", maar vroeg zich toch af of doorgaan met de werkgroep nu nog wel zin had. In de tweede ronde durfden de meeste commissieleden daarop wel een duide lijk antwoord te geven. De werkgroep mocht wat hen betreft, best nog een poosje doorgaan - dat móest ze zelf maar bekijken - maar aan enigerlei ver plichting, laat staan een financiële, wil den zij zich niet gebonden zien. Kingma kon de discussie dan ook met ongeveer die conclusie afsluiten. "U vindt het al les afwegende kennelijk niet zinvol dat de werkgroep nog doorgaat; hooguit kunnen er zijdelings nog wat onder- zoekjes worden gepleegd. Laten we het daar dan maar op houden." De Kunstuitleen Soest, gevestigd in de bibliotheek Overhees, verloot in de maanden december, januari en februari een kunstwerk. Iedereen die lid wordt van de Kunstuitleen krijgt een lot, en ook degenen die een nieuwe abonnee aanbrengen krijgen een lootje. De grote prijs is een schaal van Frank van den Ham uit 1988, van blauw en zwart bewerkt glas. De trekking is op vrijdag 28 februari; de prijsuitrei king op vrijdag 6 maart. De Kunstuitleen beschikt over een gevarieerde, recente collectie kunst werken van in Nederland werkende kunstenaars. Deze verzameling be staat uit ongeveer 500 kunstwerken en wordt regelmatig aangevuld. De collectie bevat grafiek, aquarel len, tekeningen, olieverven, beeld houwwerken en foto's. Er zijn figu ratieve schilderijen bij, maar ook ab stracte, kleurige etsen. De openingstijden van de Kunstuit leen zijn maandag- en vrijdagavond van 18.30 uur tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur. In samenwerking met luchtvaartmaat schappij Transavia organiseert arbeids bureau Amersfoort op zaterdag 14 de cember een wervingsdag, gericht op zo- merstewards en -stewardessen. Belang stellenden kunnen zich bij medewer kers van Transavia aanmelden tussen 10.30 en 15.00 uur in het Informatie centrum van arbeidsbureau Amers foort aan de Zonnehof 26. Zowel man nen als vrouwen kunnen zich aanmel den. In aanmerking komen kandidaten tussen de 20 en 30 jaar (peildatum 1 april 1992) met bij voorkeur een oplei ding op HAVO-niveau, inclusief twee buitenlandse talen. De minimale oplei dingseis is een MAVO-D opleiding met twee buitenlandse talen in het vakken pakket. Daarnaast zijn een verzorgd ui terlijk en goede sociale vaardigheden onontbeerlijk voor deze functie. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Niet alleen uw ogen zélfs uw armspieren raken vermoeid als u tien tallen malen per dag uw bril moet op- en afzetten. Terwijl dat allesbehalve nodig is. Hoyalux 3-brilleglazen zijn namelijk "multifokaal". Ze zorgen daardoor voor een perfect zicht, zowel dichtbij en in uw direkte omgeving als veraf. Bovendien krijgt u de keus: Hoyalux 3-brilleglazen zijn er namelijk in vederlicht kunststof èn glashelder mi neraal. Kom daarom binnenkort bij ons eens een kijkje nemen en vraag naar Hoyalux 3-brilleglazen. U zet ze één keer op en nooit meer af. HONALUXS LICHTE, DUNNE EN KRASBESTENDIGE GLAZEN VOOR ALLE AFSTANDEN Uw Hoyalu» 3 dealer

Soester Courant | 1991 | | pagina 3