IGBAAI gouden heques MOOI WINTER- AANB0D Kerstdemonstratie Kerstbomen mijn /AK >estel nu voor de feestdagen! :iinie tachtig jaar luchtvaart VERRAS FOTO SWAGER BLOEMENHUIS <4 JSDAG 11 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 Heerlijke salades Luxe huzarensalade Luxe zalmsalade 02155-22871 "DE TROMSLAGER" DE TROMSLAGER ptoonstelling Serge Stone in restaurant 't Zwaantje VI 2.299,- 2.999 Besluiten van B. W. Geen plek voor Aldi-Markt in Soest •layer Er komt geen Aldi-supermarkt in XRG 200 films AGFA Dronken man gooit ruit in van vriend Inbreker overlopen aan Schoutenkampweg 'Vreemde vogel' Politie treedt op bij vechtpartij Zaterdag a.s. demonstreren onze bloembinster op vak kundige wijze, de diverse mogelijkheden voor het ma ken van Kerststukken, Kerstkransen, Kerstdekoraties en natuurlijktafelversieringen. Wij nodigen u van harte uit om gezellig te komen kijken en ideeën op te doen Verder vindt u op verschillende kraampjes binnen en buiten alle materialen om zelf Kerststukj es te maken, di verse groensoorten, kransen en alle nieuwe trends op "Kerstgebied". Ook zaterdag a.s. verkoop van Hollandse uitstekende kwaliteit Tot zaterdag A.A. VAN BREUKELEN B.V. A.A. VAN BREUKELEN B.V. met ham, rosbief, fricandeau en rollade, per persoon 15.00 met paling, garnalen, krab en zalm, per persoon 17.50 De bestellingen kunnen afgehaald worden 1e en 2e Kerstdag tussen 14.00 en 15.00 uur SOEST voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud buffet-specialist a: "de onzichtbare camera", ikje high-tech is. Toch uiterst ze afstandsbediening, digital amischer. Slechts 600 gram. de onthulling van het schilderij t eerste koninklijke bezoek aan het gkamp Soesterberg' van Serge Sto- is maandagmiddag het startschot ;even voor de reünie 'Tachtig jaar htvaart en Oranje'. Dat gebeurde in jtaurant 't Zwaantje in Soesterberg. mensen overlatend bijeenkomst zou worden bijge- w^ond door prins Bernhard, maar hij [est vanwege bronchitis op het laatste hi o iwimn- ii x röoment verstek laten gaan. De ope- concept ÏS echter niijgshandeling werd daarom verricht t gekocht door iemand die alleen hfdpor generaal majoor b.d. D.L. Asjes, /at handelingen zelf te verrichten oJÊSoesterberg werd stilgestaan bij het de regelbare diafragma zodat ie kil dat tachtil laa[,ge,led.en d^ ecrste raarH UUdl le IBlf!üropese rondvlucht plaatsvond. Soes- kan de camera dit ook V0l<3Utl<®Èberg was toen in de route opgeno- s is ingeprogrammeerd, bijv. een nien. in f911 kreeg de Nederlandse luchtvaart gestalte. Op de vliegshow kwamen destijds 21.000 nieuwsgieri gen af. De rondvlucht startte in Parijs met veertig toestellen. Een aantal pilo ten haakte af. Ze moesten noodlandin gen maken. Twee piloten kwamen tij dens de rondvlucht om het leven. De relatie tussen de luchtvaart en het koninklijk huis is altijd goed geweest. Asjes wist zelfs te vertellen dat kapitein Van de Abeele op een gegeven moment Koho tegen prins Hendrik mocht zeg gen, toen zij door het officierscasino in Soesterberg wandelden. In restaurant 't Zwaantje is een exposi tie van Serge Stone te bezichtigen. De tentoonstelling werd geopend door burgemeester Hans de Widt. Er zijn Generaal majoor b. d. D.L. Asjes ont hult het schilderij 'Het eerste koninklij ke bezoek aan het vliegkamp Soester berg'. Foto: Goos van der Wilt. gouaches te zien van vliegtuigen. Het schilderij 'Het eerste koninklijke be zoek aan het vliegkamp Soesterberg' laat onder anderen koningin Emma zien tijdens haar aanwezigheid bij de eerste vliegshow op 22 juni 1911. In verband met die datum zou de reünie in juni van dit jaar worden gehouden. De bijeenkomst werd verschoven naar de cember, omdat dat de prins beter uit kwam. Bernhard was maandag echter ziek. ra kiest dan automatisch het juiste ie art VHS recorder Hifi-stereo Soest- Er zi!n in elk geval vol8ens he' l0u College van Burgemeester en Wet- Slowmotion via jogshuttle. houders geen mogelijkheden voor vde editmonitor. Dit biedt een 8r#w£n winkel en dat hebben ze dan ook kheid om via het beeldscherm ea 'a,en we,te? aandedirectievan Alog, Tiöron x x de maatschappij die de winkelketen eren. het toestel laat precies zie exploiteert. Geschikt voor satellietontvangst, jSprige maand heeft Alog het gemeen- r% tjAn tebestuur benaderd met het verzoek j aan te geven of en welke mogelijkheden er zijn voor de vestiging van een Aldi- Markt in Soest. B. W. vinden echter dat Soest al verzadigd is van super- njarkten en dat er alleen - volgens het §®tributie-planologisch onderzoek - nog een beetje ruimte is voor uitbrei ding van de bestaande, al gevestigde za ken. •[Rijwielstalling. Soest gaat nog eens 17 dubbelzijdige gegalvaniseerde za- Ifelstallingen bestellen, die een plekje krijgen bij het gemeentehuis. Daar staan er - zuidelijk van de hoofdentree - al twee op proef, en die bevallen best. De stallingen zijn universeel, d.w.z. alle fietsen (behalve brommers) passen er in, de zadels blijven droog en ze zijn ge- jnakkelijk in het gebruik. Om een rom melige indruk te voorkomen, worden nu ook de resterende fietsklemmen ver wijderd en vervangen door de nieuwe stallingen, ook bij het leeskamertje voor de raadsleden. Ze kosten 271 gulden per stuk. Clandestiene bouw. Er blijkt toch nog heel wat clandestien in Soest te worden gebouwd. Er wordt van ge meentewege weliswaar niet echt actief opgespoord - de afdeling is te druk met bouwaanvragen - maar er komt wel het een en ander boven water. Er waren per 1 oktober j.1.120 zaken in behandeling. In de meeste gevallen kregen de betrok kenen een aanschrijving om de clandes tiene bouwwerken af te breken of een vergunning aan te vragen. In 1991 wer den er 26 zaken afgedaan; in acht geval len werd het gebouwde afgebroken, in twee gevallen werd het gedoogd en in zeven gevallen werd alsnog vergunning verleend. Het streven is erop gericht het aantal zaken terug te brengen tot "aan vaardbare proporties". Bij nieuwe za ken wordt voortaan extra krittisch ge keken of het allemaal wel de moeite waard is. Er is tijdelijk extra personeel ingezet, maar dat kan niet eeuwig zo duren en daarom willen B. W. nog ste weken. Dus de Gouden ir- Niet alleen in kwaliteits- rleidelijk aanbod van CD's. ac'v'es en een grenzeloze ar van huis uit, jaar in jaar uit, een gul gebaar. 9 mooier om te weten dat !r ~^m tiet nieuwe jaar- de u«s op de koop toe krijgt, :r,i9t u een GSC van ƒ25,- ev,sie van ƒ2000,- hebt u i cheque kunt u weer iets 'een bij de Gouden Snaar. iet verzilveren en zijn niet overdraagbaar. 24 OPNAMEN Agfacolor XRG 200: extra gevoelige film voor donkere winterdagen. FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00-18.00 UUR. 09.00-18.00 UUR. 19.00-21.00 UUR. 09.00 - 17.00 UUR. wel eens praten over nadere beleidsaf spraken. Geen moskee. Er komt definitief geen moskee op de hoek van de Smits- weg en de Weegbreestraat. De verkoop van de grond - waar ooit een afgebran de kleuterschool stond - gaat niet door. In september hadden de bewonersver enigingen van de Veenbesflats daarte gen hun stem al verheven en zelf de sug gestie gedaan er een medisch centrum neer te zetten. Dat had de gemeente in 1990 ook al geprobeerd, maar dat sprong toen af op de hoge grondprijs: f 200,-. Bodemverontreiniging. Uit onder zoek is gebleken dat er bij de benzine pompen van Taxi Tak (Eikenlaan) sprake is van een niet al te grote veront reiniging rondom de pompeilanden. Deze grond is gemeentelijk eigendom. De vervuiling bevindt zich ook in het grondwater. Eigenlijk moet de vervui ling worden doorgegeven aan de pro vincie, maar er is sinds enige tijd ook een convenant tussen de benzinemaat schappijen en de overheid, waarbij is af gesproken dat het tankstation pas in 1997 aan de beurt is om gesaneerd te worden. Daar valt dan ook weinig aan te versnellen, constateren B. W. Het bedrijf krijgt wel de opdracht dat de sa nering volgens het convenant moet worden uitgevoerd. Wegwijzers. Rijkswaterstaat blijkt het niet eens te zijn met het voorstel om westelijk verkeer naar Soest vanaf de A28 via Den Dolder te leiden. Daarom is teruggegrepen naar het oorspronke lijke voorstel van de gemeente en de Soester Zakenkring: voor het vracht verkeer via Den Dolder gaat een bord met de aanduiding "industrieterrein Soest" gelden. Het andere verkeer gaat via de Richelleweg in Soesterberg via een bord met de aanduiding "Soest" naar Soest-zuid en verder. B. W. wil len het daar nu maar op houden, ook al omdat Rijkswaterstaat als uitzondering en bij wijze van compromis alsnog ak koord gaat. Kinderopvang. De gemeente gaa een acquisiteur aanstellen bij de Stich ting Kindercentra, die - voorlopig voor een half jaar - gaat proberen "kind plaatsen" te verhuren aan bedrijven in sn eventueel ook buiten Soest. De be langstelling is tot dusver uiterst mager en Soest wil er in totaal 20 "verhuren". De gemeente verstrekt 2000 gulden subsidie per "kindplaats", en dat is na tuurlijk in beginsel niet voor bedrijven buiten Soest bedoeld. Aan de andere kant geeft het rijk een subsidie van 5 300 gulden, dus dat is altijd meegenomen. Woningbouw Duinweg. Higler pro ject-ontwikkeling uit Soest wil graag woningen bouwen aan de Duinweg, op het terrein van de peuterspeelzaal de Ukkepuk en het Amnesty-gebouwtje. De GOS heeft datzelfde terrein al eens genoemd als een mooie lokatie voor groepswonen voor ouderen. Over de definitieve bestemming van de grond is nog niets concreets te zeggen, vinden B. W., zolang niet bekend is waar Ukke puk en Amnesty uiteindelijk terecht zullen komen. Higler wordt voorlopig genoteerd als een van de gegadigden, l Op het Vedelaarpad is een ruit van een woning ingegooid. De dader was een vriend van een bewoner. De aanrichter van de schade had onder invloed van drank aan de deur gebeld. Omdat zijn vriend de deur niet opende, besloot hij een ruit in te gooien. Het voorval speelde zich vorige week dins dag om tien voor twaalf af. Bewoners van een huis aan de Schou tenkampweg ontdekten vrijdagavond bij thuiskomst dat zij ongenood bezoek hadden gehad. Alle kamers bleken overhoop te zijn gehaald en diverse goederen waren kennelijk klaargezet om te worden meegenomen. Vermoe delijk is de dader gestoord toen de be woners thuis kwamen en is hij ijlings op de vlucht geslagen. Al met al wordt er niets vermist. De politie kreeg vrijdagmiddag een te lefoontje van een bewoonster van de Irenelaan, die in haar tuin een "vreem de vogel" had ontdekt. Het beest liep van de besjes te snoepen. Bij nadere be schouwing bleek de vogel een pauw te zijn, die was losgebroken bij een boer derij aan de Soester Engweg. Volgens ingewijden zou het dier vanzelf weer naar zijn thuisbasis terugkeren, zodat er niet hoefde te worden ingegrepen. De politie heeft in het weekeinde een groep jongex-en verspreid, die zich op hielden op het kruispunt Bosstraat-Den Blieklaan. Volgens getuigen waren zij betrokken geweest bij een vechtpartij. De politie maande de jongelui zich te verspreiden en één jongeman, die zich volgens de politie wat al te bijdehand gedroeg, werd in de kraag gegrepen en terechtgewezen. Op de Insingerstraat stuitte de politie later op een tweede groep jongeren, die aanvankelijk ont kenden maar later toegaven ook bij de vechtpartij betrokken geweest te zijn. Die zou zich hebben afgespeeld in een plaatselijk café, met als aanleiding "een interne kwestie". Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 £f\1FVS> f M van BREUKELEN bvm\ adviseurs in...^ A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN f hypotheken vaslgoed assurantiën Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962 7 23789 adres: ligging woning: indeling verdieping: zolder: Amersfoort Mathias Withoosstraat Soester kwartier middenwoning met gas c.v., gr. stenen schuur, diepe terrastuin entree, hal, toilet, L-vormige woonkamer met open vuur, keuken, bijkeuken overloop, 3 slaapkamers, doucheruimte bergzolder algemeen: 1 e en 2e etage dienen nog door nieuwe eigenaar verbouwd te worden. f 159.000,- plaats: adres: ligging: woning: indeling: verdieping zolder: algemeen: Baarn Speenkruidlaan 5 rustige kindervriendelijke buurt middenwoning met inpandige berging, c.v. entree, toilet, keuken, ruime woonkamer 3 slaapkamers, ruime douchecel zolder met vaste trap, 4e slaapkamer ruime woning f 177.500,- plaats: Soest (nieuwbouw) adres: W. Pyrmontlaan naast nr. 47 ligging: in bestaande villawijk woning: 4 halfvrijstaande villa's met garage, carport indeling: entree, meterkast, toilet, woonkamer (ca. 52 m2), keuken, kelderkast verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met liqbad, aparte douche, toilet zolder: zolder met vaste trap, mog. 4e slaapkamer algemeen: "ca. 375 m2 grond "opt. warmte-isolatie "traditionele bouw v.o.n. f 399.000,- plaats: adres: ligging: woning: indeling: zolder: algemeen: Soest (nieuwbouw) Insingerstraat 20, 20A nabij natuurgebied Soester Duinen 2 halfvrijstaande villa's met garage, carport entree, meterkast, toilet, woonkamer (ca. 52 m2), keuken, kelderkast verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met liqbad, aparte douche, toilet zolder met vaste trap, mog. 4e slaapkamer "ca. 500 m2 grond "opt, warmte-isolatie "traditionele bouw v.a. v.o.n. f 435.000,- Wilt u maandelijks ons Gratis WONINGBULLETIN ontvangen? Keuze uit meer dan 40 woningen!!! Info via ons kantoor. plaats: Soest adres: Wilhelminalaan 31 ligging: centraal en mooi gelegen woning: vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) indeling: entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken verdieping: 3 slaapkamers, badkamer zolder: bergzolder met vlizotrap algemeen: enig achterstallig onderhoud f 335.000)- plaats: Soest (nieuwbouw) adres: Heetakker ligging: achter nieuw gemeentehuis Soest woning; 4 vrijstaande villa's indeling: hal, toilet, meterkast, woonkamer (51,2 m2), keuken, bi|keuken verdieping: 4 slaapkamers, apart toilet, badkamer met ligbad, aparte douche zolder: bergzolder ulgemeen: "ca. 500 m2 grond "opt. warmte-isolatie "traditionele bouw "type C v.a. v.o.n. f 470.000,- plaats: adres: ligging: woning: indeling: verdieping zolder: algemeen: Soest (nieuwbouw) Heetakker achter nieuw gemeentehuis Soest 10 halfvrijstaande woningen met garage entree, toilet, meterkast, woonkamer (37 m2), keuken 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, aparte douche, toilet zolder met vaste trap, 4e slaapkamer "ca. 300 m2 grond "opt. warmte-isolatie "traditionele bouw "type D v.o.n. f316.000,- plaats: adres: ligging: woning: indeling: verdieping zolder: algemeen: Soest (nieuwbouw) Heetakker achter nieuw gemeentehuis Soest 6 halfvrijstaande woningen met garage entree, toilet, meterkast, woonkamer (41 m2), keuken, bijkeuken 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, aparté douche, toilet, extra hobbyruimte (12 m2) zolder met vaste trap, 4e slaapkamer "ca. 310 m2 grond "optimale warmte-isolatie "traditionele bouw "type B v.a. v.o.n, f371.000,- piaats: Soest (nieuwbouw) adres: Heetakker ligging: achter nieuw gemeentehuis Soest woning: 14 halfvrijstaande woningen met garage indeling: entree, meterkast, toilet, woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, aparte douche, toilet, extra hobbyruimte (12 m2) zolder: zolder met vaste trap, 4e slaapkamer algemeen: "ca. 350 m2 grond "optimale warmte-isolatie "traditionele bouw "type A, Al v.a. v.o.n. f372.000,- 1/

Soester Courant | 1991 | | pagina 5