GEMAR ''Herenkleding wordt steeds modischer" OPSPORING VERZOCHT BELONING F. 100.000,- ;mar rondt succesvolle spaar-aktie af Forse groei A.A. van Breukelen maakt uitbreiding nodig HALLEIU tapijt en gordijnen Ton Hilhorst van Hil-ton Herenmode: OOK Slijterij Smitshof nu Gall Gall ALLERLAATST VERZOEK JONG BELEGEN GOUDSE KAAS HOLLANDSE BIEFSTUK KEMPENAAR STOKBROOD IJSBERGSLA tis verrassing bij groente-afdeling Adviseurs voor hypotheken, vastgoed en assurantiën AN GORDIJNEN Ook op zaterdag spakenburg Moderne instelling Ideaal HET KAN ANDERS ïbiiNNENhuis Mensen nodig Heropening op woensdag 18 december Autoradio's blijven nog steeds gewild Tennisracket weg Kapitaalkrachtig persoon, van onbesproken gedrag, die nog vóór 1-1-1992 gebruik wil ma ken van de fiscale mogelijkheden. Na 1-1-1992 onherroepelijk verboden. Looptijd van bedoeld plan 12 jaar. Bij belas tingschijf van 50 is uw rendement 13 bij een belastingschijf van 60 is uw rendement 16,25 Sterftekans is ingesloten. Wij maken voor u, geheel toegesneden op uw persoonlijke situatie, een offerte met een ge garandeerde uitkering van f. 100.000,-. Stuur onderstaande bon, in een ongefrankeer- de enveloppe, naar Naam: Adres: m/v: - geb.datum: ALLEEN BIJ DE E^agina NSDAG 11 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT ein te Soest eheer b.v. O.Z. 23 02 Fax 02155- PAGINA 11 Deze week alle klanten die voor meer dan 5,- groente of fruit kopen een leuke attentie van Raymond, onze A.G.F.-chef MODERN EN KLASSIEK INTERIEUR BEDDEN VERLICHTING GORDIJNEN VLOERBEDEKKING ACCESSOIRES K. DE BOER EN ZOON BV KLASSIEK: MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 BAARN TELEFOON 02154-12797 500 gram van 13.98 Het fraaie kantoorpand dat A.A. van Breukelen - adviseurs in hypotheken, vastgoed en assurantiën - nog maar vier jaar geleden aan de Koninginne- laan 40 in gebruik nam, ondergaat momenteel een belangrijke uitbrei ding. Aanleiding daartoe is de forse groei in de activiteiten van het bureau. Aan de achterzijde van het gebouw wordt al bijna de laatste hand gelegd aan de "uitbouw", die plaats moet bie den aan een kantoor/presentatieruim te. Daardoor kunnen nog meer mensen individueel geholpen worden. De groei doet zich voor in alle sectoren. Dat heeft ongetwijfeld te maken met de inzet voor de klanten. "We gaan er voor de klant graag tegenaan," aldus de heer Van Breukelen, "en dan is groei een lo gisch gevolg." Hij omschrijft de sfeer in het kantoor als "cliënt-gebonden", wat betekent dat niemand een "nummer" is en aan zijn lot wordt overgelaten. grote spaar-aktie bij de Gemar-su- narkt is haar laatste week inge- n. Nu al kan worden vastgesteld deze een groot succes is geworden: ijn al honderden gratis rollades af- aald. sst - Telefoon 02155-24294 ïar-medewerker Ab Smeenk is Inelijk een kei in rekenen, want hij bij het begin van de aktie aardig in- ;hat dat de meeste consumenten in [periode een zegelkaart zouden kun- volmaken. Maar ook als de kaart niet helemaal vol is, is er geen pro- ;m: de ontbrekende zegels kunnen rden aangeschaft voor 40 cent per stfok. Voor de feestdagen kan dus ieder een nog zo'n smakelijke gratis rollade in huis halen. Gemar-groentechef Raymond Vonk - hij is dezer dagen toevallig ook precies twee jaar in dienst van de supermarkt - rondt de aktie met een extra feestelijk tintje af: Iedere klant die deze week aan groente en fruit meer besteedt dan f5,- krijgt gratis een leuke attentie mee. Raymond was, toen hij twee jaar gele den bij de Gemar aantrad, met zijn 17 jaar waarschijnlijk de jongste AGF- chef in de Nederlandse supermarkten. Op die jeugdige leeftijd beschikte hij al over alle vereiste vakdiploma's en an dere paperassen. Als echte Soester kreeg hij eerst enkele jaren een zeer Gemar groente-chef Raymond Vonk heeft een gratis verrassing. goede opleiding bij een andere grote su permarkt in Soest en sinds zijn 18e heeft hij deze verantwoordelijke functie bij de Gemar. De laatste weken is Raymond vooral druk geweest met het samenstellen van fruitmanden, in allerlei vormen en va riaties, zoals "eenden", kokers, etc. te gen scherpe prijzen. De resultaten daar van zijn te bewonderen op de groente afdeling van de Gemar, waar het deze week dus bijzonder de moeite waard is om er even langs te gaan, al is het maar voor de gratis verrassing! Om dat nog eens te onderstrepen is Van Breukelen onlangs toegetreden tot de VBO (Vereniging Bemiddeling Onroe rend Goed), een bundeling van zelf standige vastgoed-adviseurs die zich kenmerken door betrouwbaarheid en vakmanschap, met een eigen gedrags code, tuchtcollege en gezamenlijke voorwaarden en tarieven. VBO-advi- seurs staan midden in de praktijk, we ten exact wat mogelijk en onmogelijk is en hebben een verfrissende kijk op on roerend goed. Op assurantie-gebied is het lidmaatschap van de NBvA (Ne derlandse Bond van Assurantiemake laars) een garantie voor betrouwbaar heid en kwaliteit. De persoonlijke aandacht voor de klant, die bij Van Breukelen voorop staat, komt bijvoorbeeld ook tot uit drukking in de grote bereikbaarheid van het kantoor. Dat is elke werkdag van 9.00 tot 18.00 uur open, zodat ook mensen die laat uit hun werk komen er nog terecht kunnen, en zelfs op zater- (van 9.00 tot 12.30 uur). In de avonduren kan men bovendien altijd voor een afspraak bellen (tel. 17962). De individuele benadering van de klant, die bij Van Breukelen hoog in het vaandel staat, is ook mogelijk door de volledige onafhankelijkheid van het bu reau. Van Breukelen: "Alle grote maat schappijen roepen dat zij het beste pro- dukt aanbieden, maar wij zijn ongebon den en kunnen dus - net als andere goe- Vijf jaar geleden besloot Ton Hilhorst de herenafdeling van De Ster voor zijn rekening te nemen. Hij pakte het di- ^ct groot aan en bouwde onder de aam Hil-ton Herenmode in een fon- elnieuw modern pand aan de Van ^Veedestraat de kleine 'herenhoek' fan het bekende Soester familiebe- Irijf uit tot een volwassen, zelfstandi ge herenmodezaak. •5, Eefkamertafel wortelfineer, fond 2.330,-. Eetkamerfauteuil Bank 2i/2 zits 3.875,-. 595,-. Bijpassende fauteuil itafel metfacetglas-inlegblad impetafel 1.445,.. koopavond van 7.00 - 9.00 u. I >e stap die Ton Hilhorst vijfjaar gele en zette, bleek een hele goede. De rui- le, stijlvol ingerichte herenmodezaak ,ep bij wijze van spreke vanaf de aller- erste dag al naar tevredenheid. "In het iegin zal de naamsbekendheid van De iter een belangrijke bijdrage geleverd ebben. Nu staat de zaak veel meer be- end onder zijn eigen naam en denken le meeste mensen helemaal niet meer ian het verband met De Ster," aldus de Soester ondernemer. riet losweken van de herenmode-afde- ing - wat misschien een al te groot woord is voor de hoek met spijkermode die voor het mannelijk publiek tussen de damesmode was ingericht - beteken de de derde specialisatie op rij van het 'amiliebedrijf De Ster. Bijna 35 jaar ge- eden opende Hilhorst sr. een gemeng de textielzaak aan de Van Weedestraat. De kindermode kreeg als eerste afde ling een eigen onderkomen. Daarna volgde de lingerie, die inmiddels al weer jarenlang onder de naam Livera draait. Sinds ook de herenmode een eigen le ven leidt onder de bezielende leiding van Hilhorst jr., is de gemengde textiel zaak van toen een gespecialiseerde da mesmodezaak geworden. Hilhorst richt zich niet op een vastom lijnde groep mannen. "We krijgen in de zaak zowel middelbare scholieren als ouderen en alles wat daar tussen zit. Ie dereen met een moderne instelling kan hier slagen," aldus de Soester onderne mer. Hil-ton Herenmode heeft twee duide lijke lijnen. Enerzijds kunnen mannen er terecht voor comfortabele vrije- tijdskleding van degelijke kwaliteit, an derzijds heeft de zaak een uitgebreide keus in zakelijke kleding. De kostuums en colberts van Hil-ton zijn modisch tot semi-klassiek. Ex treem modieuze pakken treft men er niet aan. De kostuums van grote mer ken als Van Gils, Nik Bol en Baumler hebben echter wel accenten die duide lijk verwijzen naar de laatste mode trends. De vrijetijdskleding is zoals gezegd comfortabel. Stoere houthakkershem den van net wat betere kwaliteit, prach tige zijden overhemden en natuurlijk de onsterfelijke jeans zijn voorbeelden van de trends van dit seizoen. Hil-ton heeft onder meer de casuallijn Bison in huis. "Nu nog niet zo bekend, maar ik durf te voorspellen dat dit merk over een jaar Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. of twee wereldberoemd is," aldus Hil horst. Daarnaast voorziet de herenmodezaak in bijna alle denkbare accessoires. Stropdassen, dasspelden, shawls, rie men en sokken completeren een geko zen outfit. Wie helemaal in het nieuw de deur uit wil, heeft ook nog keuze uit een grote sortering boxershorts, pyjama's - Hilhorst heeft zelfs een opleving in de populariteit van de ouderwetse knoop jespyjama onder jongeren kunnen con stateren - en herenondergoed. "We hebben alles in huis wat een man maar nodig kan hebben," aldus Ton Hilhorst. Tien jaar geleden 'dacht hij er niet aan om de zaak van zijn ouders in te gaan. "Tijdens mijn studie aan de HTS ben ik toch in het textielvak geïnteresseerd ge raakt," vertelt Ton Hilhorst. Hij besloot de gok te wagen en begon een eigen zaak. Het pand waar Hil-ton Herenmo de gevestigd is, is er speciaal voor dat doel neergezet. Het heeft ideale afme tingen - het pand meet maar liefst acht bij twintig meter - en biedt de klanten alle ruimte en privacy die zij zich wen sen kunnen. Hoewel de herenmode zaak is voortgekomen uit de zaak van zijn ouders, staat de zaak volledig op zichzelf. "Het enige verband tussen de zaken is de oorsprong en het feit dat we familie zijn," aldus Hilhorst. Hij heeft geen spijt van zijn keuze. "Be zig zijn met mode is echt een hobby van me. Het is een afwisselend vak. Je hebt te maken met de mensen in de zaak, met mode, kleuren, met inkoop, verkoop en presentatie. Het wordt ook steeds leu ker. Herenkleding wordt steeds modi scher. Vroeger vormden blauw, zwart en grijs de hoofdmoot. Nu bepaalt men zelf wat men draagt en in welke kleu rencombinatie." Hoewel mannen de naam hebben lasti ge shoppers te zijn, vindt Hilhorst het juist een heel makkelijk publiek. "Een man komt echt bewust voor bepaalde kleding binnen. Hij kijkt meestal eerst even rond en dan helpen we de klant. Het gaat allemaal heel gemoedelijk. Het is echt niet zo, dat iemand binnen komt van 'Ik moet een blauwe broek'," aldus Ton Hilhorst. Ook veel vrouwen komen in de zaak. Soms om voor zichzelf een van die prachtige casualhemden uit te zoeken, vaak om de garderobe van hun partner een nieuwe impuls te geven. "Het ge beurt regelmatig dat vrouwen iets uit zoeken en het op zicht mee naar huis nemen. Daar kan men rustig de kle dingstukken passen en als het niet goed is, is het geen enkel probleem. Dan breng je ze gewoon terug." Aan de achterzijde van het pand aan de Koninginnelaan wordt het nieuwe kantoor gebou wd. de kantoren - voor elke klant kiezen wat het beste bij hem past." Het kantoor aan de Koninginnelaan straalt een "open" atmosfeer uit. Dat betekent dat mensen er altijd welkom zijn en zonder schroom kunnen komen binnenlopen om een kijkje te nemen in het aanbod. De kennismaking daarmee wordt verder nog vergemakkelijkt door het eigen woningbulletin, dat Van Breukelen maandelijks publiceert en waarin het complete aanbod in Soest en omstreken is opgenomen. De groei van het bureau is de laatste tijd zo sterk toegenomen dat Van Breuke len ook op zoek is naar meer medewer kers. Zowel in de binnen- als de buiten dienst is extra "mankracht" nodig en eventueel zijn beide functies te combi neren. Wie belangstelling heeft, moet beslist eens kontakt opnemen met de directie. Volgende week woensdag, 18 decem ber, wordt de geheel verbouwde slijte rij aan de Smitshof heropend. De zaak - tot dusver bekend onder de naain Impodra - is vanaf die dag volop een "Gall Gall"-slijterij en een van de meer dan 350 speciaalzaken die onder die naam in Nederland gevestigd zijn. In de afgelopen weken is de slijterij, die al 21 jaar onder leiding staat van de heer H. Doreleijers, uitgeweken naar een tij delijk onderkomen in een van de "be lendende percelen", het leegstaande gedeelte van de voormalige huishoude- lijke-artikelenzaak. Al improviserend heeft Dorelijers daar een tijdlang zijn klanten moeten bedienen, die het onge mak overigens zonder problemen voor lief namen. Woensdag de 18e, 's morgens om 10.00 uur, gaat de nieuwe zaak - op de "oude" plek - officieel open. Kleindochter Iris v.d. Hulst (anderhalfjaar) zal de plech tigheid verrichten onder het toeziend oog van haar trotse grootvader. De nieuwe zaak is aanmerkelijk groter dan de oude geworden. Het vloerop pervlak is verdubbeld: in plaats van de vroegere 60 vierkante meter is er nu zo'n 120 meter beschikbaar voor de uit stalling van het sterk uitgebreide assor timent. Vooral de voorraad wijnen is aanzienlijk groter geworden. De "omzetting" van de slijterij in een Gall Gall-zaak heeft overigens al een jaar geleden plaatsgevonden. De klan ten hebben dus royaal de tijd gehad aan de nieuwe formule te wennen, en die is dan ook in de nieuwe zaak tot in de pun tjes doorgevoerd. Met name de gele "huiskleur" speelt daarin een opvallen de rol. Ter gelegenheid van de heropening wordt in grote oplage een folder ver spreid met diverse zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Men maakt bij de aan koop van zes flessen wijn kans op een fraaie wijnkaraf ter waarde van 75 gul den. Ook voor wat de openingstijden be treft, verandert er iets bij Gall Gall aan de Smitshof: de zaak is voortaan ook op maandagmiddag geopend en volgt verder de openingstijden van het gehele Smitshof-winkelcentrum, dus op vrijdagavond tot 21.00 uur en op za terdag tot 16.00 uur. Radiocassetterecorders blijven een ge willig object voor autokrakers. Op de Julianalaan werd een Hilversummer van zijn apparatuur beroofd. Een inwoner van Bussum kwam ook bij de politie met het bericht dat de radio- cassetterecorder was gestolen. Zijn au to werd op de Lange Brinkweg openge broken. Ook een Soesterberger werd bestolen. Hij had zijn wagen achterge laten op het Kerkplein. Een inwoonster van Baarn deed in het weekeinde bij de Soester politie aangif te van de diefstal van haar tennisracket. Die was uit haar auto gestolen bij een pompstation aan het Nieuwerhoek- plein, terwijl ze de getankte benzine stond af te rekenen. De vrouw wist te melden dat ze door een voorbijganger was bekeken toen ze naar binnen ging. Toen ze wegging bleek het tennisracket te zijn verdwenen. KLEINEGRIS ASSURANTIËN-POSTBUS 3084-3Z60 DB SOEST PARALLELWEG 19 - 3764 BG SOEST - TEL. 02155-17469 jnde bedrijfshallen opp.: Uf1?".1 465 m22 X 600 m; 1ST inrichten

Soester Courant | 1991 | | pagina 8