Ml verdwenen Soest mm 5.000 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD Bang&Olufsen Nijhof wenst u Samenwonen met muziek Het beeld als beeld Bang&Olufse Bang&Olufsen i Kerstgeschenk Soester missionarissen vrolijk Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar. 11 van BREUKELEN bv NNereldIMnkel pagina m «*SZS2»* WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 11 O Slïiïiill! Museum Oud Soest Wij wensen onze clientèle fijne kerstdagen en een voorspoedig en schadevrij 1992. EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Kerststallen uit verre landen Wie aan sport doet leest de Soester Courant Collectes tijdens Kerstnachtmis en op 25 december Wij tonen de nieuwste bruidsmode 1992 met primeurs van Sarlini, Ladybird en San Martin. Ouderenbus 19190. Wij bedanken u voor uw bezoek in 1991 en zien u graag terug in het nieuwe jaar. MET KERST GENIETEN VANB& O \J s Beosystem 7000 Beolab Penta Als muziek voor u belangrijk is, is dit uw muzieksysteem. De sublieme techniek van Bang&Olufsen bereikt een hoogtepunt in elke komponent van het Beosystem 7000. En alle funkties beheerst u met een toetsdruk vanuit uw luisterpositie. Zelfs wanneer u in een andere kamer bent. Ook daarover vertellen wij u graag meer. Ooit kiest u voor mooist. Beovision MX5500/3500 Beocord VX5500 videorecorder Hij staat in uw kamer als een abstrakt beeld, zo'n Beovision MX5500 of MX3500. En wekt u 'm lot leven met uw Beolink 1000 afstandsbediening, dan ziet u dat een Bang&Olufsen televisie niet alleen uiterlijk mooier is, maar ook qua beeld, geluid en bedieningscomfort. Komt u maar eens kijken en luisteren. Ooit kiest u voor mooist. 3 jaar garantie. 3 jaar garantie Effectieve iaarrenle is 20,7% voor kredieten vanaf I 2 500.-. 1 februari 1991. Algemene voorwaarden in de winkel aanwezig.' "Pri|s en modelwijzigingen voorbehouden. Afbeeldingen kunnen afwijken ten opzichte von de opgegeven typenummers." TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' l elcollecties Beosystem 2500. In niets lijkt het op de audiosystemen die u ge wend bent. Zelfs niet op die van Bang&Olufsen. Eén speelse vorm kombineert een krachtige AM/FM radio, een CD-speler en een su perieure cassetterecorder. Plus - en dat is het bijzondere - twee nieuw ontwikkelde aktieve luidsprekers, die zorgen voor een in drukwekkend ruimtelijk geluid. Het Beosystem 2500 is pure magie, Als u daar niet zomaar in gelooft, is er maar één oplossing, Bij ons komen kijken en luisteren naar deze nieuwe vorm van geluid. pen ruimt 7 een ant op=op. A.A. van Breukelen en medewerkers HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40 te Soest Ditmaal weer een foto uit het archief van de gemeente, waar de heer Piekema druk bezig is onder meer de fotocollec tie aan te vullen. 'Boerenfamilie' staat erop, namen nog onbekend, datum idem. Maar de plaats waar de foto is genomen, is óók onbe kend, dus heel veel weten we er eigen lijk niet van. Behalve dat het in Soest moet zijn en dat u Soester mensen ziet - een Soester familie, wellicht. Maar of het Hilhorsten zijn of Kamphorsten of misschien wel Dorresteijnen wie zal het zeggen? Wie zal het zeggen? Misschien kunt u het wel zeggen, en misschien wilt u het ons dan ook even laten weten. Want be nieuwd zijn we wél! Bij voorbaat dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! ^^^^Jbchting Wereldwinkel Soest Hebt u al rondgeneusd in de Wereld winkel? En is het u opgevallen dat de Wereldwinkel ook met het oog op het komende Kerstfeest het een en ander te bieden heeft? In de eerste plaats zijn er allerlei originele kerststallen verkrijg baar: - uit Mexico een 14-delige witgouden kerstgroep met keramieken handbe schilderde figuurtjes van ca. 10 centi meter hoog; - uit Peru: een authentieke kerststal van bruin aardewerk; beeldjes en stal vor men één geheel en zijn handbeschil derd; - uit Tanzania: een glanzende kerst groep van houtsnijwerk-figuren, 15 cm. hoog. Voorts zijn er rieten en houten kerst boomversieringen en sfeervolle kande laars en kaarsen. De mogelijkheid om zelf een kerstpakket samen te stellen is ook ruimschoots aanwezig. Daarvoor zijn originele mandjes voorhanden. Ook biedt de Wereldwinkel keus uit meerdere soorten rode en witte wijn, die de kerstdis eer zullen aandoen. En te bedenken dat de producenten voor uw kerstaankopen een "eerlijke prijs" ontvingen is ook een goede kerstge dachte. Wereldwinkel Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 28132; openingstijden: dins dag en donderdag 13.30-17.00 uur, woesndag 9.30-12.00 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur, zaterdag 9.30-16.00 uur, ook tijdens de extra-koopavonden voor de kerst. Voor de meeste Soester missionaris sen, die de 'blijde boodschap' in de Derde Wereld brengen, is 1991 een bewogen jaar geworden. Ziekten, overlijden, opstanden, al of niet ge paard gaande met plunderingen en fi nancieel wankele toestanden hebben hen getroffen. In september is Koos Houdijk naar zijn laatste rustplaats gebracht, nadat hij veertig jaar lang in voormalig Neder lands Nieuw-Guinea werkzaam was. Afgelopen zomer kwam Piet Majoor, na vier jaar, weer op verlof. Tijdens het gebruikelijk algemeen doktersonder- zoek constateerde men een erg agres sieve vorm van longkanker, waarbij be straling de enige mogelijkheid was voor levensverlenging. Via de media verna men we opstanden in Kenya en ook in Zaïre opstand met veel plunderingen. We bleven in contact met onze missio narissen en zo geven we ook dit jaar een korte samenvatting van hun brieven. Anne en Frank Boomers (Kisumu Ke nya) Van Anne en Frank hebben we de laat ste tijd weinig vernomen. De reden was dat Frank geelzucht had opgelopen en Anne voor het eerst kennismaakte met malaria. Beiden zijn gelukkig weer 100 procent gezond en zeer actief. Frank is bouwmeester voor de renovatie van de kapel, die daarna 's avonds dienst kan gaan doen als bibliotheek. Ook wordt er een "nutrition-centre" (voedselcen- trum) gebouwd. Anne is druk bezig met de voorbereiding van Kisumu Aids-day onder het motto: "Aids do you care?" Een gigantisch probleem voor geheel Afrika. Piet Majoor (Joao Pessoa Brazilië) "Voordat ik op verlof ging naar Hol land, kreeg ik juist van de gemeente een stuk grond om een kapel te bouwen (40 x 60 meter). Ik las iedere zondagmid dag bij ons thuis de H. Mis. Maar wat begon met 30 a 40 mensen groeide al snel uit tot 150 a 200 parochianen. Me- Op onze bruids- shows in Hilversum en Woudenberg presenteren wij u vele primeurs van bruidsjaponnen voor het voorjaar 1992 uit onze inter nationale kollekties van toonaangevende ont werpers. Tal van de modieuze en exclusieve couture-creaties zijn uitsluitend op deze bruids shows te bewonderen. Kaarten kunt u telefonisch bestellen bij: Sposa Bella; Hilversum 035-215055 Maribella Amersfoort 033 - 630765 A>oodmm)t b.g.g 08385 - 20538 Zaterdag 18 en 25 januari en 1, 8 en 15 februari in Hlversumbij Sposa Bella. Aanvang 11.00 uur. Woensdag 29 januari 1992 in Hotel Schimmel In Woudenberg. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a f 15,- Vooraf reserveren is noodzakelijk. Maribella dio november ben ik ondanks mijn ziekte begonnen met de bouw. De goe de kerstgift van de Soester gemeen schap, die ik ieder jaar mag ontvangen, zal hiervoor zijn. Ik hoop nog een tijdje maanden misschien nog wel wat ja ren klaar te staan voor de mensen hier, waar toch 45 jaar van mijn leven ligt." Kees Smeele (Kinshasa Zaïre) Met ruim 14 dagen vertraging wegens de burgeroorlog ben ik in oktober toch nog ongeschonden op ons centrum in Kinshasa aangekomen. De tv-beelden in Holland hadden al veel laten zien. Ik moet zeggen: het viel me daardoor enigszins mee. De magazijnen en de winkels waren wel leeggeplunderd, maar de bevolking had ons centrum te gen de militairen beschermd. Gelukkig had ik voor mijn verlof genoeg cement gekocht waardoor we direct aan de bouw van klassen konden beginnen. De bisschoppen hebben ons gevraagd niet te vluchten maar te blijven. Ja, welke ouders laten hun kinderen in de steek? Nou ik ook niet." Gerard Smeele (Sete Lagoas Brazilië) "November is een prachtmaand voor me geworden. De felicitaties die ik mocht ontvangen uit Soest bij mijn 25-jarig priesterfeest hebben me erg goed gedaan. Daarnaast ontving ik van de parochie van de H. Familie een mooi bedrag. Daarmee gaan we onze klaslo kalen van ramen voorzien waardoor er minder gestolen kan worden. Met een eventuele kerstgift schaffen we tafeltjes en bankjes aan voor deze klassen in Je- quitiba. Dit dorp ligt op ongeveer 30 ki lometer van ons vandaan. De mensen daar zijn erg vriendelijk, maar hebben zelf niet de spirit iets te ondernemen. Mede door een school en een sociaal centrum zal dit worden geanimeerd." Serafina (Bayeux Brazilië) "We zijn in een kleiner huis gaan wo nen; dus wat minder rompslomp. We worden ook wat ouder hè. Mijn werk voor de armen heb ik grotendeels over gedragen aan leden van de Vincentius- vereniging. Dat kan ik rustig aan hen overlaten, want ik heb ze zelf opgeleid. Ondertussen gaan we hier voort met ons kleine, simpele maar zo belangrijke werk. Werk dat zeer de moeite waard is, zeker als voorbeeld. Mijn werk voor de arme gezinnen, het lesgeven aan arme kinderen doe ik graag en met liefde. Het is in Europa niet voor te stellen hoe hier iedere week alles duurder wordt. Har telijk dank voor de altijd royale gift die ik van u mag ontvangen. U bent werke lijk een steun voor ons. Abraco (omar ming)." Magdaleen Westerveld (Belem Brazi lië) Als je haar brieven leest, is het altijd of ze zich geen tijd gunt om te schrijven. Haar bibliotheek, o nee, dat mogen we van haar niet zeggen, hun bibliotheek is een enorm succes. Vijftien vrijwilligers werken nu aan dit project voor studie en ontwikkeling. Ook degenen die ze op geleid heeft, en dat zijn er velen, werken met haar in de bairro (wijk), waar be wustwording en eigen verantwoorde lijkheid hoog in het vaandel staan. Op komen voor jezelf en je medemens. "Dit werk geeft enorm veel voldoening. Waar je echter nooit aan went is de to renhoge inflatie, die ons werk vaak be moeilijkt. Maar we gaan door, zeker met de morele en financiële steun uit Nederland." Het wordt weer Kerstmis, het feest van Christus' geboorte. Hij kwam op de we reld voor de mensen van goede wil, met de zending en opdracht om het heil te verkondigen. Op zijn beurt gaf Hij de apostelen de opdracht Zijn werk voort te zetten en aan allen die na hen kwa men. Tweeduizend jaar hebben de mensen aan die oproep gehoor gegeven en nog steeds brengen missionarissen de blijde boodschap aan hen die Christus nog niet kennen. Ook Soest heeft zijn mis sionarissen en daar zijn we dankbaar voor. Meerdere jaren mochten zij uw gulle giften ontvangen om daarmee hun werk, ten dienste van hun volk, uit te breiden of te verbeteren. Ook dit jaar rekenen ze eigenlijk weer op uw gulle gave. Tijdens de Kerstnachtmissen en op Eerste Kerstdag zal er in de R.K.-ker- ken gecollecteerd worden voor deze idealisten met een missie. M.O.V.-Groep Soest, missie-ontwik- keling-vrede. Rabobank 35.99.67.787. Postgiro 35.80.168. Laat niets te Woonwensen over

Soester Courant | 1991 | | pagina 11