EDSKES - SOEST iOMMERS De leukste woondekoraties vindt u bij EDSKES t een 992. Tien jaar Auto van Doorn in teken van december-kerstshow Nu-of-Nooit-show bij Fiat Auto Smeeing Twintigste NK scrabble in de Rank in Soest 12?5 TAPIJT GORDIJNEN ZONWERING Anti-roest Renel naar Nieuwe Gracht ter horst VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. AUDIO DECEMBER: NAD MAAND STRALEN SCHOPEREN FIJNSTRALEN PLAATWERKERIJ BEDRIJFSWAGENS PAGINA 20 WOENSDAG 18 DECEMBERTiÖT" SOESTER COURANT PAGINA 21 pend 17.30 uur ana, inemarie, n Ans De komplete NAD-lijn - inclusief NAD luidsprekers - staat voor u demonstratieklaar in 2 aparte luisterstudio's. U bent van harte welkom vanaf 19 december (ook op de koopavonden). POL-AUDIO Plaatwerkgarantie verlengd tot 8 jaar Mitsubishi importeert auto's uit VS en Thailand Space Wagon en Space Runner leverbaar bij Auto Smeeing Soest KERSTKLEEDJES v a. zoals: GORDIJNSTOFFEN, SIERKUSSENS, TAFELKLEEDJES, DEKSERVETTEN, BADMATTEN en TOILETMATTEN Ook voor de Kerst hebben wij een leuke kollektie voor u ingekocht. KERSTSIER- KUSSENS KERSTSTOF, per meternu 19?5 Soesterbergsestraat 28-30 - Soest - Telefoon 02155 - 2 42 94 4% fel. 2 05 46 WIJNHANDEL Plotseling vier leeuwen spoorloos Bedrijf uitgebreid met motorfietszaak Verkeerde foto Klachten bezorging Soester Courant Kerst 155 - 1 71 20 *5» BOVAG TTOttMWffiE Nijverheidsweg 11, 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 SèSfundlIheW Service. poi Laanstraat 101 Baarn - Telefoon 13334 De gezamenlijke Fiat-dealers van Ne derland - voor Soest, Amersfoort en Harderwijk is dat Auto Smeeing aan de Koningsweg - organiseren de laat ste drie weken van 1991 de Nu-of- Nooit-show. Tijdens deze show, waar voor meer dan een half miljoen consu menten via direct-mail worden uitge nodigd, bestaat bovendien de kans om een gloednieuwe Fiat Uno te winnen. De Nu-of-Nooit-show biedt de consu ment de kans voor de huidige prijs een nieuwe Fiat te kopen, die begin 1992 kan worden afgeleverd. Door de nieu we auto nog dit jaar te kopen onder vindt men geen gevolgen van de ver mindering van de overheidssubsidie op schone mototren, die zal resulteren in een enkele honderden guldens hogere bijzondere verbruiksbelasting (BVB). Dit betreft alle personenauto's van Fiat die zijn voorzien van een geregelde driewegkatalysator. De Nu-of-Nooit-show staat echter niet alleen in het teken van deze gewijzigde maatregelen. Centraal staan tevens twee bijzonder sjieke Society-uitvoe- ringen van de Fiat Tipo en Tempra. Tot het Society-pakket behoren lichtmeta len velgen met bredere banden, een elektronische antenne, een Philips ste reo-radio met CD-speler, speciale stri ping, een lederen stuurwiel met hou t-inleg en een houten pookknop. De to tale waarde van dit pakket bedraagt f 4.945,-, maar tijdens de show be draagt de prijs slechts f 950,-, hetgeen een consumentenvoordeel betekent van f 3.995,-. Hoofdprijs: Fiat Uno Aan de Nu-of-Nooit-show is een sweepstake verbonden, met als hoofd prijs een gloednieuwe Fiat Uno 1.0 i.e. Bovendien kan men een reis naar de Grand Prix van Monaco winnen door de slagzin "Ik wil met Fiat naar de For mule 1want...zo origineel mogelijk af te maken. Naast dit lange weekeinde voor twee personen bij een van de meest spectaculaire Grote Prijzen, wor den tevens vijf sportfietsen en vijfen twintig horloges uitgeloofd. De Nu-of-Nooit-show vindt plaats tot en met maandag 30 december, bij alle Fiat-dealers in Nederland en dus ook bij Auto Smeeing. Plaatwerkgarantie Fiat Auto Nederland - en dus ook Auto Smeeing in Soest - verlengt de garantie op nieuwe personenauto's tegen door roesten van binnenuit tot acht jaar! Tot het jaar 2000 is het plaatwerk van elke nieuwe Fiat nu absoluut probleemvrij. Deze nieuwe garantie is de tweede uit breiding van de garantievoorwaarden binnen anderhalf jaar, nadat eerder de EuroPas is ingevoerd, die garant staat voor hulp in geval van pech of een on geval. De nieuwe, verlengde garantie tegen doorroesten van binnenuit is met on middellijke ingang van kracht voor alle nieuwe Fiat personenauto's. Als extra service aan de consument geldt deze garantie tevens voorde auto's die vanaf 1 september 1991 zijn geregistreerd. Het garantiepakket dat Fiat Auto Ne derland thans biedt voor nieuw afgele verde personenauto's bestaat uit vier onderdelen: één jaar volledige garantie; drie jaar lakgarantie; acht jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit; één jaar EuroPas in geval van pech of ongeval in binnen- en buitenland. Voor de twintigste keer wordt in Soest het Nederlands kampioen schap scrabble georganiseerd. De officieuze titelstrijd vindt plaats op zaterdag 7 maart. Zoals altijd wordt het kampioen schap gehouden in gebouw de Rank achter de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat. Ook dit keer kunnen maximaal 162 personen meedoen Behalve de titel zijn diverse prijzen te winnen. De makers van het langste en het origi neelste woord worden beloond. Deelname aan het NK scrabble kost vijftien gulden. Het gezelligheidsspel heeft, mede door de kampioenschappen in Soest, aan populariteit gewonnen. In ons land zijn de laatste twee decen nia verschillende clubs opgericht en tegenwoordig brengt RTL 4 het spel ook via de beeldbuis in de huiska mers. Voor meer inlichtingen over het NK scrabble of inschrijvingen kan con tact worden opgenomen met S. Da- velaar, Braamweg 110, tel. 15403. In het eerste halfjaar van 1991 namen de verkopen van het Japanse automerk Mitsubishi in Europa met ruim 18% toe. Een percentage dat aanzienlijk ho ger had kunnen zijn, indien de EG aan de Japanse auto-industrie geen impor trestricties had opgelegd, waardoor de export naar Europa noodgedwongen moest worden beperkt. Hart, Nibbrig Greeve (HNG), im porteur voor Nederland van Mitsubis hi, heeft onlangs wegen gevonden die de import van Mitsubishi-modellen vereenvoudigen. Om aan de grote vraag te kunnen voldoen en levertijden tot een aanvaardbaar minimum te be perken, worden vanuit de VS en Thai land Mitsubishi-produkten geïmpor teerd. Een verruiming die mogelijk is omdat Japanse auto's die in deze lan den zijn gebouwd niet meetellen in het contingent auto's dat binnen de EG mag worden verkocht. Deze nieuwe situatie is er onder meer de oorzaak van dat de officiële intro ductie van de Space Wagon en de Space Runner nog op de valreep van 1991 kan plaatsvinden. Vanaf heden zijn deze, door de internationale vakpers bejubel de modellen, bij Mitsubishi-dealer Au to Smeeing te Soest uit voorraad lever baar. "Heb je het kerstpakket al?" vraagt m'n zoon, die uit school komt, z'n tas in de gang smijt en tegelijkertijd brult dat-ie zo blij is met 16 dagen kerst vakantie. "Dat zal morgen wel komen", ant woord ik mat, op het eerste deel van z'n woorden. "Klinkt niet echt enthousiast, ma! Hoe komt dat? Het is toch leuk, zo'n doos vol hapjes en drankjes?" "Hapjes wel, drankjes niet", ant woord ik, nog even mat. "Wat zeur je nou! Je vindt een wijntje toch ook lekker op z'n tijd?" "Precies, op z'n tijd ja. Kijk, wij doen zo'n beetje een heel jaar met vier flessen wijn. Maar er zijn zat gezin nen waarin dat één-twee-hulp met de Kerstdagen al op moet. Wat zou jij ervan vinden als je een vader of moeder had die de fles belangrijker vond dan jou?" "Hè, ma, wat zie jij het zwart." "Ja hoor, ik zie het zwart, want het is ook zwart. In veel gezinnen is de Kersttijd een rottijd door de drank. En die kerstpakketten vind ik daar aan meewerken," zeg ik nog. De bel gaat en m'n zoon doet open. "Dank u wel hoor," hoor ik hem jui chen. "Het kerstpakket mam! Pak ken we het nu samen uit, of van avond met z'n allen?" "Kan vanavond wel," zeg ik, nog steeds mat. Na het eten pakken we uit en tot m'n verbazing zit er geen drank in, maar veel meer potjes en blikjes dan vorig jaar. "Ja, dat klopt," zegt manlief. "Daar hadden ze aanmerkingen over gehad op de zaak." "Heel goed! Goed ge daan! Vrolijk Kerstfeest!" roep ik. En het klinkt helemaal niet meer mat. Mooi toch, he? Mini Matig Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155- 14575 Telefax 02155 -12764 /IES EN VERRASSENDE \l KERSTDINER. at 26, 3761 EG Soest uur, vrijdag 9,30-21.00 uur, uur. 57 of 27059. Vier leeuwen zijn spoorloos verdwe nen. Ze zijn vermoedelijk gestolen. Van de dader ontbreekt ieder spoor. De 44-jarige eigenaar uit Soest heeft aan gifte gedaan van de diefstal. Het betreft vier beeldjes van leeuwen die op het hek van zijn tuin stonden. René Wessel (rechts) en Elfred van den Broek van Anti-roest Renel runnen tevens een motorfietsenzaak. Foto: Goos van der Wilt. in de verkoop. Ze importeren de voer tuigen vanuit de Verenigde Staten. Het tweetal beschikt momenteel onder an dere over Suzuki's en Honda Shadows. "We voeren hoofdzakelijk toer- en cus- tom-motoren', zegt Wessel. Renel zal niet alleen motorfietsen ver kopen, maar ook onderhoud plegen aan de motorfietsen. Het tweetal deed dat voorheen al op beperkte schaal, maar wil die activiteiten in het nieuwe pand aan de Nieuwe Gracht I gaan uit breiden. Daarnaast blijven ze actief als anti-roestbedrijf. Renel is te bereiken onder telefoonnummer 20860. De foto die in de Soester Courant van vorige week is gebruikt bij de aankondi ging van een concert in Baarn en Soes- terberg (Christmas Voicings) was van een ander kooroptreden uit 1985. Dat stond er niet bij, waarvoor onze excu ses. Redaktie Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektno viering van tien jaar Auto van Doorn aan Laanstraat 82 veel tegenoverstel len. We hebben dit jubileum in een aan trekkelijke Kerstshow verpakt, zodat iedereen, bestaande en nieuwe relaties, voldoende tijd hebben om van ons aan biedingsprogramma in nieuw en occa sion te profiteren." Het feestbudget, dat aan het veel tegen overstellen uitdrukking moet geven, is terug te vinden bij aankoop van nieuw en van occasions. Alle Seat-modellen, met voorop het vlaggeschip, de onvol prezen SeatToledo, kennen zeer scher pe actie-prijzen en zijn voorzien van veel gratis extra's. Bovendien hebben kopers van Seat-nieuw de zekerheid dat in december, ook bij aflevering in 1992, nog geen katalysator-subsidie geldt, waardoor men bedragen van f 800,- tot f 1.000,- minder kwijt is dan bij aan schaf in 1992. De prijsstelling tijdens deze jubileum- kerstshow voor wat betreft Auto van Doorn-occasions vormt een hoofdstuk apart. Toelichtende verklaring van Henk van Doorn: "In het begin lag aan de Laanstraat het accent op de verkoop Foto: Goos van der Wilt. van occasions. Pas in 1983 werd het dealerschap van Seat voor Soest, Soes- terberg, Eemnes en Baarn binnenge haald. In de periode dat wij het zonder Seat moesten stellen, zijn wij stap voor stap begonnen met de opbouw van een positieve reputatie rond de verkoop van occasions. Een moeilijke tijd, maar het vormt wel de basis voor het succes van vandaag en de toekomst. Naast nieuwe auto's zijn bij ons ook de occa sions bij aankoop als het ware verpakt in deugdelijke garanties en een perfecte service. Het zijn deze absolute zekerhe den en de aantrekkelijke prijsstelling die kopers in de afgelopen jaren hebben aangesproken. Een koers waarvan wij, hoe de toekomst er ook uit zal zien, nooit zullen afwijken. Er is geen klant die ik niet recht in de ogen kan kijken." Inruilprijs In de schijnwerpers die op feestelijke aanbiedingen in oud en nieuw zijn ge richt, wordt dezer dagen nog een ander aspect met veel nadruk belicht: de in ruilprijs die kopers van nieuw en occa sion voor hun in te ruilen auto mogen verwachten. Henk van Doorn: "Ik durf zonder enig voorbehoud te stellen dat kopers van nieuw of occasion deze maand niet de hoogste, maar op de al lerhoogste inruilprijs van hun auto mo gen rekenen. Om in wielertermen te spreken: Wij halen tijdens deze jubi leum-Kerstshow op ieder commercieel onderdeel alles uit de kast." Een opvatting die ook van toepassing is op belangstellenden die deze dagen krap bij kas zitten. Aangepaste leasing en uitzonderlijke goede financierings- voorwaarden kunnen ze bij de aankoop van nieuw en occasion over de streep helpen. Auto van Doorn, tien jaar lang waarborg voor goede service in het schild voerend, pakt feestelijk voor au tomobilisten uit. we ook kleine bedrijfswagens gaan be handelen. Verder bhjven we personen auto's behandelen. We blijven hier met dezelfde mensen werken, dus wat dat betreft verandert er weinig." Verhuizing Wat wel verandert, is de locatie van het bedrijf. Anti-roest Renel verhuist naar de Nieuwe Gracht I (nummer 21), vlak bij Yves Rocher. De verhuizing is offi cieel op 1 januari, maar de twee onder nemers pakken daar op donderdag 26 december al uit met een motorfiets- show. De kerstshow vindt plaats aan de Nieuwe Gracht. Iedereen is tussen elf uur 's morgens en vier uur 's middags welkom om een kijkje te nemen. Wessel en Van den Broek hebben op dit moment ongeveer twintig motorfietsen Of men nu wel of niet tot aankoop van een nieuwe of gebruikte auto besluit, bij Auto van Doorn, Laanstraat 82, gaat men in de maand december niet met lege handen de deur uit. Sin terklaas en de Kerstman krijgen er de ze maand een geduchte concurrent bij. Auto van Doom viert feest. Tien jaar geleden vestigden Henk van Doom en zijn medewerkers zich aan de Laan straat. Over het succes van deze ge slaagde onderneming kan geen enkel misverstand bestaan. Het is daarom dat de vele bestaande Auto van Doorn-re laties heel nadrukkelijk bij dit zaken- feest worden betrokken. Henk van Doorn, eigenaar en spil van het bedrijf om wie alles draait, licht zijn zakelijke filosofie rond het feestelijke gebeuren als volgt toe. "Aan wie," al dus Henk van Doorn, "kan ik mijn feestbudget, voor deze viering uitge trokken, nu beter besteden dan aan de klantenkring die wij in de afgelopen ja ren met hard werken en correct zaken doen hebben opgebouwd? Zij stelden bij aankoop van nieuw en occasions in ons hun vertrouwen; daar wil ik bij de René Wessel en Elfred van den Broek zijn sinds 1 december eigen baas. De jonge ondernemers hebben het anti- roestbedrijf van Teus van Rouwendaal aan de Nijverheidsweg overgenomen. Onder de naam Renel zetten zij het bedrijf voort. René Wessel (28) werkte al zeven jaar bij Teus van Rouwendaal. "Teus wilde ermee ophouden, omdat hij te druk is met zijn straalbedrijf. Hij heeft toen ge vraagd of ik het wilde overnemen." Wessel deed dat met Elfred van den Broek die bij Autoschadebedrijf Sta lenhoef heeft gewerkt. Volgens Van den Broek kleven er geen risico's aan de overname. "We gaan op de oude voet verder voor wat betreft de anti-roestbehandeling. Nieuw is wel dat

Soester Courant | 1991 | | pagina 21