P artfóhocK Subtropisch zw in hartje winter 4.98 2.69 2.98 Optreden van gospelkoor krijgt vervolg 3)axthuitfen wenst u een gezellig en gezond 1992 toe. ast 11.98 8.98 11.98 [pagina 2? n i/OENSDAG 18 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 23 aiSBiggira n colliers 1SBOUT .ET BIEF IFSALADE ge Kerstdagen. Groot enthousiasme in uitverkochte Emmakerk Vrouw en Werkwinkel Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Morgenavond in NPB-kerk Kerstconcert Soester Muziekgezelschap 'Song of the Exile' 'New Year's Day' Jumpin' Arnold the Black Jacks iWÈs-éê. Is Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Gevraagd BEZORGERS Soester Courant De Speeldoos Theater Agenda ichlnes ichlne» achlnes Tel 02155-13480 Tel 03420-91591 Tel 033-637774 Tel 03200-33950 rek: Tel 03465-75418 Tel 03402-44998 Tel 03404-16711 figaro en gram. ouden sieraden SOEST— [H&j at 55 3484 m 24 dec. 1991 AT32A Cultureel Creatief Centrum Nieuwe folder bnze nieuwe folder, waarin het aanbod [van de cursussen en van de culturele ac- iviteiten staan vermeld voor de periode nuari tot en met mei 1992, wordt huis £n huis verspreid in Soest en Soester- jerg in de week van 6 januari. lembrandt-tentoonstelling I-drie en creatief centrum de Hof uit nersfoort organiseren samen een be- bek aan de Rembrandt-tentoonstel- Ig in het Rijksmuseum in Amsterdam, lp dinsdag 28 januari kunt u voor Jechts f 40,- een bezoek brengen aan Ize unieke tentoonstelling. Deze prijs J inclusief entree museum, vervoer £en en terug per bus en het bijwonen In een lezing. U vertrekt met de bus uit pest om 11.15 uur en u komt 's mid- vs om 16.00 uur weer terug in Soest. Fier grote Europese musea in Berlijn, nsterdam en Londen organiseren sa- ien een grote tentoonstelling met hilderijen, tekeningen en etsen van Imbrandt en zijn leerlingen. De ten- Instelling omvat 50 schilderijen van nbrandt en 40 van zijn leerlingen, keuze van de werken weerspiegelt (^verscheidenheid in thematiek van de grote schilder en zijn boeiende artistie- kteontwikkeling. In het kader van deze tentoonstelling wordt er in C-drie ook een lezing gege ven op vrijdag 24 januari om 20.00 uur dcpr Klaaske de Vos. Zij is kunsthisto ricus en tevens docente kunstgeschie- dïis bij C-drie. Wanneer u belangstel- li» heeft voor de excursie of de lezing fegang f 7,50), dan kunt u kaarten re- keren bij de administratie van [drie. kpositie aquarellen I zijn al heel wat mensen geweest om I aquarellen van Judith van Ekris te ■kijken. De reacties zijn enorm posi- If. Deze techniek, aquarelleren, ligt lomenteel behoorlijk in de belangstel- lig. Dat merken we niet alleen aan het Intal expositiebezoekers, maar ook bn onze cursus aquarelleren. Die cur- lis loopt heel goed en dat zal in 1992 |og wel zo doorgaan. Ook van bezoe kers van C-drie krijgen we veel verzoe ten om informatie over juist die cursus- jen. De aquarellen die op de huidige ex positie te zien zijn, zijn gemaakt door len autodidacte, dat wil zeggen dat Ju- pith van Ekris nergens een opleiding of cursus in deze techniek heeft gevolgd. Dat is ook te zien in haar werk. Er zit Iets heel oorspronkelijks in. Bovendien |s er sprake van heel verschillend werk. Siet alleen zijn er werken met gemeng de technieken, dat maakt al een heel Verschil natuurlijk. Maar ook in de aquarellen zelf is er sprake van steeds weer een andere benadering. Komt u jdat zelf maar eens bekijken. Het is be slist de moeite waard. Circustheater Zoals bekend organiseert C-drie iedere naand een theatervoorstelling voor de fieugd. Meestal op een zaterdagmiddag, in de vakanties op een middag door de week. Deze maand valt de jeugdthea- ptermiddag op de zaterdag voor de kerst. "Het wordt een heel speciale voorstel ling voor kinderen vanaf 4 jaar. Maar pok voor de begeleiders, of dat nu ou- pere broers/zusters, vader/moeder, bpa./oma of anderen zijn, valt voldoen- üe te beleven. Odiezee is een voorstel ling die bol staat van theatertechnieken: oneel, clownerie, jongleren, acroba tiek en show. In de aloude Odyssee voe- ;en mannen over zeeën en zongen vrou wen op rotsige eilanden. In deze mo- Berne uitvoering van de Odiezee, je kunt het ook uitspreken als O die zee!, Bitten twee mannen in een bootje. Het jzijn nogal clowneske heren die op zoek [zijn naar het kostbaarste onder de zon. te laten zich verleiden door een syrene, |f het het een vogel? In ieder geval gaan er meteen achteraan... Odiezee frordt gespeeld door Circustheater van per Camp, dat samen is gegaan met The jlying Meatballs, en een gastspeelster, oes Hegger. Allen hebben vele jaren varing als clowns en theaterartiesten. Ddiezee begint om 15.00 uur en de toe- jmg is f 5,-. Reserveren is gewenst, tel. m 22188. pnderbios in de kerstvakantie [)p vrijdagmiddag 27 december draait Teer een echte kerstfilm in de bios. De- ze keer gaat het verhaal over een hertje, lat dansend en zingend door het leven pat en vele vrienden heeft in het bos. lelaas voor het hertje komt zijn moe- Er om bij een vreselijke brand en het leitje moet zichzelf zien te redden. Dat Ipkt hem heel goed en na de winter be gint voor hem een nieuw leven aan de zijde van een lief vrouwelijk hertje. Dit «weer een prachtige ontroerende te- kjènfilm uit de stal van Walt Disney en dat zegt meestal al genoeg. Toch is de film op sommige momenten erg aan grijpend. Daarom raden we aan de kin deren te begeleiden, ook zelf te komen kijken en vooral een zakdoek mee te ne men (doen we zelf in ieder geval wel). De tekenfilm duurt ongeveer 80 minu- üpn en de kinderen krijgen in de pauze een glaasje limonade. Aanvang 15.45 pur. Toegang f 2,50. Kerst- en Nieuwjaarsdagen 24 dec.: C-drie is om 15.00 gesloten 25 dec.: C-drie is gesloten 26 dec.: C-drie is gesloten 3jl dec.: C-drie is om 17.00 uur gesloten ■l jan.: C-drie is gesloten ï>e Kunstbende Voor de tweede keer in successie gaat gjinnenkort de Kunstbende van start, [poor middel van wedstrijden en festi vals wil de Kunstbende de cultuurdeel name van jongeren stimuleren. De wedstrijdopdrachten mogen worden Uitgevoerd in zeven categorieën: ont werpen, theater, dans, muziek, fotogra fie, taal, alles mag. De Kunstbende is |een initiatief van de commissie Meer- doen-met-cultuur, waarin onder ande- Iren zitting hebben: André van der ■Louw, Candy Dulfer, Constant Meyers len Marion van Thijn. De Kunstbende is Het zeer succesvolle optreden van het Soesterberg Gospel Choir, afgelopen zondagavond in de Emmakerk in Soest, blijft niet zonder vervolg. In ja nuari organiseert dirigente Edith Kastelijn een "workshop", die de ba sis moet leggen voor de oprichting van een "eigen" gospelkoor in Soest. De Emmakerk aan de Regen tesselaan was zondagavond tot nagenoeg de laat- in 1992 een groot succes geweest. De regionale wedstrijden eindigden in een spetterende landelijke finale op 15 juni in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht, waar de prijzen werden uitge reikt door minister d'Ancona van WVC. In januari gaat dus de campagne voor 1992 van start. Het thema wordt "Grenzeloos..." en vooral de scholen zullen intensief benaderd worden, waarbij ruime aandacht wordt gegeven aan benadering van LBO/MAVO- jeugd en allochtone jongeren. Televisie is een belangrijke pijler van de campag ne. Er komt vanaf januari 1992 een aantal afleveringen van een Kunstben de-programma bij de KRO op tv. Wie dus zin heeft om mee te doen aan de wedstrijd, individueel of in groepsver band, moet eens contact opnemen met de scholen of bellen met de coördinator voor Utrecht, 030-310013. Wordt verwacht: december: expositie aquarellen van Ju dith van Ekris 21 dec.: Circustheater met "Odiezee" 27 dec.: kinderbios: Bambi januari: expositie nieuw werk van de Artotheek en van onze cursisten olie verfschilderen 9 jan.: open huis cursussen 17 jan.: Kinderbios: Lancelot en de draak 24 jan.: lezing over Rembrandt 25 jan.: jeugdtheater: De Japanse Nachtegaal 28 jan.: excursie naar tentoonstelling Rembrandt 30 jan.: one-woman show van Joke Bruys 31 jan.: kinderbios: Napoleon en Sa- mantha Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. ste plaats bezet toen daar het Soester berg Gospel Choir optrad. Het koor be staat uit Amerikaanse militairen en hun familieleden die verbonden zijn aan de vliegbasis; het werkt daar ook mee aan de zondagse gospel-diensten. Voor het eerst trad het koor onder lei ding van dirigente Edit Kastelijn in Soest naar buiten. Twee uur lang wer den de bezoekers onthaald op een-pro gramma, waarin het geloof op een zeer enthousiaste wijze werd uitgedragen. Ook de bezoekers lieten zich niet onbe tuigd en er werd volop meegedaan met het "clap your hands and stamp your feet", dat zo kenmerkend is voor deze muziek. De reacties na afloop van het concert waren overweldigend. Veel bezoekers toonden belangstelling voor de work shop die Edith Kastelijn volgende maand in Soest - eveneens in de Emma kerk - gaat organiseren. De bedoeling daarvan is te kijken naar de mogelijkhe den van een "echt-Amerikaans" go spelkoor in Soest. De workshop is gratis en wordt gehou den op woensdag 15 (19.00 uur), don derdag 16 (19.00 uur) en zaterdag 18 januari (10.00 uur). In een oecumeni sche dienst op zondag 20 januari (19.00 uur) zal het nieuwe koor zich dan even eens in de Emmakerk aan het publiek "presenteren". Inlichtingen bij Edith Kastelijn, Oranjelaan 41, tel. 11108. Foto: Goos van der Wilt. Banen- en beroepenoriëntatiecursus- sen voor herintredende vrouwen in: Amersfoort, Driebergen, Veenendaal en Wijk bij Duurstede. Cursus startende Onderneemsters in samenwerking met het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf. Aanmelding: tel. 033-614737. Spreekuren: - Informatiecentrum Vrouw en Werk winkel voor alle vrouwen geopend op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur. - Speciaal voor zwarte en migranten vrouwen op maandag van 9.00 -12.00 uur. - Belangstellenden voor technische be roepen op dinsdag van 9.00 -12.00 uur. In Zeist en Veenendaal spreekuur op afspraak. In Baarn dinsdag 9.00 -12.00 uur in de bibliotheek. Kerstvakantie. De Vrouw en Werk winkel is tijdens de kerstvakantie geslo ten. Vanaf 6 januari 1992 is men weer welkom aan de Breestraat 59-61, Amersfoort, tel. 033-614737. Vedelaar pad 53, tel. 18136. Donderdag 19 december Van 9.30 - 11.30 uur: Activiteiten voor volwassenen. Leuke dingen maken on der het genot van een kop koffie en het uitwisselen van de laatste nieuwtjes. Het kost 2,50 gulden. Na schooltijd vie ren we een verjaardag. Vrijdag 20 december Van 15.45-17.45 uur: Drie kinderen vieren hun veijaardagspartijtjés. Zo'n dertig vriendjes komen mee en worden verrast met allerlei leuke aktiviteiten. 's Avonds om 19.00 uur begint de laatste kinderdisco van dit jaar. Er zullen vast weer veel kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar op af komen. Het staat vanavond in het teken van rock and roll én modeshow. Dit betekent dat de kinderen hun mooiste kleren aan trekken en deze laten zien aan de jury en andere kinderen. Tevens kunnen zij laten zien wie het beste kan dansen op rock and rollmuziek. Als extraatje is er vanavond de mogelijkheid om sieraden te maken. Zaterdag 21 december Drie kinderen komen hun veijaardag vieren. De clown heet hen om 13.30 uur welkom met alle genodigden. En daar na gaan we allerlei activiteiten doen, waaronder rijden op de nieuwe pony Robin. En dan waren dit de laatste ver jaardagpartijtjes van 1991. We hebben er honderden verzorgd en hopen dat u snel bent om voor 1992 te boeken. We blijven eropuit om met goede zorg en veel aandacht uw kinderen een leuke veijaardag te bezorgen. Bel tijdig voor boekingen. In de laatste week van december gaan de kinderboerderij-medewerkers even uitrusten van al het werk, zodat zij in 1992 weer actief aan de slag kunnen gaan. Wij wensen iedereen, van zeer klein tot reuzegroot, van piepjong tot fantastisch oud, een heel gezond, ge lukkig en samenwerkend 1992. Vanaf donderdag 2 januari zijn er weer medewerkers van de kinderboerderij aanwezig bij wie u terecht kunt. Tot ziens od de kinderboerderij. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Ons restaurant is dagelijks vanaf 16.00 uur geopend. Maandags gesloten. VOOR UW PARTY AANGEPASTE TIJDEN. bleaux d'une Exposition" van Mous- sorgsky. De avond wordt afgesloten met samen zang van een zestal kerstliederen onder begeleiding van een ongeveer vijftig man sterk orkest, gevormd door leerlin gen en het groot orkest. De leerlingen en het groot orkest van het Soester Muziek Gezelschap geven morgenavond, donderdag 19 decem ber, een kerstconcert in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan 20. De avond begint met een optreden van de leerlin gen. Zij spelen onder andere 'Let it snow' en 'Jinglebells around the world'. Het groot orkest heeft naast Christmas Carols, "Give us Peace" en de "Jupiter- hymn" prachtige werken op haar reper toire, waaronder drie delen uit "Ta- Het geheel staat onder leiding van Dick Hesselink, dirigent van het Soester Mu ziek Gezelschap. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 19 december: Op donderdag 19 december kiest het Filmhuis Artishock partij voor de doch ters in deze wereld. Hen wordt het im mers van tijd tot tijd behoorlijk lastig gemaakt door hun moeder. De moeder van Heu-yin in 'Song of the Exile' is er- ook zo een. Vanaf het begin moet de bezoeker goed opletten om het spoor door de Aziati sche landen, talen en culturen niet bij ster te raken. Regisseuse Ann Hui ont rafelt heel subtiel de vissebloed-kille verhouding tussen de moeder en haar oudste dochter. Indrukwekkend ont vouwt ze de spirituele ontwikkeling, die beide vrouwen doormaken wanneer ze weer nader tot elkaar worden gedreven. Moeder en dochter krijgen een tweede kans om een echte moeder en een echte dochter te worden. De moeder leert eindelijk af liever trots te zwijgen dan blijk te geven van haar verdriet of zwak te. Op haar beurt wordt de dochter ge dwongen het van jongsaf aangewende dédain voor haar moeder te herzien. 'Song of the Exile' is een zeer fraaie film. Om hem in één zin samen te vat ten: hij gaat over de onthechting en ver vreemding van mensen ten opzichte van elkaar en hun omgeving. Ann Hui vertelt haar verhaal met ingehouden emotie en in prachtige, soms bijna ver stilde beelden, met twee heuse sterren in de hoofdrollen. Zelden was een zo aangrijpende film te zien in het Film huis Artishock. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 6,-, leden/CJP/Pas-65 f5,-. Op dinsdag 24 december wordt géén film vertoond. Donderdag 26 december: In de donkere dagen tussen Kerst en Nieuwjaar geeft menigeen zich over aan zelfbespiegeling, wat dan weer leidt tot de goede voornemens voor het nieuwe jaar. Het Filmhuis Artishock wil u hier bij inspireren met de indringende film 'New Year's Day' van regisseur Henry Jaglorn. Deze speelt zelf mee in de film, en wel in de hem zo vertrouwde rol van middelbare man op zoek naar zijn iden titeit. De mid-life crisis wordt niet on der stoelen of banken gestoken. In 'New Year's Day' besluit hij een nieuw leven te beginnen. Daartoe ver huist hij van Los Angeles naar New York. Als hij na een nachtelijke vlucht 's ochtends vroeg in zijn New Yorkse huurflat arriveert, ontdekt hij tot zijn ongenoegen dat het appartement nog bewoond is door de drie vrouwen Lu- cie, Annie en Winona, die denken dat hun contract tot nieuwjaarsdag door loopt. Ook zij willen uitvliegen naar nieuwe horizonten, maar voor deze laatste dag samen hebben ze vrienden en kennissen uitgenodigd. Onder het volkje dat in de flat zijn rela tieproblemen uitwisselt bevinden zich het vroegere vriendje van Lucie, haar vader en haar psychiater. Ook is de baas van Annie present; deze blijkt een ge heime passie te hebben. De broer van Winona tenslotte zoekt een man die ge netisch gezien acceptabel zou zijn als vader van haar kind. Henry Jaglom loopt als een soort vreemde eend in de bijt rond door zijn nieuwe flat en moe digt iedereen aan om zijn of haar hart te luchten. Voorwaar een aardig gegeven tussen Kerst en Nieuwjaar. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 6,-, leden CJP/Pas-65 f 5,-. Zaterdag 28 december: De begin 1987 als gelegenheidsband gestarte formatie Jumpin' Arnold The Black Jacks is binnen enkele jaren uitgegroeid tot een regelmatig langs het Nederlandse zalencircuit toerende bluesband. Geen wonder; de groep be staat uit ervaren en gedreven bluesmu sici, die in hun muzikale carrière het klappen van de zweep hebben Ieren kennen. Om die reden worden concer ten van Jumpin' Arnold en zijn trawan ten dan ook zonder uitzondering goed ontvangen in de muziekpers. De groep is reeds eerder in de blues- night te beluisteren geweest. Aanvang 22.00 uur. Zaal open: 21.30 uur, dicht: 23.30 uur. Entree f7,50, leden/CJP/Pas-65 f5,-. Met NS naar het Tikibad in Wassenaar Wie zou er op een gure dag in de winter geen zin in hebben: een dagje naar een tropisch eiland? Natuurlijk zit dat er voor de meesten van ons niet in, maar je kunt het aardig benaderen: met een dagje naar het Tikibad Duinrell in Wassenaar! Dat prima geoutilleerde subtropisch zwemparadijs heeft na melijk zoveel mogelijkheden voor vertier en ontspanning in en aan het water, datje er een dag lang volop kunt genieten. Attrakties zijn er genoeg. Om maar iets te noemen: een golfslagbad, een whirlpool, de pelikaanduik, een draai kolk, een waterval, onderwatermuziek èn de langste waterglijbaan ter we reld! En ook wanneer voor u Wassenaar niet naast de deur ligt, is het mogelijk zo'n dagje subtropisch zwemplezier te beleven voor niet teveel geld: met de nieuwe NS-Dagtocht nr. 32! airbubbles. En als u van al dat water pleziereven wilt bijkomen, is er ook op het droge veel te beleven. Zo vindt u hier fitnes.sapparatuur om óok andere dan uw "waterspieren" in conditie te houden, een solarium in de vorm van een tropische zonneweide en een hete- luchtdouche waar u op een heerlijke manier droog onder kunt worden: de Sahara Breeze. Ook voor kinderen Ook aan de kinderen is gedacht. Er is bijvoorbeeld een speciale superzachte kinderglijbaan waarin de snelheden minder hoog zijn. En in de peuterhoek vindt u drie glijbaantjes, waterspui tende vlinders, slangen en een schild pad. Het water heeft er een extra aange name temperatuur: 34° C. Kortom, het Tikibad is waterplezier voor iedereen! Pocket vol vrijetijdstips NS-Dagtocht nr. 32 naar het Tikibad Duinrell wordt uitvoerig beschreven in de kleurige vrijetijdspocket "Er-op- Uit!". In dit boekje vindt u honderden tips voor gezellige ééndagsvakanlies, fiets- en wandeltochten, stadswan delingen met NS plus vele uitjes en zo'n 550 van de belangrijkste evenementen die dit jaar worden gehouden. En dan zijn er nog drie rubrieken over aantrek kelijke bestemmingen: Parken en Tui nen, Actief/Sportief en Dieren. De pocket is voor 4,25 te koop bij prak tisch alle NS-stations, de postkantoren, vele VVV-kantoren en de boekhandel. Het Tikibad in Wassenaar is een nieuwe bestemming in het bekende pro gramma Dagtochten van de Neder landse Spoorwegen. Zo'n NS-Dag- tochtkaartje geeft u voor een relatief bescheiden bedrag recht op: een trein- retour naar en van Den Haag CS. de busrit Den Haag - Wassenaar v.v.. de toegang tot het Tikibad en korting op de Tikisauna, de zonnebank en de toegang tot het wandelpark. En van uw verblijf in het Tikibad kunt u zolang genieten als u wilt. want met uw NS-Dagtocht- kaartje is uw verblijf in het Tikibad niet aan een maximum tijdsduur gebonden. Kortom, wat lel u! Veel Ie doen Wanneer u eenmaal binnen bent in dit subtropisch zwemparadijs, is de keus enorm. Wat zal het worden Eerst maar even een duik in het golfslagbad? Dan merkt u meteen dat het niet zomaar een golfslagbad is: maar liefst vier ver schillende soorten golven spoelen hier over u heen, terwijl Jetstreams. water vallen, een waterkanon èn een water paddestoel voor nog meer spetterend plezier zorgen. Ook de waterglijbanen zijn er in vier verschillende soorten, die oplopen in snelheid. Zo is de Groene Barracuda geschikt voor iedereen, de Blauwe Haai heeft een spectaculair einde en de Flits is een sensationele vrije-vnl glijbaan. De Blits tenslotte is een supersnelle spiraalglijbaan waar je razendsnel doorheen vliegt. En wie de ervaring van een vrije val van maar liefst 6 meter wil ondergaan, kan dat doen vanuit de sensationele Pelikaan- duik. Ontspannen Als u het wat meer zoekt in ontspannen, genieten, kunt u ook prima terecht in het Tikibad. Bijvoorbeeld in het Draai- kolkbad met zijn stroomversnellingen, onderwatermuziek. watervallen en Midden in de winter kunt u volop genieten van subtropisch waterplezier in het Tikibad Duinrell in Wassenaar. De trein brengt u er voordelig naartoe met NS-Dagtocht nr. 32. Taalcursussen Als u plannen heeft om met vakantie naar Frankrijk, Spanje, Italië of een Duitstalig land te gaan, dan is het altijd prettig als u zich in de taal van dat land verstaanbaar kunt maken. Voor de zo- mervakantiegangers organiseert de Volksuniversiteit, zoals ieder jaar, kor te taalcursussen voor op reis. In tien les sen van elk anderhalf uur worden alle daagse situaties aan de orde gesteld, zo als de camping, de auto, eten in een res taurant en boodschappen doen. Frans. Aanvang: donderdag 20 februa ri van 13.30 tot 15.00 uur. Docente: mevrouw A. Swart. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Cursus prijs: f 125,-. Spaans op reis. Aanvang: woensdag 19 februari van 19.00 tot 20.30 uur. Do cente: mevrouw I. van Straalen. Cursu- sades: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 125,-. Italiaans op reis: Aanvang: woensdag 19 februari van 19.00 tot 20.30 uur. Docente: mevr. M. Goedhart. Cursus adres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 125,-. Duits op reis. Aanvang: woensdag 19 februari van 20.30 tot 22.00 uur. Do cent: M. Schaffner. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursus prijs: f 125,-. Voor de muziekliefhebbers gaat in fe bruari de boeiende cursus "Muziek be luisteren" van start. Het thema van de cursus is: de Barok (van Monteverdi tot Bach). De Barok: de weelde van een Zuidduit- se kerk en van de muziek van Monte verdi en Handel maar ook de serene in getogenheid van Vermeer, Schütz en Bach. Aan de hand van een aantal te be luisteren werken zal een antwoord wor den gezocht op de vraag: 'Waardoor onderscheidt een werk uit de Barok zich van een eerder of een later werk, en een werk uit de vroeg-barok van één uit de laat-barok?' Tevens zal aandacht worden besteed aan de zogenoemde authentieke uit voeringspraktijk en aan de Affectenleer (onmisbaar voor beter begrip van de muziek, van o.a. Bach). In overleg met de cursisten zal de Mattheus- of Johan- nespassie besproken en eventueel be zocht worden. Aanvang: woensdag 12 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Docent: Joost van Leeuwen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 100,-. Aantal lessen: 8. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Het kantoor is ge opend: maandag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag en don derdag van 10.00 tot 13.00 uur. Tel. 22195. Tijdens de kerstvakantie (23 december t/m 3 januari) is het kantoor gesloten. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Dinsdag 7 januari, 10.15 uur: "Maria Morevna" Russische sprookjes verteld door Peter v.d. Linden. Kaarten f 15,-; Pas65/CJP f 12,50. Donderdag 9 januari, 20.15 uur: "De Optocht" Muzikale show door de groep Flairck. Kaarten f 22,50,-; Pas65/CJP f 20,-. Woensdag 15 januari, 14.00 uur: "Ronja, de Roversdochter" Jeugdfilm naar het boek van Astrid Lindgren. Leeftijdsindicatie: vanaf 8 jaar. Kaarten f 5,-. Donderdag 16 januari, 20.15 uur: "Purper... en dat is negen" Het negende programma waarmee de groep Purper haar elfde seizoen ingaat. Kaarten f 20,-; Pas65/CJP f 18,- Zaterdag 25 januari20.15 uur: "Vriend aan huis" (try-out) Komedie met John Leddy, Ben Huls man, Simone Rooskens, Karla Wild schut en Babette Mulder. Kaarten f 17,50,-; Pas65/CJP f 15,- Dinsdag 28 januari, 20.15 uur: "De Wijze Kater" 'Sprookje' van Herman Heijermans met o.a. Carol v. Herwijnen, Paul Rött- ger, Niek Pancras, Uf Blokker. Kaarten f 18-; Pas65/CJP f 26,- Woensdag 28 januari, 14.00 uur: "Mol en Muis" Kindervoorstelling, 4 tot 7 jaar, door theatergroep Hobo. Kaarten f 6,-. Donderdag 30 januari, 20.15 uur: "Flic-Flac" Optreden van Les Funambules, Franse humoristen met het accent op mime- techniek. Kaarten f 17,-; Pas65+/CJP f 15,-.

Soester Courant | 1991 | | pagina 23