i£lK) s Nieuwjaarsreceptie donderdag 2 januari Auto's worden steeds knapper Ophalen van huisvuil tijdens kerstdagen en de jaarwisseling Straks tikken ze ons -zonodig- op de vingers Officiële gemeentelijke mededelingen voortaan alleen op de kabelkrant Bouwbedrijf Hoffmann bouwt in Soesterberg 16 woningen J KEUKEN IIALIST il achter ie van PAGINA 26 TEGELS Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 g èn GRATIS met zgn. ;lde van 8.00 tot Jt 18.00 uur, n gezond IZERWAREN iEREED. CHAPPEN- 1ANDEL B.V. •2155 -11137 Tussenkopjes en alinea weggevallen in algemene beschouwing Openingstijden gemeentehuis op 2 januari Uitslag enquête "Op 't Hoogt" in januari-nummer OOGT .NDSfV HGVAN"*ÏUKt* R- IK B I december et verstandig om n onnodig lanq Ipen. In het oktober-nummer van "Op 't Hoogt" waren de algemene be schouwingen opgenomen van de gemeenteraadsfracties. In de tekst van de GPV/SGP/RPF-fractie zijn abusievelijk de tussenkopjes weg gevallen die de afscheiding vorm den van de verschillende onderwer pen (zoals verkeer(sveiligheid), mi lieu, financiën, onderwijs, sociaal- cultureel werk/jongeren, ouderen in Soest, sociale vernieuwing en sport). De fractie stelt er prij s op dat dit onder de aandacht van de lezers wordt gebracht. Het zou immers kunnen zijn dat iemand de over gang van de onderwerpen in de al gemene beschouwing nogal abrupt heeft gevonden. De tussenkopjes hadden telkens de overgangen moeten aangeven. Tenslotte is in dezelfde algemene beschouwing ook de laatste alinea weggevallen. Tegemoetkomend aan de wens van GPV/SGP/RPF laten wij deze hier volgen: Algemeen "U kunt uit onze beschouwing con cluderen dat het GPV/SGP/RPF u (het colege van burgemeester en wethouders, redactie) positief wil steunen in uw concrete uitwerking van onze overheidstaak. Wij vragen u te rekenen met het gegeven dat wij als bestuurders onze taak uitvoeren bij de gratie Gods. Dit is geen loze kreet in wetteksten. Wij wensen u bij de uitvoering van deze taak Gods zegen toe". Finale: Soest (Duitsland) tegen Soest (Nederland). Burgemeester J. de Widt bij de opening van het VW-VU-WW-SJSK-gebouw aan de Steenhoffstraat: "In het be gin gaven ze elkaar de Zwarte Piet, maar het eindigt nu met kwartet ten". Restaurant La Grande Bof. Om over na te denken: Gemeente Eemland. Trauma '87 Beaujolais Inférieur. Iemand die verkeerd verbonden is: "Mevrouw, ik begrijp best dat ik via de klachtentelefoon niet m'n vrouw kan bereiken"! Wim P. Boetekleed. Ouderen spits-bus. Nu er een eind lijkt te komen aan de tweejaarlijkse sportuitwisseling Soest/Nederland - Soest/Duits land, is het maar gelukkig dat er veertig jaar geleden geen dure bor den "Soest-Soest" aan de invals wegen zijn geplaatst zoals nu voor "Soest-Kozle". SEC tegen S.O. Soest: waterpolo- wedstrijd. Ab en Bep Kozlezijl. Op vrijdag 27 december zal de groene minicontainer van de wijk D gele digd worden, evenals de bruine minicontainer van de wijk G. Normaal zijn dit de donderdagwijken. Op dinsdag 31 december geldt de normale huisvuilophaalregeling voor de wijken A (groene minicontainer), B (bruine minicontainer). Op donderdag 2 januari 1992 geldt de normale regeling voor de wijken G (groene mini- container) en D (bruine minicontainer). Afwijkend op 31 december zal de groene minicontainer van de wijk I gele digd worden, evenals de bruine minicontainer van de wijk E. Dit zijn nor maal allebei woensdagwijken. Tevens dient men er rekening mee te houden, dat vanaf zaterdag 28 decem ber om 16.00 uur de blauwe papierbakken bij de winkelcentra tijdelijk zul len worden weggehaald. Ook de kleine groene afvalbakjes in de winkelcen tra zullen worden verwijderd. Alle bakken zullen op woensdag 2 januari op nieuw worden geplaatst. De gemeente verzoekt de inwoners papier tot 2 januari 1992 thuis op te slaan. Alle gemeentelijke afdelingen zijn donderdag 2 januari eerst vanaf 10.00 uur bereikbaar. Dit geldt niet alleen voor bezoekers maar ook voor telefonische ïntor- matie. De openingstijden van het gemeentehuis die dag zijn dus van 10.00 tot 12.30 uur. De gemeentelijke Nieuwjaarsreceptie wordt op donderdag 2 janua ri gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Tussen 19.30 en 22.00 uur is iedereen welkom om elkaar en het gemeente bestuur de beste wensen voor 1992 te geven. Evenals vorig jaar zal het accent liggen op de onderlinge contacten. Wel zal in de hal en in de raadszaal een combo achtergrondmuziek verzorgen. Burgemeester J. de Widt houdt een korte Nieuwjaarstoespraak. Tho- masvaer en Pieternel geven traditioneel een satirische terugblik op het oude jaar en spreken tevens de nieuwjaarswens uit. Het gemeentebestuur hoop op donderdag 2 j anuari veel inwoners als mede vertegenwoordigers van verenigingen en instanties te mogen begroeten. De ingang is deze avond de deur naar de raadszaal/trouwzaal (naast de hoofdingang). Auto's worden nog steeds verbeterd. Dat kan ook wel, want vergeleken met andere energiegebruikers heeft de auto tot nu toe maar weinig voor uitgang geboekt. De ketels van de centrale verwarming bijvoorbeeld zijn veel meer verbeterd. De anto heeft te maken met de geringe energie-effi- ciëntie. De meeste energie gat verloren aan zaken als wrijving met de lucht en de weg. Ook de verwarming van het koelwater duidt op het ver lies van veel energie. Het nuttig energiegebruik -dus om vooruit te ko men- ligt tussen de 30 en 40 procent. 50 km. geldt. In de 30 km.-zone is de snelheid inderdaad niet hoger dan 30 km., en op het woonerf zal stapvoets ook echt stapvoets zijn. Na invoering van de begrenzer zul len woonwijken ook echt verlost kunnen worden van plateaus en drempels. Het voorkomt al die kos ten die nu is al die pesterige maatre gelen worden gestoken. De weg wordt dan weer een weg waar com fortabel over gereden kan worden. Marcel Vossestein, medewerker afdeling Wegen, Rio leringen en Verkeer. Daarnaast is de man of vrouw ach ter het stuur ook heel belangrijk. "Als we snel willen, geven we vol gas" en "Stoppen kan altijd, als je maar hard genoeg remt", zo denkt men vaak. Zo'n rijstijl is niet zuinig met energie. De motor wordt over voerd met brandstof. Een flink ge deelte ervan krijgt de kans niet om te verbranden. Daarom wordt ge werkt aan het ontwikkelen van een soort thermostaat die door het gas pedaal wordt bediend. De motor berekent dan zelf de hoeveelheid brandstof die maximaal goed ge bruikt kan worden. Zo wordt niet méér gebruikt dan strikt nodig is. De uitlaatgassen worden daardoor ook schoner. Een veel besproken onderwerp is de snelheidsbegrenzer. Nu nog al leen ter discussie voor vrachtwa gens. Mogelijk midden volgend jaar wordt zo'n begrenzer verplicht. Uit onderzoek is het nut ervan al geble ken. Een gelijkmatiger snelheid is verbluffend nuttig. Uit vergelijkin gen bleken auto's met snelheidsbe grenzer een hogere gemiddelde snelheid te halen dan de auto's zon der. Haalde de auto zonder snel heidsbegrenzer een gemiddelde snelheid van 61 kilometer per uur, de auto's mét begrenzer kwam op 69 km. per uur, De snelheidspieken zijn minder hoog en de dalen in de snelheid minder diep. Dat betekent pure winst. Met een hogere snelheid moet vaker snel en flink worden af geremd. De verloren snelheid moet ook weer worden opgebouwd. De snelheidsbegrenzer levert naast tijdwinst ook een lager brandstof verbruik op. Éen transportbedrijf werkt al met een "psychologische" snelheidsbe grenzer. De chauffeurs hebben de strikte instructie niet harder te rij den dan 85 km. per uur. Een hogere snelheid op de registratieschijf -de tachograaf- in de kilometerteller betekent ontslag. In de paar jaar dat op deze manier gewerkt wordt, heeft dit één keer tot ontslag geleid. Met zo'n duidelijke instsructie zijn de chauffeurs heel tevreden over de rustige rijstijl voor hun bedrijf. De verwachting is dat over vijf tot tien jaar voor alle auto's, dus ook voor personenauto's, de snelheids begrenzer volop in discussie zal zijn of mogelijk zelfs al ingevoerd. Die moet dan overal en altijd de maxi mum snelheid handhaven. Na de aanduiding autosnelweg 100 of 120 km. "vertelt" een lus in het wegdek de auto die snelheid. Na de afslag wordt dat 80, bij de bebouwde kom "weet" de auto dat hier maximaal Komt de boodschap in "Op 't Hoogt over? Op die vraag wil het gemeentebestuur graag een ant woord hebben. In het november nummer van "Op 't Hoogt" werd daarom een enquete opgenomen met een aantal vragen, waaruit vooral het antwoord op de belang rijkste vraag gehaald moet kunnen worden: Komt de boodschap in "Op 't Hoogt" over? Er zijn meer dan honderd ingevulde enquêteformulieren ingeleverd. De antwoorden worden nu verwerkt. In het eerste nummer van "Op 't Hoogt" in 1992, dat op woensdag 22 januari uitkomt, zal het resultaat worden bekendgemaakt. De enquete kon zowel anoniem als voorzien van naam, adres en tele foonnummer worden ingeleverd. Zij die hun naam hebben vermeld, doen mee aan de verloting van vijf exemplaren van het boek "Monu mentaal". De winnaars krijgen bin nenkort bericht. Zij worden tevens uitgenodigd om een exemplaar van het boekje in ontvangst te nemen in de openbare vergadering van de commissie ruimtelijke ordening op dinsdag 7 januari, 's avonds om half acht in het gemeentehuis. Met ingang van januari 1992 zullen de officie mededelingen van de gemeente Soest met meer in plaatselijke kranten verschijnen zo als tut nu toe, maar voortaan alleen op de Kabelkrant Soest. Officiële gemeentelijke mededelingen betreffen hinderwetaanvra- gen, hinderwetvergunningenbouwaanvragen, bouwvergunningen, artikel 19-aanvragen (bouwen in afwijking van het geldende bestem mingsplan) en dergelijke. Tot nu toe werden deze mededeUngen onder het hoofd "De gemeente Soest vraagt uw aandacht vooropgenomen in plaatselijke kranten. Deze wijze van informeren komt met ingang van januari te vervallen. De gemeentelijke pagina's van de Kabelkrant nemen deze informatie verstrekking over. Op zaterdag en zondag bevatten de gemeentelijke pagina's op de Kabelkrant voortaan uitsluitend officiële mededelingen over hin derwet- en bouwzaken. Het gemeentebestuur heeft hiertoe besloten uit oogpunt van kosten besparing. Het besluit om in 't vervolg alleen van de Kabelkrant ge bruik te maken, kon zonder bezwaar worden genomen omdat eind van dit jaar heel Soest zal zijn aangesloten op het kabelnet. Iedere tele- vi siebezitter is dus in staat de Kabelkrant dagelijks te ontvangen en zo doende op de hoogte te blij ven van de belangrijkste gemeentelijke on derwerpen, plaats en tijdstip van ter inzagelegging van de stukken die hierop betrekking hebben enzovoorts. De mededelingen op de Kabelkrant stellen belanghebbenden tevens in staat te reageren op de onderwerpen die aan de orde zijn. Bobo Sluis Wethouder Jan Visser (Monu mentenzorg) nadat de gemeente raad een woning aan de Lange Brinkweg van de Monumentenlijst had geschrapt: "Het allerergste is dat nu mijn boekje Soest Monu mentaal niet meer klopt". Aan de Talmalaan: Koningin Em ma Huishoudkinderopvang. Referendum: Soest onafhankelijk! Op dinsdag 24 december zal de bruine minicontainer van de wijk I geledigd worden, evenals de groene minicontainer van de wijk E. Dit zijn normaal de woensdagwijken. In verband met de kerstdagen en de jaarwisseling heeft de gemeentelijke afdeling reiniging en vervoer het schema voor het ophalen van huisvuil moeten aanpassen. De tijdelijke regeling gaat op dinsdag 24 december in en eindigt op donderdag 2 januari. Het gewijzigde schema van de huisvuilinzameling ziet er nu als volgt uit: Op dinsdag 24 december zal de groene minicontainer van de wijk A gele digd worden, evenals de bruine minicontainer van de wijk B. Op vrijdag 27 december zal de groene minicontainer van de wijk C geledigd worden; dit geldt ook voor de bruine minicontainer in wijk H. Dit schema is normaal. Aan de Koninginnelaan: Koffie verkeerd. In het plan Mercury in Soester berg begint Bouwbedrijf Hoff mann volgend voorjaar met de bouw van zestien bungalows. Eind 1992 zijn deze gereed. Het ont werp van de bungalows is van Ar- chitektenburo Abken uit Nieuwe- gein. Er komen zeven vrije-vestigingwo- ningen die een prijskaartje hebben van 234.000 gulden, en negen pre mie C-woningen (met een eenmali ge bijdrage van 5.000 gulden), die vanaf 175.000 gulden te koop zijn. Inschrijven Met ingang van woensdag 15 ja nuari hangen de tekeningen in het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Vanaf die datum kan men zich ook laten inschrijven voor één van de zestien woningen. Zowel in het informatie centrum als bij de hulpsecretarie in Soesterberg kan men vanaf die dag een inschrijfformulier en een bro chure van de woningen krijgen. De ingevulde formulieren moet men voor vrijdag 24 januari inleveren bij één van de genoemde adressen. Het informatiecentrum is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend, alsmede op de wekelijkse koopavond op vrijdag tussen 19 en 20 uur. De hulpsecretarie in het Dorpshuis in Soesterberg is elke dinsdag- en donderdagmiddag ge opend tussen 14 en 16 uur. Indeling Tegen meerprijs bestaat de moge lijkheid om onder de zeven vrije- vestigingwoningen een kelder te la ten bouwen. Dit type heeft een op pervlakte van ongeveer 150 vier kante meter. De zithoek en de eet- hoek zijn ruim 43 m2, de grote slaapkamer is 18.9 m2 en de kleine slaapkamer 11.8 m2. Daarnaast is er nog een kleine slaapkamer of een werkkamer van 7.3 m2. De U-vor- mige keuken van 6.7 m2 is centraal in het huis gesitueerd. Gelezen in het nieuwe politieblad E Pluribus Uzum van het district Eemland: "Walter Schutzmann hield in de Ernst Sillemhoeve een praatje voor 30 collega's over het Regionaal Globaal Concept, maar je gaat er niet echt van uit je bol! Externe zingeving, interne zinge ving, kundig, integer, klangericht. Hallo, bent u daar nog De premie C-womng heett een woonkamer van 30 vierkante meter en een eetkeuken van 9 m2. De gro te slaapkamer heeft een oppervlak te van 16.3 m2. en de beide andere slaapkamers resp. 9 en 7.4 m2. De oppervlakte van dit type woning is ongeveer 133 vierkante meter. Situering De tuinen van alle woningen liggen op het zuiden. Het zijn aantrekkelij ke woningen met alles op de begane grond. Kortom een woning die ook elders in de gemeente niet zal mis staan. Een Europese top in Soest: Op 't Hoogt B.K.R. Krol.

Soester Courant | 1991 | | pagina 27