k. V c Drukte verwacht bij Sylvestercross ir 331.1 De Schakel wint tafeltennistoernooi Wissels van Szanto wekken onbegrip Geen revanche Selby tegen BC'70 •- ;v Vijfde plaats voor Henny Pot Tweede winterwandeling van Olympia door Soester bossen Eerste overwinning Eemvogels "Een gelukkige Kerst en een prima 1992 SEC houdt hoofd koel in vervelende zaalwedstrijd' M3INA 34 Woensdag is december 1991 SOESTER COURANT PAGINA 35 Organisatie A V Pijnenburg in volle gang ATLETIEK Pijnenburg in BA V-Wintercup in Baarn ATLETIEK VISSEN Vissers belemmerd door ijs op de Eem Ruim 130 basisscholen slaan balletje bij Shot TAFELTENNIS Grasvelden tien weken gesloten ZAALVOETBAL Oliebollentoernooi DVS in Beukendal DUIVENSPORT Clubtentoonstelling van PV De Zwaluw Heren Red Stars geven overwinning uit handen BASKETBAL Vizier in tweede helft op scherp ITAPFRKT. J>VV^ JA*, tj jtijj ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Loodgieterswerk Klaverj asmarathon in kantine Soest BOWLING Kersttoernooi van Soester bowlers Epeseploeg wint andermaal met 1-7 BADMINTON nementen die jan zijn er nog rekkelijke be tuinen. Actief/ >m, een pocket een gezellig is te koop bij ons, de grotere n en de boek- Organisator René van Zee van de Syl vestercross gaat ervan uit dat dit jaar opnieuw rond de zestienhonderd mensen meedoen aan de bekende wedstrijd op oudejaarsdag. De elfde editie wordt op dinsdag 31 december in de Lange Duinen gehouden. Van Zee is nog in onderhandeling met een aantal topatleten, onder wie Aart Stigter, Herman Hofstee en Han Kul- ker. Hij verwacht dat de atleten aan de start zullen verschijnen. Dan doen in elk geval lopers als John Vermeulen, Henk Gommer, Mare van Rooy (winnaar in 1988), de Belg Mare Corstjens, René Godlieb en de Ethiopiër Bekele. Na mens AV Pijnenburg doen onder ande- ren Gert de Ruygt en Dick van den Broek mee aan de lange cross over 8.800 meter. Bij de dames heeft Van Zee de toezeg ging gekregen van onder anderen Wil- ma van Onna die al een aantal keren de Sylvestercross beheerste. Ook Yvonne van der Kolk (Nederlands kampioene op de 1.500 meter) komt naar Soest, evenals de Surinaamse atlete Latitia Vriesde. Zij behaalde in de WK-finale in Tokio een verdienstelijke vijfde plaats. Tussen 9.30 en 15.00 uur wordt zestien keer het startschot gegeven voor de di verse wedstrijden. De Sylvestercross behoort tot de top 5-lopen van Neder land. Pupillen en junioren moeten 3,50 gul den betalen om te kunnen deelnemen. Voor de senioren bedragen de inschrijf kosten 6,50 gulden. Iedereen die op de wedstrijddag inschrijft, moet anderhal ve gulden extra betalen. Deelnemers aan de prestatieloop over 2.200, 4.400, 6.600 of 8.800 meter kunnen zich alleen op 31 december la ten inschrijven. Zij moeten vier gulden betalen. De deelnemers aan de elfde Sylvestercross kunnen zich desgewenst V Wilma van Onna verschijnt opnieuw aan de start van de Sylvestercross. omkleden en douchen op de accommo datie van SEC aan de Bosstraat-West. oor dat Igor Smink vrije worpen moeh eiden scoorden één loor de eindstand en, die op eenzame zeer weinig tegen- nen hun elfde wed- ag: 170-56. Coach 1 waarschuwen voor januari komt BV iek. Dit team heeft punten verschil van sn. Daarnaast moet rijd gespeeld worden )oters in Bunschoten. lastingen in het rayon l maar drie competi- spelen voor jeugd- Alleen do, uitwedstrij- Hooglanderveen gin- 1 ging op bezoek bij en kwam met een J erwinning terug eerste helft werd de 1 -1 voor SEC bereikt. ;j|| t bij Roda'46. Daar de- nu nu toe iedere week j' )leek niet in staat dit l te nemen. Tot slot was 1 tbij Roda'46. Dit team weken voortreffelijk en L dstrijd wist het overtui- ;M van Roda B4. den om niet te voetbal- t-velden. Sommige uit- gen wel door en vooral ervoor dat de velden er bijlagen. Zo verloren bij KWA. De uitslag /A B1-Soest B2 was ze- Doordat Soest al snel liep de hele wedstrijd ïn aan. De einduitslag itteerd aan, omdat de aartsen moeite hadden Werk aan de winkel dus tul Janmaat. soest Al naar Amster- le competitie tegen Ajax :n. Dit team van Ajax be- ;rdams meest belovende 1 iar vindt binnen de eigen niet genoeg tegenstand. zondag puntloos onder- ïo'n ploeg als Soest tegen Ajax speelt is men na- ;emotiveerd. V an die mo- ainer Bert Trappel opti- gemaakt. De altijd zeer Ajacieden wisten tegen .oren. Dit is natuurlijk een 'oor de achterhoede, be- Jeroen de Bruin, Roel van Schalkwijk, Jeroen e Brouwer. Ook keeper 'erdient een compliment, n vliegwerk hield hij het Nu het eerste punt binnen Al voorzichtig aan meer na was afgelopen zaterdag 1 gdspeler van WZ'49 die ke doel wist te vinden. Me- leverde de uitwedstrijd van Roda'46 Cl een verdiende op. In een van de weinige die doorgang vonden, ed presterende Cl een be- n aan het eveneens hoogge- la'46, waartegen in het ver- il te vaak een overwinning kt. Met die traditite werd /ant de mannen van Hans Dbbert van As wisten na een rong bij de rust met 1-2 te waardoor WZ'49 zich nu oep heeft genesteld. Een lekker zonnetje, windstil en een temperatuur net onder het vriespunt vormden het decor van de tweede Wintercup-serie over vijftien kilome ter die de BAY uit Baarn in het Paar- denbos achter het Paleis Soestdijk had uitgezet. Ook deze editie was weer goed bezet, zowel bij de dames als bij de heren. Aart de Stigter stelde zijn eindzege al bijna zeker, want na zijn zege op de tien kilo meter won hij gemakkelijk de vijftien kilometer. Pijnenburg-atlete Henny Pot trok zich bij de dames als veterane niets aan van de strijd die voor haar ge streden werd, en liep onverstoorbaar haar eigen wedstrijd. De Soester atlete, die dit jaar al menigmaal van zich deed spreken, liet in Baarn zien dat zij als ve terane nog best mee kan bij de dames senioren. Bij het ingaan van de laatste ronde - er moesten drie ronden van vijf kilometer afgelegd worden - liep Henny nog in zesde positie, maar de vastbera den Pijnenburg-atlete wist in de laatste ronde alsnog een vijfde plaats veilig te stellen in een prima tijd van 56.37. Bij de heren was het Dick van de Broek die de clubkleuren het best verdedigde met een eindtijd, die er mocht zijn: 48.05, waarmee hij slechts drie minuten toe moest geven op winnaar Aart de Stigter. Ook Dick Kamerbeek en Henk Wallet deden niet veel voor elkaar onder; al moest Kamerbeek in de laatste ronde alles op alles zetten om Wallet achter zich te houden. Hun eindtijden bedroe gen 54.50 en 55.20. Een persoonlijk re cord was er voor de steeds beter draai ende Hans de Goede in 60.12. Bij de Veteranen I dook Jan van der Lee dik onder de zestig-minutengrens in 57.58, terwijl René Hoksbergen in de Vetera nen Il-klasse tot een goede tijd van 58.22 kwam. Na de goed bezochte jaarvergadering van donderdag 12 december werd za terdag de vijfde wedstrijd voor de win tercompetitie gevist. Dit keer werd gekozen voor de Eem in Amersfoort, omdat verschillende klei nere wateren dicht lagen. Op de Eem was er deze morgen toch al wat dunne ijsgang te bespeuren, wat enkelen ertoe deed besluiten vroegtijdig huiswaarts te keren. In het begin werd er alleen hier en daar een visje gevangen, behalve door Gert van Drie, die eerste werd met 3.32 me ter. Misschien is dit de ommekeer in de wat mindere resultaten van deze visser uit Bunschoten. Willem van der Kraats werd tweede met 2.56 meter. Volgens insiders wil Willem een gooi gaan doen naar de Wintertrofee. Derde werd Ze- ger van Twillert met 2.25 meter. Hij doet deze competitie al behoorlijk van zich spreken. Het was zaterdag druk in de Shot-zaal aan de Heideweg. Maar liefst 134 deelnemers van tien basisscholen meldden zich voor het Taptoe Tafel tennis Toernooi. Net als vorig jaar ver deelde organisator Shot het toernooi in drie blokken. Per blok waren zo'n 45 kinderen actief. Voor zichzelf (er waren naast oorkondes, vaantjes en gratistrainingskaarten ook individuele prijsjes), maar vooral voor hun school. Het meeste succes hadden de leerlingen van De Schakel. Gecoached door "Meester Piet" namen zij al in het eerste blok een ruime voorsprong, die zij in het hele toernooi niet meer hoefden af te staan. Daarmee was de scholenprijs (bokaal en wisselbeker) voor de tweede keer in drie jaar voor De Schakel. Om kwart voor elf (precies volgens schema) werden de scholen officieel welkom geheten en werd de kinderen verteld waar en tegen wie ze moesten spelen. Het toernooi was begonnen! En de pret. Want van de allerjongste deel- nemertjes waren er enkelen die zelden een batje hadden vastgehouden, laat staan een 'echte' wedstrijd hadden ge speeld. De scheidsrechters (geleverd door Shot) moesten soms zelfs uitleg gen hoe er geserveerd werd, en vervol gens proberen punten toe te kennen aan twee spelertjes die bezig waren zo'n beetje alle pingpongregels te overtre den. Gelukkig konden de kinderen goed luisteren en waren ze erg sportief. Natuurlijk waren er ook spelers die wel geoefend hadden of gewoon boordevol talent zaten. En laten nou (zeker in blok 1) de meeste van die kinderen op De Schakel zitten. Vier eerste plaatsen (goed voor drie punten elk) en een der de plaats (goed voor een punt) gingen naar De Schakel. Na zes van de achttien poules was dit de top drie: 1. De Scha kel -13 punten, 2/3. Ministerde Visser en De Wegwijzer - 5 punten. In blok II (12.45 -15.15 uur) speelden de jongens van groep zeven en acht. Als de andere scholen De Schakel nog wil den inhalen, dan moest dat snel gebeu ren. De Ludgerus deed een goede po ging met twee tweede en drie derde plaatsen, ook De Wegwijzer (een twee de en drie derde plaatsen) bleef in de ra ce, maar de grootste puntenpakker was toch weer De Schakel met drie eerste en een tweede plaats. De nieuwe tussen stand: 1. De Schakel - 24 punten, 2. De Wegwijzer - 10 punten, 3/4 Ludgerus en Minister de Visser - 8 punten, 5. Pro fessor J. Waterink - 7 punten. Het was zaterdag druk in de Shot-zaal aan de Heideweg. Ruim honderdkinde ren sloegen tegen een balletje. Foto: Goos van der Wilt. Gezien de ruime voorsprong van De Schakel zou de strijd in het laatste blok vooral om de tweede plaats gaan. In dit blok speelden de meisjes uit groep ze ven en acht; ook waren er nog twee pouletjes met jongens uit groep acht die tussen al die meiden opvallend rustig waren. Maar tegen het eind van het toernooi, toen de poules met hun laat ste wedstrijden bezig waren, begon het weer aardig te gonzen in de Shot-zaal. Iedereen kon op de wandschema's vol gen wie in de laatste ronde die allesbe- slissende punten zou gaan pakken. Dui delijk was dat De Wegwijzer de meeste punten in blok III zou pakken, en ook De Schakel grabbelde weer in de prij- zenkast, op de voet gevolgd door Minis ter de Visser en De Bron. Maar pas na dat de laatste bal geslagen was, kon de officiële eindstand bekendgemaakt worden. Het resultaat van een dag fana tiek en gezellig tafeltennissen: 1. De Schakel 33 punten, 2. De Wegwijzer 23 punten, 3. Minister de Visser 14 pun ten, 4. De Bron 10 punten, 5. Ludgerus 9 punten. Om kwart over vijf was het T aptoe T afeltennis T oernooi afgelopen en kon de Shotleiding, vermoeid maar tevreden, de balans opmaken. De grassportvelden in Soest mogen vanaf 1 juni niet meer worden be speeld. De stergrazo-velden zullen reeds vanaf 4 mei tot verboden terrein worden verklaard. Die maatregel is genomen in het kader van het jaarlijkse onderhoud aan de vel den gedurende een periode van tien we ken. De competities liggen dan stil. De maatregel geldt niet voor de honk- en softballers van de Knickerbockers, die hun wedstrijden in de zomermaanden afwerken. Uitzonderingen gelden ook voor eventuele andere verleende ver gunningen. Op 7 augustus worden de velden weer toegankelijk verklaard voor de sport clubs. Zaalvoetbalvereniging DVS heeft een oliebollentoernooi georganiseerd. Dat wordt op zaterdag 28 december gehou den in sporthal Beukendal. Het toernooi begint om 20.00 uur met een voorwedstrijd. Het onderlinge toernooi wordt afgewerkt tussen half negen en kwart voor tien. Daarna volgt een feestavond. Postduivenvereniging De Zwaluw houdt zaterdag en zondag een tentoon stelling in het clubhuis aan de Konings weg. Op zaterdag is de expositie geopend van 20.00 tot 24.00 uur, op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tussen 11.00 en 12.00 uur is er een gratis koffie-uurtje met gebak. Keurmeesters zullen bepa len wie de schoonste duif in de verschil lende categorieën heeft ingezonden. George Szanto heeft zaterdagavond bij veel basketballiefhebbers vraagte kens opgeroepen. De coach van het heren team haalde bij een voorsprong van elf punten de goed spelende Peter van der Neut en René Lansaat naar de kant. De Soesters gaven in de reste rende acht minuten de overwinning uit handen. Hurricanes won alsnog met 72-76. De marge van elf punten werd, na de opzienbarende wissels, binnen drie mi nuten weggewerkt. Szanto bracht Van der Neut andermaal binnen de lijnen, maar Red Stars was op dat moment dusdanig aangeslagen, dat een nieuwe opleving uitbleef. Szanto hield daarnaast Lansaat op de bank. Lansaat speelt dit seizoen op ei gen verzoek in het tweede team en valt af en toe in bij het eerste. Zijn lengte compenseert het gebrek aan rebound kracht. Szanto gaf zaterdagavond in de beslissende fase echter de voorkeur aan de kleinere Amerikaan David Batts, ondanks dat Lansaat verdienstelijk had gespeeld. Szanto stelde dat Lansaat te weinig met het eerste team heeft mee- getraind en dat hij daarom meer ver trouwen heeft in Batts. Het gevolg was wel dat Red Stars twee belangrijke pun ten liet liggen en wederom angstvallig naar onderen moet kijken. Onnodig, want de ploeg uit Spijkenisse was te kloppen in sporthal Beukendal. Namens Red Stars heeft Jacco Ruijs een schot afgevuurd. Zijn ploeg verloor mede door een vreemd wisselbeleid van coach Szanto. Foto: Goos van der Wilt. Nadat Jan-Willem Topper zijn ploeg genoten had laten zien hoe er gewerkt moet worden, kwam Red Stars op voor sprong. Die bedroeg in de rust 40-28. De gasten hadden zich toen al verschil lende keren opgewonden over de be slissingen van de scheidsrechters. Red Stars hield de voorsprong vast, tot dat Szanto overging tot de twee merk waardige wissels. De vierde zege was binnen handbereik, maar uiteindelijk ook niet meer dan dat. Vanaf wijkgebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat start zaterdag de tweede winterwandeling van Olym pia. De deelnemers kunnen vanaf tien uur op stap en moeten uiterlijk om vijf uur 's middags binnen zijn. De fraaie en afwisselende route leidt de wandelliefhebbers door Soest-Zuid, Soestduinen en Soesterberg. De Lange Duinen en De Paltz maken deel uit van het parcours. De deelnemers kunnen kiezen tussen afstanden van vijf, tien en vijftien kilometer. Starten kan tot 14.00 uur, al moeten de wandelaars voor de vijftien kilometer vóór 13.00 uur zijn vertrokken. Het inschrijfgeld bedraagt een rijks daalder voor personen vanaf zestien jaar. Alle jongeren kunnen volstaan met twee gulden. Degenen die geen herinnering willen hebben, moeten res pectievelijk 1,75 en 1,25 gulden beta len. Inschrijven en afstempelen van het wandelboekje vindt plaats op het start bureau, mits het boekje voor de start is ingeleverd. Het boekje zal dan tevens worden voorzien van een winterse af beelding. De vorige winterwandeling was een groot succes. Olympia telde op 2 no vember 513 wandelaars, hetgeen een nieuw record betekende in dertig win- terwandelingen. In januari worden nog wandelingen gehouden in Utrecht, Huizen en Zeist. Voor meer informatie over de winterwandeling(en) kan con tact worden opgenomen met mevrouw I. Maassen, tel. 20188, en W. van Steendelaar, tel. 16414 (na 18.00 uur). Eemvogels heeft afgelopen zaterdag de volle buit mee teruggenomen uit Wijk bij Duurstede. Tegen Viking werd een duidelijke overwinning (69) behaald, de eerste in de zaalcompetitie die nu vier ronden oud is. In de vertrouwde opstelling had de eer ste aanval enorm veel problemen met scoren; Viking deed het echter niet be ter. Bij rust was het dan ook pas 1-1, een stand die veel te denken gaf. In de twee de helft werd uit een ander vaatje ge tapt: Marco Kuil schoot af en toe van afstand raak, terwijl in de verdediging de gevaarlijkste, lange heer goed werd geneutraliseerd door Fons Verduin. Na 3-3 (Marco Kuil en twee keer Fons Verduin), liepen de Soester korfballers uit naar 3-5 (Fons Verduin met straf- worp en kans onder korf na doorloop bal Wim Oldewarris). Op dat moment kon de thuisploeg nog terugkomen (5-5), maar toen nam Eemvogels een beslissende voorsprong. Schoten van respectievelijk Wim Oldewarris, Kathja Rauch en Marco Kuil troffen doel. Een beloning voor het spel dat in de tweede helft een stuk beter was. Vooral het tempo lag veel hoger. Dat Viking nog even tegenscoorde, was niet verontrus tend, vooral niet toen Linda Bello nog even haar doelpunt meepikte en de eindstand bracht op 6-9. Een terechte overwinning voor de korfballers! V ("SEC blijft uw stek Duinweg 6 - 3268 BN Soest - Tel. 02155 - 13995 De zaalvoetballers van SEC hielden vrijdagavond het hoofd koel in Blari- cum. Dorresteyn bleek een ploeg die met ruw spel op zoek ging naar succes. De gastheren mochten niet mopperen over de scheidsrechter, maar SEC won desalniettemin met 2-4. Coach Peter van Zoelen sprak na af loop van een 'vervelende wedstrijd'. "Ze speelden meer veld- dan zaalvoet bal, maar de scheidsrechter trad niet op, ondanks dat ze veel overtredingen maakten en veel praatten." Nadat SEC binnen tien minuten met 0- 2 was voorgekomen door doelpunten van Edwin Brouwer en Richard de Bruin, kreeg Dorresteyn een in de ogen van Van Zoelen onterechte vrije trap. Tot overmaat van ramp betekende de inzet 1-2, terwijl de thuisclub nog voor rust op gelijke hoogte kwam. Na rust kreeg De Bruin een klap in zijn gezicht. De scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde. Toch kwam SEC op nieuw op voorsprong. Jack Nagtegaal gooide de bal gauw en ver het veld in en Brouwer maakte het karwei af. Later zou Hans Peter van Zoelen na een goe de combinatie de wedstrijd beslissen. Coach Van Zoelen liet zijn zoon en Hendrik-Jan de Boer in het laatste deel van de wedstrijd voortdurend in het veld staan, om de rust binnen zijn ploeg te bewaren. "Gelukkig bleven we rus tig, anders was het misschien uit de hand gelopen", aldus Van Zoelen, die geen beroep kon doen op Willem de Vries. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 De kantine van sportorganisatie Soest vormt zaterdag 11 januari het decor voor de jaarlijkse klaveijasmarathon. De 'Vrienden van SO Soest' hebben de kaartwedstrijd over twaalf uur georga niseerd. Om tien uur 's morgens wor den de eerste kaarten geschud. Om tien uur 's avonds wordt de wedstrijd beëin digd. De telling zal dit jaar op automati sche wijze plaastvinden. Tot nu toe heeft de organisatie ongeveer vijftig deelnemers. Er kunnen honderd men sen meedoen. Voor informatie: J. van de Hoed (tel. 22131), W. Schut (tel. 11360) of A. Hilhorst (tel. 20448). Eep Kamphorst heeft zijn vorm van vo rig jaar bijna terug. Maandagavond gooide hij een gemiddelde van 153, wat goed te noemen is. Op de dinsdagavond deed Peggy Ber- tus het iets beter en evenaarde haar eer der behaalde record van dit seizoen met een totale score van 513, wat neerkomt op een gemiddelde van 171. Op zaterdag 21 en zondag 22 december speelt de Soester Bowling Vereniging haar jaarlijkse kersttoernooi op de ba nen van C-drie. Op zaterdagmorgen opent de jeugd het toernooi om 11.00 uur en om 12.45 beginnen de senioren met de voorronde. Zondag 22 decem ber om 18.30 zullen de winnaars be kend zijn. Zes weken geleden leed Selby in de uitwedstrijd tegen BC'70 in Epe een vernietigende 7-1-nederlaag. In de thuiswedstrijd wilde Selby zich revan cheren. Doordat het team van BC'70 gewoon veel en veel sterker is dan het team van de Soester badmintonners kwam er van een revanche niet veel te recht. Het werd wederom 7-1 voor BC'70. mesdubbel zorgde bijna voor een ver rassing. Na de eerste game met 6-15 verloren te hebben, won het de tweede met 17-14. Het Epese paar bleek met 10-15 toch sterker. Met de 1-5 tussen stand waren de gemengde dubbelspe len nog maar een formaliteit, die de be zoekers winnend beëindigden. Jeroen Voorburg, die zijn single in de eerste wedstrijd won, versloeg ook nu weer zijn tegenstander op overtuigende wijze in twee games. Teamcaptain Mar cel Pas kreeg tegen zijn zestien-jarige talentvolle tegenspeler geen kans. Met twee keer 9-15 ging zowel Pas als zijn racket gebroken van het veld. Gerdie van Kooten deed in de eerste game een vertwijfelde poging haar opponente te overbluffen. Verder dan 6-11 en 2-11 kwam zij niet. De tweede dame van BC'70 is een specialiste in het plaatsen van dropshots met schijnslagen. Jean- nette Westerveld kreeg er geen vat op en verloor met 4-11 en 3-11Het Soes ter herendubbel ging evenals in de eer ste wedstrijd kansloos ten onder tegen het zeer goed op elkaar ingespeelde duo uit Epe (4-15, (16-15). Het Soester da- Foto; Goos van der Wilt. Jeroen Voorburg wint in twee games de eerste partij voor Selby. Het zou ook het enige punt zijn dat Selby behaalde.

Soester Courant | 1991 | | pagina 35