Ui M lieren, clowns, acrobaten en de lucht van zand en zaagsel Een goed idee kan geld opleveren! Meningen van lezers BEYOND PERFECTION. Hulleman optiek b.v. 34 29 hele fijne feestdagen en al het goede voor 1992. ?NV0Bl Baume Mercier De oplossing voor mensen met een leesprobleem Nieuws van de bibliotheek ml ort van Essilor Delta; de brilleglazen met het grootste leesbereik. PAGINA 38 woensdag 18 december 991 SOESTER COURANT PAGINA 39 ïgvrij nent iri 1992 rmogen I.652,- mÏT\ rmans Het Nederlandse Kerstcircus Videotheek/Musicshop Hans Alblas «v£7- ^ij| HANS ALBLAS Wim van lloorn Autodief profiteert van achtergelaten sleutel in auto Doe dus mee: zet dat goede idee op papier en stuur het op naar het ROV-Utrecht. Communicatie Essilor Delta-brilleglazen bij Hulleman Optiek Buks van Soester in beslag genomen Leesprogramma voor kinderen Accountantskantoor J.H. Braber RA stichting openbare bibliotheek '.678,- ■1.237, "f 20x25 •ate-a-Print VINGEN IN MINUTEN ,-ISxii"" GROTEN? HET! egatief Stëbds meer steden willen tijdens de kerstvakantie pretentieloos amuse- mint binnen hun grenzen, dus worden theaters en hallen omgebouwd tot sfeervolle circusgebouwen. Een kleine g,eep uit het uitgebreide aanbod. 0 Kerstcircus Ahoy Het grootste Kerstcircus in Nederland Jé het programma dat producer en re- 4seur Fernand Banning nu al voor de ÉXste keer brengt onder de titel "Kerst- fircus Ahoy", vanzelfsprekend in de fohoy-hal te Rotterdam. Kerstcircus jAhoy heeft dit jaar een zeer sterk pro- Lamma, dat bestaat uit elf verschillen de nationaliteiten en waarin onder an dere de Nederlandse winnares van de zilveren clown Manuela Beelo een 1 hoofdrol vervult. Verder in dit programma een gemengd 1 roofdierennummer van de Zwitser Jurg Jenny, een melange van Chinese leeu- wendans en acrobatiek door de groep Chy Fu Dey, ook uit Zwitserland het duo Anja Adrian, die in het afgelo pen jaar triomfen vierden in het jubi leumprogramma van het Zwitserse cir cus Knie, de clownsgroepen Rivelinos en Steckels waarbij in de laatste groep een vrouw als draadnummer van het Colombiaans duo Carlo Camadi. Zon der net of longe werken zij in de nok van het Ahoy-gebouw. Een drie durende voorstelling, die bol staat van top-circustalent, begeleid door het beste circusorkest van Europa onder leiding van Joe Schwarz, leuk om met kinderen of kleinkinderen te be zoeken, ook vanuit Soest. Ga eens met de trein en de metro: u stapt voor het Ahoy-complex uit. Kerstcircus in de Stadsschouwburg te Utrecht Van zaterdag 21 t/m donderdag 26 de cember is het kerstcircus in de Utrecht se Stadsschouwburg alweer voor de derde keer. In het volledig nieuwe pro gramma treft u onder meer aan: de ko ning der (eerlijke) zakkenrollers Charly Borra, Monika en Dieter Farell met een groep panters, Clarisson's zeeleeuwen, Enrique Romero (rola-acrobatiek) en het Hongaars/Zwitserse clownsduo Illi Olli, clowns van uitzonderlijke klasse waarbij het bijzondere is dat ook voor de vrouwelijke helft van dit duo, Illi, een hoofdrol is weggelegd. Illi Olli waren een sensatie in de pro gramma's van het Zwitserse Circus Knie en Duitse Circus Roncalli. Ook dit programma wordt begeleid door een live-orkest. Voorstellingen: zaterdag 21, zondag 22, maandag 23 en donderdag 26 de cember om 14.30 en 20.00 uur, dinsdag 24 en woensdag 25 december om 12.00 en 15.30 uur. Wereldkerstcircus in koninklijk theater Carré Er is nog maar één gebouw in Neder land dat speciaal voor circus is gebouwd en dat is Carré, veel in gebruik als thea ter maar één keer per jaar in zijn oude functie hersteld als echt circus. Dit jaar ook weer een topprogramma onder re gie van de Zwitser Freddy Knie jr., die ook met vrouw en dochter zorgt voor het paardenaandeel in dit programma. Verder de zeeleeuwen van Robby Gas- ser, een heel aparte dressuur van ze bra's en olifanten door Sacha Houcke, Illi en Olli, het clownsduo in het kerst circus Utrecht. de tennisracket-jongleur Serge Per- chelli en werkelijke sensatie in de lucht door de Four Guinero's op de hoog- draad en de Ayak Brothers aan de tra peze, beiden zonder net. Het circusor kest staat onder leiding van de Zwitser se kapelmeester Reto Parolari. Voorstellingen: vrijdag 20- december 20.15 uur, zaterdag 21, maandag 23 en 30 december en donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 januari om 14.00 en 20.15 uur, woensdag 25 en donderdag 26 december om 13.00 en 16.00 uur en woensdag 1 januari om 16.00 uur. Peter van der Weij wenst u en de uwen mede namens haar medewerkers Ps. 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag zijn wij gesloten. 2e Kerstdag geopend van 17.00 - 18.00 uur. VIDEOTHEEK VAN WEEDESTRAAT 253 - SOEST (naast de Wibra) - Tel. 02155-22339 "fes r BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW 0, RENOVATIE ONDERHOUD Een autodief heeft vorige week dinsdag weinig moeite hoeven doen om een be stelauto te stelen. Op de Verlengde Tal- malaan trof hij het voertuig aan met de sleutels nog in het contactslot. De dief ging er met de wagen vandoor. De bestuurder bemerkte dat een kwar tier nadat hij de wagen had achtergela ten. Hij meldde de diefstal op het poli tiebureau. Doe mee en maak kans op een prijs van 1000,- of 2500,- Het ministerie van Verkeer en Water staat stelt ook dit jaar voor inwoners uit de provincie Utrecht in totaal 50.000,- beschikbaar voor ideeën die de verkeersveiligheid dienen. Deze prijsvraag is een onderdeel van de Stimuleringsactie -25% Verkeers slachtoffers, die tot doel heeft het aan tal verkeersslachtoffers met kracht terug te dringen. Particulieren, bedrij ven en instellingen worden aangemoe digd actief over de verkeersveiligheid na te denken. Iedereen die een goed idee heeft, of iemand die zich verdien stelijk maakt of heeft gemaakt voor de verkeersveiligheid, komt in aan merking voor één van de prijzen. Men kan ook een ander voordragen. Het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Utrecht verzorgt de afhan deling. Een deskundige jury zal de ingezonden ideeën en voordrachten beoordelen. De winnaars zullen tijdens een feestelijke bijeenkomst in het zon netje worden gezet. Inzendingen dienen vóór 10 januari 1992 in het bezit te zijn van het ROV-Utrecht, Postbus 803UO, 3508 TH Utrecht (tel. 030-583380). dien- Verge or telefi n- Pri A Vergeet vooral niet uw naam, adres en telefoonnummer te vermelden. Prijswinnaars krijgen in de loop van maart 1992 bericht. Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht UTRECHT Postbus 80300, 3508 TH Utrecht Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. De enquête van 'Op 't Hoogt' moest nog worden ingevuld, maar helaas, het blad was en bleef zoek. Een beetje slor dig wel, maar wat wil je ook. Een krant in een krant tussen andere dagbladen en hopen Sinterklaasfolders, die wil wel wegraken. Het informatieblad in vroe gere vorm vond ik herkenbaarder, beter te hanteren en gemakkelijker te lezen. Het zou mij niet verbazen als deze en quête door velen niet eens is opge merkt. Dat zal met een eventueel referendum niet het geval zijn want daar is al zoveel tam-tam over gemaakt. Gek eigenlijk. Eerst wordt er een (ongetwijfeld peper duur) planbureau ingehuurd, dat vier structuurvisies bedenkt en vervolgens kunnen de plannen in de prullenbak, omdat de Soester bevolking massaal te genstemt. Een logische reactie, omdat negentig procent van de dorpelingen naar tevredenheid woont. En wie wil er nu terrein of uitzicht prijs geven, nie mand toch? Intussen wordt er evenzogoed wel ge bouwd. Heel klein Engendaal gezellig vol. Moet dat ook allemaal over Ossen- dam? En er komen prachtige woningen op de Heetakker (wat een naam eigen lijk). De flatbewoners hebben geen schijn van kans op een betaalbaar huisje met een tuintje. Veel senioren wonen te groot, maar bij gebrek aan aangepaste woonruimte blijven ze maar zitten. In tussen raken sporthallen onderbezet, moet Zonnegloren zijn inkrimping tot poli vooruitbetalen en is er nog steeds niets gebouwd op het terrein van het oude politiebureau en het plan voor het oude gemeentehuis schiet ook al niet op. Er dreigt weer een nieuwe eettent te verrijzen aan de Steenhoffstraat en er moet een goedkoop minima-zwemuur- tje gecreëerd worden. Maar als de mini ma nu willen tennissen en/of naar het theater willen, zou dat dan ook moge lijk gemaakt moeten worden? De jeugd van O verhees heeft een hoog gazen hek om een speelveld. Het werkt goed, al is het niet mooi. Toch heeft het een beter aanzien dan de gevangenis hekken die op de schoolpleinen de fiet sen moeten beschermen. Géén gezicht. Hoe kan het gebeuren dat een paar op geschoten jongens vóór de ogen van treinreizigers en stationschef de geld- bakjes van de krantenautömaten legen en zonder meer verdwijnen? Niemand die het hart heeft er iets van te zpggen, maar ach, waarom zouden wij de pro blemen thuis aanpakken? Het is veel dankbaarder werk om het wél te doen in Kozle of ons te bemoeien met de Brazi liaanse Indianen of met het milieu in Honduras. Zou het geen idee zijn om regelmatig straatinterviews af te nemen en tele foon-enquêtes te houden, om erachter te komen hoe en wat er door de bevol king gedacht wordt, en naar aanleiding daarvan beslissingen te nemen? Men sen op de man/vrouw af vragen hoe ze echt over de gang van zaken denken, dat geeft pas echte communicatie. Een vredige kerst gewenst en een jaar wisseling zonder ongelukken. E.G. Timmer-Geerlings GENEVE MAÏTRES HORLOGERS DEPUIS 1830 Transpacific Schrikslaan 27 - Soest - 02155 - 24971 Officieel dealer ichgelsen Voor al uw briljante sieraden rechtstreeks uit eigen atelier. Zondag 22 en maandag 23 december geopend. Vanaf het veertigste jaar krijgen veel mensen te maken met problemen bij het zien op korte afstand. Lezen, schrijven, handwerken en andere acti viteiten op leesafstand worden lasti ger. Dat is een normaal verschijnsel met een natuurlijk oorzaak. Het aan passingsvermogen van het oog ver mindert nu eenmaal bij het ouder wor den. Niets verontrustends dus. Wie in de verte nog goed kan zien, heeft dan een leesbril nodig. Deze zorgt er- De buks van een 37-jarige inwoner van Soest is in beslag genomen door de poli tie. De man was zaterdag op de Smits- weg aangehouden. Hij liep daar met het geweer, waarvoor hij geen vergunning had. De man verklaarde de buks te gebrui ken om op ratten in zijn volkstuin te schieten. Bovendien vertelde hij de po litie dat hij regelmatig naar Turkije reist. De buks nam hij mee voor het ge val hij problemen zou krijgen in Joego slavië. De jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan, de bibliotheek in Overhees en de bibliotheek in Soesterberg zijn gestart met het leesprogramma "s Nachts'. Alle kinderen tot veertien jaar kunnen hieraan meedoen. Kinderen die meedoen aan het leespro gramma kunnen kiezen uit boeken waarin het thema 'Nacht' een rol speelt. Boeken die gaan over avonturen in de nacht, over bang zijn in het donker, over slapen, nachtdieren, dromen, grie zelen, over de maan. Iedereen die drie boeken gelezen heeft, krijgt een verrassing! Het leesprogram ma duurt tot half maart. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 -1 69 11 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans: Konsalik, Heinz G. Het woud der belofte. Een tropenarts is ervan overtuigd dat haar vader, die twaalf jaar gele den op expeditie naar Nieuw-Gui- nea ging, niet is overleden. Uitgave ter gelegenheid van Konsalik's 70ste verjaardag. Maccullough Colleen. Macht Liefde: de mannen en vrouwen van Rome. Historische roman over het leven in Rome in de jaren 110-100 voor Chr. rond de veldheren Marius en SuIIa. De schrijfster is bekend van o.a.: De doornvogels. Marchetta, Camille. Het geheim van hun liefde. Een succesvolle actrice zet haar car rière aanvankelijk opzij ter wille van haar relatie met een aankomend to neelschrijver. De schrijfster is pro- ducente van series als Dallas en Dy- nasty. Rendell, Ruth. De prinses. Een ex-kidnapper is zo geobsedeerd door een vroeger slachtoffer dat hij een nieuwe aanslag beraamt. Sfeers volle thriller die tot het eind toe spannend is. Timpson, John. Onze razende re porter. Humoristische roman. Een jonge verslaggever gaat werken bij de plaatselijke krant in een klein Engels dorp. Het is zijn eerste baan, maar dank zij zijn ontwapenende karakter en zijn goede bedoelingen weet hij zich spoedig geliefd te maken bij de plaatselijke bevolking. Studieboeken Donck-Scheepers, Pola van der. Martin, mijn broer: sterven aan AIDS: een ooggetuigeverslag. 605.92 Een aangrijpend verslag van de laatste maanden van een AIDS- patiënt. Finlayson, Iain. Denim: an Ameri can legend. 907.3 Geschiedenis van de spijker broek als uiting van sociale en cultu rele veranderingen en als modefeno meen. Paranormale raadselen 420 Beschrijving van een aantal pa ranormale verschijnselen zoals reïn carnatie, bijna-dood-ervaringen en astrale reizen. Met veel mooie illu straties. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De bibliotheek sluit op 24 en 31 december om 16.00 uur. Op vrijdag 27 december en zaterdag 28 de cember zijn we gesloten. voor dat men alles wat zich tot een af stand van ongeveer 50 centimeter van de ogen bevindt, weer scherp kan zien. Zo'n bril heeft het voordeel dat hij al leen bij het lezen hoeft te worden opge zet. Het zichtbare nadeel is, dat de afstan den waarop de drager met deze bril scherp kan zien, beperkt zijn. Want met de normale leesglazen kunt u alleen scherp zien op afstanden tot ongeveer 50 centimeter. De afstanden vanaf 50 centimeter tot ongeveer 100 centimeter zijn echter onscherp of wazig. Bij tal van bezigheden is het prettig of vaak nodig om ook de verschillende zaken om ons heen binnen handbereik goed en scherp te kunnen zien. De oplossing Essilor, de uitvinder en fabrikant van de bekende Essilor Varilux brilleglazen, ontwikkelde voor de grote groep men sen met enkel een leesprobleem Essilor Delta-glazen. Deze glazen bieden een veel ruimere scherptediepte dan gewo ne leesglazen. Dit houdt in dat óók alles wat zich tussen ongeveer 50 en 100 cen timeter van de ogen bevindt, goed en scherp wordt gezien. In de praktijk is dit alles binnen handbereik. In alle kijk richtingen is er sprake van een comfor tabel breed gezichtsveld. En dat bij een natuurlijke hoofdhouding. Dit is vooral prettig en vaak zelfs nodig bij het wer ken aan een bureau, tijdens het knutse len of bijvoorbeeld bij musiceren of handwerken. Geen beperkingen Essilor Delta-glazen ondervangen de beperkingen van het normale leesglas. Bij tal van bezigheden zullen de unieke eigenschappen van Essilor Delta-gla zen worden ervaren doordat alles wat zich binnen handbereik bevindt goed en scherp is te zien, zeer geleidelijk en zonder onderbrekingen. Meer informatie bij Hulleman Optiek, Burgemeester Grothestraat 10, tel. 13859. jtejüH CSSILOR -T-T-r!? NOSfoct op Iwiir- Met de unieke Essilor Delta glazen in uw bril kunt u alles goed en scherp zien binnen handbereik. (Met traditionele leesglazen houdt goed zicht al op bij 50 cm.Dit is prettig en vaak zelfs nodig bij het werken aan een bureau, tijdens het knutselen of bijv. bij het handwerken. Kom eens bij ons langs voor een verhelderende demonstratie. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN 00GMET1NG CONTACTLENZEN M Optometrist O.V. Contactionsspeclalist A.N,V.Qff BURG. GROTHESTRAAT 10 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155-1 38 59

Soester Courant | 1991 | | pagina 39