7' Fiat Panda Finale ÈS/ Spoor van vernielingen aan auto's Provincie in de fout tegen Schut auto smcefng Nu ook snelkraak in Boutique Uno A G E RNE teleurgesteld over SWOS-afwijzing Van gratis aardgas voor ouderenbus CN wil lijn 72 op zondag en avonduren schrappen i Gemeente 'dunt' bossen uit ITEN- fRGERS Wildschut Optiek PAGINA 2 iREIDER EREIDING l/V 5IENEN? de woensdag- sn uurtje over? >ester Courant allers. thtingen tel. 14152 Weedestraat 227 WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 iPolitie: 'Er heerst onrust in Overhees' Dwangsombeschikking onvoldoende onderbouwd Bedrijf ziet nog wel mogelijkheden Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Schoemaker Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center Start woningbouw W. Pyrmontlaan Restaurant van den Brink Soest fel tegen maatregel 2000,- voordeel t.o.v. de 1992-prijs* Proef uitbreiding busroute lijn 70 Kerstcollectie en truien ter waarde van 35 mille weg Protest tegen huurhuizen bij Turf K N E G N N w bedrijf op het gebied «oning- en utiliteits- dende service-en on- en begroten van aan- uitvoeringtotuwtaak e hiervoor; drijf; larden. baan, stuur dan uw nneplaan 69, jrrestein 02155-19954; "el. 02155-19954 >p het gebied van de ;rt en onderhoudt cir- s actief op het gebied rwprojecten. dover de afdelingen: i Technische Zaken. s binnen Technische echef vandeonder- 3 (VOB). VPB en de g Technische Zaken. istratieve begeleiding •e. I onderhoud, irocedurevan hetda- id). 3 het dagelijks ortder- fnderhoud (klachten- lingen en technische sgevensverwerking. Jiingsmogelijkheden. (omgeving. rtverband. poraties: aanstelling f. 4.029/mnd. tn ingewonnen bij de lefoon 02155-16561. an opleiding, ervaring I januari 1992 richten 1. Snelder, directeur. In de afgelopen anderhalve week zijn pertig tot veertig auto's uit pure ver nielzucht beschadigd. Het vandalisme speelde zich voornamelijk in Over hees af. Ondanks herhaaldelijk pos- jen, tastte de politie gisteren nog vol ledig in het duister. Volgens een woordvoerder van de politie, heerst er onrust onder de buurtbewoners. Ëen aantal van hen zou, aldus de woordvoerder, ook zelf door de wijk «etsen in een poging de daders te be trappen en te ontmaskeren. Tot dusver heeft de politie slechts één getuige. De claders zijn echter nog steeds spoorloos. Jn Overhees en op de Johannes Post- ?traat werden vorige week in een tijds bestek van één uur twintig auto's ver- Jiield. Ruiten werden ingeslagen, an tennes kromgetrokken en spiegels afge broken. Het spoor van vernielingen 'Werd maandag tussen zes en zeven uur 's avonds achtergelaten. In het week einde daarvoor waren ook al verschil lende auto's beschadigd door vermoe delijk opgeschoten jongelui. Ook later in de week kreeg de politie tal van aan giften van vernieling aan auto's. De politie heeft in de avonduren extra mankracht ingezet om in de wijk Over hees te posten. Bijna elke avond sur veilleerden vier man, maar dat leverde tot dusver geen succes op. Tijdens de eerste 'postavond' werd op Colenso een aantal auto's vernield. Of het om de zelfde daders gaat, is niet bekend. De politie controleerde ook vrijdag avond in Overhees. Op het Hazepad werden die avond zes wagens bescha digd. Opnieuw moesten ruiten en spie gels het ontgelden. Volgens een woord voerder hebben de postende agenten de daders wel gehoord, maar ze niet te pakken kunnen krijgen. De politie ver moedt dat de daders in Overhees wo nen, maar kan daar geen zekerheid over geven. "We doen er alles aan. We hebben al een leger aan mensen hier op het bu reau gehad, van wie de auto is vernield. Er heerst onrust in de wijk. Als we ze te pakken krijgen, zullen we er grote ruchtbaarheid aan geven. Dit moet worden gestopt", aldus een woordvoer der. Het komt regelmatig voor dat in de nacht van zaterdag op zondag auto's worden beschadigd. De politie denkt dat het hier om andere daders gaat, ver moedelijk jongeren die na cafébezoek huiswaarts keren. De vernielingen die doordeweeks worden aangericht, zijn waarschijnlijk veroorzaakt door opge schoten jongelui die uit verveling of bal dadigheid ruiten en dergelijke van au to's inslaan. ►e provincie Utrecht heeft een proce durele fout gemaakt bij de dwangsom beschikking tegen garagebedrijf §chut. De beschikking voldoet niet aan de eisen, omdat de onderbouwing pnvoldoende is. De dwangsomschik- jking is ingetrokken, omdat de rechter hem ongetwijfeld nietig zou hebben Verklaard. Pe gemeente heeft er per brief bij de provincie op aangedrongen alsnog voor gen effectieve aanpak zorg te dragen. De dwangsomschikking bgtreft de in richting van het terrein van Schut aan de Inustrieweg. Volgens de gemeente én de provincie hebben de daar opge stapelde auto's een verpauperende werking op de hele omgeving. Wethou der Jan Menne heeft zelfs verklaard dat de waarde van panden in de directe om geving in waarde is verminderd. "De opgestapelde auto's zijn geen leuke en tree voor de bedrijven", aldus de wet houder. De provincie zal een nieuwe dwang sombeschikking uitvaardigen tegen het garagebedrijf. Ook de gemeente Soest is nog in een procedure verwikkeld met Schut. Bij het garagebedrijf werden vorig jaar 27 autowrakken weggesleept, die op de openbare weg stonden gestald. De wa gens werden opgeslagen op een provin ciaal terrein in Houten, hetgeen Soest inmiddels al tienduizend gulden heeft gekost. De gemeente wil die kosten ver- De inrichting van het terrein van Schut stoort de gemeente en de provin cie. "Geen leuke entree", zegt wethou der Jan Menne. Foto: Goos van der Wilt halen op de autosloper. Als hij niet be taalt, zal Soest via de burgerlijke rechter een procedure aanspannen. Als Soest die wint en het eventuele beroep van Schut zou worden verworpen, verkoopt Soest de 27 autowrakken om de kosten zoveel mogelijk te dekken. Mocht Schut besluiten de kosten zelf te ver goeden, dan krijgt hij de 'auto's terug. De gemeente stelt daarbij de voorwaar de dat Schut de auto's niet meer op de openbare weg mag stallen. "Ja, natuurlijk zijn we wel een beetje teleurgesteld over de afwijzing van ons cadeautje. Maar we denken dat er toch heus wel mogelijkheden zijn om de nieuwe ouderenbus van Soest op aard gas te laten lopen. We zijn dat op dit moment nog aan het bekijken." t>at zegt RNE-voorlichter A. Meeder van het nutsbedrijf, in reactie op de me dedeling van de SWOS dat ze voor de pieuwe (tweede) ouderenbus die vol gend jaar in Soest gaat rijden géén ge bruik zal maken van het cadeau dat het RNE heeft aangeboden: twee jaar gra tis brandstof (aardgas dus) en de gratis ombouw van de motor, om die geschikt te maken voor het gebruik van aardgas. Het RNE is er nog helemaal niet van overtuigd dat het aardgas-systeem op zoveel bezwaren stuit, zoals de SWOS vorige week aan de gemeenteraad heeft U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 laten weten. "We hebben intussen al di verse gesprekken achter de rug, en we gaan alsnog bekijken wat de mogelijk heden zijn," aldus Meeder. Dit voorjaar opende het RNE het nieu we hoofdkantoor aan de Lange Brink- weg in Soest, waarvoor het voormalig gebouw van Gemeentewerken werd verbouwd. Ter gelegenheid van de feestelijke heropening bood het nutsbe drijf de SWOS een vorstelijke cadeau aan. De waarde van het geschenk be draagt volgens Meeder in geld uitge drukt toch zeker enige tienduizenden guldens. 'Gegeven paard' SWOS-voorzitter P. Konings was wel onder de indruk van het gebaar, maar keek het "gegeven paard" zonder schroom in de bek: hij accepteerde het cadeau met het nodige voorbehoud, omdat de SWOS zo haar twijfels had over de uitvoerbaarheid van het aard gas-project. Inmiddels heeft de SWOS definitief uitgesproken dat de nieuwe bus toch maar weer een diesel moet worden. Argumenten waren o.a. dat een aardgas-bus langzamer zou optrek ken, een beperkte actieradius zou heb ben en een lagere inruilwaarde. Boven dien zou er te veel ruimte (en zitplaat sen) moeten worden ingeleverd in ver band met de grotere tank. Het RNE is van die argumenten niet al te zeer onder de indruk, verklaart Mee der. "Het zou best kunnen dat er hele maal niet zoveel ruimte hoeft te worden ingeleverd, en een actieradius van 120 kilometer is toch heel redelijk, zou ik zeggen. Daar kun je in Soest heel wat voor rijden. Bovendien: we hebben de pomp hier staan, dus het bijvullen is hier binnen de kortste keren gebeurd. Wij zien wat dat betreft geen proble men." 'Paradepaardje' Het RNE verheelt niet dat het ca deautje mede voortkwam uit een stukje eigenbelang. Meeder: "Wat ons betreft was de nieuwe ouderenbus een soort proefproject geworden voor de regio, om de 'fleet owners' ook zo ver te krij gen dat ze serieus zouden gaan denken aan aardgas als brandstof voor hun wa genpark. Denk bijvoorbeeld aan ge meentewerken, die een stoet wagens heeft. De ouderenbus had voor ons een paradepaardje kunnen worden..." Binnen ongeveer een week hoopt het RNE het onderzoek te hebben afge rond. Dan moet blijken of er inderdaad mogelijkheden zijn om de SWOS ook in tweede instantie blij te maken met het geschenk. "Als de SWOS bij haar standpunt blijft, tsja - dan gaat 't feest gewoon niet door. Nee, een alternatief cadeautje hebben we dan niet achter de hand," aldus Meeder. Bouwbedrijf G.W. van der Grift uit Soest gaat begin volgend jaar beginnen met de bouw van 39 woningen in het ge bied aan de Waldeck Pyrmontlaan, waar het instructiebad De Turf stond. Het worden zestien eensgezins-tussen- woningen in de huursector, zestien se nioren-hoekwoningen in de huursec tor, vier vrije-sectorwoningen 2-onder-1 - kap koopwoningen en drie vrije sector- vrijstaande woningen. Op woensdag 8 januari start de verkoop. Dat wil zeggen dat vanaf die dag in het gemeentelijk in formatiecentrum de brochures en in schrijfformulieren afgehaald kunnen worden. Tot en met 21 januari kunnen de ingevulde inschrijfformulieren weer bij het informatiecentrum worden inge leverd. De vier vrije-sectorwoningen gaan 385.000 gulden kosten en de drie vrije-sectorwoningen 440.000 gulden. r. X Soesterbergsestraat 122 - Soest X Telefoon 02155 - 1 27 06 Beide Kerstdagen X geopend! X Reserveer tijdig. Nog een X beperkt aantal plaatsen X beschikbaar! Wij zij geopend: dindag t/m vrijdag lunch vanaf 12.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. X 's Maandags gesloten. Centraal Nederland wil de buslijn 72 in de avonduren en op zondag schrappen. Van de verbinding tus sen Soest en Blaricum w ordt tijdens die uren te weinig gebruik gemaakt. De busmaatschappij is tot het be sluit gekomen naar aanleiding van de bezuinigingsmaatregelen. Het openbaar vervoer moet 102 mil joen gulden gaan bezuinigen. Cen traal Nederland moet daarvan onge veer tien procent realiseren. Handhaving van lijn 72 in de avond uren en op zondag kost jaarlijks on geveer 100.000 gulden. Het is de be doeling dat de maatregel medio vol gend jaar wordt ingevoerd. Vanaf dat moment vertrekt om 18.03 de laatste bus van lijn 72. Op zondag zal de buslijn verdwijnen. De beslissing is genomen om te voorkomen dat de busdienst in 1993/1994 volledig uit de dienstregeling wordt geschrapt. Ook lijn 73 wordt bedreigd. Soest is tegen de maatregel. Het ge meentebestuur heeft bij CN en het RVI fel geprotesteerd tegen het voorstel. Wij stijlvolle feestdagen, N Natuurlijkr laanstraat 67 baarn 2ï 02154-15588 De Fiat Panda Finale met 1000cc injectiemotor, 5 vernellingsbak,. hoedenplank en luxe bekleding. In 1992 betaalt u voor deze Panda-uitvoering ƒ.14.950,-. De snelle beslisser koopt 'm deze maand nog voor ƒ.12.950,- Bovendien; Nu halen, 1993 pas betalen 'Vraag naar onze voorwaarden. Amsterdamseweg 19, Amersfoort, tel.: 033-635535 Koningsweg 14, Soest, tel,: 02155-13227 Centraal Nederland gaat de route-uit breiding van lijn 70 opnieuw onderzoe ken. Bekeken wordt of de route in ja nuari 1992 kan worden uitgebreid. De verkeerslichten in Soest zijn inmiddels van de voorrangsregeling voorzien. De verkeerslichten aan het eind van de Birkstraat op de Amsterdamseweg in Amersfoort kunnen nu ook worden ge test. De twee installaties op de Amsterdam sestraatweg in Baarn moeten nog wor den aangepast. Of de voorrangsrege ling van de installatie in Amersfoort voldoende werkt, zal uit tijdmetingen blijken. Als die voldoende tijdwinst op levert, zal de uitbreiding op 5 januari mogelijk zijn. De borden voor het par keerverbod in de Molenstraat zijn weer zichtbaar. Voor de proefritten voor tijdmetingen is het nodig dat het par keerverbod weer van kracht is. De afdeling groenbeheer van de ge meente is begonnen met het uitvoeren van bijzondere boswerkzaamheden. Het gaat om het zogenaamde 'dun nen'. Hierbij wordt een deel van de bomen verwijderd, waardoor de varia tie en de natuurwaarden in het bos worden vergroot. Bij bijzondere of kenmerkende bomen worden concurrerende bomen, die te veel licht en voedingsstoffen wegne- men, verwijderd. Hierdoor worden de overblijvende bomen vitaler en stabie ler. Ook worden in een te dicht blader dek open plekken gemaakt, waardoor er licht op de bodem kan komen en een kruidenlaag tot ontwikkeling kan ko men. Zo ontstaan groeimogelijkheden voor bijvoorbeeld varens, bosbes of an dere bosplanten. De werkzaamheden zijn begonnen bij de Schapendrift. Gedurende het win terseizoen zullen de werkzaamheden verspreid over de gehele boswachterij plaatsvinden. ook tijdens de gure, donkere, gezellige, sfeervolle, romantische en verrassingsvolle decemberdagen is een bezoek aan Glass zeker de moeite waard voor een fonkelend, schitterend, decoratief, klein of leuk presentje. Glass exclusieve kado's Bij Boutique Uno aan de Zuidprome nade is voor 35.000 gulden aan exclu sieve kleding gestolen. De snelkraak werd vorige week in de nacht van dins dag op woensdag gepleegd. De schade aan het ex- en interieur van de mode zaak loopt in de duizenden guldens. Anderhalve week voor de snelkraak werd bij Jasper Mode voor 25.000 gul den aan kostuums weggehaald. Zowel bij Jasper als bij Boutique Uno, die op een steenworp afstand van elkaar lig gen, werd met steen glas ingegooid. Jas per van de Linden heeft inmiddels rol luiken laten aanbrengen. Mirjam Grift had nog geen dergelijke beveiliging, maar zegt nu maatregelen te zullen ne men. Ze had evenmin een alarminstal latie. Volgens de politie heeft een voor bijganger de inbraak 's morgens om zes uur ontdekt. Hoe laat de daders in actie waren, is derhalve niet bekend. In tegenstelling tot Jasper Mode, waar in zeven jaar tijd negen kraken werden gepleegd, had Boutique Uno de laatste jaren geen ongewenst bezoek meer ge had. "In de eerste twee jaar is dit al drie keer gebeurd, maar sindsdien hadden we geen last meer. Dit is verschrikke lijk. Je slaapt geen nacht meer. Voor je eigen gemoedsrust is dit niet goed", Ook Mirjam Grift van Boutique Uno werd het slachtoffer van snelkrakers. "Je slaapt geen nacht meer", zegt de ei genaresse van de modezaak. zegt de verbouwereerde eigenaresse. Japonnen "Ze hebben drievierde van de kerstcol lectie meegenomen. Die bestond uit ex clusieve pakken en japonnen die ik in de zomer al heb besteld. Ik kan die kle ding nu niet meer bijbestellen, dus moet ik de collectie met andere kleding aan vullen. Ik heb gelukkig al een paar rek ken kunnen vullen." "Ik ben verzekerd, maar ik krijg alleen de inkoopprijs vergoed. De winst die ik had kunnen maken, kan ik nu wel ver geten." De snelkrakers namen ook een aantal dure truien mee. Volgens Miijam Grift bedraagt de waarde van de buit 35.000 gulden. De inbrekers kwamen de zaak aan de Zuidpromenade binnen door de voor deur van dik glas in te slaan. In de mo dezaak werden plantebakken en kle dingrekken omver gegooid. Ze lieten, aldus Miijam Grift, een puinhoop ach ter. College vindt bezwaren ongegrond Een aantal bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan heeft bezwaarschriften ingediend tegen de bouw van 39 wo ningen bij het terrein van het voorma lige zwembad de Turf. Het College van B. W. wil de bezwaren onge grond verklaren. De bewoners zijn allerminst te spreken over het plan om bij de Turf, behalve een aantal koopwoningen in de duurde re sector, ook enkele blokken met in to taal 24 eengezinswoningen te bouwen. De bewoners voelen zich daardoor mis leid, omdat ze tot dusver alleen weet hadden van de bouw van enkele wonin gen op het zwembad-terrein. De pro testen zijn vooral gericht tegen de be lemmering van het vrije uitzicht op de Eng vanuit de achtertuinen. Ook de architectuur valt volgens som migen niet in de smaak. Gesproken wordt over "chalet-achtige bouw, in schril contrast met de bestaande bebou wing", hetgeen als een dissonant wordt beschouwd. Enkele van de bezwaarden menen dat hun huizen door het bouw plan in waarde zullen dalen en stellen de gemeente daarvoor aansprakelijk. Ook vindt men dat de enige "speelwei de" in de buurt niet mag worden prijs gegeven. Volgens de bezwaarden is het geen stijl om vooruitlopend op de structuurvisie alvast maar te gaan bouwen, nu dat op andere lokaties niet meer zal kunnen. De agrarische bestemming van de grond mag volgens hen niet gewijzigd worden voor een "grootschalig plan in een karakteristiek gebied". Het College heeft de gemeenteraad voorgesteld de bezwaren ongegrond te verklaren en bij de provincie de verkla- ring-van-eeen-bezwaar aan te vragen. Laanstraat 41 a Baarn ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 I I

Soester Courant | 1991 | | pagina 3