1198 "Italianen hebben het in hun vingers G. Reijerse levert schoonste duif VERRAS GOUDEN IEQUES DïMÓNm Het personeel van de GEJUIAR wenst u goede en goedkope KERSTINKOPEN KERSTCOCKTAIL SALADE EXTRA BELEGEN KAAS Grootse kerstshow bij De Groot Soest Van Dorresteijn streeft naar hoge kwaliteit in laatste trends PAGINA 8 WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 PAGINA 9 SOESTER COURANT Tentoonstelling van PV De Vriendschap Hulde voor bedrijfsleider Dick v.d. Heuvel Auto's opengebroken HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT het helemaal nu ƒ1299: decemberprijs 37.50 Schaakprobleem 61 PARALLELWEG 19 - 3764 BG SOEST - TEL 02155-17469 SIERADEN MET DIAMANT Waar woorden tekort schieten. De "iniemjöonil looi*1 wrft DiaiBemJe. Modcrne strakk* «feradetn nwt fonkelende diamanten geraffineerde Wtjï4» geïet, U-Karaats gcel-mnf witgoed. Verkrijgbaar mrt vtrt'ckhmM* glooit en van diamant. HORLOGER - JUWELIER OPTIEK REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 ïgstransistors. motor incl. waardecheque van ƒ25,- getest in binnen- en buitenland. incl. waardecheque van ƒ25, Op de Dalweg is maandagavond een auto opengebroken. De dader nam een radiocassetterecorder en een cd-speler mee en registratieformulieren van de eigenaar. De apparatuur lag onder de stoel van de 47-jarige Soester. Ook aan de Julianalaan verdween een radiocassetterecorder uit een auto. De benadeelde is een 38-jarige man uit Soest. Uit een wagen, die stond geparkeerd aan de Mariastraat, werd een zonnbril gestolen. Volgens de 39-jarige eigenaar heeft die een waarde van tweehonderd gulden. ;te nummerkeuze, random laat ksearch helpt u met het jter voor het optimaal benutten incl. waardecheque van ƒ25, ste stukje informatie uit de cd incl. waardecheque van ƒ25, G. Reijerse heeft de schoonste duif ge leverd voor de tentoonstelling van post duivenvereniging De Vriendschap. Dat was de mening van de keurmeesters die vorige week een kritisch oog lieten val len op de 240 duiven. De expositie aan de Nachtegaalweg trok veel bekijks. De kwaliteit van de duiven werd door de keurmeesters Te- ;delijk goed' genoemd. Verschillende 'leden van De Vriendschap vielen in de prijzen. pude doffer: W. Cochius, jaarling dof- fer G. Reijerse, jonge doffer: C. Kaats, oude duiven: A. Dijkstra, jaarling dui- vin: W. Hoffmann, jonge duivin: A. Wijnands. De presentatie van exotisch fruit was ook nu weer een lust voor het oog. Foto: Herman van Dam. j Vele honderden bezoekers - zeker niet 'alleen uit Soest maar sommigen zelfs vanuit het buitenland - namen vorige week woensdagavond een kijkje op de grootse groente- en fruitshow die de firma De Groot volgens traditie aan de vooravond van kerst hield. De show was ditmaal extra feestelijk vanwege het 25-jarig jubileum van bedrijfslei der Dick van den Heuvel. De talrijke relaties van de firma De Groot maakten dan ook graag gebruik van de gelegenheid om hem te felicite ren en de vreugde kon niet op toen er - speciaal voor hem - in de loop van de avond een compleet fanfarekorps de grote hal van het bedrijf aan de Ferdi- nand Huycklaan kwam binnenwande len. Daar vermaakten de bezoekers zich al voor die tijd met de fraaie uitstallin gen van groente en fruit, waaronder de meest exotische soorten, maar ook met de zeer grote sortering in aardappelen en de meer traditionele groenten en fruit. De groothandel van de firma De Groot is uniek in Midden-Nederland. Zij be staat al sinds 1922, toen de vader van de huidige eigenaar als hovenierszoon in Utrecht begon met het uitventen van geteelde produkten. Hij ging daarvoor met paard en wagen langs de deuren. In 1962 kwam het bedrijf naar Soest, aan de Insingerstraat. De hele familie werk te in die jaren mee met het snijden en in pakken. Nu heft het bedrijf een eigen groentensnijderij, bietenkokerij, een ci- trus-inpaklijn en een grote sortering verse produkten, alles onder één dak. Geïmporteerd werd er al sinds 1955, uit Spanje en Italië bijvoorbeeld, en dat gaat nog steeds door, zoals de bekende "Tobsine"-sinaasappels. Er wordt in gekocht op alle veilingen van Neder land, o.a. de bekende citrusveiling in Rotterdam en de modernste groothan delsmarkt van Europa, in Brussel, waar exoten vandaan komen als kiwi, man go, avocado, ananas, lychees en nog veel meer. Veranderingen De Groot heeft 26 medewerkers, een wagenpark van 10 auto's - in Soest een bekende verschijning - en speelt uitste kend in op het veranderende koopge drag van de Nederlanders. De echte aardappel-, groente- en fruitzaken zijn nagenoeg verdwenen en ook het aantal groentespeciaalzaken is beperkt; de su permarkten nemen een groot aandeel van de verkoop voor hun rekening. Ook het eetpatroon is veranderd: er is meer interesse voor rauwkost, sla in al lerlei soorten en voor vele nieuwe groenten, zoals broccoli, paksoy, rode sla, groene bloemkool, ijsbergsla etc. Kiwi is nergens meer weg te denken en is met zijn hoog vitaminegehalte inmid dels een betaalbaar produkt. Aardap pelen - voor elke klant de juiste smaak - vinden nog steeds een grotere afeet en daarvan is een breed assortiment voor handen, evenals van biologisch geteel de produkten. De Groot heeft aan de Ferdinand Huycklaan de beschikking over zes gro te koelcellen en een warme cel (voor bananen), waardoor de kwaliteit opti maal blijft. Het pand is in feite al te krap, maar dat verhinderde niet dat zo'n dui zend belangstellenden zich uitstekend vermaakten met het aanschouwen van al het "goede der aarde" dat bij De Groot werd getoond. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: :d opname geheel automatisch i gestuurd. i- incl. waardecheque van ƒ25, rem. (twee cassettes tegelijk incl. waardecheque van ƒ25,- KLASSIEKE COMPACT DISCS DUO BASSANOVA van elke muziekliefhebber, k mogelijk, ƒ1999,- CD VAN DE MAAND Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de proaukten en vooral de mensen achter het succes van ae zaak. Over de hele wereld wor den miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor HOTi/fe. *9 - T* onze dieren. Leefbaar voor onze kinderen. iee te bedienen zijn. Groot incl. waardecheque 25, v. 30 voorkeurstations. Tijdelijk 84.95 WWF Eigenzinnig en trendgevoelig. Dat is - naast de klassieke topmerken - de schoenmode bij Van Dorresteijn aan 'de Van Weedestraat. Het assortiment' .van deze winkel zou niet misstaan in de Amsterdamse Kalverenstraat. De opvallende collectie schoenen haalt Van Dorresteijn voornamelijk uit Ita lië. Slechts schoenfabrikanten uit dat Zuideuropese land kunnen voldoen aan de eisen die hij stelt aan vormge ving, kleur en materiaal. "Wat design betreft, is Italië gewoon nummer één." De firma Van Dorresteijn is een fami-. liebedrijf pur sang. Grootvader Van Dorresteyn begon in de jaren dertig als schoenmaker met een kleine schoenen winkel, aanvankelijk op de Van Wee destraat, later op de Korte Brinkweg. Na de oorlog droeg hij zijn zaak over aan de tweede generatie Van Dorres- teyns, die de winkel in 1970 weer cen traal in Soest aan de Van Weedestraat vestigden. Tien jaar geleden trad de huidige bedrijfsleider, J. van Dorres teyn (35), samen met zijn zuster, toe tot het familiebedrijf. Zijn keuze is snel ge motiveerd: "Ik heb het natuurlijk met de paplepel ingegoten gekregen. Maar bovenal boeide het vak me." Van Dorresteijn is een zeer kritisch za kenman. De schoenen in zijn zaak moe ten aan een aantal hoge eisen voldoen. Niet alleen moet de kwaliteit zeer goed zijn. Hij stelt het assortiment samen uit schoenen die stuk voor stuk origineel en modieus zijn. "Het is een hobby van me. Ik ben steeds op zoek naar iets origi neels, iets aparts. Ik wil absoluut geen imitaties," aldus de Soester onderne mer. Persoonlijkheid Schoenen zeggen volgens Van Dorres teijn veel over iemands persoonlijk heid. "Aan iemands schoenen zie je zijn ware aard. Een prachtig pak en een paar oude schoenen, bijvoorbeeld, zijn niet met elkaar in harmonie. Als ie mand juist een oude spijkerbroek draagt met een paar prachtige schoenen eronder, geeft dat juist aan dat iémand oog voor detail heeft," meent hij. Hij vindt het dan ook jammer dat schoenen vaak de sluitpost op de modebegroting vormen. "Je staat er de hele dag op, en wat is dan prettiger dan een paar goede, leren schoenen." Oog voor detail heeft de Soester onder nemer zelf in ieder geval, getuige de op vallende schoenencollectie in de zaak aan de Van Weedestraat. Het meren deel van de schoenen bij Van Dorres teijn komt uit Italië. "Wanneer je hoge eisen aan schoenen stelt, zoals wij doen, kom je al snel bij de Italiaanse fabrikan ten terecht. In Nederland is best een aantal merken van goede kwaliteit te koop, maar deze bewegen zich voor- namlijk voort op het klassieke en spor tieve marktsegment. Italianen hebben gevoel voor kleur, voor stijl en verhou ding. Ze hebben het gewoon in hun vin gers." Van Dorresteyn vertrekt jaarlijks twee k drie keer naar het Zuideuropese land om beurzen en fabriekjes te bezoeken. Van dat laatste moet men zich niet al te veel voorstellen. Hij vertelt: "Toen ik daar acht jaar geleden voor het eerst naar toe ging, had ik een bepaald beeld van een bedrijf achter een schoen. Ik Laanstraat 100A, Baarn Telefoon 23015 's maandags gesloten n cassettedeksel, dpss dacht een fabriek aan te zullen treffen, maar vond een wat groot uitgevallen schuurtje. De schoenen werden ge woon buiten opgestapeld! Het heeft z'n charme, ik houd daar wel van." Lauro Chelotti Naast nationale en internationale top merken heeft Van Dorresteijn onder de naam Lauro Chelotti een eigen design collectie. De zeer ambitieuze modelijn - natuurlijk afkomstig uit Italië - wordt onder deze naam door een aantal goede schoenfabrikanten gemaakt. De ont werpen, de kleuren en de materialen bepaalt Van Dorresteyn zelf. "Er is een hemelsbreed verschil tussen wat Ita liaanse en wat Nederlandse vrouwen dragen. Wij passen de modelijnen aan, geven er een herkenbare stijl aan." Van Dorresteijn heeft naast de zeer trendge voelige Lauro Chelotti-lijn, ook een ei gen klassieke schoenencollectie. Deze serie schoenen draagt de naam Van Dorresteijn. "Wij richten ons op mensen die kwali teit verwachten, ook in de zin van mode en pasvorm," aldus Van Dorresteijn. Hoewel de schoenencollectie van Van Dorresteyn zeer trendgevoelig is, raken de schoenen zeker niet snel uit de mo de. "Integendeel. Alles wat bijvoor beeld onder de naam Lauro Chelotti verschijnt, loopt meestal een jaar voor uit op de trends. Het is de laatste mode, maar wel één die lang blijft. Modellen van twee jaar terug zijn nog steeds actu eel." ctronisch gestuurd, real time '9,- incl. waardecheque ƒ25, RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Hammersmith Hoewel het nog steeds veelal de dames zijn die zich wagen aan zeer modieus schoeisel, zijn trendy schoenen voor he ren ook steeds meer in opkomst. Bij Van Dorresteijn maakt het merk Ham mersmith wat dat betreft furore. Deze modische Italiaanse collectie werd ver taald naar de Nederlandse man. "Dat houdt in de praktijk in dat de schoenen niet supertrendy zijn. We hebben het geprobeerd, maar de Nederlandse man is wat dat betreft nog vrij concervatief," aldus Van Dorresteijn. Hammersmith is een prima alternatief voor mannen die graag kwalitatief zeer goede schoe nen dragen, die aan de laatste mode-ei sen voldoen, zonder echter opvallend trendgevoelig te zijn. Van Dorresteijn noemt Hammersmith een levenstijl. Er zijn, naast schoenen, verschillende stijlvolle accessoires ver krijgbaar. Daarnaast geeft het merk credit cards uit, die als officieel Aurora- betaalmiddel geaccepteerd worden. Een Hammersmith-lid heeft bovendien recht op bepaalde privileges. Bij Van Dorresteyn kan men tenslotte ook uitstekend terecht voor kinder schoenen. Ook hier treft men een ei genzinnige Italiaanse collectie aan, die uitmunt in originaliteit en kleur. verzorgd door de Soester Schaakclub i weken. Dus de Gouden Niet alleen in kwaliteits- idelijk aanbod van CD's. idvies en een grenzeloze naar van huis uit, jaar in jaar uit, een gul gebaar. mooier om te weten dat -t/m het nieuwe jaar- de es op de koop toe krijgt. jgt u een GSC van ƒ25,- visie van ƒ2000,- hebt u /oor zo'n cheque kunt u en bij de Gouden Snaar. Opgave: Hoe moet wit voortzetten? Oplossing schaakprobleem 60: 1. Pf4 - g6-H h7 x g6 2. Dg5 - h6+ Kh8 - 98 3. Lh3 e6+ De7 x e6 4. Tfl - f8+ gevolgd door: 5. Dg7 mat. SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEIEF. 021SS-12982 t verzilveren en zijn niet overdraagbaar.

Soester Courant | 1991 | | pagina 9