I IJKE il IN I KOM GEWOON NAAR ONZE "Onze straat ook sneeuwvrij maken" R| UUR m snservice .Hermans w erhaling Bewoners KLM-flats Johannes Poststraat in verweer Pakket van brandverzekering WA met instemming SOB-leden uitgebreid Medisch Centrum Molendael nieuwe naam ziekenhuizen Aansluiting van Pijnenburg op riool kost dertig mille Wim van lloorn Ruim 360.000 gulden voor de inrichting van kindercentra Meningen van lezers R. OUD B.V. VERHUUR Kerstboomverbranding op woensdag 8 januari Hans Wewer Hairstyling Seniorenvoorlichters maken start met werkzaamheden Gevarieerde agenda voor de georganiseerde huisvrouwen pagiNa ns ij? denservice LAANSTRAAT 67 BAARN TEL. 02154 - 1 55 88 Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center Onenigheid binnen college over krediet Achtervolging met 100 kilometer/uur Vernieling en diefstal van kerstverlichting Man haalt gratis tas boodschappen Vuurwerk Personeel voorkomt diefstal bromfiets UW FOTO 2 X ZO GROOT VOOR 50 Ct MEER 'illem Van Oosten fotoservice aar? 'ij zijn? aanwezig bij erondememing 3t het hoofdkan- lardige basis ;ht via postorder verrichten op klust, handigheid reisten. U bent )ep samen te r week, van 8.00- id om meer an vraag naar rden. oderne irvice afdeling. ede sportvelgen et bijpassende inden modernste ctronische lijnapparatuur ïl. 02155 - 1 67 47 ÏO uur smenu, volgens irmans recept: de laagste prijs. kan* POT- GROENTEN ni in 720 ml. statiegeldpot VANAF >de bietjes, 89 ziebonen -W-9"99 afijn 4-t9"99 ilen extra fijn 43999 >onen 4-3999 i bonen 43999 43999 43999 bonen, n extra fijn 4^69" 99 89 DONDERDAG 2 JANUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 i/. 02154-83333 OPRUIMING NATUURLIJK Veel bewoners van de Johannes Post straat willen dat ook hun straat sneeuwvrij wordt gehouden. Dat is na de sneeuwval van vorig jaar niet ge beurd. De Johannes Poststraat is tot dusver niet in de strooi- en schuifroute opgenomen. De Huurdersvereniging KLM-woningen heeft in een brief ge pleit, voor een gelijke behandeling. "Bestuursleden van de huurdersvereni ging hebben in oktober al een gesprek gehad met een ambtenaar. In dat ge sprek werd hen te verstaan gegeven, dat het sneeuwvrij maken van de Johannes Poststraat en de toegangswegen naar de vijf torenflats op technische problemen zou stuiten. De gemeente pleegt alleen de primaire wegen sneeuwvrij te ma ken. Gebrek aan geëigend vervoer en geld zouden ook een probleem zijn. De huurdersvereniging wil zich daar niet bij neerleggen en is inmiddels in de pen geklommen. Verzocht wordt de Jo hannes Poststraat alsnog in de strooi en schuifroute op te nemen. Ouderen Volgens de huurdersvereniging wonen ongeveer vijfhonderd mensen in de KLM-flats. De gemiddelde leeftijd van hen is hoger dan de gemiddelde leeftijd van de Soester bevolking. Het niet sneeuwvrij maken van de Johannes Poststraat past, volgens de huurders vereniging, niet in het landelijke beleid om ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig te laten wonen. Veel mensen had den vorig jaar de grootste moeite zich door de sneeuwmassa voort te bewe gen. De huurdersvereniging spreekt in de brief van een 'ongelijke behandeling'. "Omdat het schoonhouden van de openbare weg wordt gefinancierd uit de algemene middelen, is er sprake van ongelijke behandeling, als één of meer straten daarvan bewust worden uitge sloten", schrijft het bestuur van de huurdersvereniging. De brief van de KLM-bewoners wordt op donderdag 9 januari behandeld in de commissie milieu. Die openbare zitting vindt plaats in het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. Foto: Goos van der Wilt. De huurders vereniging KLM- wonin - gen is van mening dat de Johannes Post straat ook sneeuwvrij moet worden ge maakt door de reinigingsdienst van de gemeente. In een buitengewone ledenvergade ring, gehouden op 30 oktober jongst leden, heeft het bestuur van de Soester Onderlinge Brandverzekering WA ondersteuning en goedkeuring gekre gen van zijn leden inzake het voorstel tot uitbreiding van het verzekerings pakket. U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Een totaalpakket verzekeringen is vol gens voorzitter J.W. Holhorst nodig om een breder draagvlak te krijgen, waar door een beter toekomstperspectief ge garandeerd wordt; vanwege groeimo gelijkheden hierdoor, waardoor op ter mijn een full-time baan voor de admini strateur te verwezenlijken is; om de le den nog meer service te kunnen bieden; om aan de vraag te kunnen voldoen van leden die een totaalpakket verzekerin gen bij hun Onderlinge willen onder brengen. Verder merkte de voorzitter op dat er aan het afsluiten van zogenaamde Va ria/Leven-verzekeringen geen risico's voor de Onderlinge verbonden zijn, omdat de Soester Onderlinge Brand verzekering WA hierbij slechts tussen persoon/bemiddelaar is. Voor bedoel de uitbreiding van het verzekeringspak ket is overeenstemming bereikt met AVERO voor wat betreft het Schade/ Leven-pakket en met ZHV inzake ziektekostenverzekeringen. De Soester Onderlinge Brandverzeke ring WA is hierdoor een nieuwe weg in geslagen en een volwaardige verzeke raar geworden. Dit is vooral van belang voor de leden van deze vereniging. Zij zullen daar de vruchten van kunnen plukken. De nieuwe naam en het beeldmerk van de ziekenhuizen Zonnegloren in Soest en Maarschalksbos in Baarn worden respectievelijk maandag en dinsdag onthuld. De ziekenhuizen heten voortaan Medisch Centrum Molendael. Bij de poort van Zonnegloren zal burgemeester Hans de Widt maan dag om 16.30 uur de naam en het beeldmerk onthullen. Een dag later doet zijn Baarnse col lega J.P. Miedema hetzelfde bij Maarschalksbos. De gemeente Soest zal naar alle waar schijnlijkheid dertigduizend gulden extra uittrekken voor de accommoda tie van atletiekvereniging Pijnenburg. Het geld is nodig voor aansluiting op de riolering en de aanleg van een brand- kraan. Beide voorzieningen ontbreken momenteel. Omdat het complex bin nen een waterwingebied ligt, is aanslui ting op het riool noodzakelijk. De kosten van de aansluiting en de brandkraan worden geraamd op dertig mille. De jaarlasten worden gedekt uit het onderhoudsbudget van de sportbe- groting. Het voorstel voor het krediet van der tigduizend gulden moet nog worden goedgekeurd door de gemeenteraad. Dat besluit valt op donderdag 23 janua ri. In de commissie financiën en sport wordt het voorstel op maandag 13 ja nuari albesproken. De aanvang van die bijeenkomst in het gemeentehuis is 19.30 uur. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW #NVOg RENOVATIE ONDERHOUD Binnen het college van burgemeester en wethouders bestaat onenigheid over de herinrichting van de voormali ge Koningin Emma Huishoudschool. Het college stelt de gemeenteraad voor 361.000 gulden aan te wenden voor de inrichting van het pand aan de Talmalaan, maar een minderheid bin nen het college wil dat bedrag met 330.000 gulden verhogen. Het oude schoolgebouw is bestemd voor de kinderopvang van de stichting kindercentra Soest. De stichting kan beschikken over een bedrag 995.000 gulden. Daar gaat de koopsom (634.000 gulden) van het gebouw af. Er resteert derhalve 361.000 gulden. Met dat geld wil het college de inrichting van de kinderopvang financieren. Een min derheid binnen het college is van me ning dat een extra krediet van 330.000 gulden nodig is. Dat geld zou het over schot van 1990 kunnen worden ge haald. Dit aspect wordt evenwel niet overgenomen in het raadsvoorstel dat op 8 januari in de commissie welzijn en op 23 januari in de gemeenteraad wordt behandeld. De politie heeft vrijdagnacht de achter volging ingezet op een personenauto. Binnen de bebouwde kom werd daarbij een snelheid van honderd kilometer per uur gemeten. Surveillerende agenten werden op de Steenhoffstraat omstreeks half één in gehaald op de kruising met de Dalweg en het Kerkplein. De personenauto reed met hoge snelheid in de richting van Soestdijk. De achtervolging werd direct ingezet. Bij de kruising met de Stadhouderslaan negeerde de automobilist het rode ver keerslicht. Hij reed door in de richting van Baarn. De politie kon de verkeers- overtreder op de Stadhouderslaan aan houden. Hij verkeerde niet onder in vloed van alcohol. Op het Choristenpad is de verlichting uit een kerstboom gestolen. De boom stond in de tuin van een woning. Ook aan de Schrikslaan moest kerst boomverlichting het ontgelden. De lampjes werden niet meegenomen, maar vernield. Een man heeft zaterdagmorgen een tas met boodschappen meegenomen uit een supermarkt zonder af te rekenen. De waarde van het pakket is niet be kend. De man is weggereden in een auto met een Frans kenteken. De politie is er nog niet in geslaagd de winkeldief te achter halen. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Vuurwerk rond de jaarwisseling is leuk. Dat vinden wij mensen. Maar wie zullen dat nooit leuk vinden? Precies, onze huisdieren. En vooral de honden kun nen erg in paniek raken als er rotjes en kanonslagen in hun buurt ontploffen. Vaak vluchten ze dan in paniek weg. Er staat immers 'altijd' wel een deur open. De kans bestaat dat iemand het angstige dier vangt en naar het asiel brengt als vondeling. Er is echter een grotere kans dat het dier aangereden wordt door een auto. Het is daarom goed om kinderen en volwassenen te wijzen op het gevaar voor kinderen en dieren bij vuurwerk! Als u hondenbezitter bent, let dan goed op hem. Laat hem voor het laatst aange lijnd uit om ongeveer 22.00 uur op ou dejaarsavond. Bent u thuis met de hond, ga dan gewoon met de hond om, zoals u dus altijd doet. Behandel hem niet anders. Is uw hond erg nerveus, vraag dan bij uw dierenarts om een kal merend middeltje. Wees voorzichtig! Dierenbescherming Amersfoort van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 Personeel van een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat heeft zaterdag voorkomen dat een bromfiets werd ge stolen. Enkele medewerkers zagen buiten een man die zich verdacht gedroeg. Ze hiel den hem in de gaten en merkten op een gegeven moment dat hij er met een bromfiets vandoor ging. Toen de dader in de gaten kreeg dat hij werd achter volgd, liet hij zijn buit achter en nam hij de benen. De jaarlijkse kerstboomverbran ding vindt dit jaar plaats op woens dag 8 januari. Zoals te doen gebrui kelijk, worden de bomen op het speelveld op de Eng in brand gesto ken. Kerstbomen kunnen woensdag van af 17.00 uur worden ingeleverd bij de scouts van de Hopman Massel- mangroep. De scouts zorgen voor de opbouw van de brandstapel en het stoken. De brandweer en de politie zijn aanwezig voor de begeleiding. Iedereen die een boom inlevert, krijgt een lot. Stichting Welzijns werk verricht de loting, waarna bur gemeester Hans de Widt om 19.30 uur de prijsuitreiking zal doen. In Soesterberg is de kerstboomver branding op zaterdag 4 januari. Op het terrein naast de ijsbaan aan de Kampweg kunnen vanaf 18.00 uur bomen worden ingeleverd. De ver goeding is tien cent per boom. Bomen die niet voor de verbranding in Soest of Soesterberg worden inge leverd, kunnen tot en met 17 januari naast de huisvuilcontainer aan de reinigingsdienst worden aangebo den. r- 1 j M.i.v. jan. 1992 knippen wij in de herensalon op vrijdag en zaterdag uitsluitend op afspraak. I Openingstijden maandag t/m vrijdaj 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 Met ingang van het nieuwe jaar begin nen negen vrijwilligers in de gemeente Soest met hun nieuwe taak als senio ren voorlichter van de Stichting Wel zijn Ouderen Soest (SWOS). Het gaat om vijf dames en vier heren, die de af gelopen maanden op het gemeente huis een cursus van acht avonden volg den. Twee van de negen seniorenvoorlich ters zijn woonachtig in Soesterberg, de overigen zijn redelijk verspreid over de bebouwde kom van Soest. De SWOS wil met dit sociale netwerk de drempel verlagen, die veel ouderen met een mi nimuminkomen (vaak enkel een AOW-uitkering) ervaren bij het aan vragen van aanvullende materiële voor zieningen bij de gemeente of andere in stanties. De seniorenvoorlichters zijn geen amb tenaren, maar medeburgers die belang hebbenden de juiste weg willen wijzen, vooral als er financiële nood is. Vaak is ziekte, maar bijvoorbeeld ook het weg vallen van familie, vrienden of kennis sen de oorzaak. Onderzoek door de af deling Sociale Dienst van de gemeente heeft aangetoond, dat juist de categorie ouderen in vele gevallen nauwelijks ge bruik maakt van bestaande voorzienin- De Soester afdeling van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen heeft de agenda voor het nieuwe jaar zo goed als rond. Tot en met 19 augus tus staan 27 activiteiten op het pro gramma. Die variëren van fietsen tot bingo en van wandelen tot lezingen. Ook worden excursies georganiseerd naar onder meer de stuwen in Amerongen en het Marechaussee museum in Baarn. Ook wordt, op 29 april, de musical 'Revue- Revue' in Bussum bezocht. Op 22 mei gaan de georganiseerde huisvrouwen naar de Floriade in Zoetermeer. In januari staan drie activiteiten op de kalender. Het nieuwe jaar wordt ge opend met een receptie op woensdag 7 januari in De Prom aan de Amalialaan in Baarn. Op zaterdag 10 januari volgt een wandeltocht en op 21 januari kun nen de huisvrouwen een lezing over een fietstocht door Azië bijwonen. De stichting Tamsarya zorgt daarbij voor dia's. De activiteiten van de NVH worden af wisselend in Soest en Baarn gehouden. Belangstellenden kunnen meer infor matie krijgen bij mevrouw H. Lager werf-Stellingsma, tel. 21045. gen, zoals bijzondere bijstand, huur subsidie en kwijtschelding van belas ting. De seniorenvoorlichters willen be trokkenen de weg wijzen en voor hen als vertrouwenspersoon optreden. Met respect uiteraard voor de eigen verant woordelijkheid van de hulpvragers. Medewerking Om deze rol te kunnen vervullen, reke nen de seniorenvoorlichters op de me dewerking van allen die in de gemeente beroepsmatig dan wel vrijwillig bezig zijn in de (ouderen)zorgsector (gezins verzorgenden, maatschappelijk wer kers, wijkverpleegkundigen, bejaar denhulpen, huisartsen, wijkdames van de kerken, vrijwilligers maaltijdbezor ging, ouderenbus, enz.) Deze mensen merken in hun werk vaak als eerste dat er financiële nood is. Zij kunnen be langhebbenden vanaf nu attenderen op het speciale SWOS-telefoonnummer van de seniorenvoorlichters: tel. 27997. Ouderen, die dit nummer bellen, wor den door het secretariaat later terugge beld met de mededeling welke senio- renvoorlichter contact met hen op zal nemen. Vervolgens kan een afspraak worden gemaakt. De seniorenvoorlich ters zijn in principe 'gidsen' (geen hulp verleners), maar in de praktijk zullen zij zo nodig behulpzaam zijn bij het invul len van formulieren, enz. Het project seniorenvoorlichting van de SWOS wordt begeleid door een pro jectteam, waarin zitting hebben: P. Ko- nings (SWOS), J. Remkes (KBO), H. Kinderdijk (PCOB), J.L. van Haaften (afd. Voorlichting), H. Gerth (afdeling Welzijn), R. Mastwijk (afd. Sociale Dienstverlening) en mevrouw A. Edel- hausen. Laatstgenoemde treedt op als coördinatrice van het team van senio renvoorlichters. De gemeenteraad stel de in het voorjaar van 1991 een krediet van f 15.000,- beschikbaar voor een driejarige proef met het project. RADIO SOEST Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 19x21 geldig t/m 1 februari 1992 S«lteibn!g«iiut 57 Wlnkektfltjum Soest-ZuU 0Ï155-131M LET OP I UITSLUITEND VESTIGING SOEST-ZUID

Soester Courant | 1992 | | pagina 3