I L SPEK ORN iee NS [ofstee blijft op de been in Lange Duinen wift maatje te groot voor Smeeing/BDC NE WO Soest kan naar de stembus .0*ï4t SPORTMAN/SPORTVROUW 1991 STEMBILJET \:L 5. ff RAAT 491, 5-10264 vertrouwe 7SWEG 11 CHAAR» Tien mannen en vijf vrouwen genomineerd Dit zijn de genomineerden 1991 ^T\j9$s 3< -f^ÏNAjlvOENSDAG 8 JANUARI 1992 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 Staikuviene stelt organisatie Sylvestercross niet teleur r r~ ATLETIEK ■t 01-91 08-1 km09-8 <m10-8Ï 07-9 02-8| 07-8 08-8 5.000 km 04-8(1 rnhemmers breken tradities van 'slordige'handballers: 20-25 02155-2 71 23 OIG )ND 1992 Handbalsters doen het met minder tegen De Meer Sportman Sportvrouw co .69 k.. |k valpartijen in de twee voorgaande edities lagen nog vers in het geheu gen, maar in de elfde Sylvestercross bleef Herman Hofstee op de been. De atleet van DOS was tweemaal de pechvogel van de Top 5-loop, maar ttrhaalde dit keer zijn prestatie van 1988 toen hij ook eerste werd. En dat «fwijl hij na afloop ronduit toegaf dat hij eigenlijk 'een bloedhekel' heeft aan het mulle zand. Er was eigenlijk niemand die hem de eindzege mis- gunde, al was John Vermeulen natuurlijk liever vóór de Dwingeloër geëindigd in plaats van daarachter op de tweede plaats. ^rohn loopt erg goed. Het verbaasde zelfs dat ik bij hem kon blijven. Nu m ik, volgende keer wint John mis- lien weer", bleef Hofstee beschei- L98 winnaar toonde zich verheugd met |£t initiatief van de organiserende ver- liging AV Pijnenburg om de toppers ■scheiden van de rest van het deelne mersveld. In de Prominentenloop ochten alleen atleten aan de start ver- hijnen die in 1990 bij de eerste 35 ein- Igden en die op de 5.000 meter, de T).000 meter of de marathonlijsten bij e beste twintig stonden genoteerd. Dat ftverde een deelnemersveld van 35 lielle jongens op. De overige 205 heren enioren zouden later worden wegge- fchoten. )ntspannen 'Ik ben blij dat ze de besten bij elkaar ebben gezet", aldus Hofstee die voor- f een ontspannen indruk wekte. "Bij en slechte start ben je kansloos, zeker p dit parkoers met die smalle paden." lofstee was in 1990 al na enkele secon- en uitgeschakeld, toen hij in het ge- rang bij de start ten val kwam. De anshebber op de overwinning moest >en opgeven. Een jaar daarvoor was ij ook al kort na de start in aanraking iet het duinzand gekomen, maar toen las hij er nog in geslaagd de vierde laats op te eisen. ehalve dat de beste atleten waren af- escheiden van de overige deelnemers, 'as ook de startplaats verbreed. Daar- ïee werd voorkomen dat zich bij de tart incidenten voordeden. )p de laatste dag van 1991 hadden lofstee en Vermeulen na twee van de ier ronden een gaatje geslagen met de overige lopers. Hofstee zou uiteindelijk ook Vermeulen van zich afschudden. Hij finishte na 25 minuten en 51 secon den en hield Vermeulen ruim elf secon den achter zich. De atleet van Dynamo voelde boven dien in de laatste meters nog de adem van Aart Stigter in zijn nek. Stigter (van AAV'36) staat erom bekend dat hij op gang moet komen. Hij houdt van lange re afstanden en de cross over 8.800 me ter was voor hem eigenlijk te kort. Toch naderde hij Vermeulen na een knappe inhaalrace tot op één seconde. Rudy de Cock (Duffel), en Marco Gielen (Tege- len) zaten kort daarachter. Gert de Ruygt was met een 24ste plaats de beste atleet van AV Pijnenburg. Hij gaf bijna twee minuten (27.41) toe op Hofstee. Dick van den Broek, eveneens van AV Pijnenburg, hield aan zijn tijd van 28.12 de 32ste plaats over. Tonnie Dirks, in 1990 winnaar van de Sylvestercross, kon zijn titel niet verde digen. Hij had een wedstrijd in het bui tenland verkozen boven de Top 5-loop in Soest. Dames De op het laatste moment gecontrac teerde Stefany Staikuviene uit Litou wen stelde René van Zee, de motor achter de Sylvestercross, niet teleur. Met een gemiddelde snelheid van ruim veertien kilometer per uur legde ze be slag op de eerste plaats. De Litouwense kwam na zestien minuten en 37 secon den voor de tweede en laatste keer over de meet. Yvonne van der Kolk, Neder lands kampioene op de 1.500 meter, moest zes seconden op haar prijsgeven. Van der Kolk was overtuigend van start gegaan. De atlete, die zich nog moet kwalificeren voor de Olympische Spe len in Barcelona, had na één ronde een voorsprong van vijftien meter. Maar halverwege de volgende omgang werd ze ingehaald door Staikuviene en de ti- telhoudster kon dat gat niet meer dich ten. De Surinaamse verrassing tijdens de WK in Tokio (vijfde op de 1.500 me ter), Laetitia Vriesde, mocht later als derde plaatsnemen op het erepodium. Vooreen baanatlete presteerde ze goed op de zachte ondergrond, maar haar achterstand op Staikuviene bedroeg wel 41 seconden. Mieke^ Hombergen (zevende) en Barbara Kamp (achtste) vielen enigszins tegen. Zij lieten ruim Herman Hofstee (links) en John Ver meulen op het moment dat ze nog bij el kaar lopen. De volgende tempoversnel ling van Hofstee was beslissend. Geduld komt met de jaren. De vetera nen I, II en III wachten onder de start- vlag totdat ze worden weggeschoten. In totaal deden vijftienhonderd mensen mee aan de elfde Sylvestercross. een minuut op zich wachten. Corrie Wallet van AV Pijnenburg werd 35ste en hield daarmee acht atletes achter zich. Zij liet een tijd van 22 minuten en 28 minuten klokken. Veteranen Voor Henny Pot was geen plaats op het podium. Een vice-kampioen op de 10 kilometer voor veteranen moest genoe gen nemen met een vierde plaats (34.29) op de 8.800 meter. Haar naamgenote Hennie Pot van Im pala stak de draak met de rest van de deelnemers door met groot verschil te winnen. Pot kwam binnen na 32 minuten en ze ventien seconden en stond al anderhal ve minuut uit te blazen, toen Daane be slag legde op de tweede plaats. Cree- mers werd derde. Achter Henny Pot van Pijnenburg kwamen Mart van Hal en Adr van de Zon als vijfde, respectie velijk zesde over de finish. Bij de heren veteranen I werd de eind zege opgeëist door R. Backer van AC Duffel. Beste Pijnenburger was Harry van Brummelen in een tijd van 32.37. Het leverde hem de 31ste positie op. Belangstelling De organisatoren van AV Pijnenburg mochten zich op 31 januari wederom verheugen in een grote belangstelling. In totaal deden ongeveer vijftienhon derd mensen mee aan de elfde editie. Ruim zevenhonderd deelnemers zorg den in de prestatieloop over 2,200, 4.400. 6.600 of 8.800 meter voor een nagenoeg ondoorbroken lint van zwoe gende lopers. De Sylvestercross kreeg daarnaast nog meer landelijke bekendheid dank zij de aandacht die Studio Sport 's avonds ge durende vijf minuten aan het evene ment gaf. ntekeu m Uw ruiten grare )r werden nogal wat tradities van dit seizoen gebroken in sporthal Beu ndal. De heren van Smeeing/BDC moesten voor het eerst meer dan intig doelpunten toestaan en verloren bovendien voor de eerste keer in ;n thuiswedstrijd (20-25). Een schande was het allerminst. AHV Swift, igeslagen koploper in de eerste divisie, was gewoon een maatje te groot foor de door blessures geplaagde formatie van Piet Diemei. De Arnhem iers beschikten over voldoende handbalkwaliteiten om de doorgaans zo (trouwbare defensie van Smeeing/BDC het nakijken te geven. mamlieden voor u: chadeherstel chade-experfise puitwerkzaamheden fswagens) Glasservice assen (b.v. t.b.v. APK) s cliëntèle een SOEST 1 28 78 p toch was Marco Ruiverkamp van "V Swift de eerste die de Soesters ;n compliment gaf. "We spelen bijna e wedstrijd alleen met de basisspe- s totdat de stand zodanig is, dat we nnen wisselen. :gen Smeeing/BDC moesten we veel ger dan normaal in de basisopstel- ig blijven staan, omdat de ploeg zo ig is. Smeeing/BDC is een moeilijke- ■tegenstander dan de andere. Dat wis ten we al na de bekerwedstrijd." in de laatste tien minuten mocht de ste bankspeler uit Arnhem zijn pak Foto: Goos van der Wilt. Hangend wacht Michel Roest het juis- temomentafom te schieten. Hier brengt hij de stand op 2-2. uittrekken. Noodgedwongen, omdat Gert den Hartog voor de derde maal een tijdstraf kreeg en met een rode kaart op zak de kleedkamer kon opzoe ken. Fout Hoewel de gasten bij vlagen uitstekend handbal etaleerden en de afsluitingen door fraaie acties vooraf lieten gaan, ging Smeeing/BDC te vaak zelf in de fout. In twee overtalsituaties scoorden niet de Soesters, maar de Arnhemmers. Daarnaast leed Smeeing/BDC zes keer knullig balverlies, waarna AHV Swift onbarmhartig de score net zo vaak op voerde. Tot 6-6 hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Daarna zou AHV Swift de leiding nemen en die niet meer uit han den geven. Natuurlijk steunden de Arnhemmers in belangrijke mate op in ternational Henk Groener, maar Arjan Langedijk had een nog groter aandeel in de zege. Hij gaf Edwin Zoetelief acht maal het nakijken en oefende zoveel druk uit op de Soester defensie dat hij zijn medespelers vrijspeelde en regel matig in staat stelde te scoren. In de laatste vijf minuten voor rust sloeg AHV Swift voor de eerste keer echt toe. Van 9-10 werd het in een vlot tempo 9-14 en nam Smeeing/BDC aangesla gen een adempauze. Die had de ploeg, waarin André van de Hoef en Jos Die mei met kwetsuren ontbraken, hard no dig. Coach Diemei kon alleen Wim Steenbakkers en Michel van de Hoven vanaf de bank het veld insturen. Van den Hoven, die na vorig seizoen uit ei gen wil naar het tweede team vertrok, was ingeschakeld vanwege de blessure- perikelen. Onnauwkeurig Smeeing/BDC kwam in de tweede helft weliswaar terug tot twee doelpun ten (12-15 en 14-17), maar verzandde te vaak in een onzorgvuldige behande ling van de bal. Dat leverde vaak balver lies op. Daarnaast misten de handbal lers van de Soester club bij tijd en wijle precisie. Meer dan eens werd de bal te laat of te onnauwkeurig in de hoek ge speeld, waardoor scoringskansen ach terwege bleven. En terwijl Smeeing/BDC een man meer had, werd de bal op een presen teerblad gelegd voor Langedijk die de fout meteen afstrafte en de marge op nieuw uitbouwde tot vier doelpunten (14-18). Smeeing/BDC sputterde nog tegen, maakte het de Arnhemmers moeilijker dan dat ze gewend zijn, maar moest wel capituleren. En dat was niet meer dan logisch, want AHV Swift had in Langedijk en Henk Groener twee sterke opbouwers en in Rob Groener en de Roemeen Marian Luca twee irri tante, maar effectieve sluipschutters. Natuurlijk vloog GuusTourné in de zijn bekende stijl zonder een vleugje ontzag voor zijn opponenten de cirkel in (vier doelpunten) en sprak Arjan Roest (ne gen treffers) al zijn capaciteiten aan. Als ploeg was AHV Swift echter een maatje te groot voor de Soesters. Maar met de wetenschap dat de andere teams in de eerste divisie dat niet zijn, gaat Smeeing/BDC nog een interessante tweede competitiehelft tegemoet, waarin de tweede plaats het hoogst haalbare zal zijn. Dat is overigens wel één plek hoger dan waarop de club vo rig seizoen eindigde. De dames van Smeeing/BDC startten niet goed tegen koploper De Meer. De Soesters konden aanvallend geen vuist maken en hadden de grootste moeite met de vrije worpen van de gasten: 8-14. Als snel stond Smeeing/BDC met 0-5 achter. Daarna vielen de doelpunten om en om. De linker opbouwster van de Amsterdammers onderscheidde zich, evenals Petra Voskuilen die viermaal de roos trof. Na de rust (5-9) zat de defensie van Smeeing/BDC beter in elkaar. In aan vallend opzicht kwamen de Soesters tot een aantal acceptabele acties, maar De Meer bleef de betere ploeg. Slordig spel was er de oorzaak van dat aan beide kanten weinig werd gescoord. De jury van de verkiezing Soestei sportman en sportvrouw 1991 is eruit. Uit de kandidaten zijn tien mannen en vijf vrouwen genomineerd. De jury, bestaande uit Herman Kuiphof (Euro Sport), René van den Berg (Radio Utrecht), Mieke Havik (ex-wielren- ster), Loes Voet (Radio Soest) en Jo- han van Beek (Soester Courant) was eensgezind in haar mening. Vanaf vandaag kan de bevolking van Soest 'naar de stembus'. Stemmen kan tot en met dinsdag 28 januari. Omdat niet meer dan zeven vrouwen kandi daat waren gesteld, heeft de jury vijf sportsters genomineerd. Bij de mannen zijn nog tien kanshebbers voor de ereti tel die voor de eerste keer op het spel staat. Tijdens een officiële bijeenkomst in Aqua Indoor zal op vrijdag 7 februari bekend worden gemaakt wie de sport man en de sportvrouw van het jaar zijn geworden. Iedereen kan daarbij aanwe zig zijn. Radio Soest zal tussen 19.00 en 21.00 uur rechtstreeks verslag doen van de ontwikkelingen in het sportcomplex. Het programma komt onder meer te bestaan uit korte interviews met de ge nomineerde sporters. Voor de drie mannen en vrouwen die de meeste stemmen hebben gekregen, liggen prijzen in het verschiet. Daar naast maakt een aantal Soesters, dat een stem heeft uitgebracht op de win nende sportman of sportvrouw, kans op een prijs. De toegang tot Aqua Indoor is op 7 februari gratis. Spelregels Het stemmen bij de verkiezing is gebon den aan bepaalde spelregels. Alleen inwoners van Soest mogen stemmen. Op meer dan één man of vrouw stem men, is niet toegestaan. Op één man en één vrouw stemmen, mag wel. Alle stembiljetten moeten zijn voor zien van de naam, het adres en eventu eel telefoonnummer van de afzender. Biljetten, waarop die gegevens ontbre ken, zijn ongeldig. Stembiljetten die na dinsdag 28 ja nuari 1992 worden ingeleverd, zijn on geldig. Stemmen kan met behulp van de hierbij afgedrukte bon, maar mag ook op ander papier. De jury krijgt net zoveel stemmen als het aantal uitgebrachte stemmen. Dus als er vijfhonderd stemmen worden uit gebracht, krijgt de jury ook vijfhonderd stemmen. Alle vijf juryleden mogen in dat geval honderd stemmen uitbren gen. Stembiljetten kunnen worden ingele verd bij de Soester Courant, Van Wee- destraat 227, Radio Soest, Soesterberg- sestraat 125, Foto van Oosten, Soester- bergsestraat 57, New Star, Schrikslaan 31, Nic van Dam, Van Weedestraat 14, Tabakorie, winkelcentrum O verhees en restaurant De Tuin, Rademaker- straat 6 in Soesterberg; Opsturen naar de Soester Courant of Radio Soest is ook mogelijk. Tennisster Saskia Huizinga. Langlaufer Gert-Jan van Rheenen. Mannen: Martin Baltus schaatsen Eerste baankampioenschappen Utrecht, derde gewestelijke kam pioenschappen, derde nationale ranglijst B-junioren. Abdes Belarbi atletiek Nederlands kampioen 1.500 meter outdoor A-junioren, zilver 1.500 meter A-junioren indoor, Eerste na tionale ranglijst 1.500 meter (3.53.18), tweede nationale ranglijst 1.000 meter, zesde nationale rang lijst 800 meter. Jack Belt triathlon Eerste districtskampioenschappen triathlon, tweede NK run-bike-run, derde NK triatlon junioren, achtste EK run-bike-run, traint zelfstandig. Chiel Bos autosport Nederlands kampioen autorally, heeft voor een groot deel zijn eigen wagen 'bedrijfsklaar' gemaakt en met weinig middelen een toppresta tie neergezet. Paul van den Deijssel handbal Speelt voor ESCA in eredivisie, de handbalroutinier is daar de motor van de jonge, getalenteerde forma tie. Miguel Karsters zeilen Nederlands kampioen zeilen in de schakelklasse, neemt het met Ro nald Damen uit Eemnes als zeiler op tegen gesponsorde tegenstanders. Gert-Jan van Rheenen langlaufen Drie gouden plakken tijdens NK langlaufen, drie gouden plakken tij dens EK lage landen, 54ste WK ju nioren met 90 deelnemers uit 24 lan den, tweede rolskiwedstrijd in Zwe den achter Zweedse kampioen. Aijan Roest handbal Topscorer en aanvoerder van Smeeing/BDC 1, goed voor meer dan honderd doelpunten per sei zoen, stimuleert ploeggenoten en belangrijkste schakel in de eerste-di- visieploeg. Robert Roest voetbal Betaald voetballer bij FC Utrecht, geselecteerd voor Olympisch Elftal (Jong Oranje), voorbeeld voor Soes ter jeugd. Sicco Jan Vermeer zweefvliegen Nederlands kampioen zweefvliegen in de standaardklasse, vertegen woordigt Nederland op EK en WK, ondanks dat hij geen beroepsvlieger is, bedrijft hij topsport. Vrouwen: Heieen Hilhorst volleybal Als zestien-jarige vaste keus voor Stam/SoVoCo 1 (eerste divisie), maakt ook deel uit van selectie B-jeugd Oranje. Saskia Huizinga tennis Tweede plaats NK jeugdteams, zes tiende nationale jeugdranglijst. Linda Molenaar autosport Vierde in Citroën AX GT Cup in haar debuutjaar, derde nationale Ladie s Cup, achttiende internatio naal all-round. Henny Pot atletiek Tweede NK 10 kilometer veteranen, derde NK 5 kilometer veteranen, als recreant uitgegroeid tot één van de beste vetarenen van Nederland. Gabriëlle van Zijtveld paardensport Nederlands kampioen tuigpaard fokmerries onder de zadel. Martin Baltus Abdes Belarbi Jack Belt Chiel Bos Paul van den Deijssel Stembiljetten, waarop meer dan één naam is aangekruist, zijn ongeldig. Miguel Karsters Gert-Jan van Rheenen Arjan Roest Robert Roest Sicco-Jan Vermeer Heieen Hilhorst Saskia Huizinga Linda Molenaar Henny Pot Gabriëlle van Zijtveld Ingezonden door: Naam: Adres: Plaats: Telefoon: Dit stembiljet kan, voor woensdag 29 januari, op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 (studio) Soestdijk New Star, Schrikslaan 31 Nic van Dam, Van Weedestraat 14 Soester Courant, Van Weedestraat 227 Overhees Tabakorie, winkelcentrum Overhees Soesterberg Restaurant De Tuin, Rademakerstraat 6 Opsturen kan ook: Radio Soest, Postbus 193, 3760 AD Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest van het jaar

Soester Courant | 1992 | | pagina 13