G0MMERS Stroomberg nog een jaar bij Soest DYS voelt zich bestolen tegen TOY Sportclubs luiden nieuwe jaar in Jeugdkamp Soest met Roest en Arnold en Gerrie Mühren Selby deelt geen tik uit "Roodkapje, Roodkapje, waar ga je heen?" Oefensessie Stam/SoVoCo Eemvogels start met zege SEC heft dameselftal op damesvoetbal! Linda Bello neemt afscheid van achttal van Eemvogels Jan Yeerman weg bijYYZ'49 sensationele afhaalprijzen j. cornelisse bv. Loodgieterswerk VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag VOETBAL Teleurstelling in 't Harde: BADMINTON BASKETBAL Uur der waarheid breekt aan voor The Red Stars ZAALVOETBAL JELUKr Düii VOETBAL zaterdag Rapporteur ziet Peter de Jong kopstoot geven ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf PAGINA 14 IQOL"ELYCREA" 1 )rgelles - Pianoles s - Keyboardles k meer mans TER LOEF .273 30 WIJNHANDEL an deze it u kiezen uit: 9519.92 50 19.92 19.92 19.92 1 'indeZZ«°<*»°n> OPRUIMING r 20 tot 60% jjj S KORTING ^mt. 92 t/m 188 WOENSDAG 8 JANUARI 1992 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Stevige basis leggen voor voetbal op hoger niveau' Foute wissel koploper inleiding nederlaag Soesters Produktie hoog tegen SVMM: 9-11 Ruime zege SEC Resterende vrouwen willen de zaal in Zwangere korfbalster gaat verhuizen BOWLING Winst voor bowlers Na drie jaar einde aan samenwerking SCHAATSEN Versteeg wint clubmarathon dlwrse modejten anens en meubels levert alle bekende merken babykamers dóorgroeikamers. kinderwagens, wandelwagens, buggy's boxen, autostoeitjes >tc.. etc. lil eigen voorraad tegen Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 om de afspraken na te komen en taken uit te voeren, en sommige spelers zijn nog niet volwassen genoeg. Die aspec ten moeten nog worden verbeterd." Soest zal volgend seizoen in elke geval worden versterkt met Peter Wolfsen. Aanvankelijk zou de voormalige doel man van FC Utrecht en Excelsior over enkele weken de knoop doorhakken. Van Stroomberg is bekend dat hij ambi ties heeft in het trainersvak. "Als ik me twee of drie stappen kan verbeteren, doe ik dat", zei Stroomberg kort voor de kerstdagen. Een groot aantal prominente voetbal lers en trainers geeft acte de presence op het achtste voetbalkamp van sport organisatie Soest. Het voetbalkamp wordt dit jaar gehouden van 21 tot en met 24 april. Robert Roest (FC Utrecht), Arthur Numan (FC twente), de gebroeders Ar nold en Gerrie Mühren en Bobby Haarms (Ajax) komen tijdens de paas vakantie naar het complex aan de Bos straat. Ze zullen de naar schatting 160 deelnemers trainen. Ook de trainers en selectiespelers van Soest zorgen voor oefenstof tijdens de vijf kampdagen voor de jeugd. De technische leiding is in handen van Theo Hendriks, A oormalige jeugd trainer van Soest nomenteel Hees onder zijn hoede heeft. De trainers van Soest worden in elk geval één dag geas sisteerd door Robert Roest en Arthur Numan, beiden Olympisch internatio nal. Bobby Haarms zal de doelverdedi- gers van Soest onder handen nemen en Arnold en Gerrie Mühren zullen hun clinic houden aan de Bosstraat. Zij ko men op 24 april naar Soest. Het jeugdvoetbalkamp is bestemd voor de pupillen en de junioren. Naast voet bal staan veel nevenactiviteiten, zoals een vossenjacht en een puzzeltocht, op het programma. De eerste klap is nog steeds een daal der waard. De hoofdmacht van bad mintonclub Selby won in het begin van de competitie drie wedstrijden en leg de daarmee de basis voor de handha ving in de vierde klasse landelijk. Daarna deden de Soester badminton ners het niet zo best meer. Zes keer ver lies en alleen winst tegen Flevomeppers en 't Harde, waardoor behoud in de vierde klasse vrijwel zeker is. Bij 't Har de moest Selby dit weekend op bezoek. Het werd een niet verwachte 7-1-ne derlaag. Jeroen Voorburg, meestal goed voor het eerste punt, verloor met 15-11 en 15-10. Marcel Pas trachtte zijn gebles seerde arm enigszins te sparen door veel te droppen en te steken. Verder dan 15-8 en 18-16 kwam hij niet. Bij de damesenkelspelen speelde de shuttle een belangrijke rol. Gerdie van Kooten kon met de, volgens haar, veel te trage shuttle niet overweg en ging met 11-2 en 11-8 ten onder. Jeannette Wester- veld trof een invalster, die helemaal niet gewend was met veren shuttles te spe len. Westerveld profiteerde daar goed van en haalde voor Selby het eerste en enige punt binnen. De dubbelspelen brachten voor Selby namelijk geen en kele winst. Alleen in de gemengde dub belspelen brachten de Soesters hun te genstanders nog even in het nauw door een derde beslissende game af te dwin gen. Het werd uiteindelijk een voor Sel by teleurstellende 7-1-nederlaag. Het uur der waarheid breekt aan voor de jongens kadetten van Red Stars. De basketbalploeg kan zater dagmiddag een belangrijke stap zet ten in de richting van het kampioen schap van West-Nederland door te winnen van BV Dakplan. Red Stars speelt in de eredivisie voor jongens kadetten (15-16 jaar). Na elf wedstrijden staat het team boven aan met 22 punten. Het doelsaldo van de ongeslagen Soesters is +812. Red Stars, dat onder leiding staat van trainer/coach Hans de Rond, haalde tot dusver fors uit. De groot ste zege werd behaald tegen Leider dorp (224-23). In negen duels maakte de ploeg meer dan honderd punten, in de andere twee duels bleef Red Stars steken op 98 en 93 pun ten. BV Dakplan bezet de tweede plaats met zestien punten uit negen wed strijden en een doelsaldo van +285. De enige nederlaag werd de Gorin- chemmers toegebracht door Red Stars, dat de uitwedstrijd met 29-104 won. Beide teams staan zaterdagmiddag om 15.00 uur tegenover elkaar in sporthal Beukendal. Bij winst ver groot Red Stars de voorsprong tot acht punten, met die opmerking dat BV Dakplan nog twee inhaalduels moet spelen en de achterstand kan verkleinen tot vier wedstrijdpunten. TTADCD ff T Peter de Jong van Hees moet vijf duels vanaf de kant toekijken. De tuchtcommissie van de KNVB schorste hem naar aanleiding van zijn gedrag in de uitwedstrijd tegen JSV. De Jong kreeg in dat duel geen boe king, maar een rapporteur zou heb ben gezien dat De Jong een kopbe- weging in de richting van een tegen stander maakte. Het rapport van de waarnemer was voor de tuchtcom missie reden in te grijpen en de voet baller van Hees voor vijf wedstrijden te schorsen. Trainer Theo Hendriks kan voorlo pig evenmin een beroep doen op Jef- frey Dorrestein. De aanvaller is voor drie wedstrijden naar de kant ver bannen. ("naar SEC Net als iederéén Duinweg 6 - 3268 BN Soest - Tel. 02155 - 13995 iet geven van: Hessen re-opleiding onderdeel -technieken e groepjes. Tel.02154-2 09 57 meerd leraar list een idscursus ring begint de 18 en 19 januari 5drags- en gehoorzaam- ningsveld hoek Geerenweg/ en bij Van Hall, Laanstraat 4, "romplaan 3. 02159 - 4 06 72. PRIT - MEXX - BF - RTM verschillende wijnen :RUG TOT 1937. rstraat 26, 3761 EG Soest 18 00 uur, vriidaq 9 30-21.00 uur, 7.00 uur. 21557 of 27059. eeft zaterdag het startsein voor athon. ie kost 25 gulden. Daarvoor de kaarters gratis koffie, brood- oep. Inschrijven kan bij A. HÜ" si. 20448, J. Hoed, tel. 22131 en ut, tel. 11360. Nu zeer laag geprijsd -Telefoon 02154 - 2 36 99 Ter voorbereiding op de hervatting van de competitie oefenden de dames van Stam/SoVoCo zaterdag in sport zaal De Bunt. Het tweede team werd verrassend winnaar van de driekamp, waarvoor Cito uit Zeist was uitgeno- digd. Het incomplete eerste damesteam kreeg in de eerste wedstrijd een pak slaag van dames 2. In een 'kermisop- stelling' verloor het eerste team de eer ste set met 15-2. Irene Koelewijn, Mo- nica van der Wal en Inge Everts ontbra ken op het appèl, terwijl Hanneke Klunder al snel opgaf vanwege een rug blessure. Stam/SoVoCo won de tweede set (15-13), maar stond in de derde set achter, toen de speeltijd was verstreken. Het tweede damesteam van Stam/So- VoCo speelde vervolgens in sets (1-1) gelijk tegen Cito, dat daarna met 3-0 klop kreeg van de hoofdmacht van de Soester club. Stam/SoVoCo krijgt zaterdagmiddag Avero/Os 2 op bezoek. De wedstrijd begint om 17.00 uur in sportzaal De Bunt. Na dat volleybalduel houdt Stam/SoVoCo een nieuwjaarsreceptie. Tamboerijn 29 3766 HA Soest Tel. 27777 wijn op literfles extra voordelig o.a. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar is goed afgelopen voor de Soester korfballers. In Maarn was Eemvogels voldoende produktief om SVMM van het lijf te houden: 9:11. Het tempo lag erg hoog. Met veel inzet werd het gebrek aan volledige training gecompenseerd. Aanvankelijk ging het gelijk op. Na 1-0 maakte Linda Bello 1-1, Wim Oldewarris 1-2 en Kathja Rauch 2-3. Bij rust was het echter al 3-7 (Rieke Smakman, Marco Kuil, Linda Bello en Kathja Rauch). Gerust konden de Soesters de tweede helft in gaan. De voorsprong werd zelfs nog groter doordat Wim Oldewarris en Agnes Kraaikamp (die de plaats van de zwangere Linda Bello had ingenomen) beiden scoorden. De buit leek dan ook binnen, maar door regelmatig fouten in de verdediging te maken, liet Eemvo gels de thuisploeg alsnog inlopen tot 7-9. Fons Verduin, die samenspeelde met de goed debuterende Robin Lub, legde de heren van SVMM in de luren en scoorde met een omdraaibal. Opnieuw lieten de gasten zich deze comfortabele voorsprong ontglippen: 9-10. Met enig risico wist Marco Kuil echter de laatste minuut de zege veilig te stellen. Een goed eindresultaat, maar voor coach Jan van Maanen is er, vooral verdedi gend opzicht, voldoende werk. Vlot combinerend heeft SEC de zaal- wedstrijd tegen Cuproba snel beslist. De Soesters stonden in de rust al met 6-0 voor, maar namen daarna gas te rug. Toen de voorsprong was uitgebouwd naar 8-0, stelde de ploeg alles in het werk om Jeffrey van Delden te laten scoren. De verdediger was daar nog niet aan toegekomen. Hij had pech. Hij kopte en schoot tegen de paal en een andere inzet miste enkele centimeters precisie. Willem de Vries (2), Hans Pe ter van Zoelen (3), Hendrik-Jan de Boer, Richard de Bruin en Edwin Brouwer hadden wel succes. Cuproba profiteerde in het laatste deel van de wedstrijd van de concentratie verslapping bij SEC, waar Van Zoelen en De Vries op dat moment rust werden gegund. De gasten scoorden nog drie keer, maar daarmee was alles gezegd over hun spel. Jan Stroomberg blijft nog een jaar bij Soest. De club bereikte vorige week overeenstemming met de oefenmees- ter voor de verlenging van zijn con tract. Stroomberg: "Het geeft de spe- lergroep en mij de rust die op dit mo ment nodig is." Volgens de Utrechtse trainer en voor zitter Joop Heerkens moeten er nog wat punten en komma's worden gezet, maar beide partijen hebben laten weten dat ze nog een seizoen met elkaar in zee gaan. Stroomberg, bezig aan zijn tweede jaar bij Soest, vindt dat de club op dit mo ment een ge'zonde sfeer ademt. "Er wordt gewerkt aan mentaliteit en orga nisatie. Ik merk aan de sfeer dat de club de vorm aanneemt, die ik voor ogen heb. Het begint er zo langzamerhand op te lijken. Op beide trainingsavonden is er nu een verzorger aanwezig. Dat soort dingetjes moet worden gecontinueerd. Dan krijg je een klimaat, waarin een ste vige basis kan worden gelegd voor voet bal op hoger niveau. Je kan wel in de tweede klasse staan, maar als je dan, zo als Quick en JSV, onderaan bengelt, schiet je niets op. Dan krijg je alleen maar frustraties. Wil je echt hogerop, dan moet je een goede fundering leg gen." Mentaal Volgens Stroomberg is zijn formatie voor driekwart toe aan een hoger ni veau. "Mentaal zijn we sterker gewor den. Ook als we slecht spelen, kunnen we winnen. Dat heb je kunnen zien te gen CDW en Stichtse Boys. Het ont breekt af en toe nog aan de concentratie Het dameselftal van SEC behoort tot de verleden tijd. Hoewel de beslissing officieel vanavond valt, zal de ploeg uit de competitie worden teruggetrok ken. De ledenwerfactie heeft geen nieuwe dames opgeleverd. Sterker nog: twee speelsters hebben zich in middels laten overschrijven naar WZ'49. Twee andere voetbalsters hebben ook bedankt, waardoor SEC niet meer in staat is een dameselftal op de been te brengen. Ardine van Huiten, één van de overgebleven speelsters: "Er is nie mand bijgekomen, dus het elftal moet worden teruggetrokken. We willen nu gaan zaalvoetballen. Daar hebben we er maar zes voor nodig." De dames en de begeleiding van de club hebben vanavond een gesprek over de situatie. SEC had gehoopt tijdens de winterstop nieuwe leden te krijgen, zo dat de samenstelling van het dames team geen problemen meer zou opleve ren. De actie, de tweede binnen een jaar, had niet het beoogde effect. Het eerste achttal van Eemvogels en trainer/coach Jan van Maanen nemen zaterdagmiddag (voorlopig) afscheid van Linda Bello. De korfbalster stopt, omdat ze in blijde verwachting is. De kans dat ze terugkeert, is gering. Het is de bedoeling dat Linda Bello za terdag principe één helft in actie zal ko men tegen Luno. Die wedstrijd begint om 14.55 uur in Aqua Indoor aan de Dalweg. "Misschien dat ik in augustus en sep tember nog voor Eemvogels speel, maar dat is dan alleen om te helpen. We verhuizen aan het einde van het jaar naar Vlaardingen en dan ga ik bij die club spelen", zegt de korfbalster. De Baarnse sportster kwam in het sei zoen 1989-'90 bij Eemvogels. Het duurde niet lang of ze verwierf zich een vaste plaats in het eerste team. De toen malige trainer Hennie Ditmeijer liet haar in haar tweede jaar voor Eemvo gels zelfs de aanvoerdersband dragen. "Ik was dit seizoen ook nog aanvoer ster, maar ik heb de band voor de zaal competitie afgedragen aan Aukje Wiersma, omdat ik wist dat ik zou stop pen. Ik zou eigenlijk al eerder stoppen, maar de trainer heeft gevraagd of ik nog twee wedstrijden wilde meedoen." Voor Linda Bello komt zaterdagmid dag voorlopig een einde aan een actieve korfbalperiode. Na haar bevalling zal ze Linda Bello komt zaterdag voorlo pig) voor het laatst in actie voor Eemvo- gels. Foto: Goos van der Wilt misschien nog voor de Soester club in actie komen, maar daarna meldt ze zich aan bij Vlaardingen. "Die club speelt in de overgangsklasse. Ik denk dat ik daar in het tweede of het derde team kom te spelen", aldus Bello. Haar man Frans is sinds vorig jaar voorzitter van Eemvo gels. De verhuizing betekent dat de club op zoek moet naar een nieuwe praeses. Stroomberg waarschuwt voor over moed. "We staan er goed voor, maar dat wil niet zeggen dat we er al zijn. Ik beschouw Zwaluwen Vooruit als één van de beste ploegen in de derde klas se." Foto: Goos van der Wilt. Jan Stroomberg blijft nog een jaar werken aan een goede fundering van Soest. Het clubbestuur en de trainer be reikten overeenstemming over een con tractverlenging. De bowlers van Turbo's hebben de der de plaats kunnen vasthouden in de competitie. Het Soester team versloeg Téte en Co met 4-0. In de eerste game won Turbo's met 535-523 en vervolgens met 478-463. In de derde game bedroeg het verschil bij na honderd punten (516-438). Ook in de laatste game won Turbo's ruim: 492-449. Bestolen voelde coach Henk van Dor restein zich. En dat was begrijpelijk, want doordat de scheidsrechters in de laatste minuut verzuimden een foute wissel van TOV af te blazen, verloor DVS de sleutel wedstrijd met 2-3. De vocabulaire van de zaalvoetballers uit Soest raakte daarna maar niet uitge put. Maar de kater was voor DVS dat koploper TOV nog meer afstand zag nemen. DVS had toch minimaal één punt aan het duel willen overhouden. Dat zag er ook naar uit, totdat John van Loon in de laatste minuut de bal oppikte. Hij stapte het veld in op het moment dat zijn me despeler, die hij zou vervangen, nog binnen de lijnen was. De tijdwaarnemer zat erbij en keek ernaar, hief nog wel even zijn arm, maar stelde vervolgens dat DVS zich niet druk moest maken, toen Van Loon het winnende doelpunt had gemaakt. Dat deden de Soesters dus wel. Van Dorrestein: "Bij een stand van 2-1 ging die speler van TOV over de schreef. Dan lijkt het alsof de scheids rechter gaat staken, maar raakt hij blijk baar geïntimideerd door TOV. Op zo'n In de eerste helft kwam DVS via René Kaats en René Ribberink op een 2-0-voorsprong, maar na de rust nam TOV het initiatief over.Ik denk dat we na 2-0 niet volwassen genoeg zijn door gegaan. We lieten ons opjagen, terwijl wij hadden moeten counteren. Dan hadden we meer kansen gehad", draai de Van Dorrestein de tweede helft te rug. Kansen kreeg zijn ploeg echter ge noeg, maar de afwerking was mager. De speerpunten Guy Dekker en Maurice d'Aquino staken niet in hun beste vorm en na rust sprong DVS te ongeduldig met de bal om. En toch was de ontmoe ting met TOV wellicht de aantrekke lijkste wedstrijd van dit seizoen. Beide team creëerden mogelijkheden, maar als de bal tussen de palen en dwarsligger was gericht, stonden Jan-Willem van de Windt en zijn collega Wim van de Veer hun mannetje. Beide doelmannen maakten zoveel onschadelijk, dat ze zo bij de Explosieven Opruimings Dienst kunnen gaan werken. Evenwicht De achterstand van DVS op TOV be draagt nu vijf punten. Daarmee is de missie van de zaalvoetbalclub mislukt. Immers, de doelstelling van dit voetbal jaar was promotie naar de hoofdklasse. Van Dorrestein: "Als je tweede of der de wordt, betekent dat niet dat je sei zoen mislukt is. DVS wil naar de hoofd klasse. Ik wil daaraan meewerken, maar dan moet je eerst evenwicht krijgen en dat kost tijd. Je mist vandaag Luits Houkes en eigenlijk moet je nog zo'n speler erbij krijgen. Als wij de stap naar de hoofdklasse maken, weet ik zeker datje er met dit gezelschap in kunt blij ven. Maar het kampioenschap zie ik nu niet meer zitten." Het bestuur van SV Eemland organi seert minimaal éénmaal per jaar een marathon voor de leden. Ditmaal kwamen er vijfentwintig deelnemers aan de start. De wedstrijd was een mooi kijkspel. Er werd een grote kopgroep gevormd, waaruit af en toe goed werd versneld. Na de tiende ronde vonden Tom Ver steeg en Jan van Lunteren dat het tijd werd om hun specialiteiten te tonen. Door te versnellen liepen ze gauw een halve baan uit. Zij werden op de voet gevolgd door Henriet Kuyt. In een tweede groep reden de veteranen een goed bekeken rit. Zij doen alles in voor bereiding voor hun avontuur op de Weissensee, dat eind deze maand van start gaat. Tom Versteeg won met een voorsprong van één ronde, gevolgd door Jan van Lunteren, Klaas-Roei Koelewijn en Roelof Koelewijn. Veel sportverenigingen hebben 1992 ingeluid met een nieuwjaarsreceptie. Sommige clubs deden dat reeds kort nadat de kruitdampen van het vuurwerk waren opgetrokken. Ande re clubs hebben nog een nieuwjaarsreceptie voor de boeg. De Mixed Hockey Club opende zondagmiddag de deuren van de accommodatie aan de Koningsweg. Vanzelfsprekend wer den veel handen geschud in de kantine aan de Koningsweg. Volleybalvereniging Stam/SoVoCo houdt zaterdag een nieuwjaarsreceptie in sportzaal de Bunt. Die begint na de thuiswedstrijd van dames 1 tegen A vero/OS 2. Het volleybal duel begint om 17.00 uur. Het is nog niét bekend wanneer dat duel is afgelopen. Daarnaast circuleert steeds nadrukke lijker de naam van Herbert van Schalk wijk op de Bosstraat-Oost. Over de ver dediger van SEC zegt Stroomberg: "Ik heb niets van hem gehoord, maar hij is natuurlijk wel één van de betere voet ballers in Soest." Positie De positie, waarin Soest momenteel verkeert, is er de voornaamste oorzaak van dat hij eerder een besluit nam. Soest heeft het behalen van de tweede perio- detitel in eigen hand. De ploeg heeft op 26 januari tegen Zwaluwen Vooruit ge noeg aan een gelijkspel. En als de Utrechters op 19 januari een punt ver spelen in de inhaalwedstrijd tegen Bre- derodes, kan Soest zich zelfs een neder laag met één doelpunt verschil veroor loven. Jan Veerman verlaat aan het einde van dit seizoen VVZ'49. De hoofdtrainer van de afdelingsclub kan zijn taak bij de sportvereniging niet langer combi neren met zijn werkzaamheden. Volwassen DVS had maandagavond in sporthal Beukendal de aansluiting met de Baarnse lijstaanvoerder moeten reali seren. De ploeg had het voor een deel aan zichzelf te wijten, dat dat niet lukte. Maurice d'Aquino houdt het hoofd niet koel in deze kansrijke situatie. Foto: Goos van der Wilt. Door zijn maatschappelijke functie kan Veerman niet meer garanderen dat hij elke keer aanwezig kan zijn bij de trai ningen. Hij heeft dat meegedeeld aan de clubleiding. Het bestuur van WZ'49 is, in overleg met de spelersgroep, op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Het is er nog niet in geslaagd een opvolger aan te stellen. Veerman is bezig aan zijn derde seizoen bij WZ'49. In zijn eerste jaar werd de club tweede in de eerste klasse van de afdeling Utrecht. WZ'49 verloor de strijd om het kampioenschap op doel saldo. FC Horst had een voordelige marge van één doelpunt meer. moment denk je 'wat krijgen we nou'? En die wissel, die was echt fout." In het tweede jaar onder Veerman ein digde WZ'49 in de subtop. De ploeg maakt nu nog kans op de titel en heeft bovendien uitstekende papieren in handen voor het tweede periodekam pioenschap. Jan Veerman vertrekt aan het einde van dit seizoen bij VVZ'49. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15