autoschade Bosboom verbouwde en viert feest Bosboom Autoschade opent nieuwe deuren 40-jarige aan de poort van Soest Vijftien jaar in kreukelzone GAf^rriËSiS^ PAGINA 16 WOENSDAG 8 JANUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 17 Birks traat 105. Telefoon »e|in' °?ltU™ig voor de firma's Bosboom aan de Birkt, bij de in- gang an Soest. Zowel het Automobielbedrijf Bosboom als het Schadebedrijf met dezelfde naam vieren deze week een belangrijk feest. Ze verbouwden beide en jubileren. Bosboom Auto s werd veertig, Bosboom Autoschade bestaat IS jaar. florerende Soester familiebedrijven met een grote toekomst. De nieuwe panden. E.H. Bosboom, vader en oprichter van de firma 's Bosboom. Ze zijn er allemaal als we over de fees ten praten. De nestor van het bedrijf, de nu bijna 69-jarige E.H. Bosboom ver telt met glinsterende ogen over de koekfabriek die vóór de Bosbomen in het pand was gevestigd. "Ik kocht een koekfabriek destijds, daarachter ben ik begonnen met de handel in jonge ge bruikte auto's." Pa is nog even enthou siast als vroeger en zichtbaar trots op wat zijn familie tot op de dag van van daag met zijn bedrijf heeft gedaan. Het gebouw waarin de Birktgarage, zoals velen het bedrijf nog wel zullen kennen, zich vestigde, werd in 1936 gebouwd. Tot aan de oorlog deed het korte tijd dienst als dancing, waarna de heer Mas- selink er zijn koekfabriek in begon. Masselink emigreerde naar Australië en Pa Bosboom ging vol gas door met zijn gespecialiseerde autohandel. Ford De zaken liepen prima. Zorg en kwali teit vormden de basis waarop Bosboom zijn handel dreef. Trots was hij op zijn eerste subdealerschap: dat van Ford. Je moest toch van goede huize komen om dat op je raam te mogen schilderen! In 1964 kwam er een nieuwe werkplaats bij. De groei zat er duidelijk in. Een paar monteurs hadden de handen vol en de eerste verkoper, de heer Henny Grift, deed zijn intrede. Chef-monteur was de heer Wim van Nimwegen, die voor achttien jaar trouwe dienst teken de en in 1974 afscheid nam. De naaste familie werd volwassen: zoon Gerard begon in dat jaar in de werkplaats en Ad Bosboom nam de verkoop voor zijn re kening. Een derde Bosboom-telg had zich in middels bekwaamd in het herstellen van ongelukkig terechtgekomen voer tuigen en startte zijn autoschadebedrijl in 1977. Het marcheerde allemaal per fect en Pa vond het welletjes. Hij verliet in 1979 de actieve dienst. Verkoper Ad deed hetzelfde in 1983. Die wilde graag, net als vader vroeger, zelfstandig opereren in de gespecialiseerde handel in jonge, gebruikte auto's. Bij Bosboom aan de Birkt noemen ze dat vindingrijk: auto's met ervaring... Toekomst De wind stond in de goede hoek. De au to rukte in razendsnel tempo op. Wie nu de Birktstraat wil oversteken moet over durf en timing beschikken. Dat was veertig jaar geleden wel even anders. De wapenfeiten bij Bosboom volgden elkaar razendsnel op. Schoonzoon Lu- dy Jacobs kwam in 1983 het verkoop team versterken, Gerards vrouw Louise nam de administratie en de planning voor haar rekening en in 1984 werd Bosboom dé Suzuki-dealer voor Soest en de wijde wereld daaromheen. In 1985 werd de showroom twee keer zo groot gemaakt. In 1987 kwamen de merken Dodge, Chrysler en Jeep erbij! Een gouden greep, want Chrysler be gon in 1988 met grootscheepse cam pagnes om Europa te veroveren. Dat lukte. Bosboom heeft daarop succesvol ingehaakt en scoorde met tal van mo dellen hoge verkoopcijfers. Er rijden heel wat Saratoga's en Le Baron's door de statige Gooi- en Eemse dreven. Vooral de 'Voyager', die een unieke plaats in de combi-markt inneemt, was en is een geweldige trekker in het Chrysler-assortiment. En wie kent de rappe Suzuki's nou niet! Het wemelt er toch van? Het lag voor de hand dat er weer met aannemers gepraat moest Gerard Bosboom en Ludy Jacobs, di rectie Bosboom Auto's. gaan worden. De benzinepompen ver dwenen in 1989 om plaats te maken voor ruime parkeerterreinen, die nu eenmaal nodig zijn als je groot in auto's doet. Computer De computer heeft ook in het garagebe drijf vaste voet aan wal gekregen. Be halve de dagelijkse administratie liggen de planningen, de autovoorraad en het magazijnbeheer erin verankerd. In één oogopslag brengt Louise de totale stand van zaken letterlijk in beeld en kan er efficiënt worden ingespeeld op dreigen de tekorten en ontwikkelingen op de automarkt. Gerard Bosboom en Ludy Jacobs runnen het bedrijf nu met vijf tien mensen, die met grote nadruk vooral zorg besteden aan de After-Sa- les. Bosboom leidt het bedrijf in alge mene zin,Jacobs zorgt voor het ver koopapparaat. Jacobs vindt het verko pen van auto's natuurlijk prachtig, maar de klant moet wel op zijn of haar garage kunnen blijven rekenen. Bos boom gaat wat dat betreft tot het uiter ste en dat begint met het aannemen van hoog gekwalificeerde medewerkers en -werksters, die bovendien over een goed gevoel voor service dienen te be schikken. Feest Veertig jaar Bosboom Auto's wordt ge vierd met een Open Huis, dat mede dank zij de verbouwingen, waarbij alle milieu-aspecten volle aandacht kregen, een interessante gebeurtenis wordt. U kunt de nieuwe Bosboom aan de Birk- straat 105 in Soest aanstaande zater dag, 11 januari, bewonderen van 10.00 tot 17.00 uur. Loop dan zeker door naar broer Martin Bosboom, die u een schitterend verbouwd autoschadebe- drijf zal tonen en u interessante voor deeltjes kan aanbieden. Rustiek verleden. Af en toe kwam er een automobiel voorbij... De Voyager: het onverbiddelijke suc cesnummer van Chrysler. Martin Bosboom heeft het jaren geleden goed gezien. Het kon niet uitblijven: de stijgende verkoopcijfers van auto's moesten effect sorteren op de autoschade- markt. De grotere kans op kreukels bood uitzicht op een dankbare handel. Wat stuk gaat, behoort vakkundig te worden gerepareerd. Bosboom Autoschade werkt al vijftien jaar aan een glanzend bedrijf. bedrijf tot een van de meest vooraan staande in de omgeving. Behalve dat Bosboom Autoschade voor tal van ga- Het lijkt weliswaar een wat verdrietige tak van het bedrijf - een ongeluk groot of klein is altijd dramatisch - maar in ge lukkig de meeste gevallen komt de posi tieve fase na de boem aan de orde: het mogelijke herstel van de onfortuinlijke auto. Martin Bosboom, zoals gezegd een man met visie, volgde zelfbewust een gedegen opleiding als metaalbe werker en specialiseerde zich vervol gens in de autobranche. Vandaag, na vijftien jaar noeste arbeid, zijn er weinig geheimen voor hem en zijn medewer kers, waaronder zijn vrouw Eve. Ze we ten voor elke schade de goede oplos sing. En 'goed' wil ook zeggen: betaal baar, mede door het kiezen van vaak creatieve, vakkundige oplossingen. Ook alleen Ook Martin Bosboom begon in zijn eentje. De Bosbomen vormen een on dernemend volkje. In 1977 huurde hij eerst van Pa het zogenaamde 'tussen stuk' van de panden aan de Birkstraat 105. Hij kwam watje noemt knel te zit ten tussen de showroom en de werk plaats van Bosboom Auto's. Het uit deuken marcheerde al snel naar wens. Martin kocht de vierkante meters met opstallen van Pa en ontwikkelde zijn ragebedrijven werkt, kan ook iedereen als bedrijf of particulier met welk merk dan ook rechtstreeks bij hem aanklop pen. Bosboom beschikt over een com puterprogramma, 'Audatex' geheten, dat hem in staat stelt schades aan vrijwel elk merk in een handomdraai vast te stellen en te begroten. Dat is plezierig: u weet subiet hoe duur uw aanrijding is geweest... Vakwerk 'Carrosserieherstelbedrijf noemt de 'Focwa', de overkoepelende garantie organisatie, waarbij ook Bosboom Au toschade is aangesloten, deze tak van dienst in de autowereld. Maar het is veel meer dan herstellen alleen. De schade vaststellen is één, het herstellen is twee. Bosboom vindt al het andere vanzelf sprekend. Noem het service: hij helpt de klant op vele manieren. Zijn offertes zijn open en dus duidelijk. Hij repareert uitsluitend met gebruikmaking van de originele onderdelen, zorgt voor een snelle afhandeling met schade-experts, herstelt ook de onderbouw van de auto, met een speciale richtbank, volgens de fabrieksnormen, brengt en haalt de voertuigen, zorgt voor vervangend ver voer en geeft via de 'Focwa' een water dichte garantie af, die elke affaire tot een geruststellende operatie maakt. Splinternieuw Martin verbouwde mee met zijn familie van 'aan de straatkant'. Zat-ie tot voor kort 'tussen', nu zit hij er helemaal zelf standig achter in een juweel van een pand met schitterende milieuvriendelij ke voorzieningen. Een ruime voorbe reidingsruimte, waar de auto's klaar worden gemaakt voor de herstelwerk zaamheden en waar bijvoorbeeld las- dampen op ingenieuze wijze worden af gezogen. Er is een hypermoderne spuit cabine waarin twee auto's in twee ver schillende kleuren tegelijk kunnen wor den gespoten. De afzuiginstallatie is dusdanig ragfijn afgesteld, dat die kleu ren elkaar geen drup in de weg zitten! Open Huis Het is zeer de moeite waard een kijkje te gaan nemen bij het 15-jarige autoscha- debedrijf aan de Birktstraat 105 te Soest. U kunt dat doen zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur. U kunt dan meteen een afspraak maken voor het gratis la ten graveren van uw kenteken in uw ra men en/of het gratis laten verrichten van een winter-carrosserie-inspectie. Bosboom: één grote, verbouwde, jubi lerende auto-familie. Martin Bosboom.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17