f/Td/iv aruóhoch 'SCENARIO 1992 PLUS' Thomasvaer en Pieternel: Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 8 JANUARI 1992 SOESTER COURANT f^AOENSDAG 8 L retoerboetieh Klachten bezorging Soester Courant Pro memorie: 'Lancelot en de draak' in C-drie Jazzclub opent nieuw seizoen stichting openbare bibliotheek Het kunstwerk van de maand Autodief door politie betrapt Nieuwjaarsbijeenkomst Friese vereniging en voor hem "^=a op kóstona Het Referendumlied Auto g< Ambai in voo Cultureel Creatief Centrum Expositie Het is al weer een hele tijd geleden dat de Kunstuitleen van start ging. Inmid dels loopt deze instelling als een trein. Steeds meer mensen komen even langs om te kijken of om informatie te halen over de kunstwerken die er staan of hangen en over de desbetreffende kun stenaars. De collectie van de Kunstuit leen wordt voortdurend op peil gehou den; inmiddels zijn er zo'n 500 werken, waaronder tekeningen, aquarellen, olieverven, grafiek, foto's en beeld houwwerken. Onlangs is de collectie opnieuw uitgebreid. Een vijftiental brengen we in C-drie extra onder de aandacht. Ze worden tentoongesteld in het expocafé van C-drie. Zo kunnen bezoekers van C-drie, voor wie de drempel naar de Kunstuitleen een beetje te hoog is, toch op een natuurlij ke manier met deze werken in aanra king worden gebracht. In het café ligt ook informatie over de Kunstuitleen en hoe men lid kan worden. Deze tentoon stelling loopt de hele maand januari. Naast deze expositie is in het expocafé nog werk te zien van onze cursisten olie verfschilderen. Ook dit werk is de hele maand januari te bezichtigen. Open avond Ook in januari zijn er weer vele activi teiten in het cultureel en creatief cen trum van Soest te beleven. We beginnen op donderdagavond 9 januari met een open avond voor cursisten en mensen die cursist willen worden. Deze avond staat uitsluitend in het teken van de cur sussen. Onze folder, waarin het nieuwe aanbod voor de komende maanden staat vermeld, wordt deze week ver spreid in Soest en Soesterberg. U kunt de folder vinden in een gratis huis-aan- huis blad, dat iedere week bij u in de bus valt. Rembrandt-tentoonstelling Op 24 januari wordt in C-drie een le zing gehouden over.de schilder Rem- brandt. De aanleiding is de unieke ten toonstelling die in het Rijksmuseum te Amsterdam te zien is. De lezing wordt gegeven door een docente kunstge schiedenis van C-drie, Klaaske de Vos. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is f 7,50. Maar misschien wilt u ook wel een be zoek brengen aan de tentoonstelling. Zoals u misschien gehoord heeft, wor den er enorme wachttijden en lange, lange rijen voor het museum verwacht. Er is zelfs sprake van charter-vluchten uit Parijs en Londen, van mensen die de tentoonstelling zozeer de moeite waard vinden dat ze ernaar toe vliegen. Om u nou lange wachttijden te besparen, heb ben Kreatief Centrum De Hof in Amersfoort en C-drie gezamenlijk een excursie georganiseerd naar Amster dam op dinsdag 28 januari. Bij het mu seum is ruimte besproken in de bezoe kersagenda voor ongeveer vijftig be langstellenden. Er is ook een bus gere geld, die ons naar de hoofdstad brengt en terug. Omdat we dit centraal rege len, kunnen de kosten erg beperkt wor den. We zijn erin geslaagd voor een be drag van f 40,- deze excursie te organi seren. In dat bedrag zitten dus de entree van het museum, het vervoer per bus en de lezing in C-drie. De bus vertrekt uit Soest om 11.45 uur en komt 's middags zo rond 16.00 uur weer terug bij De Hof en bij C-drie. Het aantal plaatsen is be perkt, reserveer dus zo snel mogelijk! De Japanse Nachtegaal Hans Christiaan Andersen heeft een beroemd sprookje geschreven: "De keizer en de nachtegaal". Het verhaal over de keizer die alles al heeft en steeds meer wik hebben. Tot aan de kleine nachtegaal, die zo prachtig kan fluiten, toe. Het marionettentheater van Lucas Goudzwaard heeft dit sprookje als uit gangspunt genomen voor een prachtige voorstelling voor kinderen. Het is in dit verhaal de Japanse Nachtegaal gewor den en er wordt niet alleen geïmprovi seerd op het oude thema (dat heel goed te herkennen is), maar ook wordt er een heel andere draai aan gegeven. Want juist als de opperkamerheer en het keu kenmeisje Soezoentje denken de nachtegaal te hebben gevonden, ver schijnt de heks Jamamba. Zij is ook zoek naar de nachtegaal- De figuren in deze voorstelling zijn geïnspireerd op het Japanse Kabuki- theater, een vorm van toneel waarin al sinds de zeventiende eeuw sprookjes en legenden worden opgevoerd. De aan kleding en de marionetten zijn prachtig en erg mooi verzorgd. 'De Japanse Nachtegaal' is te zien op zaterdag 25 januari en begint om 14.30 uur. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf acht jaar en duurt onge veer 65 minuten. De toegang is f 5,-. Joke Bruys: 'Gepeperd' Dit is alweer het tweede soloprogram ma van Joke Bruys. Voor haar eerste programma ontving ze lovende kritie- kenT omdat ze liet zien dat ze heel wat meer in huis heeft dan men door de tele visietyperingen vaak denkt. Joke Bruys neemt geen blad voor haar mond en ontwijkt niet veel onderwerpen. Ze geeft geen antwoorden, maar stelt de vragen. En dat doet ze op bijzondere manieren: door tekeer te gaan in confe rences, door mooie scherpe liedjes te zingen en door heel gewoon, heel ge voelig te zijn. 'Gepeperd' is te zien op 30 januari en begint om 20.00 uur. De toegang is f 17,50. Voor houders van Pas 65/CJP/JTK f 15,-. Reserveren is gewenst. Wordt venvacht: januari: expositie nieuw werk van de Kunstuitleen, olieverven van onze cur sisten 6/10 januari: open lesweek cursussen 9 januari: open avond cursussen 17 januari: Kinderbios: 'Lancelot en de draak' 24 januari: lezing over Rembrandt 25 januari: Marionettentheater: 'De Ja panse Nachtegaal' 28 januari: excursie nar tentoonstelling Rembrandt De kou te lijf en nog voordelig ook Want bij ons vindt u een ruime hoeveelheid nette laarzen en een nog flinke voorraad mantels. Deze week: bij aankoop van laarzen of mantel een riem of sjaaltje GRATIS. Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Vrijdagmiddag: Kinderbios Op vrijdag 17 januari is er een gloed nieuwe tekenfilm te zien in de Kinder bios van C-drie. De film duurt 80 minu ten en begint om 15.45 uur. 'Lancelot' is geschikt voor mensen vanaf acht jaar en wordt Nederlands ondertiteld. Het verhaal is spannend en grappig tegelijk. Koning Arthur heeft het heel druk. Hij moet almaar vechten in allerlei oorlo gen, hij doet vaak mee aan toernooien en zit natuurlijk ook vaak met zijn rid ders aan de Ronde Tafel. Koningin Guinevere klaagt daarover tegen haar dienstmeisje Peggy: "Koning Arthur heeft helemaal geen tijd meer voor mij." De twee vrouwen denken dat alleen Merlijn, de goede oude tovenaar, kan helpen. En ja hoor, Merlijn maakt een supersterke liefdesdrank, die de dames verwerken in een pudding. Maar, per ongeluk wordt die pudding opgegeten door Lancelot, één van de ridders en de beste vriend van Koning Arthur. Nou was Lancelot al verliefd op de koningin, maar na het eten van de pudding wordt hij het wel heel erg hevig. De koning vindt dat helemaal niet zo leuk. En dan besluit koningin Guinevere, dat ze het beste alles maar kan vertellen. Koning Arthur begrijpt het allemaal wel, maar hij wil ridder Lancelot toch uit de weg hebben. Daarom stuurt hij Lancelot er op uit om een gevaarlijke draak te verslaan. Opgewekt vertrekt Lancelot naar dit gevaarlijke beest. Peggy, het dienstmeisje, gaat hem be zorgd en ongelukkig achterna... Donderdag 9 januari: De tranen van Maria Machita 'De tranen van Maria Machita' is de ge waagde eindexamenfilm van Paul Ru- ven waarvoor hij naast het Gouden Kalf voor de beste korte film, ook de prijs van de stad van Utrecht en de Tuschins- ki Award voor de beste eindexamen film kreeg. Uitgangspunt bij het maken van de musical was het doorbreken van de traditionele opdeling in zang en dia loog. In deze absurde musical word dan ook geen woord gesproken. Dat de film hier bepaald niet onder te lijden heeft, kunt u op donderdag 9 januari zien in het Filmhuis Artishock. In het voorpro gramma wordt bovendien de komische film 'Post Reykjavik' van Nicole van Kilsdonk vertoond. 'De tranen van Maria Machita' is het verhaal van de jonge Maria Machita die op een kippenslachterij aan de lopende band werkt en getroffen wordt door de ene na de andere ramp: haar beide ou ders komen om, ze verliest haar grote liefde aan zijn vaderland, een impoten te liedjesschrijver lijkt even nieuw hou vast te bieden maar ook die verliest ze weer na zelfverbranding. En uiteinde lijk komt ze in de gevangenis, na de te ruggekeerde en weer vertrekkende Turk omgebracht te hebben met een mixer. En tussen de bedrijven door ver zorgt ze haar broertjes en zusjes en on dergaat ze de nodige andere vernede ringen. Na haar vrijlating wordt dan uit eindelijk heil gevonden in Gregoriaan se gezangen, en komt de Heer in haar leven tijdens een bezoek aan de graven van de eerder overledenen. In de film worden de meest onwaar schijnlijke smartlappen serieus uitge beeld. De boventoon van de film ligt echter in het absurd dan wel belachelijk maken van grote emoties. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 7,50, leden/CJP/Pas 65+ f 5,-. Vrijdag 10 januari: Na een succesvolle afsluiting van 1991 zal er ook dit jaar een maandelijkse Jazzclub plaatsvinden in het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46a. Vrijdag avond zal de huisband Perron 5B te be luisteren zijn. De muzikanten zullen het seizoen feestelijk openen met werk van onder anderen Miles Davis, Wayne Shorter, Thelonius Monk en John Col- trane. Perron 5B heeft zichzelf in een nieuw jasje gestoken: een nieuwe drummer, Laurens Miedema, heeft zich bij het quintet gevoegd. De drummer is stu dent aan het Hilversumse conservato rium. Ook zal het publiek meer bij de muziek betrokken worden. Zo worden bijvoorbeeld titel en auteur van de nummers genoemd. Wat de Jazzclub altijd heeft geken merkt is het grote verschil in leeftijd bij het publiek. Zowel jong als oud, en alles daartussen, geniet van de muziek of drinkt een pilsje in de soos. Iedereen is welkom. Aanvang 21.30 uur. Deur dicht: 23.30 uur. Entree: f 2,50 inclusief een con sumptie. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van deze maand is van Pierre Allechinsky, een van de kunstenaars die deel uitmaakten van de vernieuwende groep Cobra. Co bra was een groep kunstenaars die in de jaren vijftig en zestig probeerde via het schilderen en schrijven terug te keren naar de "oorsprong van de kunst, naar de onmiddellijkheid en naar de spontaniteit van de mens". Het werk van Allechinsky wordt ge kenmerkt door "die obsederende vormentaal: verstrengelde mean ders, kronkelingen, plooien, golvin gen, knopen en ontknopingen die zich ontrollen en opnieuw beginnen als een levend labyrint: de slang." over Cobra, waartoe ook Karei Ap pel en Corneille behoren., kunt u le zen in het boek: boek: Cobra, kunst in vrijheid, van J.C. Lambert. Openingstijden van de Kunstuit leen, Willaertstraat 49. Maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. Woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Op de Pelikaanweg heeft de politie een 39-jarige inwoner van Soest aangehou den. De man probeerde een auto te ste len. Hij werd betrapt, toen hij trachtte een draadje door te verbinden. Van een auto, die stond geparkeerd op de Varenstraat, werden vier wieldop pen gedemonteerd. In Soesterberg zette de politie een per sonenauto weer op z'n pootjes'. De wa gen was gekanteld, vermoedelijk door baldadige passanten. In de grote zaal van de Ontmoetings- kerk, Minckelersstraat 161 in Hilver sum, vindt op vrijdag 10 januari de nieuwjaarsbijeenkomst plaats van de Friese vereniging "Frysk en Frij", aan vang 19.00 uur. Om 20.00 uur begint een optreden van conferencier Taeke van der Meer uit Zwaagwesteinde. Er zijn ook nu weer allerlei Friese speciali teiten, boeken en andere zaken ver krijgbaar. Inlichtingen voor Soest: T. Dykstra- Wondaal, Smitsweg 4, tel. 16748. Uitgevoerd op donderdag 2 januari 1992 in de raadzaal van het gemeentehuis. Thomasvaer: Wim de Kam Pieternel: Els Stolwijk Tekst en regie: Jan Visser Kap- en grimewerk: Alie Sjamaar Muziek: Piet Daalhuizen Pieternel: Mijn laatste kans is nu verkeken, Thomasvaer. Weet jij wie hier getrouwd is, vorig jaar? Het was - ach natuurlijk weet je het wel, de meest begeerde Soester vrijgezel: Aad Post van de Soester Courant. Hier op deze plek viel hij door de huwelijksmand. Thomasvaer: Getrouwd door Jan Visser, in toga gekleed, werd hij aan een onderzoekster van de derde generatie kinkhoestbacterie gesmeed. Pieternel: Je maakt wat mee in dit fraaie pand, met zo'n wethouder als ambtenaar van de burgerlijke stand. Thomasvaer: Wie ik mis in deze zaal is Pothuizen, voor bekenden Adriaan. De politiek spoort niet met een drukke baan. Voor hem in de plaats kwam Jansen, voor bekenden Loet, die is vooral filosofisch heel erg goed. Ook bij Gemeentebelangen kregen ze een niéuw gezicht, met Gerard van den Deijssel als politiek zwaargewicht. Pieternel: Maar buiten de politiek is er ook het nodige gebeurd. Ab Blokzijl hield het voor gezien, waar heel Polen nu om treurt. Hij heeft z'n plaats aan Kees Verheus afgestaan, dus die gaat er op z'n ouwe dag nog eens lekker tegenaan, en Wim Schimmel zei tegen 't Gilde dat hij stoppen wou; de Soester erepenning die hij toen kreeg, daarop is hij zo trots als een pauw. Thomasvaer: Zeg Pieternel, net hebben we over trouwen gesproken, is er aan de Steenhoffstraat ook een romance ontloken? Vier instanties gingen met elkaar in zee in het gebouw van de V.V.V. Pieternel: Nou, ik noem dat meer 'hokken'. Ik hoop dat dat huwelijk niet ontaardt in knokken. Thomasvaer: Aan de andere kant van de Steenhoffstraat is het ook mis, ik ben blij dat daar nu zicht op iets beters is: een nieuwe toekomst voor het verenigingsgebouw.Een grand café in het oude poli tiebureau lukt minder gauw. Pieternel: Even was ik bang dat we naar die karakteristieke panden konden fluiten. Trouwens, Thomasvaer, hoe zou jij je over het karakter van Soest willen uiten? Thomasvaer: Welnu, in twee compacte zinnen: Die binnen binnen binnen binnen en die buiten bennen bennen buiten! Pieternel: Wat praat je nu voor onzin? Ik vind zo'n uitspraak voor 1992 geen goed begin. Thomasvaer: Het staat er letterlijk, Pieternel, in het Nul-Plusminus-Kul-verhaal. Zij die binnen zijn wonen hier, de rest moet buiten aan de haal. De bewoners binnen aan de rand wonen thans voortreffelijk op stand. Omder het mom van: laat het milieu niet stikken, vragen ze driehoekig aandacht voor hun ikke-ikke-ikke en eisen het stellen van perk en paal op grond van hun eigen omgevingsmoraal. Zij verzetten zich tegen elke stap, die leidt tot een hap in het fraaie open Eemlandschap. Voor hen betekent consolideren dat jongeren Soest de rug moeten toekeren. Hoe verdedig je zo'n grijs beleid met goed fatsoen? Ach - je noemt het gewoon: egologisch groen... Pieternel: Ook dat nog, en sommige dingen gaan al zo vreemd: Wat dacht je van de discriminatie van de Pekingeend? Om maar niet te spreken van de bruikikker; één kreeg zelfs een afscheidskus. Zeker om te voorkomen dat die werd overreden door de tweede ouderenbus. Thomasvaer: Maar de ouderen in Soest kunnen met de bus steeds meer naar buiten, al kost dat dan wel heel wat lieve duiten. Pieternel: Laat me niet lachen, Thomasvaer. Geld speelt hier geen enkele rol, dat is toch klaar? De reserves groeien aan, elk jaar een overschot; met 36 moties komt iedere wens aan bod. Voor 36 baby's zit - o, wat een genot - ruim één miljoen in de kinderopvangpot. Leuk dat die dus gebakken zit, maar Trema '87 werd hierdoor wel raadbreed ondergespit. Thomasvaer: Wat geld betreft, Pieternel: soms schieten ze hier geautomatiseerd, open bloot, zonder dekking van de raad enkele tonnen in het rood. Pieternel: Maar de verantwoordelijke lieden hebben toch, voor zover ik weet, zich gehuld in een fraai boetekleed. Thomasvaer: Nou, wat mij betreft waren ze harder aangepakt, extra vervroegd afgeschreven en hun carrières geknakt. Misschien levert het bij wijze van straf wel tonnen op als de top niet één dag, maar één jaar lang vuilcontainers zetten op hun kop. Pieternel: Dat had gekund, maar ik vind dat het boetekleed hen niet misstaat, versierd met de complimenten van de raad. Dat is in de politiek trouwens gebruikelijk hoor, daar roepen de volksvertegenwoordigers in koor: Vandaag hosanna, morgen kruisig hem. Zo denken ze ook over jouw en mijn democratische stem. Onderzoekers vatten het samen in één woord: plaatselijke politici zijn... contactgestoord. Thomasvaer: Dat vind ik ongehoord. Hier in Soest is het één gemeenschap: burgers en overheid. Ze kiezen voor de plicht tot samenstrijd in lijnen van saamhorigheid. Pieternel: Een strijd tussen liefde en haat, zoals in het paradijs, de hof van Eden, zo gaat het ook in Soest nog heden. Laten we eens kijken naar onze boom-der-kennis van goed en kwaad. Thomasvaer: Goed was Jardins d'Amis in de Soester tuinen en ook het klinkerparkeerveld in Soestduinen. Kwaad, om niet te zeggen erg, vond ik de strijd om een speelplaats op de Lazarusberg. Pieternel: Goed was de inspraak bij diverse plannen, VOOR afspraak. Openingstijden maandagt/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. al werd het dierenasiel met moeite verbannen. Kwaad zijn de winkeliers en de zakenmensen, want die hebben nog heel wat te wensen. Thomasvaer: De VW en Radio Soest zitten goed: wie eoed doet, goed geld ontmoet. Zonnegloren en Molenschot krijgen vroeg of laat hun zin. Wie weet zit er voor ons ook subsidie in. Pieternel: Zeg, Thomasvaer, zullen we net als vorig jaar de stoelendans doen langs B. en W. Het zat hen in 1991 toch weer behoorlijk mee. In Amersfoort en Utrecht spatten de colleges uit elkaar, maar in Soest blijven ze zitten, al doen ze nog zo raar. Thomasvaer: .-uk Nou, er was anders bijna een crash van bim-bam-beng toen het ging over de autoshow boven op de Eng. Enkele collegeleden wilden de show stelen, de auto-lieve raadsbestuurders dreigden hen toen politiek te kelen. Pieternel: Hè, Thomasvaer, spreek niet zulke moorddadige zinnen. Laten we onze rondgang nu maar beginnen. Thomasvaer: Vanaf deze plaats heeft Kingma een boekje het licht doen zien dat minima de weg wijst tussen het kastje en de muur. Daarvoor krijgt die het maximumcijfer van een dikke tien, want voor zo iemand ga ik door het vuur. Wat mij betreft mogen ze allemaal op hem stemmen als hij de mensen die net het hoofd boven water kunnen houden gratis laat zwem men. Pieternel: Neem me niet kwalijk dat ik onze stoelgang even onderbreek, maar over zwemmen gesproken: ik was deze zomer geheel van streek. Het zweet brak me uit, ik was Aqua-in-en-door-nat toen de opening niet doorging van het nieuwe bad. Thomasvaer: Ach, Pieternel, laten we snel verder gaan en niet bij die zwembad-ellende blijven staan. Pieternel: Bij deze stoel ligt de huisvuilinzamelkalender, wat een woord! Echt iets dat bij een spelletje onkruidkrabbelscrabble hoort. Informatie over KCA en GFT, asbest, illegale stort en een verstopte plee. Hiermee is de wens van wethouder Swinkels vervuld, die Soest steeds meer in groen/grijze milieutinten hult. Thomasvaer: Ach arme, hier zit een man waar ik niets van zeggen kan, want als ik dat doe, dan komt er wat van. Hij schijnt alleen maar te mogen blijven als hij kromme zaken weet recht te schrijven. Pieternel: Weet je wat hij eens doen moest? Een boek schrijven over Soest, want burgemeester De Widt die op deze plaats zit, is al tijden op zoek naar een representatief boek. Zijn cadeautjes zijn vaak beperkt tot een glas of een das; voor meer zit er meestal geen geld in kas. Terwijl anderen ons toch vaak verrijken met prachtige prullen die hier in huis staan te prijken. Zo kreeg hij uit het Poolse Kozle deze houten knoest. Nou, daar kunnen ze een voorbeeld aan nemen in Soest. Thomasvaer: Wethouder Menne beperkt zich tot het schrijven van de begroting in één oogopslag SchölCYl'h Dat niemand het leest is een hard gelag. -m Met een begroting van honderd miljoen 3JI1*II' kun je als krentmeester toch wel leukere dingen doen. Maar zolang hij in deze zetel huist, Velen staan in ment Stalen Jan de gemeentekas met een ijzeren vuist voor een vaak la Pieternelde basisschool? Aan wethouder Visser wijden wij het laatste signaal. Van hem is dit boekje: Soest Monumentaal. mede te bepak v au uciu is> uu uucrjc; ouesi ïvionumeniaai. eniging ^Pe' Je weet wat Bilek hem deed verstaan: straks dansen alle Soester knollen achter hem Yo nn - 91 00 aan op klompen of blote voeten rond de plaggenhut, want door dat aangeklede scenario Nul is straks iedere ondernemer blut. Volgens Bert Krijger durft niemand hem aan te pakkken. Bang dat hij, net als Kees Boerkoel, ook zijn broek laat zakken? Thomasvaer: Nog één ding, Pieternel. Weet je dat in deze zaal ook recitals worden gegeven in elke taal? Een viertal lunchconcerten was toch uniek: muziek in het hartje van de politiek! Zullen we voor dit jaar trachten mee te dingen door nu als proef een lied te zingen? Pieternel: Dat wil ik wel doen, maar zullen we nu eerst elkaar wensen een goed jaar? Thomasvaer en Pieternel: Wij wensen u en elke Soestenaar heel veel geluk en gezondheid met elkaar. Dan gaan we nu - wij hopen dat u ervan geniet - zingen ons referendumlied. 19.00 - 21.00 voorSoest-Soe sisschool De 7-9. Docenten van onderwijs uit 5 de plaatsen zi om ouders en groepen van woord en beel soorten ondei ven. Op deze film 'Ópenba keus' wordei n-Info is vrij een. Thomasvaer: Als de Raad niet weet wat hij moet doen en na een paar jaar niets besluit, dan grijpt hij naar een zak met poen, vaardigt een referendum uit. Pieternel: Zullen de burgers vroeg of laat, achter de vaat en het fornuis, wel gaan stemmen ook al vergaat het landschap, blijven zij dan thuis? Thomasvaer en Pieternel: Is dit een grap of om te huilen? Is er een plaats die ons benijdt? Wie zou er met ons willen ruilen? Soest in Soest uit, dat leert de tijd. Thomasvaer: De discussie pruttelt op het vuur. De groene driehoek protesteert, roept om stadhouderlijk bestuur. Regenten hebben niets geleerd. Pieternel: Als de Raad niet weet wat hij moet doen en na een paar jaar niets besluit, dan grijpt hij naar een zak met poen, vaardigt een referendum uit. Thomasvaer en Pieternel: Is dit een grap of om te huilen? Is er een plaats die ons benijdt? Wie zou er met ons willen ruilen? Soest in Soest uit, dat leert de tijd. Thomasvaer: Soest dat blijft Soest, nu en altijd! De politie is een autodief weekeinde p drijf aan de E blauwe Opel XF-33-KR. Burgemees het bestuu Oude Amli gegeven op dag 28 me bachtenma kebuurt te De markt v zeventiend evenemen' lenden nai Het orgai een wijzig is de adm bachtenm rie Bend 20387). 1 Alexande van de Hf Vulpen. Op dit m< reeds in lijke loca jaar een den. Zoj jaarweei heel toe zijn inmi

Soester Courant | 1992 | | pagina 8