■BB WELZIJNI CULTUURÏ arttóhocK Kinderpostzegelgift aan Vrouwencentrum Speeldoos Twee tentoonstellingen over het Nederlands rivierenlandschap WOENSDAG 15 JANUAR11992 SOESTER COURANT PAGINA 10 Square dance in dorpshuis S'berg Drieduizend gulden voor speelgoedkasten Wereldwinkel Wel zo gezond: biologische thee uit Sri Lanka V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Aquarellen in 'Korte Duinen' 'Baarn voor 1940' bij 'Baerne' Vriend aan huis De Speeldoos Theater Agenda In Kasteel Groeneveld Marionettentheater op 25 januari 'De Japanse Nachtegaal' in C-drie Vido: voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Kinderboerderij De Vrije Teugel Keramiek en foto's in Zonnegloren Klachten bezorging Soester Courant 'Stormy Monday' Vrijdag 17 januari: 'Le mari de la coiffeuse Sculpturen in De Bereklauw Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Exposities Tot en met 31'januari zijn er twee expo sities te bezichtigen in het expocafé van C-drie. Ten eerste zijn er verschillende werken uit de collectie an de kunstuit leen te zien. Een commissie van des kundigen stelt deze collectie altijd sa men en vult deze van tijd tot tijd aan. Uit de onlangs aangevulde collectie zijn werken van verschillende kunstenaars gekozen om in het expocafé van C-drie ten toon te stellen; o.a. zeefdrukken, houtsnede, aquarel, een kleurets, een gouache en een werkstuk van acryl op linnen. Een prachtige verzameling van zeer uiteenlopend werk, die het bekij ken waard is. Ten tweede is er het werk van onze cur sisten olieverfschilderen te bezichtigen. Ook dit werk is verschillend van aard. De exposities zijn voor ieder gratis toe gankelijk van maandag tot vrijdag van 8.30 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Kinderbios Vrijdag 17 januari draaien we voor de kinderen de leuke en spannende teken film: "Lancelot en de Draak" Het ver haal gaat over Koning Arthur die het zo druk heeft met vechten een toernooien dat hij nauwelijks tijd heeft voor Konin gin Quivere. Om hier verandering in te brengen krijgt de koning een liefdes drank in zijn pudding die door de hulp van de goede ouwe tovenaar is bereid. De pudding komt per ongeluk bij de verkeerde terecht, wat heel wat span nende avonturen met zich meebrengt. Het is een grappige en ook leerzame film die ook voor ouderen, leuk is om te zien. In de pauze staat er natuurlijk en glaasje limonade op je te wachten. De film begint om 15.45 uur en de toegang is f 2,50. Nieuwe cursusseizoen In de week van 20 t/m 24 januari star ten de nieuwe cursussen weer. Dit sei zoen staan er weer tal van leuke en inte ressante curusssen op het programma. Wat dacht u van een cursus aquarelle ren of een cursus over de kunst en cul tuur van Klein-Azië (Turkije). Nieuw! Speciaal voor de mensen die door de week geen tijd hebben, bieden wij in april weekend-workshops aan, zoals schilderen op zijde en grimeren. Deze workshops worden aangeboden inclu sief een heerlijke lunch. Voor de kinde ren worden er op zaterdag 11 april ook speciale aktiviteiten georganiseerd. Voor de leeftijd van 6-12 jaar een work shop dans en maskers maken. Ben je tussen 8 en 12 jaar dan ben je welkom op de workshop acrobatiek. De ouders mogen ook meedoen. Maar dit is nog lang niet alles! Welke cursusssen u nog meer kunt volgen kunt u lezen in ons nieuwe programmaboek je. Deze ligt voor u klaar in ons cen trum. Lezing over Rembrandt Naar aanleiding van de prachtige ten toonstelling "Rembrandt en zijn leer lingen" in het Rijksmuseum te Amster dam, wordt er op vrijdag 24 januari een lezing gehouden over het leven en werk van deze beroemde schilder. Deze lezing wordt gegeven door Klaas- ke de Vos. Zij is kunsthistoricus en te vens docente kunstgeschiedenis bij C-drie. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Grote Zaal van C-drie. De toegang is f 7,50. Joke Bruys: 'Gepeperd' Joke Bruys zal donderdag 30 januari zorgen voor een onvergetelijke avond, in haar tweede soloprogramma neemt ze geen blad voor de mond. Onderwer pen worden op een felle manier in de vorm van vragen het publiek ingeslin- gerd. In deze show is goed te zien dat Joke Bruys meer in haar mars heeft dan menigeen zal denken. "Gepeperd" be gint om 20.00 uur. De toegang is f 17,50. Voor C.J.P./Pas 65/J.T.K.-houders f 15,00. Reserve ring is aan te bevelen. Wordt verwacht januari: expositie: nieuw werk van de Kunstuitleen Soest, werk van de cursis ten olieverfschilderen. 17 jan.: Kinderbios: Lancelot en de Draak. 20 t/m 24 jan.: start nieuwe cursussei zoen. 24 jan.: lezing over de Rembrandt-ten toonstelling. 25 jan.: Marionettentheater: De Japan se Nachtegaal. 28 jan.: excursie naar tentoonstelling Rembrandt. 30 jan.: Joke Bruys met one woman show "Gepeperd". 31 jan.: Kinderbios: Napoleon en Sa- mantha. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. In dorpshuis Soesterberg kan voortaan aan square dance worden gedaan. Om de twee weken worden daar zondag middag lessen gegeven. Square dance is een uit de Verenigde Staten overgewaaide dansvorm. Deze is ontstaan uit Franse en Engelse dansen die eeuwen geleden door emigranten tijdens 'de grote oversteek' werden meegenomen. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 gulden. Per dag moet vier gulden worden be taald, hoewel kinderen onder de zestien jaar kunnen volstaan met twee gulden. Het dorpshuis houdt zondag 19 januari vanaf 13.15 uur open huis. Drieduizend gulden. Dat was het be drag dat mevrouw C. Burgerman, voorzitter van het Comité Kinderpost zegels Soest, vorige week symbolisch mocht overhandigen in het Internatio naal Vrouwencentrum aan de Smits- weg. Ze deed dat namens de landelijke organisatie, die elk jaar een aantal goede doelen kiest waaraan de op brengst van de kinderpostzegels (kaarten etc.) wordt besteed. Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Een uniek produkt. Dat kunnen we van de biologische thee uit Sri Lanka gerust stellen. De thee komt van een plantage die als eerste ter wereld is overgegaan op biologische thee-verbouw. De thee is bovendien in Sri Lanka verpakt, en de inkomsten van het mengen en verpak ken komen ten goede aan de Sri-Lan- kanen zelf. Vrouwen van de "People's Company" (volksbedrijf) in Dambadenya verpak ken de biologische thee in mandjes, die ze van palmbladeren maken. Heel mooi. De Wereldwinkel biedt naast deze bio logische thee nog een grote verschei denheid aan theesoorten. Er is thee uit Tanzania, India en Sri Lanka, ook vruchtenthee. De thee is verpakt in kist jes, mandjes of doosjes en er is zowel losse thee als thee in builtjes verkrijg baar. Vooral de mandjes en de kistjes thee zijn ook heel geschikt als ca deautje. Wereldwinkel Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 28132. Openingstijden: dins dag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-16.00 Kerkplein 1, tel. 22195 De Volksuniversiteit houdt in februari korte taalcursussen voor vakantiegan gers die van plan zijn naar Spanje, Frankrijk, Italië of een Duitssprekend land te gaan. In tien intensieve lessen van elk anderhalf uur leert u de meest voorkomende woorden en zinnetjes met betrekking tot uw camping, uw ho tel, winkelen, eten in een restaurant en uw auto. Cursusprijs; f 125,-. Frans op reis: Aanvang: donderdag 20 februari van 13.30 tot 15.00 uur. Do cente: mevrouw A. Swart. Cursus adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Spaans op reis: Aanvang: woensdag 19 februari van 19.00 tot 20.30 uur. Do cente: mevrouw I. van Straalen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167 a. Italiaans op reis: Aanvang: woensdag 19 februari van 19.00 tot 20.30 uur. Docente; mevrouw M. Goedhart. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Duits op reis: Aanvang: woensdag 19 februari van 20.30 tot 22.00 uur. Do cent: M. Schaffner. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. U kunt nog inschrijven voor de cursus "muziek beluisteren": Barok, die in fe bruari van start gaat. De Barok: de weelde van een Zuidduitse kerk en van de muziek van Monteverdi en Handel, maar ook de serene ingetogenheid van Vermeer, Schütz en Bach. Bij het be luisteren van een aantal werken wordt gezocht naar onderscheid binnen de Barokperiode. Er wordt in de cursus aandacht geschonken aan de "authen tieke uitvoeringspraktijk" en aan de Af- fektenleer (onmisbaar om o.a. Bach te begrijpen). In overleg met de cursisten wordt Bach te begrijpen). In overleg met de cursisten wordt Bachs Mat- theus- of Johannespassie besproken en eventueel bezocht. Aanvang cursus: woensdag 12 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Docent: Joost van Leeuwen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167. Aantal les sen: 8. Cursusprijs: f 100,-. Kantoor geopend: maan dag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00 tot 13.00 uur. Ook Soest heeft een actief comité, dat zich elk j aar weer van zij n beste kant laat zien tijdens de kinderpostzegelverkoop in het postkantoor aan de Steenhoff straat, in de laatste weken van het jaar. Voor de dames van het plaatselijk co mité - voortgekomen uit de stichting UW - was het dan ook extra leuk dat er nu ook weer een "Soester" doel was uit gekozen en dat ze op deze manier met eigen ogen konden zien waar het geld terechtkomt. Mevrouw Burgerman ging vorige week, vergezeld door een aantal comitéleden, op bezoek bij het Vrouwencentrum. De "enveloppe met inhoud" reikte ze uit aan mevrouw G. Greive, penningmees ter van het centrum (dat overigens en kele jaren geleden ook al eens een kin derpostzegelgift heeft mogen ontvan gen). De "inhoud" bestond overigens uit een formulier dat het centrum eerst moet ondertekenen voordat het geld Mevrouw C. Burgeman, voorzitter van het Soester Kinderpostzegelcomité, overhandigt de paperassen aan mevr. G. Greive, penningmeester van het In ternationaal Vrouwencentrum (l.). wordt overgemaakt. Ditmaal wordt het bedrag, liet mevrouw Greive weten, be steed aan de aanschaf van verrijdbare speelgoedkasten voor de kinderen van de vrouwen die het centrum bezoeken. Blijft er nog wat over, dan wordt daar van speelgoed gekocht. Het kinderpostzegelcomité maakte van de gelegenheid gebruik om een kijkje te nemen in het gebouw en zich uitgebreid te laten voorlichten over de activiteiten. In restaurant 'De Korte Duinen' aan de Birkstraat exposeert Tewes Dekker uit Leusden een twintigtal aquarellen. Te wes Dekker heeft zijn opleiding gekre gen van de bekende kunstschilder Al- berts. In de eerste jaren maakte hij zo wel olieverven als aquarellen. Thans gaat zijn voorkeur alleen nog uit naar aquarellen. Hij schildert wekelijks met nog een aantal kunstgenoten bij de Amersfoortse kunstschilder Leen ter Horst. Het werk van Tewes Dekker is realis tisch te noemen. Hij heeft een geheel ei gen stijl ontwikkeld. Bij de stadsgezich ten treft men vaak veel figuren aan. Zijn werken tonen een losse manier van schilderen met veelal frisse kleuren. De tentoongestelde schilderijen laten on der andere gezichten van Soest, Amers foort, Sail Amsterdam en Friesland zien. Tewes Dekker heeft in 1979 al met veel succes in Soest geëxposeerd, tijdens het 950-jarig bestaan van Soest. Ook heeft hij tentoonstellingen gehad in banken en bibliotheken in Amersfoort en Leus den. Zijn vader was een in ons land be kende restaurateur van schilderijen. De expositie is tot begin maart te zien. De Historische Kring "Baerne" organi seert op dinsdag 21 januari in de kleine zaal van de Speeldoos een dia-avond met als thema: "Een wandeling door Baarn vóór 1940". De heer V. v.d. Steeg toont nooit eerder vertoonde dia's. De toegang is gratis voor leden; niet-leden betalen f5,-. Kaarten reser veren via tel. 02154-17531. De kaarten moeten woren afgehaald bij de Speel doos op zaterdag 18 januari, tussen 11.00 en 12.00 uur. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Aerobics In januari start er een nieuw blok aero bic-lessen op zaterdag. Er zijn voor de ze groep nog enkele plaatsen vrij. De leiding is kundig en de sfeer gemoede lijk. Als wat meer beweging nemen één van uw goede voornemens is, maar de stap naar de sportschool is nog te groot, probeer dan eens een blok van zeven lessen in het buurthuis. Start: 18 januari, 10.30 - 11.30 uur. Opgave is noodzakelijk: tel. 17615 op maandag-, woensdag- en vrijdagoch tend tussen 9.30 en 11.30 uur. Graag zelf een handdoek of matje mee bren gen. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Tienerdisko Zaterdag 18 januari is er weer zo'n su- perswingende tienerdisko. Iedereen tussen de twaalf en vijftien jaar is van harte welkom. Voor slechts f 2,50 kun nen jullie van 19.30 tot 23.00 uur een te gekke avond hebben. Probeer het eens! Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Kookgroep (10 tot 12 jaar) Zo snel mogelijk willen wij weer een kookcursus starten voor tieners. Jullie mogen zelf meebepalen wat we gaan koken: pizza, nassi, soep, gebak, prei taart, noem maar op. De cursus is op dinsdag van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten zijn f 12,50 voor zes lessen. Geef je zo snel mogelijk op bij Mirjam (tel. 21987). Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Ronnie Rennenberg en Richard van Reewijk groeiden op in dezelfde buurt, gingen naar dezelfde school en waren lid van dezelfde verenigingen. Ze waren wat je noemt echte boezemvrienden. Toen ze allebei getrouwd waren, verlo ren ze elkaar echter uit het oog. Het is vijftien jaar later. Opeens staat Ronnie bij Richard voor de deur. Hij zit in zak en as. Zijn privé-problemen zijn groot en hij zit zonder werk. Richard daarentegen heeft het helemaal ge maakt. Hij heeft de top bereikt en spreekt inmiddels een heel andere taal. Ronnie vraagt Richard voor een paar dagen onderdak. In overleg met zijn echtgenote haalt Richard de hand over het hart. Ronnie wordt door hen als een verloren zoon in huis opgenomen. De twee ex-vrienden zijn echter zo van el kaar vervreemd, dat dwaze situaties, reacties en onvoorspelbare wendingen elkaar snel opvolgen. Wat verwachten zij van hun vriendschap en... hoever gaat die eigenlijk? Woensdag 15 januari, 14.00 uur: "Ronja, de Roversdochter" Jeugdfilm naar het boek van Astrid Lindgren. Leeftijdsindicatie: vanaf 8 jaar. Kaarten f5,-. Donderdag 16 januari, 20.15 uur: "Purper... en dat is negen" Het negende programma waarmee de groep Purper haar elfde seizoen ingaat. Kaarten f 20,-; Pas65/CJP f 18,- Zaterdag 25 januari, 20.15 uur: "Vriend aan huis" (try-out) Komedie met John Leddy, Ben Huls man, Simone Rooskens, Karla Wild schut en Babette Mulder. Kaarten f 17,50,-; Pas65/CJP f 15,- Dinsdag 28 januari, 20.15 uur: "De Wijze Kater" 'Sprookje' van Herman Heijermans met o.a. Carol v. Herwijnen, Paul Rött- ger, Niek Pancras, IJf Blokker. Kaarten f 18-; Pas65/CJP f 26,- Woensdag 28 januari, 14.00 uur: "Mol en Muis" Kindervoorstelling, 4 tot 7 jaar, door theatergroep Hobo. Kaarten f 6,-. Donderdag 30 januari, 20.15 uur: "Flic-Flac" Optreden van Les Funambules, Franse humoristen met het accent op mime- techniek. Kaarten f 17,-; Pas65+/CJP f 15,-. Met twee tentoonstellingen, beide tot 29 maart, vestigt Kasteel Groeneveld de aandacht op het Nederlands rivie renlandschap. De exposities worden aanstaande vrijdag geopend door dr. J. Terlouw, Commissaris van de Ko ningin in Gelderland. Een spoor van vernieuwing - een beeld van verandering Rivierendijken worden versterkt om voldoende veiligheid te garanderen. Een tentoonstelling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Droge voeten is voor de huidige maat schappij zó gewoon dat er niet aan ge dacht wordt, dat het soms iets kost wat ons lief is. Toch zijn droge voeten een waarde die alleen als schrikreactie of door langdurige ervaring voldoende onderkend kan worden. Een schrikreactie van 1953, 1926, 1916 of..., en het 'dat-nooit-meer'-ge- voel vervaagt snel, zo blijkt uit reacties van de maatschappij. Misschien dat dit gevoel tot een te eenzijdige benadering van het waterkeren leidt. Maar naast de langdurige ervaring moet bij dijkver sterking in een levende maatschappij ook op andere ontwikkelingen en op de problematiek van alledag worden inge speeld. De betrokken 'waarden en nonnen' veranderen; accenten verschuiven. Toch dienen ze onderkend, gewaar deerd en afgewogen te worden om tot een goed plan te komen. Dat betekent 'kiezen'. Kiezen welke waarden wel en welke niet meer passen in de omgeving. Kiezen, zoals in de ontwikkeling van Nederland al honderden jaren is ge daan. Kiezen, waardoor we te maken hebben met een steeds wijzigend, ver anderend, zich aanpassend, levend landschap, dat het genieten waard is en wat de 'Waterstaat' betreft, het genie ten waard blijft. Een spoor van vernieling - afscheid van het Waallandschap Willem den Ouden - tekeningen, Fred- dy Rikken - foto's, Gerrit Noordzij - ty- pografie, Jan Erik Oegema - band/dia/ presentatie, Willem van Toorn - poëzie. Politici beroepen zich op de bedenkelij ke laatste berekeningen van Rijkswa terstaat en Rijkswaterstaat verschuilt zich daarna weer achter het oordeel van politici. Intussen wordt een onvervang baar rivierenlandschap afgegraven, ge sloopt, omgehakt en bedolven onder beton. Troosteloze hoge, brede en kale zeeweringen die met hun logge maten niet in het kleinschalige cultuurland schap passen, doorsnijden de subtiele zwenkingen van de rivierdijken en gaan zo recht mogelijk door uiterwaarden, 'beschermde' dorpsgezichten, rivier stangen en eeuwenoude bossen. Voor de benodigde klei worden uiter waarden weggegraven. Talloze dijkwo ningen, waaronder rijksmonumenten, worden afgebroken om - zoals vroeger in totalitaire staten - te worden vervan gen door fantasieloze nieuwbouw in zo geheten clusters. Zandstranden langs de rivier worden met plastic, asfalt en beton 'gecorrigeerd' en de bontbloeien- de, door dr. Jac. P. Thijsse geroemde dijkflora, vervangen door gekloond gras. Dwars door Nederland gaat een spoor van vernieling. Meer dan zeshon derd kilometer lang. Ook dit jaar - de plannen zijn al goedge keurd - zullen er bulldozers daveren in het Godgegeven rivierenlandschap tus sen Tiel en Waardenburg. Deze ten toonstelling is een bitter afscheid en een eerbetoon. Een eerbetoon aan een glo rieus landschap dat gaat verdwijnen. De treurnis zal voor altijd blijven. Beide tentoonstellingen zijn te zien tot en met 29 maart 1992. Op zaterdag 25 januari speelt het Ma rionettentheater van Lucas Goud zwaard 'De Japanse Nachtegaal' n.a.v. het beroemde sprookje 'De Keizer en de Nachtegaal' van Hans Christiaan Andersen in C-drie. Het beroemde sprookje gaat over de keizer van China die het mooiste paleis van de wereld had. De tuin stond vol met wonderschone bloemen waarvan de mooiste zelfs zilveren klokjes had den. Reizigers kwamen om het paleis en de tuin te bekijken. Geleerden schreven er hele boeken over, maar de nachte gaal was het mooiste, schreven ze. De keizer wist hier niets van en had de nachtegaal nog nooit gezien. Daarom gaf hij zijn opperkamerheer de op dracht om de nachtegaal te vangen zo dat hij die avond voor hem kon zingen. Het begin van dit sprookje is in de nieu we versie van het marionnettentheater terug te zien. In "De Japanse Nachte gaal" wordt zowel-geïmproviseerd als en nieuwe wending aan het verhaal ge geven. Want juist als de opperkamer heer een het keukenmeisje Soezoentje de nachtegaal gevonden denken te heb ben verschijnt de heks Jamamba. Ook zij is op zoek naar de Nachtegaal... "De Japanse Nachtegaal" begint om 14.30 uur en de toegang is f 5,-. Deze voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 8 jr. Duur 60 min. Reserveren is mogelijk tijdens kantooruren: tel. 02155-22188. Vido is een zelfhulporganisatie van en voor vrouwen boven de veertig. Zij zet zich in om de positie van de ouder wordende vrouw in deze maatschappij te verbeteren en de kwaliteit van haar leven te verhogen. De kern van het Vi- do-werk vormen de praatgroepen, waar informatie wordt gegeven en waar vrouwen elkaar op basis van we derkerigheid helpen door het geven van aandacht, begrip, warmte en on dersteuning. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 16 januari: Van 9.30 - 11.30 uur: De volwassenen club komt weer bij elkaar. Leuke din gen maken, elkaar de leuke nieuwtjes vertellen en nog verse koffie en mate rialen ook oor slechts f 2,50. De Prins Willem Alexander school komt van daag zowel in de ochtend als de middag meedoen met ons natuuredukatiepro- jekt over "Water". En tot slot van deze dag komen twee kinderen hun verjaardag vieren. Dolle pret met 25 vriendjes en lekkere panne koeken. De toneelclub voor kinderen gaat ook verder. Vrijdag 17 januari: De Prins Willem Alexander school komt met een groep over "Vervuild wa ter en bedreigde diersoorten praten met iemand van Greenpeace. Verder twee verjaardagen. Zaterdag 18 januari: Vandaag een bijzondere dag. We krij gen zo'n zestig kinderen uit India op be zoek. Dit zijn kinderen die door Neder landse ouders geadopteerd zijn en in Nederland wonen en spelen. Vandaag krijgen zij van ons een bijzonder pro gramma aangeboden, terwijl de ouders met elkaar praten. Dinsdag 21 januari: De Groen van Prinstererschool komt langs om mee te doen aan het natuur project. Ook oefent de toneelgroep van de kinderboerderij voor morgen. Woensdag 22 januari: Van 9.30 -11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit. Een gezellige ochtend voor ou ders met jonge kinderen. U hoeft geen lid te zijn, mag komen wanneer u wilt met uw kleinste kind(eren). Maar als u éénmaal geweest bent, blijft u terugko men, want het is reuzegezellig. Er wor den spelletjes gedaan, liedjes gezongen en geknutseld en ondertussen is er tijd voor koffie en limonade. Het kost drie gulden per ouder/kind. Op onze theatermiddag vanmiddag een toneelstuk dat begint om 14.00 uur. Het heet "Het rare restaurant". In een restaurant werkt een ober. Hij doet een heleboel fout en de baas jaagt hem weg. Maar dan moet hij het werk zelf doen. En of hij dat goed kan? Na de voorstel1- ling worden er nog leuke activiteiten ge daan. Het kost één gulden en duurt tot 16.00 uur. Vrouwen in de overgangsjaren, zo tus sen de 40 en 60 jaar, hebben vaak be hoefte aan contact met leeftijdgenoten. Ze zoeken een klankbord, een luiste rend oor. In een Vido-groep ontmoeten zij vrouwen die in dezelfde leeftijdsfase zitten, vrouwen die met dezelfde vra gen, problemen en aarzelingen kam pen. Gewoon door naar elkaar te luisteren helpen zij elkaar. Zij wisselen ervarin gen uit, horen hoe andere vrouwen be paalde dingen hebben aangepakt en opgelost. Zij krijgen daardoor weer energie, zien nieuwe mogelijkheden en worden gestimuleerd om hun leven een positieve wending te geven. Vido gaat uit van de kracht van vrou wen, de kracht om zichzelf en anderen te helpen. Daarom is Vido een zelfhulp organisatie die meer doet dan informa tie verschaffen en hulp verlenen aan vrouwen in de overgangsjaren. Vido wil dat oudere vrouwen zichtbaar worden, gezien en gewaardeerd worden in de sa menleving. Daarom bestrijdt zij de ste reotiepe beeldvorming van de oudere vróuw als grijze, uitgerangeerde muis. Zij Iaat zien dat vrouwen in de over gangsjaren krachtige, wijze en energie ke vrouwen zijn, die met hun levens wijsheid en levenservaring midden in het leven staan en die de samenleving veel te bieden hebben. Het Baarns Vrouwen Overleg start weer een nieuwe Vido-groep op woens dag 22 januari, 's morgens van 9.30 tot 11.30 uur. De plaats wordt nog be kendgemaakt. Inlichtingen Soest: 02155-20790. In ziekenhuis Zonnegloren - Medisch Centrum Molendael Soest - is sinds vo rige week een expositie ingericht van de kunstenaars Ferry Koning (keramiek) en Rob van 't Zelfde (foto's). De ten toonstelling duurt tot en met 16 februa ri. Koning produceert vooral keramische voorwerpen met een functionele waar de en dagelijkse objecten: kruiken, olie lampen, serviesgoed, bloempotten, uurwerken en vazen, waarvan in het ziekenhuis slechts een summiere afspie geling te zien is. Van 't Zelfde legde zich vooral toe op het vanuit een schuil plaats fotograferen van wild in de Ve- luwse bossen. In de expositie zijn daar van 25 schitterende kleuropnamen te Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Steenhoffstraat 46, lel. 19577 Donderdag 16 januari: Op donderdag 16 januari vertoont hei Filmhuis Artishock de film 'Stormy Monday' van de Britse regisseur Mik'e Figgis. De eerste minuten van 'Stormy Monday' zitten vol uiterlijke signalen, die spanning oproepen en nieuwsgierig maken. Twee mannen in een auto, diep in de nacht. Een vrouw die een nachl- merrie heeft, een schoorsteen die vuur spuwt. De muziek is dreigend. Men krijgt flarden van een verhaal, beelden waarvan nog niet duidelijk is wat ze mei elkaar te maken hebben. De autoradio verschaft geleidelijk alle informatie over het kader waarbinnen de thriller zich afspeelt. We bevinden ons op de eerste plaats in Newcastle, Noord-En- geland. De muzikale achtergrond van de regis seur Mike Figgis blijft zichtbaar in 'Stormy Monday'. De titel werd ont leend aan een klassiek bluesnummer en popmusicus Sting vervult een hoofdrol als eigenaar van een jazzclub met een Poolse groep op het programma. De Key Club wordt echter bedreigd door Mr. Cosmo, een gladde Ameri kaan en de grote man achter een Ame rikaanse week in Newcastle. Cosmo wil, ter meerdere glorie van zichzelf, de volledige havenwijk gebruiken voor een groot prestigieus project. De toe stemming van de gemeente heeft hij via slimme trucs al in zijn zak. Alleen de ei genaar van de Key Club, mr. Finney, werkt tegen. Naast Cosmo en Finney worden gelei delijk twee andere figuren opgevoerd: Kate, de maitresse van Cosmo en Bren- dan die als schoonmaker in de Key Club werkt. Hun eerste ontmoeting is de meest toevallige uit de film. Hij loopt haar letterlijk omver in een warenhuis. Later zien zij elkaar weer in een restau rant waar Kate als seryeerster werkt. Aan een van de belendende tafels hoort Brendan dat twee mannen een geweld dadig plan beramen om Finney's hand tekening tot ontruiming van de jazz club te bemachtigen. Brendan probeert de aanslag op zijn baas te voorkomen en wint daarbij de inzet en de liefde van Kate (Melanie Griffith). Aanvang 20.30 uur. Toegang f7,50; Leden/CJP/Pas-65 f5,-. Op vrijdag 17 januari is in het Filmhuis Artishock een rolprent te zien van de Franse regisseur Leconte. Vooral in het creëren van een vreemde erotische sfeer toont Leconte zich heel vaardig. De regisseur concentreert zich op de eroti sche verlangens van een Franse burger man. De liefde van de puber voor zijn kapper is een minder bekend feno meen. In slechts enkele shots weet re gisseur Leconte ons de bekoring, die uitgaat van de professionele haarver- zorgster, duidelijk te maken. Antoine, de hoofdpersoon, neemt het enige, zij het grote nadeel (voor een be zoek aan de kapster is een minimale haartoename noodzakelijk) aanvanke lijk voor lief, al kan hij nauwelijks wach ten tot een nieuw bezoek weer mogelijk is. Derhalve verwoordt hij zijn idee van ultiem geluk in een antwoord op de vraag wat hij later wil worden: 'De man van een kapster'. Het komt hem onmid dellijk op een slag in het gezicht van zijn vader te staan. Maar de woorden van diezelfde vader, bij een andere gelegenheid uitgespro ken, doen Antoine volharden in zijn streven zijn droomwens in vervulling te doen gaan. Zijn verlangen is intens. Vele jaren later zijn de passies uit zijn jeugd, het dansen op Arabische muziek, de liefde voor kapsalons en vooral voor kapsters, on verminderd gebleven. Het jongetje is niet ouder geworden, hij is zijn jeugd dromen trouw gebleven. Zij geduld wordt beloond wanneer een prachtige kapster ingaat op een besmuikt uitge sproken huwelijksaanzoek. Tien jaar intens huwelijksgeluk, de vol le tien jaar met zijn tweeën en in volle passie in de beslotenheid van de kapsa lon is zijn deel. De grootte van hun ge luk weegt echter zwaar. Dit kleine, fabelachtige gegeven is door Leconte op een manier weergegeven, die doet terugdenken aan de zijn on conventionele aanpak van de Simenon- stof in zijn 'Monsieur Hire'. Opnieuw vinden we dezelfde kaalheid in de uit werking van het gegeven, opnieuw de zelfde lichte poëtische toon, die weder om ondersteund wordt door een uiterst ingehouden muzikale score Michael Nyman. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; Leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Van 13 januari tot eind februari is in het Soester kunstwinkeltje 'De Be reklauw', Steenhoffstraat 63, een ex positie te zien van werk van Marjanne Eijsbroek uit Soest en Mirjam Beuker uit Culemborg. Ieder vanuit hun eigen belevingswereld geven beide kunstenaressen vorm aan hun werk, waarin stilte en soberheid de kijker dwingen af te dalen tot zijn diep ste innerlijke gevoelens. De keramische sculpturen van Miijam Beuker zijn bij na abstract te noemen. Fijn van lijn en figuratie, eenvoudige verstilde vormen zijn haar objecten. Bij de schilderijen van Marjanne Eijs broek, aquarel en gemengde techniek, staat de 'boom' in al zijn hoedanighe den, ritmen en stemmingen centraal. Voor Marjanne is de natuur haar groot ste inspiratiebron. 'De Bereklauw' is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 10.00 - 18.00 uur.

Soester Courant | 1992 | | pagina 10