Goed spel van veijongd Eemvogels Dames Stam/SoYoCo putten moed uit verlies Basketballers dieper in problemen Martin Baltus (17) naar NK "Elke Seccer, baalt als een stekker!" PAGINA 17 WOENSDAG 15 JANUARI 1992 Na Van Barreveld en Kuil ook afscheid van Bello Dakwerken HANDBAL Handbalsters maken Teruggekeerde Bosschaart: "We speelden weer als vanouds" VOLLEYBAL 1 71 20 KORFBAL Schaatser snel in selectiewedstrijden SCHAATSEN Clubkampioenschap SV Eemland nog niet afgerond einde aan serie nederlagen VISSEN Theo Bosman wint bij De Snoekbaars Weer zege Turbo's Red Stars met lege handen na 'vierpunten wedstrijd' 1 ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf SEC-zondag en Houten oefenen Animo bij Soest voor oefenduel Soester bowlers openen jacht op nieuw baanrecord pagina^ Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Er zijn van die overwinningen, waar een wrange smaak aan kleeft. Maar daarentegen zijn er ook nederlagen, waaruit moed kan worden geput. Het 1-3-verl.es van de dames van Stam/SoVoCo tegen Avero/OS 2 valt onder die laats e categorie. "Ik durf te zeggen dat we weer als vanouds hebben gespeeld, net zoals vorig seizoen", luidde het compliment van Henk Bosschaart aan het adres van zijn selectie. De trainer/coach zat voor het eerst sinds mei vorig jaar weer op de bank bij een officiële wed strijd. Minder complimenteus was de trainer/ coach aan het adres van de twee scheidsrechters. Meestal als Bosschaart de term 'koekebakker' tussen zijn lip pen uitspuugt, is hij niet te spreken over de leiding. Maar 'koekebakker' was za terdag nog te mild naar het oordeel van Bosschaart. Het begon al bij de derde slagenwisse ling. "Toen zag de tweede scheidsrech ter een 'touché-bal' over het hoofd. Ik zei dat 'ie ervoor staat om dat soort bal len te zien en toen kreeg ik geel. Ze wil den dat ik m'n mond zou houden, maar dat is ze niet gelukt. Ik heb ze aardig aan hun veter te pakken gehad." Kaarten Bosschaart zag echter ook zijn impo sante verzameling kaarten zaterdag uit gebreid met één rode kaart en drie gele kaarten. Daarnaast kreeg Monica van der Wal een kaart en werd ook het team wegens vertraging op een kaart getrak teerd. "Ik was het echt zat. De hoofd- scheidsrechter zag een heleboel dingen niet. Ik ben van plan om een verzoek in te dienen dat we elkaar voorlopig niet meer hoeven tegen te komen. In de vierde set was er ook een scheidsrech terlijke dwaling. De bal werd uitgege ven, maar hij geeft hem gewoon in. Ik weet niet of het waar is, maar ik heb ge hoord dat de scheidsrechters na afloop van de beoordelers niet eens de kantine in mochten". Het publiek reageerde fu rieus toen de scheidsrechter Stam/So- VoCo benadeelde met een onjuiste be slissing, maar ondanks alle kritiek was Bosschaart zo sportief de hand in eigen boezem te steken voor wat betreft de nederlaag. Zijn team had de nederlaag in de eerste set 12-15) in de daaropvol gende set volledig uitgewist. Met goed spel werden de Friezinnen gedeva lueerd (15-5) en in de derde set was Stam/SoVoCo dicht bij een voor sprong. "Als je met 14-12 voor staat, moet je winnen. Maar toen gingen we juist foutjes maken." Stam/SoVoCo werd direct met de neus op de feiten gedrukt door de ervaren ploeg uit het noorden en verloor alsnog met 14-16. Volgens Bosschaart waren de voorafgaande maanden de oorzaak van die nederlaag. "In de periode hiervoor heeft het team weinig zelfvertrouwen opgebouwd. En dan valt net het risico in het spel weg. Dat durven ze nu niet te nemen, waar door je verliest. Op de belangrijke mo menten maken ze net de verkeerde keu zen. Als je die tweede set wint, sta je met 2-1 voor en dan had ik nog moeten zien wat er was gebeurd.""We hebben per fect staan spelen", slikte de trainer/ coach de teleurstelling weg. "Wat dat betreft hoeven we niet te vrezen voor de toekomst. Deze wedstrijd is heel goed voor het zelfvertrouwen." Blessure Bosschaart is bijna een half jaar uit de roulatie geweest door een vervelende blessure aan zijn been. De leraar licha melijke opvoeding uit Woerden zal van nu af aan in elk geval weer de coaching op zich nemen. Hij verzorgt alweer en kele weken de maandagtraining, maar laat de woensdagtraining voorlopig nog over aan Theo Remmerswaal. Ook de ziekenboeg van de selectie ver toont verbetering. De verwachting is dat Inge Everts over twee weken weer inzetbaar is. Bosschaart wil niets weten van een vroegtijdige rentree van de midaanvalster. "Ze heeft zich al eerder geforceerd en ik wil voorkomen dat dat nog een keer gebeurt." Hanneke Klun- der sukkelt nog met een blessure. Om die hiaten op te vullen, hebben Bos schaart en Remmerswaal een beroep gedaan op Ineke Remkes. De 32-jarige buitenaanvalster, die vorig seizoen uit eigen wil een stap terug deed naar het tweede team, verving zaterdag al na tien minuten Heieen Hilhorst. De zestien jarige speelster van de Oranje-jeugd zou niet meer terugkomen. Remkes, die net vijf sets met het tweede team achter de rug had, speelde de wedstrijd uit en kweet zich goed van haar taak. "Ze blijft er in januari in de thuiswed strijden bij. Per maand mag ze twee keer meedoen, dus misschien vragen we haar in februari weer", aldus Bos schaart. Dames 2 speelde een spannende wed strijd in De Bunt. De formatie pakte een belangrijk punt, maar had ook kunnen winnen van Volendam. In de laatste en beslissende set gaf Stam/SoVoCo op bepaalde momenten echter niet thuis, waardoor de gasten met 2-3 wonnen. Heren Marcel Swart speelde vrijdagavond een belangrijke rol voor de heren van Stam/' SoVoCo. Met twee sterke service-beur ten legde hij de basis voor twee setzeges in de wedstrijd tegen Blijvock, waar door de Soesters een gelijkspel weg sleepten uit Huizen. Nadat Stam/SoVoCo de eerste set met 15-12 had verloren, sloeg Swart zijn Jan van Maanen had vrede met de 12-14-nederlaag van Eemvogels tegen Luno. De trainer/coach was bijzonder goed te spreken over het spel dat zijn ploeg had vertoond. "Luno gaat voor de bovenste plaats en voor ons is op dit moment de derde plaats van onderen het hoogst haalbare", rela tiveerde Van Maanen het resultaat in Aqua Indoor. "Ik had er van tevoren al rekening mee gehouden dat we zouden verliezen. Dat we het zo lang konden bijbenen, is mooi meegenomen." De korfbalwedstrijd had ook nog eens een hoge amusementswaarde. Het sco reverloop van de eerste helft en de spanning in de tweede helft waren daar debet aan. Eén van de laatste combinaties van Linda Bello voor Eemvogels. Haar laatste actie was een geslaagde door loopbal. Foto: Herman van Dam. Van Maanen had zijn achttal de op dracht gegeven zuinig te zijn op balbezit en nauwkeurig de schoten te selecteren. Ondanks zijn goede raad schakelde Eemvogels over in de hoogste versnel ling. Dat kwam deels doordat veel po gingen doel troffen. Fons Verduin scoorde voor rust (8-7) alleen al vijf maal. Opvallend was dat de thuisclub steeds een marge van twee doelpunten reali seerde, maar Luno net zo vaak langszij kwam. Dat scoreverloop bepaalde de wedstrijd tot 8-8 in de zesde minuut van de tweede helft. Daarna kwam Luno voor de eerste keer op voorsprong. Het tempo van de wedstrijd was op dat mo ment al danig omlaag geschroefd. Onervaren In de tweede helft moest Van Maanen een beroep doen op drie 'youngsters'. De ijverige, maar onervaren Almar Leijfering en Robin Lub waren vanaf het beginsignaal al van de partij. Na rust kwam bovendien de vijftien-jarige Reyk Muller in het veld voor Wim Ol- dewarris. Dat kwam de routine in het veld niet ten goede en Luno strafte enkele fouten ge nadeloos af. Eemvogels zag mede daar door een 11-10-voorsprong verande ren in een achterstand van 11-13. En dat terwijl de ploeg niet had te klagen over de beslissingen van de scheids rechter. Hij trok ook nog eens drie mi nuten blessuretijd bij, maar ging in de extra speeltijd in de fout. Lub had in middels voor 12-13 gezorgd en Ver duin had de bal op de korf gegooid. Lu no kwam in balbezit, maar de scheids rechter floot af, omdat een dame van de gasten opmerkingen plaatste. Het spel lag dood, maar ineens mocht Luno weer doorgaan en in de ontstane ver warring vond Luno direct een vrije heer onder de korf. De genadeklap was daarmee gevallen. De wedstrijd stond ook in het teken van het afscheid van Linda Bello. De 29-ja- rige korfbalster is in verband met zwan gerschap gestopt en zal bovendien nog dit jaar naar Vlaardingen verhuizen. Van Maanen nam met bloemen af scheid van haar, nadat ze haar ploeg op 6-4 had gezet. Op de tribune keek de 26-jarige Marco Kuil toe. Hij had een week eerder af scheid genomen, omdat hij in verband met zijn werk geen tijd meer heeft om te trainen. Kuil heeft tien jaar in het eerste team gespeeld. "Nee, ik heb geen bloe men gekregen. Wel is deze week de ac ceptgirokaart voor de contributie in de bus gevallen." Wisselspeler Kuil, die in het vierde gaat spelen, gaat niet helemaal verloren voor het eerste achttal. Hij kan nog worden gebruikt als wisselspeler en zal naar alle waarschijn lijkheid nog wel een aantal doelpunten op zijn naam brengen. Hoeveel hij er tot dusver heeft gescoord, wist hij niet met zekerheid te zeggen. "Misschien drie per week, ik weet het niet." Behalve Bello en Kuil trok ook Marco van Barreveld zich terug. Werkomstan digheden lagen ten grondslag aan die beslissing. Van Maanen moet verder met een ploeg, waarvan de gemiddelde leeftijd achteruit is gehold. Aan hem de taak zijn ploeg vooruit te helpen. Overigens heeft Eemvogels besloten promotionele activiteiten te ontplooi en. Doel daarvan is nieuwe leden te werven, zodat de club van onderuit aan een gezonde, sportieve toekomst kan bouwen. Martin Baltus heeft zich tijdens selec tiewedstrijden in Eindhoven en Utrecht geplaatst voor de Nederland se kampioenschappen schaatsen voor junioren. De titelstrijd wordt op 22 en 23 februari gehouden in het Thialf-stadion in Hee renveen. De zeventien-jarige rijder had de laatste tijd te kampen met vormverlies, maar bleek op tijd de stijgende lijn te hebben gevonden. Bij de eerste regionale selec tiewedstrijd plaatste hij zich. Dat bete kent dat hij geen selectiewedstrijden meer hoeft te rijden en zich in alle rust kan voorbereiden op de kampioen schappen. Baltus noteerde op de 500 meter een tijd van 42.6. Over de 1.500 meter deed hij 2.11.8 minuten en op de 3.000 me ter finishte hij in 4.38. Vanwege de selectiewedstrijden kon Baltus niet deelnemen aan de clubkam pioenschappen van Eemland. De schaatser is overigens genomineerd als sportman van het jaar 1991, de verkie- Martin Baltus Foto: Goos van der Wilt. zing die door de Soester Courant en Ra dio Soest wordt georganiseerd. Hij is één van de tien kanshebbers. Op vrijdag 10 januari werden in Utrecht de clubkampioenschappen van SV Eemland verreden. Er waren in totaal 35 starts op de 500 meter, ze ven starts op de 700 meter en 28 starts op de 1500 meter. Met een dergelijk vol programma is het onmogelijk gebleken in twee uur tijd te komen tot een algemeen clubkampioen bij de heren en bij de dames. De technische commissie van SV Eem land doet met de trainers nog een laat ste verwoede poging om de 3000 meter te laten rijden op 16 januari. Aan deze afstand moeten de vier snelste rijders van de heren en de twee snelste rijders bij de dames deelnemen, waarna de al gemeen clubkampioen 1991/1992 pas kan worden aangewezen. De daines van Smeeing/BDC hebben een serie nederlagen onderbroken met een zege op HMS/Achilles. De staart- club werd met 10-14 verslagen. Smeeing/BDC startte goed. De ploeg speelde geconcentreerd en legde de ba sis voor de zege in de defensie. Via af standsschoten kwam Smeeing/BDC met 0-5 voor. Die marge bleef gehand haafd tot de rust (3-8). In de tweede helft kwam HMS/Achil les beter in haar spel en verzuimde Smeeing/BDC enkele kansen af te ron den.- Maar de thuisclub kwam niet dich terbij dan drie doelpunten (7-10). In het laatste kwartier pakte Smeeing/ BDC de draad weer op en werd de voorsprong uitgebouwd tot 7-13. Bianca van Hofslot was topscorer met vijf doelpunten, Gea Stavast scoorde viermaal. De overige treffers kwamen op naam van Ria van Duuren (twee), Myranda de Longte, Karin Roest en Petra Voskuilen. De zevende competitiewedstrijd werd zaterdag gevist aan het Amsterdam- Rijnkanaal. Dit water is door de diepte (vijf meter aan de kant) en de hoge, lang nadeinende golven het moeilijkst te bevissen in de wintercompetitie. De vissers moesten dan ook alles uit de kast halen om de vis in het net te krijgen. Zo moest de hengel nogal eens worden opgestoken in plaats van afgestoken. Dit is eigenlijk vissen in de omgekeerde volgorde. En dat menige visser hier moeite mee heeft, bewijst de uitslag. Ondanks bovengenoemde handicap en de aanhoudende mist en kou wist Theo Bosman een lengte van 2.89 meter uit het water te halen. Dit leverde hem een eerste plaats op. Tweede werd John Hibbel met 2.66 meter, die met deze plaats aardig in zijn nopjes was. Opnieuw hebben de Turbo's gewon nen. Ditmaal werd het 4-1 voor de bow lers uit Soest die alleen de tweede game prijs moesten geven (502-526). In de overige games bleven de Turbo's hun opponenten voor: 548-528, 538-518 en 555-447. Red Stars heeft zaterdag een kans la ten liggen het zelfvertrouwen op te vij zelen en de positie op de ranglijst te verbeteren. De 'vierpuntenwedstrijd' tegen Blue Drakes werd in sporthal Beukendal na een spannende slotfase met 57-60 verloren. Daardoor kwamen de bezoekers uit Woerden op gelijke hoogte met de bas ketbalvereniging uit Soest. Het wordt dringen onder in de tweede rayonklas- Red Stars had zaterdagavond de moge lijkheid om te winnen. Blue Drakes miste de beste schutter en verscheen met slechts zes spelers in de hal. Daarte genover stond een lengte-overwicht. "Maar daar hadden we ons op inge steld", verklaarde Arend Kok na af loop. "De lange mensen werden tussen de bal en de man verdedigd en de overi ge spelers moesten help-defense geven. Verdedigend hebben we het goed ge daan, anders krijg je meer dan zestig punten tegen." Red Stars wisselde regelmatig van tac tiek in de verdediging en stelde Blue Drakes daarmee voor problemen. Aan de andere kant kwam Red Stars aanval lend niet los. Kok: "We hadden het moeilijk met hun zone-verdediging, er zat geen tempo in onze aanval." Het ge volg was dat Red Stars in de rust tegen een 25-28-achterstand aankeek. In de slotfase werd de spanning opge voerd. Vlak voor tijd liep Jan van Maa nen tegen zijn vijfde persoonlijke fout aan. Zijn verbale reactie werd door de scheidsrechter niet op prijs gesteld en gehonoreerd met een technische fout. Blue Drakes mocht vervolgens vier maal vanaf de vrije-worplijn aanleggen. Slechts één poging leverde een punt op, maar de ploeg hield wel balbezit. In de laatste vijf seconden probeerde Red Stars de nadelige marge met een drie punter te egaliseren, maar de bal stuitte af op de ring. f <7y ("Het wordt tijd dat de winterstop stopt!") Duinweg 6 - 3268 BN Soest - Tel. 02155 - 13995 Op de Bosstraat-West begint zondag om twaalf uur de oefenwedstrijd tussen SEC en Houten. De wedstrijd wordt ge speeld ter voorbereiding op de hervat ting van de competitie. De toegang tot het terrein is gratis. Soest oefent zondag tegen Animo. Het vriendschappelijke duel wordt ge speeld op de Bosstraat-Oost. De aan vang is 13.00 uur. !n Utrecht wordt zondag de inhaalwed strijd Zwaluwen Vooruit-Brederodes gespeeld. Coach George Szanto besloot na de wedstrijd een speler te schorsen vanwe ge slecht gedrag. Andere basketballers kregen een waarschuwing. Het is be kend dat een aantal spelers niet tevre den is met de hen bedeelde speeltijd. Sommige spelers, die naar hun mening te veel op de bank zitten, steken dat niet onder stoelen of banken. Aanvoerder Kok houdt zich op de ach tergrond. "Er is maar één coach en dan moet je niet over je speeltijd zeuren. Szanto gaat er nu van uit dat degenen die het meeste trainen, ook het meeste spelen. Maar misschien moetje nu ook gaan spelen om te winnen." Dames De dames van Red Stars hadden, zoals verwacht, weinig in te brengen tegen de ongeslagen koploper BC Verkerk. De Soesters liepen in de beginfase te hard van stapel om de Zwijndrechtse ploeg bij te benen, maar raakten daardoor na 24-23 het spoor bijster. Red Stars miste een aantal speelsters, onder wie Carolien Hilhorst die onder de borden haar mannetje staat. Met slechts één wisselspeelster moest Red Stars de gasten laten gaan. Na een rust stand van 26-43 werd het 57-83 voor de lijstaanvoerder. Jan van Maanen reikt hoger en scoort stijlvol. Even later moest hij met vijf per soonlijke fouten naar de bank. Foto: Herman van Dam. De teams van de Soester Bowling Ver eniging openen de jacht op het baan record van C-drie. Dat staat sinds 1987 op naam van B. Westra. De Soester Bowling Vereniging houdt elke maandag- en dinsdagavond com petitiewedstrijden in het cultureel crea tief centrum. De bowlers willen dat het record dit jaar tenminste wordt geëve naard, maar een verbetering wordt op prijs gesteld. De bowler die er het eerst in slaagt een game van 244 of hoger te scoren, kan zelfs een tuinstoel in de wacht slepen. Kanshebbers op het record zijn Mieke van Berkel, die dit seizoen al tot een score van 229 kwam. Bart Breunesse kwam één keer tot 217. Het zag er vori ge week naar uit dat Rob Verzaal dit duo voorbij zou streven, maar hij bleef steken op een score van 207. ploeg in korte tijd naar een 0-7-voor- sprong. De spelverdeler stond opge steld, omdat Sacco van Wessel gebles seerd aan de kant zat. De voorsprong werd niet meer uit handen gegeven: 11-15. Ook in de derde set mepte Swart met een sterke service de tegenstanders weg. Hij hielp zijn team aan een 0-6-voorsprong, waarna Stam/SoVo- Co met 7-15 won en zicht had op de ze ge. Zover kwam het niet. In de laatste set kwam Swart niet verder dan 0-2 en moest Stam/SoVoCo bij gebrek aan aanvalskracht een gelijkspel toestaan. Hans Geertsma is de nieuwe coach van het herenteam. Dat betekent dat Jan Ineke Remkes toont inzet. Irene Koe- lewijn en Marianne Goebertus geven de rondetijden door. Foto: Herman van Dam. Visser inzetbaar is als speler. Visser, die de ploeg al anderhalf jaar begeleid, zal wel de trainingen blijven verzorgen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17