/II] jVAÏÏAl ^bartk V.d.Huchtscholen al druk met voorbereiding Colombine-actie Volop mogelijkheden om verblijfsklimaat Van Weedestraat te verbeteren 'Soester vrijwilligers helpen plaatsgenoten' uigen Huwelijk, of een andere party? Nu is de keus helemaal niet moeilijk meer!! i PROGRAMMA- overzicht A'S stichting openbare bibliotheek O Nieuws van de bibliotheek Laat niets te Woonwensen over Stichting Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen PAGINA 20 WOENSDAG 15 JANUARI 19flp per ïit elefoon SOESTER COURANT PAGINA 21 jflS* Shirley v. d. Heijden heeft geen uitgesproken voorkeur UV V-project Vriendschappelijk Contact het restaurant Voor reserveringen tel. 1 38 07 Beren spelen hoofdrol VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG aan de Mariastraat i, en wel binnen één r beslaat acht vierkan- >r de bewoners zonder jwd. Op advies van de ter alsnog een vergun- j, maar die werd ge- tegen daarna een ver een carport. Daarmee wel akkoord. Bij een iber is echter gebleken t is gerealiseerd en dat r er nog steeds staat, bben hun woning te n. De gemeente eist dat de schuur binnen t weggehaald. nd januari een asserti- cursus bestaat uit cse bijeenkomsten op 1 kan worden geleerd uwen krijgt. Het uiten )f gevoelens, ontspan- ren van bijvoorbeeld kken zijn onderdelen jit het dagelijkse leven gezet. Vooraf vindt .'en kennismakingsge- htingen zijn te verkrij- w A. Niemeijer-van 8870 (8.00-8.30 en Bij haar kunnen be- ch ook opgeven voor •esterberg heeft in het ïinde een nieuwe en >oncentrale in gebruik ïuwe telefooncentrale eer de mogelijkheid basis te bellen zonder een centralist. De be- lummers zijn echter ners worden gevormd immers die beginnen vervangen door 36, en •eginnen met een 3 de- 1 door 7. Het nummer :ntrale van de vliegba- 199. Nog geruime tijd an het oude telefoon- liegbasis via een band- eringen op de hoogte klachtenafhandeling uit praktische overwe- ntralist verlopen. Tij- zal de centrale door- ureau Voorlichting en naar de Officier van ner van de centrale is de oude centrale is idat deze sterk is ver- riding geeft tot veel ;re malen was de basis aoeite van buitenaf te ken. met de ingebruik- nieuwe centrale ver deze problemen een gemaakt. ?n ongeveer 300 spor tland naar Soest. Was r? Het in 1956 ingeno- lat de uitwisselingen lag van de bevolking gedragen' behoefde aarna geen geweld te n, enerzijds omdat al gen in de sportstich- mwoordigd en de or- ie steeds mede uit :rs van de sportver- ïngesteld, anderzijds Toeiende aantal deel- ïg in de bij de uitwis- gezinnen. Zoals ook spunten van het ge- omschreven in het i 21 juni 1956, hun Moge dat nog lang e - maar hopelijk zo vorm dan ook. Th.M. Peet pe bezoekers van de vergadering van de raadscommissie R.O., die vrijwel geheel gewijd was aan de structuurvi sie, werden vorige week eerst onthaald op een lezing van Shirley van der Heij den uit Soest, oud-leerling van het Baarnsch Lyceum en 4e-jaars studen te aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Als stagiaire heeft ze drie maanden lang bij de gemeente ge werkt en zich daar - in het kader van baar afstudeerproject (Ruimtelijke Ordening en kleinschalige architec tuur) - op verzoek in het bijzonder be ziggehouden met de Van Weede straat. Met een overhead-projector - wat he laas in de raadzaal geen al te duidelijke beelden opleverde - liet Shirley in kort bestek een groot aantal aspecten de re vue passeren. Er zijn volgens haar bin nen de diverse scenario's van de struc tuurvisie allerlei mogelijkheden om het verblijfsklimaat in de Van Weedestraat te verbeteren. Er zijn weliswaar ook wel positieve ele menten te noemen van Soests belang rijkste winkelstraat, maar de negatieve zijn legio: geen groene route, geen dui delijk begin of eind, het centrale kruis punt met de Stadhouderslaan is onaan trekkelijk, parkeerproblemen, ver- keersoponthoud, geen lunch- of tea room en woonhuizen tussen de winkels. Een rommelig beeld, aldus Shirley. Ze begon met het inventariseren van de parkeermogelijkheden (nu 384 plaat sen), die eventueel - bij gebruikmaking van alle denkbare ruimte - kunnen wor den uitgebreid met nog eens ruim 400, bijvoorbeeld aan de Stadhouderslaan of bij de eventuele afsluiting daarvan, maar ook de omgeving van het spoor, het Nassauplantsoen en de Van Wee destraat bieden op papier heel wat mo gelijkheden. Ze onderzocht vervolgens wat de ge volgen zouden zijn van de verschillende nieuwe parkeerterreinen voor de struc tuur van de winkelstraat, waarbij voor het verkeersaspect een aantal opties werd bekeken: helemaal verkeersvrij (wat wel moet leiden tot een weg om de noord), eenrichtingsverkeer (betere doorstroming en meer mogelijkheden voor het parkeerprobleem) of twee richtingsverkeer, eventueel met afslui ting van de Stadhouderslaan en ontslui ting van de Korte Brinkweg. Varianten Daarna werkte Shirley nog eens vier verschillende varianten uit, die elk op zich allerlei mogelijkheden blijken te bieden om het verblijfsklimaat in de straat te verbeteren, bijvoorbeeld door de inrichting van het "Nassauplein" (het afgesloten deel van de Stadhou der slaan tussen yan Weedestraat en Korte Brinkweg), In, dat verband noemde ze o.a. een zitplek, een muziek: of theaterruimte, een fontein of een an der kunstobject. In de verkeersvrije va riant is dat uiteraard het gemakkelijkst. Bij eenrichtingsverkeer zou door schuin insteken dubbel parkeren voor komen kunnen worden en de parkeren- stroken zouden kunnen worden ge splitst voor vrachtwagens en gewone auto's, en bij tweerichtingsverkeer zou er om en om "langsgeparkeerd" kun nen worden. Aan het begin (ongeveer waar de Korte Brinkweg uitkomt op de Van Weede straat) en het eind van het winkelgebied (bij station Soestdijk) kan de weg zo worden geconstrueerd dat zowel bij een- als bij tweerichtingsverkeer vol doende mogelijkheden overblijven om het geheel aantrekkelijker te maken en ervoor te zorgen dat het winkelcentrum als geheel een meer "gesloten" indruk maakt. Het eigen karakter van de Van Weedestraat wordt daardoor versterkt en het winkelcentrum kan zich manifes teren als volwaardig winkel/wandelge bied. Bovendien zijn er mogelijkheden voor "groene" passages in de F.C. Kuy- perstraat en de Dillenburglaan en ande re vormen van "aankleding". Duizelen De lezing, waarvoor aan het begin van de commissievergadering een kwartier tje werd ingeruimd, speelde zich min of meer in sneltreinvaart af. Het grote aan tal mogelijkheden bracht de toehoor ders misschien aan het duizelen, maar vanuit de commissie zelf klonken posi tieve reacties. In elk geval vond men het de moeite waard om bij alle discussies over de stuctuurvisie - inclusief de aan pak van het winkel- en verkeersbeleid - de talrijke creatieve oplossingen die Shirley van der Heijden heeft gevonden nog eens nader te bekijken. Een uitgesproken eigen voorkeur voor welke oplossing dan ook heeft ze niet, verklaarde ze later. "Ik ben gewoon blanco gestart en heb gekeken wat bij de verschillende scenario's minimaal en maximaal haalbaar was. Elke variant biedt weer een hele reeks mogelijkhe den. Mijn Uitgangspunt is niet het ver keer of de winkeloppervlakte, maar het verblijfsklimaat! Hét maakt héeï veel uit hoe mensen zich voelen in zo'n winkel straat, zoals ook de verpaupering van flatwij ken invloed heeft op het gedrag van mensen. Het klinkt misschien wat idealistisch, maar ik hoop met mijn aan pak iets te verbeteren en de omgeving voor de mensen aangenamer te kunnen maken." Of Shirley bij het afstuderen - volgend jaar - nog gebruik kan maken van haar Van Weedestraat-onderzoek staat nog niet vast. Ze is na drie maanden in Soest inmiddels begonnen aan een andere stage, in Laren. Daar zal ze zich voorna melijk bezighouden met een project op het terrein van de "kleinschalige archi tectuur". Ze kan er nog niet veel over Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Nieuwe aanwinsten Vol wassenen -afdeling Romans Diesveld, Edith van: Dansende vlinder. Verhaal over een jonge pasgetrouw de vrouw, die veel problemen en verdriet te verwerken krijgt als blijkt dat haar man door drank heel agres sief wordt. Ginzburg, Natalia: Lieve Michele. Psychologische roman. In de brief wisseling tussen een politieke vluch telinge en de achterblijvers ontstaan velerlei misverstanden. Gordimer, Nadine: Het verhaal van mijn zoon. Alle leden van een Zuidafrikaans zwart gezin raken op hun eigen ma nier betrokken bij de strijd tegen de apartheid. Hallahan, Wllliam H.: De verval sing van Edgar Ross. Spannende thriller, waarin twee op lichters met veel moeite een verval sing vervaardigen van een beroemde en kostbare 19e-eeuwse vervalsing van een boek, speculerend op de hebzucht van een verzamelaar. Hart, Maarten 't: Onder de koren maat. Nieuwste roman van deze populaire schrijver. Een 30-jarige vrouwelijke dierenarts wordt verliefd op een 45-jarige musicus, maar krijgt al snel genoeg van hem. Marsh, Ellen Tanner: Als een ra zend vuur. Spannend en romantisch verhaal, spelend rond 1815, over een Britse cavalerie-officier die de opdracht krijgt om een 17-jarig meisje vanuit Schotland terug te brengen naar haar ouderlijk kasteel in Frankrijk. Monette, Paul: Lust en leven. Drie homoseksuele mannen, die alle drie een partner na een jarenlange relatie aan aids hebben verloren, probieren opnieuw een manier van (over)leven te vinden. Sahebjam, Freidoune: De gestenig de vrouw. In het Iran van de jaren tachtig wordt een vrouw verdacht van overspel en volgens de fundamentalistische wet ten leidt dat tot steniging. Sanford, John: Moordritueel. Een onconventionele politieman uit Minneapolis krijgt te maken met verschillende moorden die ogen schijnlijk niets met elkaar te maken hebben. Studieboeken 903.3 Columbus, Christopher: De ontdekking van Amerika: scheeps journaal 1492-1493. In 1992 wordt herdacht dat Colum bus 500 jaar geleden Amerika ont dekte. Dit boek geeft een vertaling van het journaal van zijn eerste ont dekkingsreis. 785.7 Seymore, Bob: The End: de dood van Jim Morrison. Verslag van een speurtocht naar de ware toedracht van het overlijden van de Amerikaanse popzanger in 1971 in Parijs. am-vs 945.6 Woodward, Bob: De machthebbers. Verslag van de wijze waarop de Amerikaanse internationale en mili taire politiek tot stand kwam in de eerste regeringsjaren van Bush. Geeft een diep inzicht in het functio neren van de Amerikaanse top. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Shirley van der Heijden achter de te kentafel waarop ze de verschillende mo gelijkheden voor de Van Weedestraat uitwerkte. zeggen, maar wel dat het gaat om het ontwerp van een bushaltehokje. Ladenkast 'Como', bxhxd:85x75x41. Eigentijds model, in zwart/beuken of zwart/aubergine. Eén van onze 253 klein- meubelen, van handig schoenenkastje tot veel zijdige bijzettafel. Alles uit voorraad leverbaar. En verder o.a.: 368 soorten gordijnstoffen. 152 fauteuils, 53 slaapkamers. 55 bureau's... Kom en kijk uw ogen uit! NMH0 Minervaweg 3.3741 GR Baarn, telefoon 02154 - -16246. Het 'Vriendschappelijk Contact' is een van de projecten van de Unie voor Vrijwilligers (UW). De medewerkers van dit project proberen een brug te slaan naar mensen die op een eiland zijn geraakt. Vaak heeft geïsoleerd- zijn te maken met het wegvallen van de gewone contacten met de omge ving. Dat gebeurt door niet slecht ter been te zijn, door het wegvallen van partner en andere generatiegenoten, door het krij gen van een handicap of door opname in een instelling. Het gaat in het 'Vriendschappelijk Contact', net als in gewone vriend schappen, niet alleen om praatcontact. Juist voor mensen die geïsoleerd ge raakt zijn kan het samen iets onderne men een nieuwe impuls geven. Samen wandelen of winkelen maar ook, afhan kelijk van interesse en mogelijkheden, samen vissen of samen naar een mu- Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (Q2155) 13807 seum. Gehandicapten en ouderen blijven lan ger zelfstandig wonen en bewoners van verzorgings- of verpleeghuizen kunnen maar op beperkte zorg van beroepsper- soneel rekenen. Vrienden en familiele den zijn niet altijd beschikbaar of wo nen ver weg, of zijn zelf ook al behoor lijk op leeftijd. Deze eenzaamheid zal in de toekomst een steeds groter pro bleem worden voor de samenleving. De Unie van Vrijwilligers probeert met 'Vriendschappelijk Contact' een hand reiking te bieden en hoopt dan ook van harte dat nieuwe vrijwilligers zich zul len aanmelden. Zij kunnen rekenen op een goede begeleiding, waardoor het vriendschappelijk contact optimaal kan functioneren. Het contact tussen mede werker en cliënt wordt zorgvuldig tot stand gebracht. Om elkaar te leren ken nen en met elkaar van gedachten te wis selen zijn er ook regelmatig gezamenlij ke werkbesprekingen. Als we elkaar maar weten te vinden, staan we er im mers niet alleen voor! Wie belangstelling heeft of meer inlich tingen wil hebben, kan contact opne men met Marijke Smit, tel. 19815 in Soest. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Een beertjes-vignet wordt het "han delsmerk" van de actie voor de projec ten van de stichting Colombine, die de drie Van der Huchtscholen in Soest op donderdag 23 januari op touw zetten. Het zwaartepunt van de activiteiten ligt die avond bij de school aan de Pau- lus Potterlaan. De volgende dag - vrij dag 24 januari - spelen de activiteiten zich voornamelijk af bij Aqua Indoor. Het beertjes-vignet is ontworpen door Lucia Bakkenes, die als activiteitenbe geleidster aan de Van der Huchtscho len verbonden is. Duidelijk is dat de ac tie heel wat creatieve talenten oproept en in de periode voorafgaande aan de actie-avond wordt er op dat gebied dan ook het nodige werk verricht: werk stukjes, versieringen, liedjes (o.a. het Bomenlied, speciaal voor het Bos van Morgen-project) en nog veel meer. In de week voor de grote avond speelt een levensgrote ijsbeer, waarvan de herkomst niet zozeer moet worden ge zocht aan de Noordpool maar bij de fir ma Anta in Soest (het kledingverhuur bedrijf dat als sponsor optreedt), een centrale rol. Colombine-vrijwilligers zijn dan ook druk, want zij komen de kinderen alles vertellen over de projec ten. Het programma voor de 23e - dat ge heel aan de Paulus Potterlaan plaats vindt, alleen de kleuters van de Vale riaanstraat doen die dag spelletjes op hun eigen schoolplein - vermeldt een scala aan activiteiten, zoals schminken (waarvoor zes oud-cursisten van de be kende Soester grimeuse Alie Sjamaar gratis beschikbaar zijn), op de foto gaan als "beer" (waarvoor de kinderen zelf de beer maken en je alleen je hoofd door een gat hoeft te steken om er als zo'n beest uit te zien, en dat wordt dan ook nog gratis vastgelegd dank zij de medewerking van Foto Van Oosten) en natuurlijk is er ook een Colombine- stand, waar actie-bomen te koop zijn en allerlei andere zaken, zoals boeken, stickers, cd's, t-shirts en nog zo het een en ander. Rad van Avontuur Een hele rij van Soester ondernemers en winkeliers heeft inmiddels mede werking toegezegd als leverancier van prijzen en prijsjes vbor het grote Rad van.Avontuur. Verder zijn er allerlei spelletjes - de naam van de beer raden bijvoorbeeld - en treedt er een live bandje op, worden er silhouetten ge knipt, staat er een button-machine, wordt er een video-film vertoond en ui teraard zetten de leerlingen ook muzi kaal hun beste beentje voor. Dat het aan hapjes en drankjes vast niet zal ontbre ken is ook al duidelijk. Vanaf deze week gaan de Van der Hucht-kinderen op stap met sponsor- lijsten voor de activiteiten op vrijdag 24 januari in Aqua Indoor. Iedereen die wil, kan op die lijsten intekenen voor een bedrag per rondje lopen of zwem men in Aqua Indoor, waarmee de groe pen 5 t/m 8 van Van der Hucht zoveel mogelijk geld bij elkaar willen brengen voor de Colombine-projecten. Om 9.00 uur 's morgens gaat eerst de Paulus Potterschool naar de sporthal-annex- zwembad; de school van de Libel in Overhees komt daar om 11.00 uur in actie. Zingen De groepen 1 t/m 4 van zowel de Pau lus Potterlaan als de Libel gaan iets heel anders doen: zij geven een zang-voor stelling weg in het bejaardencentrum Groot-Engendaal, tijdens het kof- fie-uurtje tussen 10.00 en 10.30 uur, waar natuurlijk heel wat liedjes-van- vroeger te horen zullen zijn. 's Middags (de 24e) worden eerst de kinderen van de Libel in Aqua Indoor onthaald op een voorstelling van "De Grote Beer", van het Harlekijn-thea ter; daarna krijgen de kinderen van de Paulus Potterlaan de kans om zich te vermaken met het theater-optreden. De Van der Hucht-jeugd zal zich in de komende dagen zeker laten horen en zien in Soest, om de actie voor de stich ting Colombine onder de aandacht van het publiek te brengen. Want natuurlijk hopen ze dat er erg veel mensen komen kijken, die letterlijk "een duit in het zak je" doen. Radio Soest Ook Radio Soest besteedt aandacht aan de actie. Marjan Frijns, medewerkster van de stichting Colombine, en Yvonne Alkema, vrijwilligster en zeer nauw be trokken bij de hele opzet, zijn op zon dag 19 januari te gast in het programma van Peter van der Weij (tussen twee en drie uur), dat helemaal in het teken van de Colombine-actie staat. De lokale omroep zal ook opnamen maken tij dens de activiteiten-avond van de 23e en de sportieve activiteiten van de 24e, die de dag daarna worden uitgezonden. Lindsey is acht jaar. Ze is een beetje klein voor haar leeftijd; opvallend zijn haar blonde sprietharen. Ze woont in Londen in een grauw huis, in een grau we straat. Haar moeder kan het hoofd maar nauwelijks boven water houden. Ze werkt hard, maar het valt niet mee om alleen voor vijf kinderen te moeten zorgen. Ze is pas 24 jaar, Lindsey's moeder, maar dat zou je niet zeggen. Lindsey's moeder is moe en haar huid is bijna net zo grauw als het huis waarin ze wonen. Lindsey droomt van een vakantie: even weg van huis, van de straat met z'n ge parkeerde auto's, van haar altijd jenge lende broertjes en van haar moeder die vaak wat kribbig is, maar om wie ze zich zoveel zorgen maakt. Haar moeder droomt van een keertje uitslapen en van een lege wasmand, van wat extra geld, zodat ze iets lekkers voor haar kinderen kan kopen. Dit verhaal staat niet op zichzelf. Zoals Lindsey leven er veel kinderen in Euro pa. Het zijn deze kinderen waar Stich ting Europa Kinderhulp zich voor in zet. Voor de kinderen, uit onder meer Amsterdam, Utrecht, Londen, Berlijn, Hannover en Parijs. Stichting Europa Kinderhulp wil graag wat kleur geven aan het leven van deze kinderen. Hiervoor doet zij een beroep op gezin nen in Nederland. Gezinnen die over voldoende slaap- en speelruimte be schikken. Gezinnen die tijd en aan dacht te geven hebben. Gezinnen die veel geduld en begrip kunnen opbren gen voor de achtergronden van deze kinderen. Zo'n gezin kan dan een kind uitnodigen, variërend in leeftijd van zes tot twaalf jaar, en het daarmee de vakantie van z'n leven aanbieden. Een vakantie van ongeveer drie weken. Stichting Europa Kinderhulp is al bijna dertig jaar actief en ieder jaar genieten meer dan 3000 kinderen van een heer lijke vakantie bij een Nederlands gast gezin. "Kinderen genoeg, maar het pro bleem is aan voldoende gastgezinnen te komen. Vooral in de provincie Utrecht, in 't Gooi en Almere is het huilen met de pet op," aldus een woordvoerder van de stichting. Wie denkt zo'n kind iets te bieden te hebben, kan contact opnemen met Stichting Europa Kinderhulp. Aller eerst ontvangt men dan het informatie boekje, waarna op telefonische af spraak een medewerker van Stichting Europa Kinderhulp op bezoek komt. Pas na dit gesprek besluit het gezin zich al dan niet als gastgezin aan te melden. De vakantiedata zijn: Nederland: 27 juli t/m 15 augustus; Engeland: 27 juli t/m 17 augustus; Frankrijk: (SN/SP) 22 juli t/m 12 au gustus; (AS) 8 juli t/m 29 juli. Duitsland: 6 juli t/m 30 juli. Voor meer informatie: Jorrit de Vries, tel. 03463-52482; Jelle de Wal, tel. 035-831771. Secretariaat: Jan Tims, Dr. Colijnstraat 47, 3904 EP Veenendaal. Donateurs zijn ook welkom: giro 1756736 t.n.v. Stichting Europa Kin derhulp. FM 105.9 MHz 97.0 MHz (kabel) DONDERDAG 16 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Micky van Ger- ven. 10.00 PITTIG GEKRUID Presentatie: Con van Hattem. 11.00 KENT U SOEST Kwis waarin vragen gesteld worden over Soest. Redaktie: Ben van Os. Presentatie: Thari Schröder. 11.30 KOFFIE MET ELLI Elli Pliester ontvangt u op de koffie. 13.00 EVERGREENS Monique Bivér draait ever greens. 14.00 GRAAG GEDAAN Verzoekplaten voor zieken en ouderen. Presentatie: Maria Drost. (Wilt u iemand een plezier doen met een verzoekplaat stuur dan even een kaartje naar Radio Soest, postbus 193, 3760 AD Soest.) 15.00 Sluiting VRIJDAG 17 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Peter van der Weij. In "Politiek gezien" PvdA- fractievoorzitter C. Boerkoel. "The Talk of the Town" door Aad Post. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Presentatie: Thari Schröder. 11.00 ONTMOETING MET... Elli Pliester in gesprek met Leonora Crom over literatuur (2). 12.00 STUDIO TWEE Magazine met Thys Schle- baum en Frank Köhlinger. 13.00 NOSTALGIA Presentatie: Peter van der Weij. 14.00 OM TE LUISTEREN... Presentatie: Wim Leeuwen kamp. 15.00 Sluiting ZATERDAG 18 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Wandrina met een verhaaltje voor de kleuters om 8.15 uur, gasten, de agenda en muziek. Samenstelling en presentatie: Joop van Haaften en Thari Schröder. 09.30 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatierubriek van de ge meente Soest. Presentatie: Ben van Os en Peter van der Weij. 10.00 HET HITMUSEUM Hits uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Uw hitgids: Coen Pater. 11.00 ZATERDAG MIDI- MAGAZINE Met o.a. politienieuws, het belspel, het asiel. Presentatie: Eef van der Horst. 13.00 LICHT VERTEERBAAR Presentatie: Ron Bauer. 14.00 DE LOKALE TOP TIEN De lokale Top 10, gedraaid door Sander van Zweden. 15.00 SOEST SPORT Aandacht voor de Soester Sportclubs, de duivenberichten en de voetbaluitslagen. Presentatie: Rob Joustra, Elise van de Hel en Loes Voet. 17.00 Sluiting ZONDAG 19 JANUARI 10.00 MUZIEK ONDER KERKTIJD Presentatie: Jaap Ribbens. 11.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU Tijd voor het IVN. Dick Neuteboom met nieuws uit de kwekerij. Presentatie: Joke Vrolijk. 12.00 RADIO SOEST KLASSIEK Presentatie: Riet Ribbens. Samenstelling: Jaap Ribbens. 13.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Samenstelling: Thari Schröder. 14.00 STUDIO SOEST Peter van der Weij ontvangt gasten uit de wereld van kunst, kuituur en aktualiteit. 15.00 JONG SOEST Presentatie: Franca Olthof en Jan Trimbos. 17.00 Sluiting MAANDAG 20 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Franca Olthof. 10.00 MUZIEKPALET Presentatie: Elly Jansen van Galen. 11.00 UIT DE KRANT GEKNIPT Presentatie: Elisabeth Helle brand. 11.30 THAT'S JAZZ Presentatie: Peter van der Weij. 12.00 EEN RONDJE SOESTER BERG Speciaal op Soesterberg ge richt magazine. Presentatie: Anneke Veste- ring. 13.00 UW FAVORIETE KEUZE Presentatie: Ties van Veelen en Jacqueline Holtrop. (Wilt u iemand in Soest of Soesterberg een plezier doen met een plaatje, schrijf dan een kaartje naar Radio Soest, postbus 193, 3760 AD Soest.) 15.00 Sluiting DINSDAG 21 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ties van Veelen. 10.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN Vandaag aandacht voor een Soester bedrijf. Samenstelling: Gerda Alders. 11.00 ONTDEKKINGSREIS DOOR NEDERLAND Con van Hattem neemt u mee naar Friesland. 12.00 MUZIKALE GRABBEL TON Presentatie: Sander van Zwe den. 13.00 RADIO SOEST 55 Een programma voor de rijpe levensgenieter. Presentatie: Elly van der Wel en Gerda Alders. 15.00 Sluiting WOENSDAG 22 JANUARI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 BLOKUUR Presentatie: Frank Köhlinger en Ron Bauer. 11.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatie van de Gemeente. Presentatie: Peter van der Weij en Ben van Os. 11.30 MIDWEEKMAGAZINE Sterrenbeeld van de maand: Waterman. VW Soest en een Rondje door de Roddelpers. Presentatie: Eline Adriaans en Robin Huisma. 13.00 BREEDUIT Presentatie: Ap Kruitbosch. 14.00 DE SOCIALE WEGWIJZER Presentatie: Thijs Schlebaum en Rob Joustra. 15.00 Sluiting

Soester Courant | 1992 | | pagina 21