pïMóW""*' :ocht n Politieke meerderheid tekent zich af voor 'afronding' van Soest Verdeeldheid over structuurvisie is voor D66 'onaanvaardbaar' vanflUOtO 3ING )HTÜ! V Volop mist over referendum Aanpak verkeersknelpunten pas na vaststelling bouwlokaties 'In Eemland wordt om Soest alleen maar gegniffeld...' choda De vraag is alleen: hoeveel? Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Schoemaker Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center Meilof: 'burgerbedrog' Politie pakt vluchtende bromfietser (14) Morgen vervolg commissie R.O. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Fractie wil College-tegenstellingen verzoenen VVD, PvdA en GPV voor nieuwe wegen Informatiemarkt nieuwe mestwet V erkeersmaatregel Wieksloterweg PAGINA WOENSDAG 15 JANUARI 1992 lACWÊËL]SOESTER COURANT iACTUEEL! PAGINA 3 inhoaf t* IKE en. jrmalij n uur. -16530. 3l. 02155-16530 basis Soesterberg In de Soester politiek is een forse meerderheid voor het "afronden" van Soest, hetgeen neerkomt op een tamelijk bescheiden bouwprogramma voor de jaren 1995 tot 2010. De meningen over het precieze aantal nieuwbouwwoningen dat in die periode nodig is lopen echter nog sterk uiteen. Die verdeeldheid - ook binnen het College openbaar geworden - was voor de meeste fracties aanleiding tot scherpe kritiek. Het CDA kiest, zoals de zaken er nu reet al van de hand, maar vond ook de voorstaan, voor 100-125 nieuwe hui zen per jaar, de WD zit ongeveer op dezelfde lijn met 100-150 huizen, de PvdA houdt het op 150 en dat ontloopt elkaar dus niet zoveel. De GPV-fractie sluit zich daar redelijk dicht bij aan met 100 en D66 zit weer een stuk lager met 50. Alleen Gemeentebelangen en Pro gressief Soest stellen zich op het stand punt dat Soest voor de Nul-optie moet kiezen en dus moet afzien van uitbrei dingsplannen. Beide fracties maakten overigens duidelijk zich niet aangespro ken te voelen door een rigide uitleg van het begrip nul, alsof er dan helemaal geen bouwmogelijkheden meer zouden zijn. Voor zover er een voorspelling te doen is, lijkt een aantal van 100-125 huizen de meest voor de handliggende uit komst, wat overeenkomt met de ideeën van het CDA, in Soest nog altijd de grootste partij. Als meest waarschijnlij ke lokaties kunnen de Koninginnelaan/ Jachthuislaan en de Koningsweg/Dor- resteinweg worden genoemd, mogelijk ook de Stadhouderslaan-west (maar dan achter de knotwilgen) en de omge ving van het Griftland College, zoals het CDA wil. De PvdA-optie - Stad houderslaan-oost - lijkt minder hoge ogen te gooien. Alle fracties pleiten voor prioriteit voor de bouw van senio renwoningen, sommige ook voor "so ciale bouw". Dit alles viel vorige week op te maken uit de uitputtende en langdurige be raadslagingen in de commissie Ruimte lijke Ordening, waarvoor een kleine honderd burgers de moeite hadden ge nomen te komen luisteren. Inspreken was er dit keer niet bij, het was nu de beurt aan de politiek zelf om zich uit te spreken over de Nul-plus-optie van het College. De fracties maakten ruim ge bruik van deze gelegenheid en sommige woordvoerders maakten er een verhaal van alsof het algemene beschouwingen waren. 'Noordrand' Günther Plomp (WD) opende de dis cussie met o.a. de opmerking dat waar schijnlijk geen enkele partij deze avond met de "hoofdprijs" naar huis zou gaan. Zijn fractie voelde zich nog het meest aangesproken door het scenario II-B ("noordrand") met gebruikmaking van de restcapaciteit die het bestaande streekplan biedt voor bebouwing bij het Griftland College, maar vooral ook ten zuiden van een nieuwe omleidingsweg I (noordelijk van de Korte Brink) waar door een "kleine ring" ontstaat. Aan vullend kan gebouwd worden aan de Jachthuislaan, maar ook het Zonneglo ren-terrein komt volgens de WD in aanmerking - "er moet geld uitkomen voor de polikliniek" - en stukjes in Soesterberg. Van de Nul-optie wilde Plomp niets weten: die lost op termijn de problemen niet op. Eigenbelang Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) be gon met de vaststelling dat alle inspraak voor de burgers een beproeving was, waardoor bovendien valse verwachtin gen waren gewekt. Eigenbelang speel de volgens hem een duidelijke rol bij de aanhangers van de Nul-optie, die hij asociale politiek verweet. Als lokaties noemde hij de Jachthuislaan, ook gun stig voor winkels aan de Koninginne laan, maar ook het terrein achter de Lange Brinkweg ("een beetje de polder in") en oostelijk van de Stadhouders laan. Meilof was volstrekt tegen bou wen aan de Koningsweg, omdat dat wel eens nodig zou kunnen zijn voor uit breiding van de industrie en omdat een woonwijk daar overal ver vandaan komt te liggen. Zonnegloren wilde hij wel uitruilen tegen de omgeving-Bos straat. 'Afronding' Bart Krol (CDA) wees de Nul-optie di- U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 term Nul-plus misleidend. Hij hield het liever op "afronding". Zijn fractie gaat akkoord met de lokaties Koningsweg en Jachthuislaan en hij wilde ook niet om de Stadhouderslaan-west heen, met name voor ouderenwoningen in de buurt van Braamhage. Bouwen achter de Lange Brink, zoals Meilof opperde, wees hij resoluut af. Bij Zonnegloren mag er van het CDA "extensief' wor den gebouwd. Minder Loet Jansen (D66) kwam met een be hoorlijk lager aantal noodzakelijke nieuwbouwhuizen, o.m. op basis van het cijfermateriaal over bevolkings groei en gezinsverdunning. Het risico van te veel bouwen is volgens de demo craten groter dan van te weinig bouwen. Met 50 nieuwe woningen per jaar kan Soest op peil blijven en in de komende jaren is er nog ruimte voor enkele hon derden huizen op "inbreidingsplaat- sen". D66 zoekt de nieuwbouw-loka- ties primair aan de Koningsweg en daarna aan de Jachthuislaan. Genoeg Leidje Tomassen (Prog. Soest) hield vast aan de Nul-optie. Voor 40.000 Soesters zijn 18.000 woningen genoeg, vond ze, en natuur en landschap kun nen niet meer opgeofferd worden. Voor nieuwbouw kan nog plaats ge vonden worden als er bijvoorbeeld scholen moeten worden afgebroken, maar Zonnegloren moest van haar "te rug naar de natuur". "Dat kost wel wat, maar de rondweg van de WD kost ook veel geld". Groener? Wil Stekelenburg (PvdA) kondigde een initiatief-voorstel aan over de vergro ting van de doorstroming en vond dat Soest moest investeren in betaalbare woningen, vooral voor alleenstaanden, jonge gezinnen en ouderen. De PvdA kiest voor een openbaar-vervoer-sce- nario, aldus Stekelenburg, en uiteinde lijk voor bouwen tussen de Korte Brink en de Stadhouderslaan. Tweede keus is de Jachthuislaan en de PvdA ziet wei nig in de Koningsweg. Er zijn ook mo gelijkheden in Soesterberg, meende ze. Stekelenburg vroeg zich - naar aanlei ding van de milieu-aspecten - nog wel af waarom het Soester gras per se groener en de lucht schoner zou moeten zijn dan in plaatsen in de omgeving en pleitte voor regionale solidariteit. Eindig Harry Witte (Gemeentebelangen) ful mineerde vooral tegen de bewering dat de Nul-optie geen reële keuze was, hoe wel dat destijds nooit zo was gepresen teerd, wat hij het College hoogst kwalijk nam. In de afgelopen kwart eeuw waren er 9000 huizen gebouwd voor de op vang van elders, maar Soest is eindig, stelde hij vast. De discussie over de Lange Brink vond hij ridicuul. Hij ver weet de grote partijen dat ze toch uit kwamen op zo'n 150 huizen per jaar, wat al met al zou leiden tot 2250 huizen in totaal. "Dat noem ik geen trend breuk", aldus Witte. Met Gemeentebe langen is hooguit te praten over kleine re lokaties in de buurt van stations. In zijn beantwoording hield wethouder Jan Visser zich opmerkelijk op de vlak te. Hij kondigde aan dat het College zich in de loop van de week zou beraden op een reactie, hetgeen naar zijn me ning zou leiden tot een gewijzigd raads voorstel. Wel liet hij alvast weten dat de discussie over Zonnegloren moet plaatsvinden bij het bestemmingsplan Landelijk Gebied en dat het College een knoop zal doorhakken over de vraag tot welk jaartal de structuurvisie moet lopen, aangezien daarover de me ningen verdeeld zijn. In de tweede ronde kreeg het College van diverse kanten nog ferme kritiek te horen op de onderlinge verdeeldheid. Met name Krol (CDA) eiste dat B. W. bij een nieuw voorstel meer eenheid zouden tonen en ook Willem Blaauw (WD) vond het - opmerkelijk voor een oppositie-woordvoerder - nodig de kippen weer in het éne hok te jagen. Hij eiste voor de raadsvergadering van 23 januari "een beter verhaal" en wilde dat het College ook een eind maakte aan het gegoochel met getallen. Het aanvankelijk wat onbekookte en thousiasme voor een referendum over de structuurvisie lijkt in politiek Soest te tanen. Hoewel het College van B. \V. zo'n "volksraadpleging" heeft op genomen in zijn voorstel, draaien sommige partijen nog beverig heen om de vraag of het allemaal wel zo nodig is. Het antwoord moet komen van de raadscommissie ad hoe, maar dat die met een eensluidend positief advies op de proppen komt gelooft niemand meer. Met name het CDA, de grootste fractie in de raad, hult zich vooralsnog in een oorverdovend stilzwijgen. De WD heeft van zichzelf al bezwaren tegen de hele gang van zaken en doet zelfs niet mee in de commissie ad hoe, en ook de PvdA houdt liever haar kruit nog even droog. Zelfs D66 - ooit de grote pleit bezorger van het referendum - lijkt nog niet te weten waar het op uit moet ko men, hoewel fractievoorzitter Loet Jan sen wel liet weten dat hij achter een re ferendum zou staan als de raadsmeer- derheid zou kiezen voor een groeisce nario - tegen de wens van de meerder heid van de bevolking in, naar zijn idee. Progressief Soest wil een referendum alleen als ook de Nul-optie als alterna tief in de vraagstelling wordt opgeno men - "anders is het je reinste het volks verlakkerij," aldus Leidje Tomassen - en Gemeentebelangen vindt het gezien de wazigheid van de vraagstelling (met vier keuzen) voorlopig niet haalbaar. Harry Witte vond het onder de huidige omstandigheden volstrekt ondenkbaar de burgers uit te nodigen voor een refe rendum. "Die laten zich heus niet in de maling nemen." Bittere lolly Het meest geharnaste standpunt ver woordde Wiebe Meilof (GPV), die het referendum volkomen irreëel vond. "Het is zot om de burger nu te vragen wat hij wil, als hij niet mag invullen wat hij allang heeft uitgesproken. Zo is een referendum een vervelend, onsympa thiek zoethoudertje, een bitter smaken de lolly." Meilof meende dat de raad - die sinds de verkiezingen 60 van de bevolking vertegenwoordigt - z'n eigen boontjes moet doppen en het beleid niet moet laten bepalen door de helft van de naar schatting 25 van de kie zers die zullen opkomen. "Zo'n refe rendum is burgerbedrog," aldus Meilof. De referendum-kwestie leidde overi gens wel tot een felle uithaal van Meilof naar het CDA, dat bij monde van Bart Krol liet weten dat zijn fractie er nog niets over wilde zeggen zolang de com missie ad hoe niet was uitgestudeerd. Lik-m'n-vestje "Een grote misser," vond Meilof dat. Hij meende dat de fracties afgesproken hadden in deze vergadering met een standpunt te komen, want burgemees ter De Widt (voorzitter van de referen dumcommissie) had zelf voorgesteld om eerst de neuzen in de raasdcommis- sie R.O. te tellen. Dan zou komen vast te staan of het eigenlijk wel zin had als referendumclub door te gaan. "Nu schuift deze commissie R.O. de besluit vorming door naar een besloten verga dering, en dat is zeer ondemocratisch," brieste Meilof. "Dat wordt alleen maar een besluit van lik-m'n-vestje." Bart Krol reageerde ietwat onthutst op Meilofs protest en verweet hem insi nuaties aan het adres van het CDA. Volgens Krol was er niets aan de hand Wiebe Meilof. en zou de besluitvorming over het refe rendum in de openbare raadsvergade ring van 23 januari plaatsvinden. Referentiemodel Wethouder Jan Visser sloot zich daarbij aan en stelde vast dat het voorlopig een kwestie van afwachten is. Hij weersprak overigens met klem dat het College ooit suggesties heeft gewekt over de reali seerbaarheid van de Nul-optie. Vol gens hem was het alleen als een soort re ferentiemodel gepresenteerd, een visie waarbij ook D66-fractievoorzitter Loet Jansen zich aansloot. De politie heeft vorige week een 14-jarige jongen uit Soest aange houden, die op de Birkstraat met een brommer een 21-jarige bromfiets- ster sneed, waarbij zij gewond raak te. Het meisje werd met hoofd- en beenletsel naar Zonnegloren over gebracht. De 14-jarige knaap reed woensdag morgen in de richting Amersfoort en ontdekte ter hoogte van de Avia dat de politie een controle onder school jeugd hield. Om aan de dreigende "fuik" te ontsnappen scheurde hij onverhoeds het fietspad af en een bospad in, waarbij hij het meisje de pas afsneed, dat ten val kwam. De politie ging er achteraan, maar de jongen bleek de bromfiets te hebben neergesmeten en was te voet ver dwenen in het bos. Hij was echter niet slim, want enige tijd later kwam hij de brommer als nog ophalen, waarbij hij door de po litie werd ingerekend. In overleg met zijn ouders deed hij vrijwillig afstand van de brommer, waarvoor hij im mers de vereiste leeftijd nog niet had bereikt. De ouders draaien op voor de schade. Tijdens de controle aan de Birk straat, die in de ochtendspits plaats vond, constateerde de politie overi gens diverse overtredingen, o.a. te hoog vermogen, gebrekkige verlich ting en slechte remmen, waarvoor tien processen-verbaal werden op gemaakt. Morgenavond, donderdag 16 januari, vindt in het gemeentehuis de tweede vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening plaats. Aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen dan de agendapunten die wegens tijdgebrek niet meer behandeld konden worden in de vergadering van vorige week dins- "Dat de ideeën binnen het College over de structuurvisie zó ver uit elkaar lopen is een gevaar. Voor ons is die verdeeldheid onaanvaardbaar. B. W. zijn onvoldoende homogeen en dat levert spanningen op. Als je het kwali tatief met elkaar eens bent over de toekomstige woningbouw in Soest, moet je elkaar ook in de aantallen kunnen vinden. We zullen dus op zoek moeten naar een model waardoor alle partijen weer op één lijn komen." Dat betoogde D66-fractievoorzitter Loet Jansen vorige week tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester democraten. Jansen - de enige politicus die zijn nieuwjaarsreceptie aangreep voor een politiek verhaal en dus kenne lijk ook de enige die iets te melden had - ziet zijn fractie in die verzoeningspo- De aanpak van de verkeersknelpunten in Soest komt pas aan de orde na de discussie over de bouwlokaties. Dat bleek vorige week tijdens de beraad slagingen in de raadscommissie R.O. uit de reactie van verkeerswethouder Swinkels. Naar haar mening moet het verkeersbeleid bij nader inzien toch "enigszins volgend" zijn. De WD, de PvdA en het GPV voelen wel wat voor tamelijk ingrijpende ver keersplannen. De VVD pleitte bij mon de van Günther Plomp voor een lange tunnel aan de Ossendamweg en een "kleine ring" ten noorden van de Korte Brink. Het PvdA-raadslid Wil Stekelenburg ziet geen heil in een Ossendamtunnel, maar wel in de sloop van de oostelijke huizenrij aan de Ossendamweg (tussen spoor en Schoutenkampweg) en een verbreding van de NS-overweg, waar door bovendien ruimte vrijkomt voor een volwaardig busstation. De PvdA wil in noord-Soest de aanleg van de "Groene Driehoekweg", waaromheen een nieuwe wijk kan ontstaan, waarbij de spoortunnel verbreed zou moeten worden. Wiebe Meilof (GPV) voelde wel wat voor de aanleg van een "weg over de Eng" - ooit aanleiding voor halve volks opstanden in Soest - maar dan langs de spoorweg, waardoor de Ossendamweg eventueel eenrichtingsverkeer zou kun nen krijgen. Partij van de Auto De andere fracties reageerden uiteenlo pend. Het CDA wilde eerst wel eens een "financieel plaatje" van de Ossen damtunnel zien en opmerkelijk was dat ook Gemeentebelangen daar nog wel eens over wilde nadenken. Nieuwe we gen in de buurt van de Van Weedestraat zijn voor de andere partijen zo goed als onbespreekbaar en Harry Witte sprak de PvdA consequent aan als de "Partij van de Auto". D66 ziet eventueel wel wat in een rotonde in Soest-zuid. Nagenoeg alle fracties pleitten voor creatieve maatregelen om de proble men in de Van Weedestraat te lijf te gaan, vooral door herinrichting van het winkelgebied. De dialezing van stagiai re Shirley van der Heijden - vóór het be gin van de discussies - bood volgens sommigen aardige aanknopingspun ten. Evenwichtig Het winkelbeleid als zodanig maakte niet veel tongen los. De meeste fracties stemden in grote lijnen wel in met het standpunt dat de groeimogelijkheden evenwichtig moeten worden gespeid over alle winkelcentra. Mogelijkheden zijn er met name aan de Smitsweg. De PvdA ziet de Van Weedestraat als "grootschalig kwaliteitscentrum" - "naar Soester begrippen" wel te ver staan, zoals Stekelenburg uitlegde. Wethouder Mieke Swinkels toonde zich blij met alle suggesties, maar wees erop dat de uiteindelijke keuze afhan kelijk zal zijn van besluiten over de nieuwe bouwlokaties. Hoewel de discussie over de structuur visie in de commissie R.O. zoveel tijd inbeslag nam dat een groot aantal agendapunten werd doorgeschoven naar een extra vergadering (morgen avond), palaverden de raadsleden ook nog even over een ander interessant document: de gewestelijke structuur visie. Alle fracties vinden het een prachtig stuk, omdat Soest daarin wordt inge deeld in een "ecologisch" scenario: on ze gemeente ontsnapt de gewestelijke dans om de lokaties voor de bouw van zo'n 15.000 toekomstige woningen in de regio. De commissie vond het echter nodig de tussenrapportage bij het docu ment, keurig opgesteld door het dage lijks gewestbestuur, nog eens kritisch tegen het licht te houden. Eén onderdeel ervan is dat de provincie wordt gevraagd een MER (Milieu Ef fect Rapportage) in te stellen voor Eemland. Volgens sommige raadsle den gebeurt dat toch wel, dus is het on zin daar nog eens expliciet op aan te dringen. Met name VVD-fractievoor- zitter Neks Blommers ventileerde op hogal indringende wijze vasthoudende wijze haar standpunt dat de tekst gewij zigd moest worden. Haar CD A-collega Besseline Gerritse - vertegenwoordigster van Soest in de ge westraad en op de tribune bij de verga dering aanwezig - ontplofte bijkans van verontwaardiging. Volgens haar zou Soest juist eens moeten afleren altijd zo scherp en agressief op te treden, omdat De Dienst Landbouwvoorlichting or ganiseert deze maand een aantal voor lichtingsbijeenkomsten over de prakti sche gevolgen van de nieuwe mestwet geving in de provincie Utrecht. Dat ge beurt in de vorm van een informatie markt voor "agrarische" bezoekers, waaraan diverse instanties meewerken. Er vinden volgende week nog bijeen komsten plaats in "De Engel", Houten, op 20 januari (19.20-22.00 uur) en 21 januari (9.30-12.00 uur); in "Concor- dia", Hoogland, op 21 januari (19.30- 22.00 uur) en 22 januari (9.30-12.00 uur); en in "De Dennen", Renswoude, op 22 januari (19.30-22.00 uur) en 23 januari (9.30-12.00 uur). Nadere infor matie bij de DLV in Houten, tel. 03403-79660. In verband met CAI-werkzaamheden aan de Wieksloterweg W.Z. is voor de ze weg een tijdelijke verkeersmaatregel genomen. Voor het gedeelte Wiekslo terweg tussen de Dorpsstreek en de Dorresteinweg geldt een snelheidsbe perking tot 50 kilometer per uur. De maatregel blijft tot het einde van de werkzaamheden van kracht. Besseline Gerritse dat altijd verkeerd valt bij de andere Eemlandse gemeenten. Naar het toilet "Als Soest aan het woord komt, wordt erin het gewest alleen maar gegniffeld," aldus Gerritse. "Laten we eens ophou den met altijd maar zout te leggen op dit soort kleine onderdelen. Het is vreselijk sfeerbedervend." Volgens Gerritse wordt Soest in het gewest toch al nau welijks meer serieus genomen en roept het voortdurend ergernis of lachlust op. "Uit andere gemeenten hoor je ze zeg gen: goh, daar heb je Soest weer - laten wij maar eens naar het toilet gaan..." Gerritses uitval maakte kennelijk diepe indruk, want het eind van het liedje was dat de tekst van het voorstel voorlopig toch maar werd geaccepteerd. Alleen als éndere gemeenten erover zouden beginnen, ja, dan zou Soest zich daarbij bescheiden aansluiten, sprak de com missie af. ging een centrale rol spelen. Het D66-standpunt over de structuurvisie - wat in het kort neerkomt op nieuwbouw in zeer beperkte mate: 50 woningen per jaar na 1995 - is in zijn ogen het meest geschikte instrument om de verschil lende partijen op één noemer te bren gen. In de ingewikkelde discussie over aan tallen woningen - waarbij de handha ving van een inwonertal van 40.000 min of meer uitgangspunt is - grijpt D66 naar de statistieken, waaruit volgens Jansen af te leiden is dat Soest met heel wat minder nieuwe huizen toekan dan sommige andere partijen wel beweren. Jansen kritiseerde in dat velband - en niet voor het eerst - het materiaal waar op bureau Zandvoort zijn berekenin gen heeft gebaseerd. Hij verweet het adviesbureau weliswaar geen "reken fouten", maar wel het gebruik van "on deugdelijk uitgangsmateriaal". Hij liet weten daarover inmiddels uren met an dere partijen te hebben gesproken, tot dusver overigens zonder veel succes. "De andere partijen bestrijden het niet. Zowel het CDA als de PvdA nemen het voor kennisgeving aan, en Progressief Soest maakt zich helemaal niet druk. Jan Visser kijkt wel hoe het loopt...", al dus Jansen. Volgens hem blijkt uit de opstelling van Leidje Tomassen dat er ook met de progressieven wel te praten valt: "Ze kiezen niet voor een radicale Nul-optie en ook Gemeentebelangen weet best dat de Nul-optie alleen maar een definitie is." Extremen De D66-aanvoerder schetste zijn ge hoor de positie van de College-partijen. "De extremen in het College zijn Pro gressief Soest, die met de Nul-optie in feite afkoerst op een bevolkingsafname met 3000 in 2010, en de PvdA die mini maal 175 woningen per jaar wil bouwen en daarmee uitkomt op een bevolkings toename van 3000. Dat verschil van 6000 moet te overbruggen zijn, zodat we kunnen consolideren op een con stant inwonertal van 40.000." Hij constateerde dat het CDA al op schuift naar D66 door in de commissie Ruimtelijke Ordening vorige week al Loet Jansen spreekt tijdens de nieuw jaarsreceptie; links van hem de nieuwe voorzitter, Ingrid Kalkhoven. met 50 woningen per jaar minder ge noegen te nemen. Van Kingma (PvdA) had hij begrepen dat deze ook wel min der zou willen bouwen als Soest niet zo veel huizen nodig heeft, "maar hij ge looft het alleen nog niet". "Echt pessimistisch ben ik niet, de soep wordt vast niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend, maar de kou is nog niet uit de lucht en we moeten het hoofd koel houden. Ik hoop dus van harte dat onze verzoeningspoging lukt, want ik ben het met het VVD-raadslid Blaauw wel eens dat een motie van wantrouwen passend zou zijn bij een College dat zo ver uit elkaar ligt, al gaat dat middel me veel te ver," aldus Jansen. Referendum Hij vervolgde met een omslachtige toe lichting op het referendum-standpunt van zijn fractie. Die liet aan duidelijk- 'heid nog wel wat te wensen over, maar uit zijn betoog kon worden opgemaakt dat D66 het zelf ook nog niet helemaal weet. Jansen wil het doorgaan ervan la ten afhangen van de formulering van de referendumvraag en de regels die bij de volksraadpleging worden toegepast. Zolang daarover geen duidelijkheid heerst, houdt hij zich aan het ooit door zijn voorganger Pothuizen ingediende voorstel "om niet het verwijt te krijgen dat wij inconsistent zijn, want daar heb ik een bloedhekel aan." De D66-aan- voerder liet overigens weten een tame lijk hard hoofd te hebben in de uitkom sten van de commissie ad hoe, die zich over het referendum moet buigen. Eerder had de fractievoorzitter - die werd ingeleid door de kersverse voor zitter van de D66-afdeling Soest, Ingrid Kalkhoven - overigens wel zijn waarde ring uitgesproken voor het College. "Het is goed dat het er zit, dat ga je steeds meer merken. De inspraak speelt een grotere rol dan vroeger, al geeft dat ook wel eens problemen omdat de raad niet alles kan honoreren en zijn eigen lijn moet trekken." Pn 7v)V3TS\o^oor\Q^nQ. fluoroPemusnieu uv. Tel.-sn te* F J j: 1 en geoutilleerd auto- /an de modernste be- plaats voor een irst een vakman, een i zichzelf en oog heeft serst een jonge kracht, i en algemeen niveau n veelbelovende leer- en vak met toekomst. 155-18600 of 22744 i onze drukke aak of kom langs bij: i naar dhr. Heikamp. M v

Soester Courant | 1992 | | pagina 3