5 zone BIJ SCHOEMAKER EURONICS ACTUEEL! IACTUEEL I "S 5.000 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD Onderzoek naar sneeuwbestrijding bij KLM-flats en bejaardencentra Extra wallen vliegbasis Soesterberg ^aaicursus Vahstal-keten bij de Lindenhof afgevoerd Wasdrogers Radio Soest somber gestemd over toekomstig onderdak PAGif^j WOENSDAG 15 JANUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 7 Tel. 02155-11357 Tel. 02155-18113 linde :enkrant. rant! Kleurentelevisies - video's - camera's - stereo-apparatuur - wasautomaten - drogers - stofzuigers - fornuizen - huishoudhulpen. ntetevisie CD'ïfeVb°«n Elektrische dekens Meestal splinternieuw, soms overjarig, soms beschadigd, altijd service en garantie. Voor alle zekerheid! Autokraakjes Tante stuurt neefje en nichtje op dievenpad Wim van lloorn Mishandelde kat moet afgemaakt Kosten van extra strooien nog niet bekend Zicht op vliegtuigen levert onveilige situaties op sn TROUWRING VERak =REN? Wij hebben voo, ielden voor het verm?' m uw gouden [rouwrlno" iwelier v.d. Weerd Rn9' irgsestraat 26. 'asiel Steitner dpnr!^^i WJTZAAK van Soes ft] Hen m voorraad Lann ■inkweg 38 t o r y osiss-moa asbed erbertapijten~ i aeciale aanbiedinqen- na) 1 I. pasteltinten en nieu*att,-| a.van Eileen Gray m„, i design in primaire SS i les geknoopt in eigen aUt'0n m Marokko. Nieuw ,,„1 i collectie oosters w o Oh ses, Nepal, Perzië, etc cor directe import zeer re 1 slijke prijzen, Bij: PaU|ÜSï J jen, Eemnesserweg 4e aast A.H.), Baarn. ?l. 02154 - 18039. Voor inlichtingen: mevr. M.G. Prior Gust. Gelderhof 2 mevr. T. Hilhorst v. Lenneplaan 72 fraaie inrichting, luxe rras van circa 150 m2. in frontbreedte van ca. ezellige, afwissefende at. prachtige open haard- iren naar dakterras, Ju- vapparatuur, slaapka- adkamer, toilet en hal. rs, badkamer met lig- iprekend met c.v.-gas !l-/kantoorpand met op goede stand, voor- rijstaande berging en ?rhoud. 1 circa 40 m2, keuken 2 grote kamers, toilet g: 2 kamers en over- f met kamer. ekkelijke woonwijk. Een net c.v.-gas, diepe, vrij- 'n op een steenworp af- elvoorzieningen en het er met open haard, keu dieping: 3 slaapkamers, td en douche; 2e verdie- der met 4e slaapkamer. i urn System Kenwood stereocom Platenspeler.W autorevers 399 elektron droger condens scliociimkcr VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 1.7253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 103 44' Het loopt storm bij Schoemaker. Dat kan ook bijna niet anders: uitstekende service, gratis thuisbezorgen, onze eigen technische dienst, garantie certificaat, persoonlijk advies en een enorm assortiment bruin- en witgoed van uitsluitend de bekende topmerken tegen lage prijzen. Omdat wij lid zijn van Euronics (een Europees opererende inkooporganisatie met meer dan 5.000 leden), beschikken we over een enorme inkoopkracht. En tijdelijk gaat er van die lage prijzen nog eens flink wat af. Hetgeen u al had gezien aan de aanbiedingen hiernaast. Want laat daar geen misverstand over bestaan: het is weer tijd voor de onvervalste, enige echte, onweerstaanbare OPRUIMING! Dus als u voordelig uw slag wilt slaan, ga dan naar Schoemaker. Maar u moet er wel snel bij zijn. Want tijdens de opruiming geldt: op op. Natuurlijk altijd met echte Schoemaker service en garantie. Eigen technische mensen verzorgen snelle service en garantie ■■C'yfC- Tot opluchting van een groot aantal bewoners van het Nasauplantsoen en omgeving heeft projectontwikkelaar Vahstal uit Amersfoort vrijdag j.1. de twee op elkaar gestapelde bouwketen verwijderd, die al geruime tijd aan de Beatrixlaan-zijde van de Lindenhof stonden opgesteld. Gedurende drie maanden hebben ze volgens de omwo nenden de omgeving ernstig ontsierd, in afwachting van de uitspraak van de Raad van State. Die uitspraak hadden de bewoners van het Nassauplantsoen en de Dillenburg laan gevraagd bij de afdeling Recht spraak van de Raad van State, over het verzoek tot schorsing van de door het College van B. W. van Soest verleen de bouwvergunning voor de nieuw bouw van het gezinsvervangend tehuis. De bouwvergunning was al eerder, op 1 oktober, geschorst, omdat het advies van de Welstandscommissie ontbrak en de vergunning daarom in strijd was met de bouwverordening. De voorzitter van de afdeling Rechtspraak heeft op 20 de cember het besluit van B. W. om de bezwaren van de omwonenden onge grond te verklaren, vernietigd. De inmiddels door het College geraad pleegde Welstandscommissie heeft het bouwplan afgekeurd, omdat volgens Radio Soest - de lokale omroep - is nogal somber gestemd over de vooruitzichten op langere termijn, met name waar het de huisvesting betreft. De omroep heeft nu haar onderkomen in de studio op het terrein van Zonnegloren, maar zal te zijner tijd moeten verkassen als het ziekenhuis wordt gesloten en de gebouwen verkocht. Volgens programmamaker Peter van der Weij, die vorige week als Gouden Oliebol-genomineerde te gast was in "Proest", zit de jonge om roep per 1 januari 1995 met een groot probleem en de oplossing daarvan kondigt zich nog niet aan. "De subsidie die we van de gemeente krijgen is alleen bedoeld om de zaak draaiende te houden. Het komt neer op vijftig cent per uur..." Radio Soest, die de voortzetting is van de vroegere ziekenomroep, be taalt geen huur aan Zonnegloren, maar als het ziekenhuis dichtgaat, lijkt het niet waarschijnlijk dat de omroep ergens anders ook zo goed koop terecht kan. Binnen afzienbare tijd wordt er in het souterrain van het gemeentehuis aan het Raadhuis plein weliswaar een "studiootje" ge creëerd - als onderdeel van de audio visuele ruimte die het gemeentebe stuur daar gaat inrichten - maar dat biedt de omroeporganisatie als ge heel geen soelaas. "We claimen ei genlijk de hele kelder," aldus Van der Weij. Over eventuele reclame-inkomsten voor Radio Soest was hij weinig hoopvol gestemd. "De Soester mid denstand moet alle zeilen bijzetten. Daar heb je dus geen wonderen van te verwachten. Ik zie ook geen winst in commerciële radio, want dat gaat de vrijwilligers met wie we nu wer ken veel te veel tijd kosten." haar de "spijkerharde", zakelijke archi tectuur van het nieuwe tehuis niet bij de aard van het gebouw past en evenmin bij de omgeving van het Nassauplant soen. Het College handhaafde niette min de bouwvergunning en negeerde zodoende het negatieve Welstands-ad vies, omdat het "maatschappelijk be lang" moest prevaleren. Voorlopig einde? Met de uitspraak van de voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State is voorlopig een einde ge komen aan de slepende affaire, die al in het vooijaar van 1990 begon met ver warrende discussies in de gemeente raad. Inzet was de bouw van een vol gens velen veel te gigantisch complex op de plek van de Lindenhof, waarin dan ook een super-Albert Heijn zou worden opgenomen, evenals een par keergarage en een nieuwe gezinsver vangend tehuis. Na de gemeenteraadsverkiezingen van mei 1990 sprak de gemeenteraad zich uit tegen de realisering van dat totaal complex. Een meerderheid van de raad besloot de nieuwbouw van het tehuis los te koppelen van het totaalplan. Vol gens o.a. de Welstandscommissie heeft de projectontwikkelaar het oude plan echter gewoon "doorgeknipt". Een bewoner van de Emmalaan ont dekte vorige week dat zijn auto was opengebroken. De dader was ervan door gegaan met de radio-cassette recorder. Datzelfde bleek het geval te zijn met een auto van een Soester, die bij Aqua In- door aan de Dalweg stond geparkeerd. Ook aan het Claroenstekerpad werd een auto opengebroken en de appara tuur weggenomen. De politie hield vorige week twee kinderen uit Amersfoort - een jon gen van 12 en zijn zusje van 10 jaar - aan, die bij een zaak in huishoudelij ke artikelen aan de Van Weedestraat door het personeel waren betrapt op winkeldiefstal. Ze liepen allebei zonder af te rekenen met een plastic tas vol spullen naar buiten. De "boodschappen" hadden een geza menlijke waarde van ruim 162 gul den. De kinderen verklaarden bij het ver hoor door de politie dat ze de spullen naar buiten hadden moeten brengen in opdracht van hun tante, die samen met hun moeder ook in de winkel aanwezig was geweest. De beide da mes werden enige tijd later op het bureau in Soest ontboden en aan de tand gevoeld. Tijdens het verhoor van de vrouwen kwam aan het licht dat de tante, een 33-jarige Amers- foortse, de kinderen had aangezet tot het meenemen van de spullen. De tassen waren door de tante en hun 29-jarige moeder gevuld. Onder zocht wordt nog of de dames en de kinderen ook betrokken zijn geweest bij soortgelijke diefstallen in de Kei- stad. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX17496 NIEUWBOUW RENOVATIE tf ONDERHOUD Een kat is afgemaakt, nadat hij door een onbekende is mishandeld. Van het dier waren delen van de voorpoten afge hakt, terwijl de achterpoten beschadigd en gebroken waren. Volgens de eigenaar, die naar zijn zeg gen de kat in keuken van zijn woning aantrof, is anderhalfjaar geleden op de zelfde wijze een kat van hem mishan deld. Hij vermoedt dat de poten van de kat onder een deksel van een grote vuil container zijn gelegd en verminkt door de deksel dicht te klappen. De man (24) die aan de Van Goyenlaan woont, aenkt dat in de omgeving een kattenhater woont. Hij heeft tegenover de politie verklaard dat hij een door hem geleende kat ook al eens in een vuilcontainer heeft gevonden. De kat zou daar zijn gedumpt, nadat een deel van zijn kop was verbrand. De politie, die een buurtonderzoek heeft ingesteld, heeft nooit andere klachten of aangiften gekregen van die renmishandeling. Wethouder Mieke Swinkels laat on derzoeken hoeveel geld het kost om bij alle bejaardentehuizen en woon complexen, waar veel ouderen wonen, te strooien in geval van sneeuwval. Dat is in de commissie milieu en ver keer afgesproken. Aanleiding voor de discussie vormde een brief van de huurdersvereniging KLM-flats van de Johannes Poststraat. De vereniging had de gemeente ver zocht ook de toegangspaden naar de flats sneeuwvrij te maken. Het college wilde dat afwijzen. Aan vankelijk leken de commissieleden dat te ondersteunen. Jan Pieter Lokker sputterde alleen tegen door te zeggen dat het CDA er niet van overtuigd is, dat strooien op de Johannes Poststraat onnodig is. Hij vond dat de gemeente zich niet zomaar kon beroepen op het bestaande strooischema. "Want dat kun je wijzigen", aldus Lokker. Vervolgens opende Swinkels onbe doeld een nieuwe discussie. "Als we op de Johannes P.oststraat gaan strooien, omdat daar veel oudere mensen in de flats wonen, moeten we ook bij de be jaardencentra gaan strooien. Ik zit hier niet alleen voor de KLM-flats, maar voor alle burgers." Ellen Spijk van de WD haakte daarop in. "Het past toch niet in het ouderen beleid, dat je bij bejaardentehuizen niet strooit.Het gevolg was dat de commis sie aandrong op een onderzoek naar de kosten van een uitgebreide strooiroute. Mensonwaardig Overigens mengde ook een woord voerdervan de huurdersvereniging zich in de discussie. Hij drong aan op mede werking. Tijdens de vorige winter had den de bewoners van de KLM-flats drie weken lang veel problemen om hun wo ning te bereiken. "Gezinsverzorgsters, wijkverpleegsters en artsen hadden de grootste moeite bij de ingang te komen. En een ambulance heb ik zien stuntelen om met een patiënt weg te komen. Dit is mensonwaardig, dit willen we niet nog een keer meemaken." Volgens de woordvoerder kunnen technische aspecten, die de gemeente in eerste instantie had aangehaald, niet een probleem vormen. "De gemeente zegt dat wel, maar dat is ons zand in de ogen strooien in plaats van zout op de weg te strooien. Het gaat de gemeente om de financiën, terwijl het maar een stuk van drie- tot vierhonderd meter is. In de flatwijken staat het hele jaar een mannetje die de rommel opruimt. Dat kost geld en voor één keer sneeuwrui men is geen geld. In Soest moet de ver vuiler niet te betalen, maar schijnt hij beloond te worden." Swinkels zal nu laten onderzoeken hoe veel geld het kost als ook de Johannes Poststraat en de omgeving van de be jaardentehuizen sneeuwvrij worden ge maakt. Normaal gesproken rukken bij sneeuw val drie auto's uit om te strooien en te vegen. Dat kost 1.200 gulden per keer, uitgaande van vier uur rijden. Daar naast wordt per rit nog eens voor twee duizend gulden zout gestrooid. Intussen volgen de betrokkenen de weersvoorspellingen op de voet. 3$ ïssSm*-: V Het ministerie van defensie krijgt van de gemeente Soest toestemming om twee wallen aan te leggen. Met die mu ren van aarde wordt voorbijgangers op de Van Weerden Poelmanweg het zicht ontnomen op de vliegbasis Soes terberg. De twee wallen komen tussen 't Hoogt ('de bult') en de spottersplek te liggen. Defensie wil liever voorkomen dat ie dereen kan zien hoe goederen worden geladen of gelost op het militaire vlieg veld. De aard van de goederen leent zich niet voor de openbaarheid, stelt het ministerie. Omdat veel voorbijgangers, ook auto mobilisten, plegen te kijken naar gereed staande vliegtoestellen, ontstaan vaak onveilige verkeerssituaties. Dat is een tweede argument van defensie om de wallen aan te leggen. Om dezelfde re den werden enkele jaren geleden ook al wallen aangelegd. Toen realiseerde de Dit zicht op de vliegbasis Soesterberg kunnen voorbijgangers binnenkort niet meer krijgen. Het ministerie van defen sie gaat op deze locatie twee wallen aan leggen. Foto: Goos van der Wilt. gemeente, in samenwerking met defen sie, tevens een spottersplaats, zodat be langstellenden de vliegbewegingen op de start- en landingsbaan toch konden blijven volgen. V

Soester Courant | 1992 | | pagina 7