OS,® GEAAAR STEEDS GOEDKOPER GEMAR GEZINSMARKT sfeer bij Brakenhoff iHANDEL WANDEL I LEERDAMMER KAAS^ 8.00 te vervangen Juniorkhip Brilcentrum kan er wat van Otto's Drankenspeciaalzaak nog ruimer na interne verbouwing Slijperij Van Altena sterk uitgebreid ter horst PARALLELWEG 19 SOEST-TEL. 17469 10 AFGERONDE AANBIEDINGEN 1.00 WOENSDAG 22 JANUARI 1992 SOESTER COURANT AAND OP "ENTIE EN RDEEL F13 - SOEST Soest. DE 4 SPETTERS ALLEEN GELDIG DO-VR-ZA PAGINA 11 Salametti WORSTJES WITLOF klasse I KIPFILET ROLLADE Boerenjongen PENCE'S tenlandsbier. 18?5 VARKENS SCHNITZELS 500 gram 8*00 PALAMEDA SHERRY medium of pale Q AA 2 flessen W BIEFBURGERS heel kilo 8.00 PAARDEBIEFSTUK 500 gram 8.00 BIEFLAPPEN 500 gram 8.00 ROOMBOTER ZILVER 250 gram, nu 4 pk, voor slechts C TARTAAR heel kilo 8.00 PIZZA MARGARITHA SABATTOSSA nu 5 stuks Q AA voor slechts WW ZUURKOOLSPEK 1 kilo 8.00 Koperen jubileum van kappend echtpaar aan Nieuweweg jenever sherry I gratis. Prijzen voor mooiste kleurplaten Turcotaart van Oudwater 30 jaar Vier wagens bij ongeval beschadigd Assortiment buitenlands bier uitgebreid Verhuur, verkoop en reparatie van het betere gereedschap 06-11 Auto gestolen op de Steenhoffstraat Automobilisten in de polder bekeurd Kasten en bureaus bedrijf geopend Schuurbrandje op Saenredamplantsoen hoofd nelaan) diverse smaken i 250 gram van 4.98 voor 500 gram 1 kilo, van 16.98 voor per 5 st. van 3.45 voor WINKELCENTRUM j OVERHEES j TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 f Vrijdagavond 5 - Koopavond okt, 19.95 17* 20.95 te, 9,95 m smaak. les 7,95 □lang de voorraad strekt. keer konden ze beiden niet meer knippen. De klanten zaten met hun tussen hun knieën van het la- I chen en zelf stonden ze te schuddebui ken. Ans Brakenhoff weet nog dat een makreel de aanleiding was voor de hi- lariteit in kapsalon Kees Brakenhoff, het detail is haar ontgaan. "Maar het is hier altijd gezellig." I Kees en Ans Brakenhoff houden op za- terdag 8 februari om twee redenen I feest. Ze staan dan niet alleen stil bij f hun twaalfeneenhalf-jarig huwelijk, maar vieren dan ook dat ze net zo lang I eigenaar zijn van de kapsalon op de hoek van de Nieuweweg en de Smits- t weg. "Gertje van den Broek zat toen nog in de zaak. Ik ben een echte Soestse en mijn moeder was klant bij hem. Ik hoor de dat hij eruit ging en heb dat mijn ver loofde verteld. Hij was toen kapper in Laren. Hij heeft Van de Broek gebeld en hij kon erin," vertelt Ans Braken- hoff-van Fulpen. In de beginjaren kapte het echtpaar al leen dames. Ongeveer zeven jaar gele den, toen Jan van den Broek (een neef van Gertje) de schaar ter zijde legde, trok Kees Brakenhoff ook de heren naar zich toe. "Tegenwoordig stellen mannen en vrouwen net zoveel eisen. Vroeger was dat anders. Toen waren de vrouwen modebewuster." In de loop der jaren is er veel veranderd bij Brakenhoff. Iemand die in 1979 voor het laatst in de zaak was, herkent nu niets meer terug. "Het was toen een volkszaakje en we hebben eigenlijk voortdurend gemoderniseerd", legt Ans uit. In 1979 was zij coupeuse, maar langzamerhand bekwaamde ze zich in het kappersvak en werd ze behalve echtgenote ook collega van Kees. Kees en Ans Brakenhoff vormen niet alleen al twaalf eneenhalf jaar een echt paar, maar zijn net zo lang collega van iikaa, Foto: Goos van der Wilt. Beiden werken met veel plezier in hun zaak. Ans: "Hier gebeurt elke dag wel wat leuks. De mensen zijn geen num mer, maar worden persoonlijk behan deld. De klant mag zelf naar achteren lopen om koffie te halen. En sommigen pakken zelf de bezem om de haren te vegen of gaan achter de afwas doen. Hier heerst gewoon een huiselijke sfeer." De receptie van Kees en Ans Braken hoff op 8 februari wordt gehouden in het duivenzaaltje De Zwaluw aan de Koningsweg (achter de Elf-pomp). Gasten zijn welkom tussen 19.00 en 20.00 uur. Deze week is het precies dertig jaar ge leden dat Banketbakker Oudwater zijn beroemde Turcotaart voor het eerst in de verkoop bracht. Het recept en de naam van Turco (ha- zelnootschuim en mokka-crème, even tueel met slagroom) zijn destijds door Oudwater zelf bedacht. Dat deze taart een succes is, blijkt wel uit het feit dat er bij Oudwater in die dertig jaar inmid dels meer dan 500.000 Turco's zijn ge maakt. Nog steeds wordt elke Turco op ambachtelijke wijze met de hand ge maakt volgens hetzelfde recept van der tig jaar geleden. Mocht u de Turco nog nooit hebben geproefd, dan kunt u deze week extra voordelig kennis maken met dit heerlijke gebak (zie de super-aan bieding elders in deze krant). Bij een ongeval op de Steenhoffstraat zijn donderdagmiddag vier auto's be schadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De botsing werd veroorzaakt door een dertig-jarige vrouw uit Amersfoort. Zij reed achter op een stilstaande auto, waarna een kettingbotsing het gevolg was. Bij het ongeluk waren ook inwo ners van Zeist, Heemstede en Zwolle betrokken. Eén wagen moest worden weggesleept. Het resultaat van de interne verbou wing bij Otto's Drankanspeciaalzaak aan de Tamboerijn (winkelcentrum Overhees) mag gezien worden. De slijterij kon daardoor ruimer en over zichtelijker worden ingericht en biedt mogelijkheden voor een groter assor timent. Met betrekkelijk simpele oplossingen werd een nog mooiere zaak gecreeërd; zo werd een stuk van de etalage "ingele verd" en het magazijn - tot dusver open - dichtgemaakt. De verbouwing werd gecompleteerd met de inrichting van nieuwe schappen en stellingen. Een van de positieve gevolgen is dat de voorraad buitenlands bier kon worden uitgebreid. Bovendien wordt binnen kort het bekende Amersfoortse bier De Drie Ringen opgenomen, dat in diverse soorten verkrijgbaar is. Otto's Drankenspeciaalzaak staat - af gezien van zijn huismerk "Van Zuyle- kom" - bekend om zijn veelomvattende service-pakket. Zo wordt bij wijnbe stellingen (buiten de speciale aanbie dingen) de 13e fles gratis geleverd en kunnen klanten gebruik maken van de fotokopieermachine (10 ct. per kopie), en natuurlijk is de extra dienstverlening op het gebied van de drankenconsump tie en wat daarbij zoal komt kijken te recht veelgeroemd: Bij feestjes en par tijen wordt het glaswerk desgewenst gratis in bruikleen gegeven en beschikt Otto over een ruime voorraad stoelen, glaswerk en serviesgoed voor de ver huur. Huis-biertap Ook mag zeker niet onvermeld blijven Otto van Leen wen is uiteraard zeer te vreden over de resultaten van de ver bouwing. Foto: Goos van der Wilt. dat Otto's Drankenspeciaalzaak een geheel nieuwe huis-biertap ter beschik king heeft, compleet voorzien van een spoelbak en een snelkoeler, die in elke huiskamer plaatsbaar is. Bedrijven kunnen bij Otto op rekening bestellen en voor alle cliënten geldt de retour service: wat men overhoudt, kan zon der problemen worden teruggebracnt. Daarnaast is altijd van toepassing: "Niet goed? Geld terug", of een goed alternatief. Vermelding verdient ook de bezorgservice: op dinsdag gratis, op de andere dagen tegen een vergoeding van f 2,50. Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. SS" eïfserviee. Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155 -14575 Telefax 02155- 12764 Het betere gereedschap, in alle soor ten en maten, daar is Van Altena Ge reedschappen zoals de naam al aan geeft "ijzersterk" in. In heel Soesf kent men de zaak aan de Nieuweweg als het adres waar men gereedschap kan huren, kopen en laten repareren. De slijperij - een belangrijk onderdeel van het bedrijf - is sinds kort sterk uit gebreid. Gereedschapgebruikers moeten Van Altena wel een soort Walhalla vinden, want de zaak biedt een enorm assorti ment aan gereedschappen, apparaten en onderdelen, die de liefhebbers hel water als het ware in de mond doet stro men. Het bedrijf is al acht jaar aan de Nieuweweg gevestigd en gespeciali seerd in tuin- en parkmachines, maar men kan er even goed terecht voor bij voorbeeld boor- en zaagmachines, stei gers, ladders, tapijtreinigers, parket- schuurmachines en nog aanzienlijk veel meer. De kracht van het bedrijf schuilt niet al leen in het ehortfie aanbod, ma^r vooral ook in de service. Bij Van Altena kan men terecht voor alle soorten onderde len en de reparatie daarvan, en vooral dat laatste mag een unicum genoemd worden. "De mensen kunnen hier over twintig jaar nog terecht, want we heb ben de onderdelen dan nog," aldus me vrouw Van Altena, de drijvende kracht achter de zaak. Van Altena Gereedschappen is offi cieel dealer van een aantal zeer gere nommeerde merken, zoals Toro-gras- maaiers, Stihl-kettingzagen, grondbo ren en doorslijpmachines, Briggs Stratton-benzinemotoren voor machi nes, Atco-gras- en hooimaaiers, Hita- chi-elektrisch gereedschap, Haubold Tackers-spijkerpistolen en nog heel wat meer. Service en know-how staan bij Van Altena dan ook zeer hoog in het vaandel. "Wat we verkopen, dat repa reren we ook zelf." Slijperij De slijperij - achter in de zaak - is on langs vergroot en voorzien van het neusje-van-de-zalm op het gebied van slijpmachines. Daar staan er inmiddels twaalf van, maar het is de bedoeling dat dat aantal nog wordt uitgebreid. Tot Van Altena Gereedschappen aan de Nieuweweg 62. dusver kon men bij Van Altena voorna melijk terecht voor het slijpen van gras maaiers en kettingzagen, maar nu wordt er letterlijk van alles en nog wat geslepen: schaatsen, hardmetaalzagen, golfmessen, handzagen, tafelmessen, heggescharen, bijlen - te veel om op te noemen. Uiteraard gebeurt dat met veel deskundigheid, waardoor de kwa liteit gegarandeerd is. Van Altena Gereedschappen is geves tigd aan de Nieuweweg 62, tel. 10740, en heeft de volgende openingstijden: maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag: 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur; za terdag 8.30-16.30 uur. De zaak is op woensdag de gehele dag gesloten. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Kleuren künnen ze, de jeugdige prijs winnaars die vrijdag bij Brilcentrum Nota in het zonnetje werden gezet. Zij kwamen als de beste kleurders uit de bus van de grote wedstrijd, die de bril lenwinkel aan de Van VVeedestraat eind vorig jaar organiseerde ter gele genheid van de introductie van de Ju- niorklup. Alle kinderen die bij het grote feest wa ren, kregen een kleurplaat mee naar huis met een afbeelding van Pumuckl, de mascotte van het gelijknamige kin- derbrillenmerk. Vorige week vond met feestelijk vertoon de prijsuitreiking plaats door Yvonne Kuppens, opticien .bij het Brilcentrum, die zich liet assiste ren door Janneke Nota. De prijzen werden verdeeld over twee categorieën: een tot en met 6 jaar, de andere daarboven. Bij de jongste groep ging de eerste prijs naar Angela van Dijk (5 jaar); zij kreeg een Pumuckl- horloge. De tweede prijs was voor Sjoerd Vrakking (4) - hij kon er helaas niet bij zijn - en bestond uit een Pu- muckl-pop. De derde prijs was voor Evelien Hop (4), die een mooie Pu- muckl-sjaal kreeg. Bij de "groten" ging Rogier Voogt 18) met de hoogste eer (en een Pumuckl- De prijsuitreiking vond plaats in de brillenwinkel aan de Van Weedestraat. horloge) strijken, gevolgd door Dana van Nimwegen (7), die een Pumuckl- pop in de wacht sleepte, en Marjolein v.d. Meer (10), die de Pumuckl-sjaal mee naar huis mocht nemen. Een vrouw uit Soest is sinds vorige week haar auto kwijt. De wagen werd gestolen op de Steenhoffstraat. Het gaat om een Daihatsu Charade met als kenteken YB-19-DY. Vier automobilisten zijn op de bon ge slingerd, omdat ze 's middags tussen half vijf en zes uur op de Peter van den Breemerweg richting Soest reden. De weg in de polder is tussen vier en zes uur in die richting gesloten voor gemotori seerd verkeer. Inbrekers hebben in het weekeinde een bedrijf aan de Industrieweg volledig doorzocht. Bij die actie werd een ruit verwijderd. Het gehele pand werd nagezocht. Nog niet bekend is wat de daders hebben verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro meegenomen. De brandweer heeft zondag rond zes uur 's avonds een schuurbrandje ge blust op het Saenredamplantsoen. Het vuur was ontstaan, nadat een onbe kende brandend papier in de schuur had gegooid. De schade was gering. Niemand raakte gewond.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11