Dames Stam/SoVoCo veren mentaal op meeing/BDC kruipt door oog van de naald 'roduktie Eemvogels stokt Selby geeft punt cadeau Dit jaar meer sporten in bedrijfssportcompetitie Vijfde plaats Henny Pot Verlies volleyballers in eigen huis Bestuur WZ'49 praat met trainer Peter Visee Red Stars richt zich op handhaving TRAAT 491, 5-10264 SV',M NSDAG 22 JANUARI 1992 PAGINA 13 51 71 20 Volley halsters komen na 2-0-achterstand sterk terug: 2-3 VOLLEYBAL Ploeg scoort in laatste seconde bevrijdende treffer tegen UDSV: 17-18 HANDBAL \Korfballers lopen gelijkspel mis: 7-5 KORFBAL Oud-leden zaterdag tegenover Soester club BADMINTON Herenteam Stam/SoVoCo blijft boven rode streep VOLLEYBAL Over opvolging van Jan Veerman Gelijkspel voldoende voor Soest Bestuur en tcpraten met basketbalcoach over situatie BASKETBAL livisie. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. In de cruciale wedstrijd tegen Kuipers/ Zwolle dreigde het draadje te breken, maar juist op dat moment klommen de da mes van Stam/SoVoCo uit het dal en wonnen ze het 'degradatieduel' met 2-3. Daardoor verlieten de volleybalsters de rode zone, waarin de Overijsselse ploeg met Flash/V en DAK achterbleef. Coach Theo Remmerswaal is na de overwin ning dermate optimistisch, dat hij ook in de komende ontmoetingen met Bosta/ The Smash en DAK op winst rekent. "De ploeg is nu mentaal zo sterk, die wed strijden verliezen we niet." Inge Everts speelde een niet onaanzie- lijke rol in de overwinning. De midaan- valster stond eigenlijk alleen maar voor noodgevallen langs de kant en zou nog ten minste een week de tijd krijgen om van een voetblessure te herstellen. Maar na 9-4 in de eerste set moest ze haar trainingspak al uittrekken en werd Heieen Hilhorst, evenals de week daar voor, vroeg naar de kant gehaald. Rem merswaal weer: "We willen Heieen na tuurlijk brengen en inpassen, maar we willen ons ook handhaven in de eerste divisie." Everts kwam binnen als buitenaanval- ster en functioneerde goed, ondanks dat ze normaal gesproken op de mid- aanval speelt. Everts scoorde regelma tig, iets wat Lazonder én Monica van der Wal ook gingen doen. Van der Wal speelde naar het oordeel van Remmers waal 'ongelukkig' in de passing, maar compenseerde dat met werklust en aan- valskracht. "Ze voerde de opdrachten uit, die we in de time-outs gaven, door de bal in het gat te slaan", aldus Rem merswaal die ook zag dat Van der Wal bijna honderd procent scoorde in de aanval. Hoop De 6-15-zege in de derde set gaf Stam/ SoVoCo hoop en dat bleek geen valse te zijn. Ook de vierde set werd gewon nen (11-15 na 6-12 en 11-12) en in de rally-pointset nam Stam/SoVoCo di rect een 1-4-voorsprong. De beslissing was daarmee gevallen, want binnen tien minuten pakte Stam/SoVoCo twee be langrijke punten: 7-15. Toch had het niet veel gescheeld, of Staril/SoVoCo was de weg naar de vei lige zone ontspoord. Het belang van de ontmoeting in Zwolle was dusdanig groot, dat bij de speelsters van beide ploegen de spanning in de vingertop pen Voelbaar was. Op de thuisclub had dat een bevrijdend effect, terwijl Stam/ SoVoCo gebukt ging onder sportieve stress. Kuipers/Zwolle nam een 2-0 voor sprong in sets en daar was niets op aan te merken. De ploeg was op alle fronten sterker. "Zwolle deed het boven ver wachting goed, omdat wij slecht speel den", luidde de mening van Remmers waal. De doorgaans balvaste Judith La- zonder durfde op een gegeven moment niet meer voluit te slaan, omdat ze $rabrtdurend werd afgeblokt. Ze was i'.'OTerigens niet de enige. De midaanval liep evenmin aan Soester zijde, terwijl Zwolle aan de andere kant wel klappen uitdeelde: 15-8 en 15-11. Ommekeer En toen kwam de ommekeer. De druk viel weg, omdat de ploeg van Rem merswaal en Henk Bosschaart niets meer te verliezen had en ineens kon Stam/SoVoCo weer volleyballen, immers waal: "Het is de beroemde jrde set bij volleybal. De spanning viel >k bij Zwolle weg en daarmee veertig [ocent van hun concentratie. We heb- :n al eerder in die situatie gezeten, ar toen gaven we het weg. Nu dacht lereen: 'Het kan toch'. Dat was de •rele kracht waarop we uiteindelijk ibben gewonnen." Veel zal afhangen van de resultaten in de komende twee ontmoetingen met Bosta/The Smash en DAK. Als zater dag in De Bunt wordt gewonnen, pas seert Stam/SoVoCo Bosta/The Smash en als daarna ook DAK aan de zegekar wordt gebonden, nemen de Soester vol leybalsters nog meer afstand van de ro de streep. Remmerswaal heeft er alle vertrouwen in, maar als de resultaten tegenvallen, zijn maatregelen niet on denkbaar. Monica van der Wal: Sterk in de aan val. Foto: Goos van der Wilt. Overhevelen Voorzitter Leo Verver en Ineke Römer van de technische commissie hebben vorige week overleg gevoerd met Rem merswaal, Bosschaart en trainer/coach Ad van Woensel van het tweede da mesteam. Is er gesproken over het over hevelen van speelsters van dames 2 naar dames 1? Remmerswaal: "Die discussie is niet in teressant meer. We hebben van Zwolle gewonnen en winnen de komende wed strijden ook. Als het tegenvalt, kun je altijd nog kijken wat je moet doen." Vast staat dat zowel het eerste als het tweede damesteam nog steeds in de ge varenzone verkeert. En als de hoofd macht de komende twee weken teleur stelt, moet er actie worden onderno men. Want als er gekozen moet worden tussen handhaving van het eerste team en handhaving van het tweede team, moet dames 2 eraan geloven. Dat is een wet van Meden en Perzen en Soesters. Remmerswaal wil echter vooralsnog niets weten van een terugkeer van bij voorbeeld Ineke Remkes, die zaterdag overigens wel beschikbaar zal zijn als reserve. Dat was vorige week ook al het geval. Toen speelde de buitenaanval- ster met uitzondering van de eerste tien minuten de gehele wedstrijd. De kans dat ze zaterdag de voorkeur krijgt bo ven Everts, is groot, omdat Everts na de wedstrijd tegen Zwolle weer klaagde over haar blessure. Het tweede damesteam deed zaterdag geen goede zaken. In Amsterdam werd van de gelijknamige ploeg met 3-1 ver loren. Stam/SoVoCo trok de eerste set met goed volleybal naar zich toe, maar viel daarna steeds verder terug. Het tweede team neemt de voorlaatste plaats in. De heren van Smeeing/BDC kropen zondagmiddag in Utrecht door het oog van de naald. In de laatste seconden stelden de handballers twee punten veilig tegen het laaggeplaatste UDSV 2, omdat Guus Tourné een vrije worp benutte: 17-18. De 'matchwinnaar' nam in de 'streekderby' eenderde van de Soester produktie voor zijn rekening. Mede dank zij zijn nbreng blijft de Soester ploeg een rol van betekenis spelen in de eerste llmeeing/BDC trad met een allesbehal- Jve fitte ploeg aan. Verschillende blessu- es spelen de formatie van Piet Diemei parten en met de wetenschap dat ~OSV in Utrecht lastig te kloppen is, Verwachtten de Soesters een zware dus. De 19-18-nederlaag van vorig jaar |(na een 12-18-voorsprong) stond in elk geval nog in het geheugen gegrift, piemel en co. wisten dat UDSV de hoekspelers van de tegenstanders heie naal wil uitdekken, waardoor tussen de jdrie opbouwspelers en hun verdedigers een spelletje ontstaat. Als kijksport wint handbal daar niets mee. Smeeing/BDC had haar eigen aanvals- ispel tijdens de laatste trainingen afge- stemd op de defensieve tactiek van de Idomstedelingen en dat wierp direct Ivrucht af. Ruimte det name Guus Tourné maakte in de eerste helft goed gebruik van de ruimte Idie hem werd geboden. Na de opening |(0-2) bleef Smeeing/BDC een licht overwicht houden. Als de verdediging niet zo slordig was geweest, was de 18-11-voorsprong in de rust wellicht ho ger uitgevallen. Ook in de tweede helft startte Smeeing/BDC voortvarend. De stand werd opgevoerd naar 10-14. In die fase was het Michel Roest (totaal vijf doel punten) die zich nadrukkelijk met de aanval bemoeide en oud-BDC-keeper Jan de Vries enkele keren het nakijken gaf. Maar de stemming binnen de lijnen werd langzamerhand grimmiger. UDSV werd opgehitst door de Utrecht se aanhang en elke handballer van Smeeing/BDC die zich binnen de ne gen meterlij n begaf, kon rekenen op en kele klappen. Van normaal handbal was geen sprake meer, maar in de opge klopte heksenketel stegen de UDSV- ers boven hun niveau uit. Langzaam maar zeker kwam de thuisploeg bij en met nog twee minuten voor de boeg scoorde UDSV de gelijkmaker: 17-17. Nog twee keer kreeg Smeeing/BDC balbezit. De eerste maal leverde dat niets op, maar kort voor tijd stopte de Guus Tourné: 'matchwinnaar'. Foto: Goos van der Wilt. UDSV-doelman een schot. De bal stui terde terug, maar Peter Stoelenga werd opzij gezet. De scheidsrechters gaven Smeeing/BDC een vrije worp, waarna een Utrechter de bal van woede de tri bune inschoot. Het leverde hem een tijdstraf van twee minuten op, maar de speeltijd was al verstreken en Smeeing/BDC moest de bal derhalve in één keer op doel werpen. Via een tac tisch foefje werd het blok van UDSV in de luren gelegd en haalde Tourné la chend twee punten naar Soest. De Utrechters tekenden nog wel protest aan tegen het laatste doelpunt, maar zijn kansloos in die zaak.Tourné werd topscorer, gevolgd door Michel Roest. Diens broer Aijan bleef ditmaal steken op vier doelpunten. Stoelenga, Charles van Zetten en Cleem Diemers maakten er ieder één. Dames Met keepster Helma Roest in de gele deren gingen de dames van Smeeing/BDC vol goede moed naar Diemen voor de confrontatie met Zee burg. De start was redelijk (5-4), maar daarna raakte Smeeing/BDC de kluts kwijt: 23-7. Smeeing/BDC slaagde er nauwelijks nog in te scoren en de verdediging stond niet altijd op de juiste plaats. Zeeburg profiteerde gretig van die situatie en zat na een half uur al op rozen (12-5). Daarna zakte Smeeing/BDC helemaal in. Zeeburg speelde in hoog tempo ver der en via een aantal snelle tegenaan vallen, waarbij de defensie van de Soes ter club te traag bleek, liep de thuisclub verder uit. Pas na een kwartier scoorde Smeeing/BDC weer, maar toen was het kwaad al geschied. Alleen Helma Roest haalde haar gewone niveau. Vfgelopen zaterdag speelde het danig verjongde korfbalteam van Eemvogels in Montfoort tegen kampioenskandi- bdaat Fortis. In de thuiswedstrijd had den de Soesters nog een punt weten te pakken, maar nu misten zij de schotvaardigheid om opnieuw mee te Komen. )e laatste weken hadden de Eemvogels Rauwelijks problemen met scoren, zo dat het als een onaangename verrassing kwam. Temeer daar de scheidsrechter diverse ongelukkige beslissingen nam en maar liefst drie goede Eemvogels- doelpunten onterecht afkeurde. "daar niet alleen dat was de oorzaak: net veel jongeren in de ploeg hebben de Soesters tijd nodig om ingespeeld te ra- Jcen. En daar zijn ze op een goede ma nier mee bezig. Niettemin was de start [van Fortis overrompelend. Vrijwel di rect na de start was het 1-0 en niet veel klater 2-0 voor de thuisploeg. De tweede aanval van Eemvogels trok de stand echter op een uitstekende ma nier gelijk, door doorloopballen van Wim Oldewarris en Rieke Smakman (2-2). Voor rust kwam de ploeg van Jan van Maanen zelfs op een 3-4-voor- sprong, doordat ook Kathja Rauch een doorloopbal benutte en Aukje Merema door goed afvangen een kans van ach ter de korf in een doelpunt omzette. De tweede helft ging aanzienlijk moei zamer. Eemvogels kwam nog maar één keer tot scoren (Kathja Rauch), terwijl Fortis nog vier goals maakte. Daarmee werd deze wedstrijd afgesloten met een 7-5-nederlaag voor Eemvogels, dat ge zien de spelverhoudingen zeker een punt mee naar Soest had moeten ne men. j In de voorlaatste competitiewedstrijd ging Selby op bezoek bij het puntloze I Nijkerk. Thuis versloeg Selby de Nij- kerkers met 7-1. De Soester badmin tonners, die de laatste vier wedstrijden verloren, dachten het zelfvertrouwen op te vijzelen door weer eens te win nen. Het werd een katerig 4-4-gelijk- spel. Jeroen Voorburg startte weer ouder wets en won zijn partij in twee games. Marcel Pas trof een niet van opgeven wetende J. van der Kolk. Pas won de eerste game met 12-15 en verloor de tweede met 15-8. De Nijkerker bleek in de derde game met 15-12 over de lang ste adem te beschikken. Na verlies van Gerdie van Kooten (11-6 en 11-4) won Jeanette Wester- veld met maar liefst 11-1 de eerste ga me. Ook hier wist Nijkerk met 10-12te- rug te komen om daarna de beslissende derde game met 11-8 in de wacht te sle pen. Beschamend In het herendubbel pakten de Soester heren in drie games de winst, waarna de Selby-dames het met 15-6 en 17-14 net niet kon de redden. Door winst van bei de gemengd-dubbelspelen sleepte Sel by op het nippertje een eigenlijk be schamend 4-4-gelijkspel uit het vuur. Aanstaande zaterdag ontvangt Selby ABCA, dat dit weekend reeds kam pioen werd. Hoewel er geen directe be langen op het spel staan, wordt het een beladen duel, omdat het Amersfoortse team uit drie voormalige Selby-leden bestaat, die op een warme ontvangst kunnen rekenen. De bedrijfssportcompetitie wordt dit jaar uitgebreid met een aantal sporten. De organisatoren willen atletiek, brid ge en zaalhandbal in het programma opnemen. De toernooien worden ge houden in mei. Bestuursleden van verschillende ver enigingen hebben maandagavond be sloten dat de bedrijfssportcompetitie grootser wordt opgezet. Volleybal en voetbal blijven onderdeel uitmaken van het evenement, evenals basketbal dat vorig jaar voor het eerst bij de competi tie werd getrokken. Tot twee jaar geleden werd ook altijd gehandbald, maar de animo daarvoor liep af. De organisatie waagt een nieu we poging met zaalhandbal. Atletiek en bridge zijn nieuwe elementen in de be drijfssportcompetitie. De organisatie is in handen van de be treffende verenigingen. Bij voetbal is dat sportvereniging WZ'49. Ook Stam/SoVoCo, The Red Stars, Smeeing/BDC, AV Pijnenburg en de bridgeverenigingen van Soest zijn dij de organisatie betrokken. De Soester Za- kenkring blijft administratieve mede werking verlenen. De clubs namen de organisatie vorig jaar over, toen het driemanschap Van Essen, Brink en El- derman na dertig jaar een punt achter hun activiteiten zetten. Besloten is dat ook bedrijven, die geen lid zijn van de Soester Zakenkring, mo gen deelnemen. Daarnaast is het moge lijk gecombineerde teams samen te stel len met medewerkers van verschillende bedrijven. In februari worden de uitno digingen verstuurd. Het grootste deel van het programma is al rond. Voetbal: 11, 12 en 18 mei (sportpark Eemweg). Volleybal: 7, 14 en 21 mei (sporthal Beukendal). Handbal: 25 mei (sporthal Beukendal). Basketbal: 26 mei (sporthal Beuken dal). De data en de locatie voor atletiek en bridge zijn nog niet vastgesteld. In de laatste serie van de BAV-win ter- cupwedstrijden stond afgelopen zon dag de twintig kilometer op het pro gramma. In beide voorafgaande edi ties werden de tien en vijftien kilome ter afgewerkt en was er de klassement lopers alles aan gelegen hun posities te behouden. Henny Pot finishte als vijf de. De BAV zal echter voor de toekomstige Wintercupwedstrijden naar een andere lokatie uit moeten kijken, daar de Ko ninklijke Marechaussee dit jaar voor de laatste keer haar accommodatie ter be schikking stelde. Aart de Stigter, op Oudejaarsdag nog derde tijdens de Sylvestercross, liet zich door deze informatie niet afhouden van een goede prestatie en bond deze twin tig kilometer ook aan zijn zegekar, al moest hij concurrent Dirk Jan Hazele- ger heel lang bij zich dulden. De Stigter liet aan de meet 1.01.42 noteren, terwijl Hazeleger tot 1.02.44 kwam, waarmee beide heren ook in het algemeen klasse ment de ereplaatsen in deze volgorde bezetten. Bij de dames was het Christien Toon- stra, die met een tijd van 1.12.25 won, voor Hombergen en Jansen. Ook in het algemeen klassement bezetten de da mes deze volgorde. Pijnenburg-atlete Henny Pot pakte ondanks een verve lende bovenbeenblessure de vijfde plaats in een overigens voor haar matige tijd: 1.20.19. Desalniettemin wist zij toch haar vijfde plaats in het algemeen klassement zeker te stellen. Adrie van de Zon pakte in het algemeen klassement een achtste plaats en liep in Baarn naar een tijd van 1.27.30. In sportzaal De Bunt heeft het heren team van Stam/SoVoCo klop gekre gen van Huizen. In eigen huis moesten de volleyballers het afleggen tegen de gasten die met een 0-3-zege huis waarts keerden. Het zag er aanvankelijk goed uit voor Stam/SoVoCo. De ploeg leidde in de eerste set met 11-9 en zat derhalve goed in de wedstrijd. En toen ging het alsnog fout. Huizen scoorde zes punten op rij en won de set. De dreun werkte door in de tweede set. Het hoger geklasseerde Huizen won die met 5-15. Aan het net was Stam/SoVo- Co vervolgens niet sterk genoeg om de aanvallen van Huizen af te slaan. Hui- AU Moghadassian bezig aan zijn oe fening Vrije Stijl. Foto: Goos van der Wilt. zen maakte snel een einde aan het vol leybalduel door met 8-15 te winnen. Stam/SoVoCo verkeert in de onderste helft, maar koestert nog wel een voor sprong op de clubs die de degradatie plaatsen bezetten. Het bestuur van WZ'49 heeft van avond een gesprek met Peter Visee. De huidige oefenmeester van Lim- vio is één van de kandidaten voor de positie van Jan Veerman die vanwege drukke werkomstandig heden na drie jaar vertrekt aan de Eemweg. Voorzitter Van der Leij van WZ'49 wil niet bevestigen dat de sportorga nisatie onderhandelingen voert met Visee. "Ik weet van niets. Er valt op dit moment niets te melden." Van der Leij heeft wel laten weten dat er op dit moment meer kandidaten zijn voor de trainersfunctie. Zijn de ge sprekken al in een vergevorderd sta dium? "Ik weet van niets", aldus de praeses. Uit zeer goed ingelichte bron is evenwel vernomen dat Visee en het bestuur al eerder met elkaar om de tafel hebben gezeten en dat van avond weer doen. Visee begon in 1989 als trainer bij Limvio, dat toen in de tweede klasse van de afdeling zondag speelde. In het voorbije seizoen promoveerden Visee en assistent Balthus Burgman met Limvio naar de eerste klasse, waarin het eerste periodekampioen schap werd behaald. WZ'49 komt uit in de eerste klasse van de afdeling zaterdag en heeft de ambitie om terug te keren naar de KNVB-regionen. De ploeg maakt kans op de tweede periodetitel en is ook nog verwikkeld in de beker strijd. De ontmoeting met Olympia in het kader van de derde ronde werd an derhalve week afgelast. Soest heeft zondag aan een gelijk spel genoeg om het kampioenschap van de tweede periode in de wacht te slepen. Tegenstander Zwaluwen Vooruit won afgelopen zondag het inhaalduel met Brederodes met 3-1 en verkleinde de achterstand tot één punt. Soest en Zwaluwen Vooruit ont moeten elkaar, ijs en weder dienen de, zondagmiddag om half drie op de Bosstraat-Oost. Ze zijn de enige twee kanshebbers voor de titel die recht geeft op het spelen van promo tiewedstrijden. In de reguliere competitie heeft Zwaluwen Vooruit één punt voor sprong op Soest. De Utrechters staan met negentien punten tweede achter HVC dat twintig punten heeft en zondag met 3-3 gelijk speelde te gen WOM. Soest volgt op de derde plaats met achttien punten. HMS is vierde met zestien punten. De situatie voor de heren van Red Stars is al enige tijd zorgwekkend. En na de 100-65-nederlaag tegen titel kandidaat OSG 2 is die er zondag niet rooskleuriger opgeworden. Dat is dan ook de reden dat voorzitter Adri van Rouwendaal en René Lansaat van de technische commissie gisteravond een gesprek hebben aangeknoopt met coach George Szanto. Om het resultaat daarvan in deze krant mee te nemen, vond het onderhoud te laat plaats. Maar zeker is dat Szanto is gewezen op de noodzaak van handha ving in de tweede klasse rayon west. Voorzitter Van Rouwendaal: "De jeugdcommissie heeft gezegd dat we er voor moeten zorgen dat het herenteam in deze klasse blijft. Anders dreigt de motivatie bij de jeugd teniet gedaan te worden. De resultaten vallen op dit mo ment tegen. We moeten kijken op wel ke manier we dat kunnen veranderen." Het is op dit moment niet zo dat het be stuur wil dat Szanto aan het einde van dit seizoen vertrekt. Het is daarentegen niet uitgesloten dat wordt aangedron gen op maatregelen. Behouden Het is voor Red Stars van belang dat het herenteam in de tweede klasse blijft. Daarin wordt overigens al op beschei den niveau gebasketbald. Maar de jeugdploegen van Red Stars draaien op dit moment zo goed, dat het zaak is de doorstromende jongeren te behouden. Red Stars wil vermijden dat getalen teerde spelers tijdens of na de junioren periode hogerop willen en elders gaan stuiteren. Die ontwikkeling maakt Red Stars overigens geruime tijd mee. De lichting van de jongens is echter zo Voorzitter Adri van Rouwendaal. sterk, dat Red Stars (zowel met de ka- detten als de junioren koploper in de landelijke klasse) de jeugd binnen de ei gen gelederen wil houden. Naar aanleiding van het gesprek dat Van Rouwendaal en Lansaat gister avond met Szantos voerden, zal het be stuur van de basketbalvereniging mor genavond over de kwestie praten. Intern is het ook nog niet koek en ei. Een aantal spelers is ontevreden over de verdeling van de speeltijd. Peter van der Neut mocht zondagmiddag in Utrecht niet meedoen, want hij was door Szanto om disciplinaire redenen voor één wedstrijd geschorst. Tegen OSG was Red Stars toch al kans loos. De tegenstanders waren - in te genstelling tot de confrontatie in Soest, toen Red Stars met één punt verschil verloor - compleet. En dat was te mer ken. Tot 21-18 bleef Red Stars volgen, maar toen OSG overschakelde op .een per soonlijke verdediging, keek Red Stars binnen een mum van tijd tegen een gro te achterstand aan: 35-18. In de reste rende minuten voor de pauze scoorden beide ploegen veel (49-33), maar daar na bleef Red Stars andermaal het ant woord schuldig op het schotvaardige OSG, dat meestal de misgeschoten bal len ook weer uit de lucht plukte. Op 75-35 was de koers natuurlijk gelopen. Maar met het oog op de toekomst, deel de Szanto de junioren Bobby Kooter en Marco van Maanen veel speeltijd toe. Ondanks de ruime nederlaag, stelde aanvoerder Arend Kok dat Red Stars beter speelde dan een week eerder in het zogenoemde 'vierpuntenduel' te gen Blue Drakes. "Als we toen zoals te gen OSG hadden gespeeld, hadden we gewonnen", verklaarde Kok. Dames Het damesteam ondervond, ditmaal weer met Carolien Hilhorst en Yvonne Ketelaar, meer moeite met BVO dan verwacht. Het in de onderste regionen bivakkerende BVO zette Red Stars lan ge tijd onder druk, maar mede dank zij de 28 punten van Hilhorst sleepte Red Stars twee punten mee naar huis- 72-81.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13