mm mgm land/ Öv*/ c >USTRIE 'oliticus in Soest: vrij of vogelvrij? 4<C pP^-v tNGERIE jfieuw gospelkoor komt er nu echt aan Film over China bij Gerth Woningmarkt aangetrokken xV° Aandeel NVM-bedrijfsmakelaars neemt toe in kantoren- en winkelbranche rsSamerme,ii'b- 10PINIE i VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. OOK DINERS A LA CARTE hENSDAG 22 JANUAR11992 SOESTER COURANT assurantiën 1# MACHINE M 55 -1 62 28 eslaagd optreden na workshop in Emmakerk PAGINA 21 SPECIAAL VOOR (ECHT)PAREN Klaverjas-marathon in de Vijverhof 'Kip-tortilla' Op vrijdag 7 februari bij reisbureau Wie aan politiek doet leest de Soester Courant STRALEN SCH0PEREN FIJNSTRALEN Niet GEWOON uitverkoop WEL grote REËLE KORTING ONTVANGT U NU OP AL ONZE KLASSE-ARTIKELEN zie onze Apollo streeft naar 100 zangers In dOude Enghe d'Oude Enghe Man houdt jonge dieven zelf aan Stereo-installatie uit woonkamer weg Fietssleutel en fiets gestolen j. cornelisse bv. Centrale verwarming 'Esther' centraal in Basisgroep R. OUD B.V. VERHUUR Succesvol examen bij EHBO-Soest lieuwbouw) .ker nieuw gemeentehuis Soest lande vjIIo s et metenkcist WOOnkQme, i2), keuken, bi|keuken •kamers, apart toilet,badkn xid, aparte douche er Ider O m'grond 'optimale wo™ traditionele bouw *type <P!' /.o.n. f 470.000,- ieuwbouw) ker ïieuw gemeentehuis Soest 'rifstaande woningen met .At^eterkostwoonka™, net vaste trap, mog. 4e s| k m2 grond "optimale Warmte, traditionele bouw *type q ■.o.n. f316.000,- ieuwbouw) :er ieuw gemeentehuis Soest jstaande woningen met oilet, msterkost,woonkamer keuken, bijkeuken romers, bodkamer met liqbad louche, toilet, bbyruimte (12 m2) iet vaste trap, mog. 4e sik m2 grond "optimale warmte- 'traditionele bouw "type B o.n. f371.000,- euwbouw) ieuw gemeentehuis Soest rijstaande woningen met neferkasf, toilet, woonkamer keuken, bijkeuken amers, badkamer met Jigbod,' louche, toilet, bbyruimte (12 m2) iet vaste trap, mog. 4e sl.k. m2 grond "optimale warmte- traditionele bouw "type A 3.n. f 372.000,- euwbouw) er euw gemeentehuis Soest staande woningen met neterkast, toilet, woonkomer meuken, bijkeuken omers, badkamer met ligbad, ouche, toilet, bbyruimte [12 m2) et vaste trap, mog. 4e sl.k. m~ grond "optimale warmte- traditionele bouw "type Al 3-n- f 372.000,- Tel. 02154-12272 'anavond vindt in het wijkgebouw [i de Emmakerk aan de Regentesse- lan de officiële start plaats van een ieuw muzikaal fenomeen in Soest: gospelkoor dat is opgezet volgens fe min of meer gewaarmerkte tradities an de Amerikaanse "zwarte" mu- jek. koor bestaat grotendeels uit de jeelnemers aan een workshop, die af- elopen week in dezelfde zaal werd ge- ouden en bekroond met een optreden Ijdens een oecumenische dienst, die ondagavond in de zeer goed gevulde Emmakerk plaatsvond en voor het me- fendeel zeer enthousiaste reacties ople- prde. pe workshop was opgezet door Edith Kastelijn uit Soest, die ook de dirigente is van het "echte" gospelkoor dat kerk diensten op de Amerikaanse vliegbasis in Soesterberg begeleidt en dat eind vo rig jaar al met veel succes in een dienst in de Emmakerk optrad. De belangstel ling daarvoor was zo groot dat Edith Kastelijn de stap wel aandurfde. De workshop zelf werd met zo'n 55 zangers en zangeressen op zichzelf al een suc ces. Daarvan zullen er naar verwachting zeker zo'n veertig toetreden tot het nieuwe koor, dat vanavond wordt op gericht. De leden zullen dan ook op zoek moe ten naar een naam, een bestuur en reglementen. De wekelijkse repetitie vindt plaats op de woensdagavonden. Koorrepetitie tijdens de workshop op zaterdagmorgen. Dat niet alle deelnemers aan de work shop ook koorlid worden heeft te ma ken met het feit dat ze doorgaans al aan een ander koor verbonden zijn. Tijdens de workshop (woensdagavond, donderdagavond en zaterdag-overdag) werden acht songs ingestudeerd, die zondagavond met groot enthousiasme in de kerk ten gehore werden gebracht. Daardoor is er wat het repertoire betreft al een aardig fundament gelegd voor het nieuwe koor. Wie alsnog belangstelling heeft, moet vanavond om 19.30 uur beslist een kijk je gaan nemen in het gebouw aan de Re- gentesselaan. DANS-PARTY-CENTER 4A Weegbreestraat 205 - 3765 XE Soest Nog voor de zomer goed en gezellig leren dansen?? Op zaterdag 25 jan. a.s. gaat onze VOORJAARSKUR- SUS van start. Voor inlichtingen en/of inschrijving: BEL 02155-17954 Op zaterdag 1 februari organiseert de klaveijasclub "Vijverhof' weer haar jaarlijkse marathon. Plaats van hande ling is het gelijknamige dienstencen trum aan de Klarinet. De aanvang is 13.30 uur; zaal open 13.00 uur. 's Avonds na tien uur wordt niet meer met een nieuwe ronde gestart, zodat uiter lijk rond de klok van elf uur de prijsuit reiking plaatsvindt. De kosten bedra gen f 7,50,- per persoon en hierbij is een kop erwtensoep inbegrepen. Om zeker te zijn van meespelen kan men zich telefonisch inschrijven via tel. 18707 of 23877. Op de kaartmiddag is men met inschrijven steeds afhankelijk van vier personen zolang er nog plaats is de laatste tijd modern om te roepen dat er een gapende kloof he lstaat tussen burger en politicus. Het is zelfs populair om te zeggen dat de po litiek daarom niet deugt, dat ze maar wat doen. "Politici luisteren niet naar Ide burger" en "Politici zijn zo ondu idelijk" zijn kreten die je dan vaak I hoort. Maar niemand die vervolgens P helder kan maken wat nu de argumen- ten zijn voor deze stereotiepe zienswij- Ize. Je kunt de vraag stellen of er niet [sprake is van een zorgvuldig gekoes- terde mythe die het aan de borreltafel goed doet. Als er al sprake zou zijn van een kloof, wat is dan hiervan de oor- zaak, en ligt de schuld bij de politiek alleen of ook bij de burger? "Soest" ontwikkelt een visie op de toe- I komst. Daarbij wordt alles uit de kast I gehaald om tot een goed onderbouwd [beleid te komen. Adviesbureaus met [hun talrijke deskundigen, ambtelijke werkgroepen, gemeentelijke advies- I commissies, georganiseerde belangen- I groepen en individuele burgers werpen I zich met een gretigheid op deze materie I alsof de toekomst van de wereld af- I hangt van wat in Soest op 23 januari a.s. door de gemeenteraad wordt besloten. Het College van Burgemeester en Wet houders en de raadsleden ploeteren met eenzelfde ijver door de gigantische brij van nota's, concepten, scenario's, i facetplannen, adviezen en inspraak reacties. De gemeente heeft voor de burgers van j Soest een arena geschapen waarin de strijd wordt aangebonden met de politi- i ci. Behalve een aantal individuele bur- gers zijn het vooral de diverse belangen groepen die in het strijdperk treden. Deze goed georganiseerde groepen be- |- schikken niet alleen over vlot van de tongriem gesneden woordvoerders, maar ook over advocaten die het eigen belang van die groep in een juridisch kader passen. Ook die enkele indivi duele burger spreekt in om het eigenbe lang veilig te stellen. En dan zijn er nog de talrijke lobbyisten die minder in het openbaar werken. Zij stropen het ge meentehuis af op zoek naar ambtena ren, wethouders en raadsleden om te pleiten voor het bijzondere belang van deze of gene groep. Recht Gelukkig hebben burgers dat recht om voor het eigenbelang op te komen en ik ben oprecht blij dat van dit recht ge bruik wordt gemaakt. Maar daarmee geven zij tevens de beperkte waarde aan van hun inspreken. Hier spreekt de bur ger die de politiek heel goed weet te vin den. Hij zit de politicus als het ware op de lip. Het is de burger die zich bedreigd voelt in zijn veilige burcht. Een burcht die is afgeschermd van de grimmige buitenwereld waar woningnood, crimi naliteit, werkloosheid en vervuiling de fundamenten van het bestaan onder mijnen. De zinledige kreet 'Soest moet Soest blijven' wordt door hem begrepen als 'Soest, c'est moi'. De politicus is bij uitstek degene die het algemeen belang dient. De politicus is niet de verdediger van een groepsbe lang. Hij ontwikkelt een eigen visie op grond van argumenten die breder zijn dan de argumenten van een bepaald groepsbelang. Hij is tevens bij uitstek degene die een luisterend oor moet hebben voor mensen die niet in staat zijn om voor zichzelf op te komen. Wat is dan nog waar van die kloof? Dat politici niet duidelijk zijn? Wat bedoelt men dan? Waar had iedereen in de discussie over de structuurvisie het eigenlijk over? Een nul-optie? Verstond iedereen daar ook hetzelfde onder? Nee. Het is moei lijk om begrippen eenduidig te definië ren. Het is moeilijk om duidelijk te zijn. Ingewikkelde problemen zijn meestal niet eenduidig te forpiuleren. Het is ook zelden een keuze tussen zwart of wit. Het probleem is echter dat een genuan ceerde benadering niet bijzonder wordt gewaardeerd. Het publiek op de tribu ne heeft meestal hoorbaar meer waar dering voor de demagoog die een fon kelende presentatie heeft. Het gaat dan meer om de verpakking dan om de in houd. De burger als 'consument' van een politiek 'produkt', dat met veel ge schreeuw en weinig woorden aan de man moet worden gebracht. Ook de pers heeft liever dat een raadslid of in spreker een boude uitspraak doet of de lolbroek uithangt,, dan dat hij een ge nuanceerd verhaal houdt. Zielloos pragmatisme Als de politiek iets te verwijten valt, dan is het wel dat de besluitvorming te vaak blijft steken in een zielloos pragmatis me. De onduidelijkheid vindt mijns in ziens zijn oorzaak in het feit dat het voor de burger niet meer helder is vanuit welke visie (ideologie of geloof) een po liticus iets beweert. Op een of andere manier hebben politici het idee gekre gen dat in de politiek niet meer gedis cussieerd hoeft te worden over weder zijdse principes en uitgangspunten, maar dat een debat een gedachtenwis- seling moet zijn tussen zogenaamde managers over de meest effectieve op lossingen van korte-termijnproblemen. Bijkomend effect is dat de politicus op die manier te sterk afhankelijk is gewor den van gespecialiseerde ambtenaren en externe deskundigen. Is het verwon derlijk dat sommige ambtenaren dan hun 'politieke' kans grijpen? Op die manier loopt de politicus echter het ge vaar speelbal te worden van ambitieuze ambtenaren, groepen calculerende burgers en lobbyisten. En dat is een slechte zaak. Ik wil besluiten met een korte conclusie, Jan-Pieter Lokker. waarbij ik de hoop uitspreek dat het bo venstaande aanleiding zal zijn voor dis cussie in deze krant. In het algemeen is de burger niet wezen lijk geïnteresseerd in gemeentelijke po litiek, behalve als het eigenbelang in het geding is. Als dat zo is, organiseert hij zich en probeert met alle middelen druk uit te oefenen op de politicus om zijn gelijk te krijgen. Op die manier dreigt het gevaar dat de best georganiseerden het grootste deel van de maatschappe lijke koek krijgen. De politicus is er om het algemeen be lang te dienen. In het bijzonder moet hij alert zijn op die burgers die in een ach terstandpositie verkeren en niet in staat zijn zich te organiseren. Hij moet zich niet voor de kar laten spannen van aller lei belangengroepen die alleen het ei gen (groeps)belang veilig willen stellen. Evenmin moet hij zich te zeer afhanke lijk maken van ambtenaren en andere deskundigen door te kiezen voor een puur pragmatische benadering van po litieke problemen. Dat zou het einde van de politiek betekenen. De politicus moet vanuit een herkenbare en duide lijke visie de problemen in de politiek benaderen. Politieke problemen moeten genuan ceerd worden benaderd en dat gaat vaak ten koste van een bepaald soort duidelijkheid. Politici die bewust kie zen voor een simplistische benadering plegen kiezersbedrog en verliezen hun geloofwaardigheid als verantwoordelij ke bestuurder. De stelling dat er een kloof bestaat tus sen de burger en de politicus berust voor het grootste deel op een mythe. Drs. Jan Pieter J. Lokker, Raadslid voor het CDA in de gemeente Soest. Om de gedachte aan het Hollandse weer te verdrijven een recept met een zui delijk tintje. Dit is een Mexicaans recept, of eigenlijk 'Tex-mex', een verame- rikaanst Mexicaans gerecht. Deze schotel kan van tevoren worden bereid en worden opgewarmd in de oven of magnetron. Ingrediënten: 1 kip 2 eetlepels (olijf)olie 2 uien 2 teentjes knoflook 2 stengels bleekselderij t 1 blikje champignonsoep 1 blikje gepelde tomaten (1 rode peper, naar keuze) zout en peper naar smaak 3 zakjes tortilla (maïs) chips 300 a 400 gram jonge kaas, ge raspt Kook de kip gaar, ontdoe hem van bot en vel en snij hem vervolgens in stukjes. Fruit de in stukjes gesneden uien in de olijfolie tot ze glazig zijn. Voeg dan de knoflook en de in stukjes gesneden bleekselderij toe; smoor dit tot de selderij zacht is. Als u van pittig houdt kan nu ook de rode peper toegevoegd worden. Voeg de inhoud van de twee blikjes toe en roer alles goed door elkaar. Haal de pan van de warmtebron. Smeer een diepe ovenschaal in met olie en bedek de bodem met een laagje chips. Schep daarop een laagje saus, dan kip en als laatste de kaas. Ga hiermee door en eindig met een laagje kaas. Zet de schotel, bedekt met folie, in een voorverwarmde oven en verwarm op 180 graden tot de saus 'borrelt'. Serveren met tacosaus of tabasco. i'/iVtVtVj De jaarlijkse (gratis!) filmavonden van Reisbureau Gerth zijn al aardig een traditie aan het worden. De on derwerpen van dit jaar zijn de landen Indonesië en China. China is voor veel Nederlanders een wat minder bekende bestemming. Van af 1978 heeft dit immense land zijn deu ren geheel voor de toeristen geopend. De Nederlandse toerist heeft China in middels ook ontdekt, hoewel er nog al tijd minder Nederlanders naar China gaan dan naar andere Aziatische lan den zoals Indonesië en Thailand. In 1988 brachten 16.500 Nederlanders een bezoek aan China. China heeft ontzetten veel te bieden. Er zijn massieve berggebieden, fascineren de steden, paleizen, moskeeën en adembenemende landschappen. De westerse cultuur heeft China nog nau welijks aangetast. U proeft dus echt de sfeer van het Verre Oosten. U kunt Chi na op verschillende manieren bereizen: via een georganiseerde rondreis (tevens de beste mogelijkheid om in een relatief korte tijd veel van een land te bekijken) of via een individueel arrangement waarbij wel het vervoer, de excursies en de hotels gereserveerd zijn, en u kunt China zelfs met de rugzak gaan ontdek ken. Op reis gaan naar China is een bijzon dere belevenis, de ontdekking van een rijk cultureel verleden en een fascine rend heden. Is uw interesse al gewekt? Komt u dan voor de China-presentatie op 7 februari om 19.00 of 21.00 uur naar onze filmzaal aan de Van Weede- straat 58 in Soest. Zoals bekend is de toegang gratis, maar reserveert u wel even van tevoren. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Vorig jaar wisselden 6000 meer wo ningen dan in 1990 van eigenaar. Oor zaak is de toegenomen koopbereid heid na een periode van mondiale on zekerheid ten gevolge van de Golfcri sis en het mede daardoor verminderde vertrouwen van de consument in de economie. De gemiddelde prijs van een huis in Nederland steeg in 1991 met 3,5 pro cent tot f 180.400,-. Dit heeft de NVM, de vereniging van makelaars, bekendgemaakt. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Joh. Poststraat 352 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 "1 Het afgelopen jaar steeg het aantal via NVM-makelaars verkochte huizen met 12,5 procent. In het eerste halfjaar van 1991 nam de belangstelling van de con sument voor een koopwoning weer toe en werden 17 procent meer woningen verkocht dan in de vergelijkbare perio de in 1990. In de afgelopen zes maan den liep de stijging terug. In vergelijking met dezelfde periode in het jaar ervoor nam in de laatste helft van 1991 het aantal verkopen toe met acht procent. Op grond van deze afnemende stijging denkt de NVM dat in de eerste helft van 1992 vraag en aanbod meer met elkaar in evenwicht zullen komen. De laatste jaren zijn meer woningen tussen de f 250.000,- en f 400.000,- gebouwd om de doorstroming op een gezonde manier op gang te brengen. Onvoldoende aandacht is echter gege ven aan de prijsklasse van f 200.000,- tot f 250.000,-. Dit betekent dat men sen die een aantal jaren geleden een premie A-, B- of C-woning hebben ge kocht, nu moeite hebben een betaalba re woning te vinden. De sprong van f 160.000,-, de huidige waarde van voormalige premiewoningen, naar cir ca f 250.000,- is daarvoor te groot, al dus de NVM. Bijvoorbeeld ten minste f 150,- op alle KOSTUUMS EN MANTELPAKKEN f 100,- op alle JASSEN EN 2-PIÈCES f 80,- op alle KOLBERTS, BLAZERS, ROKKEN f 50,- op alle JACKS, VESTEN f 30,- op alle SCHOENEN, PANTALONS, BLOUSES f 20,- op alle SLIP- EN PULLOVERS f 10,- op alle SHIRTS, DASSEN, PYJAMA'S BAARN Laanstraat 65 - 02154 -15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155 -14488 Het Soester mannenkoor Apollo be staat in het komende najaar - om pre cies te zijn op 22 september - zeventig jaar. Volgens voorzitter Piet de Kiewit is het mooiste jubileumcadeau dat het 80 leden tellende koor zich zou kun nen wensen het bereiken van de 100 leden. Als dat getal zou worden bereikt vóór het jubileumconcert op 10 oktober is Apollo helemaal in de wolken en daar om werden het 81e en het 82e lid, die zich vorige week aanmeldden, met ge past gejuich begroet. Volgens de nieu we dirigent, Gerard van Dolder, bestaat het koor uit "prima materiaal" en ook hij is ervan overtuigd dat de gestelde prognose gehaald zal kunnen worden. Er is inmiddels een start gemaakt met het instuderen van het concertpro gramma en daarom is het voor zanglief hebbers nu het juiste moment om zich als nieuw aan te melden. Iedereen die denkt te kunnen zingen is dan ook van harte welkom, ook als hij geen noot kan lezen. Apollo kijkt belangstellend uit naar nieuwe leden op de donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur in de Gildezaal achter het Artishockgebouw, Steen- hoffstraat 46A. Men kan zich ook op geven via de volgende telefoonnum mers: (Soest) 18565, (Baarn) 02154- 14262. Naast het "TEGELEN", heeft onze keuken zich in de loop der tijd gemanifesteerd als een verrassend goede ervaring dus niets staat u in de weg voor een ruime keuze cfM uit onze kaart r partijen tot 70 personen BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 Een Soester heeft maandagavond twee jongens van vijftien jaar aangehouden en overgeleverd aan de politie. Het duo probeerde in te breken in een auto bij De Vijverhof. Op het politiebu reau bekende het tweetal vijfmaal dief stal te hebben gepleegd uit auto's die niet waren afgesloten. Ze namen voor namelijk snoepgoed en cassettebandjes mee. Eén keer ontvreemdden ze een ra diocassetterecorder die ze aan een heler verkochten. In 1991 liep de vrije marktopname in de kantorenniarkt in vergelijking met 1990 terug met 200.000 m2 naar 1,15 miljoen m2. De 325 NVM-bedrijfsma kelaars wisten echter hun omzet in m2 te vergroten tot 775.000 m2- Hierdoor is het marktaandeel van de NVM-bedrijfsmakelaars in de kanto-' renmarkt gestegen naar 67 procent, een toename van twaalf procent ten opzich te van 1990. Dit maakte NVM-voorzit- ter Van Groenigen bekend tijdens zijn nieuwjaarsrede in Sociëteit De Witte te Den Haag. Het aantal ondernemers dat de voor keur geeft aan het huren van kantoor ruimte boven het kopen, neemt nog steeds toe. Deze verhouding was in 1990 73 om 27, in 1991 is dit gewijzigd in 78 om 22. Voor 1992 wordt ver wacht dat minder dan één op de vijf on dernemers zelf bedrijfsruimte koopt. Het landelijke huurprijsniveau van kantoorpanden daalde in de li op van het jaar met zes procent ten opzicht van 1990. Het landelijke gemiddelde lag hiermee afgelopen jaar iets onder 200 gulden tegen ruim 21 gulden in 1990. Winkels De procentueel grootste omzetstijging is door de NVM-bedrijfsmakelaars in de winkelsector gerealiseerd. Het aan tal verhuurde en verkochte m2 winkel vloeroppervlakte steeg in 1991 ten op zichte van 1990 van 315.000 m2 naar 355.000 m2. Een procentuele toename van 12,5 procent. Deze toename is ver oorzaakt door de stijging van het aantal verkochte m2, van 110.000 m2 naar 145.000 m2. Het landelijke huurprijsniveau was het afgelopen jaar stabiel ten opzichte van het voorafgaande jaar. Gemiddeld was dit 280 gulden per m2 Het marktaandeel in de bedrijfsruimten nam toe met acht procent. Het aantal verkochte m2 bedrijfsruimten daalde tot 615.000 m2 ten opzichte van 1990 Een gezin dat aan de Nieuweweg woont, moet een compleet nieuwe ge luidsinstallatie aanschaffen. Bij een in braak werden vrijdagavond de video recorder, de stereo-toren en veertig cd's meegenomen. Ook andere goede ren werden gestolen door de inbrekers die Via een achterdeur naar binnen wa ren gekomen. Een dertien-jarige jongen uit Soest is zijn fiets kwijt. Het voertuig werd vrij dagavond bij sporthal Beukendal ge stolen. De jongen ontdekte dat zijn fietssleutel- tje uit z'n sporttas was gehaald. Buiten merkte hij dat z'n fiets weg was. Het is niet uitgesloten dat de dader een beken de van de jongen is. toen dit 620.UU0 m2 was. Daarentegen nam het aantal verhuurde m2 toe van 530.000 m2 naar 630.000 m2 De verhuurwaarde op jaarbasis be droeg ruim 55 miljoen gulden, een stij ging ten opzichte van 1990 toen dit 45 miljoen was. De huurprijs per m2 bvo bleef, landelijk gezien, vrijwel ongewij zigd, namelijk fl 85,-. Omzet Met de verkoopbemiddeling in be drijfsmatig onroerend goed is in 1991 een omzet gemoeid van 750 miljoen gulden. In 1990 was dit 735 miljoen gulden. Verhuurd is in 1991 voor een jaarwaarde van 235 miljoen gulden te genover 218 miljoen gulden in 1990. Dit vertegenwoordigt een verkoop waarde van ruim twee miljard gulden. De NVM-bedrijfsmakelaars zijn gema tigd positief voor wat betreft hun toe komstverwachting. Een verdere terug val wordt van de kantorenmarkt ver wacht maar dit betreft met name de nieuwbouw. Amerikaanse toestanden met grootschalige leegstand, gepaard gaande met grote prijsval, worden hier door voorkomen. Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Basisgroep Soest-Baarn houdt zondag opnieuw een bijeenkomst in het Grift- land College aan de Noorderweg. De viering begint om 10.30 uur. Het thema is 'Esther'. van gereedschappen Industrieweg 37b SOEST Tel. 02155-13298 Op maandag 13, dinsdag 14 en woens dag 15 januari jongstleden werd 41 cur sisten het examen afgenomen voor het eenheidsdiploma EHBO. 40 Slaagden hiervoor. Er werd slechts één cursist af gewezen. De geslaagden zijn: Mej. I. Aaldijk, mej. J. van Beek, mevr. A. van den Berg-Kooy, mevr. K. Boelens, mevr. J. van den Bogert, mej. J. Bosboom, mevr. H. Blij-Staring, mevr. B. van den Broek, dhr. S. Brons, dhr. A. van den Brul, mej. R. van Doorn, mej. B. van Duinkerken, mevr. P. van Drie, dhr. R. Fennis, dhr. K. Fonteijn, mej. C. de Haan, dhr. A. Heining, mevr. M. Hen- sums-van Drie, mevr. M. van den Hof- fe-Vermaas, mevr. E. Jacobs, mevr. H. Kamphorst, dhr. A. Koenders, mevr. J. Koole, mej. A. van Looyengoed, mevr. I. Molloy, dhr. W. Middelman, dhr. G. de Munnik, dhr. R. Neuburger, dhr. J. Nieuwelink, mevr. A. van Nimwegen, dhr. L. Pothoven, mej. S. Reijn, mej. A.' van Rouwendaal, mevr. J. van Vessem, mevr. A. Vergroesen, mevr. Pels-Rij ken, mevr. N. Valken, mej. S. de Vries, mevr. M. Vuyk, dhr. E. van Walsem', mevr. K. van der Wardt. Al met al een zeer goed resultaat, ook voor de kader-instructeurs mevr. W. Meijer-de Graaff en de heer R. van 't Land, die deze cursussen hebben gege ven.

Soester Courant | 1992 | | pagina 21