Aquarellen van Kraak in Groeneveld /f 1 m 1 CULTUUR t I CULTUUR tl Lezing over Rembrandt in C-drie Joke Bruys: 'Gepeperd' in C-drie Open dag bij Centrum Mayindra Kleuretsen in Anna Paulownahuis Speeldoos WOENSDAG 22 JANUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 22 V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg Tentoonstelling van Groningse kunstschilder Machineschrijven bij Trema'87 'Kiezen in het landschap' in 'Koffie met de boswachter' Vrouwenkring in Amersfoort Toegepaste hypnose Kasteelconcert in Groeneveld Baarn Kinderboerderij De Yrije Teugel Expositie van Eric Levert Musical in De Fiint uitgesteld PASO-avond met bloemen-waarnemingen Poppenbeurs Utrecht \NereldI/I/1nkel Hoe werkt de Wereldwinkel nu precies? De Wijze Kater Les Funambules met Flic-Flac Theater Agenda Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Bedrijfsbowling-competitie Na een kleine rustperiode is de bedrijfs bowling-competitie haar tweede perio de weer ingegaan. De teams staan weer te popelen om te spelen. Na alweer twee avonden zit iedereen weer goed in de race. De verschillen worden steeds klei ner. Vooral de top drie, Conimex Baarn, Frejo Soest en Mercurius Soest, wisselen steeds van plaats. Maar ook Van Halteren Bunschoten, Sprinkler Amersfoort en Johnson en Johnson Amersfoort willen hun plaats verbete ren of behouden. Want de eerste zes gaan door naar de finale. Volgende keer meer. Kinderbios Op vrijdag 31 januari wordt er voor de kinderen een fantastische avonturen film van Walt Disney gedraaid, over een Amerikaans jongetje dat Napoleon heet en zijn vriendinnetje Samantha. Het is een uitbundige en vrolijke film, met in de hoofdrol Michael Douglas. De geschikte leeftijd is vanaf zeven jaar en de toegang is f 2,50. Aanvang 15.45 uur en de film duurt 90 minuten, tot dan! Kindertheater Op zaterdag 25 januari is er voor de kinderen een prachtig marionetten theater te zien. De voorstelling heet "De Japanse Nachtegaal". Het verhaal is gebaseerd op het beroemde sprookje van Hans Christiaan Andersen, "De keizer en de nachtegaal". Alleen heeft dit marionettentheater er een hele an dere versie van gemaakt, want er ver schijnt ook een heks Jamamba op het toneel. Zij is ook op zoek naar de nachtegaal! De voorstelling begint za terdag om 14.30 uur en duurt ongeveer 65 minuten. Toegang is vijf gulden. Al le kinderen vanaf acht jaar zijn van har te welkom. Nieuwe start cursussen Alle creatieve cursussen zijn deze week weer van start gegaan. Er zijn ook dit jaar weer weinig cursussen geannuleerd in verband met te weinig aanmeldingen. Voor een aantal cursussen hebben we zelfs wachtlijsten moeten maken bij voorbeeld voor edelsmeden, bewegen en ontspannen, bloemschikken, teke nen en schilderen. Jammer dat we soms nee moeten verkopen. Maar de wacht lijst is er niet voor niets want het gebeurt regelmatig dat er cursisten afhaken na één of twee lessen. Dan komt er weer een plaatsje vrij voor iemand die op de wachtlijst staat en met smart zit te wach ten. Wilt u nog een cursus volgen in dit voor jaar maar heeft u nog geen keus ge maakt? Bij de volgende cursussen is er nog een plaats vrij voor u: Starten met tekenen, portret/model tekenen, mo de/kinderkleding, kunst en cultuur van Klein Azië (Turkije), origami, grime ren, volksdansen, jazzballet en moder ne dans. Meer informatie over cursus sen en cultuur kunt u lezen in ons nieu we programmaboekje. Dit ligt voor u klaar in ons centrum. Wordt verwacht januari: expositie: nieuw werk van Kunstuitleen Soest werk van cursisten olieverfschilderen 24 januari: lezing Rembrandt tentoon stelling 25 januari: kindertheater: de Japanse Nachtegaal 28 januari: excursie Rembrandt-ten- toonstelling 30 januari: theater: Joke Bruys 31 januari: kinderbios: Napoleon en Samantha 14 februari: kinderbios: Het gebochel de paardje. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De Volksuniversiteit start begin februa ri, bij voldoende deelname, een ver volgcursus Pergamano voor diegenen die al een beginnerscursus gevolgd heb ben. De onderwerpen die bij deze cur sus behandeld worden, zijn o.a.: - schilderen met twee kleuren aan het penseel; - ophalen van basistechnieken, vooral dorseren en ciseleren; - het zelf ontwerpen van rand-, prik- en knipmotieven; - het maken van doosjes; - drie-dimensionale techniek; - het kennismaken met paarlemoer- en metallicverven. Als u interesse in deze cursus heeft dan kunt u zich tot 30 januari aanmelden op het kantoor van de Volksuniversiteit. Aanvang cursus: woensdag 5 februari van 19.30 tot 21.30 uur. Docent: P. Vonk. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 55,-. U kunt ook nog inschrijven voor de kor te "Taalcursussen voor uw vakantie", de cursus "Muziek beluisteren: Barok" en de lezeing "Intuïtieve ontwikke ling", die eveneens in februari van start gaan. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a (VW-gebouw). Tel. 22195. Kantoor geopend: maan dag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00 tot 13.00 uur. Claes Kraak staat bekend om zijn fraaie aquarellen. De kunstschilder uit het Groningse Alteveer exposeert mo menteel in Kasteel Groeneveld. Hij brengt zijn omgang met de natuur op prachtige wijze in beeld. Het Groningse land, de uitgestrekte landerijen met veel water vormen voor hem een imposant voorbeeld. Het maakt een diepe indruk op hem. Ter plekke maakt hij schetsen die hij later gebruikt bij het maken van aquarellen. Claes Kraak is geboren in Groningen en met zijn familie geëmigreerd naar Au stralië. Zijn vader was kunstschilder en Claes werd dat ook. Hij kreeg les van een Italiaan, leerde aquarelleren en ver kocht veel van zijn werk. Hij trouwde met de dochter van een emigrant uit Groningen en toen hun twee dochters naar de middelbare school moesten, keerde het gezin terug naar Nederland om daar vervolgens te blijven. Ook in Nederland werd Kraak ontdekt vanwege zijn fraaie en gedetail leerde aquarellen. "Het is maar watje mooi vindt", is zijn simpele commentaar. "Maar dit land vind ik het mooiste." Uitgestrekte landerijen.... Zin in afwisseling Voor 'n prikkie zijn leuke 2e hands artikelen te koop om uw Interieur eens een ander aanzien te geven. Bijv.: vloerkleden, schilderijen, servies goed, stoelen, lampen. Bovendien voor de liefhebber: een oud trapharmonium. Open dl. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 Bij Trema'87 start deze week een cur sus typen van acht weken voor Neder landers en voor buitenlanders. De les sen voor Nederlanders zijn op dinsdag middag van 13.15 - 16.00 uur en voor de buitenlanders op donderdagmiddag van 13.15 - 16.00 uur. Het doel is 'blind' te leren typen; korte briefjes worden geschreven en formu lieren ingevuld. De cursus machine- schrijven is ook een voorbereiding op de cursussen 'Kennismaken met de computer', die eind maart starten. Wie belangstelling heeft, moet zich zo snel mogelijk opgeven: op maandag 20 ja nuari aanstaande van 9.00 tot 16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 13.00 uur. Trema'87 is gevestigd aan de Klaarwa- terweg 5, 3762 XT Soest, tel. 25771. In het kader van de Rembrandt-ten- toonstelling 'Rembrandt, de Meester en zijn Werkplaats' in het Rijksmuseum te Amsterdam, organiseert C-drie een lezing op vrijdag 24 januari. Vier grote Europese musea in Berlijn, Amsterdam en Londen organiseren sa men een grote tentoonstelling met schilderijen, tekeningen en etsen van Rembrandt en zijn leerlingen. In het Rijksmuseum zijn de schilderijen te zien van 4 december tot en met 1 maart en de tekeningen van 4 december tot en met 19 januari. In alle drie de steden zal de tentoonstel ling vijftig schilderijen van Rembrandt omvatten en veertig van zijn leerlingen. Ieder organiserend museum leent zelf zes topstukken uit aan de tentoonstel ling. Zo zullen uit Berlijn het imposante dubbelportret 'De doopsgezinde predi kant Anslo en zijn vrouw' en het portret 'Hendrikje Stoffels' te zien zijn. Amsterdam leent aan de tentoonstel ling het wereldberoemde groepsportret 'de staalmeesters' uit, evenals één van de zeldzame landschappen van Rem brandt 'De stenen brug'. De keuze van de werken weerspiegelt de verschei denheid in thematiek van Rembrandt en zijn boeiende artistieke ontwikke ling. De lezing die op vrijdag 24 januari om 20.00 uur gehouden wordt in de grote zaal van C-drie is een interessante inlei ding voor een bezoek aan het museum. De lezing wordt gegeven door Klaaske de Vos. Zij is kunsthistoricus en tevens docente kunstgeschiedenis bij C-drie. Kaarten reserveren bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Toegang f 7,50. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Donderdagavond 30 januari is Joke Bruys in C-drie te zien met haar solo voorstelling 'Gepeperd', een cabaret programma waar geen verhaallijn in zit. Wie de voorstelling gezien heeft, zal dan ook niet 's avonds in bed ba dend van het zweet rondtollen omdat het verhaal hem of haar ontgaan is. De hedendaagse problemen leveren voor de tekstschrijvers van Joke genoeg gespreksstof en vragen op. Voor de be zoeker worden deze vragen vertaald in mooie, scherpe liedjes en conferences. Confrontaties met de pin-up girls, de Golfcrisis en Winnie Mandela zijn hier voorbeelden van. Vragen die ze stelt zijn onder andere: "Hoe erg is het ge steld met onze wereldleiders en aan hang?" Ofte wel is Winny Mandela een takkewijf of niet? Wat is bijvoorbeeld de zin van een (dreigende) oorlog als er geen Neder landse Vera Lynn zou zijn om het mo reel van onze Jannen, onze Kezen en de potentiële slachtoffers hoog te houden? Joke zoekt het duidelijk tussen wrang en zot. Ze is brutaal, grof en agressief, maar daarentegen ook vertederend en ontroerend. Antwoorden op de vragen geeft ze niet, maar ze signaleert en stelt de vragen. Joke Bruys komt in deze show als een volleerd cabaretière naar voren. De muzikale begeleiding wordt met stijl en JOKE BRüifS flair door Hans Stoop en Wouter de Koning verzorgd. Kortom, een voor stelling om niet te missen als men houdt van confrontaties en puur entertain ment. 'Gepeperd' begint om 20.00 uur. De toegang is f 17,50, Pas 65/CJP/JTK- houders f 15,00. Reserveren (tijdens kantooruren) tel. 22188. Het nieuwe seizoen is begonnen, en zo zullen de cursussen die in Mayindra gegeven worden ook weer van start gaan. Zoals ieder seizoen gaat hieraan vooraf een Introductiedag. Deze is op zaterdag 25 januari van 10.30 tot on geveer 17.30 uur. De workshops geven een indruk van de volledige uitgebreide cursus die na de introductiedag start. Zo kan men dus kennismaken met de cursus en cursus leider/ster. Maar naast de kennisma king tijdens zo'n workshop, biedt deze ook heel veel informatie, en bij vele workshops kan men ook gewoon mee doen. In ieder geval zijn de workshops heel praktisch gericht. De Introductiedag begint om 10.30 uur met de workshop Bachbloesemreme- dies. Deze wordt gegeven door Roos Vilé. Zij werkt reeds jaren met de bach- bloesemremedies, en weet ze tijdens de workshop ook heel duidelijk herken baar te maken. Bachbloesemremedies zijn bloemenremedies die heel hulp- zaam kunnen zijn bij het verwerken van problemen. Om 11.30 uur is er de workshop Yoga gegeven door Cherie Niels. Om 12.00 uur volgt Pergamano. Margriet Bleyerveld laat verschillende werkstukken en mogelijkheden zien van het bewerken van perkamentpa pier. Om 13.30 uur is de workshop Sacred Dance, door Yvonne Malmberg. Zij heeft een geheel eigen vorm van sacred dance ontwikkeld. Om 14.30 uur Polariteitsmassage door Roos Vilé. Hier zal een deel van de massage voorgedaan worden, waarbij ondertussen het specifieke van de pola riteit - helende en intuïtieve massage - uitgelegd zal worden. Om 16.00 uur wordt er een speciale vi- deo-hypnos tape vertoond. Veel men sen zijn nieuwsgierig naar wat hypnose precies doet, anderen vinden het eng. De hypnose tape laat heel eenvoudig ervaren wat dit precies inhoudt, en daarna voelt men zich vaak lekker op geknapt. De dag wordt afgesloten met een Medi tatie door Roos Vilé, om 16.45 uur. Ook hieraan kan iedereen meedoen. Wil men met deze dag meedoen, dan dient men zich wel van tevoren op te ge ven bij Mayindra, Kerkstraat 3-5 te Soest. Wil men meer informatie over deze dag of andere cursussen, kan men dagelijks terecht in de winkel van Mayindra, van 10.00 -18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) van 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur. Vanaf vrijdag 31 januari gaan er weer verschillende cursussen van start, te be ginnen met Sacred Healing Dance, op 1 februari Bachbloesemremedies en op 3 februari een lezing over klassieke ho meopathie. Zondag 26 januari aanstaande gaat het 'Koffiedrinken met de boswach ter' op Kasteel Groeneveld over het versterken van onze rivierdijken. Aajnleiding hiertoe is de dubbelten toonstelling 'Een spoor van vernielin g/een spoor van vernieuwing', die op het ogenblik in Kasteel Groeneveld te bezichtigen is. Het publiek kan in discussie gaan met Willem van Toorn, dichter/schrijver, en Jan Hoogland, directeur "Water" van Rijkswaterstaat. Voorzitter van de discussie is zoals altijd André Wiersma, boswachter van de boswachterij De Vuursche. 'Kiezen in het landschap' is de vierde in de reeks 'Koffiedrinken met de bos wachter'. De redactie van dit program ma is in handen van Kasteel Groène- veld en VARA's Vroege Vogels. Het is de bedoeling dat het publiek meedenkt en meediscussieert. Daarom zullen de inleidingen kort zijn, zodat er tijd ge noeg is om met elkaar van gedachten te wisselen. Willem van Toorn is dichter/schrijver en hij is goed op de hoogte van de cultu rele, historische en natuurlijke waarden van het rivierlandschap. Hij meent dan ook dat de werkzaamheden van Rijks waterstaat aldaar een ontoelaatbare aantasting van het landschap tot gevolg hebben. Jan Hoogland daarentegen meent dat de veiligheid van de bewo ners voorop staat. Tijdens de 'verbete ring van de dijken', zoals dat in kringen De Kringen zijn een bekend begrip aan het worden in homo-land. Kringen zijn praatgroepen voor jongeren en oude ren, die op een ontspannen manier met elkaar van gedachten wisselen over din gen die te maken hebben met homo-/ lesbisch-zijn. Door te praten over en te luisteren naar ervaringen van anderen kunnen mensen een steun voor elkaar zijn. Bovendien is het een leuke manier om met andere homo's en lesbiennes in contact te komen. Naast de reeds bestaande Gemengde Kringen en de Jongerenkring, wordt er binnenkort in Amersfoort gestart met een Vrouwenkring. Hiervoor zijn de eerste aanmeldingen al binnen. In de Vrouwenkring wordt gepraat over za ken waar lesbiennes mee te maken heb ben, zoals: relatievormen, homo-/les- bocultuur, vooroordelen, boeken en films, enzovoort. Dat gebeurt aan de hand van thema's of met een gast spreekster. De Kringen zijn ontstaan uit drie geloofsgemeenschappen, maar het is al lang niet meer zo dat men gelovig moet zijn om mee te kunnen doen. De Kringen staan open voor iedereen. De Vrouwenkring zal gestart zodra het minimumaantal van acht aanmeldingen binnen is. Wie op een leuke manier met andere lesbische vrouwen/meiden in contact wil komen, kan voor informatie bellen: 033-805153. Schrijven kan ook: Magda v.d. Belt, p/a Ambacht laan 62, 3828 DA Hoogland. Maak eens kennis met hypnose. Hyp nose is niet eng. In hypnose ben je niet van de wereld. Integendeel, onder hyp nose ben je je heel bewust van jezelf en de relatie die je hebt met je omgeving. Hypnose is geen kunstje, maar iets wat je dagelijks spontaan gebeurt. De NVTH organiseert op 25 en 26 ja nuari in Soest een besloten bijeenkomst waar men praktisch in aanraking kan komen met Toegepaste Hypnose. De bijeenkomst staat onder leiding van een professionele hypnothetapeut, die te vens docent is bij de NVTH. De NVTH heeft baanbrekend werk verricht en is in haar bestaan uitgegroeid tot een van de belangwekkendste instituten in Ne derland op het gebied van hypnose en hypnotherapie. Geïnteresseerden kun nen telefonisch contact opnemen met het secretariaat in Eindhoven: tel. 040-457817. De bijeenkomst is bedoeld voor hen die hypnose in het dagelijks leven (eventu eel professioneel) willen toepassen. Zo kan men leren hoe hypnose te gebrui ken is bij zaken zoals het opheffen van hoofdpijn (migraine), stress, slaappro blemen en het verbeteren van leer-, werk- en sportprestaties. van Rijkswaterstaat genoemd wordt, kan heel goed rekening gehouden wor den met de kwaliteit van het landschap. "Een onvervangbaar rivierenlandschap gaat ten gronde!" Zo benadrukken de tegenstanders van de rivierdijkverster king. "Droge voeten hou je niet zo maar!" wordt daartegenover gesteld, omdat dat voor ons veel te vanzelfspre kend zou zijn geworden. Het droog- houden van het land kost soms iets wat ons na aan het hart ligt. Hier doemt een eeuwenoud probleem op; keuze maken in het landschap. Kiezen voor culturele, historische en landschappelijke pracht of kiezen voor een veilig leefmilieu, waarin de kans op overstroming tot één keer in de 1250 jaar is gereduceerd? Sluit het één het ander uit? Is er geen 'gulden middenweg'? Aanvang 10.30 uur uiteraard met een kopje koffie. Toegang inclusief koffie/ thee f 2,50 per persoon. In de Hasselaerzaal van Kasteel Groe neveld in Baarn wordt op zaterdag avond 25 januari weer een kasteelcon cert gegeven. Uitvoerenden zijn: Abbie de Quant, fluit; Esther Apituley, alt viool; Stefica Zuzek, harp. Zij spelen werken van C.P.E. Bach, I.F. Stravins- ky, P.C. Bascapol, F.A. Hoffmeister, L. Francesconi en C. Debussy. Het con cert begint om 20.15 uur. Entree: f 15,-/13,50. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 januari: Van 9.30 - 11.30 uur: De knutselclub voor volwassenen. Heel leuk om aan mee te doen. Het kost f 2,50 inclusief koffie en materialen. Van 10.00 - 11.30 uur: De Groen van Prinstererschool doet mee aan het na tuurproject over water. Van 13.30 -15.00 uur: Ook groep 5 en 6 van de Groen van Prinstererschool komen langs. Zij zijn vooral bezig met vissen. Tot slot van deze drukke dag komen Maurice en Fleur met 20 vriendjes langs om hun naamdag te vieren. Vrijdag 24 januari Groep 7 en 8 van De Groen van Prin stererschool krijgt een verhaal van een medewerker van Greenpeace over ver vuild water. Van 15.45 - 17.45 uur komen Linda en Tamara hun verjaardag vieren. En uiteraard van 19.00 - 20.30 uur: Kinderdisco. Voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De entree is één gulden voor deze speciale avond. Want de dis co staat in het teken van Tropical Night. Om de winter wat weg te denken, zal er vanavond een tropische sfeer zijn en ook zijn er danswedstrijden. Tevens is er het afscheid van onze stagiaires Bjor- ne en Marieke. Zaterdag 25 januari Drie kinderen zijn jarig. Zij komen met 35 vriendjes feesten. De clown is ook van de partij. En tot slot doen we veel muziekspelletjes samen. Ook dieren verzorgers vanaf 8 jaar zijn van harte welkom. Zij kunnen vanaf 13.30 uur bij Mirjam terecht die hen helpt. Dinsdag 28 januari De Minister de Visserschool komt langs met de groepen 1 en 2 voor het project: Wie wat water. Woensdag 29 januari 9.30 - 11.30 uur: peuter/ouderoch tend. Ouders kunnen met hun kleinste kind(eren) komen spelen, zingen en knutselen. Het kost drie gulden per ou der/kindpaar. Op onze theatermiddag vanmiddag een voorstelling genaamd: "De vuilnis man". Een prachtig beroep, want je ruimt een hoop rotzooi en troep op. Maar soms vind je ook iets heel erg waardevols. Wat gebeurt er dan? De voorstelling begint om 14.00 uur en kost één gulden entree. Tot 16.00 uur zijn er ook nog diverse activiteiten te doen. In de Soester galerie het Anna Pau lownahuis aan de Burgemeester Gro- thestraat 51 is vanaf aanstaande zon dag 26 januari een nieuwe expositie ingericht van beeldend kunstenaar Eric Levert. De tentoonstelling omvat een aantal kleuretsen en is te zien tot 1 maart. Eric Levert (1955) volgde de opleiding vrije grafiek aan de Rietveld-academie en studeerde in 1982 af. Sinds 1985 is hij lid van het grafisch collectief "Thoets" in Amsterdam. Eerder expo seerde hij in Amsterdam, Utrecht, La ren en Hilversum. Sinds 1985 vervaardigt Eric kleuren- diepdrukken. Bij de totstandkoming van deze prenten speelt de technische kant een belangrijke rol, maar zijn werk staat altijd in dienst van het uiteindelij ke doel: het beeld als uitdrukking van een gevoel of een idee. Bij de wording van het beeld spelen her inneringen mee aan allerlei vormen van kunst, waarin hij de symboliek en de zeggingskracht van abstracte vormen en lijnen terugvindt, die in zijn werk een belangrijke rol spelen. Naast de beken de etsmethoden/aquatint, droge naald, lijnets, etc.) maalct Eric Levert gebruik van platen die met een plastic pasta zijn bewerkt. Na droging van de pasta kun nen deze reliëfplaten op dezelfde ma nier worden gedrukt als een ets: het op pervlak wordt met tarlatan en de hand "afgeslagen", de diepere delen van het reliëf houden de inkt vast. "Met etsen doe ik veel meer met kleur contrasten," aldus Eric Levert. "Als ik schilder ben ik meer monochroom be zig. Mijn schilderen was tot nu toe meer een 'schetsen' ten behoeve van het et sen." De expositie wordt a.s. zondag om 16.00 uur in aanwezigheid van de kun stenaar geopend en is daarna tot 1 maart te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag 9.00-17.00 uur en zondag 13.00-17.00 uur, of na afspraak: tel. 11563. Door een misverstand omtrent de boeking tussen impresariaat Jacques Senf en het ballet van Vlaanderen, kan de in het jaarprogramma van de Flint aangekondigde musical 'Broad- way Baby' op woensdag 5 februari in De Flint geen doorgang vinden. De voorstelling is verplaatst naar donderdag 30 januari a.s., 20.15 uur in de Stadshal van de Flint. De Nederlandse Vereniging ter bevor dering van Paranormale en Sociale Ontwikkeling (PASO) organiseert op woensdag 22 januari een avond met helderziende waarnemingen door de heer P. Coppens. Aan de hand van de door de bezoekers meegebrachte bloe men zal de heer Coppens op een para normale manier een aantal zaken uit de bloemen halen, die te maken hebben met de gever van bloemen of iemand uit zijn of haar omgeving. De inhoud van de boodschap heeft vaak te maken met de intentie waarmee men de bloemen meegenomen heeft. De avond begint om 20.00 uur in De Vangrail, Nachtegaalweg 8c. Entree: f 2,50 voor leden; f 6,- voor niet-leden. Informatie: tel. 21962. In "Maresca" (veemarkthallen) aan de Sartreweg 1-3 in Utrecht wordt op za terdag 25 januari weer de jaarlijkse poppenbeurs gehouden, waaraan zo'n 80 deelnemers meedoen. Er zijn o.a. al lerlei poppen te zien van internationale en nationale poppenmaaksters, evenals poppenhuizen, teddyberen en natuur lijk de poppendokter. Uit Soest neemt poppenmaakster Gradie Jansen deel. De beurs wordt georganiseerd door Niesje Wolters-van Bemmel en is ge opend van 10.30 tot 16.30 uur. Entree: f5,-; 654- f 4,-; kinderen tot 12 jaar (onder geleide) f 1,-. ^^^Üjchting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 1 De Wereldwinkel betrekt haar produk- ten rechtstreeks van de importeur, SOS-Wereldhandel in Culemborg. De ze organisatie voor ontwikkelingssa menwerking heeft direkt contact met de producenten in de Derde Wereld en be taalt hun een goede (eerlijke) prijs. Daarnaast maakt zij informatiemate riaal over de producenten met achter gronden, over hun manier van leven en werken en over de belemmeringen die zij in eigen land en internationaal on dervinden. Meerdere groepen van handwerkslieden en boeren in de Der de Wereld nemen het initiatief om hun eigen positie te verbeteren, vaak tegen oneerlijke concurrentie of onrechtvaar dige handelsbarrières in. Dat vraagt heel wat creativiteit en uit houdingsvermogen. SOS-Wereldhan del steunt deze initiatieven. Bij SOS- Wereldhandel blijft de producent cen traal staan, achter ieder produkt zit een persoon of een gezin dat het vervaar digd heeft. Ieder produkt legt een ver binding tussen ons en de Derde Wereld. De prijs die wij in het welvarende Wes ten betalen komt rechtstreeks ten goede aan de producenten in het arme Zui den. Het is dan ook niet de winst die de We reldwinkel maakt, maar de prijs die de producent krijgt, die belangrijk is. De Wereldwinkel Soest werkt uitsluitend met vrijwilligers en die zijn dik tevreden als ze op den duur geheel op eigen kracht de exploitatie van de winkel kunnen financieren, en daar ziet het wel naar uit. Heel veel Soesters hebben al ontdekt dat de Wereldwinkel veel te bieden heeft. Het adres is: Steenhoffstraat 9A, tel. 28132. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-16.00 uur. Kultüreel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-180 50 Carol van Herwijnen en Paul Röttger voeren de veertienhoofdige cast aan van Herman Heijermans' toneel sprookje 'De Wijze Kater', dat zoals alle echte goede sprookjes meer is dan een verzinsel alleen. De venijnige variant op de bekende 'Gelaarsde Kat', die in 1917, met de legendarische Jan Musch in de hoofdrol, in première ging, is anno 1991 nog springlevend. Hitsend scherp en bovenal geestig wordt het hoogst ge zeten deel van de smaenleving op de hak genomen door de sprekende kater, die als 'rattenvanger' het hof zuivert van ongedierte. Een stuk als 'De Wijze Ka ter', dat zeventien jaar geleden voor het laatst werd opgevoerd, bevat anno 1992 nog zoveel actueels dat het alles zins de moeite waard is om het stuk op nieuw uit te brengen. Dit 'boosaardige sprookje' (zoals Heijermans zelf 'De Joseph Collard en Jean-Louis Danvoye zijn twee humoristen met een perfecte mime-techniek en een ruime podium ervaring. In de omringende landen en nu ook in Nederland hebben Les Fu nambules een gode naam en faam op gebouwd. Het is per slot een woordelo ze voorstelling. Door middel van alle daagse voorwerpen, een attaché-kof fer, plakband, een typemachine enzo voort ontstaat een waterval van gags en bizarre toestanden. Het publiek heeft nauwelijks de tijd om op adem te ko men. Een warwereld; alles loopt in het honderd. De combinatie van timing, techniek, kwlaiteit en amusements waarde vormt het geheel tot een perfect visueel komisch spektakel. Een voor stelling voor het hele gezin. Kater' omschrijft) heeft een geheel ei gen plaats in de vaderlandse toneellite ratuur. Zoals in veel van Heijermans' toneelstukken is ook dit stuk een pro test tegen de macht en een aanklacht te gen de bureaucratie. Maar tevens is het een meelijwekkende afschildering van de wijze waarop de monarchie gevan gen zit in het eigen keurslijf, onmachtig om daarin verandering aan te brengen. Zaterdag 25 januari, 20.15 uur: "Vriend aan huis" (trv-out) Komedie met John Leddy, Ben Huls man, Simone Rooskens, Karla Wild schut en Babette Mulder. Kaarten f 17,50,-; Pas65/CJP f 15,- Dinsdag 28 januari, 20.15 uur: "De Wijze Kater" 'Sprookje' van Herman Heijermans met o.a. Carol v. Herwijnen, Paul Rött ger, Niek Pancras, IJf Blokker. Kaarten f 18-; Pas65/CJP f 26,- Woensdag 28 januari14.00 uur: "Mol en Muis" Kindervoorstelling, 4 tot 7 jaar, door theatergroep Hobo. Kaarten f 6,-. Donderdag 30 januari, 20.15 uur: "Flic-Flac" Optreden van Les Funambules, Franse humoristen met het accent op mime- techniek. Kaarten f 17,-; Pas65+/CJP f 15,-. f

Soester Courant | 1992 | | pagina 22