OP JE OGEN Verdwenen Soest DONiBt K' GROTE OPRUIMING Verdwenen Soest hervonden Sü 10P SOESTi De Narre Knollen oefenen al met Kleintje Carnaval nieuws PAGINA 22 wnahuis o dH/inkel ct de inkel S?| Agenda WOENSDAG 22 JANUARI 1992 SOESTER COURANT Rondje Soest NACHTWACHT 'Omgaan met eigen lichaam en geest' PAGINA 23 De Lopers van de week Op zaterdag 1 februari in Bos en Duin 'Jong Soest' over intieme vriendschap Aktiviteiten VW-Soest 1992 De Rotstuin Nu bij ïMMUd Silver Star te huur: NINTENDO en SEGA SPELLEN en SPELCOMPUTERS 1 spel, 1 dag5,-, 3 dagen 10,- 3 spellen, 3 dagen 25,- Spelcomputer, eerste dag 10,- extradag 5,-, een week 30,- FILMCLUB SILVER STAR DOET MEER Diverse CD-singles, 3 voor15,- Diverse CD's, 6 halen3 BETALEN SILVER STAR CD I SILVER STAR VIDEO EERSTE BEDRIJF TWEEDE BEDRIJF DERDE BEDRIJF Museum Oud Soest ;er monochroom be- n was tot nu toe meer behoeve van het et- rdt a.s. zondag om ezigheid van de kun- en is daarna tot 1 en van dinsdag tot en 17.00 uur en zondag of na afspraak: tel. Wereldwinkel Soest I 9\ tel. 28132 1 betrekt haar produk- van de importeur, del in Culemborg. De- oor ontwikkelingssa- t direkt contact met de e Derde Wereld en be- ;oede (eerlijke) prijs. :t zij informatiemate- 'ducenten met achter in manier van leven en de belemmeringen die en internationaal on- ;rdere groepen van i en boeren in de Der- n het initiatief om hun /erbeteren, vaak tegen rrentie of onrechtvaar- ières in. wat creativiteit en uit jen. SOS-Wereldhan- initiatieven. Bij SOS- lijft de producent cen- ir ieder produkt zit een gezin dat het vervaar- r produkt legt een ver- ns en de Derde Wereld, n het welvarende Wes- t rechtstreeks ten goede nten in het arme Zui liet de winst die de We- vt, maar de prijs die de t, die belangrijk is. De Joest werkt uitsluitend en die zijn dik tevreden duur geheel op eigen oitatie van de winkel ren, en daar ziet het wel ers hebben al ontdekt winkel veel te bieden is: Steenhoffstraat 9A, ningstijden: dinsdag en 0-17.00 uur; woensdag r; vrijdag 9.30-21.00 30-16.00 uur. ft) heeft een geheel ei- vaderlandse toneellite- i veel van Heijermans' s ook dit stuk een pro- cht en een aanklacht te- atie. Maar tevens is het ende afschildering van p de monarchie gevan gen keurslijf, onmachtig idering aan te brengen. wari, 20.15 uur: U>S" (tiy-OUt) 'ohn Leddy, Ben Huls- Rooskens, Karla Wild- te Mulder. V; Pas65/CJP f 15,- uari, 20.15 uur: Ier" Herman Heijermans Herwijnen, Paul Rött- ras, Ijf Blokker. Pas65/CJPf26,- muari, 14.00 uur: 'ing, 4 tot 7 jaar, door obo. januari, 20.15 uur: -es Funambules, Franse 't het accent op mime- Pas65+/CJP f 15,-. door Arie Wandelaar |]et gebeurde in de afgelopen week in de nacht van vrijdag op zaterdag. Marie en Arie hadden zich in de echte- lijke sponde genesteld en ondernamen pogingen de ogen voor een aantal uren (e sluiten. Een voornemen dat enige lijd in beslag nam. Marie griezelde na van een tv-film die haar slecht beko men was, Arie beluisterde de oproep van een miauwende kater die kennis making zocht. De wekkerradio tikte geluidloos naar het tweede uur van de yerse dag. Marie, altijd gewend de actualiteiten van de laatste 24 uur vlak voor het sla- pen-gaan bekendheid te geven, had dit keer slechts één mededeling. 'Ik heb vandaag zoiets engs gezien. Een buizerd in de tuin met een muis in zijn bek.' Arie kon er niet van wakker liggen. 'Dat is een vreselijk gezicht hoor', ver volgde ze. Het verdere verloop van het beestach tige verhaal ontging Arie. Zijn ooglui ken waren nog maar nauwelijks geslo ten, toen hij zich verbeeldde in een bokswedstrijd te zijn terechtgekomen. Een misverstand. Het was Marie die hem een dreun had verkocht. 'Er wordt gebeld', luidde haar verkla ring. Arie kon het niet bevestigen. 'Jij hoort ook nooit wat. Zet je gehoor apparaat dan ook aan', klonk het iet wat paniekerig. Evenmin als Arie's stropdas deel uit maakt van zijn nachtgewaad, behoort ook een gehoorapparaat niet tot zijn slaapgereedschap. Er zijn echter situa ties die om aanpassingen vragen en dus werd het toestel in stelling ge bracht. Marie's waarneming bleek te kloppen. Ook Arie beluisterde het ge luid van de bel. Er was duidelijk spra ke van groot alarm. De roep om aan dacht werd ondersteund door een rit misch getik met een metalen voorwerp op de ruit van de voordeur. Rechtopzittend vroeg Marie zich af wie er op dit uur van de nacht belet kwam vragen. Aangezien Marie daar op geen pasklaar antwoord in voor raad had, stelde hij een aantal moge' fijkheden ter nachtelijke discussie. a. Het zouden Jehova's getuigen kun nen zijn die de wekker te vroeg hadden gezet. b. Tijdens een naburig feestje waren de kroketten spontaan ontploft. c. De politie kwam een nog niet be taalde bekeuring, wegens te lang par keren in de Van Weedestraat, innen. Marie kon er niet om lachen. Twee attente honden van de buur vrouw braken met hun geblaf door de geluidsbarrière. Doe wat', luidde de oproep van Ma rie, waarna Arie zijn twee brilleglazen zocht en vond, zich wapende met een alarmpistool en naar het SOS afdaal de. 'Wees voorzichtig', hoorde hij onder weg van bovenaf adviseren. Gekleed in boxershorts ontwaarde Arie in een vernuftig aangebracht kijkgat van de gordijnen de rug van een menselijk wezen, dat op de stoe prand onder de straatverlichting had plaatsgenomen, en naarmate de tijd verstreek niet de indruk wekte in de bijbehorende benen te willen gaan. Hoe verder te handelen, vroeg Arie zich af op het moment dat Marie vanaf een etage hoger hardop informeerde of hij al iets had gezien. Doen of zijn neus bloedde en in de gang of op het toilet een wachtpost betrekken, dan wel de aanval niet schuwen en atta queren. Noblesse oblige - adeldom verplicht - flitste het door hem heen, waarna hij de voordeur opende en ten strijde trok. Het silhouet op de stoeprand bleek toe te behoren aan een persoon van man nelijke kunne die waterig uit zijn ogen keek en de indruk wekte de leukste tijd van de nacht erop te hebben zitten. De daaropvolgende concversatie be vestigde deze indruk. De stoepzitter verklaarde op zoek te zijn naar een uit de koers geraakte vriendin. 'Nog geen uur geleden zei ze in de dis cotheek tegen mij dat ze hier woonde. Wat een trut.' De amoureuze nachtwaker leek het verstandig Arie's reactie niet af te wachten en verdween snel uit beeld. 'Wie was 't?\ wilde Marie bij terug komst van Arie weten. Een buizerd zonder muis', antwoord de Arie. 'Jij bent gek', oordeelde Marie. 'En dapper', voegde Arie er ten over vloede aan toe. ARIE WANDELAAR Onder dit motto zal Radio Soest met in gang van dinsdag 28 januari eenmaal per veertien dagen in het programma "Radio Soest 55", onder anderen een gesprek hebben met de heer Kees Aal- dijk over praktische filosofie. Centraal thema in deze gesprekken is het ervaren van de eigen belevingswereld, hoe deze ontstaat en hoe men deze kan beïnvloe den. Veel emotionele problemen ontstaan doordat de belevingen als zinloos wor den ervaren. Misschien heeft men ja renlang bepaalde doelen nagestreefd en dan ontdekt men uiteindelijk dat het realiseren van die doelen niet gelukki ger heeft gemaakt. In deze gesprekken wordt gezocht naar een nieuwe zingeving. Het leven wordt daarin niet beschouwd als iets wat ie mand overkomt, maar als iets wat men zelfbewust of onbewust creëert. De heer Aaldijk is part-time werkzaam als spiritueel therapeut en geeft cursus sen die onder andere verband houden met bovenstaand thema. Het program ma wordt uitgezonden tussen 13.00 en 15.00 uur. Als je een bril niet ziet zit ten, maar het eigenlijk niet meer af kan met het blote oog, zijn er tegenwoordig de mooi ste alternatieven. Wat dacht je van lenzen. Een gediplomeerd contactlens specialist als Donker heeft daarvoor de modernste appara tuur in huis. Bij een proefpas- sing kan hij je precies vertellen wat voor jou de mogelijkheden zijn. Het kunnen zuurstofdoor- latende lenzen worden, zachte lenzen of zelfs gekleurde len zen voor een andere kleur ogen. Kies je voor zachte len zen, dan kun je profiteren van het 'Zachte Lenzen Plan'. Voor een vast bedrag kun je dan elk half jaar rekenen op een paar 'verse' lenzen. Maar waar je ook voor kiest, lenzen zorgen zonder dat je 't merkt voor een scherpere blik. Dus als je je bril voor gezien houdt, kom dan eens kijken bij Donker. BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 - 18626 "Dét mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week is het: Raldy de Haar. Mare v.d. Kuil. Bas van Doorn. Gerdie Groothuis. Rozemarijn Timmers. De Narre Knollen storten zich op za terdag 1 februari al in het caranavals- geweld. Dan houdt de Soester carna valsvereniging het jaarlijkse Kleintje Carnaval. Dat voorschot wordt pre cies vier weken voor het carnaval van 1992 gehouden. De feestavond wordt gehouden in Bos en Duin aan de Bosstraat. Nu de feest dagen achter de rug zijn, gaat het bloed van de Narre Knollen weer sneller stro men en wordt gekeken of alles nog 'ge smeerd' loopt. De Narre Knollen ontvangen 1 februari zusterverenigingen uit Amersfoort, Utrecht, Den Haag en Noord-Brabant. De Narre Knollen waren dit jaar al bij diverse andere verenigingen öp bezoek. Natuurlijk zijn ook de dansmariekes van de partij, terwijl de Eemlander Blaaskapel voor de muziek zorgt. Ook het fameuze show-orkest Party Sound uit Brabant komt naar de toekomstige Knollenburcht. Kees van Amersfoort zorgt voor muziek met zijn discotheek. De zaal van Bos en Duin gaat om half negen op. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Bij Radio Soest gaat a.s. zondag voor de 13e maal het programma "Jong Soest" de lucht in. Het redaktieteam en de pre sentatoren Franca Olthof en Jan Trim bos zijn momenteel druk met de voor bereidingen van het onderwerp "intie me vriendschap", dat in deze uitzen ding aan de orde komt. Gasten zijn twee jongens en twee meisjes die o.a. praten over de vraag hoe seks-gericht jongeren kunnen zijn, over seksuele ervaringen en het leuke of verstikkende van rela ties. Luisteraars kunnen ook meepraten door tijdens de uitzending te bellen met de nummers 14100 of 26292. Voor andere uitzendingen zoekt "Jong Soest" nog gesprekspartners. Voor in formatie kan men bellen met coördina trice Henny Zondervan, tel. 25854 (vanaf 13.00 uur), of schrijven naar: Jong Soest, t.a.v. Jan Trimbos, Postbus 193, 3760 AD Soest, met vermelding van naam, adres en telefoon. Sommige onderwerpen zijn gevoelig. Daarom wordt voor die uitzendingen de anonimiteit van de gesprekspartners gegarandeerd. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Wist u dat de VW-Soest al uw theaterbesprekingen kan uit voeren via het VIB-systeem (dit is een automatisch systeem dat alle theaters in Nederland bereikt, waarbij de toe gangsbewijzen meteen worden afge drukt); zeer goed gesorteerd is in plattegron den, fiets- en wandelkaarten van de omgeving en daarbuiten; museumjaarkaarten, CJP-pas, visak- te 1992 en telefoonkaarten voor tele fooncellen (dus geen kwartjes meer) verkoopt; Kadobonnenvanf 10,-tot f 100,-(in denominaties van 10, 15, 20, 25, 50 en 100 gulden) verkoopt alsmede kado- bonnenverpakkingen, en dat men die in heel Nederland kan besteden; vakantiereisgidsen, de accommoda- tiegids voor adressen, hotels, pensions, bungalows en een evenementenkalen der heeft; boekingen verzorgt voor hotel- en fietsvakanties "Lekker weg in eigen land". voor u kan boeken voor bungalow vakanties (Gran Dorado)? De VW stelt het op prijs u ook in 1992 van dienst te zijn. Kom eens kijken aan de Steenhoffstraat 9a, geopend maan dag t/m vrijdag van 09.30 tot 16.30 uur, tel. 12075. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ W TUINBOUW EN PLANTKUNDE P De eerste lezing van Groei en Bloei in het nieuwe jaar heeft als onderwerp planten uit het (hoog)gebergte, ook wel alpineplanten genoemd. De flora in de bergstreken is zeer gevarieerd en boeiend. Alpineplanten behoren over het algemeen niet tot de gemakkelijk ste, maar met enige aanpassingen wat betreft de grond en (regen)watertoe- voer zijn er schitterende resultaten mee te bereiken in een rotstuin of in een gro te bak of trog. Harry Jans zal aan de hand van vele dia's de planten op hun natuurlijke standplaats laten zien, maar ook de toepassing ervan in onze tuin. Voor de echte liefhebber wordt ook in formatie gegeven over zeldzame plan ten, die zeer hoog in de gebergten groeien en die in Nederland uitsluitend in de zogenaamde alpinekas kunnen gedijen. Ook de praktijk komt aan de orde: zaaien en stekken van rotsplan- ten, winterbescherming, bescherming tegen te veel vocht, opbouw van een rotstuin en veel andere zaken. De lezingen van Groei en Bloei zijn gra tis toegankelijk voor leden van de ver eniging; niet-leden zijn welkom tegen een vergoeding van drie gulden. In 1992 is niet alleen de 'lezingendag' verander: ze zijn dan de dinsdagavond naar de donderdagavond verhuisd, maar ook vinden de lezingen nu plaats in het gebouw van de EHBO aan de Pa rallelweg 7a. Graag tot ziens op don derdagavond 23 januari! Aanvang 20.00 uur. Cursusnieuws: Ikebana-vervolgcursus Op veler verzoek zal mevrouw Peggy Maas een gevorderdencursus Ikebana geven. De eerste cursusavond is 22 ja nuari. Andere data zijn: 29 januari, 5 en 12 februari 1992. De cursus wordt ge geven in de gemeentekwekerij, het Mi lieu-educatief Centrum aan de Molen straat. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar: reageer snel. De kosten zijn voor leden f 40,- en voor niet-leden f 50,-. Nadere informatie en aanmel dingen bij Joyce Bartels, tel. 13906. Bloemencollages-cursus Vele mensen hebben reeds een cursus Bloemencollages met succes en en thousiasme gevolgd. Vanuit deze groep is de vraag ontstaan naar maandelijks terugkerende gelegenheid tot uitwisse len van ervaringen, aanleren van nieu we technieken, omgaan met nieuwe materialen, continuïteit in de contac ten, etc. De docente, mevrouw N. Coren, vol doet gaarne aan deze vraag en met in gang van februari kunnen (vergevor derde bloemcollage-cursisten een serie van vier lesavonden volgen. De data zijn: 26 februari, 12 maart, 16 april en 21 mei 1992. De kosten bedragen voor leden f 10,- per avond en voor niet-le den f 12,50. Nadere informatie en aan meldingen bij Joyce Bartels, tel. 13906. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) OP OP (50% KORTING) Nieuw op video: Out for justice, Steven Seagal; Robin Hood (import), Kevin Costner Not without my daughter, speelfilm King Ralph, komedie GROOTSTE OP HET GEBIED VAN VIDEO CD COMPUTERSPELEN Dtllenburgiaan 12 - 3761 JA Soest Olllenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Telefoon 02155-1 23 40 Het speelde in café De Teut en er ging nogal wat drank over de tafel - op de fo to in elk geval. Wanneer werd dit to neelstuk opgevoerd, waar, door wie en wat voor stuk was het - dat vroegen we allemaal. Nu, goed een maand later, is het allemaal voor ons uitgezocht door een van de mensen op de foto, oud- Soester mr. Jan van Doorne, nu wo nend in Anna Paulowna. Dank daar voor! De aanleiding was het eerste lustrum van de sociëteit De Soester Kring, op gericht 19 augustus 1919 - de uitvoe ring was dan ook 19 augustus 1924, 'des avonds 8 uur (precies)'. Het ging om een 'revue-tooneelspel' in drie bedrij ven, vijf taferelen bij elkaar, en na af loop was er dansen. Het stuk was gro tendeels door Van Doorne geschreven, het middelste bedrijf was van J.P. Bur- lage. Burgemeester De Beaufort was aanwezig met zijn echtgenote, en de re censent van de Soester (wat iets anders was dan de Soester Courant) schreef: 'Het stuk liep vlot van stapel en ik meen wel namens alle aanwezigen van dien avond te mogen zeggen, dat wij den au teurs en dames en heeren meespelen den dankbaar zijn voor de moeite, die zij zich gegeven hebben om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen.' Om u een beter idee te geven van de in houd van het stuk bieden we u hierbij een afddruk van het programma, plus de mededeling dat De Soester Kring haar onderdak had in Hotel De Vier sprong, dat in de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers zou worden vernield. De foto die hierbij wordt afgedrukt toont, van links naar rechts: Jo Sillevis, Fr. v.d. Veen, onbekend, Withold (de souffleur), Gabrielle Kalff, J. van Du ren, mevrouw Horsting, Jan van Doorne en mej. M. Sillevis, bezig met het tweede bedrijf. De recensent van De Soester had een speciaal woord van dank voor de da mes, die 'geen lid van de soos zijnde, zich toch wel hebben willen inspannen voor dit doel hunne krachten te geven.' Zo ging dat in Soest, in 1924. (van J. H. vTd.) EERSTE TAFREELx Vergadering van „den Raad der Ouderlingen, zijnde de vereeniging tot instandhou ding van het oude Soest en tot wering van alle nieu wigheden". Personen: Nicodemus Jodocus Hikmans, Ouderling. J. H. v. Doorne Godefridus Muizevanger, j. P. Burlage Heronimus Aloysius Duikelaar H. Dermouth Karolus Stoppelmans Jo Sillevis Constantinus Drooglever J. S.v. Duren Jr. PAUZE TWEEDE TAFREELi Vergadering van de oprich ters der Sociëteit. Personen: Nicodemus Jodocus Hikmans. Ouderling, J. H. v. Doorne Jacobs, oprichter der Sociëteit J. P. Burlage Pieters, H. Dermouth Van Kuilenburg, oprichter der- Sociteit J. C. A. v. Duren Broermans, jo Sillevis Ter Haan, politieagentH. Wisboom Piet Dijkhuis, caféhouder Bolk, kunstzaalexploitantJ. H. v. Doprne Ezechiel Mans, lunchroomexploitant Het eerste bedrijf speelt in den avond van 19 Augustus 1919 in café Dijkhuis te Soestdijk. (van J. P. B.) Het „wel en wee" en het „voor en tegen" van het SocieteitsUdmaatschap. Personen: Een societeitslid Zijn vrouw Zijn dochter Zijn a.s. schoonzoon Een tweede societeitslid Zijn vrouw Steintje, dienstbode Bet. werkster J. P. Burlage Mevr. Horsting Mej. Gabrielle Kalff J. C. A. v. Duren Jo Sillevis Mej*. Fr. v. d. Veen Mej. M. Sillevis J. H. v. Doorne Het tweede bedrijf speelt ten huize van het eerste i Societeitslid. PAUZE PAUZE (van J. H. v. D.) EERSTE TAFREEL: Een avondje op de Soos. Personen: Jacobs, societeitslidJ. P- Burlage Pieters. H. Dermouth Broermans Jo Sillevis Goedkoop j. S. v. Duren Jr, Kladdermans. Futuristisch kunstschilder J. H- v. Doorne Loopjongen van v. d. Bovenkamp. Soemitro Mevrouw LokhuijzenMevr. Okhuysen TWEEDE TAFREEL: Generale repetitie voor den feestavond. Personen: PieternelMevr. Horsting ThomasvaerJ. H. v. Doorne Het derde bedrijf speelt op de Sociëteit „De Soester Kring" Een puzzeltje - zo mag u de foto zien die we deze week plaatsen in de rubriek Verdwenen Soest. Gegeven: een foto die genomen is vanaf de toren van de Oude Kerk, nogal wat jaren geleden. Vraag: Kunt u aan de hand van wat u op de foto ziet (of wat u er nu juist niet op ziet!) aangeven wanneer de fotograaf deze plaat heeft gemaakt, ongeveer de datum, dus. Als u het jaar weet weet te schatten, is dat mooi, maar mooier nog vinden we het als u weet te vertellen waarom u op een bepaalde periode uit komt. We zijn heel benieuwd öf er Soesters zijn die hierover iets te vertellen heb ben. Alvast onze dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1992 | | pagina 23