JJJWR STEEDS GOEDKOPER 7.00 Hierover hoeven we in Soest gelukkig geen referendum te houden. nu 1499,- -[HANDEL WANDEL I )ol geopend rugklasmodel Dessa' staat nog steeds aan de top Nieuwe computerprogramma's bij NVM-makelaars Utrecht Tussenstand Yan der Hucht-actie voor stichting Colombine: 6000 gulden Ü^NAliO a/OENSDAG 29 JANUARI 199? ur SOESTER COURANT PAGINA 11 DE 4 SPETTERS Al l ffm GELDIG DO-VR-ZA 10 AFGERONDE AANBIEDINGEN Echte SLAGROOM- SOESJES Botermalse BIEFSTUK FRUITKOKER van 80 cm RUNDER ROOKVLEES KIPPEPOTEN 7.00 OSSESTAART 1 kilo 7.00 MAGERE BRAADLAPPEN 7.00 OUDE GOUDSE KAAS 7.00 PERSSINAAS APPELEN DIKKE VLEESRIBBEN 7.00 SUCADELAPPEN MAISKIP ALTE WEIN 5 PORSELEIEN KOP EN SCHOTELS met bloemdessin, voor Indonesisch restaurant voortaan ook op maandag open M Accountantskantoor J.H. Braber RA p Telefoon Tromslager: 22871 tel. 22871 Griekse avond bij Plus Travel Baarn Wiin van lloorn Snorfiets gestolen van Soester vrouw Bekeuringen tijdens snelheidscontroles Gevraagd BEZORGERS Soester Courant Opbrengst sponsorlopen/zwemmen nog niet bekend til U'i ra» le Wethouder Mieke Swinkels verricht de opening onder goedkeurende blik ken van voorzitter J. Valk. vooral omdat in de naaste toekomst heel wat scholen moeten fuseren en sluiten, en ondanks de twijfels bij het ministerie, waar men niet geheel en al overtuigd was van de groeimogelijkhe den van de school. Volgens Swinkels had het College zich wel eens afgevraagd of het onderbren gen van twee groepen leerlingen in de kerk niet op problemen bij de kerkgan gers zou stuiten. Ze meende dat het 'i bestuur sierde dat het de huisvestings perikelen zonder morren over zich had laten heenkomen. Heel plezierig vond ze het dat ze op dezelfde plek waar ze vorig jaar een school had moeten slui ten, er nu een had kunnen openen. Da zou haar, gezien de landelijke ontwik kelingen, vermoedelijk niet vaak meer gebeuren. Swinkels refereerde aan de bijbelse fi guur Daniël, die zich onderscheidde door zijn grote wijsheid en het vermo gen om vriendschap te sluiten, en zij wenste de school beide eigenschappen van harte toe. De nieuwe school staat onder leluUij van directeur F. Moens en telt vier com binatieklassen. Er zijn inmiddels 100 leerlingen, die behalve uit Soest ook af komstig zijn uit Baarn, Eemnes en Bun schoten. leren omgaan met hun faalangstgevoe-j lens. Voor de bovenbouwleerling heeft eenl grote school niet alleen praktische I voordelen (denk aan een breed werk-F weekaanbod). Hoe groter de school, hoe meer ruimte de leerling kan krijgen I om zijn eigen examenpakket samen te I stellen. Dat het grote potentieel aan creativiteit onder leerlingen en docenten ontwik keld en benut wordt, bewijzen de thea- er-spektakelstukken, die eens in de "wee jaar worden opgevoerd. Leerlin- ?en uit alle afdelingen en van diverse eeftijden tonen dat het Griftland niet eeft bij leren alleen. Tenslotte: een kapitaalkrachtige school ;an z'ch een geavanceerde toerusting erporloven. Moderne computermo- Jkheden, practicumlokalen voor de xacte en creatieve vakken, maar ook i oor het talenonderwijs, een voortref- riijk uitgeruste schoolbibliotheek, drie ymzalen en - met ingang van de nieu- IST e'^en sPorl;velden bij de etekent grootschaligheid niet dat de erling ondergesneeuwd raakt? Een entor-begeleidingssysteem staat borg J°r individuele aandacht. De mentor -geleidt de leerling bij de overstap van isisschool naar 'grote school'. Zelden t deze stap achteraf ervaren als (te) f oot, mede dank zij de oriëntatieperio- aan het begin van het cursusjaar- aar het belangrijkste in dit opzicht is I'cht: het kind leeft in zijn klas. Niet ^grootte van de school maar de klas seer is in de eerste plaats bepalend or het zich welbevinden van de pgklasleerling. ie meer wil weten is welkom op: de voorlichtingsavond voor ouders a leerlingen uit groep 8 van de basis- lolen op dinsdagavond 4 februari '•45 uur); le Open Dag op zaterdag 8 februari (10.00- 13.30 uur). 200 gram van 4,38 voor 500 gram 100 gram Leuk om te geven, lekker om te krijgen 2 kilo 500 gram 500 gram SALUSTIANA'S V 2 netten a 14 st. 2 kilo 500 gram 7.00 per kilo ffcfk van 8,98 voor m iW Frisse witte wijn V A 2 flessen nu bvU SNUFFEL-ETAGE 'BOVEN' Foto: Herman van Met ingang van volgende week - 3 februari - is het bekende Indonesi sche restaurant "Dessa" aan de Beukenlaan in Soest voortaan ook op maandag geopend. Eigenaar Frank de Leeuw komt daarmee te gemoet aan de toenemende be hoefte van de ruime klantenkring. 'Eerlijk gezegd worden we op maandag soms gek gebeld," aldus De Leeuw. 'We wonen boven de zaak, en dan heb je op die manier weinig rust. Dat is niet alleen frustrerend voor ons, maar ook voor de vele gasten die willen komen eten." De Leeuw heeft de gang van za ken daarom nog eens goed doorgespro ken met zijn medewerkers en besloten voortaan ook op maandag open te gaan, zodat de gasten alle dagen van de week welkom zijn in het gastvrije res taurant. Dessa" staat na acht jaar nog altijd aan de top van de Indonesische restaurants in Nederland, en dat is volgens De Leeuw niet in de laatste plaats te dan ken aan de voortreffelijke kookkunst van zijn moeder - "Oma de Leeuw" - die in de keuken de scepter zwaait. "Zij is in ons bedrijf de spil waar alles om draait," aldus De Leeuw. Oma de Leeuw is onlangs een paar maanden op familiebezoek in Indone sië geweest, waar ze heel wat nieuwe in spiratie heeft opgedaan voor de berei ding van de gerechten waarmee "Des- a" zich zo'n vooraanstaande plaats leeft verworven bij de liefhebbers van [de Indonesische keuken. Of dat tot we- :enlijke veranderingen zal leiden staat og niet helemaal vast. "We gaan het atuurlijk eerst allemaal proeven," al- [dus De Leeuw. [Geheim 1 Bij "Dessa" worden de gerechten be- feid volgens de Westjavaanse traditie - in het algemeen wat milder en zachter van smaak - die de meeste Nederlan- lers zo op prijs stellen. Het geheim laarvan is volgens De Leeuw dat de 'keuken" niet nu, maar al zo'n honderd jaar geleden aan de Nederlandse smaak verd aangepast. "Wie nu naar Indone sië gaat wordt daar vaak teleurgesteld, jmdat de keuken zich daar inmiddels langs een andere traditie heeft ontwik- celd." In de Westjavaanse keuken zijn heel wat sporen terug te vinden van oor spronkelijk Hollandse gerechten, die in het koloniale tijdperk op "Indische" wijze werden bereid. Een voorbeeld daarvan is het "smoorvlees", aldus De Leeuw. "Dat is van origine eigenlijk ge woon rundvlees met veel uien, dus een verbasterde vorm van onze Hollandse hachee..." "Dessa" geniet bij de liefhebbers een uitstekende reputatie. Het restaurant begroet niet zelden gasten van de Indo nesische ambassade, die nog graag eens kennismaken met de keuken van "Tempo Doeloe", die in Indonesië zelf nauwelijks meer bekend is. En Oma de Leeuw heeft tijdens haar bezoek aan de Gordel van Smaragd diverse rijsttafels bereid met gerechten die daar al niet meer te krijgen zijn. De ("Hollandse") Indonesische keuken - niet te verwar ren met de Chinees-Indische, die van Chinese oorsprong is - heeft in de loop der jaren een geheel eigen traditie ont wikkeld. "Het is een andere cultuur ge worden," aldus Frank de Leeuw, die in de strenge leerschool van zijn moeder Eigenaar Frank de Leeuw van "Des- het vak tot in de puntjes heeft geleerd. Nieuw élan In de komende tijd zal Frank de Leeuw weer wat minder vaak in de keuken staan en wat meer in het restaurant zijn aan te treffen. "Dessa" gaat met nieuw élan de toekomst tegemoet, en er zijn allerlei plannen om de zaak uit te brei den, maar dat wacht helaas nog op de gemeentelijke toestemming. "We zou den er graag een stukje aanbouwen, want eigenlijk is de zaak nu te krap. Als we de tafels wat ruimer kunnen opstel len, kunnen we de gasten nog meer ver wennen." En om dat laatste is het "Des sa" uiteraard in de allereerste plaats te doen. Het Indonesische restaurant aan de Beukenlaan 55 (tel. 24100) is voortaan alle dagen van de week geopend; van maandag tot en met zaterdag vanaf 17.00 uur, op zondag vanaf 16.00 uur. De keuken sluit doorgaans om 21.30 uur. In de keuken zwaait Oma de Leeuw (r.) als vanouds de scepter. Alle NVM-kantoren in de regio Utrecht zijn eind vorige week voorzien van een vernieuwd computerprogram ma. Dit vindt plaats in het kader van het continue streven van de NVM naar verbetering van de dienstverlening aan de consument. Met dit programma kan de makelaar de procedure ronde de koop en verkoop van een huis nog efficiënter begeleiden: van zoekopdracht tot en met de finan ciële afhandeling. De regio Utrecht is de eerste van de in totaal 26 regio's, waar het nieuwe pro gramma op de makelaarskantoren geïnstalleerd wordt. Medio maart zijn de ongeveer 1500 NVM-kantoren van het programma voorzien en hebben de makelaars en/of de kantoormedewer kers een speciale instructiedag gevolgd. De software-pakketten die de NVM voor de ongeveer 1500 kantoren in ei gen huis ontwikkelt - geïntegreerd in MasterPlan, een totaal pakket voor de individuele kantoorautomatisering van de makelaarspraktijk - zijn primair af gestemd op de dienstverlening aan de consument. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 "De Tromslager", in Soest en omge ving bekend als cateringbedrijf, zit met een groot probleem. Door een fout aan de zijde van PTT Telecom is het telefoonnummer niet in de laat ste editie van de telefoongids opge nomen, zodat het bedrijf voor het publiek niet of slechts met grote moeite te bereiken is. Vandaar dat op dringend verzoek hier nog eens het juiste telefoonnummer wordt vermeld: "De Tromslager" verzorgt naast de bekende ontbijtservice bij feestelijke gelegenheden ook hapjes, salades, schotels en koude buffetten. Reisbureau Plus Travel in Baarn orga niseert op donderdagavond 6 februari een informatieve diapresentatie over Griekenland, waarin met name de ei landen Kreta, Rhodos, Kos en Corfu centraal staan. Griekenland-gangers krijgen daar alvast een voorproefje van wat zij de komende zomer kunnen bele ven. Griekenland ontwikkelt zich steeds meer tot dé vakantiebestemming van de jaren negentig. Vorig jaar vlogen er zo'n 440.000 Nederlandse toeristen naar toe en dat worden er dit jaar vermoede lijk zo'n 480.000. Velen beschouwen het als het meest ideale vakantieland van Europa. Plus Travel organiseert de bijeenkomst in samenwerking met het Griekse Ver- keersburo, touroperator Mobiplan en het Griekse restaurant Olympia. De be zoekers krijgen uitgebreide informatie over de talrijke vakantiemogelijkhe den. Er is o.a. ook een videoband over de genoemde Griekse eilanden te huur. De diapresentatie begint om 20.00 uur. De entree bedraagt f 5,- (inclusief een kopje koffie) en kaarten zijn verkrijg baar bij Plus Travel, Brinkstraat 13/15 in Baarn, tel. 02154-18484. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW ftjyQgl RENOVATIE ONDERHOUD Een snorfiets van acht maanden oud is in de nacht van zaterdag op zondag van eigenaar verwisseld. Het voertuig werd toen gestolen uit een garage. De dief had met een breekijzer de box geopend. Een vrouw van 55 deed aan gifte bij de politie. Het gaat om een blauwwitte Vespa. Volgens de vrouw heeft de snorfiets een waarde van ne gentienhonderd gulden. Tijdens snelheidscontroles op de Soes- terbergsestraat en de Van Beuningen- laan heeft de politie 28 bekeuringen uit gedeeld. De controles werden vorige week woensdag tussen acht en tien uur 's morgens gehouden. Op beide trajecten geldt een limiet van vijftig kilometer per uur. De snelste automobilist die werd aangehouden, reed 88 kilometer per uur. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 WtJT- f f «til MM De actie die de drie Yan der Huchtscholen in Soest vorige week gezamenlijk hebben gevoerd voor de stichting Colombine is een doorslaand succes geworden. Na de activiteiten-avond in de school aan de Paulus Potterlaan bracht (donderdag) was al een tussen stand van 6000 gulden bereikt. Pas in de loop van deze week wordt duidelijk hoeveel het sponsorlo pen/ zwemmen van de hogere klas sen heeft opgeleverd. Het was donderdag knap druk in de school aan de Paulus Potterlaan, waar de lokalen zo'n beetje waren ingericht als markthallen met een enorm aanbod aan allerlei zelfgemaakte voorwerpen, bedoeld voor de verkoop. Vooral beren bleken een gewild artikel, en die waren er dan ook in alle soorten en maten: van gips, brooddeeg, klei, papier en nog veel meer. Het Rad van Avontuur - in de tent - draaide volop en op grote schaal werd er meegedaan aan spel letjes en andere activiteiten, die alle maal geld in het laatje moesten bren gen. Colombine-vrijwilligster Yvonne Al- kema, die zeer nauw bij de opzet van de actie betrokken was, had niets dan lof voor de manier waarop de Van der Huchtscholen de zaken hadden aange pakt. "In één woord: fantastisch." Spe ciale vermelding verdiende in dat ver band één van de ouders, Bam Nijsten, die buitengewoon veel werk had ge daan, samen met het schoolteam. De feestelijkheden waren 's morgens al begonnen met het hijsen van de Colom- bine-vlag. Ook de scholen aan de Libel en de Valeriaanstraat leverden hun bij drage. In Overhees werden reuzeslin gers op het schoolplein opgehangen, waarvan elke meter gesponsord was door de ouders of andere familieleden, en de kleintjes aan de Valeriaanstraat maakten eveneens hun sponsor-rond jes. De opbrengst daarvan - evenals van het sponsor-zwemmen/lopen dat in Aqua Indoor op vrijdagmorgen plaatsvond - staat nog niet helemaal vast. Het geld moet immers nog worden opgehaald bij de mensen die een bedrag per rondje beschikbaar stelden. De 6000 gulden die bij de tussenstand was bereikt omvat dan ook alleen de opbrengst van de ac tiviteiten-avond en het optreden van het zangkoortje van de jongste groepen in Groot-Engendaal, vrijdagmorgen, waar ze met groot plezier werden aan gehoord doof de bewoners. Landelijk vervolg De stichting Colombine is zeer tevre den over de actie, die in de komende weken en maanden landelijk een ver volg moet krijgen. Soest beet - met de Van der Huchtscholen - het spits af, maar er zijn inmiddels vergevorderde plannen voor soortgelijke acties in twintig andere plaatsen, waaronder Diemen, Hilversum en enkele Lim burgse gemeenten. De Soester ervarin gen kunnen daarbij uiteraard heel goed van pas komen. Dank aan sponsors De stichting Colombine en de Van der Huchtscholen zijn voor het succes van de actie heel veel dank verschuldigd aan een groot aantal bedrijven en instellin gen in Soest, die de actie op een of ande re wijze steunden en samen een hele lijst vormen. Hun namen zijn: Foto Van Oosten, Gemar supermarkt, bak ker Van Brummelen, banketbakker Ver- kley, wijnhandel Brouwer, slager Duwel, Hubo doe-het-zelf, Weikoop, Blokker, Etos, De Zotte Inval, oud-cursisten schmin ken Alie Sjamaar (Willeke Buising, Esther Reyerse, Maija Laroy, Mieneke Wareman, Annemarie Jongerius, Carine Davelaar), bloemist Scholten, video Silver Star, slager Van Asch, groentehandel Van Dasselaar, Opgetogen verlaten de Van der Hucht-leerlingen Aqua Indoor, met in hun midden natuurlijk de beer. kledingverhuur Anta, Chin. rest. The Four Seasons, Studio Karla Karwoczik, kapsalon Marie-Claire, slijterij Ben v.d. Linden, 't Vaarderhoogt, Smit en Dorlas, Jac. Her mans, Randstad uitzendbureau, bouwbe drijf G.W. v.d. Grift, poelier Hans v.d. Bor, gemeente Soest, Soester Courant, Aqua In door, politie Soest, reisbureau Gerth, J.G. v. Rouwendaal verzekeringen, Palts en Eem- geuzen, de Gouden Snaar, Spelverhuurcen- trale, Radio Soest, Big Boss, Nic. van Dam, Immerzeel, een groot aantal sponsors die liever anoniemn wilden blijven en natuurlijk alle ouders en kinderen, die zich enorm heb ben ingezet. Blaupunkt is de beste keus. Volautomatisch. 6 x zoom. Autofocus. High speed shutter, snelle bewegingen (auto's etc.) worden haar scherp opgenomen. Hitigeluid. Speelduur van drie en een half uur. Draadloze afstandsbediening. Stilstaand beeld en slow motion. Compleet met een groot pakket ac cessoires. Normaal 1899,- Zolang de voorraad strekt. II Steenhoffstraat 13a -15 - Soest - Telefoon 02155 -12 1 32 rkiAAi rivMHI

Soester Courant | 1992 | | pagina 11