ÏEN- VORST LAZEN Sineeing/BDC mist spelers en mogelijkheden nel duurt te lang voor Eemvogels Bestuur Red Stars stelt eisen aan trainer/coach en eerste herenteam Belangrijke zege heren Red Stars Tegenvaller voor dames Stam/SoYoCo YYZ'49 en Yisee hakken vrijdag de knoop door Uitgekookt SEC nadert met rasse schreden koplopers liitiiimnüiniiw; 'ncompleteploeg levert opnieuw in tegen Haka E&O: 19-23 HANDBAL Winst zaalvoetballers op Blue Tigers: 1-4 BADMINTON an Maanen ziet ploeg in slotfase verliezen: 7-8 SQUASH Harskamp mag nu gaan werken aan eigen squashhal Voorzitter: 'Doel heiligt alle middelen BASKETBAL Basketballers verlaten voorlaatste plaats: 82-98 Bosta/The Smash vergroot kloof met staartgroep: 0-3 VOLLEYBAL Jraait v< ichteraf lerschat. [enkele VOENSDAG 29 JANUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 lint worpn niot 7Am»n> Het waren niet zomaar kansjes, maar verschrikkelijke kansen die ie niet ag missen. Dat scheelt zeven goals. Anders hadden we, ondanks die ek oTna6 d^ me«7l fTT"'" Pie' Diemel was *°als a'W e ,hmz? ff verloren wedstrijd tegen Haka E&O dat rneeing/BDC van de derde plaats wipte. De trainer/coach was zondag- S r'^Z:"7diikl,eden^Wan' hii "«vLiktc maar over éln ankele basis over7 ee" Spele" °p ™kan,ie hou !c' iet is hartstikke jammer dat je Guus ourné mist. Dat is een jongen die het am over bepaalde momenten heen ;lpt. Met zijn inzet en motivatie is hij •n voorbeeld voor de ploeg. Als je aar één wissel hebt, vergt dat te veel in de ploeg. En we hadden ook de sof at Arjan Roest z'n dag niet had." meeing/BDC miste niet alleen veel jelers, maar ook veel kansen. En, zo Lilde Diemel het lijstje van oorzaken in, de scheidsrechters waren slecht, e arbitrale duo's plegen toch al incon- quent te fluiten, Diemel kon er zon- dag in sporthal Beukendal helemaal geen touw meer aan vastknopen. "Als je ziet waar wij twee minuten straf voor krijgen. Dat waren bepaald geen zware overtredingen." Smeeing/BDC kreeg vijf tijdstraffen, eenmaal zelfs twee tegelijkertijd. Mi- chel Roest en Wim Steenbakkers moes ten op 17-20 naar de kant. Haka E&O profiteerde met twee treffers en besliste de wedstrijd voor de twijfelaars vijf mi nuten voor tijd. Er waren wat cruciale momenten in de wedstrijd waarop de handballers uit Soest zelf verzuimden te scoren. In eer ste instantie kwam daar het keepers- vakwerk van Rudy Grit bij kijken. Hij stopte onder meer de eerste strafworp van de tegenvallende Aijan Roest en keerde inzetten van verschillende door gebroken spelers. Andere schotpogin gen waren geforceerd en te zacht of on zuiver. Intussen had Frank van den Zanden ogenschijnlijk weinig moeite een bres te slaan in de Soester defensie. De jeug- dinternational scoorde er lustig op los, voordat hij persoonlijke bewaking kreeg van Peter Stoelenga en zich meestal op de oppervlakte hield. Opmerkelijk was dat Smeeing/BDC in vijf break-out-situaties als een pupil- lenteam faalde en in de contra-aanval telkens zelf een doelpunt moest slikken. "Het meest frustrerende is dat we ie dere keer tot twee punten terugkwa men, maar dan weer loslieten. We kwa men verdedigend te kort. Er zijn te veel individuele fouten in de verdediging ge maakt. Van een enkeling kun je dat nog hebben, maar van ervaren jongens niet. Die mogen niet meer in bepaalde bewe gingen trappen", doceerde Diemel. Moeilijk De nederlaag tegen Haka E&O, dat met Smeeing/BDC de derde plaats be zette, was verklaard. Diemel wilde niets weten van een tegenvallend optreden van Edwin Zoetelief. De doelman maakte niet altijd een bepaald zekere indruk, maar werd door zijn trainer in bescherming genomen. "Ed heeft zeker niet slecht gekeept. Het is ontstellend moeilijk om als keeper zestig minuten lang je concentratie te bewaren. Je bent bezig met de organisatie van je verdedi ging. Op een gegeven moment kun je niet meer alles zien." Diemel is sinds het voortijdige afscheid van Mare Vermaak op zoek naar een tweede doelverdediger. Hij heeft een aantal pijlen op zijn boog, maar wil die vooralsnog niet afschieten. "We kijken terdege rond. We zijn zoekende. Laten we hopen dat er voor de gehele selectie mensen van buiten aankloppen. Ik ben ervan overtuigd dat we dit seizoen een positief resultaat boeken. Ik hoop dat dat aantrekkingskracht uitoefent op an dere spelers." Dames Het damesteam van Smeeing/BDC gaf in de tweede helft een voorsprong uit handen tegen Celeritas. De Soesters leidden in de rust met 7-6, maar ston den vijf minuten na de hervatting al met 7-12 achter. Die desastreuze periode kon niet meer worden goedgemaakt. Smeeing/BDC hervond zich, maar bleef achter de bezoekers aanhollen. Ondanks de zes doelpunten van Gea Stavast en de vijf doelpunten van Bian- ca van Hofslot, won Celeritas met 16-19. Foto: Goos van der Wilt. Peter Stoelenga komt vrij na een inge studeerde vrije worp. De cirkelspeler zal de bal tegen de paal knallen. Voorzitter Bouke van der Ley van WZ'49 verwacht dat de sportvereniging vrijdag de knoop doorhakt met betrekking tot de vacature van trainer. Hoewel Van der Ley dat niet wil bevesti gen, is Peter Visee van Limvio op dit moment nog de enige kandidaat voor die functie. "Ik laat in het midden wie het is", zegt de voorzitter van WZ'49. Maar Visee heeft het bestuur van Limvio laten weten dat hij de club aan het einde van dit seizoen zal ver laten. Hij heeft er dan driejaar opzitten aan de afdelingsclub (eerste klasse zon dag) aan de Geerenweg. Visee heeft al twee onderhandelin gen achter de rug met de speciaal daarvoor ingestelde technische com missie van WZ'49. De club is ambitieus en wil dolgraag zo snel mogelijk van de eerste klasse zaterdagafdeling naar de vierde klasse KNVB terugkeren. Ook Vi see is ambitieus ingesteld. Volgens hem heeft WZ'49 het spelersmate riaal in huis om hogerop te komen. Of Balthus Burgman, zijn assistent bij Limvio, ook naar de Eemweg in Soest verhuist, is niet bekend. Dat en een aantal andere zaken zal vrijdag worden beslist. Volgens Van der Ley is er geen sprake van een ge sprek op vrijdag. "Maar er valt wel een beslissing", aldus de voorzitter. Een ezel stoot zich in 't gemeen niet twee keer aan dezelfde steen. De zaal voetballers van SEC onderstreepten dat spreekwoord in de uitwedstrijd te gen Blue Tigers. De Soesters wonnen met 1-4 en naderden de ongeslagen koploper tot op één punt. De zege was donderdagavond geba seerd op tactisch spel. In Soest was SEC in de val van de behoudend spelende tij gers gelopen. Coach Peter van Zoelen, die nu wèl over zijn zoon Hans Peter kon beschikken, had zijn team gewaar schuwd en gekozen voor een rustige op bouw, waarbij SEC op balbezit moesl spelen. Die taak werd bijna voorbeeldig uitge voerd. De ploeg moest na de openings treffer van Edwin Brouwer de gelijk- maker toestaan, maar had de gehele wedstrijd de touwtjes in handen. Vijf minuten voor de doelwisseling hielp Van Zoelen SEC opnieuw aan een voorsprong. Na de pauze speelde SEC wederom de fensief. Blue Tigers moest komen en daardoor kreeg het Soester team meer ruimte. Martens profiteerde daarvan na een mooie combinatie tussen Brouwer en Richard de Bruin (1-3). Even later zorgde Jeffrey van Delden voor de be slissing door het vierde doelpunt te ma ken. Hoewel, in de slotfase moest SEC met een man minder doorspelen. De druk van Blue Tigers werd daardoor groter, maar doelman Jack Nagtegaal, Brou wer, Martens en Hendrik-Jan de Boer hielden de deur op slot. SEC sloop door dat resultaat dichter bij de kop van de ranglijst. SEC heeft mo menteel vier verliespunten door neder lagen tegen Blue Tigers en Olympia'25 Blue Tigers heeft drie verliespunten en Olympia'25 twee. Op 5 februari ont moeten Olympia'25 en Blue Tigers el kaar, kort daarna moet SEC tegen Olympia'25. In de wedstrijden zal ver moedelijk de beslissing om het kam pioenschap van de tweede klasse val len. Eemvogels heeft zaterdag op- in de laatste minuten de wed- uit handen gegeven. Tegen Ter werd in de slotfase een ■6-voorsprong verspeeld en verloren Soester korfballers met 7-8. tegenstander uit Leerdam die mee- voor het kampioenschap, gaf toe Eemvogels te hebben on- Ter Leede was dan ook blijer het uiteindelijke resultaat dan met wijze waarop de winst tot stand was Verdedigend zat het op een uitzondering na potdicht bij Eemvogels. Helaas voor de Soesters was de schotvaardigheid ver beneden peil, zodat de uiteindelijke acht doel punten voldoende waren voor de Leer dammers. Net als vorige week keek Eemvogels al snel tegen een achterstand aan. De aan voerdervan Ter Leede schoot 'onhoud baar' twee keer vanaf de lijn raak. Bij de tweede aanval leek Eemvogels echter enigszins op elkaar ingespeeld te raken: Robin Lub heeft zijn directe tegen stander gepasseerd en scoort voor Eem vogels. eerst schoot Rieke Smakman vanaf de zijlijn raak en niet veel later scoorde ook Almar Lijferingvan afstand. De 'Benja min' van de Eemvogels-selectie, Robin Lubb, wist zijn fysiek sterkere tegen stander mooi af te troeven en maakte zijn doorbraak goed af. Na 3-3 kwam Eemvogels opnieuw op voorsprong, doordat aanvoerster Aukje Merema haar doelpoging van afstand zag slagen. Even later gebeurde dat bijna opnieuw, maar toen zag de bal alle kanten van de korf, behalve de binnenkant. Een ma gere 4-3 bij rust derhalve. De inmiddels beruchte eerste tien mi nuten van de tweede helft kwam de Soester ploeg deze keer goed door. De tegenstander kreeg bijzonder weinig ruimte en leed daardoor veelvuldig bal verlies, zodat de aanval van Eemvogels kansen kreeg de voosprong uit te bou wen. Domme plaatsfouten werden af- Foto: Goos van der Wilt. gewisseld met sterk combinatiespel, wat resulteerde in een treffer van op nieuw Almar Lijfering en na 5-4 een doelpunt van Kathja Rauch. Ter Leede hervond zichzelf op dat moment en wist tien minuten voor tijd weer op gelijke hoogte te komen (6-6). De slotfase die Eemvogels altijd zo wisselvallig speelt, werd toen zeer zwaar. Marco Kuil werd nog ingezet voor Ro bin Lub. Doordat Kathja Rauch on reglementair werd afgestopt, kon de niet echt op dreef zijnde Fons Verduin vanaf de strafworpstip scoren (7-6). De Leerdammers kwamen echter airect weer langszij, zodat het met nog enkele minuten op de klok bijzonder spannend was. Helaas werd door een onnodige verdedigingsfout van de Soester dames een strafworp geforceerd, die Ter Leede koelbloedig benutte. In navolging van het college heeft ook de vereniging sportraad de voorkeur gegeven aan John Hars kamp voor wat betreft de aanleg van een squash-accommodatie. Zeven jaar na zijn eerste verzoek kan Harskamp een concreet plan gaan indienen. Het college is nu bereid medewerking te verlenen aan een accommodatie aan de DorTesteinweg. De gemeente maakt echter een voorbehoud voor wat betreft de uitwerking van het plan. Natuurlijk moeten ook de gemeenteraad en de provincie hun goedkeuring aan het bouwplan geven. De realisering van squashbanen in Soest is in elk geval een grote stap dich terbij gekomen. In eerste instantie hield het college de boot af. Een squashhal aan de Dorresteinweg zou niet passen in de omgeving. Maar nu is besloten dat dat mooie landschap wordt opgeofferd aan bedrijven, gaat het licht voor Hars kamp voorlopig op groen. Omdat hij al geruime tijd verzoeken in dient, kreeg Harskamp de voorkeur bo ven de Soester A. Meijer en Business Center Driebergen, die vorig jaar af zonderlijke aanvragen indienden. Het bestuur van The Red Stars heeft van coach George Szanto en de spe lersgroep geëist dat het herenteam zich handhaaft in de tweede rayonklasse. Eventueel zal een beroep worden gedaan op een aantal ge routineerde basketballers. Center René Lansaat zal enkele cruciale wed strijden meedoen en forward Bert Hilhorst laat vrijdag weten of hij een verzoek aan zijn adres honoreert door terug te keren. Ook de namen van Bob van den Heuvel en René Beijer, beiden uit het tweede, zijn genoemd. Arnoud Klarenbeek ziet geen mogelijkheden terug te keren in de hoofd macht. Voorzitter Adri van Rouwendaal heeft vrijdag gesprekken gevoerd met Szanto en later met de selectie. "We hebben Szanto gevraagd hoe hij de resultaten denkt te kunnen verbeteren. Hij vindt de trainingsopkomst slecht, een aantal spelers onvolwassen en klaagt over een tweespalt binnen het team", aldus Van Rouwendaal over het gesprek, dat ook werd bijgewoond door de technische commissieleden Lansaat (team 2), Dick van der Hammen (die zelf in het eerste èn het tweede speelt) en aanvoerder Arend Kok. Voorbeeld Van Rouwendaal heeft daarna de spe lers op hun verantwoordelijkheid te genover de club gewezen. "Ze moeten zich handhaven als vlaggeschip en voorbeeld voor de jeugd. De taak van de jongens is om hun coach niet te laten vallen. Als ze zich niet verantwoorde lijk gedragen en niet meer voor elkaar over hebben, halen we andere spelers erbij. Dat gebeurt trouwens toch als de resultaten slecht blijven, maar gelukkig hebben ze zaterdag een belangrijke wedstrijd gewonnen." Van Rouwendaal zegt nog steeds ver trouwen te hebben in Szanto en ontkent dat het bestuur op zoek is naar een op volger voor de Amerikaanse basketbal- coach. "Hij is door het vorige bestuur binnengehaald zonder een opdracht mee te krijgen. Zoals het er nu naar uit ziet, blijft hij en krijgt hij bij de volgende ledenvergadering e,en taakomschrijving voor het volgende seizoen." Szanto mag de touwtjes op papier dan nog wel in handen hebben, in de prak tijk is hij enigszins met handen en voe ten gebonden. Het bestuur en de tc heb ben de afstandsbediening ter hand ge nomen. Zo moet Szanto zijn basisteam langer in het veld laten staan, mag hij dus minder wisselen en moet hij de komst van enkele geroutineerde spelers accepteren. De basketbalpraeses: "Er zitten nu jongens in, die er eigenlijk niet inho'ren, maar er toch inkwamen, om dat er niet voldoende spelers waren. Bovendien is Willem-Jan Topper ge stopt, omdat hij met de mariniers naar Noorwegen gaat. Dat is ook al een ader lating." Uitsluitsel Bert Hilhorst, ooit uitkomend in de promotiedivisie, is benaderd door het bestuur en geeft vrijdag uitsluitsel. Lan saat, die op eigen verzoek in het tweede ging spelen, zal in de slotserie enkele wedstrijden meespelen tegen minder sterke teams. Hij wil zich echter niet nu al vastspelen in het eerste, waardoor hij niet meer beschikbaar voor het tweede team zou zijn. Guard Bob van den Heu vel (ook uit het tweede) is officieel nog niet benaderd, maar zijn naam is al wel genoemd voor de positie van spelverde ler. Hetzelfde geldt voor zijn teamge noot René Beijer. "Als die jongens meedoen, gaat dat ten koste van andere spelers. Dat moeten ze accepteren als het tegenzit", zegt Van Rouwendaal. Hoe de samenstelling van het eerste he renteam er volgend seizoen uitziet, is nog niet bekend. Maar wel bekend is dat het bestuur getalenteerde jeugdspe lers wil integereren in het team. En ge talenteerde jeugdspelers lopen er bij Red Stars in voldoende mate rond. Belangrijk was de zege die Red Stars boekte op Luba/Zoeterwou- de. De overwinning was een nood zakelijke stap op weg naar hand having in de tweede klasse van rayon west. Want door de 82-98-overwinning klom Red Stars naar de derde plaats van on deren en dat is nog steeds een veili ge stek. Het ontbreken van twee van de drie Amerikaanse spelers brak de basket ballers niet op. Met Arend Kok, Jan van Maanen, Peter van der Neut, Willem- Jan Topper en Jacco Ruijs in de basis ging de strijd aanvankelijk gelijk op. De Soester aanval liep goed. Veel bal len werden in de bucket gestuurd, waar Van Maanen en Ruijs scoorden. Bo vendien liepen de lange mensen van Luba/Zoeterwoude in de eerste helft tegen hun derde persoonlijke fout aan. Toen George Szanto zijn ploeg de op dracht gaf verschillende verdedigings- vormen toe te passen, liep Red Stars uit naar een voorsprong van negen punten. Vermoeidheid speelde een rol in de laatste drie minuten, waarin Luba/ Zoeterwoude de achterstand terug bracht tot 45-46. In de tweede helft profiteerde Red Stars van de foutenlast van de gastheren. Die moesten voorzichtig te werk gaan om niet te worden verbannen naar de bank. Toen Red Stars voor de tweede keer een voorsprong van negen punten nam, moest Luba/Zoeterwoude risico's gaan nemen. En dat werkte in het voor deel van Red Stars die in de laatste vijf minuten van de wedstrijd veel scoorde. De laatste was een 'beauty'. Met gevoel voor het showelement wierp Van der Neut de bal in de richting van de basket, waar Jan van Maanen de speeltuig in één keer door de ring denderde en met een 'alley-oop' de eindstand op 82-98 bepaalde. Dames De dames van Red Stars zorgde voor een aangename verrassing in Katwijk. Het sterke Grasshoppers 2, het scha- duwteam van de eredivisieploeg uit de vissersplaats, werd met 57-78 versla gen. In de rust stond Red Stars al met tien punten voor. Na de hervatting liep Red Stars binnen zes minuten weg (32-48) en kon coach Michel van Drie op de bank vast zijn schema voor de ko mende training gaan voorbereiden. Het was de bedoeling dat de dames van Stam/SoVoCo zaterdag nog meer lucht zouden happen in de confrontatie met Bosta/The Smash. Met een 3-0- of 3-1-zege zouden de volleybalsters de tegenstandsters uit Ca- stricum op de ranglijst passeren en nog meer afstand nemen van de rode streep. Maar Bosta/The Smash toonde zich in sportzaal De Bunt op alle fronten sterker: 0-3. "Het was schijten", sprak Henk Bosschaart zich uit over het spel van zijn vrouwen. rianne Goebertus is zaterdag in Hooge- zand niet van de partij. In de eerste set kwam Stam/SoVoCo al een straatlengte achter op de Noord hollanders. De 'bottleneck' was volgens Bosschaart dat er druk op de ketel stond. "Daar zijn we geen moment on der uit geweest. Met de spelverdeling, de passing, de verdediging, de midaan- val en de buitenaanval zijn we niet in ons spel geweest", hakte de coach het spel van zijn ploeg in mootjes. "We heb ben duidelijk ons niveau niet gehaald", klaagde Bosschaart. "Dit was de slechtste wedstrijd die we hebben gespeeld", luidde de mening van Theo Remmerswaal. "Daar heb je er twee van in een jaar", repte Bos schaart. "Maar dan is het zonde dat je uitgerekend tegen Bosta/The Smash zo speelt." Het verhaal was snel verteld. Stam/So- VoCo kwam in de eerste set nog wel te rug, maar moest wel capituleren (13-15). Ook daarna kwam de Soester club er niet meer aan te pas: 10-15 en 11-15. Bosschaart haalde in de tweede set zelfs Judith Lazonder naar de kant. Ineke Remkes, die ook inviel voor Inge Everts, nam haar plaats tijdelijk in. Stam/SoVoCo mag zaterdag geen punten verspelen in de uitwedstrijd te gen DAK, dat met zes punten de voor laatste plaats bezet. Een zege van 1-3 of 0-3 is hard nodig. Spelverdeelster Ma- Yerrassing In De Bunt hing zaterdagmiddag een verrassing in de lucht, toen dames 2 de strijd opnam tegen koploper Riva/ Rijswijk. Stam/SoVoCo had enkele setpunten nodig om de eerste set met 16-14 te winnen. Vervolgens ging Riva over tot de orde van de dag. Binnen en kele minuten stonden de Soesters met 0-8 en 8-14 achter. Maar op dat mo ment begon Stam/SoVoCo aan een op zienbarende inhaalrace. Met spannen de slagen- en service-wisselingen won de thuisclub alsnog met 16-14. Maar toen was het sprookje afgelopen. Riva pakte twee punten door de drie volgen de sets te winnen. Stam/SoVoCo koes terde het onverwachte puntje. Foto: Goos van der Wilt. Marianne Goebertus zoekt naar een oplossing. Irene Koelewijn (1) staat in startpositie klaar om in actie te komen. 139 Ï7?°

Soester Courant | 1992 | | pagina 13