fc Olympische Winterspelen in Soest! 1499,- Verdwenen Soest c f nieuws OGRAMMA- idPSQÊSTJ Nog plaatsen beschikbaar op scrabble-kampioenschap Verdwenen Soest hervonden TE KOOP mmmm c müiïmn* /vensen over 'ERZICHT illMldJ&lilSH Rondje Soest STICKERS SOEST Primeur voor Soester WV Rode Kruis zoekt weer vrijwilligsters O' Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's Semi-Bun^alow Museum Oud Soest Koelewijn PAGINA 16 »lOËNjPAG 29_JANUAR| 199? SOESTER COURANT 1 tijd van lampetkan, ais oma die gebruikte, antiek blauw en lage prijzen.. oon 02154-16246. RDAG T/M WOENSDAG M 105.9 MHz 97.0 MHz (kabel) MJUMeMddrisllfM MUZIEK ONDER KERKTIJD Presentatie: Maria Drost. OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU Tijd voor het IVN met Marcel Vossestein. Dick Neuteboom met nieuws uit de kwekerij. Presentatie: Joke Vrolijk. RADIO SOEST KLASSIEK Liszt: 2e Pianoconcert; Mo- zart: Sympfonie 41. Presentatie: Riet Ribbens. Samenstelling: Jaap Ribbens. NEDERLANDS OP RADIO SOEST Waarin Paul van Vliet centraal itaat. Samenstelling en presentatie: Thari Schröder. LELAXEN jer Roos draait op zondag- niddag zijn muziekkeus. ONG SOEST 'resentatie: Franca Olthof en an Trimbos. •luiting ïOEDEMORGEN SOEST 'resentatie: Franca Olthof. 1UZIEKPALET 'resentatie: Elly Jansen van ïalen. JIT DE KRANT GEKNIPT resentatie: Elisabeth Helle- rand. HAT'S JAZZ resentatie: Peter van der Weij. UNCHEN BIJ... resentatie: Armand Trippaers. ÏW FAVORIETE KEUZE resentatie: Ties van Veelen n Jacqueline Holtrop. Aanvragen: postbus 193, 760 AD Soest.) luiting GOEDEMORGEN SOEST resentatie: Ties van Veelen. CHIJVEN VOOR BEDRIJ EN andaag aandacht voor de fir- a Schoemaker. imenstelling: Gerda Alders. NTDEKKINGSREIS OOR NEDERLAND on van Hattem neemt u mee tar Friesland. E MUZIKALE GRAB- ELTON ezellige muziek, gedraaid )or Sander van Zweden. ADIO SOEST 55 ïn programma voor de rijpe vensgenieter. esentatie: Gerda Alders. uiting '""'11,1 0EDEMORGEN SOEST esentatie: Eef van der >rst. .OKUUR esentatie: Ron Bauer. kN HET RAADHUIS- EIN ormatie van de Gemeente. :sentatie: Peter van der Weij Ben van Os. DWEEKMA G AZINE 'V Soest en een Rondje )r de Roddelpers, sentatie; EJine Adriaans en nald van den Broek. EEDUIT sentatie: Ap Kruitbosch. SOCIALE WEGWIJZER lenstelling en presentatie: s Schlebaum en Rob Jou- door Arie Wandelaar Leveer een jaar geleden werd Soest fikl met een Milieuplatform. Een ltr«ineling verontruste medeburgers llehet milieu koestert, en er alles aan Liegen is om in Soest en omgeving te [Jen wat we bezitten, te redden wat L ie redden valt. Volgens Arie loopt er in Soest geen Lig denkend mens rond die tegen Ldergelijk credo bezwaar zal aante- Len. Laat ze hun gang maar gaan, L je °P het eerste g^icht zeggen, jij nader inzien een iets te voorbarige conclusie? L, iS er namelijk aan de hand. Vorige week timmerde het Soester geupJafform, in Arie's opvatting gtl de botte bijl, aan de weg. Met een ackeractie, leverancier van het lande- l instituut Milieudefensie, wil het geuplatform een actie op touw zet- in om een einde te maken aan het spreiden van ongeadresseerd druk- ,erk. Een stickertje op uw voordeur ouin de opvatting van het Milieuplat- 11 voldoende dienen te zijn om tagdige bezorgers van ongeadres- Lddrukwerk duidelijk te maken dat igcen prijs stelt op drukwerk waar u Ml niel om heeft gevraagd. Hei Milieuplatform is van mening dat y verplicht in ontvangst nemen van jl soort drukwerk niet alleen erger- Lvekkend is, maar vooral een ver killing van papier en energie. Irioe deelt de mening van het Milieu- kilform dat ongeadresseerd en dus «gevraagd drukwerk in tal van op- richten ergernis kan oproepen. Vooral Lneer de tekstuele inhoud zich op !«n niveau beweegt waarmee je zlefs wgeen kattebak of vuilnisbak zou be- Itdigen. Dat reclamedrukwerk in alle opzichten verspilling van papier en mergie is, waagt Arie op z'n zachtst jezegd te mogen betwijfelen. De ini- ialiefnemers dragen daar trouwens ook geen enkel doorslaggevend bewijs ioor aan. Het is kretologie. Overigens zou bij u de indruk kunnen ontstaan dat het Soester Milieuplat- lonn met deze actie opnieuw het wiel leeft uitgevonden. Daarvan is geen sprake. Wie geen prijs Relt op ongeadresseerd drukwerk kan ónds jaar en dag bij landelijke organi saties een sticker aanvragen, zich vrij jaren tegen dit soort niet gewenste letters. Of het werkt, is natuurlijk een keel ander hoofdstuk, maar de moge lijkheid is in ieder geval aanwezig. Ervan uitgaande dat het Soester Mi- Eeuplatform het stickerfenomeen on der de aandacht van een groot publiek uil brengen, kan Arie zich goed voor- slellen dat deze actie bij de tegenpar tij, zakenmensen, irritatie, wellicht ook ergernis oproept. Vrijheid, met name vrijheid van drukpers, ook als hel reclame betreft, is sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog onaan getast gebleven. Wat Arie betreft, verdwijnt bij hem circa de helft van de vracht ongeadres seerd papier in de daarvoor bestemde f afvalbak. Desondanks is de mogelijk heid reëel aanwezig dat het een hoe- s 1 veelheid en genre betreft die zijn buur- man of buurvrouw interesseert. 1 Een gedachte die het Milieuplatform ook bezig schijnt te houden. Een van de alternatieven die men heeft be- dacht is het verschijnen van één cen traal wekelijks blad waar alle reclames inslaan. Een oplossing te gek voor woorden. Dat is zakenmensen dwingend voor schrijven waarin ze moeten adverteren en een nieuwe versie aan het bestand van ongeadresseerd drukwerk toevoe gen. Over verspilling van papier en energie gesproken! Terecht is er bij de winkeliersvereni gingen nog geen hand op elkaar geko men voor dit Milieuplatform-initia- lief. Men wil baas in eigen huis blijven. Zelf bepalen, of en waarin er wordt geadverteerd, de reclameboodschap een inhoud geven die mogelijkerwijs interessant genoeg is om te veronder stellen dat de ongeadresseerde er ken nis geweest van neemt. Zoals het ook aan de consument is om Ie bepalen waar wel of geen belang stelling voor bestaat. Zonder het uit spreken van (voor)oordelen, het slechts wijzen op de mogelijkheid om in het bezit te komen van een sticker 'ou het Milieuplatform de actie het milieu een betere dienst bewezen heb- hen. ARIE WANDELAAR Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 ting De telefoonkaart i.p.v. kwartjes. Steeds neer telefooncellen worden ingericht voor het telefoneren met een telefoon kaart. De WV heeft ze. Er zijn drie kaarten: 20 tikken f5,-; 45 tikken f 10,- en 115 tikken f 25,-. Tuinen in Utrecht. Botanische, kloos- ter" en kasteeltuinen in de provincie Utrecht. Schitterende folder met adres sen, f 2,-. Museumjaarkaart. Geldig vanaf het ^rste besoek aan een museum een jaar. Prijzen: f 15,- t/m 18 jaar; f 25,- voor 65+ en f 40,- voor volwassenen. Verkrijgbaar bij de WV Soest, tel. 12075, Steenhoffstraat 9A, maandag vrijdag 9.30-16.30 uur. PAGINA 17 U zit op de eretribune als u het op de nieu we Blaupunkt ziet. 63 cm. black line buis, voor een extra contrastrijk beeld, zelfs bij invallend daglicht. Hifi-stereo, 2x15 watt. 50 voorkeurstations, dus ruim bemeten voor toekomstige CAI uitbreiding. Teletekst, vier geheugenpagina's. Aansluiting voor Super- VHS/Hi8, ideaal voor cameragebruik. Zeer gebruiksvriendelijke afstandsbediening. ini ÏÊLMJt Jtl FIIMM ?QD ;iv Steenhoffstraat 13a -15 - Soest - Telefoon 02155 - 12 1 32 Voor het twintigste Nederlands scrab ble-kampioenschap zijn nog plaatsen vrij. Het evenement vindt op zaterdag 7 maart plaats in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Er ligt weer een nieuw seizoen voor ons. De afgelopen jaren organiseerde de afdeling Welfare Soest/Soester- berg van het Rode Kruis wekelijks een gezellige morgen of middag in een van de bejaardentehuizen of dienstencen tra in Soest. De bejaarden verheugen zich op hun wekelijkse sociale contacten. Hier vin den zij ontspanning en doen vaak nog iets aan handvaardigheid of een spel letje. Ook worden zieken en bejaarden door de vrijwilligers thuis bezocht. Om dit veelal dankbare werk te blijven doen, zoekt het Rode Kruis nieuwe vrij willigers, die een paar uurtjes per week van hun vrije tijd willen geven aan deze bijeenkomsten. Eenmaal per maand is er een contact morgen voor de vrijwilligers en na een inwerkperiode worden zij in staat ge steld een speciale introductiecursus te volgen van het Rode Kruis. Belangstellenden kunne zich aanmel den bij mevrouw Thea Roest, tel. 20337 of mevrouw Pelzer, tel. 03463-54006. Deelname aan het kampioenschap scrabble kost vijftien gulden. Het Jon geren Ontmoetings Centrum (JOC), die de organisatie in handen heeft, laat weten dat er plaats is voor maximaal 162 deelnemers. De eerste van de drie rondes begint om tien uur 's morgens. De prijsuitreiking volgt 's middags om half vijf. Scrabbelaars kunnen zich schriftelijk opgeven bij S. Davelaar, Braamweg 100, 3768 CK Soest (tel. 15403). Op een briefkaart moeten naam, adres en woonplaats worden vermeld. De inzen ders krijgen dan een bevestiging van de inschrijving en een spelersnummer. DANKWOORD EX-PRINS STEEF 1 Graag wil ik langs deze weg al mijn spon sors en medewerkers bedanken voor de prettige samenwerking tijdens mijn prinsschap. Met name wil ik alle steunbetuigers van de laatste paar dagen van harte dank zeggen. Ten zeerste betreur ik dat op deze wijze een eind is gekomen aan de samenwer king met het bestuur van de Narre Knol len. Als ex-prins wens ik. ook namens mijn adjudant Harrie, de Soester bevolking toch een goed en gezellig carnaval toe. Steef Hoonhorst as stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Deze week een keuze uit de nieuwe cd's van de bibliotheek. U kunt drie cd's lenen, voor f 2,50 per stuk. De uitleentermijn is veertien dagen. Hier haar nieuwste en ongecompli ceerde CD. 78. Missing you 2. 17 rustige popsongs van o.a. Whit- Klassiek 40 Adam de la Halle - Le jeu de Ro bin et Marion. Het Franse ensemble Perceval speelt op levendige wijze deze composities uit de 13e eeuw. 32. Wagner, Richard - Die Walküre. Een vocaal zeer sterk bezette opna me. Vooral van belang vanwege de rol van Sieglinde, gezongen door Gré Brouwenstijn. Siet-Klassiek 60 Hermans, Toon - Toon Hermans 75 jaar. Dubbel-cd met alle succesvolle lied jes en conferences van Toon Her mans, ter gelegenheid van zijn 75-ste verjaardag. 65. Easy listening collection. Dubbel-cd van goed gekozen ach tergrondmuziek van orkesten zoals bijvoorbeeld Dick Bakker, Herman Schoonderwalt en Johnny Pearson. 65. Ocarina. Sfeervolle klanken van een cello en een vreemdsoortig klein blaasinstru ment dat ocarina heet. 67 PowelJ, Baden - Live at the Rio Jazz Club. De recentste opname van deze Bra ziliaanse meestergitarist, gemaakt tijdens een concert in mei 1990. 75 Jackson, LaToya - No relations. Hoewel in de schaduw van haar broer Michael geniet La Toya Jack son toch een redelijke populariteit. ney Houston, Sinead O'Connor e.a. 78 Pat, La - La Gabbia d'oro. De eigenzinnig Nederlandse Patty Trossèl met een uniek programma van hoog niveau. 78 Van Zandt, Townes - Rain on a conga drum. Rustige en zeer melodieuze pop songs opgenomen tijdens een live concert in Berlijn. 78. I'm your fan. Vezamel-cd met bekende songs van Leonard Cohen. Uitgevoerd door o.a. R.E.M., The Pixies e.a. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek OverheesWillaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. W Het was 57 jaar geleden, maar een heel stuk van dat verleden hebben we - met uw hulp - weer boven tafel gekre gen: de klas van mevrouw De Ruiter- Kraaikamp. Dat het de tweede klas was hadden we u al verteld, en dat het 1934 was óók. Let wel: de tweede klas van het schooljaar 1934-35. Nog steeds hebben we niet al le namen (misschien kinderen die maar kort in de Kerkebuurt op school zijn ge weest?), maar we willen u wel laten zien hoe ver we zijn gevorderd. We hebben iedereen genummerd van links naar rechts. 1.AdvanEeden 2. Ernst Vermaas 3. Leni van Brienen 4. Piet van 't Lam 5.? 6. Gijsje Akkerman? 7. Alex Vis 8.? 9. Mevrouw Jans de Ruiter-Kraai kamp 10.? 11. Henk van Leuveren 12. Nanny Russcher 13. Bertus Hoek 14. Dientje Zuurbier 15. Henk van der Neut 16. Wout...? 17. Jan de Rooy 18. 19. Ed Leyssen 20.van Vuren? 21. Gonny Barneveld 22.? 23. G. Veenstra, hoofd van de school 24. Folkert Spies 25. Heinz Wiersma 26. Teun van der Neut 27. Bea Baggerman van Houwelingen 28. Menna van de Burg 29. Greta Lagemaat 30. Bep van Sitter 31.? 32. Frederiek van Schaick 33. Stientje Tans 34. Elly Venema 35. Wim Mets Zo dat waren ze. Niet alle namen, dus, en de namen die we hebben, zijn mis schien niet allemaal goed gespeld, maar toch.Er moet ook nog een Wies Bode- wis in deze klas hebben gezeten, maar is afwezig op de foto, en van Elly Venema hoorden we dat ze helaas niet meer in leven is, evenals Teun van der Neut. We hadden de hele klas willen doorne men met mevrouw De Ruiter, die vorig jaar naar Huize Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat 80, ver huisde, maar haar gezondheid was daar niet goed genoeg voor, werd ons ge zegd. Ze is nu 92 jaar, nog goed aan spreekbaar, maar moet het bed houden, kan niet meer schrijven en alleen nog héél zachtjes praten. Hopelijk namens de leerlingen uit klas 2, 1934/35, heb ben we haar sterkte toegewenst en het allerbeste! met 450 m2 grond en garage. In perfecte staat van onderhoud. 2 slaapkamers boven, 1 slaapkamer beneden. Nieuweweg 54 - Soest Vraagprijs f. 325.000,- k.k. Te bevragen: J.A. SMEEING Beheer b.v. Wieksloterweg O.Z. 23 - 3766 LS Soest Tel. 02155-26202 Fax 28503 'Ar We weten waar het gestaan heeft - Beetzlaan 72 - en tot wanneer: decem ber 1980. We weten zelfs wat voor be drijf erin heeft gezeten: vrij duidelijk is het bordje "Machinefabriek Smink", vrij vaag is de tekst op de gevel: 'specia le automobielreparatie inrichting'. In 1940 huisde er op dit adres ene E. Muis, maar wie waren er in de tussentijd gevestigd? En misschien weet iemand nog iets van de periode vóór de oorlog? Zoals steeds houden we ons warm aan bevolen voor alle informatie, schrifte lijk of telefonisch, naar de redactie, of naar mensen van Museum Oud Soest, zoals ondergetekende: Boris Berkhout, tel. 16372. Onze dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Steenhoffstraat 13 nifirigwu 3764 BH Soest v Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Hoempa "Wat denk je ervan", vroeg ik een paar weken geleden aan Steven Schoenzettei van platenmaatschappij DIN O. "Als eerste zin: Dat gaat naar de tap toe. Een leuke vondst toch?" Steven keek me even aan, haalde zijn schouders op en liep door. Hij vond 't niks dus. "Dan doe ik dit jaar maar eens niet mee met de car navalsliedjesrace", dacht ik. Want er komen er weer een hele hoop aan. Eind december, begin januari worden veel liedjesschrijvers, producers, arties ten en mensen van platenmaatschappij en geïnfecteerd met het carnavals-virus. Er worden tientallen hoempa-liedjes geschreven en vele daarvan komen op de plaat. Sommige artiesten als De T wee Pinten, Van Alles Wa en De Deurzak kers komen alleen in deze tijd met nieuw plaatmateriaal. Het carnavalgebeuren heeft een paar jaar in het verdomhoekje gezeten. Minder mensen vierden het, gingen liever op vakantie of gaven hun geld aan andere zaken uit en automa tisch kreeg de f eestplatenindustrie daar door klappen. Er werden minder platen verkocht, dus werden er ook minder ge maakt. Maar vorig jaar heeft zich een tendens ten goede laten zien en nu zijn er weer twintig platen op de markt, waar van er inmiddels een stuk of acht in de diverse hit- en tipparades vermeld staan. Vroeger was 't zo dat sommige steden in 't Zuiden zelfs hun eigen plaat uitbrach ten, waarvan sommige liedjes nog lan delijk bekend werden ook. "Och was ik maar bij moeder thuis gebleven", een grote hit van Johnny Hoes, kwam uit de jaarlijkse Venlo-plaat. "Zak 's lekker door" heeft de Oeteldonkse signatuur. Waaraan moet een echte carnavalskra ker voldoen? Dat weet niemand maar als algemene regels gelden dat elk on derwerp geoorloofd is, alleen moet de ti tel of de kreet pakkend zijn én een echt feestlied mag eigenlijk niet over carna valgaan. De bar, drank, hossen, sprin gen, café, we gaan nog niet naar huis, paarden, koeien en ander vee, feestneus en weet ik al niet, zijn toegestaan. Maar het woord carnaval is taboe. Toon Her mans hield zich daar niet aan in "Mien waar is m'n feestneus" en scoorde prompt een gigant van een succes. Da's de enige uitzondering die ik ken. En ver der moet een hoempa-deun van eenvou dige snit zijn. Het refrein moet na twee keer horen zelfs een Eskimo mee kun nen zingen anders is het niet goed, want carnaval-liefhebbers hebben niet veel Zin om lang na te denken. Wat dat be treft zitten zij op één lijn met de voetbal supporters in een bomvol stadion. An~ dré van Duin heeft dat al jaren goed be grepen. "We dansen de samba is na tuurlijk eenprima voorbeeld. Meer tekst gebruikte hij niet in dit cultureel werkje. Wim Kersten is wat dat betreft weer een uitzondering. Zijn "Bij ons staat op de keukendeur" en "Bloemetjesgordijn" zijn van grote klasse en tekstmatig nogal gevuld, maar toch zijn de werkjes f eest classics geworden. Samen met Harry van Hoof heb ik jaren geleden een aardige hit in elkaar ge knutseld. Ik had een iemand op de wijs van het Italiaanse liedje "Una Marcia in fa (ook tot hit gezongen door Willy A l- berti) deregel "M'n nassibal is heet" ho ren zingen. Dat vond ik een wereld vondst. "Laten we er een compleet lied van maken zei ik tegen Harry, "en dan met de een of ander opnemen. Volgens mij kan 't een hit worden.Diezelfde avond zaten Harry en ik bij elkaar. Met een krat bier tussen ons in, anders kun je geen carnavalsnummer schrijven. Om de beurt bedachten we een regel en we waren al aardig op weg met "M'n nassi bal is heet, dus pak 'm nog niet beet, want m 'n nassibal is heetHet is duide lijk dat voor 't bedenken van dit soort proza m'n middelbare-schoolopleiding goed van pas kwam. Nu is er in dat Ita liaanse liedje een middenstukje en we konden maar niet op de melodie daar van komen. Het was inmiddels één uur 's nachts. "Weet je wie 't natuurlijk wél weet", peinsde Harry, net als ik aardig aangeslagen door al die pinten bier, "Willy Alberti.Ik vond 't eerst wel wat vergaan om de tenor midden in de nacht op te bellen, maar na nóg een flesje pils besloten we 't toch maar te doen, want we kwamen er anders niet uit. "Zijn jul lie nou helemaal gek geworden?", foe terde Willy slaapdronken. "Weten jullie wel hoe laat het is?" En toen we 'm uit legden dat hij ook nog even een stukje diende te zingen, vlogen de vonken door de hoorn. Maar uiteindelijk deed hij 't toch. "Maar jullie zijn hartstikke gek."Over gek ge sproken riep ik in het apparaat. "Er staat een boer te vrijen met de meid ach ter de staldeur. Weet jij welke spieren 'ie 't meest gebruikt?" Ik wachtte een se conde. Toen lachte ik vrolijk: "Z'n oor spieren om te luisteren of z'n vrouw er aan komt.Maar Willy had al opgehan - gen. Peter Koelewijn Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Telefoon (02155) - 1 3014

Soester Courant | 1992 | | pagina 17