y v cl fCJnr /Tl ICUL TUUR& WËjljMI aruóhoc 0 SMIT BV ft Ëssssaarss, sïsks-s: Lonneke Weusten laat peuters en kleuters samen muzikaal plezier beleven Reünie op kinderboerderij ÜBH5fc—-r ?2S L Thema-bijeenkomst over fibromyalgie -PASO-avond met voorwerpen en foto's Muzikale vorming voor drie-, vier- en vijfjarigen p* e^> A Voor tienerclub uit periode 1976-1983 Fotocursussen van Stichting Statief Gespreksgroep van stichting Labyrint Vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: 'Napoleon en Samantha' Onze specialiteit... DRUKKERIJ Kinderboerderij De Vrije Teugel Tl NNereldI/Hnkel Nieuwe sieradenlijn uit Mexico Noodweer teistert het DWG-project in Lins Theater Agenda 'Tales of ordinai Madness' 'Waarom vertrok Boddhi-Dharma naar het Oosten? ,£l' 93411 |andacht voor: DoeiiDare Iniissiev ergaderingen Ontwerp-hinderwet- WOENSDAG 29 JANUAR11992 SOESTER COURANT Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 221j8_ Indonesisch Festival Zoals u al in onze folder heeft kunnen lezen organiseert C-drie op 14 maart een Indonesisch Festival. Muziek, dans. kunst, dia's, kookdemonstraties, work shops en nog veel meer zullen er te zien zijn. Het reizen naar Indonesië is tegen woordig erg in trek en veel mensen heb ben al een prachtreis met veel ervaring achter de rug. Wij zijn erg nieuwsgierig naar reiservaringen en willen daarom mensen uitnodigen om op het Indone sisch Festival hierover te komen vertel len. Samen met andere reizigers kunt u de mensen proberen warm te maken om ook de stap te nemen om naar het Oosten af te reizen. Als u geïnteres seerd bent en wilt komen vertellen ho ren wij dat graag. U kunt ons dan bellen, tel. 22188 (vragen naar Marian van Al phen). Joke Bruys Morgen, donderdag 30 januari, treedt Joke Bruys op met haar schitterende cabaretprogramma 'Gepeperd'. Ieder een kent haar van televisie, maar in deze show zult u versteld staan van haar theaterkunst. Hedendaagse problemen worden via vragen het publiek in geslin gerd. Deze vragen worden weer ver taald in mooie liedjes en conferenties. Hans Stoop en Wouter de Koning zor gen voor de muzikale begeleiding. 'Ge peperd' begint om 20.00 uur en de toe gang is f 17,50; voor CJP/Pas 65/JTK f 15,00. U kunt nog kaarten reserveren. Expositie weefkring Vanaf 1 februari zal de nieuwe exposi tie bestaan uit prachtig weefwerk van de weefkring Soestdijk, die wordt ge vormd door tien weefsters en inmiddels al tien jaar bestaat. Het werk is zeer ge varieerd en bestaat uit wandkleden, tas sen, kleding, schilderijtjes, kleine ge bruiksvoorwerpen, voddenkleden en gobelins. De weefkring zal van 1 fe bruari tot en met 27 februari te bezichti gen zijn. Het is zeker de moeite waard om de zeer uiteenlopende weefwerken te komen bekijken. De expositie is gra tis te bezichtigen tijdens de openingstij den van C-drie. Cursussen De meeste cursussen zijn nu van start gegaan. Ook dit seizoen volgen er weer veel mensen uit Soest een cursus bij C-drie. Ongeveer 700 mensen mochten we inschrijven. Voor enkele cursussen moesten we zelfs wachtlijsten maken, zoals voor edelsmeden, bewegen en ontspannen, olieverf schilderen, bloemschikken, kleuterdans. Wanneer u nog geen tijd heeft gehad om eenkeuze te maken uit ons cursus programma of u bent het gewoon ver- geten,dan bieden wij u opnieuw een kans. C-drie start namelijk in februari nog een aantal nieuwe cursussen, te we ten: schilderen op zijde (vijf lessen) - eer ste les dinsdag 25 februari origami - Japanse vouwkunst voor kinderen (zes lessen) - eerste les don derdag 27 februari. Op zaterdag 11 en zondag 12 april kunt u meedoen met een aantal workshops, namelijk: schilderen op zijde grimeren kinder-workshop: dans en maskers maken kinder-workshop: acrobatiek Meer informatie hierover kunt u ver krijgen bij de administratie van C-drie. Er is nog plaats! Wordt verwacht januari: exposities: nieuw werk van Kunstuitleen Soest werk van cursisten olieverf schilderen 30 januari: Cabaret Joke Bruys met 'Gepeperd'31 januari: Kinderbios: 'Napoleon en Samantha' 14 februari: Kinderbios: 'Het Gebo chelde paardje'. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De provinciale afdeling van de FES, de landelijke vereniging voor Fibromyal- gie-patiënten, organiseert op zaterdag 1 februari een thema-bijeenkomst over pijn. Dr. P.H. Vrancken, psycholoog van revalidatiecentrum De Hoogstraat, zal spreken over "Aanpassen aan pijn". De bijeenkomst wordt gehouden in het Veerhuis, Nijenmonde 4 in Nieuwe- gein, en begint om 13.30 uur. Informa tie: tel. 03405-67255 en 03435-74760. De Nederlandse Vereniging ter bevor dering van Paranormale en Sociale ont wikkeling (PASO) organiseert op woensdag 5 februari aanstaande een avond met helderziende waarnemin gen, door de heer De Rooy. Aan de hand van de door de bezoekers meegebrachte voorwerpen (of foto's) zal hij daaruit op paranormale wijze een aantal feiten halen, die te maken heb ben met de eigenaar, of iemand uit zijn of haar directe omgeving. De inhoud van die boodschap heeft vaak te maken met problemen die op dat moment spe len of met het ontwikkelingsproces waarin men zich bevindt. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de avond begint om 20.00 uur. Adres: 'De Vangrail', Nachtegaalweg 8c. Entree: f 2,50voorleden;?6,-voorniet-leden. Informatie: de heer R. Groenensteijn, tel. 02155-21962 of mevrouw N. Rein- ders, tel. 03430-16433. "Sommige ouders willen wel dat hun kinderen - ook als ze nog klein zijn - iets aan muziek doen, maar ze weten er niet zo goed raad mee. Een liedje kunnen ze meestal nog wel zingen, maar daar houdt het dan zo'n beetje mee op. Op de muziekschool kunnen de kinderen pas terecht als ze zeven jaar zijn, maar het is heel zinvol om jong te beginnen." Dat zegt Lonneke Weusten, sinds kort in de weer met een tweejarige cursus muzikale vorming voor peuters en kleu ters, waarin drie-, vier- en vijfjarige kin deren samen muzikaal plezier kunnen beleven. Lonneke, in Soest en wijde omtrek zeer bekend door haar optre dens als zangeres, is afkomstig uit het onderwijs. Ze gaf o.a. enkele jaren mu ziek- en danslessen aan de Van der Huchtschool - als leerkracht "dansante vorming" - en koos al tijdens haar oplei ding aan de P.A. muziek als specialis me. Ze komt uit een heel muzikaal gezin - "het is me met de paplepel ingegoten" - en koos als afstudeeronderwerp des tijds "muziek en beweging". Een goede keus, want bij de muzikale vorming van kleine kinderen speelt beweging een heel belangrijke rol. "Later zie je dat kinderen óf gaan zingen óf gaan dan sen, maar bij de kleintjes is het nog één geheel. Als ze muziek horen, bewegen ze meestal automatisch mee, en daar kun je bij de muzikale vorming heel goed gebruik van maken." In de lessen bouwt ze voort op wat de kinderen thuis al aan ervaring met ge luid of muziek hebben opgedaan. Op speelse wijze zijn ze bezig met muziek, beweging, zingen, luisteren, maat, rit me en improvisatie. Ze spelen zelf op slaginstrumentjes en allerlei ander les materiaal, zoals gehoordoosjes - een soort muzikale "Memory" - trommel tjes, ritmestokjes en slingers, om mee te dansen en te bewegen. Op die manier worden ze uitgedaagd om creatief met muziek te werken, natuurlijk ieder op zijn eigen manier en niveau. Vroeg beginnen Bezig zijn met muziek is belangrijk voor opgroeiende kinderen. Het is goed voor de ontwikkeling van de motoriek en het ruimtelijk inzicht, en het kan dan ook zeker geen kwaad om daar vroeg mee te beginnen. De cursus is overigens, zoals Lonneke benadrukt, niet" speciaal be doeld als voorbereiding op de muziek school. Het gaat vooral om de muzika le, creatieve vorming van het kind. Lonneke geeft de lessen samen met haar moeder, José Weusten, die onge veer dezelfde muzikale opleiding heeft genoten. Door met z'n tweeën te wer ken kunnen ze de kinderen voldoende aandacht geven. "Ze moeten natuurlijk ook wel eens plassen, en dan kunnen we met de anderen gewoon doorgaan," al dus Lonneke.De ouders worden nauw bij de cursus betrokken. Elke zes weken Lonneke Weusten met twee van haar leerlingen, tijdens de lessen "muzikale vorming". worden ze schriftelijk geïnformeerd over de voortgang van de lessen, met suggesties voor thuis. Daarnaast wordt er, verspreid over het jaar, een aantal ouder-bijeenkomsten georganiseerd. De cursus omvat veertig lessen van een half uur, telkens op de woensdagmid dag, en is inmiddels begonnen. Na overleg zijn er echter zeker nog moge lijkheden om in de lopende cursus "in te steken". Ouders die belangstelling heb ben kunnen hun kind aanmelden of een brochure aanvragen bij Lonneke Weus ten, Willem de Zwijgerlaan 31, tel. 22647. Op zaterdag 1 februari wordt op kinderboerderij De Vrije Teugel een reünie gehouden. Die is be stemd voor iedereen die in de pe riode 1976-1983 lid was van de tie nerclub. "Het waren druktemakers van je welste", herinnert directeur Leo van de Berg zich nog goed te herinneren. "Er kwamen toen veel tieners op de kinderboerderij en dat hebben we geweten ook." "Ze zullen inmiddels wel beschaaf der en rustiger zijn geworden. Daar- om vinden wij dat het tijd is gewor den om elkaar weer te ontmoeten." Het is de bedoeling dat de reünisten hun eigen hapje en drankje meene men naar het Vedelaarpad. De toe gang is gratis, maar de leiding van de kinderboerderij zal wel een collecte houden. Van den Berg: "Iedereen weet waarschijnlijk nog wel wat hij heeft uitgespookt. Ik reken erop dat de pot aan het einde van de avond vol zit." De reünie op De Vrije Teugel begint om 20.00 uur. 29 JANUAR11992 PAGINA 18 Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Van februari tot juni 1992 organiseert Stichting Statief weer een aantal foto cursussen in Soest en Utrecht. De foto cursus voor beginners start op maan dagavond 24 februari en bestaat uit zes lesavonden, waarin de beginselen van de fotografie behandeld worden. De fotocursus belichten/verlichten start donderdagavond 30 februari en deze duurt drie avonden. De fotocursus model/figuur start don derdagavond 6 februari en bestaat uit twee lesavonden in een studio. De cursus modelfotografie voor vrou wen start half februari in Utrecht en wordt ook door een vrouw gegeven. De cursus interieurfotografie start op een zaterdag in februari en wordt in Utrecht gegeven. Daarnaast zijn er nog de cursussen: landschapsfotografie, kleurexperi- ment, pinhole, dierenfotografie, werk groepen, het zelfbeeld en gevorderden. Informatie bij: Fred Vermeulen, Hart- weg 20, Soest, tel. 18105, of Martin van Thiel, tel. 030-611412. De stichting Laybrint, de zelfhulporga nisatie van direct betrokkenen (familie, vrienden) van psychiatrische patiënten, organiseert op maandagavond 3 fe bruari een informatieavond in Hilver sum, waar o.a. gesproken wordt over de oprichting van een gespreksgroep voor de regio 't Gooi. De gespreksgroep wordt opgezet voor de betrokkenen, die zelf bijna nergens heen kunnen met hun vragen en tegen strijdige gevoelens. Familie en vrienden zien goed de belangen van de patiënt, maar ervaren ook dat er doorgaans wei nig oog is voor hun eigen belangen. Vragen waarmee men wordt gecon fronteerd zijn o.a.: Hoe ver reikt de so lidariteit met de patiënt? Hoe los je con flicten op? Wat gebeurt er na de opna me en hoe gaat het toe tijdens de behan deling? De bijeenkomst vindt plaats in de Zui- derkerk aan de Neuweg in Hilversum en begint om 20.00 uur. Informatie: tel. 030-712610, of via postbus 13302, 3507 LH Utrecht. Misschien heb je wel eens gehoord van de Franse Generaal en later Keizer: Napoleon Bonaparte. Nou, om die Napoleon gaat het in deze film niet. Het gaat hier om een Amerikaans jon getje, dat toevallig ook Napoleon heet. Zijn vriendinnetje heet Saman tha. Napoleon woont met zijn grootvader en zijn huisdier, de leeuw Majoor, in een huisje in de bergen. Opa is al oud en heeft niet zo lang meer te leven. Maar Napoleon hoeft niet alleen achter te blijven, want een oom zal voor hem ko men zorgen. Als opa dan sterft, blijft Napoleon toch alleen, want de oom is er nog niet. Napoleon heeft wel een goede vriendin, Samantha, en een goede vriend, Danny, die hem de eerste tijd helpen. Danny woont eigenlijk hoog in de bergen. Als de oom helemaal niet komt opdagen, besluit Napoleon om naar Danny te gaan. Samantha en de leeuw Majoor gaan met hem mee op dit avontuur. Maar beneden in het dorp worden ze natuurlijk gemist en de politie denkt dat Danny de kinderen heeft ontvoerd! En dan wordt het een dolle boel, want een maffe politieagent zet de achtervol ging in. Maar ook een stelletje bange stadsmensen gaat erachteraan. En er gebeurt nog heel wat in deze uitbundi ge, vrolijke film voor alles weer op z'n pootjes terecht komt. "Napoleon en Samantha" is te zien in C-drie op 31 januari om 15.45 uur en duurt 90 minuten. De geschikte leeftijd is vanaf 7 jaar en de toegang is f 2,50. Dit is weer zo'n fantastische avonturen film van Walt Disney, met in een van de hoofdrollen Michael Douglas als Dan ny! Wij maken alle soorten bedrukte computerformulieren aangepast aan uw software. Onze kracht: Levering van kleine tot middelgrote oplagen tegen gunstige prijzen. Korte levertijden. Ook voor:' computer-etiketten lijstpapier dragerbaansets overig handelsdrukwerk Vanadlumweg 6 3812 PZ Amersfoort iSt 033-618747' De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Nieuwe activiteiten: Op woensdag 5 februari (19.00-21.00 uur) start een nieuwe serie naailessen onaer leiding van een ervaren naaister. In een groep van 4 tot 10 personen kunt u kleding maken naar eigen keus. Kos ten: f 35,- voor 10 lessen, excl. mate riaal, vooraf of tijdens de eerste les te voldoen. Creatief handwerken Op maandag 17 februari (13.30-15.00 uur) begint de groep Creatief handwer ken voor beginners. Daar worden de verschillende basistechnieken van breien, naaien, borduren en misschien ook weven geleerd. Met elke techniek wordt een eenvoudig werkstuk ge- Op vrijdag 17 februari (13.30-15.00 uur) start de groep voor gevorderden, die met verschillende technieken diver se voorwerpen gaat maken, stof versie ren en lampekappen maken. Kosten: f 20,-, excl. materiaal. Opgave en in lichtingen: tel. 21987. Turks koken De groep Turks koken begint op don derdag 13 februari 119.00-21.00 uur). In 10 lessen maken ae deelnemers ken nis met verschillende Turkse gerechten en lekkernijen, zoals mante (Turkse ra violi), baclava (zoete koek), kufte (soep), etc. Onder leiding van een erva ren Turkse kokkin wordt de bereiding stap voor stap geleerd. Kosten: f 75,-, incl. materiaal. Opgave en informatie: tel. 21987. De Smitsweg 311, tel. 19546. Bingo Op zaterdag 1 februari is er weer bingo met leuke prijzen. De koffie staat klaar vanaf 19.30 uur; de bingo begint om 20.00 uur. Bloemsierkunst Op donderdagavond 20 februari (19.30-21.30 uur) begint er weer een veertiendaagse cursus bloemsierkunst: een korte, praktische cursus waarmee men voor weinig geld een geurtje en een fleurtje in huis heeft. Cursusdata: 20 fe bruari, 5 en 19 maart, 2 en 16 april. Kosten: f 20,-, excl. bloemen. Opgave en infomatie: tel. 19546. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 30 januari Van 9.30 - 11.30 uur: De volwassenen zijn weer aan de beurt. Mooie dingen maken en nog veel plezier maken ook voor slechts 2,50 gulden. Hiervoor zijn materialen en koffie beschikbaar en tal loze deskundigen die u op gang helpen. De Minister de Visserschool komt mee doen met het natuurproject. De groe pen 4 en 5 zijn aan de beurt voor de zee en vissen. En aan het slot van de dag is het weer feest voor een jarige. Vrijdag 31 januari De Insingerschool is aan de beurt voor de Waterprojecten. De groepen 1 en 2 komen langs. En na schooltijd twee verjaardagspar tijtjesvan Floortje en Dolf. Zij gaan veel doen en eten ook tot slot een boel pan nekoeken. Ook wordt er gegeten op het bekende kinderrestaurant. Het is weer de laatste vrijdag van de maand, dus ko kers en eters kom op. Kinderen kunnen koken (opgeven graag van tevoren, kin deren vanaf ongeveer 9 jaar), en ieder een kan komen eten voor slechts 7,50 gulden voor een driegangenmaaltijd. Wel opgeven tot uiterlijk 15.30 uur. De maaltijd begint om 18.30 uur. Zaterdag 1 februari Drie kinderen zijn jarig en dat zullen ze weten. Zij gaan leuke dingen doen. Dit gebeurt vanaf 13.30 uur en dat is ook de tijd dat oudere kinderen vanaf 10 jaar kunnen helpen met de verzorging van de dieren. En dan gebeurt er 's avonds iets waarop veel mensen al jaren wach ten... Dinsdag 4 februari De groepen 3,4,5 en 6 van De Insinger school komen meedoen met de natuur projecten. Woensdag 5 februari Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderac tiviteit voor gezellige mensen. Steeds meer moeders (waar blijven vaders?) weten de weg naar deze activiteit te vin den. Gezellig spelen, zingen, knutselen etc. voor drie gulden per ouder/kind- paar. In de middag speelt de theatergroep van de kinderboerderij een toneelstuk over winkeldiefstal. Deze voorstelling begint om 14.00 uur en gaat over kinde ren die iets stelen uit een winkel. Dat lijkt zo makkelijk en leuk. Maar dat is het helemaal niet, zeker niet als je ge pakt wordt en je weet dat het niet mag... De entree is een gulden en na de voor stelling zijn er nog verschillende activi teiten te doen voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De duizenden sieradenmakers uit Tax- co werken ieder voor zich. De concur rentie is moordend en met z'n allen zijn ze afhankelijk van de tussenhandelaar, die voor orders zorgt en voor (duur be taalde) grondstoffen. Jaime is één van de vele zilversmeden in Taxco el Viejo, een dorpje niet ver van Taxco. De mensen zijn daar eigenlijk boeren, maar omdat het maar vier maanden per jaar regent kunnen ze niet van de landbouw alleen leven. Sinds een paar jaar werken de zilversmeden van Taxco el Viejo samen. "Dat is een grote verbetering," vertelt Jaime. "Vroeger werkten we altijd al leen, we kregen opdrachten van de coyotes, de tussenhandelaren. Die le verden het zilver aan en vertelden ons wat we moesten maken, en als we het dan afleverden zeiden ze dat het niet goed was en halveerden ze de prijs. Nu kopen we samen het zilver in, hebben een elektrische boor aangeschaft en verkopen onze sieraden gezamenlijk aan de SOS Wereldhandel." Via het assistentieprogramma van de SOS Wereldhandel is de Utrechtse zil versmid Willem Noyens naar Mexico gereisd en heeft voor zijn Mexicaanse collega's een cursus verzorgd. Hoe de groep zilversmeden daarmee haar voordeel doet, staat volgende week in deze krant. De bijzonder mooie siera den zijn nü al te bekijken bij de Wereld winkel, Steenhoffstraat 9A, tel. 28132. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-16.00 uur. De Derde Wereldgroep Soest kreeg be richt van Els Koop dat Lins vlak voor de kerstdagen is getroffen door een water hoos. Zij zelfheeft een aantal spannen de momenten doorgemaakt toen ze tij dens die hoos in haar tien jaar oude au tootje in een beek dreigde te spoelen. Op de Communidade bleek, toen het water wat gezakt was, één van de visvij vers zwaar beschadigd te zijn. De pomp voor de vijvers is bedolven onder een dikke laag zand en de leidingen zijn ver nield. De afrasteringen zijn afgekapt en zo is er nog het een en ander te herstel len. Ook op ander gebied zijn er tegenval lers. De toegangsweg naar de Commu nidade wordt niet verder geasfalteerd, omdat de gemeente geen geld meer heeft en een groot aantal mensen moest ontslaan. Gelukkig zijn er ook goede berichten. Door alle regen na vele maanden droogte kon de maïs gezaaid worden en er is goede hoop op een flinke oogst. Ook is er weer een container met speel goed, wol en veel meer zaken aangeko men. In Soest wordt al weer druk ge werkt aan het vullen van een volgende container. Kinderkleding, uiteraard schoon en heel, is van harte welkom, evenals speelgoed, resten wol, postze gels enzovoort. Met de kerstdagen kon den alle kinderen uit de aangekomen zendingen een stuk speelgoed krijgen, waardoor het een feestelijke kerst werd. Het is overigens mogelijk om één van de kinderen financieel te adopteren, al voor een paar tientjes per maand. Wie daarover meer wil weten kan contact opnemen met T. Elderbosch, tel. 17001. Natuurlijk kan men het werk van de Derde Wereldgroep ook gewoon steu nen door een vaste donatie. Ook daar voor kan men hetzelfde nummer bellen. Kinderkleding, speelgoed en andere overtollige, maar hele zaken kan men kwijt op de St. Theresiastraat 15, tel. 14622. Woensdag 28 januari, 14.00 uur: "Mol en Muis" Kindervoorstelling, 4 tot 7 jaar, door theatergroep Hobo. Kaarten f 6,-. Donderdag 30 januari, 20.15 uur: "Flic-Flac" Optreden van Les Funambules, Franse humoristen met het accent op mime- fpchbiplf Kaarten 'f 17,-; Pas65+/CJP f 15,-. Donderdag 30 januari: Op donderdag 30 januari is de film Tg les of ordinary Madness' van regissfgr Marco Ferreri te zien in het Filmh Artishock. Hoewel schrijver Bukowski minder gelukkig was mei verfilming van zijn verhalenbundel, wa ren de filmliefhebbers verrukt van het verhaal van dichter Charles Serk^H een aan de zelfkant levende paria/^BB slaafd aan drank, omringd door casts. Levend in Los Angeles ontmoet'ljn Cass (Ortelli Muti), een hoer, die in ho ge kringen werkt. Door haar vindt falll I weer inspiratie om te schrijven. Hij hjgj vindt zijn wil om te leven. Ze proe van het geluk als ze een vakantie aan doorbrengen. Herinneringen uit^^H verleden komen op en plannen vooi toekomst. De film volgt Serking in lange tocht van de ene vrouw naai andere, van de ene dronkenschap g de andere. Van zijn eigen vrouw t hij totaal vervreemd, maar hij komt,] regeld bij haar terug. Hij rebelleer? gen het instituut huwelijk, maar kom niet van los, tot zijn vrouw vertil Cass vangt hem op en biedt hemffl buitengewoon zuivere en onvoorw|T delijke liefde. Serking lijkt hier echl nog niet aan toe, seks is zijn enige cö; municatiemiddel. Hij schept afstai' waarop Cass reageert door zelfvernj king: zij steekt een speld door hiaaui wang. Een uitgever in New York ziet wati het werk van Serking, hij reist af en oh derwij 1 onderneemt Cass een poging?] zelfmoord. Als Serking terugkei heeft zij het tijdelijke voor het eeuw verwisseld. De utopie heeft zich in reaj teit kunnen omzetten. Symbolisch hqT Cass voor haar zelfmoord haar vagig dichtgespeld. Serking belandt in t pension waar drie oude vrouwen hel verzorgen en ondersteunen. Zondf succes probeert hij weer te schrijv^^ Op een dag, als hij vanuit zijn raam naa9 de zeemeeuwen kijkt, verschijnt, als een) engel, een jonge vrouw die tot heff spreekt over poëzie. Pessimisme en nihilisme zijn twee treï^ woorden voor het werk van Ferreri. Dei ze zwartgalligheid resultaat echter niet in apathisch cynisme, maar inspireert Ferreri steeds weer tot filmische profes tieën over de westerse samenleving en haar, volgens Ferreri, ten dode opge schreven intermenselijke relaties. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,5(| Leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Vrijdag 31 januari: Vrijdag 31 januari is door het Filmhuis Artishock ingeruimd voor een dosis diepzinnigheid rond de vraag 'Waaron vertrok Boddhi-Dharma naar het OosJ ten?- Het bestaan is leeg. Geboortq noch dood bestaan. Een oude meester} in het Zen-Boeddhisme in de uitgestel-l de, dichtbeboste bergen van Zuid-Ko- rea, zijn nog onzekere leerling en een* weeskind zien we worstelen met het le-| ven. Hun uiteindelijke doel is harmonie en het doorgronden van de ware aard van de existentie, in een allesoverheer-j sende natuur met steeds terugkerende elementen als water, vuur, wind en] licht. Zen is niet het onderwerp van de 3 film, maar de regisseur heeft gepro-| beerd de Zen-houding tegenover hetl leven voelbaar te maken. In een klein, vervallen klooster leefde een oude Zen-meester, teruggetrokken in ultieme ascese, met zijn volgelingen Kibong, een jonge monnik die de stad ontvluchtte, en Hafjin, een weeskind. De meester antwoordt in raadsels: het bestaan is leeg, geboorte noch dood be staan. Wat de jonge monnik zoekt te verantwoorden ondervond het kind aan den lijve. Hij mikt met een steen op een koppel Vlaamse gaaien en raakte er een, die sterft waardoor het vogelpaar uit elkaar wordt gerukt. De daad confronteert Hafjin voor de eerste met de dualiteit van de wereld die bestaat uit leven en dood. De vogel die alleen achterblijft volgt de jongen op de voet en Hafjin begrijpt daardoor uitein delijk het fundamentele leed van het le ven: de dood, en het vluchtige van het leven, de verbondenheid, de passies, de zonde en de angst. Voordat de monnik sterft geeft hij Kibong een ascetische opdracht: na zijn dood moet hij het le ven van zijn meester verbranden. De vlammen flikkeren de hele nacht en verdrijven het leven in de bergen. De muur tussen leven en dood, tussen goed en kwaad gaat in vlammen op en geven de leerling overstijgende ervaringen. Kibong laat zich de volgende dag door een verdwaalde koe over de rivier lei den. In de verte is de schaduw van de eenzame vogel te zien. Gisteren waren zijn vleugels nog verlamd door gebon denheid. Vandaag vliegt hij weg over de bergen. Men vindt in de film veel symbolen, die een directe verbondenheid hebben met Zen. Wanneer Kibong naar de stad af daalt om voor de meester medicijnen te halen, toont Yong Kyung Bae hem te midden van bedrijvige mensenmassa's. Hier schetst de regisseur het conflict tussen de individuele zelfverwerking en de maatschappelijke verantwoordelijk heid van ieder mens. Ook zijn er veel beelden, waarin het water stroomt, de bladeren ritselen, het vuur knapppert en mensen proberen zich te vereenzel vigen met het begrip natuurelement. De film heeft de officiële selectie Cab- bes 1989 'un certain Regard' en een 'Gouden Luipaard' van het Festival Lo- carno 1989 op zijn naam staan. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; Leden/CJP/Pas-65 f 5,-. berqsestraat 57 Winkelcentrum Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) gemeente I,M 3 februari, 19.30 uur: Floemcne Bestuurszaken iToa.: voortgang planningska- Kr verslag uitvoering verordening f,dementen persoonsregistratie; L symposium rapport Klachtenre- B' politie Utrecht. Llg 4 februari, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Uda o.a.: concept antwoordbrief ïsde publikatie van bekendmakin- jfop de kabelkrant; stand van zaken ■—-kalender. I j 5 februari, 19.30 uur: i Financiën i Lnda oa.: stand van zaken plan- Gram Soest-Baarn; voorstel tot her- van de tarieven legesverorde- iTro het onderdeel brandbeve.li- C. voorste] tot verhuur van grond Én de heer J.G. Hazelaar ten behoeve Ba de exploitatie van een beeldentuin Lde Bosstraat; voorstel tot het beein- L, en opnieuw vestigen van een er - lilsrecht ten behoeve van de Post ■(menvereniging Soest. 1 Donderdag 6 februari, 19.30 uur: i Milieu I Lnda o.a.: brief betreffende sneeuw los; voorstel tot intrekking van de Iwordening op de commissie milieube l ia bespreking van de nota verande I-van wegen in het buitengebied in Leers-extensieve routes; bespreking Jahet organisatierapport AVU, rap portage van de vertegenwoordigers in Igemeenschappelijke organen en exter- Ine instellingen. j Woensdag 12 februari, 19.30 uur: i Welzijn B Agenda o.a.: reserve volkshuisvesting, I ierordening commissie minderheden, 1 Equidatie woonwagenschap; reserv f welzijn; voortgang sociale vernieuwing, flfoorteang planningskalender; terug I mpiHino gemeenschappelijke rege 6VU' !d Publiek kan meepraten I Vanaf één kwartier vóór en totaanv^. I tencommissievergadering kunnen sp - i I uil het publiek zich bij de voorzitter ot sec I lans van de commissie melden voor 1 kn van vragen of het geven van een I ting bij een bepaald agendapunt. i behandeling van de agenda geeft de I I Ier de sprekers uit het publiek de g I beid hun opmerkingen kort en bon g I decommissie kenbaar te maken. De P j! tijd is beperkt tot vijf minuten per p L en duurt in totaal niet langer dan 3 I in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum 1 kan men de stukken van de comm I N.B.: Om zeker te weten of een W— i I denverp tijdens één van bovennoem I commissie zal worden behandeld, - Nf-Qr_ I standig om eerst het gemeentelijk'1Nr Q matiecentrum te bellen (tel. 934. 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibuo^ theek aan de Albert Cuyplaa -1 de openingsuren, ter inzage k werp van de beschikking op het verzoe van 9 Roest Soest BV, Nijverheidsweg voor het uitbreiden /wijzigen transport- en overslagbedrijf on trekking van de aan^a£hjds. 26-6-1991 op het perceel Nijverheids weg 7 en 12. x ont- Gemotiveerde bezwaren tege werp-beschikking kunnen se - worden ingebracht door de a en degenen die reeds schnfljg° mondeling bezwaar hebben g tegen het verzoek om ve*JPJ}.,pnvjiz door hen die daartoe redehj niet (tijdig) in staat zijn geweest. zwaarschriften moeten ij het g bestuur worden ingediend vo bruari 1992. Ap ne Indien men dat wenst, worde soonlijke gegevens van d.ef® k n(j p, bezwaarschrift in dient niet maakt. Het verzoek daar b schriftelijk tegelijkertijd metn zwaarschrift bij het gemeentebestu worden ingediend. Hinderwetvergunning -Bij de afdeling Milieubeheer meente Soest, Raadhuispllel 'kdap 2.27, ligt vanaf heden op werMag van 8.30 tot 12.30 uur,smed bibliotheek aan de Albert W? dens de openingsuren, ter g schikking op het ver:zoek t 1 S.G.M. de Koning, Birkstra voor het uitbreiden/wijzig camping op het perceel B»rks Beroep tegen deze beschikking worden ingediend door. a.de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aa vergunning tijdig bezw^en gediend;

Soester Courant | 1992 | | pagina 18