EN DHAM ©ER- «■1 N SOEST* HVC ipelerswisselingen bij dames Stam/SoYoCo Z'49 lijdt kostbaar puntverlies [ees komt op karakter voorbij CDW Teleurstellende derby SEC-Baarn WZ'49 rond met Yisee Li 1 [ANSTRAAT 491, [12155-10264 18?5 19?5 5?5 359° teke Remkes keert voor de tweede keer terug in hoofdmacht VOLLEYBAL f,17.50 16?5 Koppositie moet worden gedeeld met Loosdrecht e zit üw gebit? loofdrollen voor Franko Fonken en Erwin de Gier: 3-1 -2; "VjgH VOETBAL zaterdag Toch geslaagd weekeinde voor Soest ZAALVOETBAL SEC heer en meester tegen zwak De Baron ZAALVOETBAL DVS neemt pas laat afstand van Rebel HH Voetballers houden elkaar opnieuw in evenwicht: 1-1 VOETBAL zondag Balthus Burgman wordt assistent Zondag 9 februari "TOPPER" 3e KLASSE D Aanvang: 14.30 uur Sportpark Bosstraat-Oost JEU DE BOULES Jeu-de-boulers op weg naar nationale top BOWLING Ad Buddingh nadert record van bowlers WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 van dit seizoen ontstaan er toch irrita ties, maar ik heb nog geen aanwijzingen dat de spelersgroep uit elkaar valt." Budget Het is ook nog maar de vraag of Bos- 2.49 1.98 ra verhogen hun prijzen; '9 geprijsd. 21.95 20?5 ter lenbitter, 21.50 19. sherry medium qk eam, 125 O? 5 flessen tfmsKe Remkes keert terug in het eerste damesteam van Stam/SoVoCo. De buitenaanvalster neemt de plaats in van de jeugdige Heieen Hilhorst die zal worden teruggezet naar het tweede team. Met die wisseling heeft de volleybalvereniging gekozen voor handhaving van het eerste team. De fflnslissing heeft heel wat voeten in aarde gehad, maar na de nederlaag te gen DAK (3-1) is de kogel door de kerk. "Wat mij betreft was Ineke zes Keken geleden al bij dames 1 teruggekomen", zegt trainer/coach Henk ^iChaart. pat stuitte echter op problemen binnen tweede team dat het vege lijf pro- t te redden, maar één van de twee )odverfde degradanten in de twee- iivisie is. De 'transfer' is herhaalde- onderwerp van gesprek geweest \en coaches, technische commissie jestuur. Binnen de club werd ge- Jpt dat de hoofdmacht van Bosta/ j»e Smash en Dak zou winnen. In dat fel zou de oude situatie waarschijn- izijn gehandhaafd. Die hoop is ech- jde grond ingeboord door twee dui- fjke nederlagen. Ook dames 2 bleef liezen. Bgisch Ischaart: "Als je 't goed bekijkt, heb- ien wij meer kansen op handhaving dames 2. Dan moet de vereniging S keus maken en die is nu gemaakt. Het is logisch datje voor het eerste team ik Be eerste divisie kiest. Je kunt als da mes 2 makkelijker van de derde divisie jr de tweede divisie promoveren dan dames één van de tweede naar de 1ste divisie terugkeren. Uit die twee- jdivisie kom je niet meer zo gemakke- J. Bovendien is het voorde club mak- Dijker een sponsor te vinden als het Rste team in de eerste divisie speelt." 32-jarige Remkes keert derhalve pr de tweede keer terug in het eerste iam dat zij aan het einde van het vorig Szoen op eigen initiatief verliet. Hoe de! samenstelling van de selectie er vol- pd volleybaljaar uitziet, is een groot aagteken. Bosschaart heeft nog geen fcde gemaakt langs zijn speelsters. "Ik vind dat in dit stadium te vroeg. La ten we het kippenhok maar even rustig Tjuden. Ik weet ook wel dat ik niet te Tig moet wachten. Vorig seizoen heb- >en we het vroeg aangekaart. Toen (raaiden we goed en smaakte je het zoet Ier overwinning. Door alle nederlagen schaart er nog een jaartje Stam/SoVo- Co aan vastknoopt. "Ik wil best verder met deze spelersgroep, maar daar hangt dus veel van af. Verder heb ik de voor waarde gesteld dat we een budget krij gen voor dames 1. Daar lopen we al twee jaar over te stoeien, maar dat loopt niet zoals het moet. Misschien dat het er nu van komt." Het damesteam wacht zaterdag een zware klus in sportzaal De Bunt. Dan komt Drachten op bezoek, een hinder nis die op papier te groot lijkt. En toch zal Stam/SoVoCo tegen één van de ho ger geklasseerde ploegen moeten stun ten. De ploeg staat nog twee punten bo ven de rode streep, maar ze moet er re kening mee houden dat Kuipers/Zwol le drie punten verdient tegen DAK. In dat geval staat Stam/SoVoCo één punt onder de rode streep. Met Remkes weer in de ploeg, rekenen Bosschaart en zijn compagnon Theo Remmerswaal in ieder geval op meer vastheid. En dat is hard nodig, want ter wijl een jaar geleden afwisselend de derde en vierde plek werden bezet, draait momenteel alles om handhaving. En dat uitgangspunt oefent zware druk uit op de ploeg. Tegenvaller Dat bleek ook zaterdag in Hoogezand tijdens het duel tegen DAK, de voor laatste ploeg op de ranglijst. DAK heeft al geaccepteerd dat een nieuw avontuur in de eerste divisie tot het rijk der fabe len hoort en speelt frank en vrij volley bal. Stam/SoVoCo daarentegen begon zonder spelverdeelster Marianne Goe- bertus met klamme handen aan de wed strijd. Het liep uit op een vieze tegenval ler. Met eerst Bernique Tool en later Anne- marie Goebertus als spelverdeelster speelde Stam/SoVoCo te voorspel baar. Niemand binnen de ploeg haalde het normale niveau. Zelfs een extra do sis werklust leverde in de tweede set geen effect op en Stam/SoVoCo had toen al één punt verloren (2-0). De derde set ging wel naar de Soesters (11-15), doordat een aantal speelsters op een andere positie was gezet. Ook daarna leek Stam/SoVoCo in ieder ge val één punt in de wacht te slepen, maar na 2-6 stortte het wankele kaartenhuis in elkaar. Stam/SoVoCo scoorde geen punt meer en de thuisploeg ging bij 15-6 door het dak: 3-1. Het tweede damesteam deed het niet veel beter tegen Zaandam. De volley- balsters misten in de eerste twee sets op de beslissende momenten (16-14 en 16-14) en lieten zich daarna met 15-2 oprollen. Foto: Herman van Dam. De technische leiding van Stam/So- VoCo vestigt haar hoop vooreen deel op buitenaanvalster Ineke Remkes. 'reden over uw gebitsprothese, om- ten heeft; ie los zit; veranderd is; regelmatig breekt in de mond?; i eens kontakt met mij op voor een, neel vrijblijvend, advies, d, AND (lid O.N.T.) 9 50, 3818 EM Amersfoort 25 67 (nabij station). is binnen pim. 2 uur. WINKELCENTRUM OVERHEES TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond buitenlands bier. yZ'49 heeft zaterdag tegen het Sfiaanse Brederodes een kostbaar lint verloren. Koploper Loos- Irecht liep een punt uit en in de pe riode kwam datzelfde Loosdrecht (baast WZ'49. scheidende trainer Jan Veerman pst zich voor de wedstrijd geconfron teerd met een fors aantal blessures. Ton Wolfsen (knie), John Brouwer (voet), uert van de Munt (lies) en Jacob Veer- inan (ziek) konden er niet bij zijn. On- Öanks deze absenties liet WZ'49 een goede partij voetbal zien. Brederodes Vas gedurende de gehele wedstrijd de mindere van WZ'49 en het is dan ook te wijten aan het niet benutten van de vele kansen dat de Soesters slechts één gunt mee terug naar Soest konden ne- - VOETBAL 2aterdag men. Met name Cees Jan de Vries en Peter van de Munt hadden, zowel voor als na rust, goede scoringsmogelijkhe- den. Brederodes kon daar in aanvallen de zin niets tegenover stellen. Aspiraties WZ'49 had vanaf het begin van de wedstrijd defensief de zaken goed voor elkaar. Onder aanvoering van gelegen heidslibero Marcel de Graaf werden al in een vroeg stadium de aanvallende as piraties van Brederodes in de kiem ge smoord. WZ'49 had over het geheel het betere van het spel en creëerde zich diverse kansen. Schoten van Peter van de Munt en Cees Jan de Vries gingen of voorlangs öf werden door de goed op tredende Brederodes-keeper gepa reerd. Na rust ontspon zich eenzelfde spel- beeld. Een beter WZ'49 met genoeg kansen om tot de volle winst te komen. De beste kans was halverwege de twee de helft, toen Cees Jan de vries na een voorzet van Niels van de Giessen oog in oog met de keeper kwam. Het schot van De Vries ging echter over. Trainer Jan Veerman en Niels van de Giessen vielen beiden met een blessure uit. Voor hen kwamen de aanvallers Barry van de Berg en Gunther Buxtorff in het veld. Beide spelers gaven WZ'49 wel nieuwe impulsen, maar ook zij konden het doel van de Brede rodes-keeper niet vinden. N WIJ GRATIS. 992 - Zolang de voorraad strekt. Öoor de afwezigheid van vier basis- ipelers begon Hees in zijn eerste wed strijd na de winterstop danig gehavend aan de wedstrijd tegen CDW. Het was jnede te danken aan het goede spel van "Franko Fonken, dat Hees uiteindelijk aan het langste eind trok. Door absentie van Peter de Jong en Wout Blankenstijn werden de plaatsen ~i het centrale verdedigingsblok in ge- liomen door Ewout Jansen en voor- [stopper Fonken. De voorhoede werd gevormd door Rob Joustra, Danny Brandenburg en Eric Looysen, waar door Paul Castein de leidende rol op het Bmiddenveld kreeg toebedeeld. ■het eerste kwartier was voor Hees. De I ene na de andere aanval golfde op het I doel van CDW. Vooral Looysen gleed I zijn tegenstander herhaaldelijk voorbij en zorgde met zijn voorzetten voor ge- vaar. Tegen de verwachting in opende 1 CDW halverwege de eerste helft de score na slordig ingrijpen van Hees op het middenveld. Aijan Kok liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en tekende 0-1 aan. Door een blessure moest Erwin Lazon- der hierna het veld verlaten en verhuis de Erwin de Gier naar rechts op het middenveld. Zijn plaats op links werd door de toekomstige oefenmeester Jaap van der Veer ingenomen. Juist de ze twee spelers hadden een groot aan deel in het uiteindelijke resultaat. Van der Veer door zijn spel met inzicht en De Gier door zijn doelpunten. Opslag van rust kon Hees de stand weer in evenwicht brengen. Castein rukte van eigen helft op met de bal aan de voet, maar werd even buiten de beruchte lij nen ten val gebracht. De terecht toege kende vrije trap werd door Looysen op schitterende wijze over het zesmans- muurtje in de linker bovenhoek ge kruld: 1-1. Al in de tweede minuut na rust kwam Hees verdiend aan de leiding. Uit een scherpe hoekschop van Looysen kopte de inlopende De Gier de bal snoeihard in de touwen: 2-1. Hees ging door en even later had Brandenburg bepaald pech dat zijn uitgekiende lob op de dek- lat belandde. Ook Castein leek de score verder op te voeren toen hij alleen voor de CDW-goalie verscheen. Zijn beke ken schuiver ging echter rakelings naast, waarbij Looysen bovendien en kele centimeters te kort kwam om de bal alsnog in het verlaten doel te werken De defensie van CD W is uitgespeeld, maar Hees zal geen munt slaan uit deze situatie. Foto, Goos van der wilf Inzet In de twintigste minuut werd de gebles seerde Joustra gewisseld voor de meer verdedigend ingestelde Hans de Bree. CDW drong daarna aan en Hees moest terug. In deze fase van de wedstrijd on derscheidde Franko Fonken zich door zijn formidabele inzet en was het juist aan hem te danken dat Hees geen kan sen weggaf. Omdat ook de flankverde digers Peter van de Deijsel en René ten Haaf steeds meester bleven van de si tuatie, behoefde de licht geblesseerde Hans Uit den Bogaard zich verder geen zorgen te maken. Na vijfendertig minuten ontving Bran denburg de bal op links in de vrije ruim te op aangeven van Van der Veer. Brandenburg sprintte door tot aan de zestien-meteriijn en verzond een pass op de niet zelfzuchtige Castein. In plaats van zelf een actie te ondernemen, verlengde Castein de bal op inkomende De Gier. Tegen de keihard diagonaal ingeschoten schuiver van De Gier had de CDW-goalie opnieuw geen verweer: 3-1. Zonder zelf in actie te zijn gekomen, kan Soest terugzien op een geslaagd weekeinde. Zwaluwen Vooruit ver loor op eigen veld met 1-2 van staartclub Stichtse Boys en HMS verspeelde thuis een punt tegen AP WC (2-2). Soest deelt momenteel de derde plaats met HMS. Beide ploegen heb ben achttien punten. Maar als Soest de zondag afgelaste wedstrijd tegen PVCV in winst omzet, klimt de for matie van Jan Stroomberg naar de tweede positie. Soest heeft dan twin tig punten, één meer dan Zwaluwen Vooruit, twee meer dan HMS en drie meer dan BVC. HVC won wel. De lijstaanvoerder versloeg in Amersfoort Brederodes met 3-0. HVC heeft nu 22 punten. De wedstrijd PVCV-Soest was de enige in 3D die niet doorging. Of SEC eerste, tweede of derde wordt, maakt niet uit. De zaalvoetbalploeg hoort in elk geval niet in de tweede klasse thuis. Dat bewezen de mannen van Peter van Zoelen maandagavond tegen De Baron. De Soesters waren heer en meester en wonnen met 1-11. Het betrof een uitwedstrijd, maar om organisatorische redenen werd het duel in sporthal Beukendal gespeeld. De wedstrijd was nog niet begonnen, of Marco Mertens en Willem de Vries hadden hun ploeg aan een 0-3-voor- sprong geholpen. SEC had geen kind aan De Baron en wist zich daarnaast gesteund door doel man Jack Nagtegaal die vrijwel 'alles' pakte. Hans Peter van Zoelen scoorde vier keer, De Vries verzorgde drie tref fers, Mertens, Hendrik-Jan de Boer en Rictyard de Bruin ieder één. De Baron, dat bij een stand van 0-7 de eer redde, maakte bovendien een eigen doelpunt. De club mocht zich gelukkig prijzen dat SEC een groot aantal kansen onbenut liet, anders was de nederlaag nog forser uitgevallen. Tegen het laaggeklasseerde Rebel HH heeft DVS meer moeite ondervonden dan vooraf werd verwacht. De gasten hielden de Soesters lang bij, maar wer den uiteindelijk toch op een veilige af stand gezet: 8-2. Tot tweemaal toe maakte Rebel HH een achterstand ongedaan. Eerst nadat Guy Dekker de score had geopend en ook na rust (2-1 door Ronald de Rooy) werd het gelijk. Toen Luits Houkes DVS van dichtbij op 3-2 schoot, was het gebeurd met de rebellie in sporthal Beukendal. Dekker, René Ribberink (tweemaal) en Gerard van Soeren bepaalden de eindstand op 8-2. Het is nog niet zo lang geleden dat, óók bij slecht weer, de zit- en staantri- bunes van SEC goed waren gevuld als het eerste elftal thuis speelde. Het maakte niet uit of de kragen en de broekspijpen waren doorweekt of dat de vingertoppen na twee keer drie kwartier zo stijf als een loden pijp wa ren. Maar zondag waren er amper honderd toeschouwers, en dat nog wel bij de klassieke derby tegen Baarn. De teleurstellende ontmoeting ein digde, evenals de heenwedstrijd, in een gelijkspel. Alleen scoorden beide ploegen ditmaal één keer: 1-1. Of de groenwitten echt blij waren met het punt, viel te betwijfelen. Baarn had in de eerste helft het meeste recht op succes, maar nadat Guy Dekker de Soesters na ruim vijftig minuten voetbal op 1-0 had gezet, verzuimde SEC tij dens een inzinking van Baarn door te drukken. Toch deed SEC goede zaken, want Voorwaarts en Amersfoortse Boys verloren beide. Daardoor kwam SEC op gelijke hoogte met de twee an dere degradatiekandidaten. De drie ploegen bezitten nu acht punten. Baarn, dat in de openingsfase van de competitie bovenin draaide en zelfs t even koploper was, is inmiddels terug gezakt naar de onderste helft van de ranglijst. Een spoedige terugkeer naar de derde klasse zit er dit jaar niet meer in voor de formatie van Ton Witbaard. Impulsen Ton van Burik had de herstelde Antek Wojtkowski in het centrum van de ver dediging opgesteld. Daardoor kon Her- bert van Schalkwijk doorschuiven naar het middenveld. Maar de libero, die an ders ook al zijn aanvallers van impulsen moet voorzien, kwam in zijn nieuwe rol nog niet helemaal uit de verf. De aan sluiting tussen het middenveld en de aanval bleef slecht verzorgd, waardoor de vleugelspitsen Ramon Heynen en Nino Balsano zich te vaak moesten la ten terugzakken en Dekker meestal met lange ballen werd opgezocht. Balsano maakte overigens rijn debuut voor SEC. De spits maakte echter net zo'n grauwe indruk als bij Eemdijk, de zaterdag vierdeklasser. Daar bewees hij al een 'mooi weer' speler te zijn. Voor SEC betekende hij niet veel. Balzano liet zich bovendien wat te vaak en te ge makkelijk van de bal af zetten. Zoals altijd zorgde Dekker voor het grootste gevaar. Ton Gesgarz, de bijna bejaarde, maar nog altijd betrouwbare sluitpost van Baam, moest al zijn spie ren aanspreken, toen de sterke spits kort na rust de bal naar de grond kopte. Gesgarz keerde de inzet, maar was even later kansloos. Heynen liep goed door op een diepe bal, lepelde het leer over Gesgarz, Ramon Heynen schiet finaal over de bal heen. Het was niet de enige kans die 'Witte' miste. Foto: Goos van der Wilt. waarna Dekker de bal in het lege doel kopte. Baarn was aangeslagen door die achterstand. SEC daarentegen rook meer en heerste gedurende tien minu ten. In die fase verprutsten Heynen en Hans Peter van Zoelen een drietal kan sen en dat gaf Baarn weer hoop. Gelijkmaker De momenten voor het doel van Jack Nagtegaal werden steeds hachelijker en de gelijkmaker hing in de lucht, zoals dat zo fraai heet in voetbalkringen. En jawel, Alex Poortman liet de verwach tingen uitkomen. De bal klutste een kwartier voor tijd voor de voeten van de topscorer van Baarn en Nagtegaal kon zijn hengel pakken: 1-1. Voor de rest was de voetbalderby tus sen SEC en Baarn het aanzien nauwe lijks waard. En dat kwam niet alleen door de onaangename temperatuur. De situatie blijft zorgwekkend voor SEC. Slechts één ploeg uit de vierde klasse G moet dit seizoen de stap terug maken naar de afdeling. SEC bezet op dit moment de laatste plaats, omdat ae ploeg een nadeliger doelsaldo heeft dan Voorwaarts en Amersfoortse Boys. SEC heeft dan ook nog een groot aantal sleutelduels voor de boeg, waarin mis stappen ongeoorloofd zijn. Peter Visee wordt met ingang van 1 augustus de nieuwe trainer van WZ'49. De sportvereniging en de voetbalvereniging hebben vrijdag overeenstemming bereikt over een verbintenis van één jaar. Balthus Burgman wordt de assistent van de Baarnaar. Dat laatste was één van de wensen van Visee, die door WZ'49 zijn ge honoreerd. Burgman is momenteel bij Limvio ook de assistent van Vi see. Hij traint en begeleidt daar het tweede elftal. Bij de Soester club zal voor dezelfde constructie worden gekozen. Visee is ondubbelzinnig in zijn doel stelling: "Het is de bedoeling dat we meteen kampioen worden. We gaan niet een jaartje de kat uit de boom kijken. We hoeven er geen doekjes om te winden: we willen gewoon ho gerop." Visee zal veel verlangen van zijn spe lersgroep. Maar aan de andere kant heeft hij ook toegezegd gekregen dat de selectie voor de aanvang van de competitie op trainingskamp mag. Visee: "Als je veel van de spelers verlangt, moet daar ook iets tegen over staan. Zo werkt dat tegenwoor dig. Het zal er wat fanatieker aan toe gaan dan ze bij WZ'49 nu gewend zijn, maar dat went wel." Visee is nu bezig aan zijn derde jaar als hoofdtrainer. Al die tijd stond hij aan het roer bij Limvio, waarmee hij vorig seizoen promoveerde naar de eerste klasse van de afdeling zondag. "Het is niet de bedoeling dat er alle maal spelers meekomen. Dat is niet goed en niet fijn voor Limvio. Ja, de spelersgroep vindt het jammer dat Balthus en ik weggaan. Maar je kunt je afvragen of het goed is om na drie jaar te blijven. We hebben veel van die jongens ook al drie jaar in de jeugd van Baarn gehad. WZ'49 is een nieuwe uitdaging, dat is leuk." Visee en Burgman, die samen jaren lang in het eerste van Baarn voetbal den, volgen bij WZ'49 Jan Veer man en Hanny van der Mast op. De Gemshoorn maakt goede kans binnenkort door te stoten naar de landelijke klasse. Op 23 februari kunnen de jeu-de-boulers zich plaatsen. De Soesters hebben succesvolle wedstrijden achter de rug. Het eerste team, bestaande uit A. Wuring, J. Wuring en A. Deelen, doen in Amersfoort mee aan de wintertri- plette. In de voorronden werden twaalf van de vijftien wedstrijden ge wonnen. Ook de vijf wedstrijden in de hoofdpoule werden winnend af gesloten. Op 23 februari kan het eerste team zich kwalificeren voor de hoogste af deling van Nederland. Het drietal maakt dan zelfs kans om namens ons land naar het buitenland te worden uitgezonden voor wedstrijden. De Gemshoorn werd opgericht in 1986. Sinds enkele jaren beschikt de vereniging over een baan aan De Gemshoorn. Ad Buddingh heeft vorige week tijdens bowlingwedstrijden een totaalscore van 530 gehaald. Daarmee leverde hij de derde beste prestatie van dit seizoen in C-drie. Buddingh had zijn totaal met name te danken aan een 207 game. B. Breunes- se staat nog steeds eerste met een score van 543, J. van Slooten is tweede met 542.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11