Wie w ispoWr Red Stars gokt op slotfase seizoen Zaalhockeyers naar de hoofdklasse Atlete Eva Jansen districtskampioen Jeugdnieuws Sportuitslagen Da Costa en Desmond Tutu spelen beste schoolbasketbal Startschot van dertigste Pijnenburgcross op 1 maart Pijnenburgers op de loop in Apeldoornse wedstrijd Sportprogramma HANDBAL Handbalsters in Aalsmeer zonder meer ten onder Shot richt vizier alleen naar boven HOCKEY Nederlaag tegen Springers valt niet zwaar op de maag BASKETBAL BASKETBAL ATLETIEK ATLETIEK EHUB Overmacht MHC Soest leidt tot kampioenschap A V Pijnenburg met 37 junioren en pupillen op pad Heieen Hilhors volleybal m "éf Martin Baltus schaatsen Miguel Karsters zeilen Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. TAFELTENNIS Soester Bowling Vereniging De luie tuinligstoel, die er te verdienen valt voor degene die de hoogste game van het seizoen gooit, is bij de jeugd ook in de smaak gevallen. Scoorde Judtith Visser twee weken ge leden een 190 game, afgelopen vrijdag avond deed Christiaan van Gulik hel nog eens dunnetjes over. Hij begon met een slechte eerste game gevolgd door een iets betere tweede en de derde opende hij met een strike waardoor het vertrouwen in eigen kunnen terug kwam en eindigde met een 203 game. dat tevens een nieuw record op baan twee opleverde. SCHAATSEN SV Eemland Op de Weissensee werd afgelopen week op natuurijs gestreden. Bij de wedstrijdrijders wist Cor Varekamp zich in een massaprint naar een ver dienstelijke negende plaats te rijden. Tijdens het vierbanen toernooi (wed strijden voor de subtop) waren afgelo pen zaterdag in Amsterdam de ver wachtingen hoger gespannen dan in de prestaties tot uiting kwam. Peter van de Heuvel was geblesseerd uitgevallen en de tijden van de overige deelnemers, Wouter van Lunteren, Henriet Kuyt, Carl Verheijen en Robin Baltus, vielen bepaald tegen. Toch bezetten de laatste vier in het tussenklassement respectie velijk de tweede,eerste, tweede en vijf de plaats. Martin Baltus werd eerste tijdens de su per- sprintkampioenschappen van de Vechtsebanen. Reeds na drie afstanden was hij onbereikbaar voor zijn tegen standers. Er werd twee keer een 100 meter en twee keer een 300 meter gere den. Op beide afstanden reed Martin een persoonlijk record. Tot slot was het succes compleet toen trainer Bertus van Lunteren voor het KNSB B-examen wist te slagen. De Springbokken Acht meisjes van De Springbokken na men zaterdag deel aan de jaarlijkse wedstrijd in de C-klasse. 's Morgens startten Sanneke Kokelaar, Susan van Willigen en Maaike Houtman in de klasse 5C. Maaike, die de hele week ziek was geweest en dus niet had kun nen trainen, bracht het er desondanks redelijk af. Zij sprong zelfs voor de eer ste maal alleen de Arabier-flik-flak. Bij Susan ging het allemaal niet zo goed als in de trainingen. Doordat er nog maar één wedstrijd per jaar is, ontbreekt de wedstrijdervaring. Ook zij sprong voor de eerste maal de Arabier-flik-flak al leen. Sanneke bracht het er duidelijk beter af dan de andere twee. Zij eindig de op een elfde plaats, waardoor zij nu als reserve doorstroomt naar de lande lijke wedstrijden in Aalsmeer. Emma Runia, die vorig jaar promoveerde van de D-lijn naar de C-klasse, deed het pri ma. Voor Angela Schram was de wed strijd in 2C snel voorbij, daar zij al tij dens het inturnen geblesseerd raakte. Esther van Oest sprong een schitteren de handstand-overslag op het paard, wat haar met 8.40 punten een eerste plaats op dit onderdeel opleverde. Zij eindigde op een achtste plaats en neemt op 7 maart deel aan de landelijke wed strijden. Linda van Willigen, die duide lijk vooruit is gegaan dit jaar, heeft zich met een dertiende plaats ook weten te plaatsen voor deze wedstrijd. Sanne Broekman, die aanzienlijk beter turnde dan de afgelopen jaren, wist net geen plaatsje te veroveren voor de volgende wedstrijd. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Op zaterdag 1 februari zou Stam/So- VoCo JA1 om half één tegen Brezan spelen. Bijna draaide deze wedstrijd op 0-3-verlies uit voor Stam/SoVoCo. Het wedstrijdformulier was namelijk niet op tijd. Toch werd nog aan de wed strijd begonnen. In de eerste set werd de druk er goed opgehouden. SoVoCo won deze set in 'no-time' met 15-4. In de tweede set liep de pass niet goed en kwam Stam/SoVoCo met 7-14 ach ter. Stam/SoVoCo gaf alles en kwam nog terug tot 11-14. De set werd verlo ren met 11-15. In de derde set begon Stam/SoVoCo slecht maar dat werd knap hersteld. De set werd dan ook ge wonnen met 15-12, zodat Stam/SoVo- Co de wedstrijd met 2-1 won. Shot Nu de feestmaanden achter de rug zijn is het weer eens tijd om serieus te gaan sporten. Zoiets moeten de jeugdspelers van Shot hebben gedacht, want ze gin gen er zaterdag hard tegen aan. Shot 1 was veel te sterk voor Almeerspin 5. Met 8-2 werden de gasten uit Almere verslagen. Vlekkeloze prestaties waren, er voor Michel Kanters en Luc Scheele, die zowel hun enkelwedstrijden als sa men het dubbel wonnen. Michiel Croe- zen merkte dat je zonder geregeld te trainen je vastheid verliest en daardoor ook van 'zwakkere' spelers verliest. Hij won éénmaal. Shot 2, dat in dezelfde klasse uitkomt als Shot 1, stuurde ook het tweede team uit Almere, Almeerspin 4, met lege handen terug naar huis. Toine van Elte- ren gaat nog steeds snel vooruit en gaf met drie overwinningen het goede voorbeeld aan teamgenoten Erik Mer- kus (twee keer winst) en Timo Septer (één overwinning). Hees De slechte staat van de velden was er de oorzaak van dat de F-, D- en C-jeugd van Hees zaterdag niet in actie kon ko men. De B-junioren speelden thuis te gen HVC en kwamen al in de eerste mi nuut op een 1-0-voorsprong door Wout van de Broek die profiteerde van een misverstand in de defensie. Daarna ontwikkelde zich een leuke eerste helft, waarin HVC het technische overwicht van Hees door veel inzet probeerde te compenseren. Na twintig minuten scoorde HVC onverwacht de gelijkma ker, waarna Hees onmiddellijk door een fraaie treffer van Jaap Da velaar op nieuw een voorsprong nam. Vlak voor rust kwam HVC opnieuw langszij. Na rust stelde Hees snel orde op zaken. Binnen vijf minuten zorgden Jaap Da- velaar en Michael Vonk voor een 4-2-voorsprong. In het laatste kwartier daalde het niveau van de wedstrijd eri liet Hees zich onnodig door een aan dringend HVC in de verdediging druk ken. Omdat HVC slordig met de kan sen omsprong, werd er niet meer ge scoord en behaalde Hees vooral door het technisch betere spel een verdiende 4-2-overwinning. Soest Bij de pupillen gingen alleen de uitwed strijden door. Hierbij waren vooral dè uitslagen van de E-pupillen hoopge-1 vend. Misschien is het voor Soest moge- j lijk binnenkort ook een E5 op de velden te brengen. De oudste junioren boekten voor het eerst beide resultaat. Soest Al gaat zich, ondanks de rode lantaarn, j ontwikkelen als een reuzen-killer. D0-; VO A1de nummer vier van de i nterre- gionale competitie, kon niet winnen van de ploeg van trainer Bert Trappel. De uitslag was 1-1 en Roel Roest scoor de voor Soest. Soest A2 mocht voor een i sfeervolle derby tegen SEC Al naar de-: overkant van de Bosstraat afreizen. Ook daar werd een punt binnenge sleept. Het was de vechtlust van SEC die ervoor zorgde dat er gelijk werd ge speeld. Nadat Koos Steenbakkers Soest op voorsprong had gebracht, kwam SEC in de laatste minuut weer op gelij ke voet. WZ'49 De topper was ongetwijfeld de wed strijd van de Al tegen achtervolger HVC. Halverwege de eerste helft leek er een geweldige verrassing in de lucht te hangen, toen HVC op een 0-3 voor- sprong kwamTrainer Tielman paste na rust een goede wissel toe, door Chris tiaan Klop in de ploeg te halen. HVC kwam nog nauwelijks over de midden lijn en Mark Weehuizen, Ceki Kurt en Abdelhak Belarbi zorgde ervoor dat de koppositie stevig in handen van WZ'49 bleef. Een andere koploper, de BI, moest op bezoek bij Roda'46. Hoewel de Soesters de leiding namen, moesten zij uiteindelijk de twee zeer be langrijke punten in Leusden achterla ten. De Cl blijft presteren. Nu was Baarn het slachtoffer. Vooral na de rust werd de 2-1 voorsprong met vaak uit stekend voetbal uitgebouwd tot een grote 7-2 overwinning. De C3 bleef goed meedoen in de kop groep door tegen Roda'46 een gelijk spel te behalen. De El won van het hooggeplaatste Amsvorde en de Fl haalde de volle winst weg bij APWC. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 Smeeing/BDC kwam er zondag niet aan te pas in Aalsmeer. Het tweede team van de gelijknamige club ver sloeg de Soester handbalsters met 17-7. Aalsmeer beschikte over meer techniek en speelde bovendien sneller. Smeeing/ BDC had veel moeite met de rechter op- bouwster van de thuisploeg. Omdat de verdediging van Aalsmeer dicht zat, viel er voor Smeeing/BDC weinig eer te be halen. Het is dat keepster Helma Roest twee keer een break-out onschadelijk maakte, anders was de achterstand in de rust (7-3) wellicht nog groter geweest. In de tweede helft moest Smeeing/ BDC het twee keer achter elkaar met één speelster minder doen. Aalsmeer profi teerde en liep verder uit. Bij Smeeing/BDC raakten Gea Stavast en Sandra Bargerbos tot overmaat van ramp geblesseerd en dat betekende dat de Soester ploeg geen wissels meer kon toepassen. Het werd 17-7 voor Aals meer 2. Namens de Soester ploeg scoor de Bianca van Hofslot zes keer. Myranda de Longte verzorgde één doelpunt. BOWLING Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Boule d'Or-Big Split- ters 3-2; Zilveren Ster-Bloopers 4-1; Bo drum-Pin Down 5-0; De Engh-Pin Action 4-1; Akro-Van Ede 0-5; Baanbrekers-Ar rows 1-4. Senioren dinsdag: Kegelkeilers-HAM 3-2; Funnel-Trio Bleeker 3-2; Bazuintjes-Hep- pie Hoekers 4-1; Van Paick-Strajk 3-2; Specialisten-Koffrie/Westra's 2-3; Co bra's-Shj-ammer 0-5. Jeugd: PAS-Bay Watch 0-5; Dotjes-PC 5-0; Turtles-Baanbrekers 3-2. SCHAATSEN SV Eemland Vrijdag 100 meter: Martin Baltus 10.87 (pr) en 10.95. 300 meter: Martin Baltus 26.67 (pr) en 26.70. 500 meter: Tom Versteeg 46.23; Joep Kas pers 47.07; Ninke Voskuilen 57.79; Marjo lein Bartels 54.07. 1000 meter: Tom Versteeg 1.33.17; Joep Kaspers 1.35.80; Ninke Voskuilen 1.51.70; Marjolein Bartels 1.50.11. Zaterdag 500 meter: Wouter van Lunteren 43.42; Henriët Kuyt 48.97; Carl Verheijen 46.70; Robin Baltus 44.02. 1500 meter: Wouter van Lunteren 2.17.86; Henriët Kuyt 2.31.31; Carl Verheijen 2.17.88; Robin Baltus 2.22.41. Zondag 500 meter: David Evers 43.19; Ed win Groeneveld 44.95; Dennis Karssen 45.17; Jolanda Verduin 48.06; Ninke Vos kuilen 54.12; Marjolein Bartels 54.03; Ma- ritn Baltus 42.35; Jan van Lunteren 43.53; Tom Versteeg 45.23; Klaas Roel Koelewijn 49.61; Bert Koelewijn 51.28. 1000 meter: David Evers 1.26.93; Edwin Groeneveld 1.29.63; Dennis Karssen 1.33.09; Jolanda Verduin 1.38.92; Ninke Voskuilen 1.53.38; Marjolein Bartels 1.48.38. 1500 meter: Martin Baltus 2.10.22; Jan van Lunteren 2.13.19; Tom Versteeg 2.20.58; Klaas Roel Koelewijn 2.32.60; Bert Koele wijn 2.42.40. Afgelopen zaterdag werd duidelijk dat de spelers van het eerste seniorenteam van Showt tijdens de winterstop be paald niet hebben stilgezeten. In re- cordteinpo werd de eerste horde van de vooijaarscompetitie genomen. In eigen huis werd tegenstander Vrien denschaar 1 uit Gouda met 100 ver morzeld. Shot 1 kon de competitie niet beter be ginnen dan afgelopen zaterdag. Niet al leen werd tegenstander Vrienden schaar zonder een enkel puntje huis waarts gestuurd, zelfs geen game werd de bezoekers gegund. Voor Vrienden schaar-kopman De Gruyl was dit een unicum. Nog nooit eerder in zijn 30-ja- rige pingpongcarrière had hij alle drie de tegenstanders moeten feliciteren. Op 1 februari 1992, in de Shot-zaal aan de Heideweg, was het dan toch zover. De Cruyl nam het gelaten. Meer dan eens vertelde hij dat er tegen het 'jonge volk' van Show gewoon niet meer inzat. Het moet ook gezegd dat Aksel van El- teren, Berend Jonker en Sander de Rie- mer inderdaad sterk speelden. Maar dat mag ook wel voor een team dat vorige helft onfortuinlijk uit de tweede divisie degradeerde en deze competitie maar één doel voor ogen heeft: promotie. ATLETIEK AV Pijnenburg Minimarathon (18,6 kilometer): Berend Drent 1.15.01; Hans de Goede 1.17.53; Rob Jansen 1.24.24; Thea Steentjes 1.33.46; John Steentjes 1.40.26. Asselronde (27,7 kilometer): Henk Wallet 1.53.25; Paul Vermey 1.59.20; Mart van Hal 2.00.45; Elly Moerman 2.06.00; Ge- rard Boeren 2.07.20; Corine Wallet 2.16.57. HANDBAL Smeeing/BDC Aspiranten-Voice 18-4; meisjes aspiranten- Houten 5-4; dames junioren-Celeritas 8-16; heren junioren-ASC'91 16-20; heren 3-ASC91 3 20-19; heren 2-UHV/DSO 2 16-13; dames 2-Nederhorst 12-9; dames II-Aalsmeer 7-17. TAFELTENNIS Shot Shot I-Vriendenschaar 1 10-0; TSO 1-Shot 2 2-8; Bijmaat 2-Shot 3 8-2; Bijmaat 3-Shot 4 6-4; Levob 2-Shot 5 4-6; Shot 6-Vitus 2 5-5; Shot 9-Overhees 2 6-4; Shot 10-Poker- face 7 5-5; Shot 13-Quick 13 0-10. VOETBAL Hees Achterveld Al-Hees Al 3-1; Hees Bl-HVC B2 4-2. Soest Soest Al-DOVO Al 1-1; SEC AlO-Soest A2 1-1; APWC B2-Soest B2 3-1; Soest Cl-Maarssen Cl 1-5; Roda'46 C3-Soest C2 8-4; Soest C3-Baarn C2 4-2; SEC D2-Soest Ds 3-4; WZA E2-Soest El 3-6; CJW E5-Soest E3 1-2; CJVV F3-Soest F3 3-2; Vreeswijk dJB-Soest dJB 4-0; WOG djC-Soest djC 7-1. WZ'49 WZ'49 Al-HVC Al 3-3; Roda'46 B2-WZ'49 B1 2-1Baarn C1 - WZ'49 C1 2-7; Roda'46 C7-VVZ'49 C3 2-2; Ams vorde El-WZ'49 El 0-1; Baarn El-VVZ'49 E2 6-0; APWC F2-WZ'49 Fl 0-1. WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG 5 FEBRUAR MHC Soest zal volgend seizoen voor het eerst in de geschiedenis van de club uitkomen in de hoofd klasse van de zaalhockeycompeti- tie. Het herenteam won zondag met 23-1 van Weesp en werd daar mee onbereikbaar voor de concur rentie in de eerste klasse. Het kampioenschap werd zondag in Aqua Indoor behaald. Onder leiding van coach Wim van Wageningen wer den tot dusver alle duels gewonnen. De laatste competitiewedstrijd in de zaal is daardoor slechts een formaliteit. Het spel van Soest muntte met name uit in een hoge snelheid en goede combina ties. In de zeven wedstrijden werden 128 doelpunten gemaakt, terwijl doel man André van Wageningen 36 treffers incasseerde. Soest won meestal met groot verschil. Uitschieters waren de ontmoetingen met USHC (33-2) en Weesp (23-1). Zelfs Maarssen, dat in de veldcompeti- tie één van de naaste belagers is van Soest, kon geen vuist maken en werd En dat is nummer zoveel. Arjan Buys voert de score op voor MHC Soest tegen Weesp. Foto: Goos van der Wilt. tweemaal met duidelijke cijfers versla gen. Door deze resultaten komt Soest volgend jaar in de hoofdklasse uit en kan op papier de Nederlandse titel in de wacht worden gesleept. Over vier weken hervatten de hoc keyers de veldcompetitie. In de tweede klasse voert Soest ook de ranglijst aan. De ploeg heeft een voorsprong van vier punten op de nummer twee. Alle heren van Red Stars hebben hun ogen gericht op de laatste vier wedstrijden van dit seizoen. In die serie, met Leiden, MSV, Oegst- geest en Hurricanes als tegenstan ders, moet de basketbalploeg oog sten en een tweede opeenvolgende degradatie voorkomen. In de thuiswedstrijd tegen het hoogge plaatste Springers was daarom ruimte om te experimenteren. Red Stars speel de echter wel een zeer slechte eerste helft die met een 27-49-achterstand werd afgesloten. De koers was toen al lang gelopen en vooral na rust probeer den de Soesters een aantal nieuwe spel letjes uit. Daarmee boekten de basketballers nog wel eens succes. De ploeg kwam welis waar geen stap dichter bij de gasten uit Goua. Het verschil liep ook niet meer zo hoog op. Zonder de gebroeders Jan en Marco van Maanen, die elders bezig waren aan de après-ski, had George Szanto weinig mogelijkheden vanaf de bank. Kort na de sprongbal was Red Stars in feite al verslagen. En dat werd vooral veroor zaakt door de lange mensen van Sprin gers, die een hoge produktiviteit haal den. Red Stars experimenteerde met ver schillende verdedigingsvormen. Zo schakelde de ploeg na de rust over van een man-to-man-defensie naar een zo genaamde 'triangle-and-two'. Drie spelers stelden zich positioneel op, ter wijl de twee overige roodhemden zich persoonlijk belastten met de bewaking van de puntenvretende scorers van Springers. Ook in aanvallend opzicht probeerde Red Stars een aantal ingestudeerde tac tieken uit. En dat leverde zo nu en dan rendement op. Het was altijd even fraai wat Red Stars liet zien, maar duidelijk werd dat Szan to zijn ploeg tracht klaar te stomen voor de beslissende slotserie. Wat dat betreft moet het hem hebben verheugd dat Pe ter van der Neut een goede indruk ach terliet. Of de ploeg wordt aangevuld met spe lers uit lagere teams, is nog onduidelijk. Arnoud Klarenbeek, Bert Hilhorst en René Beijer reageerden verbaasd over de uitlatingen die voorzitter Adri van Rouwendaal vorige week in deze krant deed. René Lansaat zal de formatie in elk geval komen versterken in de cru ciale wedstrijden tegen onder meer Lu- ba/Leiden en Oegstgeest. De Da Costaschool en de Des- mond Tutuschool vertegenwoor digen Soest op 2 mei op de provin ciale basketbalkampioenschappen voor basisscholen. Dat is de uit komst van de Soester kampioen schappen die zaterdag in sporthal Beukendal plaatsvonden. Bij de meisjes won de Da Costaschool in de finale van de Desmond Tutu- school. Bij de jongens eiste de Des- mond Tutuschool de titel wel op. Dat ging in de eindstrijd ten koste van de Montessorischool. De leerlingen en leerkrachten toonden zich na afloop bijzonder enthousiast, maar dat was niet verwonderlijk. De or ganisatie verliep vlekkeloos en de wed strijden waren ongekend spannend. In de halve finales moesten er, zowel bij de jongens als de meisjes, zelfs verlen- Ook coach Michel van Drie van het da mesteam kon niet over een volledige ploeg beschikken. De absentie van en kele speelsters brak Red Stars in de tweede helft op en het bezoekende Schiestreek kon met 42-56 de winst mee naar Rotterdam nemen. De basketbalsters uit de havenstad na men kort voor rust voor de eerste keer afstand van Red Stars. Via 16-17 werd het 18-26. Daama raakten de Soesters in de foutenlast. Van Drie had op een gegeven moment nog maar vier speel sters in het veld staan, maar zag hen de achterstand verkleinen tot 33-39. Daarna was het afgelopen met het ver weer. Schiestreek benutte de ontstane ruimte en won alsnog met ruim verschil. gingen en series vrije worpen aan te pas komen om een beslissing te forceren. De Da Costaschool en de Desmond Tu tuschool kregen een beker van de orga niserende vereniging The Red Stars. Alle deelnemers konden, na het ge slaagde vervolg op het kersttoernooi voor scholieren, een sticker in ont vangst nemen. Het spelpeil was alleszins acceptabel. Veel teams hadden de beschikking over scholieren die deel uitmaken van de brede welpenkring van Red Stars. De provinciale kampioenschappen worden gehouden op zaterdag 2 mei. Die titelstrijd krijgt waarschijnlijk sporthal Beukendal als decor. Eva Jansen van AV Pijnenburg is za terdag districtskampioen geworden in de crosscompetitie. De Soester atlete won, evenals in dé voorronden, met overmacht bij de meisjes C. Bij de jongens pupillen B had Berend ten Brinke een goede kans op de titel, maar hij liet zich twintig meter voor de finish verrassen en moest genoegen ne men met de tweede plaats. Ook Jiske de Goede kwam, bij de meisjes pupillen B, als tweede over de finish. Bij de jongens Dl verraste Bo Menning vriend en vij and met een derde plaats. Oök in groepsverband had Pijnenburg succes. De meisjes Cl werden als ploeg eerste in hun klasse, evenals de jongens Dl. Pijnenburg sleepte ook nog enkele andere prijzen in de wacht. De atletiek- De jeugdploeg van A V Pijnenburg, kort voordat in Amersfoort een groot aantal prijzen in de wacht werd gesleept. Foto: Goos van der Wilt. vereniging mocht met niet minder dan 37 junioren en pupillen deelnemen aan de crosswedstrijd in Amersfoort. De at leten hadden zich in de voorronden ge plaatst voor de districtsfinale. Voor de dertigste keer zal op zon dag 1 maart het startschot van de Pijnenburgcross klinken. De half jaarlijkse wedstrijd is niet meer weg te denken van de kalender van AV Pijnenburg. Zoals altijd worden vijf wedstrijden georganiseerd. Om 11.30 begint de cross over 2,5 kilometer. Iedereen die 3,50 gulden inschrijfgeld betaalt, kan meedoen. Voor de 5, 10 en 15 kilometer moet vijf gulden worden betaald. Die wedstrijden beginnen om 12.05 uur. Om 12.00 uur valt het startschot voor de 21 kilometer. Elke deelne mer moet tien gulden betalen. In schrijven en verkleden kan bij SEC aan de Bosstraat-West. Start en fi nish van de Top Tien Loop zijn op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg. Het parcours voert de atleten door het Pijnenburgbos. Elke deelnemer ontvangt een herinnering. Informatie kan worden ingewonnen bij Nelleke Bossevain, tel. 18641, Jan Veen, tel 17313 en Wim van Dorresteijn, tel. 20727. Afgelopen zaterdag werd in Apel doorn de traditionele Midwinter-ma rathon afgewerkt. Deze marathon trekt elk jaar steeds meer deelnemers uit zowel binnen- als buitenland en kan zich elk jaar verheugen in een uit gebreide deelname van AV Pijnen- burg. Dit jaar had de organisatie naast de ma rathon en minimarathon (18,6 kilome ter) weer de Asselronde over 27,7 kilo meter in het programma opgenomen. Voor Pijnenburg-atleet Berend Drent was het de eerste keer dat hij in Apel doorn de clubkleuren verdedigde, het geen hem goed afging, getuige zijn eindtijd: 1.15.01. Trainingsmaatje Hans de Goede kwam zaterdag ook pri ma uit de verf op het heuvelachtige par cours: 1.17.53. Clubgenoot Rob Jan sen moest iets toegeven, maar is dan ook herstellende van een dijbeenbles sure. Zijn eindtijd: 1.24.24. Thea Steentjes liep in vergelijking met vorig jaar vele minuten sneller en kwam nu uit op 1.33.46. Hoewel veel atleten van start gingen voor de hele marathon, was dit voor een groot aantal lopers nog niet zover; zij bereidden zich voor op de marathons die in het vooijaar volgen. Derhalve was deze Asselronde voor hen een pri ma gelegenheid om zich te testen. Beste Pijnenburg-atleet bleek op deze afstand Henk Wallet, die vrijwel dezelfde tijd liep als het jaar ervoor: 1.53.25. «,njj,I.M,l:ldd:l:ll« Dammen 12.00 uur DVSB-ONASV Nunspeet (Koningsweg) Korfbal 15.00 uur Eemvogels-Viking (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-De Posthoorn (Eemweg) 14.30 uur CDN-Hees (Driebergen) 14.30 uur SEC-Allen Weerbaar (Bos straat-West) Volleybal 14.45 uur Stam/SoVoCo 2 (D)-Shot 17.00 uur Stam/SoVoCo 1 (D)- Drachten Basketbal 14.00 uur SBV Thompson-Red Stars (D) (Schiedam) Handbal 14.40 uur Smeeing/BDC (D)-Wester vogels (Beukendal) 15.00 uur Jahn II-Smeeing/BDC (H) (Stadskanaal) Voetbal 14.00 uur 't Gooi-SEC (Hilversum) 14.30 uur Soest-HVC (Bosstraat-Oost) pil.l.UI,Htillldd:ETtm^ Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) drie weken tijd zijn 2.762 ste tracht voor de verkiezing Soester sportvrouw van het jaar. Dat is e Joog aantal, zeker gezien het feit t jng voor de eerste keer in Soest den. Op de tien mannen werden ir stemmen uitgebracht. In de categ telde de jury 1.071 geldige stemr De organisatoren van Radio Soes ter Courant hadden niet verwac

Soester Courant | 1992 | | pagina 12