MET HET OOG OP UW BRIL. 00 VA l?8 LET 15° l?5 scliociimkcr I (M/V) iACTUEEL t 1?5 'RST 195 'Minderheden' verwijst ambtelijk voorstel grotendeels naar de prullenbak Noodkreet: Help Kroatië! Hulde voor 'Zilveren' Willem van Roest Wil van Dorresteijn mag geen ijs, snoep en frisdrank meer verkopen gratis oogdrukmeting Wildschut Optiek PAGINA 2 WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 VOOR 4 PERSONEN VOORDELIG iJVIE-STAMPPOT Bruin zijn?? at kanen voordelig in de ité zonnestudio. Commissie voelt zich niet serieus genomen Woonomgeving Klein Engendaal/ Amnestylaan SCHOEAAAKER technische dienst Twee petten te zwaar voor ambtelijk secretaris Actie in katholiek Soest: Zaterdag thema-middag in 'De Deel' Eerste-Kamerlid M.L. Tiesinga (D66) over sociale dienstplicht Restaurant van den Brink Illegale afvalbrand Ongedierte-bestrijder Soest in het zonnetje Thorbeckestraat donderdag dicht i.v.m. tv-opname 'Had ik m 'n vergunning maar gehouden mm Geen plaats voor (tijdelijke) drive-in cinema Geldkistjes weg aan Burg. Grothestraat Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Ook voor uw ionele zonnestudio ie organisatie bestaat uit eigen edassortimentautomaterialen, teen expansief beleid, waarbin- srkooppunt. zwaarte van de funktie. verzoeken wij u contact op HET HELE JAAR DOOR! ISPORT/LENTE-AKTIE: ttenkaart plus 2x gratis betaalt u om- r zonnebad voor de ^K, 24 lamps ,3rslechts 8,18 p. 20 min. ^ER, 28 reflektorlampen 'iners slechts 14,54 p. 20 min, /DECOLLETÉKANON slechts 12,72 p. 15 min. er onze aktiviteiten? 3-Culture Fitness Precor Cardio-training Slimming Figuurkorrektie Zonnestudio T 86 SOEST 02155-18990 -wo 9.00-12.30 uur en 17.00-22.00 uur .00-12.30 uur en 17.00-21.00 uur '0-12.30 uur (behalve juni t/m sept.) SHAAS SAMEN .TTARIAAR :t worstjes SAUS OKSAUS ODEN Op nagenoeg alle belangrijke punten wijst de commissie Minderheden het ambtelijk voorstel van WVC af om de commissie te reorganiseren door het invoeren van een nieuwe verordening. Dat geldt vooral ook de omstreden kwestie van het Nederlandse lidmaatschap, waaraan de com missie onverkort wenst vast te houden. Zij vindt ook dat er een nieuwe minderhedennota moet worden geschreven, dat er weer een apart jaar lijks werkplan moet komen en dat de ambtelijke onderstëuning moet worden uitgebreid. Bovendien mag haar bemoeienis met alle terreinen van het minderhedenbeleid (ook de uitvoerende taken) niet worden in geperkt. Dat bleek maandagavond in de tweede vergadering van de commissie, die op nieuw grotendeels gewijd was aan het conflict met de ambtelijke afdeling WVC. Was vorige week de gevolgde procedure inzet van een uiterst geladen discussie, nu ging het vooral om de in houd van de door de ambtenaren voor gestelde wijzigingen. Die stuitten op breed verzet, en nogmaals bleek hoe weinig de commissie zich door het ge meentebestuur serieus genomen voelt. De discussie had overigens een ietwat overbodig karakter, omdat de commis sie haar zienswijze immers al heeft vast gelegd in haar eigen concept-verorde ning. De conclusies weken dan ook nauwelijks af van die standpunten, maar kunnen volgende week uitste- I kend dienen om de politiek - in het bij- I zonder de raadscommissie Welzijn - I nog eens duidelijk te maken dat com missie en ambtenaren hier allerminst op één lijn zitten. De commissie houdt zonder meer vast aan de totstandkoming van een nieuwe minderhedennota, waar WVC geen trek in heeft, en aan een jaarlijks werk plan, wat de ambtenaren ook al niet zien zitten. Beide stukken mogen overi gens beknopt zijn, als ze maar het ge wenste inzicht in de samenhang bieden. Ook over de mate waarin de commissie zich met de diverse onderdelen van het minderhedenbeleid mag bemoeien zijn de meningsverschillen met de ambtena ren groot. WVC vindt dat de commissie zich niet bezig mag houden met de ma nier waarop de instellingen op dit be leidsterrein werken, en de commissie vindt juist van wel. Zij ziet niets in "bila- teraaltjes" tussen de instellingen en de ambtenaren, maar meent dat zij wezen lijke invloed moet hebben, bijvoor beeld op de toekenning van subsidies. "Je moet ergens een grens trekken," meende ambtelijk secretaris Inge Ho- genbijl, maar de commissie was dat met haar oneens. Stroband: "De commissie mag alleen 'afgestonken' worden als ze zich bemoeit met zaken die niet op het terrein van het minderhedenbeleid lig gen." Niet klaar voor Hoofdschotel van de discussie was ook nu weer de kwestie van de samenstel ling: Nederlanders erin of eruit? De buitenlandse leden maakten onom wonden duidelijk dat zij de Nederland se "collega's" graag als volwaardige le den willen houden. Zij vervullen een onmisbare functie en spelen juist een zeer positieve rol. "Wij zijn er gewoon nog niet klaar voor om het alleen te doen," stelde Gaye Wondergem vast. "Misschien pas over een paar jaar, of de generatie die na ons komt." Het stemrecht bleek voor de commissie geen groot struikelblok, maar als de Ne derlanders alleen nog als "adviseurs" met hun specifieke deskundigheid mo gen optreden vreest het buitenlandse deel van de commissie een langzame uitholling van hun betrokkenheid, zoals de Nederlanders ook zelf aangaven. De "verbale" voorsprong van de Neder landers vond geen van de buitenlandse leden een probleem - "dat is toch lo gisch?" - en zij ontkenden pertinent zich ooit overheerst te hebben gevoeld. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum (hal gemeentehuis) kan men aan de hand van tekeningen kennis nemen van de inrichting van de woonomgeving in het gebied Klein Engendaal en Am nestylaan. Wat Klein Engendaal betreft, gaat het om fase II (Groenling en Winterko ning) en fase III (Goudvink en Winter koning). Op de kaarten staan aangegeven de parkeerplaatsen, de nieuwe en bestaan de boombeplanting, de voetgangers routes, de fietsroutes en de plaatsen waar de recreatieve voorzieningen ko men. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van-. kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestiaat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Hoewel secretaris Hogenbijl dat weer sprak, kon ze daartoe uitgedaagd geen voorbeelden van het tegendeel leveren. Niet pats-boem De verwijzing naar de rijksorganen, die uitsluitend zijn samengesteld uit de minderheden zelf, was naar het oordeel van de commissie misplaatst. "Daar gaat het om inspraak-organen, en de le den hebben vrijwel allemaal een acade mische achtergrond. Dat is in Soest nu eenmaal niet zo." Volgens de leden moet er worden "toegewerkt" naar een commissie die ooit uitsluitend uit bui tenlanders zal bestaan, maar dat laat zich niet "pats-boem" verwezenlijken. Ook zijn er bezwaren tegen de samen stelling van zo'n geheel buitenlandse commissie, waarin de Turken numeriek veel sterker zullen zijn dan de Marok kanen. Verder bleek het migrantenwerkers- overleg - volgens WVC het aangewezen forum voor beroepskrachten (die niet -al sinds >e verwij- in de commissie mogen zitten) - eenjaar rfiet te functioneren. D< zing daarnaar door de ambtelijke afde ling vond de commissie eigenlijk een stukje misleiding van de politiek. Naast enkele andere zaken besteedde de commissie tenslotte nog uitvoerig aandacht aan de positie van de ambte lijk secretaris. In het WVC-voorstel wordt de "service" van deze functiona ris beperkt, en wordt het zeker niet tot zijn/haar taak gerekend allerlei nota's en notities in een begrijpelijke vorm sa men te vatten ten gerieve van de com missie. Monniken Ofschoon WVC-chef Ad van der Haar zelve opmerkte dat leesbare stukken van de afdelingen moesten komen en dat de commissie net zoveel ondersteu ning kreeg als andere adviescommissies - "niet minder, maar óók niet meer" - stelde voorzitter Stroband vast dat "Minderheden" zeker niet genoeg heeft aan de ambtelijke ondersteuning van 16 uur per week. "Juist bij déze commissie kan dat niet. De kappen mogen pas ge lijk zijn als ook de monniken dat zijn, en dat is hier bepaald niet het geval." De commissie sprak af dat Stroband zelf de conclusies van de beide vergade ringen in een brief aan het College zou weergeven, waarvan dan nog op tijd een afschrift wordt gestuurd aan de leden van de raadscommissie Welzijn. Die moeten op 12 februari uitspreken of ze het ambtelijke voorstel volgen óf de ad viezen van de commissie Minderheden willen honoreren. Een van de problemen die de com missie Minderheden ondervindt (en niet voor het eerst) in de com municatie met het gemeentebe stuur is de positie van de ambtelijk secretaris. Die verenigt twee func ties in één persoon en heeft dus twee petten: enerzijds ondersteu nend voor de commissie, anderzijds adviserend naar het College van B. W. Een "dubbelrol" die deze functionaris volgens de commissie in een "hoogst onverkwikkelijke positie" plaatste, zeker nu er spra ke is van een hooglopend conflict tussen de commissie en de ambte naren van WVC. Dat klemde temeer nu de commissie ernstig bezwaar had tegen de ver slaglegging van de eerste vergade ring. Daarin had de secretaris vol gens sommigen de kritiek zo "ver sluierd" weergegeven, dat zij van hun gevoelens weinig meer terug vonden. "Zo wordt alles vergoe lijkt," stelde Wim van den Bergh vast. Ook andere leden weigerden in te stemmen met het verslag, althans voor zover het betrekking had op de geladen discussie over de samenstel ling. Het kon dan ook niet als zoda nig worden vastgesteld. Ook het verslag van de secretaris over de aparte ontmoeting met de buitenlandse comités - het gewraak te "onderonsje" - ontmoette veel kritiek. Ofschoon de deelnemers zeer duidelijk hadden gemaakt niets van de WVC-opzet te moeten heb ben, had zij geconcludeerd dat daar tegen "geen duidelijke argumenten op tafel waren gekomen". Diplomatiek voorstel Omdat de commissie erop stond haar commentaar op de minderhe den-verordening alsnog ter kennis te brengen van de raadscommissie Welzijn, maar men dat nu moeilijk kon toevertrouwen aan de zo zwaar gekritiseerde secretaris, ging men akkoord met het diplomatieke voor stel van voorzitter Dik Stroband, die de gevoelens van de commissie zelf wel op papier wilde zetten. In zijn brief komt o.a. te staan dat de com missie het zeer betreurt dat er door WVC - lees: de secretaris - zo slordig en oppervlakkig is gehandeld, en dat de gevolgen daarvan niet zijn uitge bleven. WVC-chef Van der Haar probeerde de zaak te sussen door erop te wijzen dat er nog helemaal geen officieel voorstel ligt, en dat dat pas komt als alle adviezen - ook van de minderhe- dencommissie - naast elkaar zijn ge legd. "Alles kan nog veranderd wor den. Dat gaat het College nu alle maal nog bekijken," aldus Van der Haar in een soort "niks-aan-de-han- d"-opstelling. Hij vond de opwin ding over de vermeende onzorgvul digheden bij WVC nogal subjectief, maar kreeg lik op stuk van voorzitter Dik Stroband: "Het is gewoon een kwestie van fatsoen en beleefdheid. "Dubrovnik, Zadar, Osijek en an dere Kroatische steden en dorpen liggen in puin. De mensen zijn alles kwijt: huis, kleding, persoonlijke zaken. Ze zijn gevlucht naar andere Kroatische steden en dorpen en daar opgevangen. Maar er is niets." Zo begint een oproep die vorige week in Soest is verspreid door een comité, dat het initiatief heeft geno men tot een inzamelingsactie voor tweedehands kleding (vooral kin derkleding), maar ook zeep, sham poo, waspoeder, suiker, meel en olie. De ingezamelde goederen worden via de Kroatische Kulturele Vereni ging (in Rotterdam) naar Kroatië vervoerd. Ze komen daardoor te recht op de plaatsen waar ze 't hardst nodig zijn, aldus het comité. De actie duurt de hele maand fe bruari en wordt ondersteund door de caritas van de r.k. kerk in Soest. Inmiddels zijn ook de r.k. scholen in Soest benaderd om aan de inzame ling mee te doen. De artikelen kunnen worden ingele verd bij de volgende kontakt- en ver- zameladressen: Bep Rademaker, Kerkstraat 37, tel. 19782; Karien Bitterling, Kolonieweg 13, tel. 11207; Annalie Schouten, Molenstraat 26, tel. 19268. Eventueel worden de spullen - als dat nodig is - ook thuis opgehaald. Wie de actie financieel wil steunen kan een gift overmaken op Postbank 61.31.586 of Spaarbank 97.66.47.591 t.n.v. Kroatische Kul turele Vereniging te Rotterdam. Aanstaande zaterdagmiddag - 8 fe bruari - komt Marie-Louise Tiesin- ga-Autsema, Eerste-Kamerlid voor D66, naar Soest om te spreken over sociale dienstplicht. De bijeenkomst wordt georganiseerd door D66-Soest en de Jonge Democraten. In de politiek en de maatschappij wordt gediscussieerd over de mogelijke be perking of zelfs afschaffing van de mili taire dienstplicht, maar ook over de mogelijkheid tot invoering van een so ciale dienstplicht. Die is gebaseerd op de gedachte dat van jongeren een ver plichte functievervulling mag worden verwacht op alle terreinen van de sa menleving, waar daaraan een moeilijk oplosbare behoefte bestaat. Te denken valt aan functies binnen de welzijns- en gezondheidszorg of ten behoeve van het milieu. De vraag of sociale dienstplicht gewenst is of dat zij - net als de militaire dienst - een verguisd fenomeen is, houdt de ge moederen van jongeren, oudere jonge ren, jongere ouderen en hen die zichzelf tot de ouderen rekenen meer en meer bezig. Het leek de D66-afdeling Soest daarom een goed idee voor al deze groepen een thema-middag te organi seren, waarop inleidingen worden ver zorgd door Marie-Louise Tiesinga, lid van de Eerste Kamer voor D66, en ver tegenwoordigers van de Jonge Demo craten en de afdeling Soest. Aan de hand van stellingen worden daarna workshops samengesteld, met daarop aansluitend een plenaire discussie, ge volgd door een borreltje. Alle belangstellenden - van welke poli tieke pluimage ook - zijn welkom op de ze bijeenkomst, die gehouden wordt in "De Deel" (in de Kerkebuurt, achter de Oude Kerk) en om 14.00 uur begint. Soesterbergsestraat 122 - Soest 1 Telefoon 02155 - 1 27 06 4 4 MENU "SYMPATHIQUE"f47,50 4 LICHTGEBONDEN 4 l COURGETTESOEP 1 VERFRISSEND IJSJE MET CHAMPAGNE TWEE GEBAKKEN TONGFILETS MET VRUCHTEN, GROENTENGARNITUUR EN GEBA KKEN AA RDA PPELEN BOERENJONGENSIJS METADVOCAAT X Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 12.30 uur, diner vanaf 17.30 uur. X Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. 's Maandags gesloten. De milieu-ambtenaar van de gemeente heeft vorige week een 32-jarige Soester geverbaliseerd, omdat hij achter een manege aan de Beckeringhstraat afval aan het verbranden was in een ton. Het afval bestond o.a. uit papier en plastic. In eerste instantie kreeg de man het be vel het vuur uit te maken, wat hij ook zou doen. Later bleek hij de opdracht te hebben genegeerd, waarop proces-ver baal werd opgemaakt. Als motief gaf de man op dat hij op deze wijze voorkwam dat zijn afvalcontainer te snel vol raak te, wat hem in de kosten scheelde. Te midden van zijn familie vierde Wil lem van Roest - in Soest wijd en zijd bekend als specialist in de bestrijding van ongedierte (in diverse soorten en maten) - vrijdagmiddag zijn zilveren jubileum bij de gemeente. Een hele stoet collega's, van binnen en buiten de afdeling Reiniging, kwam hem tij dens de receptie in de kantine op de Werf aan de Lange Brinkweg geluk wensen. Ze deden dat niet met lege handen en Van Roest kreeg o.a. als gezamenlijk cadeau een complete "lantaarnpaallan taarn" en een fietsdrager voor zijn auto aangeboden. Uiteraard kreeg hij ook de nodige toespraakjes te verwerken. Ce remoniemeester Douwe van Boven stelde om te beginnen vast dat Van Roest inmiddels bij de "ouwe hap" hoorde en kondigde aan dat de toe spraakjes nu maar eens in een wat onge bruikelijke volgorde zouden plaatsvin den: van laag naar hoog. Daarom kwam eerst de personeelsvereniging aan de beurt, namens welke Jeanette Saarveld het echtpaar Willem en Joke van Roest bloemen aanbood. Vervolgens was het collega Jan Land man die - omdat chef Martin Pijl in het ziekenhuis verbleef - de complimenten van de afdeling overbracht. Hij stelde o.m. vast dat Van Roest, na alle rucht baarheid om diens jubileum, geen "on bekende Nederlander" meer was. Ove rigens verwachtte hij niet dat de jubila ris nóg eens 25 jaar in gemeentedienst zou blijven. Directeur Jaap van Gent van Sector I (waaronder ook de Reiniging ressor teert) merkte op dat Van Roest welis waar een reputatie had opgebouwd in de ongedierte-bestrijding, maar dat hij daarnaast toch zeker "all-round" mocht worden genoemd en overal kon worden ingezet, wat hij een voorbeeld voor andere medewerkers noemde. "Maar het ongedierte heeft zogezegd je hart gestolen, en op die manier ben je een bekende Soester geworden." Hij wenste hem nog veel "hygiënische" ja ren en hoopte dat hij nog lang zijn krachten zou wijden aan het heil van Soest in het algemeen en de afdeling Reiniging in het bijzonder. Vieze plekken Burgemeester Hans de Widt, die wet houder Mieke Swinkels vooruit was ge sneld, vond dat Van Roest de gemeente op een voortreffelijke manier vertegen woordigt. Hij stelde vast dat Van Roest "overal, en helaas meestal op vieze plekken" kwam. Een stille werker ach ter de schermen was Van Roest volgens hem overigens niet, want zijn reputatie als "rappe prater", zelfs in onvervalst Soester dialect, was in de gemeente wijd en zijd doorgedrongen. "Dat gebeurt dan meestal in een tempo dat ik 't niet meer kan volgen, en het is dus maar goed dat ik nu zelf aan het woord ben," aldus De Widt. De burgemeester constateerde vervol gens dat in de hele discussie over de structuurvisie één aspect onderbelicht was gebleven: "Wat zou er van Soest te rechtkomen als al het ongedierte z'n gang maar zou gaan? De mens trekt nu eenmaal dieren aan, en met 41.000 in woners zijn dat er dus een heleboel." Hij bedankte Van Roest voor diens des kundige inzet bij de bestrijding ervan - "al zijn niet alle beestjes ongedierte" - en vroeg zich af waaraan hij, als niet-ro- ker, zijn bijnaam "De Peuk" te danken had gehad. Volgens de burgemeester bood zijn leeftijd nog genoeg perspec- De Kus: wethouder Mieke Swinkels kwam bijna te laat, maar maakte dat (meer dan?) goed door Willem van Roest hartelijk te omhelzen. tief om een hele tijd door te gaan: "We zijn blij dat u bij ons blijft." De Thorbeckestraat wordt morgen - donderdag 6 februari - 's middags tijdelijk afgesloten voor het verkeer in beide richtingen. Dat gebeurt in verband met de filmopnamen die de NCRV-televisie daar gaat maken. De geslotenverklaring duurt yan 12.00 tot 17.00 uur en geldt met na me voor het gedeelte van de Thor beckestraat tussen de Schaepman- straat en het schoolplein. Het zal ook niet mogelijk zijn om op dat wegdeel te parkeren. Wil van Dorresteijn laat het er niet bij zitten. De pronte Soesterse is vast van plan op een of andere ma nier - hoe weet ze nog niet - verzet aan te tekenen tegen het gemeen tebestuur van Soest, dat haar ver boden heeft van de zomer de ver koop van ijsjes, snoep en frisdrank opnieuw ter hand te nemen. Ter wijl ze dat in het verleden toch ook deed, zonder dat de gemeente daar problemen mee had... Vorige week heeft ze van de gemeente te horen gekregen dat ze géén vergun ning krijgt om vanuit haar huis - liever gezegd: vanaf de stoep voor het huis - versnaperingen te slijten. Tot 1986 le verde dat geen problemen op, en ook vroeger al, toen ze nog bij haar moeder aan de Smitsweg woonde, verkocht Wil aan het begin van de jaren zeventig snoep vanuit het "boerenhuisje" dat la ter plaatsmaakte voor de gymnastiek zaal in het Smitsveen. "Ik vond 't altijd heel leuk, en het liep heel goed. Ik had twee grote ijskasten en er kwamen heel wat kinderen rege- matig een ijsje bij me kopen. Toen we later naar de Nieuweweg verhuisden bleef ik het doen, tot het fietspad over de Parklaan werd verlegd. Er was geen animo meer voor en toen ben ik maar gestopt." Daar kwam nog bij dat onver laten tot tweemaal toe de voordeur openbraken, en dan gaat de lol er tame lijk snel af. Skatebaan Dat Wil van Dorresteijn de ijs- en snoepverkoop in de komende zomer opnieuw ter hand wil nemen is te dan ken aan de komst van de skatebaan, te genover haar huis, op de kop van de Koningsweg/Bosstraat. Die trekt heel veel jeugd, en dat maakt het voor haar opnieuw interessant om te beginnen met de verkoop, ook al omdat er straks een wijkparkje wordt aangelegd. "Ja, ik moet eerst kijken of er weer animo voor De gemeente Soest heeft onlangs het verzoek gekregen van organisatie bureau Aalsmeer, om haar een ver gunning te verlenen voor het opzet ten van een tijdelijke "drive-in" bio scoop. In mei begint men met een tour door Nederland, en de bedoe ling was daarbij ook Soest aan te doen. Op een nader te bepalen plek zou de cinema een week lang bezoe kers moeten onthalen op films, vol gens het concept dat in de jaren vijf tig en zestig in Amerika zoveel suc ces had: een openlucht-bioscoop, waarvan de zitplaatsen worden ge vormd door de auto's van de toe schouwers. Een aardige bijkomstig heid is dat de kijkers het filmgeluid hun eigen autoradio zouden kunnen ontvangen, zodat er geen onnodige geluidsoverlast zou ontstaan. Het evenement zou een week lang moeten duren: één opbouwdag en zes speldagen. Wat de organisatie nodig had, was een verhard terrein: een parkeer,- evenementen- of in- dustrieterein van zo'n 6000 vierkan te meter, liefst zonder bomen of ge bouwen, dat kan worden afgezet met speciale hekken. Het College van B. W. van Soest wil er niet aan, maar niet zozeer om dat er bezwaren tegen de drive-in ci nema zouden zijn. Daar hoeft niet eens over te worden nagedacht, want het kan allemaal tóch niet doorgaan, om de simpele reden dat Soest niet over een terrein beschikt dat aan de gestelde eisen kan voldoen. De orga nisatoren hebben dat inmiddels in een net briefje te horen gekregen. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien in te sluipen in een flatcomplex aan de Burgemeester Gro thestraat. Bij een 81-jarige bewoonster, die de deur open had gezet omdat er schilderwerk gedaan moest worden, verdween een geldkistje met 200 gul den. Bij een 87-jarige medebewoonster werd eveneens een geldkistje buitge maakt. Daarin zat 400 gulden. Ook zij had de deur niet op slot gehad. is, natuurlijk. Ik zet er dan een vlag bij en ik haal de spullen 's avonds weer bin nen." Ze ziet de verkoop in de eerste plaats als een hobby. "Weetje, ik praat graag. Dat is het hele eieren eten. Die verkoop, dat is altijd m'n lust en m'n leven geweest." Het verbod van de gemeente is haar dan ook rauw op het dak gevallen. "Ik hoor de het ook pas vorige week, en nou heb ik spijt dat ik m'n vergunning niet ge houden heb. Ik ben nog steeds officieel lid van de Kamer van Koophandel. Nu zoek ik 't hogerop ook, want ik wil het wel eens uitgezocht hebben." Geen 'winkeltje' Het College van B. W. vindt dat er op grond van de APV - waarin de verkoop van goederen of waren vanuit een wo ning zonder vergunning verboden is - en het bestemmingsplan geen vergun ning kan worden verleend. Dan ont staan er als het ware "detailhandelsacti- Wil van Dorresteijn is vast van plan het "hogerop" te zoeken, nu haar de ver gunning is geweigerd. viteiten" in een soort "winkeltje", en dat mag alleen in panden met een echte winkelbestemming. Daarnaast vrezen B. W. overlast voor de omgeving, juist vanwege de aanwe zigheid van de skatebaan. "Als aan vraagster ijs e.d. verkoopt, is het niet ondenkbeeldig dat zich daar groepjes jongelui ophouden," aldus het ambte lijk advies. Er zijn al klachten geweest over de overlast die jongeren veroorza ken, en bovendien moet er rekening worden gehouden met vervuiling door weggegooide blikjes, ijs- en snoeppa- piertjes. Volgens B. W. is dat niet te voorkomen door het verplcht stellen van een afvalbak. Wil van Dorresteijn krijgt daarom geen vrijstelling van de bestemmingsplanvoorschriften en geen ventvergunning. Bij Wildschut is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Wildschut kuntu rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd vooru, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 veilig en voordelig! el zonnen in privécabines, gratis eo muziek bij alle toestellen, en een 'ge koffieshop is aanwezig.

Soester Courant | 1992 | | pagina 3