lis i m) EURNICS aars iene zone L :^jVILLE 1.798.- 5.000 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD. Dorstige kelen op Kleintje Carnaval t en dat zijn ZOALS WIJ! Hl 0 0 w Bonbons voor oudste Soesterse Omwonenden te vroeg met protest tegen plan St. Jozefgebouw (030) 33.15.49 lujjWïï' E Voor alle zekerheid! EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Prins Berend debuteert bij De Narre Knollen luizen in de -Huizenkrant. die krant! Escort politie voor bezoekers van Bos en Duin Diefstal uit garage Winkelbrandje Burgemeester vreest brandgevaar De Widt maant provincie tot spoed bij hinderwetvergunning sloperij Portemonnees gestolen AROM-team werkt aan milieubeleid Vliegbasis Soesterberg Girobetaalkaarten kwijt na inbraak Bekeuring voor te hard rijden Bladafval in het plantsoen Menne feliciteert mevrouw Van Maarsen (101) Nog geen bouwaanvraag ingediend Rugzak gestolen Onder invloed Auto niet gekeurd en niet verzekerd ..je loopt "zomaar" weg. Sommi.» PPn7Mmtltf!H onl,.,.! ichtig: eenzaamheid, echtscheiding loos. Het ene probleem lokt het izo'n moment is er geen "ander1 onderdduizenden als directe risico i gaat het om 30.000 thuislozen' .ebben er direct via familie en sociale ïgeving kan het voorkomen WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 PAGINA 7 SOESTER COURANT u'iW'lhj Perfed sJ res\erenc -pt inFar0° è»en.| TELETEKST ^dv\esprV\s 2.550.- als besteg®!?^ - -v fL~-r\ r. I 2 Adviespnis M9'" I Nu /s. \l sÉÉÜÖfW?® W l «Sn ltiw° £7 i.cd BttuU IV iche"" J V M innig Protestants Centrum. Antwoordnummer (een postzegel is niet nodig). Giro 585.66.70 PHILIPS ktv type 21 SL 5756 Match-line Hifi stereo kleurentelevisie met haarscherp beeld dankzij de donkere Flat Square beeldbuis. Uitgebreide teletekst mogelijkheden en zeer eenvoudige bediening. Inclusief menusturing. Slechts 43,5 cm diep, ideaal voor in een kast. Arlviesoriis 1.995.- KW vu" beeldbuis k o \/norke >U1S' IsluitibQ 43,5 cm diep, idea' Adviesprijs 1.995. Nu Prijs per week 20.- inclusief 3 jaar gratis Prijs per week 20.- garantie jorantie "Effectieve |oorrente is 20,7% voor kredieten vanof f 2,500, 1 Februari 19' "Prijs en modelwijzigingen voorbehouden. Afbeeldingen kunnen afwijken te ïnte is 20,7% voor kredieten vanaf f 2 500 ijzigingen voorbehouden. Afbeeldingen kt in vanaf f 2.500, 1 februari 1991Alg Afbeeldingen kunnen afwijken ten opzie 'Effectieve |aorrente is 20,7% v 'Prijs en modelwijzigingen voo Algemene voorwaarden in de opzichte van de opgegeven typ rwaarden in de winkel aanwezig opgegeven typenummers tn, Bilderdijkstraat 19 in metc.v.-gas, ondergebouwdega- jpe tuin. Een huis met veel extra's een uitgebouwde parterre die, behal- ;e en aparte berging, een uitzonder- mtoor/praktijkkamer biedt. praktijkruimte, garage, bergingen ieping: royale woonkamer met open irket, moderne witte keuken, balkon verdieping: 3 slaapkamers alsmede net ligbad en 2e toilet. Prima staat 3Ud. jjsstraat 135 in met riante, vrijstaande dakop- gebouwde garage, c.v.-gas en tuin. extra's zoals nieuwe schuifpuien beglazing, vergrote woonkamer, tingen in dakopbouw voor 2e bad- i zee van ruimte. ane grond: garage, vestibule, hal e Verdieping: zeer grote woonka- sluiting open haard alsmede toilet- al. 2e Verdieping: 2 grote slaapka- onkelijk 3), badkamer en overloop ek. j: zeer grote slaapkamer, dakterras Het geheel verkeert in een perfec- )ij uitstek geschikt voor praktijk aan scliocmakei VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* anjehof 6 ir appartement op uitstekende dijkmetc.v.-gas, berging en eigen in het souterrain alsmede een hal met lift. in het hart van het Gooi- en Eem- iciliteiten en een weergaloos mooi Dinnen handbereik, living met veel raampartijen en di- iaar ruim balkon op het zuid-wes- elend en vrij uitzicht, iet inbouwapparatuur, 3 slaapka- >adkamer met ligbad, separate toilet en hal. De Narre Knollen hebben zaterdag een voorschot genomen op het carnavalsfeest. In de residentie Bos en Duin aan de Bos- straat werd, zoals ieder jaar, het Kleintje Carnaval gehouden. Het was de eerste activiteit, waar Berend Sieben als nieuwe \prins Carnaval optrad. Ve opvolger van de afgezette Steef I kon enkele honderden carnavalsvierders begroeten. Te gast waren ook zustervereni gingen uit Utrecht. Zij kwamen met honderd dorstige kelen naar de Knollenburcht aan de Bosstraat. De muziek werd ver zorgd door de Eemlander Blaaskapel, het showorkest Party Sound en een discoshow. De politie heeft zaterdagnacht jeug dige bezoekers van Bos en Duin naar huis begeleid. De politie zal dat va ker gaan doen. Daarmee willen de ordebewakers voorkomen dat de jeugd onderweg vernielingen aanricht. In de nacht van zaterdag op zondag worden vaak auto's beschadigd door jonge ren die van het horeca-bedrijf aan de Bosstraat op weg zijn naar huis. Uit preventief oogpunt heeft de poli tie besloten de jongeren op straat te begeleiden. "We zullen het niet elke week doen, maar als er activiteiten zijn, wel", aldus een woordvoerder na het Kleintje Carnaval dat De Nar re Knollen zaterdag in Bos en Duin hielden. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een onafgesloten ga rage aan de Nieuweweg binnen te ko men. Hij verdween met medeneming van een herenfiets, een boormachine en een decoupeerzaag. De eigenaar deed aangifte bij de politie. De Soesterbergse brandweer rukte vrij dagmiddag uit na een brandalarm in een meubelzaak aan de Rademaker- straat. De winkelier bleek het vuur in middels zelf te hebben geblust, zodat de brandweer niet in actie hoefde te ko men. Wat er precies brandde en waar door kon de politie niet vertellen. Burgemeester De Widt heeft bij Ge deputeerde Staten, het provinciebe stuur, zijn bezorgdheid neergelegd over de veiligheidssituatie bij de au tosloperijen Schut en Luijben op het Soester industrieterrein. Volgens de burgemeester zijn de terreinen nauwe- flijks bereikbaar voor de brandweer, en daar moet op korte termijn veel aan verbeterd worden. I "De plek blijft ons grote zorgen baren," Saldus de burgemeester vorige week. I Soest heeft al geruime tijd grote moeite I met de opslag van Amerikaanse en En- I gelse sloopauto's op het terrein aan de I Industrieweg, waar in het verleden al r enkele malen auto's werden wegge- sleept omdat ze langs de openbare weg I stonden en zo overlast bezorgden. Ook I uit milieu-overwegingen vindt Soest jl dat er iets moete gebeuren. De aange- scherpte voorwaarden in de hinderwet- I vergunning - die door de provincie moet worden afgegeven - zijn onlangs op een zacht pitje komen te staan, om dat de provincie een aantal procedure foutjes had gemaakt. Als hoofd van politie en brandweer heeft De Widt zich, met instemming van het College, tot Gedeputeerde Sta ten gewend, om hen deelgenoot te ma ken van de Soester zorgen. "Het is niet alleen maar een milieu-kwestie," aldus de burgemeester, "maar er is ook een brandveiligheidsprobleem. Volgens hem bieden de "gangen" tus sen de opgeslagen autowrakken niet voldoende ruimte om de brandweer doorgang te bieden bij eventuele cala miteiten. Ter bescherming van mensen en bedrijven in de omgeving zijn op korte termijn rigoureuze verbeteringen nodig. Een 20-jarige Soester deed in het week einde bij de politie aangifte van de dief stal van zijn portemonnee. Die was ont vreemd in een sportschool aan de Pa rallelweg. In de portemonnee zaten een bankpasje, een tankkaart en een bedrag van 60 gulden. Een 39-jarige vrouw uit Den Dolder meldde de politie eveneens de diefstal van een portemonnee. Die was haar tij dens het winkelen ontstolen in een su permarkt aan de Zuidpromenade. De commandant van de Vliegbasis Soesterberg, kolonel H.R. Buffart, heeft vorige week het AROM-team geïnstalleerd, dat gaat zorgen voor de realisering van het milieubeleid van de basis. Er wordt gestreefd naar een be drijfsvoering die het milieu zo min mo gelijk belast. De vliegbasis is daarmee weer een stap je dichter bij dat doel gekomen. De let ters AROM staan voor: Arbeidsom standigheden, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het team staat onder leiding van plaatsvervangend basiscomman dant lt.kol. G.P.J. Gips (die door ziekte helaas zelf niet aanwezig kon zijn bij de installatie). In het team zitten vertegenwoordigers van diverse instanties, zoals bedrijfsvei ligheid, geneeskundige dienst, infra structuur, beheer, verkeersleiding, voorlichting, de milieucoördinator en een vertegenwoordiger van de 32 Figh- ter Group. Het team wordt onder steund door een groot aantal werkgroe pen. Na de installatie heeft het AROM-team zich onmiddellijk gebogen over een concept-Milieubeleidsdocument, dat al was voorbereid door milieucoördinator It. Schoneveld. In het document wordt de milieusituatie op de vliegbasis aan gegeven, evenals de doelstellingen en de wijze waarop die bereikt moeten worden. Het document moet 1 maart klaar zijn. De Bevelhebber der Luchtstrijdkrach ten heeft bepaald dat het milieuzorgsys teem uiterlijk op 1 januari 1995 in de bedrijfsvoering van de Koninklijke Luchtmacht geïntegreerd moet zijn. Een 44-jarige vrouw mist een aantal gi robetaalkaarten. Ze werden uit haar woning aan de Buntweg gestolen. De inbreker kwam het huis binnen door een raam te forceren. Elf automobilisten hebben op de Amersfoortsestraat in Soesterberg een bekeuring gekregen, omdat ze te hard reden. Ze werden betrapt tijdens een controle. De politie zag 245 voertuigen passeren op het traject waar tachtig ki lometer per uur mag worden gereden. De topsnelheid die de politie meette, bedroeg 105 kilometer per uur. Sinds enige tijd verwijdert de afdeling Groenbeheer van de gemeente het bla dafval niet meer uit de meeste plantsoe- jnen. Vooral in de bredere stroken kun nen bladeren zonder bezwaar in het plantsoen blijven liggen. De bladeren sluiten de bodem af voor licht en lucht. Onkruid krijgt zo minder kans om tot ontwikkeling te komen. Bovendien ontstaat er in en onder de bladeren een vochtig milieu, dat het insektenleven en de overige fauna ten goede komt. Als gevolg hiervan ziet het plantsoen er minder keurig opgeruimd uit dan vroe ger het geval was. Toch wordt de kwali teit van de woonomgeving op deze wij ze verbeterd: het openbaar groen krijgt langzamerhand een natuurlijker karak ter, waar meer te beleven valt (bijvoor beeld vlinders) dan aan traditioneel on derhouden groenstroken. Loco-burgemeester Jan Menne heeft vorige week woensdag (29 januari) namens het gemeentebestuur de felici taties aangeboden aan mevrouw EJ. van Maarsen-Verlhac, die in Molen schot haar 101e verjaardag vierde. Menne liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een enorme doos bonbons. In de conversatieruimte van het verzor gingscentrum op de Eng werd het feest in de familiekring gevierd. Ondnaks het feit dat mevrouw Van Maarsen wat problemen heeft met haar gehoor, liet ze zich de complimenten van de loco burgemeester - voor de gelegenheid uitgedost met ambtsketen - met plezier welgevallen, niet in de laatste plaats omdat hij haar toesprak in haar moe dertaal: het Frans. Mevrouw Van Maarsen is een geboren Parisienne en werkte o.a. als mode-ont werpster bij vooraanstaande coutu riers, voordat ze zich al voor de oorlog door haar huwelijk in Nederland vestig de en een modezaak in Amsterdam be gon. Geruime tijd heeft ze in de hoofd stad nog de scepter gezwaaid over het antiquariaat van haar echtgenoot. Sinds 16 jaar woont ze in Soest. Menne, die in gezelschap was van ge- meentevoorlichter Ben van Os, liet zich met gepaste trots aankondigen als "le patron de Soest" en sprak van "un grand honneur" om mevrouw Van Maarsen - "la plus agée de la ville" - te mogen gelukwensen. Dat ze de 101 ja ren had bereikt noemde hij "formida- ble". De jarige zelf toonde zich enigs zins verrast over de gemeentelijke aan dacht: "Ce n'est pas possible", maar liet zich de bonbons goed smaken. Het College van B. W. heeft de be zwaren van de omwonenden tegen het plan om in het St. Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat een restaurant te ves tigen afgewezen. De reden: er is nog geen bouwaanvraag ingediend, en dus is de procedure nog niet gestart. Via hun advocaat hebben de omwo nenden de gemeente alvast laten weten dat zij overwegen een planschade-pro- cedure te starten. Zij vrezen dat het plan van aannemer Uyland en restaura teur Van Beek, die in het voormalige verenigingsgebouw - nu nauwelijks meer dan een ruïne - een restaurant wil len vestigen, tot grote parkeeroverlast zal leiden. Het restaurant zou in de plaats moeten komen van "La Grande Bouffe", dat vorig jaar in vlammen op ging. Formeel kan er geen bezwaar wor den ingediend tegen een beschikking die er nog niet is, aldus B. W., en die komt er ook niet zolang de aannemer geen bouwplan heeft ingediend. Geen woning in schuur. Het College heeft de eigenaars en de bewoners van een schuur achter een woning aan de Lange Brinkweg meegedeeld dat de be woning - die in strijd is met het bestem mingsplan - per 1 maart gestaakt moet worden. Het gemeentebestuur had daarvan in 1983 tijdelijk ontheffing verleend, maar nu de bewoner van des tijds is overleden en het huis te koop staat, mag het niet meer. Schuur moet weg. De eigenaar van een schuur achter de Beukenlaan heeft van het College te horen gekregen dat hij die binnen een maand moet afbre ken. Volgens het bestemmingsplan is de grond bestemd voor landbouwdoel einden en er mag wel een schuur, een woning of een stal staan, mits de eige naar daar dan ook zijn bedrijf uitoefent of daaruit zijn hoofdinkomen betrekt. Dat is niet het geval, aldus het College. Er kan ook achteraf geen bouwvergun ning worden verleend. Druk op ketel. Soest heeft met vreugde kennis genomen van de Eva luatienota Structuurschets Militaire Terreinen, waarin de minister van De fensie heeft laten weten dat de Leusder- heide vooralsnog niet wordt ingericht als compagnies-oefenterrein (COT). Omdat de Tweede Kamer zich er nog over moet uitspreken wil Soest niet te vroeg juichen en het College heeft dan ook besloten de "druk op de ketel" te houden. In overleg met de andere re giogemeenten rondom de Leusderhei- de wordt nu gekeken naar een geza menlijke strategie voor de volgende fa se. Op-Stap-project. Het College gaat de kosten van het Op-Stap-project 1992 (speciaal bedoeld om de achter stand van kinderen uit minderheids groepen in het basisonderwijs te beper ken) voorlopig dekken uit de potjes "bestuurskosten minderheden" en "bij zondere bijstandskosten", voor resp. 4000 en 8500 gulden. Eigenlijk was het de bedoeling de kosten (waarvan Soest overigens maar 25 voor zijn rekening neemt) te bestrijden uit de Onderwijs- voorrangsgelden of de pot Sociale Ver nieuwing, maar over het eerste komt pas in de loop van het jaar duidelijkheid en voor het tweede geldt dat alle geld stromen al een bestemming gevonden hebben. Het College beschouwt de nu voorgestelde dekking als niet onlo gisch, omdat de minderheidsgroepen voor een relatief groot deel tot de mini ma gerekend kunnen worden en omdat het project juist bedoeld is om te voor komen dat de kinderen uit de minder heidsgroepen de "minima van de toe komst" zullen worden. Turken worden Nederlanders. Het College gaat Turkse inwoners op de hoogte stellen van een beleidswijziging inzake het aanvragen van het Nederlan derschap (naturalisatie). Tot nu toe gold daarbij de eis dat zij afstand deden van hun oorspronkelijke nationaliteit, en dat was voor velen een beletsel. Sinds 1 januari is dat echter niet meer verplicht, zodat de gemeente rekening houdt met een toenemende vraag naar naturalisatie. Die wens was al te be speuren, omdat nogal wat Turken als ze op vakantie naar Turkije gaan proble men met visa ondervinden door de bur geroorlog in Joegoslavië, en daarom ge dwongen zijn een andere reisroute te nemen. Met een Nederlands paspoort wordt het reizen binnen Europa een stuk eenvoudiger. Voor Marokkanen verandert er niets; zij mogen van de Marokkaanse overheid geen afstand doen van hun nationaliteit. Een 36-jarige inwoner van Soest ont dekte tijdens het bezoek aan de sporthal Beukendal dat zijn rugzak uit de kleed ruimte was gestolen. De rugzak en de inhoud hadden een waarde van ca. 200 gulden. Hij deed aangifte bij de politie. Op de Beatrixlaan hield de politie vori ge week een 36-jarige automobilist uit Soest aan, die bij onderzoek onder in vloed bleek te zijn. Hij moest blazen en kreeg behalve een proces-verbaal een rijverbod van zes uur. De politie heeft vorige week een auto van de weg gehaald en naar de sloop ge bracht. De eigenaar, een 33-jarige Soester, deed vrijwillig afstand van de wagen. Hij reed al vier maanden onver zekerd rond. Bovendien had de auto vijf maanden geleden al moeten wor den gekeurd. De Soester, die op de Va renstraat werd aangehouden, kreeg een proces-verbaal van de politie die de au to afvoerde.

Soester Courant | 1992 | | pagina 7