Verdwenen Soest imförnnt nieuws Gilde viert weer feest van Sint Agatha Verdwenen Soest hervonden £nika maakt Ooit kie jWSÖËSTjPAGINA 14 Fietsende zusjes bij aanrijding gewond V O Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten Museum Oud Soest Eten Rondje Soest S.O. SOEST GOOIT EEN BALLETJE OP jjfÏENSDAG 12 FEBRÜ g0rgen 'open huis' vi 3 jaar garantie kantoor efficiency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Twee zusjes uit Soest, resp. 11 en 4 jaar, zijn vorige week gewond geraakt bij een aanrijding op de Speenkruidstraat. Het jongste meisje zat achterop de fiets bij haar zusje, die van het voetpad door de groenstrook de weg opreed. Het uit zicht werd haar ontnomen door een grote rododendron. Daar reed op dat moment een auto, bestuurd door een 42-jarige inwoner van Zeist, die de meisjes niet kon ontwijken. Bij de bot sing vloog het jongste meisje tegen de voorruit, waardoor ze schaafwonden kreeg aan haar gezicht en benen. Het oudste meisje kreeg een hersenschud ding. Ze werden allebei naar het zie kenhuis gebracht, waar de oudste voor lopig moest blijven. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 'Vakantie op maat' in Overijssel: Kasteeltuinen - fietstocht in Twente, drie dagen, f 215,- p.p. incl. halfpension en bagagetransport. Mysterieuze Twentse Sagen, fiets tocht vanuit Ootmarsum, drie dagen, f 165,- p.p. incl. route, halfpension. Culinaire vakantie, drie dagen - f 329,- p.p., incl. 4-sterren hotel, half pension en twee diners in Hotel Wien- tjes te Zwolle. Deze arrangementen zijn te boeken bij de VW-Soest. Ook boekt de VW voor Gran Dorado, Centerparcs en Roompot-recreatie. Kijkje in VVV-winkel (Nieuw) Fietskaart langs Utrechtse ui terwaarden van Neder-Rijn en Lek, f 2,50; boekje met veertien musea op de Veluwe (gratis); telefoonkaart; ca deaubonnen; fiets- en wandelkaarten; gidsen voor vakantie en vrije tijd. Open: maandag tot en met vrijdag 9.30 - 16.30 uur, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) es stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans: Boyd, William; Brazzavillestrand. Een Engelse biologe houdt zich na een mislukt huwelijk in Angola bezig met het onderzoek naar het gedrag van chimpansees die elkaar lijken te vermoorden. Goede psychologische en aangrijpende roman. Boyle, T. Coraghessan; Rivier van whiskey. Bundel met zestien verhalen over mensen met merkwaardige obses sies. Bradley, Marion Zimmer; De zwar te Trillium. In een verre toekomst zoeken drie prinsessen naar een talisman waar mee het Kwaad kan worden bestre den. Cookson, Catherine; Hannah; Jin- ny. Twee historische romans van deze bekende schrijfster over lief en leed in de mijnstreek van Noord-Enge- land. Esquivel, Laura; Rode rozen en tor- trilla's. Een Mexicaanse tracht haar onmo gelijke liefde voor haar aanstaande zwager uit te leven in haar kook kunst. MacDonald, Elisabeth; De warme gloed van het verlangen. Historische roman over drie vrou wen, grootmoeder, moeder en doch ter, die ieder in hun leven te maken hebben met een allesoverheersende liefde. Seymour, Gerald; Colt. Drie leden van de geheime diensten van Amerika en Engeland zijn op jacht naar een jonge Britse huurmoordernaar die werkt voor Irak. Spannende, goed geschreven thriller. Spellman, Cathy Cash; En de wind fluistert haar naam. Aan het einde van de Amerikaanse Burgeroorlog ontsnapt een 10-jarig meisje bij een overval op de plantage van haar ouders, wat het begin is van een leven vol omzwervingen. Zee, Nel van der; Het weggegooide kind. Een jonge weduwe raakt als hulp in een moederloos gezin zeer betrok ken bij het wel en wee daarvan. Studieboeken: 4.33 Janssen, Hans; Als kinderen niet luisteren: een werkboek voor ouders. Praktische suggesties voor een ande re aanpak van de opvoeding, geba seerd op de principes van Thomas Gordon. 754.1 Nijhof, P; De kunst van het verleiden: geëmailleerde reclame in Nederland. Uitgave n.a.v. een tentoonstelling van geëmailleerde reclameborden. Voor maar 30 gulden (2,50 per maand) is men een jaar lid van de bi bliotheek. Per keer mag men zes boeken lenen, drie c.d.'s, drie gram mofoonplaten en drie video's. De uitleentermijn van de boeken en grammofoonplaten is een maand, van de c.d.'s veertien dagen en van de video's vier dagen. C.d.'s kosten f 2,50 per stuk, video's f 7,50, gram mofoonplaten f 1,25. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Afgelopen zondag heeft het Groot Gaesbeeker Gilde het jaarlijkse Aga- thafeest gevierd. De feestdag begon met een drukbezochte plechtige Eu charistieviering met Gilde-eer in de parochiekerk van de H. Familie aan de Willibrordusstraat in Soest-Zuid. Celebranten waren de pastores G. van der Beek (de gildepastor), H. Savenije en J. Houben. Het zangkoor Cantate Domino verzorgde de gezangen, waar onder het Ave Verum en het Domine Salvam fac. Na afloop van de dienst werd voor op het kerkplein de Eed van Trouw aan het Kerkelijk gezag hernieuwd waarna een korte vendelshow werd uitgevoerd door het gildekorps voor de vele hon derden belangstellenden. Het feest werd vervolgens voortgezet in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Veel gildeleden, gildevrienden en an dere belangstellenden waren hier naar toe gekomen om nog eens na te praten over de festiviteiten van het afgelopen jaar. In de kleine zaal werd doorlopend een video van de Gildefeesten Soest 1991, gemaakt door G. Hilhorst, ver toond, terwijl in de grote zaal een pre- sentatiewand was opgesteld aangaande gilde-activiteiten. Bovendien was een deel van het jaararchief ter inzage met veel fotomateriaal. De sfeer was ont spannen en zeer gezellig. Hiermee werd weer één van de doelstellingen van het gilde nagestreefd, namelijk het bevor deren van de gemeenschapszin. Weer zo'n foto waar veel lezers op hebben gereageerd: het huis met werkruimte aan de Beetzlaan, num mer 72. Dat nummer, 72, heeft ons wel parten gespeeld, want omstreeks 1960 is de benummering van de Beetzlaan aan gepast aan alle nieuwe woningen die er waren gekomen. Zo kon het gebeuren dat wat nu als nummer 72 door het leven gaat, in ou dere adresboeken van Soest als num mer 44 werd aangeven. Als we schreven dat op nummer 72 in 1940 ene E. Muis woonde, dan woonde die dus niet op het huidige nummer 72. En het huidige nummer 72 - dat toen 44 was - stond in 1940 toevallig niet in de gids. Trou wens, helemaal toevallig was dat niet, maar dat leest u zo dadelijk. Het verhaal begint, voor zover we het van u, lezers, hebben gehoord, om streeks 1930. Het huis dat u links op de foto zag, stond er zonder werkruimte ernaast. Dicht in de buurt (Stellingweg 10) woonde ene mijnheer Van Kervel, een hoge politie-ambtenaar uit Am sterdam met pensioen. Van Kervel had een huisknecht, Kochheim, die een zoon had die aan de slag moest. Voor hem kocht Van Kervel het pand dat toen Beetzlaan 44 was en liet er garage ruimte aanbouwen. Dat werd de 'Spe ciale Automobielreparatie Inrichting' waar (op de foto) de gevel in 1980 nog vagelijk van sprak. De jonge Kochheim werkte goed, de zaak floreerde, tot er een kleine tien jaar later iets mis ging. Wat dat was - huwe lijksproblemen, geen geschikte opvol ging - is onduidelijk, maar Kochheim verdween uit Soest. Volgens admini stratieve gegevens is toen een mevrouw Leurink eigenaresse van het pand ge weest, maar hoelang dat was en of ze er ook heeft gewoond, is onduidelijk. Ze ker is dat ze het pand in de zomer van 1939 verkocht aan een beheermaat schappij, waarna ook zij uit Soest ver dween. De nieuwe eigenaar hoefde niet lang naar huurders te zoeken, want eind 1939 moesten er Nederlandse militai ren onderdak en dat duurde, u raadt het al, tot mei 1940. stek, maar vader Ab had inmiddels an der werk gevonden. De Reehorsten verhuisden in 1946 naar de overkant van de Beetzlaan, ruilden in feite van woning met het gezin van Kees Blan- kenstijn, die een stalhouderij begon, Rouw en Trouw, dus. Vele Soesters van enige leeftijd zullen door de koetsen van Blankenstijn gereden zijn - het was 'een grote stal'. Maar lang duurde het niet, want al in maart 1949 diende de volgende/laatste bewoner zich aan: T.J.C. Smink. Hij verlengde de werk ruimte (het rechterdeel op de foto) en begon een machinefabriek. Hij kocht het pand een paar jaar later en woonde er tot het in 1980 gesloopt werd om plaats te maken voor een bouwwerk van twaalf appartementen. Het duurde enkele jaren voor op 10 maart 1983 de eerste steen mocht worden gelegd. Maar dan zit u ook weer helemaal in de werkelijkheid van het heden. Waarmee, naar we hopen, toch weer een tipje is opgelicht van de sluier die over 'verdwenen Soest' was komen te liggen. Met veel dank aan de vele lezers die ons daarbij hun medewerking heb ben gegeven! De Beetzlaan kort na de bevrijding. De vrachtauto rechts staat bij het pand dat ooit nummer 44 wus en later num mer 72. lk hou van lekker eten en daarin ben ik zeker niet de enige. Gastronomen zijn er genoeg op de wereld. Hoe komt het nou dat de één veel meer geeft om smikkelen en smullen dan een ander? Ik heb geen idee. Misschien heeft de kwaliteit van de genuttigde moedermelk er iets mee te maken. Of de mate van hongerlijden in je jeugd, hoewel dat laatste me onwaar schijnlijk lijkt, want de grootste smulpa pen in de geschiedenis (het woordpapen zegt het al) waren over het algemeen van goede komaf. Een paar honderd jaar geleden had het gewone volk alleen maar geld voor een maal met een paar aardappelen en knol rapen, afgewisseld met brood en een paar gestolen appels uit de boomgaard van de baron. En in tijden van schaarste verdwenen ineens de honden en katten uit het dagelijks leven. Hoewel, ik zou nu mijn hond ook niet naar sommige oosterse landen durven meenemen, want daar gelden keffers nog steeds als lekkernij. En waarom worden inwoners van Helmond nog immer 'kattenmep pers' genoemd? Ik bedenk me wel twee keer om in die plaats een restaurant bin nen te stappen- Ik ben gek op vis. Dat heeft natuurlijk alles te maken met m'n opvoeding; ik ben geboren in een viswinkel. Niet erin natuurlijk. Want dan had m'n vader problemen gekregen met de Keurings dienst van Waren, maar ik ben bbij wij ze van spreken opgegroeid tussen de pa lingen, haringen, schelvissen en kabel jauwen. Mijn moeder was een absolute kampioen in de keuken. Ik heb later nooit meer zulke lekkere gebakken lek- kerbekjes, scholletjes, zeewolf enzo voort gegeten, dan in mijn jeugd. Als ik ziek was, bakte zij altijd tongetjes. Mijn vader, die dood kon vallen op een cent, zag dat met lede ogen aan. "Is een wij- tinkje niet goed genoeg?", vroeg hij dan gemelijk, maar m 'n ma trok zich daar niks van aan. Later heb ik nóg een keer een heerlijk visje gegeten. Dat vergeet ik m 'n leven niet meer. Ik was met twee vrienden met tent en op de brommer naar Bakkum, een kampeercentrum in Noord-Hol land, gegaan. De laatste twee dagen was ons geld bijna op. Natuurlijk moest ik benzinegeld bewaren voor de terugreis en dan bleven er nog twee k wartjes over. Voor twee dagen. Ik at niks tot de laatste dag. We bleven de laatste uren op het strand, het was prachtig weer, maar de honger ging als een woelrat te keer in mijn buik. Ik dreigde zelfs van m 'n stok je te gaan. En toen rook ik het. Een be toverendeen bedwelmende geur van een tentje waar vis gebakken werd! "Ga daar heen, ga daar heen!", riep 't in mijn hoofden watertandend, met de kwartjes in mijn hand, liep ik naar het paradijs. Daar was de geur kwellend onweer staanbaar en ik zag dat de man in de tent met een schuimspaan juist een aantal knapperige bruine scholletjes uit een pan schepte. Ik hoorde mezelf vanuit de verte vragen: "Wat kost een scholletje mijnheer?". "Zestig cent", antwoordde de man. Mijn wereld stortte in. Ik kreeg tranen in mijn ogen. Hij zag 't. "Is er iets knul?,hielp hij. "Ik heb maar twee kwartjes", slikte ik, want binnen in m 'n mond leek 't wel een waterval en met m'n negentien jaar voelde ik me héél klein. Toen daalde aartsengel Gabriël uit de hemel neer en nam bezit van de visbakker. "Nou, kom op maar met die vijftig cent en pak er maar een.Ik heb een uur gedaan over het opeten van dat visje. Heerlijk was 'ie. Niks bleef er over, zelfs de graten at ik op... Eten is ook een kunst. Als je lekker wilt eten, moet je er je tijd voor nemen, en er moet natuurlijk een uitgelezen drankje bij. Bij voorkeur een prima wijntje. Ik wil daarbij even een algemeen misver stand uit de wereld helpen. Een echte 'Chevalierde taste-vin', een echte wijn kenner dus, vertelde mij dat er bij het ge bruik van wijnen geen regels bestaan. "Oyer 't algemeen is 't aan te raden om bij vlees rode en bij vis witte wijn te drin ken. Maar een 'wet'is 'tniet. In de eerste plaats moet je nemen wat je zelf 't lek kerste vindt en als dat bij een chateau briand toevallig een Riesling is, dan drink je die. A Is je er maar wel altijd aan denkt het glas bij de steel op te nemen en niet hoger. Anders mengt de geur van je hand zich met dat van de wijn en kun je er niet genoeg van genieten. "Laatst at ik op Curagao een heerlijke soep. Er zat een vreemdsoort vlees in met wat groen ten. "Prima soepie", zeg ik tegen mijn Curagaose vriend die me meegenomen had. "Wat is 't voor iets?" Hij keek mij glimlachend aan. "Deze soep noemen wij 'mondongo'. Wordt gemaakt van darmen. Die worden eerst heel goed schoongemaaktdan gekookt en dan in de soep verwerkt. Een speciale lekkernij die darmen, dat heb je net zelf toegege ven. Waarom, dacht ik bij mezelf ben je toch zo nieuwsgierig? Je hoeft tocht niet dlles te weten. Peter Koelewijn door Arie Wandelaar WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT Het is, wat gewicht betreft, zestig kilo geleden dat Arie met rapportcijfers thuis kwam die bewondering oogstten. Drie maanden daarvoor had de dienstdoende leraar wiskunde nog bij het toegekende cijfer de aantekening geplaatst: "niet willen en niet kunnen, dan sta ik zelfs ook machteloos." Een SOS-oproep die in Arie's ouderlijk huis destijds niet slechts voor kennis geving aangenomen werd. Drastische verlaging van een toch reeds volstrekt ontoereikend zakgeld was de als straf maatregel bedoelde eerste zet van zijn ouders, het opzeggen van het lidmaat schap van een plaatselijke voetbalver eniging werd bij voortzetting van "niet kunnen en niet willen" in het vooruit zicht gesteld. De laatste straf was er een die ongeveer gelijk stond met een doodvonnis voor een jongen van die leeftijd, die bereid was gras te eten om te kunnen voetballen. Het is er nooit van gekomen. Te dan ken aan een elftalleider, die in Arie als doelverdediger een aanstormend ta lent zag, en Arie's vader na een aantal hoorzittingen ervan wist te overtuigen dat niet iedereen op Einstein kon lij ken. Met wiskunde is het nooit wat gewor den, met junioren 1 daarentegen wel. We werden in dat voor Arie-bijna- rampjaar ongeslagen kampioen. Een gebeurtenis die met veertien kogel flesjes (drie voor de reserves) even uit bundig als onvergetelijk werd gevierd, waarna als vanzelfsprekend de feest vierders de doelnetten verwijderden en de hoekvlaggen van het veld wer den gehaald. Bovenstaand verhaal borrelde on langs in Arie's herinnering op. De aanleiding zit hem in een brief die hij onlangs onder ogen kreeg, afkomstig van het actieve bestuur van S.O. Soest, de hoogste geklasseerde amateur voetbalclub die de gemeenschap Soest momenteel in huis heeft. Een door het bestuur van S.O. Soest aan het werk gezet Promotiefonds-Comité, doet in bedoelde brief een beroep op het Soester bedrijfsleven, vraagt daarin fi nanciële medewerking om bij een eventuele promotie van S.O. Soest de spelers "iets" in het vooruitzicht te kunnen stellen. Mag Arie even genoteerd zien dat hij de gehele S.O. Soest-familie kam pioenschap en promotie naar de 2e klasse van de KNVB van harte gunt en het als vanzelfsprekend beschouwt dat spelers en trainer daarvoor blijken van waardering ontvangen, zonder dat men zich beperkt tot het klassieke kratje Heineken. De initiatiefnemers voor "iets" kun nen eveneens op zijn instemming re kenen als zij in hun brief de geadres seerden erop attent maken dat de zo vurig verlangde promotie een uitstra ling voor geheel Soest kan krijgen. Een volstrekt logische redenering. Promo tie voor S.O. Soest betekent promotie voor gemeente en gemeenschap Soest. Met het bereiken van een dergelijk re sultaat komt Soest binnen en buiten de regio op positieve wijze in de etalage te staan. Mooi meegenomen, ook al om- det het allerminst uitgesloten is dat ook het Soester bedrijfsleven op ande re wijze daarvan profiteren kan. Soesters ondernemers, als 't effe kan, gevolg geven aan wat Cees Verkerk c.s. van u vraagt, (s.v.p.) En daarmee zou geschreven zijn wat geschreven moest worden, ware het niet dat Arie een aantal kritische kant tekeningen plaatst bij andere argu menten die voor "iets" worden gebe zigd. In dezelfde brief leest hij "De tijd dat voetballers voor de wedstrij den zelf de hoekvlaggen plaatsten en de netten in de doelen hingen, ligt ver achter ons. Tegenwoordig moet je als bestuur van een amateurclub van goe de huize komen om je teams, en met name het eerste elftal, bij elkaar te houden om de kwaliteit te bewaken, waardoor je hogerop komt." Actuele zaken die te maken hebben met het (be)sturen van een hedendaagse goed florerende amateurclub, S.O. Soest dus. Bij S.O. Soest, maar ook elders, con stateren en aanvaarden clubbesturen dat sommige amateurvoetballers te beroerd zijn om, voor er tegen een bal getrapt is, ook maar een poot uit te ste ken om hun hobby van start te laten gaan. Met zo'n acceptatie werkje mee aan het ontstaan van een kweekvijver, waarin leden rondzwemmen die be sturen proberen duidelijk te maken dat ze blij mogen zijn over voetballers te beschikken. Het is de omgedraaide voetbal- en clubwereld. Het is een aantoonbaar gegeven dat scouts uit het betaalde voetbal hun op dracht/salaris proberen waar te ma ken met het afromen van het amateur voetbal. Wie veronderstelt dat daar- ten kruid gewassen is, denkt als vroe gere dorpskuideniers die meenden ten opzichte van Albert Heijn het hoofd boven water te kunnen houden. Nee dus. Ondanks Arie's bezwaren tegen on derdelen van de argumenten van het S.O. Soest Promotiefonds hoopt hij op het succes van de onderneming. Ma ken wij er in de toekomst van: "S.O. Soest Natuurlijk." ARIE WANDELAAR Inbraakpri Het heeft veel van een schilderijtje, een aquarel. Maar in feite is het een brief kaart. Is het in Soest? Volgens de over levering wél, maar er is niets dat enig houvast biedt. Geen plaatsaanduiding, geen datum, geheel onbeschreven... En wat de afbeelding betreft, zelfs de twee geportretteerde personen zijn niet duidelijk van hier. Zou er iemand onder onze lezers zijn die iets nader te vertel len heeft over de afbeelding van van daag? Zou iemand ons wellicht ook wat te melden hebben over de schilder van het tafereeltje, ene Joh. Gerstenhauer? De briefkaart is (al een reeks van jaren) in het bezit van één van onze lezers. Haar dank - en ook de onze - als u ons wat verder brengt. Informatie graag bij de redactie en/of bij medewerkers van Museum Oud Soest, zoals: Boris Berk hout, tel. 16372. Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Morgenmiddag, tussen halt vijf en ze en uur, zijn belangstellenden welkoi liidens het "open huis" bij Emka Bc veiligingen aan het Fazantpad 46. Z kunnen zich daar breed oriënteren o het gebied van inbraakbeveiliging, i allerlei soorten en maten. Emka Beveiligingen is een jaar gelede opgericht door de heer M. Kocer, d: jarenlang als inbraakbeveihgingsspi cialist verbonden was (en is) aan Flarr Control, het bekende brandbeveil eingsbedrijf in Soest. De heer Koe. bouwde daar een grote kennis van z ken op en adviseert nu zowel een gro. aantal bedrijven als particulieren op h gebied van de inbraakpreventie. Vor jaar begon hij op zijn zolderkamt maar inmiddels is de garage omg bouwd tot een modern kantoor, wa hij elke middag vanaf 13.00 uur te raa plegen is. De beveiligingsbranche heeft de laats jaren, met name door de opkomst v; de elektronica, een enorme ontwikk ling doorgemaakt. Toch begint elke b veiliging, zoals de heer Kocer nucht vaststelt, bij relatief eenvoudige hul middelen, zoals goed hang- en slu werk. "Voor elk woonhuis of bedrijfspai moet je eigenlijk een specifiek bevei gingsplan maken," aldus de heer Koet "Rijtjeshuizen kunnen er misschi hetzelfde uitzien, maar ze worden to op een andere manier bewoond. F ene gezin heeft bijvoorbeeld wel kinc ren of een hond, het andere niet. 1 mensen leven niet allemaal op dezelf manier, en daarom moet je met alle oi standigheden rekening houden." Er zijn nog heel veel mensen die n zo'n punt maken van de beveiliging hun huis en haard, constateert hijI is ook wel begrijpelijk, want vaak g het jarenlang goed, en dan denkt r mand eraan. Dat gebeurt pas als het i is, of als er bij familie of buren wordt gebroken. En dan wordt er dikwijls i veel te veel ge-doe-het-zelfd. Die zomer kwam er weer een gezinsbe drijf in: groenteboer Ab Reehorst nam er zijn intrek. Paard en wagen konden goed onderdak in de voormalige gara ge-werkplaats. De Beetzlaan was in die tijd wel een verharde weg, maar niet zo mooi als nu (hoewel zonder speciale verkeersdrempels!). Het was een weg dek van sintels, en bij regenweer ston den er grote plassen. De statige beuken langs de weg hebben er tot circa 1944 gestaan. Toen zijn de meeste gesneu veld om de omwonenden te verwar men. In de lente van 1944 moest het ge zin Reehorst zijn heil ergens anders zoeken, want het pand werd gevorderd om er Duits luchtmachtpersoneel in on der te brengen - de gemeente betaalde de huur. De familie Reehorst zou na de oorlog nog wel terugkomen op de oude Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Centrale verwarming Telefoon (02155) -1 3014

Soester Courant | 1992 | | pagina 14