3 0 En dit zijn de knallers van deze week: Likkepot 129 798 C1000 B2£&> 1 zlKpr KORTING: 10%! I E E l 1 JUI Buurt: 'De Smitshof verloedert' Robbert Roest en Henny Pot winnen eerste sportverkiezing auto smeeing Rundergehakt eigen h«,s Jeugdige Soesters stelen en vernielen elf auto's Aktie voor Kroatië na één week al een groot succes 1 TrVTirr HET VLEESCENTRUM Paard zakt door wegdek Koningsweg Brandstichter was boos op huisbaas Soesterse (82) weer betrapt zonder rijbewijs 11' C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars HS Hendrik Smit WASIEL STEITNER 1*1 WW \A 1*1 L^JIgJ M Bk Vast- Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING 3 Actueel 11 Sport 14 Op Soest 21 Onderwijs Angst voor toename van criminaliteit in winkelcentrum 5 Actueel 19 Varia Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. EÏ3 De VT i j i Initiatief Radio Soest en Soester Courant slaat aan H, Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Altijd kwaliteit en betaalbaar. Een paard is vrijdagmiddag door de bestrating van het fietspad langs de Koningsweg gevallen. Het niet-alle- daagse ongeval vond plaats ter hoogte van de Elf-pomp. Een 53-jarige Soester reed vrijdag op een sulky over de Koningsweg. Plotseling zakte het paard door het wegdek. De man werd gelanceerd en kwam in de sloot terecht. Hij kwam met de schrik en enkele schaafwon den vrij. Ook het paard kwam er goed van af. Ondanks de val van anderhalve me ter bleef het rustig. Behoudens een wondje aan de neus en enkele schaafwonden, bleef het paard on gedeerd. Het gat onder de bestrating is ver moedelijk ontstaan door een lek kend riool onder de Koningsweg. Politie en brandweer rukten vorige week uit naar de Weegbreestraat, waar een garagebox in brand stond. Ter plaatse bleek het vuur te woeden in een stapel kranten, waarvan het niet duide lijk was of die van binnenuit of van bui tenaf was aangestoken. Volgens een buurtbewoner was de gebruiker van de garage zojuist weggefietst. De betrokkene zelf, een 25-jarige Soes ter, werd later aan de tand gevoeld. Hij beweerde eerst dat hij op het tijdstip van de brand in Amersfoort was ge weest, maar gaf later toe dat hij het vuur zelf had aangestoken door een bran dende peuk in de papierstapel te gooi en. Als motief gaf hij op dat hij boos was geweest op de "huisbaas", de woning bouwvereniging. Wat de aanleiding voor zijn woede was, kon de politie niet vertellen. De politie heeft vorige week op de Prins Hendriklaan een 82-jarige in woonster van Soest aangehouden, omdat ze zonder rijbewijs in haar au to reed. De politie kende de vrouw en wist dat ze niet over de vereiste papieren beschikte. Ze was daarover al diverse malen aangesproken, maar bleef desondanks doorgaan met rijden. De vrouw had ooit wel haar rijbewijs gehaald, maar dat was al jaren gele den verlopen. Ze volgde inmiddels weer lessen en had in september vo rig jaar alvast haar theorie-examen gehaald. Met de praktijklessen was ze nog steeds bezig, en kennelijk met meer enthousiasme dan de politie verantwoord vond. De wagen werd tijdelijk in beslag genomen en in af wachting van het nieuwe rijbewijs aan het bureau gestald. vloertegels - plavuizen - natuursteen I dealer voor Amersfoort, Soest en omstreken mand kilo 14 stuks) 150 gram Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Telefoon: 02155- 19600 T ~p L N Gil* K W #vanBREUKELENbvm 5 (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu kredieten. Administratie- Financieringskantoor N. J. KONIJN De Akkeren 18 - 3762 AS Soest Telefoon 02155 -1 26 71 Lange VARKENSHAASJES per kilo19.50 Magere RUNDERLAPJES per kilo1 3?ü Gevulde KALFSROLLADE per kilo135° Magere KALFSLAPJES per kilo 13?ü De Mitsubishi Colt "EXE" van 28.495,- voor 25.645,- Stuurbekrachtiging: 3 spaaksstuurwicl. sportieve bekleding, toerentellei. grille, bumpers, buitenspiegel en siootsierlijsten in de kleur van de auto: voor en achter spatlappen en sportieve "EXE" wieldoppen...Dat is de Colt "EXE" completer dan ooit. Omdat in maart de opvolger zijn opwachting maakt, staat hij nu bij ons. met een voordeel van: ƒ2850,-!! A MITSUBISHI De Gestaalde Perfektle. 'Polen zit nu te springen om managers'. Soest blijft zonder Dokter meetellen. Spectaculaire slipjacht in bos sen Soest. 'Ik heb geen twee linkerhan den'. Als niet snel iets aan De Smitshof wordt gedaan, kan het winkelcentrum binnen afzienbare tijd als decor fungeren voor een harde misdaadserie. Buurtbewoners vrezen in ieder geval een toename van de criminaliteit. Volgens enkele omwonenden verloedert De Smitshof. Dat schrijven ze in een brief aan het gemeentebestuur, eigenaar Nederlanden 1870 Verze keringsgroep en Gall en Gall, één van de grootste ondernemers in het centrum. Het ruim twintig jaar oude winkelplein in de flatwijk het Smits veen moet vlot een gedaanteverwisseling ondergaan, luidt hun mening. Aan Nederlanden 1870 is al eerder om een opknapbeurt gevraagd. "Ze zijn daar begin december mee begonnen, maar het winkelcentrum wordt er niet fraaier van. Op deze manier wordt het voor ons een onleefbare situatie. Mede als gevolg van de negatieve uitstraling, zal de criminaliteit wederom de kop op steken", schrijven de verontruste bewo ners van de Smitsweg. Politie Volgens een woordvoerder van de poli tie zijn er geen aanwijzingen dat de cri- Een groep van zeven jeugdige Soesters heeft elf autodiefstallen bekend. De jongelui, van zestien tot en met acht tien jaar, hebben een aantal van die wagens vernield. De diefstallen werden gepleegd vanaf december vorig jaar. In Flevoland dumpten ze een auto in een vaart. Ze legden een baksteen op het gaspedaal, waarna de wagen in het water reed. De schade bedraagt negentienduizend gul den, maar de verzekering vergoedt niets, omdat de eigenaar de sleutels in het contactslot hadden laten zitten. De eigenaar had overigens al een briefje ontvangen van de dieven. Dat was be vestigd aan een baksteen en door de voorruit van de woning gegooid. "Als je je auto zoekt, moet je in de buurt van Friesland zijn. Hij ligt in het water", luidde de boodschap van de jongelui die er een gewoonte van maakten om enige tijd in de auto's te rijden. Een andere buitgemaakte wagen werd op oudejaarsavond op De Bazuin in brand gestoken. Weer een andere auto werd opzettelijk tegen een boom gepar keerd. De jongelui werd het een aantal keer makkelijk gemaakt om de auto's te ste len. In sommige gevallen zat de sleutel nog in het contact. Van een docent van de Mavo Soest stalen ze de autosleutel uit de jaszak. De politie kwam op het spoor van de autodieven, toen zondag op de Van Weerden Poelmanweg een auto van de weg was geraakt. Ook in dit geval ging het om een gestolen auto. De politie hield zondag drie verdachten aan. Later werden de overige jongelui naar het bu reau gehaald. Ze bekenden ook twee aanhangwagens en twee fietsen te heb ben ontvreemd. Bovendien hadden ze twee keer getankt zonder af te rekenen. Zes van de zeven hebben een proces verbaal gekregen voor diefstal. De hoofdverdachte kreeg tevens een ver baal voor brandstichting. De zevende betrokkene wordt verdacht van 'joy-ri- ding'. De zeven Soesters zaten gisteren nog vast op het bureau, in afwachting van het moment dat ze voor de politie rechter zouden worden voorgeleid. Omwonenden van De Smitshof vre zen dat de criminaliteit weer de kop op steekt als het winkelcentrum niet wordt opgeknapt. minaliteit de laatste tijd toeneemt op De Smitshof. Ongeveer een jaar geleden zorgde een groep jongeren wel voor problemen. In die periode werd onder meer winkelpersoneel lastiggevallen. "Maar dat hebben we toen direct de kop ingedrukt. De jeugd is toen ver dwenen. De laatste tijd heb ik geen schokkende dingen gehoord. Als dat wel is gebeurd, moeten de mensen het ons wel melden", aldus de zegsman van de politie. Burgemeester Hans de Widt en de vier wethouders van Soest reageren terug houdend op de brief. Zij wijzen erop dat de gemeente plannen ontwikkelt die uitbreiding van het winkelcentrum mo gelijk maakt. Dat is afgesproken tijdens de behandeling van de Structuurvisie. Een meerderheid van de raadsleden heeft er toen op aangedrongen dat alle winkelcentra van Soest, hoe klein soms ook, meer winkeloppervlakte moeten kunnen krijgen. De Smitshof werd met naam en toenaam genoemd tijdens die discussie, omdat in het Smitsveen veel mensen wonen. Winkels Waar de uitbreiding in het Smitsveen gestalte moet krijgen, is nog niet be kend. Officieus is de mogelijkheid ge opperd de Professor Waterinkschool te verplaatsen en op die locatie winkels en appartementen te bouwen. Volgens ve len is het noodzakelijk dat De Smitshof een grotere verscheidenheid aan win kels krijgt. De supermarkt heeft de laat ste jaren een expansiebeleid gevoerd, terwijl kleinere middenstanders hun biezen pakten. Het is de bedoeling van de gemeente Soest dat in De Smitshof meer verschillende winkels komen. Maar de gemeente is daarbij afhanke lijk van het initiatief van ondernemers. Heel veel mensen hebben gereageerd op de aktie "Noodkreet: Help Kroa tië", die vorige week van start is ge gaan. In de eerste week zijn op de drie inzameladressen al veel zakken en do zen met tweedehandskleding en schoenen ingeleverd. Daarnaast zijn er inmiddels ook enkele bedrijven die een bijdrage hebben toe gezegd. Zo stelde Yves Rocher een doos doos shampoo beschikbaar en de C-1000 van dhr. v.d.Graaf een baal meel. Ook de scholen zijn intussen vol op in aktie. "Maar we zijn er nog niet," stelt het co mité vast. Het doet daarom een oproep aan de bevolking van Soest om nog eens een extra kijkje te nemen op zolder en in de kasten. Wat hier niet meer gebruikt wordt kan in Kroatië nog heel goed van pas komen. Naast kleding zijn ook dekens van harte welkom en misschien kan men bij het boodschappen doen iets extra's nemen, om dat af te staan voor Kroatië. Vooral zeep, shampoo, waspoeder e.d., maar ook houdbare levensmiddelen als sui ker, meel, olie, etc. zijn meer dan wel kom. De aktie loopt nog tot en met 25 februa ri. De inzameladressen zijn: Bep Rademaker, Kerkstraat 37, tel. 19782; Karien Bitterling, Kolonieweg 13, tel. 11207; Annalie Schouten, Molenstraat 26, tel. 19268. Binnenwegen verboden voor auto's. Besturen in RK onderwijs praten over samenwerking. Gilde viert weer Agathafeest. Verdwenen Soest hervonden. MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST k TELEFOON: 02155-16824. Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 Robbert Roest en Henny Pot hebben de eerste sportverkie zing van Soest gewonnen. De voetballer en de atlete werden vrijdagavond in een tot de laat ste stoel bezet Aqua Indoor uit geroepen tot sportman en sport vrouw van het jaar. De aanmoe digingsprijs van de vijfkoppige jury werd unaniem toebedeeld aan Jack Belt, de achttien-jarige triathleet. Pot reageerde verrast op haar titel. Ze kreeg 1.013 stemmen en bleef daarmee tennisster Saskia Huizinga (tweede met 377 stemmen) en vol- deybalster Heieen Hilhorst (derde met 308 stemmen) ver voor. Roest had de meeste concurrentie te duchten van Abdes Belarbi die vorig jaar Nederlands kampioen op de 1.500 meter werd. Op Roest werden 1.238 stemmen uitgebracht. De at leet Belarbi werd tweede met 981 kruisjes. Chiel Bos (Nederlands kampioen rally) eindigde met 423 stembiljetten op de derde plaats. De verkiezing sportman en sport vrouw van het jaar 1991 is een groot succes geworden. In totaal werden door de bevolking 2.762 stemmen uitgebracht. Op de verkiezings avond werd sport- en recreatiecen trum Aqua Indoor door 250 tot drie honderd sportliefhebbers bezocht. Daaruit kan worden geconcludeerd dat het initiatief van Radio Soest en de Soester Courant is aangeslagen Robbert Roest en Henny Pot wer den door Soest gekozen als sportman en sportvrouw van het jaar. De uit slag werd vrijdag voor een groot pu bliek bekendgemaakt in Aqua In door. en kan rekenen op een breed draag vlak van de Soester bevolking. Ook dit jaar zullen Radio Soest en de Soester Courant de verkiezing uit schrijven. De organisatie zal dan grootser worden opgezet. Ook wordt de sportploeg van het jaar in de organisatie opgenomen. Een uitgebreid verslag in woord en beeld van de verkiezingsavond is te vinden in het sportkatern. 70e JAARGANG NO. 24 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement per halfjaar f 13,- Buiten Soest per half jaar f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG 1'

Soester Courant | 1992 | | pagina 1