125?° IER Binnenwegen verboden voor auto's scliocmnkcr Kies voor kwaliteit I?5 1?» l?5 I?5 Besturen in RK onderwijs praten over samenwerking 'Commissie Minderheden creëert sfeer van argwaan, wantrouwen en achterdocht' Vrije-sectorwoningen aan de Birkstraat Hoogste punt nieuwbouw Montessorischool Wildschut Optiek 150 ACTUEEL t FULL-TIME Gemeente wil onder meer de Molenweg op de Eng afsluiten Gemeenteraad vergadert SCHOEMAKER technische dienst Geen schaapskooi aan de Birkstraat Informatieavond herinrichting Van Weedestraat Informatie-avond over Evaluatie Koningsweg Illegale bouwsels moeten van Soest tegen de vlakte WVC klaagt bij College van B. W. Restaurant van den Brink Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Inschrijven mogelijk tot 2 maart E-STAMPPOT young fashion shops Batavus Concorde Mulficycle Kildemoes Spedalized Oakiey RiffRaf? Als het aan het gemeentebestuur ligt, wordt een aantal binnenwe gen afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Onder meer de Molen weg op de Eng moet verboden ter rein worden voor auto's. Het kan echter nog wel even duren, voor dat de maatregelen worden uitge voerd. Behalve de Molenweg wil de gemeente ook het Berkenlaantje en de Wiekslo- terweg OZ (tussen Bosstraat en De Zoom) afsluiten. De Dolderseweg wordt een doodlopende weg als de plannen definitief doorgaan. Ook de Monnickenboschweg (langs het spoortraject Soestduinen-Amersfoort) en de Zandlaan worden afgesloten. Soortgelijke plannen bestaan voor de Verlengde Paltzerweg en het Heeser- spoor WZ. Daarnaast wordt onder zocht of op de A.P. Hilhorstweg maat regelen kunnen worden getroffen. Dat is donderdag duidelijk geworden in de commissie milieu en verkeer. Achterliggende gedachte van de plan nen is het snelverkeer een halt toe te roepen. De binnenwegen zijn, aldus de gemeente, eigenlijk alleen bestemd voor fietsverkeer en voetgangers. De plannen worden ondersteund door het CDA, de PvdA, Progressief Soest en Gemeentebelangen Groen Soest. Daarentegen vinden de WD en SGP/GPV/RPF dat het wel meevalt met de verkeersoverlast op de binnen wegen. Alle Soesters die aan of nabij de ge noemde binnenwegen wonen, zulen door de gemeentè worden aangeschre ven. Zij kunnen reageren op de plan nen. Daarna zal een raadsvoorstel wor den voorbereid. Natuurlijk worden uit zonderingen gemaakt voor bestem mingsverkeer en zal ervoor worden ge zorgd dat hulpdiensten wel van de bin nenwegen gebruik kunnen maken. Het plan om alle binnenwegen te voor zien van een nieuwe deklaag en de oude lagen te verwijderen, werd snel verwor pen. De kosten daarvoor bedragen 2,5 Met de auto o ver de Molen weg rijden, wordt in de toekomst verboden. Alleen (brom)fietsers en voetgangers mogen er dan nog komen. miljoen gulden en dat vond iedereen te veel van het goede. De kosten zijn zo hoog, omdat de huidige deklagen be staan uit puin/teerdek-verhardingen. Dat moet als chemisch afval worden ge stort. Dit jaar wordt nog wel onderhoud uit gevoerd aan de Monnickenboschweg, het Berkenlaantje, de Dolderseweg en de Verlengde Paltzerweg. Dat onder houd vergt een investering van 132.000 gulden. De besturen van de Stichting R.K. Onderwijs Soesterberg en de Stichting voor Katholiek Onder wijs te Soest zijn al enige tijd met elkaar in gesprek om na te gaan of samenwerking mogelijk is. De Soester stichting is in 1969 ontstaan uit een samenstelling van de toenmalige parochiële besturen en beheert mo- 6. Voorstel 92-15: Op donderdag 20 februari is er een openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De agenda luidt: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 novem ber 1991 en 19 december 1991. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 92-14: tot intrekking van de verordening, regelende de taak, samenstelling en werkwijze van de commissie milieu beheer (ingesteld bij raadsbesluit d.d. 20 maart 1980). tot herziening van de tarieven legesverordening op het onderdeel brandbeveiliging in verband met de vast stelling van het brandpreventie-activiteiten plan. 7. Voorstel 92-18: tot vaststelling van.een nieuw medezeggenschaps- reglement en bijbehorend verkiezingsreglement. 8. Voorstel 92-22: tot het afwikkelen woonwagenschap regio Amers foort. 9. Voorstel 92-20: tot verhuur gemeentegrond aan de heer J.G. Hazelaar ten behoeve van de exploitatie van een beeldentuin aan de Bosstraat. tot verkoop van een strook grond gelegen naast Verl. Talmalaan 17a aan de heer en mevrouw B.M. van Heezik-de Groot. tot verkoop van grond gelegen aan de Winterkoning aan de P.U.E.M. N.V. te Utrecht, tot het beëindigen en opnieuw vestigen van een erf- pachtsrecht ten behoeve van de "Postduivenvereni ging Soest". Spreekrecht publiek: a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekre van notulen, personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college aan gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. 10. Voorstel 92-16: 11. Voorstel 92-17: 12. Voorstel 92-23: spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344' De kans dat de Soester S.P. de Jong aan de Birkstraat een schaapskooi/veestal ling mag bouwen, moet klein worden ingeschat. Burgemeester en wethouders hebben al eerder een vergunning geweigerd en wijzen het bezwaar tegen die weigering van de hand. Volgens het college laat het bestemmingsplan de bouw van een schaapskooi annex veestalling niet toe. De Jong moet zijn hoop vestigen op de gemeenteraad en de beroepschriften commissie. De commissie zal zijn be zwaar behandelen en positief of nega tief reageren. Daarna moet de gemeen teraad besluiten of de schaapskooi wel of niet mag worden gebouwd. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 menteel vijf rooms-katholieke basis scholen met in totaal bijna achthonderd leerlingen. In Soesterberg gaat het om een school met 170 leerlingen. De over heid streeft momenteel naar deregule ring en draagt meer en meer taken en verantwoordelijkheden over aan schoolbesturen. Bestuurlijke schaalver groting kan een middel zijn om de be stuurskracht te vergroten en gemakke lijker te komen tot samenwerkingsver banden, waarover sprake is in 'Weer Samen Naar School'. De Raad voor Onderwijs en Kunsten in de Provincie Utrecht wijst ook in haar advies op wenselijkheid om te komen tot schaal vergroting op bestuurlijk niveau. Voor de Soester scholen zal door een eventuele fusie weinig veranderen, daar deze Stichting al enkele jaren werkt met per school een schoolcommissie (ge noemd Bestuurscommissie), die op ve le terreinen een eigen verantwoorde lijkheid draagt en waarvan de voorzitter qualitate qua deel uit maakt van het Al gemeen Bestuur, dat de eindverant woordelijkheid draagt. Komt de fusie tot stand, dan zal de Soesterbergse Ca- rolusschool straks worden bestuurd door een dergelijke Bestuurscommis sie. Momenteel is het streven om te komen tot een Stuurgroep, die mogelijke be lemmeringen via werkgroepen zal gaan onderzoeken, teneinde in goede sa menwerking met alle betrokkenen tot een advies te komen, dat aan de beide schoolbesturen zal worden voorgelegd. Voor verder informatie kan contact worden opgenomen met J.E.J. Hil- horst, tel. 18639. In het gemeentehuis wordt maandag 24 februari, 's avonds om half acht een informatieavond gehouden over het "Herinrichtingsplan Van Wee destraat." Het Verkeersadviesbu- reau A.G.V. uit Nieuwegein heeft het herinrichtingsplan gemaakt. In het plan wordt aandacht besteed aan de verkeerspatronen, de verkeersaf wikkelingen en het parkeerpro bleem. Vanaf woensdag 19 februari kan men in het INFOrmatiecentrum de tekeningen bekijken. In het gemeentehuis wordt op woens dag 26 februari om 19.30 uur een infor matie-avond gehouden over de 'Eva luatie Koningsweg'. De Koningsweg is in zijn huidige vorm inmiddels 2,5 jaar in gebruik. Voor de gemeente is dit aan leiding om de weg te onderzoeken op punten die verbeterd of veranderd kun nen worden. Tijdens de informatie-avond zal een toelichting op deze knelpunten gegeven worden en zullen mogelijke oplossin gen aangedragen worden. Vanaf woensdag 19 februari hangen in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) de tekeningen van de knelpunten. De bewoners van het perceel Kerk- dwarsstraat 22 moeten binnen een maand een schuur en andere bijge bouwen afbreken. De bouwwerken zijn illegaal neergezet. Ambtenaren van de gemeente hebben dat tijdens een controle geconstateerd. Een hoge schuur met puntdak, een vo lière en een houtopslag moeten tegen de vlakte. Burgemeester en wethouders beroepen zich op de voorschriften van het bestemmingsplan. De bewoners hebben een brief gekregen, waarin staat dat de illegale bouwsels binnen een maand moeten zijn verdwenen. Komt het ooit nog goed tussen de commissie Minderheden en de ambte naren van de afdeling WVC? Dat zal nog een heksentoer worden nu het hoofd van de afdeling, Ad van de Haar, de commissie in een brief aan het College flink de oren wast en nogal bitter zijn beklag doet over de manier waarop de commissie zich heeft opgesteld: "Een sfeer van argwaan, wan trouwen en achterdocht, die geleid heeft tot een negatieve climax." De afdeling is met "Minderheden" vooral aan het bakkeleien geraakt over de nieuwe samenstelling van de commissie, waaruit de Nederlandse le den volgens WVC wél en volgens de commissie niet gewipt zouden moe ten worden. De WVC-chef slaat in het hoog opgelo pen conflict hard terug, o.a. met het verwijt dat die argwaan eigenlijk al een rol speelt zolang de commissie bestaat (zeven jaar), wat zich met name heeft vertaald in de wijze waarop de ambte lijk secretaris wordt benaderd en be handeld. "Dat is niet alleen de ervaring van de huidige secretaris, maar ook van haar voorganger en van degenen die tussendoor het secretariaat hebben waargenomen," aldus Van de Haar. Hij vindt dat de commissie haar boekje te buiten is gegaan door de manier waarop zij in twee vergaderingen heeft gereageerd op de rol en de werkwijze van de secretaris. De sfeer is daardoor grondig verpest, concludeert Van de Haar (zij het in wat diplomatieker ter men), "en er is een grote kans dat het proces van besluitvorming niet meer za kelijk kan worden afgewerkt." Van de Haar is wel blij met de brief van Minderheden-voorzitter Dik Stroband, die alle bezwaren tegen de (ambtelijke) concept-verordening en de gevolgde procedure nog eens op een rijtje heeft gezet. Ofschoon de feitelijke inhoud daarvan er ook niet om liegt, ziet Van de Haar de "zakelijke en formeel cor recte" brief door de toonzetting als een basis voor verder overleg en besluitvor ming. Van de Haar gaat vervolgens uitvoerig in op de bezwaren die de commissie Minderheden heeft geventileerd. Zo heeft WVC volgens hem bij de voorbe reiding van het advies wel degelijk "sig nalen afgegeven", die echter door de commissie niet zijn opgepakt. Dat de afdeling WVC haar eigen advies eerst eens apart met de allochtone leden van de commissie wilde doorspreken "leek een goed idee", en de teleurstelling en verontwaardiging van de commissie over de procedure is volgens hem slechts veroorzaakt door het ontbreken van één stuk. Hij weerspreekt ook dat de commissie onrecht is aangedaan. Hardnekkig WVC blijft verder hardnekkig op het standpunt staan dat de commissie zich niet te bemoeien heeft met het uitvoe rend werk van de op het minderheden- terrein werkzame instellingen ("zij is geen controleur") en dat er geen nieu we minderheden-nota moet komen. Ook over de samenstelling van de com missie - het grote struikelblok - merkt Van de Haar op dat het WVC-voorstel om de positie van de allochtonen in de commissie te versterken "essentieel" is. "Het gaat per slot van rekening hen aan en het is geenszins de bedoeling hen de ondersteuning te onthouden." Hij werpt het idee dat WVC daarmee beoogt de commissie of de minderhe den "in te pakken" ver van zich. "Wij zoeken juist naar een structuur waar door de positie van de minderheden wordt versterkt en hun belangen zo goed mogelijk kunnen worden behar tigd. Ons voorstel komt juist voort uit de overtuiging dat hun positie en belan gen zeer serieus genomen moeten wor den." Volgens WVC wordt de betrokkenheid van de Nederlanders niet vergroot door een volwaardig lidmaatschap van de commissie, maar wel als ze adviseur wil len worden. "Het gaat primair om de in breng van de minderheden zelf; voor zover en voor zolang door hen nodig geoordeeld kunnen zij zich laten bij staan door adviseurs." 'Extra service' De WVC-chef neemt de secretaris van de commissie zeer nadrukkelijk in be scherming tegen de hevige kritiek op haar verslagen, die volgens de commis sie nogal "versluierd" waren. De alge meen geldende lijn is immers dat er niet woordelijk verslag wordt gedaan - het zijn geen notulen - maar dat er een "weerslag" wordt gegeven van de be langrijkste elementen in de discussie, aldus Van de Haar, die er bovendien op wijst dat de commissie Minderheden in de loop der jaren heel wat "extra servi ce" heeft gekregen van de afdeling. Die is nu, met instemming van B. W., ko men te vervallen en dus krijgt de com missie de "normale secretariële onder steuning". Als het meer moet zijn, aldus Van de Haar, moet er ook meer geld komen, tenzij de commissie een secretaris krijgt van buiten de afdeling WVC, zoals ook de Sportraad er een heeftO p die wijze wordt de dubbele rol van de betreffen de medewerk(st)er, waar de commissie zoveel moeite mee heeft, doorbroken." Hij bestrijdt de indruk dat de commissie door de dubbelrol niet in vrijheid haar advies heeft kunnen opstellen: de gang van zaken toont juist aan dat er vanuit WVC, voor zover nodig geacht, alter natieven naar voren zijn gebracht. Ziek Dat er geen bestuurlijk overleg met de commissie is geweest, kwam doordat de portefeuillehouder (Kingma) ziek was. Dat wil volgens hem echter helemaal niet zeggen dat de commissie niet se rieus wordt genomen. Dat er van het advies van de commissie zou worden afgeweken is volgens hem wel degelijk meegedeeld, zij het in dit geval monde ling en door een ambtenaar. Dat mag, aldus Van de Haar, want er staat ner gens hoe het precies moet. "Van belang is dat het gebeurt; in dit geval is het ge beurd." De raadscommissie Welzijn vergadert vanavond over de concept-verorde ning. Het College (lees: Kingma) heeft zich al min of meer gecommitteerd aan het WVC-voorstel, maar laat een uit spraak over de samenstelling - Neder landers erin of eruit - vooralsnog aan de politiek over. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 4 MENU 'CLASS1QUE' f S7,50 :i RUNDERBOUILLON MET BOSPADDESTOELEN GEBAKKEN MOSSELEN J IN KRUIDENSAUS J l VERFRISSEND IJSJE J METCHAMPAGNE 1 GEBRADEN KALFSBIEFSTUKJES METDRAGONSAUS, GROENTEGARNITUUR EN GEBAKKEN AARDAPPELEN FRAMBOZENPUDDING 1 METSLAGROOM 1 Wij zijn geopend: 4 dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur, 4 diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag 4 diner vanaf 17.30 uur. '5 Maandags gesloten. 4 Begin mei gaat aannemingsmaat schappij T.GJ. Hofstee uit Hilversum beginnen met de bouw van veertien vrije-sectorwoningen op het terrein aan de Birkstraat (Rode Haan). De woningen zijn zeer geschikt voor één- en tweepersoonshuishoudens. Het to tale bouwplan bestaat uit twee blok ken van vier woningen en één blok van zes woningen. De woningen hebben een grote woon-/ eetkamer met open keuken. Op de ver dieping zijn twee slaapkamers, waarvan één met een grote glasgevel, en een bad kamer met uitbreidingsmogelijkheden. Hetzelfde type woningen is een aantal jaren geleden gebouwd aan de Nieuwe Englaan in Bussum (tegenover het ge meentehuis). Vier woningen hebben een garage en de andere tien krijgen een berging. De ont sluiting van het project is aan de Birk straat, terwijl er een wandel-/fietsver- binding met de Soesterbergsestraat is. De prijzen van de woningen liggen tus sen de 198.000,- en 232.500,- gulden. Vanaf deze week kan men zich voor één van deze woningen inschrijven in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis), dat elke werkdag tus sen 8.30 en 16.30 uur geopend is, en bovendien op de wekelijkse koopavond (vrijdag) tussen 19.00 en 20.00 uur. De inschrijfformulieren dienen vóór maandag 2 maart ingeleverd te worden. In het INFOrmatiecentrum hangen ook de tekeningen van de woningen. Maandagmiddag bereikte de nieuwbouw van de Montesso- worden uitgevoerd door het Soester aannemingsbedrijf W. rischool (Bonifaciusschool) aan de Dalweg/Steenhoffstraat van Doorn en verlopen voorspoedig. Uiteraard werd het be- zijn hoogste punt. De schooi, die sinds de invoering van het reiken van het hoogste punt op de gebruikelijke wijze gevierd Montossorischool onderwijs een spectaculaire groei door- door de vertegenwoordigers van het schoolteam, helschool- maakl, krijgt er twee klaslokalen bij. De werkzaamheden bestuur en de medewerkers van het bouwbedrijf. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Steenhoffstraat 1 Tel. 02155 -12455 R4 PERSONEN ORDELIG PAAR ÏSTJES SAMEN WOENSDAG 12 FEBRUAR11992 SOESTER COURANT PAGINA 3 PAGINA 2 0 TOT 20 JAAR,

Soester Courant | 1992 | | pagina 3