LAPPEN OORN ajjiiR BETER 'Ik heb er eigenlijk geen woorden voor' 'Opzet sportverkiezing wordt grootser' Z S ORTMAN SPORTVROUW 1991 STEMBILJET O VJAi rL Verkiezing sportman en sportvrouw vraagt om vervolg MANSTRAAT 491, .02155-10264 m !@n rant Sportvrouw MUGRO Radio Soest en Soester Courant dik tevreden over eerste editie het jaar 1991 c ÏS SOEST BV Ïn02l55-12364 Radio Soest en de Soester Courant bedanken de sponsors van de eerste verkiezing sportman en sportvrouw van het jaar Doe het zelf Davo De Gouden Snaar Bloemisterij Van Oest Soester Courant Radio Soest Auto Smeeing Jan Molenaar Reisbureau Gerth Foto Van Oosten Bloemisterij Buxtorff Nic. van Dam Restaurant Mimo En beste mensen van Aqua Indoor: jullie medewerking was perfect. PAGIIMa WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 "Te gek. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor." Henny Pot moest vrij dagavond even naar adem happen. De 37-jarige atlete van AV Pijnen burg was blij verrast met de titel sportvrouw van het jaar 1991. Later, toen ze bekomen was van de eerste schrik, babbelde ze op het podium met Robbert Roest, de eerste Soester sportman van het jaar. "Ik wist dat hij een goede voetballer is en ik heb hem bij de Kerstcross het startschot zien geven." 1198 Op zijn beurt wist Robbert Roest na tuurlijk dat Pot hard kan lopen. "Ik in teresseer me ook voor andere sporten." Het winnende duo was bijzonder en thousiast over de eerste sportverkiezing van Soest. Pot: "Nu komen ook mensen in de schijnwerpers te staan, die indivi dueel sporten. Dat vind ik positief. Het blijkt dat in Soest goede sporters wo nen." Pot kreeg 1.013 van de 2.141 stemmen m de dames. Nadat ze in haar jeugd aan Hftnnastiek en handbal had gedaan, be gon ze op 27-jarige leeftijd bij de re- (ffisantengroep van AV Pijnenburg. De sportvrouw ontpopte zich bij de vetera nen tot topatlete. In 1991 won ze zilver flfp de tien kilometer en brons op de vijf ffiometer. In beide gevallen moest ze Kaar naamgenote Hennie Pot voor la ten gaan. Hennie met de 'ie'1 werd overi gens in haar gemeente Oostellingswerf ook uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar. Kwalificeren Roest dankt zijn verkiezing aan 1.238 ienimen. De profvoetballer van FC Uitrecht staat met het Olympisch elftal een belangrijke klus. Op 11 en 25 art speelt de selectie van Nol de Rui- fr tegen Zweden. Jong Oranje kan zich larbij kwalificeren voor de Europese impioenschappen èn de Olympische telen die dit jaar in Barcelona zullen latsvinden. alles van de Olympische Spelen in lanje afweet, is André Bolhuis. Hij is ef de mission van de Nederlandse De voormalige hockey-interna- »nal uit Soest reikte in Aqua Indoor de aanmoedigingsprijs van de jury uit aan Jack Belt. In de jury zaten Herman Kuiphof (hij moest vrijdag verstek laten gaan wegens werkzaamheden voor Eu ro Sport in Albertville), Mieke Havik, René van den Berg, Loes Voet en Johan van Beek. Zij waren unaniem in hun oordeel dat de triatleet de aanmoedi gingsprijs verdiende. Belt kon die geste wel waarderen. "Het betekent voor mij dat triathlon in Soest serieus wordt genomen. Hopelijk is het binnenkort ook een Olympische sport." Belt zal er alles aan doen om in 1996 in Atlanta in de Verenigde Staten aan die spelen mee te doen. De winnaar van de tweede prijs bij de mannen, Abdes Belarbi had eigenlijk nergens opgerekend. "Pas toen ik bij de laatste tien zat, nam ik het serieus. Ik werd ermee geconfronteerd, maar had niet verwacht dat zoveel mensen ver trouwen in me hadden." 'Terecht' Hetzelfde gold voor Saskia Huizinga die tweede werd bij de dames. Zij had alleen durven hopen op een prijs. De ja rige tennisster: "Ik had gedacht dat ik niets zou worden." Heieen Hilhorst, die de derde prijs in de wacht sleepte, had evenmin ergens op gerekend. "Henny Pot is de terechte winnaar", gaf ze spor tief te kennen in een reactie. Chiel Bos was ook al zonder hoge ver wachtingen naar Aqua Indoor geko men, maar toonde zich verheugd met de derde prijs. Voor hem begint het nieuwe seizoen in april. De onverstoor bare rallyrijder beloofde zijn best te doen. Wellicht dat hij zijn Nederlandse titel prolongeert en sportman van 1992 wordt. De sporters die buiten de prijzen vielen, gaven geen blijk van teleurstelling. "Helemaal niet", reageerde Gert-Jan van Rheenen eerlijk. De Soesterbergse langlaufer zou aanvankelijk niet komen naar de slotavond. Maar een blessure noopte hem voortijdig naar zijn vader land terug te keren. Van Rheenen, die op een haar de Olympische Spelen in Albertville miste, moet een operatie ondergaan. Arjan Roest hoefde even min te slikken. De handballer woonde slechts het eerste half uur van het twee uur durende programma bij, omdat hij in de tien meter verderop gelegen sport hal moest trainen met de selectie van Smeeing/BDC. "Ik had verwacht en denk nog steeds dat ik vierde of vijfde ben geworden." Daarover liet de jury zich echter niet uit. Van tevoren was af gesproken dat alleen de drie prijswin naars bij de mannen en bij de vrouwen bekend zouden worden gemaakt. Anoniem En wat vond Miguel Karsters, de zeiler die voor de verkiezing een anoniem be staan leidde, maar inmiddels bekend is geworden? "Ik vond het erg leuk. Het is niet erg dat ik niets heb gewonnen, dat zou ik niet hebben verdiend. Ik train niet elke dag, zoals een heleboel andere sporters hier wel doen." Karsters, die met Ronald Damen uit Eemnes, Ne derlands kampioen zeilen in de scha kelklasse werd, wil graag naar de EK in Zweden en de WK in Australië. Maar Karsters en Damen beschikken niet over een sponsor en kunnen die trips (nog) niet financieel rondkrijgen. Uit de hoek van Gabriëlle van Zijtveld kwamen ook enthousiaste reacties. De moeder van de amazone: "Voor Ga briëlle is het leuk dat haar sport nu ook eens publiciteit heeft gekregen." Buiten de prijzen vielen ook autocou reur Linda Molenaar, handballer Paul van den Deijssel, schaatser Martin Bal- tus en zweefvlieger Sicco Jan Vermeer. De laatste kon helaas niet aanwezig zijn, omdat hij nog op vakantie was. Alle overige genomineerde sporters konden wel acte de présence geven in Aqua In door. Prijzen werden ook verdeeld onder de Soesters die op de sportman en /of sportvrouw hadden gestemd. De derde prijs, een waardebon van een doe-het- zelf zaak, gaat naar R. van Burgsteden, Beukenlaan 39. Een eetbon ter waarde van 75 gulden is op weg naar mevrouw H.T.M. Boelhouwer-Walraven, Lange Brinkweg 83, en de eerste prijs, een waardebon van honderd gulden te be steden bij een bloemisterij, werd ge wonnen door Judith de Kruyff, Bazuin 31De drie Soesters hadden dat te dan ken aan wethouder Jan Menne van sportzaken. Hij verrichtte de verloting onder de goede inzenders. Medewerking Menne was goed te spreken over de verkiezing. "Sport in Soest blijkt aan te slaan en dat is belangrijk. Als ik van avond zie hoeveel mensen er zijn, denk ik dat we volgend jaar naar de sporthal moeten. We zullen als gemeente kijken wat we daaraan kunnen doen, als we het tijdig te weten krijgen", deed de wet houder de toezegging op medewerking van de kant van de gemeente voor de volgende verkiezing. En Robbert Roest, die intussen al tien tallen felicitaties had ontvangen: "De verkiezing nodigt andere mensen uit de krant te lezen. Ik hou deze sporters nu in de gaten." En Henny Pot: "Hardlo pen, dat zit gewoon in je. Al vraag ik me soms na een kilometer af of het nou al lemaal wel nodig is." Volle bak. De verkiezing sportman en sportvrouw van het moetten elkaar. Het horeca-gedeelte van jaar stond wekenlang in de belangstelling van veel Soesters. Aqua Indoor bleek te klein. De organisatie heeft dan ook al Dat bleek eens te meer tijdens de slota vond. in sport- en recrea- verklaard dat voor de verkiezing van 1992 naar een grotere tiecentrum Aqua Indoor. Sporters van allerlei pluimage ont- ruimte wordt uitgeweken. oud ist en i 29 98 HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 02155-19600. Robbert Roest werd de eerste sportman van het jaar in Soest. Uit handen van ex- 'wielrenster Mieke Havik ontving de profvoetballer de bijbehorende prijzen. Roest 'kreeg in totaal 1.238 stemmen, bijna eenderde van het aantal stemmen bij de man nen. DeSoester werd maandagavond door zijn collega's niet als meest belovende ta- t uitgeroepen. Die eer viel Gaston Taument van Feijenoord ten deel. Verrast reageerde Henny Pot op het feit dat ze werd uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar. Jurylid René van den Berg mocht haar als eerste feliciteren. "Henny, op het moment dat je 37 jaar bent, dat je in een rijtje van vijf komt met allemaal jonge meiden. Denk je dan van nou, we gaan een avondje gezellig uit?" Met 1.031 stem men, bijna de helft van het totale aantal, werd Pot eerste Sportman Martin Baltus Abdes Belarbi Jack Belt Chiel Bos Miguel Karsters Gert-Jan van Rheenen Arjan Roest ^Robert Roest Paul van den Deijssel Sicco-Jan Vermeer Heieen Hilhorst Saskia Huizinga Linda Molenaar Henny Pot Gabriëlle van Zijtveld Stembiljetten, waarop per categorie meer dan één naam is aangekruist, zijn ongeldig. ft Sloperij ft Inkoop loop-sloop- en schadewagens ft Tevens alle onder delen los op voorraad. Industrieweg 16a Tel. 02155-1 1276 e met de geplaatst inde lucht- etc. meer in de auto. hoon. Met 2.762 stemmen van de Soes- er bevolking en naar schatting driehonderd gasten op de slot avond in Aqua Indoor zijn de or ganisatoren van de verkiezing portman en sportvrouw van het aar tevreden over het verloop. De erste doelstelling is gehaald, want Ie verkiezing bleek te leven onder e Soester sportliefhebbers, oes Voet van Radio Soest, die begin ecember het idee vatte om de verkie- .ng te houden, is blij met de respons: et aantal stemmen is boven verwach- jng. Maar gezien het aantal inzendin- n hadden we deze opkomst in Aqua .door wel verwacht." EDe verkiezing zal dit jaar grootser van Opzet worden", blikt Loes Voet voor- git. Het korte tijdsbestek maakte dat Ditmaal onmogelijk voor de organisa- le. "We wisten van tevoren niet hoe het ou aanslaan. Maar we moesten wel een datum prikken en een locatie regelen. We weten nu dat we naar een grotere ruimte moeten uitkijken. Wat dat be treft heeft wethouder Jan Menne be looft dat de gemeente eventueel zal hel pen", aldus de medewerkster van de lo kale omroep. Het horeca-gedeelte van Aqua Indoor puilde vrijdagavond uit. Veel belang stellenden moesten in de hal blijven staan. Daar waren overigens ook ge luidsapparatuur, een televisie (voor de dia-series) en stoelen en tafels neerge zet, zodat de verkiezing vanuit de gang was te volgen. Voet was te spreken over de recht streekse uitzending die Radio Soest van de verkiezing maakte. Door het gebrek aan een muzieklijn werd het program ma centraal vanuit de studio bij Me disch Centrum Molendael verzorgd. Loes Voet (links) van Radio Soest neemt het draaiboek door, terwijl Thari Schröder de luisteraars en de 250 tot driehonderd aanwezigen toespreekt. Aqua Indoor was vrijdagavond tot de laatste stoel bezet. In het eerste uur werden de genomi neerde sporters aan de hand van inter views en diabeelden aan het publiek ge presenteerd. Daarna volgde de prijsuit reikingen en werden sporters en bezoe kers ondervraagd. Tussendoor werd vanuit de studio muziek gedraaid. Het is niet uitgesloten dat de volgende sportverkiezing wordt opgeluisterd met optredens van artiesten en dat een extra sportief karakter aan de slotavond wordt gegeven. "De reacties van bezoekers èn luiste raars zijn positief. Dat is een goede re den om door te gaan. Het was voor ons allemaal de eerste keer. We waren doodsbang dat we dingen over het hoofd zouden zien. Dat is ook gebeurd, maar zal niet meer voorkomen. Nega tieve reacties? Nee, die heb ik niet ge hoord", liet Voet tevreden weten. De omlijsting van het programma zal worden uitgebreid. Op dit moment ver werkt de organisatie de indrukken van de eerste verkiezing. Maar op korte ter mijn zullen de voorbereidingen voor de tweede verkiezing woren gestart. Het is niet uitgesloten dat de slotavond eerder zal worden gepland. Sportploeg Zeker is dat dit jaar ook de verkiezing voor de sportploeg wordt gehouden. Die categorie werd dit keer met opzet achterwege gelaten in verband met de korte voorbereidingstijd. Maar in de cember of in januari zal ook bekend worden gemaakt welk team de sport ploeg van 1992 is geworden. het Jaar 1991 1991 "Als het maar in de familie blijft", fluistert Robbert Roest wachting sprak de 34-jarige Cleern Diemers uit. Of de hand zijn neefA rjan Roest toe. Paul van den Deijssel lijkt zich niet te balier gelijk krijgt, is onzeker. Volgens Diemers speelt zijn ou- storen aan het onderonsje van zijn voormalige ploeggenoot en de profvoetballer. Van den Deijssel keert op termijn terug naar de maatje momenteel bij Swift Arnhem. In werkelijkheid Smeeing/BDC. Als speler of als trainer. Althans, die ver- handbalt Van den Deijssel bij het Arnhemse ES CA. De 'youngsters' Gabriëlle van Zijtveld en Saskia Huizinga bij de mannen werd. Overigens was Henny Pot (37) de oudste (tweede bij de dames) lijken meer onder de indruk dan de on- genomineerde sporter. Gabriëlle was met haar veertien lentes verstoorbare Chiel Bos, de dertig-jarige rallyrijder die derde de jongste van het gezelschap.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9